Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#3301) Barthezz2 válasza Barthezz2 (#3300) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Ok, telszámra rájöttem, kicsit érdekesen van megadva..
Ennek ellenére egy gépen akkor is mennie kellene 3x az online aktiválásnak nem? Kicsit várok, megpróbálom újra, ha nem megy telefonálok..

Vagy kérdés: az MSDNAA-ról ha lekapnám a Kínai verziót, annak a kulcsával menne nem? Vagy nem is kapok hozzá újat?
Mondjuk ahhoz képest, hogy valaki itt azt mondta, hogy egy kulccsal többször újratelepíthető, már kettőt elhasználtam, mert az eredeti x64-es kulcs szintén nem akart menni lapcsere után, akkor feltettem az x86 kulcsával, amit most épp 27 nap után úgy gondolt, hogy nem jó..érdekes ez :U

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#3302) #54715584 válasza JanoXP (#3296) üzenetére


#54715584
törölt tag

Pedig máskor sem kellett volna működnie...ez gáz, ahogy csináltad...

Igen, Nero képes ilyenre...
Meg az összes író progi, ami tud lemezképből kiírni...

(#3303) Morden24 válasza Barthezz2 (#3300) üzenetére


Morden24
nagyúr

Első körben attól, akitől kaptad az MSDNA-s hozzáférést. Gondolom egyetem.
Második rundóban az MSHU-t kéne megpróbálnod: +36 1 437 2800

Sectumsempra - For Enemies

(#3304) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Sziasztok!

HomeGrouppal osztom meg a "Könyvtárakat". A Zene könyvtárban lévő egyik mappát eltávolítottam a Zene könyvtárónól, majd visszatettem. Azóta másik gépről (ami tagja a HomeGruopnak), látható, de nem érhető el. Se HomeGroupon belül, se sima megosztásban.
Próbából felvettem egy másik mappát a Zenébe, majd eltávolítottam, megint visszavettem. Ez elérhető a másik gépről is. Mi a fene lehet az első mappával? Az összes megosztási/biztonsági beállítása megegyezik a másodikkal.

Üdv.

(#3305) want2techno


want2techno
csendes tag

Hi!

Gondom akadt a WIN7 alatt a játékokkal.

Egy AMlLO PA3515-ös laptopról van szó (AMD Athlon X2 1,9ghz, ATI Radeon HD3200, 2gb ddr).
Nem egy bika gamer laptop, de a maga módján a legújabb játékok is elfutottak rajta, a régebiekkel pedig nem volt gond.

Feltelepítettem a WIN7 Ultimate verziót (gyárilag vista volt rajta), minden drivert magától felismert, elég stabil és gyors a gép, viszont minden játék alatt érdekes dolog történik.
Eddig minden game elindul, a probléma ott kezdődik, hogy VALÓS méretben akarja megjeleníteni, ezt kifejtem bővebben..

A rendszerben a felbontás alapból 1280x800, így kényelmes.
Viszont, ha a játékban beállítom pl 800x600-ra, vagy 1024x768-ra, akkor "összezsugorodik" a játék, és a fél képernyőt veszi igénybe csak, logikusan, minél kisebb felbontásra állítom, annál kisebb lesz a kép, és ez a rendszer alatt is így működik.

Remélem érthető, próbáltam már VGA driver frissítést, törlést, telepítést, mindent, de nem akar javulni a helyzet..

Valakinek valami ötlet?

Köszöntem,
- want2techno

(#3306) luise178


luise178
tag

szasztok!

olyan gondom van, hogy mikor filmet nézek, főleg AVI-t, a hang lehalkul, és nem jön vissza. ha a csikon belekattintok, mintha bele akarnék tekerni, akkor meg visszaáll a hang. csak filmnél van ilyen.
win7 verzió: 6.1.7600 minden fontosabb update fennvan.

kodeknek az ACE MEGA CODEC PACK 603 van fenn.

tudom hogy régi a kodek, de xp alatt ha belenyultam az AC3 filterbe, és maxra huztam a hangerőt, akkor nem volt gond.

tudtok linkelni valami megoldást, vagy 1 jó kodeket, ami direkt w7 alá van fejlesztve? az se baj, ha MKV is megy vele, csak mert nekem mindig kodek csere kellett, ha MKV-t akartam nézni XP alatt.

előre is köszi a helpet!

