Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25401) rin33 válasza fudi2002 (#25400) üzenetére


rin33
senior tag

Nehéz általánosan megmondani, mivel nincs hivatalos Los15.1 (és még a ,,kanyarban sincs") mindenki megy a maga útján (treble, non treble, sokféle kernel, gyakori upstream, stb), a legújabb M Droid, RR 6.0, Cosmic OS, Aex elég jók, Los 15.1 is nagyon sima volt de pár frissítés (dirty flash) után nekem elkezdett szétesni (laggolás, fagyás stb)..

[ Szerkesztve ]

(#25402) vipviform


vipviform
senior tag

Volna lehetőségem egy Huawei P20- ra átállni. Az lenne a kérdésem, hogy megtartható e Miui Cloud, valamint a lehetőség, hogy az áttelepítés megoldható e? Van e lehetőség MIUI romot tenni erre a telóra, mert megszoktam és szeretem.

MIUI Fan; REDMI NOTE WCDMA; REDMI 3S PRIME; REDMI NOTE 4X SNAPDRAGON; Samsung Galaxy S7 Edge, Galaxy A70, Galaxy A52s 5G

(#25403) trebrona válasza vipviform (#25402) üzenetére


trebrona
nagyúr

Huawei nem Xiaomi. :N
Újabban majdnem olyan zárt, mint az Apple.

Egyébként EMUI sokban hasonlít a MIUI-ra.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#25404) pulutodurumo válasza trebrona (#25403) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Pedig az egész Xiaomi a MIUI-ból nőtte ki magát. Sok akkori telefonra kijött, készüléket nem is gyártottak. Azóta sok minden változott.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#25405) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Apropó MIUI. Eme hír kapcsán furdalja az oldalamat a kíváncsiság, nevezetesen kiemelvén ezt a mondatot onnét:

jelenleg a Project Treble-támogatással ellátott Android Oreóra épülő MIUI 9.5 fut rajta

, hogy a mi készülékünkről hol késlekedik az Oreo-alapú MIUI?

Vagy a fogyasztói társadalom jegyében egy nem egész másfél éve kiadott telefont dobjunk sutba, és megint újat kell venni, ha a legfrissebb rendszert szeretnénk használni? Samsungosodunk? :U

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#25406) holozis_HUN válasza Trailblazer (#25405) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Főleg amennyit eladtak ebből a telefonból... Ha az a sok user látja, hogy most is kapott frissítést valószínűbb, hogy a következő is Xiaomi lesz neki...

Meg amúgy is, amekkora sikere van/volt a telefonnak már tiszteletből is megtehetnék...

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#25407) Trailblazer válasza holozis_HUN (#25406) üzenetére


Trailblazer
addikt

No igen. És ha már léteznek az alapok, források (mert a hír alapján igen), akkor mennyi idő lenne adaptálni a többi készülékre is az újabb verzióra épülő saját rendszerüket? Gyanítom, hogy nem volna nekik nagy kihívás.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#25408) vipviform válasza trebrona (#25403) üzenetére


vipviform
senior tag

Köszi, de továbbra is az a kérdésem, hogy a MICLOUD elfogad e más típusu telefont, vagy mehet a lecsóba, ill. PC-n tovább él e?

MIUI Fan; REDMI NOTE WCDMA; REDMI 3S PRIME; REDMI NOTE 4X SNAPDRAGON; Samsung Galaxy S7 Edge, Galaxy A70, Galaxy A52s 5G

(#25409) trebrona válasza vipviform (#25408) üzenetére


trebrona
nagyúr

Mivel felhő tárhely, értelemszerűen web-es elérés marad...

Más telefon és OS viszont nem tud mit kezdeni vele, csak MIUI. Remélem, így már érthető.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#25410) kmarci25


kmarci25
veterán

8.4.19-es miuihu-ról van tapasztalat? Nálam mintha gyorsabban merülne, mint az elődje... :(((

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#25411) Upo válasza Trailblazer (#25405) üzenetére


Upo
addikt

Elvileg van nekünk az ős treble, az abhishek féle treble lineage 15.1. Arra simán rá lehetne próbálni ezt a treble miui 9.5 systemet a mi 6x romból, csak a vicc miatt. Ha nem is tökéletes, szerintem a szovjet mesterek majd úgyis megigazítják.
Illetve ez a treble miui máshol is jó lehet, pl. treble Honor telókra ráhúzni, illetve ha lesz a 6x-ből B20-as Mi A2 treble androiddal akkor arra is rámehet simán. Nagyon nem gondolkoztok még treble módon, ez a jó az egészben! ;)

Elvileg itt lesz a 6X rom: [link]

Kéne vennem olcsón még egy telót és próbálgatni...

