Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Xbox tulajok OFF topicja

Hozzászólások

(#9401) Buster17


Buster17
addikt

Fúú behívtak szabadnapomon dologzon :((( Persze ezt mind semmi plusz pénzért...
Elfelejtsek bemenni? Sajnos kirúgni nem fognak, max lecseszni :DDD

(#9402) MasterMark válasza Buster17 (#9401) üzenetére


MasterMark
titán

Mármint nem fizetik ki, vagy mi? :DDD

Switch Tax

(#9403) Buster17 válasza MasterMark (#9402) üzenetére


Buster17
addikt

Ja. fix órabéren "napibéren" vagyok. Minden hónap elején ugyan azt az összeget kifizetik, ha többet ha kevesebbet dolgozok...
Általában ünepnapkor mindig kell dolgozni 1 napot, de most nincs ünnep. Májusba besz0ptam 3 ünnepnapot... pénz ugyanannyi és kevesebb szabadnap :(((

[ Szerkesztve ]

(#9404) Napfénysüti válasza Buster17 (#9403) üzenetére

Az f*sza. :(
Mit dolgozol amúgy?

Més que un club!

(#9405) Buster17 válasza Napfénysüti (#9404) üzenetére


Buster17
addikt

Mosogatok :DDD

(#9406) Napfénysüti válasza Buster17 (#9405) üzenetére

Hogy én mennyire utálok mosogatni. :DDD

Més que un club!

(#9407) Mister_X válasza Napfénysüti (#9406) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Hidd el, olyan bérezés mellett hamar megszeretnéd :DDD

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#9408) Buster17 válasza Napfénysüti (#9406) üzenetére


Buster17
addikt

Otthon én is :DD

Mister_X
+1 :C

[ Szerkesztve ]

(#9409) roberto211 válasza Mister_X (#9407) üzenetére


roberto211
őstag

Azért szörnyű,hogy ide jutott Magyarország,hogy mindenki elakar/elmegy külföldre dolgozni-tanulni,életét ott kezdeni,stb. :( Persze megérthető meg minden mert jó a bérezés,körülmények,stb de maga a elv,hogy ha jó életet akarsz élni,és ha azt akarod legyen pénzed, minden okés legyen akkor ki kell menni külföldre.

Természetesen vannak kivételek akik itt is elég szépen megállják a helyüket de ritka.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#9410) Buster17 válasza roberto211 (#9409) üzenetére


Buster17
addikt

Azok maradnak otthon akiknek nincsen tartozásuk. Bár ez nem minden esetben igaz. :/

(#9411) Napfénysüti válasza Mister_X (#9407) üzenetére

Nettóba mennyit lehet vele keresni? Azért nem minden a fizetés.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#9412) Buster17 válasza Napfénysüti (#9411) üzenetére


Buster17
addikt

Netto meg a brutto sosem tudom, hogy melyik-melyik :DDD
Amúgy ja, de egy darabig tűrhető.

(#9413) MasterMark válasza Buster17 (#9412) üzenetére


MasterMark
titán

A netto a kevesebb. :D

Switch Tax

(#9414) Buster17 válasza MasterMark (#9413) üzenetére


Buster17
addikt

akkor 1040 és 1100 között

[ Szerkesztve ]

(#9415) roberto211 válasza Buster17 (#9412) üzenetére


roberto211
őstag

Netto az áfa nélküli. Bruttó az áfa-s. Nettó és a bruttó közötti különbözetet nyúlja le az állam, magyarul a bruttónak a 27%-át. :D

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#9416) Napfénysüti válasza Buster17 (#9414) üzenetére

Most hirtelen nem vágom de te vagy a németeknél vagy az angoloknál? Azért kérdezem mert számolgatom hogy akkor az nettóban milyen összeget takar hazai árfolyamon. :)

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#9417) tDr1v3r válasza roberto211 (#9409) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Csak kérdés, hogy megéri-e hosszútávon... kint sokkal nehezebb lakásra valót összegyűjteni, attól független hogy jobban keresel és többet tudsz félrerakni az itthoni szinthez képest. Nekem nincs nagy kedvem ahhoz, hogy 40+ évesen is albiban kelljen laknom...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#9418) Buster17 válasza Napfénysüti (#9416) üzenetére


Buster17
addikt

Egyik sem. Szomszédban vagyok.

tDr1v3r
Autó meg a lakás az tényleg nagyon drága :(
Hosszútávon egy család minden tagja dolgozik, úgy már megéri.

