Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmény topic: World of Tanks - MMO - Archívum I.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44801) jano_77 válasza ktg3 (#44798) üzenetére


jano_77
nagyúr

Aha....vagyis akkor ezt játékon belül tudom csak megnézni, számolni....wot wikit böngészve nem!?
Jó lenne tudni, hogy mennyi pl a tankok stock önsúlya....ez kiderül vhol, vhonnan?
Azért kérdem, mert itt az irodában nincs fent a játék. :(

Próbálok egy kis táblicskut összeállítani a jövőbeni tankokról, hogy melyik milyen értékekkel bír illetve melyikre kell a nagyobb lánctalp mindenképp, melyik használható anélkül is.

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#44802) Moleman válasza virkir (#44738) üzenetére


Moleman
addikt

Köszönöm, este kipróbálom! :R

(#44803) ktg3 válasza jano_77 (#44801) üzenetére


ktg3
őstag

Adatlapon megnézed, hogy hány tonna... 5 másodperces számítás az egész.

(#44804) forras2 válasza jano_77 (#44780) üzenetére


forras2
őstag

Olcsóbb az tény. De nem mindegy, hogy 1 ellenséges tankot 3 lövésből lősz ki, vagy 7 lövésből.
Vegyünk alapul 1 tigrist ellenfélnek. Lássuk be, a tigris ott lő át, ahol nem akar.
8 mp alatt újra tölt. Ha jól emléxem 100mm-es is valami ilyesmi alatt tölt újra.
122-essel maximum 4 lövésből kiszeded, azaz Ő is max 4-et tud rád lőni ha ügyesen csinálod.
4 lövéssel maximum 1200 HP-t tud leszedni rólad. De nem fogja mind a 4 lövésnél a max sebzést beadni neki, úgy hogy nem fog ennyit.
Ha a 100 mm-essel mész neki, akkor minimum 7 lövést bele kell eresztened.
Azaz Ő is 7-et tud lőni beléd. 7 lövésből meg halott vagy.

(#44805) jano_77


jano_77
nagyúr

Egy példán keresztül (IS) levezetném, hogy én hogyan számolok - céges gépen telepített játék nélkül - és akkor el tudnátok mondani, hogy mit gondolok, számolok rosszul esetleg vagy éppen jó-e a gondolkodásmenetem.
Szal gyári/stock állapotban az IS az alábbi összetevőkből épül fel
ágyú(85mm D-5T): 1.500 kg
torony(IS-85): 7.200 kg
rádió(10RK): 100 kg
motor(V-2IS): 750 kg
lánctalp(IS-1): 11.500 kg
ezek szummázva: 21.050 kg
ha jól nézem a wot wiki oldalon, akkor 44.88 t = 44.880 kg a stock tank súlya
vagyis ha a 44.880-ból kivonom a 21.050-et, akkor megkapom a tank test súlyát, ami 23.830 kg!? Eddig jó?

na most ha ehhez hozzá adom a fejlettebb összetevőket - mindenből a legnagyobbat -, akkor a következő
23.830+7.500(torony)+2.590(löveg)+110(rádió)+700(motor)+11.500(alap lánctalp)=46.230 kg jön ki.
ehhez jön még hozzá
töltésgyorsító: 400 kg
célzásgyorsító: 100 kg
ventillátor: 200 kg, vagyis 700kg, ami így már 46.930 kg lesz összesen. Nyilván a lőszereknek is van súlya, amit nem tudom, hogy mennyi lehet és a kis javító, EÜ csomag, tűzoltó készüléknek is, amit szintén nem tudok mennyi?!? Így itt elakadok, mert ugye az alap lánctalp terhelhetősége 47.500 kg. :U

(#44806) forras2: át lehet képezni MT-ből HT-ba a legénységet, csak többet buknak, mintha azonos tankra képeznéd.

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#44806) forras2


forras2
őstag

VK3001P-ről mi a véleményetek?
Van olyan jó mint a 3601H?
Tervben van a TigerP megvétele, de ha nagy szopás a VK, akkor inkább kihagyom.