ASUS B150M-K D3; INTEL I7-7700k; Gainward GeForce® GTX 1660 Ti Ghost OC videokari; 16Mb@1600Hhz; Samsung evo SSD 240Gb;Samsung evo SSD 480Gb; 4 Tb WD; 3 Tb WD; 2 Tb WD; ASUS SONAR hang;

(#3307) Sub-ZeRo válasza luise178 (#3306) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

want2techno: A ccc-én belül nézz szét ott van valami elállítva....

luise178: Azt a codec csomagot töröld le... Már nem kell az win7 alá. Azért elég jó a winben a beépített codecek... Nekem mindent visz és a gyári van benne. He letörölted, akkor vagy a VLC player, vagy a media player home cinema lejátszót nézzd meg.
Ha meg anyira kell codec: [link]
Ez jó win 7 alá. Ez a codec viszi az mkv-t is és a VLC player is.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#3308) bandiras2


bandiras2
senior tag

Asszem beszarok.
Régi XP működésképtelenné vált, annyira, hogy egyáltalán nem volt hajlandó indulni. Vettem új winyót, Ráment a win 7, BIOS átállítva, 2 hónapja nyúzom probléma nélkül. Most éppen nyomtatási feladat beakadása és törölhetetlensége miatt újraindítottam, kimegyek konyhába, erre bejön az öreg, mozgásképtelen, "döglött" XP.
Mivan? ez 2 perce történt,most arról írok. eztakkormost egyáltalán nem vágom. remélem a Win7 nem döglött meg...
Erre tud valaki mondani nekem valami okosat?

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#3309) mickemoto válasza Morden24 (#3287) üzenetére


mickemoto
őstag

Igen elírtam, home premium kiadás van és ha jól tudom akkor teljes verzió.
Megpróbálok lefuttatni egy memtesztet hátha kiderül valami.

(#3310) Barthezz2 válasza Morden24 (#3303) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Ok, kösz :R
Mondjuk szerintem az egyetem sok mindent nem fog tudni ezzel csinálni..

Everybody lies.

(#3311) dvdbackuper válasza luise178 (#3306) üzenetére


dvdbackuper
őstag

kodeknek az ACE MEGA CODEC PACK 603 van fenn.

ez itt a probléma szerintem...minek kodek pack? főleg ez a lúzer :W

nekem van fent egy vlc media player, az kodek nélkül lejátszik mindent... :C

(#3312) cintula187


cintula187
addikt

Sziasztok.Sok jót nem jelent win7 telepítés közben kék halál gondolom.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#3313) Morden24 válasza cintula187 (#3312) üzenetére


Morden24
nagyúr

A kékhalál sosem jelent semmi jót.

Ha van tuning, akkor azt vedd vissza alapra.

Sectumsempra - For Enemies

(#3314) CPT.Pirk válasza cintula187 (#3312) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A kékhalál egészen addig semmit nem jelent, még nem írod le a látott hibakódot, hibaüzenetet. Azt beírva googlebe, felfedi a kiváltó okot...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#3315) cintula187 válasza CPT.Pirk (#3314) üzenetére


cintula187
addikt

Igaz. Nem tudom az első alkalommal milyen hibát irt ki. Után ujra formatáltam xp telepítővel a c: -t NTFS-re és felment a win7. De most meg a elsö bejeéentkezéskor kékhalálozott ntfs.sys hibaüzenettel. Minden particiom ntfs re van formázva.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#3316) JanoXP


JanoXP
aktív tag

srácok, létezik az, hogy nekem az XP Mode-ot nem támogatja a noteszem?

Core2 Duo T5750 proci
250 GB wincsi
3 GB memória
Ati 256 MB-os videokártya

Érdekes lenne... De a HAV azt írta ki, hogy: "this computer does not have hardware-assisted virtualization"

(#3317) cintula187 válasza cintula187 (#3315) üzenetére


cintula187
addikt

Annyi update et hozzűáteszek hogy a 2*2 giga ramokat kiszedtem és 2*1 giga ram van most benne és most nincs kékhalál. VGA csere volt és emiatt raktam ujra a wint. Ezelött a korábbi vga nál is 4 giga ram volt pedig a gépben. BIOS frissitve és chipset driverböl is a legrissebbet szedtem le a gyárto oldalárol

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#3318) polonic válasza JanoXP (#3316) üzenetére


polonic
félisten

Létezik, igen.
A T5750 procik nem támogatja a hardveres virtualizációt.

(#3319) JanoXP válasza polonic (#3318) üzenetére


JanoXP
aktív tag

hát ez szívás részemről... akkor pakolhatom vissza az XP-t, mert biza van olyan programom (OmegaCAD és OmegaWin - ezek nekem közműtervezői progik), amik egyelőre csak XP alatt futnak...

Mert én nem vagyok híve az egymás mellett 2 op.rendszernek...