[ Szerkesztve ]

(#9419) roberto211 válasza tDr1v3r (#9417) üzenetére


roberto211
őstag

Hát gondolom akik kimennek azok se életük végéig maradnak kint hanem 4-5évet. Amíg helyrehozzák magukat,gondolom én.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#9420) Napfénysüti válasza Buster17 (#9418) üzenetére

Akkor ez euro tehát úgy 300k a nettó fizud. Nem tudom mennyire húzós kint megélni de így hirtelen azt mondanám hogy mosogatós melóért még ha valamivel jobban is fizet nem hagynám ott a mostani munkám itthon. A fizetés része oké viszont maga a meló hogy egész nap mosogassak annyira nem vonz. :B

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#9421) Buster17 válasza Napfénysüti (#9420) üzenetére


Buster17
addikt

Annyi a mázlim, hogy kaját meg lakást kapok így ha ügyes vagyok akkor hónap végéig semmit se költök, de sajnos nem így van mert sokat kell perkálnom haza :O

Otthon nem vettek fel a diákmunkás mekibe /kapják be/ és utána jöttem ki. :))

(#9422) roberto211 válasza Napfénysüti (#9420) üzenetére


roberto211
őstag

Ez igaz, a mosogató meló azért tényleg más. Oké,hogy jó a fizu de maga a tudat,hogy mosogatsz. :(

(#9423) Napfénysüti: Oké de otthon max fél órát mosogatsz,, ott meg egész nap mosogatnál. Azért nem mindegy. :)

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#9423) Napfénysüti válasza roberto211 (#9422) üzenetére

Nem a tudat zavar otthon is elmosogatok. Szimplán utálok mosogatni. Oké itthon vidéken nem ennyi a nettóm bár magyar viszonyok között még én se panaszkodom mert nem rossz viszont itt egy irodaszerű helységben ülök, bármikor kimehetek szünetre vagy sétálni és nem szakadok meg általában. Kivéve negyedév záráskor. Most is épp melózom amúgy. :D

Focizni viszont szívesen kimennék a sógorékhoz. :K
Németországban egyszer voltam egy hétig még serdülős koromban és nagyon tetszett. Ott játszottam először műfüves nagypályán. :DDD

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#9424) tDr1v3r válasza roberto211 (#9419) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Annak sincs sok értelme szerintem... kimész 4-5 évre, simán összeszeded egy nagyobb telek és ház építkezési árát (vagy egy előre felépítettét), hazajössz. felépíted/megveszed a házat, mellette esetleg kifizeted az adósságaidat vagy veszel mondjuk egy jó kocsit. Utána meg jön a nagy kérdés, hogyan tovább? Visszatérsz a szürke magyar hétköznapokba, és dolgozol a kinti fizud töredékéért? Nekem valahol itt van a problémám... hazajárós dolgozósnak max. úgy látom értelmét ha asszony vagy család hazaköt.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#9425) Blaise válasza Napfénysüti (#9420) üzenetére


Blaise
veterán

Ennyit itthon is meg lehet keresni, persze nyilván nem mosogatással.

(#9426) Napfénysüti válasza Blaise (#9425) üzenetére

Persze sőt még jóval többet is. :K

Més que un club!

(#9427) roberto211 válasza tDr1v3r (#9424) üzenetére


roberto211
őstag

Van benne valami.

(#9425) Blaise: Meglehet de nagyon ritka az ilyen ...