Illetve... Med legénységet át tudom képezni heavy tankba?

Jano_77
Miért is fontos most ez? Gondolom azért számolgatod, hogy a lánctalp nélkül fel tudod-e rakni a nagy tornyot illetve löveget. Ha fel is lehet, értelmetlen. Ha alap lánc van az IS-en, jóformán tigrissel körbe rohangállak.
Mindegy hogy heavy, med vagy light, nekem az első mindig a lánctalp. :K

[ Szerkesztve ]

(#44807) jano_77 válasza forras2 (#44806) üzenetére


jano_77
nagyúr

Háát igen, tulajdonképpen ezért kérdezem :B
De akkor ezt a részét elvetem és nem foglalkozom vele. :N :R

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#44808) Atlantis


Atlantis
veterán

Ízlés kérdése, de én a lánctalppal csak akkor foglalkozok, ha súlyprobléma van. Esetedben az IS elbírja enélkül is az összes cullangot és még az alap talppal is messze jobban forog, mint a legtöbb HT, tehát ha sietsz tovább, én biza nem fejleszteném ki.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#44809) [HUN]Dani válasza forras2 (#44806) üzenetére


[HUN]Dani
őstag

Én is most akarom megvenni a vk3001p-t. Várok hétvégéig vele, hátha akciós lenne. Mondjuk nekem remélem annyira nem lesz szar, mert a 2 motoron kívül megvan minden rá free xp-ből illetve a tigerp-re is csak a torony kell és a 2 motor majd, de mivel ugye a 2 motor átmegy a tigerp-re így csak a torony marad. Egyébként nem hinném, hogy annyira rossz lenne. Elvileg gyorsabb mint a 3601h, de cserébe kevesebb a páncélzat. Ágyú pedig ugyanaz, szóval jó lesz az. :D
A legénységet átlehet képezni medről heavybe. 100% medesből 80%os heavys lesz és fordítva.

[ Szerkesztve ]

magyarsrac

(#44810) forras2 válasza [HUN]Dani (#44809) üzenetére


forras2
őstag

Nem hiszem, hogy akciós lesz, most hétvégén volt akciózva :N De akkor ez helyett a T150-et vettem meg. Hozzá teszem, nem bántam meg, nagyon tetszik :))
Nem néztem meg, hogy a sima tigrisről mi megy rá a TigrisP-re, de ha van valami, akkor nekem sem mindent kell kifejlesztenem :D

(#44811) adrian360 válasza jano_77 (#44805) üzenetére


adrian360
őstag

szóval egyszerübben :

torony : 7,2 fejlesztve 7,5 -> +0,3 t
löveg : 1,5 fejlesztve 2,6 -> +1,1 t

stb, nem kell kiszámolni az alap tank súlyát

felszerelve lesz 46,3 tonna, ha felrakod a ventit celzásgyorsítót töltésgyorsítót akkor 47t.
a lőszernek és fogyóeszköznek nincs súlya.

tehát ráérsz a végén fejleszteni talpat, ha nagyon nem akarod

(#44812) [HUN]Dani válasza forras2 (#44810) üzenetére


[HUN]Dani
őstag

Elméletileg a 2 motort leszámítva minden átmegy a tiger-ről a tigerp-re.

magyarsrac

(#44813) fradi81 válasza forras2 (#44806) üzenetére


fradi81
veterán

Egyébéknt nem rossz a vkP, viszont azon a vonalon a TigerP lesz ami már igazán jó tank. T-150 szintén jó választás volt, neke jobban bejön mint a kv-1s.

moto g72, Ninebot d28e

(#44814) Szlopa válasza forras2 (#44806) üzenetére


Szlopa
tag

Én nagyon szerettem.
Viszont még 7.2-ben toltam végig. Viszont igazán, a motorok kifejlesztése után lesz használható. Addig elég lomha a kicsike, ráadásul páncélzata sincs. Ha megvannak a motorok, akkor viszont szépen gyorsul, lehet körbekerülni a HT-okat.