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#25412) Upo válasza kmarci25 (#25410) üzenetére


Upo
addikt

Nekem nem. Viszont a váltakozó háttérképek nem működik rajta. A menüben ott van, de bármit állítok rajta nem cseréli a képeket, a zárképernyő jobb felső sarkában sem jelenik meg a kerek ikonja. Én 8.2.1-ről frissítettem.
Asszony telóján régi stabil romról formatos tiszta telepítéssel lett felrakva, nála is ugyanígy nem megy a háttérképek cseréje.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#25413) kmarci25 válasza Upo (#25412) üzenetére


kmarci25
veterán

Akkor még nézem, de nagyon gyanús... korábbi romon 2 napot simán elketyegett, most másfél nap után töltenem kell.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#25414) Upo válasza kmarci25 (#25413) üzenetére


Upo
addikt

Ja, annyira nem figyeltem, estére mikor hazaérek, ugyanúgy 60pár-70pár százalékon áll mint eddig. Minden este töltöm, függetlenül attól hogy hol áll, max. hétvégén marad el, de a hétvégét is ugyanúgy kibírta mint előtte. De nem nézegetem a perceket, wakelockokat, stb., csak úgy érzésre mondom hogy nem volt észrevehető változás (jobb se lett).

Szerk.: Most nézem, van fent wakelock detector, ~7 óra alatt 1-2 jegyűek a cpu wakelockok, van tán 3-4 3 jegyű, x547 a legnagyobb. Az szerintem még elmegy.

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#25415) kmarci25 válasza Upo (#25414) üzenetére


kmarci25
veterán

Felraktam én is egy wakelock-ot, most majd nézem. Mondjuk tegnap délután még a belakás utolsó fázisaiban voltam (sajnos gyalulnom kellett a rendszert), így lehet, hogy jobban nyúztam az átlagnál. Annyira én sem akarok/szeretek elmélyedni ilyen dolgokban, de most feltűnt. Aztán lehet tényleg csak jobban erőltettem, mint korábban.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#25416) Upo válasza kmarci25 (#25415) üzenetére


Upo
addikt

Ja, az simán elviszi a fél napot. Pár nap után térj vissza a dologra...

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#25417) Upo


Upo
addikt

Próbálta már valaki ezt a twrp-t? TWRP Exclusive 3.2.1-5
A redwolfos bohóckodás már kicsit sok mostanában, lehet hogy jobb lesz ez.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#25418) Trailblazer válasza Upo (#25411) üzenetére


Trailblazer
addikt

Nem gondolkodok még treble módon, mert előbb értenem kéne, mi is ez az egész. :)

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#25419) crok válasza Upo (#25417) üzenetére


crok
Topikgazda

Felkeltetted az érdeklődésem :D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#25420) RVR400 válasza kmarci25 (#25410) üzenetére


RVR400
veterán

Nekem a GD verzió is jobban merül, ráadásul a vakuhoz az app be sem jön, ha képernyőzárnál hasnzálom, csak kinyit a teló a főképernyőre.

(#25421) Black_Raven válasza Trailblazer (#25418) üzenetére


Black_Raven
veterán

Valami olyasmi, hogy a google fogja frissiteni az androidot nem a gyártó.:)

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#25422) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Eközben... Egy darabig kissé ki leszünk száradva bétás MIUI-fronton.

[ Szerkesztve ]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#25423) Archttila válasza G48 (#25395) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Latest RR6 (treble) a modulok pedig:

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#25424) Archttila válasza Archttila (#25423) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Közben úgy látom jött új Build :)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#25425) holozis_HUN válasza Upo (#25411) üzenetére


holozis_HUN
veterán

"szovjet mesterek"

Végülis azokban a rendszerekben van anyag és örökéletű :D

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#25426) G48 válasza Archttila (#25423) üzenetére


G48
senior tag

Van fejlemény hogy melyik modul meríti a telefonod? A V4A nekem is fent van.

[ Szerkesztve ]

(#25427) Trailblazer válasza Upo (#25417) üzenetére


Trailblazer
addikt

Felraktam, derék munka. Mondjuk pár menüpont cirillbetűs, és már bizony elég régen tanultam muszkául. :B

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#25428) rin33 válasza Archttila (#25424) üzenetére


rin33
senior tag

Felraktam, tiszta telepítéssel de mindig írja hogy a vendor image elavult. Sztem nem az én hibám mert az a ROMbam benne van, azzal együtt ment fel. Amúgy minden ok.

(#25429) Archttila válasza G48 (#25426) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Mint írtam egyelőre core only üzemmódban van a Magisk kizárva ezzel a modulokat... utána is szépen egyesével fogom őket bekapcsolgatni. :)
Egyelőre minden a legnagyobb rendben!