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#9428) L_YKing válasza Buster17 (#9421) üzenetére


L_YKing
addikt

Nem tudnál ki szervezni? :))

Visca el Barça! Mes Que Un Club!

(#9429) Blaise válasza roberto211 (#9427) üzenetére


Blaise
veterán

Egyáltalán nem ritka, csak sokat kell tanulni, nem azzal foglalkozni diákként, hogy aznap este mitől rúgjál be.

(#9430) roberto211 válasza Blaise (#9429) üzenetére


roberto211
őstag

Ezért mondom. Ritka az olyan fiatal mostanában aki sokat tanul, aki beül az egyetemre,aki szorgalmas,stb,stb.
És ezáltal nincs sok "magasiskolájú" diák... Na és így inkább az egyszerűbb utat választják kimennek külföldre, és elvállalják az alapmelókat és így is megkeresik a 250et kb. Vagy a másik út,hogy csövezik és egy alkoholista lesz aki semmire nem viszi.Vagy ha tehetik, anyuci apuci eltartja őket. De én megmondom őszintén,hogy tegyük fel átlagba keres valaki 130at itt magyarországon. Külföldön meg 250et. Sok a 120ezer különbözet persze de 120 ezer forintért nem hagynék itt mindent a hátam mögött, életem,stb .. Annak érdemes aki tényleg tanult és kimegy, megkeresi az 500-600ezret oké erre azt mondom,hogy tényleg érdemes, nem kevés pénz. Havonta ha ügyesen gazdálkodsz elbírsz tenni 350-450 ezret. De a 250 ből ott azért élelmiszerre is kell költeni, akkor ha nem vagy szerencsés albérlet,stb,stb és elment 80-90k. 160-170ezer forint maradt. Ezt félretenni meg....... Nyilván több mint a semmi de ezzel még nem lehet meggazdagodni.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#9431) L_YKing válasza roberto211 (#9430) üzenetére


L_YKing
addikt

Az jó ha félreteszel 160-170-et mert ha 120-at keresel Magyarországon akkor meg lóf***t se tudsz félretenni.

Visca el Barça! Mes Que Un Club!

(#9432) roberto211 válasza L_YKing (#9431) üzenetére


roberto211
őstag

Írtam,hogy több mint a semmi de meggazdagodni nem nagyon fogsz belőle. Egy évben 160ezerrel számolva majdnem 2millió forint. Oké,szép eredmény. De ahhoz,hogy tudjál venni minimum egy normális lakást kb 5évig kell kint lenni, ami nem kevés idő.. Vagy befizeted a 2m forintot önerőnek, és veszel fel hitelt de akkor megint ott vagy hogy nyögöd a hitelt 1x évig ... Tehát.....

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#9433) tDr1v3r válasza roberto211 (#9430) üzenetére


tDr1v3r
veterán

"160-170ezer forint maradt. Ezt félretenni meg....... Nyilván több mint a semmi de ezzel még nem lehet meggazdagodni."

Apám kisfőnökként ennyit picúrnyit többet keres a munkahelyén... Hungary <3

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#9434) roberto211 válasza tDr1v3r (#9433) üzenetére


roberto211
őstag

De ennyiért szerintem nem érdemes külföldre menni és a hátad mögött itt hagyni mindent. Oké, itt mondjuk úgy,hogy jónak számít 160-70 de itt nem is kell semmit feladni,magad mögött hagyni,stb.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#9435) Buster17 válasza roberto211 (#9430) üzenetére


Buster17
addikt

Hogy is van a "vicc"? ~ Mit mond a frissen szerzet diplomás a mekiben? Sült-krumplit adhatok?