(#44815) jano_77 válasza adrian360 (#44811) üzenetére


jano_77
nagyúr

Nagyon szépen köszönöm :R

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#44816) BinLaden válasza [HUN]Dani (#44809) üzenetére


BinLaden
tag

volt már eksönbe ebben a hónapban, meg is vettem akkor
nem rossz kis tank

más:-

az enemy nagyvéká bent volt a gödörben, erre a mi jagpancer E100-unk ráugratva ment bele, kinyírta
ezután belement a Löwe, mer neki az úgy jóóó, majd a 12t is ment utánuk
mind a három veri prő játékos ott ragadt

ha nem haltam volna meg korábban tuti mind a 3-at kinyirom :D :D

Sürgős hívásom volt. A fiamért kell mennem. Az iskolába, ugye Torrente? Figyelj! Te dobjál be valamit.. Egy whisky-t vagy a f@szom tudja mit, csak ne lábatlankodj itt ...

(#44817) Axel007


Axel007
tag

Sziasztok!!

Tiger I-re és IS-re töltésgyorsító és célzásgyorsító mellé mit raknátok még?
Másik kérdés most jelenleg a VK3002 (DB)-nél (ami nem nagyon jött be) tartok elakarok indulni a Panther felé, kérdés érdemes-e egyáltalán, vagy vegyem vissza a VK3601H-t.
Megjegyzésképpen az M6-is egy kínszenvedés a 75mm-es csúzlival (kíváncsi vagyok milyen lesz a 90mm).

(#44818) Napfénysüti válasza fradi81 (#44813) üzenetére

Uhh lehet ma meg se kellene próbálnom játszani, a vkP-t védekező középpályásnak olvastam. :DDD

Més que un club!

(#44819) Plasticbomb válasza diegho (#44657) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Szia Diego. Ma megint találkoztam egy klántársaddal. Future_shock-kal. T54el 6 kill 5800 damage. Tudnál tőle is kérni pár replayt?

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#44820) Tenken válasza Axel007 (#44817) üzenetére


Tenken
őstag

90 mm király. Nagy motorral majdnem medként lehet menni vele.
Szerintem vedd meg a 3002db-t, érdemes grindelni majd rajta, mert hamarosan onnan fog folytatódni a következő német med ág.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#44821) Vikthor válasza BinLaden (#44816) üzenetére


Vikthor
nagyúr

elég merész ilyen usernevet választani, ez kb olyan, mint adolfhitler vagy jozefstalin, egy kicsit elgondolkodhatnál már, hogy ezzel hány embert sérthetsz meg, ha nem tudnád ezrek haltak meg miatta, olvass történelmet vagy okulj, de ez így véleményem szerint elfogadhatatlan. egy pár házigazdának vagy moderátornak kíváncsi volnék a véleményére, ilyet engednek... hallatlan.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#44822) AlexWolf


AlexWolf
senior tag

tejóIsten!

[ Szerkesztve ]

AW (WoT: AlexWolf78///MWO: AlexWolf78///BF3: AlexWolf55///Steam: AlexWolf(HUN)) /// Az ÉLET egy olyan betegség, mely nemi úton terjed és 100%-ban halállal végződik!///War. War never changes!

(#44823) diegho válasza Plasticbomb (#44819) üzenetére


diegho
nagyúr

Majd kérsz tőle, ha kell... nehogy már én kérjek neked... pofám leszakad.

(#44824) BinLaden válasza Vikthor (#44821) üzenetére


BinLaden
tag

Na háló!!!

ez a merészség netovábbja :D

miért is lenne olyan???, nem az egész nevét használom
a te példáddal élve kb mintha adolf vagy jozef nevet használnám :D
a rosseb se akar történelmet olvasni nemhogy okulni pffff
még jó hogy a te véleményed itt a fórumon annyit ér mint az enyém sz@rt se :D

Sürgős hívásom volt. A fiamért kell mennem. Az iskolába, ugye Torrente? Figyelj! Te dobjál be valamit.. Egy whisky-t vagy a f@szom tudja mit, csak ne lábatlankodj itt ...