(#25428) bluegenius

Mindjárt telepítem csak még fut a backup :)

szerk.: engem is ezzel fogad

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#25430) rin33 válasza Archttila (#25429) üzenetére


rin33
senior tag

Simább, gyorsabb mint az az előző, eddig szuper..

(#25431) vipviform válasza trebrona (#25409) üzenetére


vipviform
senior tag

Köszi, igen. :)

MIUI Fan; REDMI NOTE WCDMA; REDMI 3S PRIME; REDMI NOTE 4X SNAPDRAGON; Samsung Galaxy S7 Edge, Galaxy A70, Galaxy A52s 5G

(#25432) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Már a restore sem működik TWRP alatt :D createTarFork() process ended with ERROR=255

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#25433) crok válasza Archttila (#25432) üzenetére


crok
Topikgazda

Melyik partícó, melyik verzió?
Kinsiinoo, olvasod?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#25434) Lujo416


Lujo416
tag

Sziasztok
Leszedtem xda-rol a legújabb 9.5.8.0 frissítést és mikor kiválasztom a frissítés alatt akkor kiírja hogy wifi kapcsolat kell a letöltéshez
Megis minek mikor már le van szedve? Ilyenkor mekkora adatforgalmat generál?

(#25435) Whist


Whist
aktív tag

Üdv!

Van egy olyan problémám, hogy mikor 10% alá merül a teló, iszonyatosan elkezd szaggatni. Konkrétan másodperces késések, akadások vannak. Viszont ha töltőre teszem, magához tér. Nemrég kezdte ezt csinálni, valami szoftveres baja lehet? EU 8.4.19-en vagyok.

(#25436) Archttila válasza crok (#25433) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

System, de sztem mindjárt megoldom :K

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#25437) crok válasza Whist (#25435) üzenetére


crok
Topikgazda

Normalis. Vedi magat a keszulek.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#25438) Gloob


Gloob
addikt

Egy kicsit off leszek. Véleményt szeretnék kérni. A Xiaomi Redmi Note 5 telefonról lenne szó. 4GB/64GB global verzió B20-al a Gearbest-ről EU Express szállítással. 229$ + 10$ szállítás. Szerintetek? A gyermekemnek lenne ballagásra, ami sajnos nem fog ideérni arra, de ez hál istennek nem probléma.

Samsung Galaxy A52S

(#25439) Whist válasza crok (#25437) üzenetére


Whist
aktív tag

Védi? Visszaveszi a teljesítményt, hogy ne merüljön nullára az akksi? Mint az iPhone készülékek esetében?

(#25440) crok válasza Whist (#25439) üzenetére


crok
Topikgazda

Igen, olyasmi.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#25441) Archttila válasza Archttila (#25436) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Itt is vagyunk :))

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#25442) Whist válasza crok (#25440) üzenetére


Whist
aktív tag

Ez ellen valami? Vagy nem javasolt? Nem is érdemes?

(#25443) HungaroDrone


HungaroDrone
csendes tag

Feltettem a legujabb RR romot. Az a bajom, hogy amikor kikapcsolnám a képernyőt, mindig visszadobja az órát. Hogyan, hol tudom ezt állítani?

[ Szerkesztve ]

(#25444) crok válasza Whist (#25442) üzenetére


crok
Topikgazda

Megoldani megoldható (pl. MiUI Unlimited app-al, FAQ [itt]) de nem ajánlom.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#25445) Whist válasza crok (#25444) üzenetére


Whist
aktív tag

Köszönöm a válaszokat és a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#25446) Upo válasza Trailblazer (#25418) üzenetére


Upo
addikt

Treble
[link]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#25447) rin33 válasza Archttila (#25441) üzenetére


rin33
senior tag

Érdekes, nekem 3.18.106 a kernel, clean flash volt, valszeg te dirty flash-eltél...?

(#25448) rin33 válasza HungaroDrone (#25443) üzenetére


rin33
senior tag

Beállítások/Megjelenítés/Speciális/környezeti kijelző

(#25449) HungaroDrone válasza rin33 (#25448) üzenetére


HungaroDrone
csendes tag

Köszönöm, ez megoldódott. De a Bluetooth headsetre csak a media hangok jönnek át, a telefon hangja nem, az csak a készüléken szól. Erre van ötlet?

(#25450) Trailblazer válasza Upo (#25446) üzenetére


Trailblazer
addikt

Jól hangzik, csak ugye mi lesz ezzel a valóságban. Meg hát esetünkben a hivatalos OS a MIUI, azon meg semmilyen Treble nem segít. Pl. lesz valamikor MIUI 10, amikor lesz, adtak a sárgák egy homályos jövőbe vesző dátumot, addig meg se beta, se semmi. Főzött rom pedig mindig is elérhető, Treble ide vagy oda. Ergo a Note 4-esünkön pont nem látom a létjogosultságát.

[ Szerkesztve ]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.