Én ha tehetném se tanulnék +5 évet hogy irodában lapuljak jó pénzért.
Inkább már valami jó szakma ami érdekel és azt csinálom. Jól fizetik és még élvezem is.

szigorú szvsz. a sok agyoniskolázott csak diplomára hajt és aztán vergődnek, hogy nincs meló. Miért? mert minden betelt. Szakemberekből meg hiány van.
pl itt kint egy tűzöltó 3ezret keres és mellé kap lakást, autót és telefont. Tök jó. Aki ezt csinálja az azért mert ezt szereti, pedig tanulhatott volna tovább is, de minek üljön irodában ami kevésbé izgalmasabb? :F

Én most azért vagyok itt, mert valahogy el kell indulni. Megkeresem a jogsi meg a kocsi árát aztán már lehet tovább lépni. Jobb meló kevesebb munka, több fizu. Aztán ilyen szakma olyan szakma és megint level up. És így tovább és így tovább. :)

Fúú hány olyan ismerősöm van aki lediplomázott és csak alkalmazott az érettségisek mellet. Legjobb az amikor közép suli osztálytársával kerül egy helyre aki csak érettségig ment és többet keres mint a diplomás mert amíg a másik tanult +5 évet, ez meg már 5 éve ott van és évente kapott fizu emelést. :C true story
húú a végében valami böki a szemem nyelvtanilag, de nem tudom, hogy mi. :B

(#9428) barca0519951
passz...olom a messinek :)

[ Szerkesztve ]

(#9436) sajtee válasza roberto211 (#9392) üzenetére


sajtee
senior tag

Akkor hogy kicsit jobb kedved legyen: mi közöd hozzá?
Persze tudom, milyen, én is mindig odamegyek, megkérdezem, mi van, tudok-e segíteni, legutóbbi buliban is rendesen kész volt egy lány, ott voltam vele aztán elvitték ilyen.. Mi is volt a nevük? Mindegy, drogosokat és részegeket vittek a sátorba, elsősegély-szerű cucc.

(#9437) L_YKing válasza Buster17 (#9435) üzenetére


L_YKing
addikt

De most komolyan. Nem lehetne kimenni csak így nyáron? :))

Visca el Barça! Mes Que Un Club!

(#9438) Buster17


Buster17
addikt

Mennyi barom :DDD :DDD

Barca: :N :K

[ Szerkesztve ]

(#9439) L_YKing válasza Buster17 (#9438) üzenetére


L_YKing
addikt

Ez azt jelenti hogy: "nemigen" ? :(

Visca el Barça! Mes Que Un Club!

(#9440) negyven2


negyven2
veterán

Basszus még ez a gif :C :DDD

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#9441) sajtee


sajtee
senior tag

Gitáros topikba írtam:
Pár napja csináltam egy cover-t. Több helyen elb*sztam és szerintem a ritmusból is kiestem (nem néztem újra), de mentségemre szóljon, hogy jól voltam. :D
[link]

(#9442) Buster17 válasza sajtee (#9441) üzenetére


Buster17
addikt

Szép a színed :C

(#9443) sajtee válasza Buster17 (#9442) üzenetére


sajtee
senior tag

Ugye? :DDD

(#9444) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Ezen besírtam :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#9445) sajtee válasza Micsurin (#9444) üzenetére


sajtee
senior tag

De utálom, mikor ezzel a videóval jönnek :W :W

(#9446) Micsurin válasza sajtee (#9445) üzenetére


Micsurin
nagyúr

milyért? :F nem akartam vele senkit megsérteni vagy bántani

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#9447) sajtee válasza Micsurin (#9446) üzenetére


sajtee
senior tag

Azt a telibek**** k****a, köszönöm, most jót szakadtam :D :C

Dehogy bántó, csak unalmas, mikor mindenki megkérdezi, hogy mi az: négy lába van, asztal, de nem szék? Kecske.

Bearanyoztad a napom :DDD

(#9448) Micsurin válasza sajtee (#9447) üzenetére


Micsurin
nagyúr

a cinizmustól kinyílik a pofonos láda :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#9449) L_YKing válasza sajtee (#9441) üzenetére


L_YKing
addikt

Kamionos kéz. ;] :DDD

Visca el Barça! Mes Que Un Club!

(#9450) sajtee válasza L_YKing (#9449) üzenetére


sajtee
senior tag

Pedig tetőn voltam :D

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Xbox tulajok OFF topicja
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.