(#44825) Axel007 válasza Tenken (#44820) üzenetére


Axel007
tag

Megvan a 3002(DB), de valahogy nem érzem. Igaz lehet azért, mert még csak a 75-ös van rajta, de azzal egy rakás sz@r, pláne ha tier8-asok és 9-esek közé rak be.

Az M6, hát jelenleg 1 hónapja van meg, de az eddigi max. tapasztalat amit hoztam vele az 700 volt. Az ímént volt éppen, hogy 3 AT-2 és 2 arty, úgy szétszedtek, mint hülye gyerek a kis vonatot. Persze lőttem én az AT-2-est, de csak pattant. :(((

(#44826) odrif


odrif
MODERÁTOR

Szent Patrik nap a hétvégén, miben részesülünk?

[ Szerkesztve ]

20 éve a Prohardveren

(#44827) diegho


diegho
nagyúr

Megint noob voltam :( a legnagyobb a csapatban...

Szerinte voltam noob, mert semmit nem csináltam a csatában és miattam buktunk:

Ha ez neki semmi, akkor tényleg össze kell szednem magam:

Össze is szedtem:

[ Szerkesztve ]

(#44828) Tenken válasza Axel007 (#44825) üzenetére


Tenken
őstag

90-essel hoztam már össze 4k-t is akár. Nem mondom magasabb tierekben már célozni is kell, de még elfogadhatóan pontos és én szeretem, hogy gyorsan tölt. KV1S-t megeszi reggelire 1v1-ben.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#44829) Veatta válasza diegho (#44827) üzenetére


Veatta
aktív tag

Szép Top Noob. :DD

A 7000 sebzésre nem mérte túl bőven a Tp-t.

(#44830) jano_77 válasza Axel007 (#44825) üzenetére


jano_77
nagyúr

Nagyon jó kis tank a VK3002DB, csak meg kell szoknod.
Ami pedig a Panthert illeti, csak bátran indulj el irányába, csak ajánlani tudom....de ha olvasod folyamatosan a fórumot, akkor láthattad, hogy DIEGHO is melegen ajánlotta...ha jól rémlik azt mondta rá, hogy az egyik legjobb meg tank a játékban. ;)

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#44831) Axel007 válasza Tenken (#44828) üzenetére


Axel007
tag

Épp most nézem, hogy az AT-2-nek 203-as a front páncálja. :Y Akkor nem is csodálkozom, hogy a 75mm-el nem tudtam átütni.

[ Szerkesztve ]

(#44832) diegho válasza Veatta (#44829) üzenetére


diegho
nagyúr

Mentem bat-el. Rámegyek egy IS-8ra, meglő, kigyújt, eloltom, meghal. Erre beírja, hogy szerencsés vagyok. Aztán mondom miért? Azért mert használtam tűzoltót!!! Ehhez szerencse kell? Az nem semmi... vannak arcok online megint...

(#44833) odrif válasza diegho (#44832) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Vannak! :K

20 éve a Prohardveren

(#44834) KaLeun


KaLeun
senior tag

Na akkor már a mai PC adagom is megvolt...

Cila

(#44835) myckey válasza diegho (#44832) üzenetére


myckey
veterán

vannak ám
most mentem egyet tr4-ben
valami minimális különbséggel én,meg még 2 másik srác sebeztünk a legtöbbet.
hárman a csapatból,többi alig csinált valamit.
ki is kaptunk

erre egy totál kezdő,aki artyval kioszt 0/ZERO sebzést,beírja a végén,hogy ha csináltam volna bármit is,akkor nyerünk
hát erre a komplett rokonságát összeátkoztam,meg mellé még a csapatot is :C

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#44836) Mottie válasza diegho (#44832) üzenetére


Mottie
őstag

Mázlista vagy szerintem is.. pofátlan szerencse...

Nálam az a baj ez általában úgy van, hogy meglő, gyullad, eloltom, meglő, gyullad, kiég. :)

Be Victorious!

(#44837) Bingisz válasza Vikthor (#44821) üzenetére


Bingisz
addikt

Az nem az ő neve, hanem a jagdpanzer E100-é.

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#44838) AlexWolf


AlexWolf
senior tag

Más is átvette már a wot-os pólóját?
Láttam még egy qrta jó mintát...."Is-4 evolution in 3 steps" fölötte egy MS-1 sziluettje, aztán kv-5, majd is-4. nagyon röhögtem, amikor megláttam.

AW (WoT: AlexWolf78///MWO: AlexWolf78///BF3: AlexWolf55///Steam: AlexWolf(HUN)) /// Az ÉLET egy olyan betegség, mely nemi úton terjed és 100%-ban halállal végződik!///War. War never changes!

(#44839) Mottie válasza diegho (#44827) üzenetére


Mottie
őstag

Valóban összébb kéne szedned magad... 10000 alatti sebzéssel nem is szólalhatnál meg :)

Btw, rossz nézni a screenshotjaitokat a 300k free xp-vel... :P

Be Victorious!

(#44840) Moleman válasza diegho (#44832) üzenetére


Moleman
addikt

Most néztem meg a videóidat, ha nem is lesz több, nagyon köszönöm! :R Egyszerűen zseniálisak.

(#44841) kanyipicske válasza Bingisz (#44837) üzenetére


kanyipicske
tag

ö a fórumos névre gondolt

boccsi a rövid öért nincs hosszú:D

Ami nem öl meg, az nagyobbá tesz - Super Mario

(#44842) Plasticbomb válasza diegho (#44823) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Hm. Azért nem akartam kérni magam, mert halvány lila fingom sincs ki ő egyébként. Azért akartalak megkérni téged erre, mert te mégiscsak klántag vagy, ha más nem így belsőbb ember vagy, mint én. És még azért is reméltem, hogy leszel oly kedves, és segítesz, mert kurvára nem tudom, ti ott milyen nyelven kommunikáltok, és még ha tudnám is, magyaron kívül más nyelv nem az erősségem.... De nagyon köszönöm a segítséged. Igazán kedves vagy.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#44843) joergie válasza jano_77 (#44830) üzenetére


joergie
őstag

diegho a panther2ről beszélt, a panther minden második lövésre ég, de legalábbis a motorját ellövik, a 100as ágyúval meg kevés a dmg, férgeskedni kell mint franciákkal, amihez nehéz hozzászokni. viszont pontos. amihez az átlaguser ugyszint nehezen szokik hozz/nem tud kihasználni, szóval nem, az átlagusernek a panther nem jó, ne dieghoból indulj ki.

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#44844) diegho válasza Plasticbomb (#44842) üzenetére


diegho
nagyúr

Igazán nincs mit!

(#44845) Mottie


Mottie
őstag

Az mitől lehet, hogy ugrál a célkereszt sniper módban? Rohadtul idegesítő... 40-50 fps-em van, ping 30-40 körül. A configom lentebb látható... mi lehet ezzel?

Be Victorious!

(#44846) Plasticbomb válasza diegho (#44823) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Elnézést, nem az elutasítással van bajom, elfogadom, hanem annak formájával.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#44847) Zeratul válasza Djuree (#44792) üzenetére


Zeratul
addikt

Én is 5500-s pakkokat szoktam venni, mert ha többet veszek biztos hogy elcseszem vmire pl. prémium tankra ami utána ott fog csak állni a garázsban.

(#44848) Napfénysüti válasza Plasticbomb (#44846) üzenetére

A stílust sajnos meg kell szokni.

Atlantis: az is egy megoldás de én is inkább itt maradtam olvasgatni. Nem lenne jó ha mindenki elszökne. :)

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#44849) Atlantis válasza Napfénysüti (#44848) üzenetére


Atlantis
veterán

...vagy el lehet szökni. Tipikus mai magyar helyzetkép. :)

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#44850) diegho válasza Napfénysüti (#44848) üzenetére


diegho
nagyúr

Nem kell megszokni, mert leírom érthetően.

Nem segítek senkinek. Aki rám ír játékban segítségért megy ignore-ra. Mindenki segítsen saját magán. Ha lesz olyan replay, amit meg akarok mutatni, úgyis fel fogom tenni az mwreplays-es oldalamra. Ideje önállónak lennetek!

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.