(#3320) sfdrakex válasza cintula187 (#3315) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Miért xp teepítővel formáztad? Miért nem a win7el? Drivereket ha nem raksz fel se chipsethez se máshoz hanem a win7 re bizod akkor se jó?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#3321) cintula187 válasza sfdrakex (#3320) üzenetére


cintula187
addikt

Bevett módszer volt eddig.
Semmit se raktam még fel. Végzett a telepitéssel a win7. És pár másodperc mulva kékhalál volt azonnal és onnantol legalább 3restart után is. Csak csökkentett módban indult el. Kivcseréltem a ramokat és most meg megy. NEm értem az egészet. 1,5 honapja már megvannak ezek a ramok simán beraktam a már régóta felrakott 32 bites win7-re és gond nélkül mentek.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#3322) brd válasza JanoXP (#3319) üzenetére


brd
nagyúr

Virtualbox, WMWare Workstation, ezek képesek HW támogatás nélkül is a virtualizációra.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#3323) Morden24 válasza cintula187 (#3321) üzenetére


Morden24
nagyúr

Másként használja a hardveredet a Win7/Vista os, mint az XP. Könnyen lehet, hogy hibája van a ramnak.
Ha megér neked a dolog annyit, akkor egy memtest esetleg bevállalós lenne.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#3324) Morden24 válasza JanoXP (#3319) üzenetére


Morden24
nagyúr

Amúgy megnézted, hogy esetleg elindulnak-e a W7 alatt, netán kompatibilitási mód állításával? Hátha nem is kell az XP-mode :)

Sectumsempra - For Enemies

(#3325) cintula187 válasza Morden24 (#3323) üzenetére


cintula187
addikt

Win 7 volt eddig. Vistát nem látott ez a ram a gépemben. :) Memtest lefutott többször is amikor megszereztem a ramokat. A napokban a win7 is csinált valamilyen memoria tesztet, gondolom az rájuk vonatkozott.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#3326) sfdrakex válasza cintula187 (#3325) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Tuningolva nincs a gép? Lehet a win7 jobban meghajtja a ramokat mint az xp illetve, hogy a 64 bites OS mivel használja mind a 4 gigát plusz videókártya stb míg a 32 bites nem, lehet pont az a fél giga ami rossz nem volt 32 bitesen használatban, bár nem tudom hoyg változó vagy állandóan ugyan azt a részt használja e.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#3327) cintula187 válasza sfdrakex (#3326) üzenetére


cintula187
addikt

Ácsi. Akkor még egyszer. XP alatt anno 2 giga ramom volt. Váltottam win7 32 bitre majd vettem a régi 2*1gb helyett 2*2 giga ramot. Nem volt gond amig uj vga be nem került. Igaz ennek az újnak fél gigával több ramja van értem amit mondasz. Próbáltam anno ehelyett felrakni 64bites win 7-et, de nem ment fel ezért maradtam a 32 bitnél.
Nincs tuning se cpu se vga. semmi.

[ Szerkesztve ]

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#3328) hackeeeee válasza Barthezz2 (#3301) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát ugye elvileg az MSDNAA is OEM aktiválási rendszerrel megy, a lapcsere után vsz. azért halt meg a dolog.

Viszont, az egész dolog érdekes. Számomra legalábbis. Annó az OEM vistámat nemtom, hogy hányszor aktiváltam neten, sőt, lapcsere után is be tudtam aktiválni...

Ha a neten már nem tudod aktiválni, attól telefonon elvileg akárhányszor lehet, vagyis nekem vistánál ezt mondta az ügyfélszolgálat....

Véleményem szubjektív...

(#3329) hackeeeee válasza cintula187 (#3327) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ha a 2*2gb ram kapott memtest-et és nem volt hiba, akkor vsz. nem a ram a ludas. Feltéve, ha nem win alatt tesztelted...

Ő arra gondolt, hogy a 64-es rendszer alatt, rendesen kihasználja a gép a 4gb ramot, nem úgy mint a 32bites, ami csak 3,5-et használ belőle, sőt ha 1gb-s vga-d van, akkor csak asszem 3-at, bár ez nem biztos, hogy így van.

Véleményem szubjektív...

(#3330) Morden24 válasza hackeeeee (#3329) üzenetére


Morden24
nagyúr

De, úgy van. 32bit alatt 4Gb mínusz 1Gb vga, mínusz cache-ek stb., tehát a maradék kevesebb, mint 3Gb fizikai memória.

Sectumsempra - For Enemies

(#3331) sfdrakex válasza hackeeeee (#3329) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Jól mondod ha vga 1 giga akkor kevesebb mint 3 gigát használ a 32 bites os mert az összes 4 gigából lejön az 1 giga a vgara és még abból a maradék 3 gigából lejön a vinyók és a proci gyorsítótára is, meg minden ami memoria.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#3332) brd


brd
nagyúr

Ez alaplapfüggő (és talán VGA-), nekem pl. 1 GB-os VGA mellett 3.5 GB RAM használható fel 32 bit-es desktop OS alatt (konkrétan a VGA, az eszközkezelő szerint 256 MB-ot foglal a címterületből).

The only real valuable thing is intuition.

(#3333) cintula187 válasza sfdrakex (#3331) üzenetére


cintula187
addikt

Akkor "remélhetőleg" igazatok van és a win7 a ludas. Anno "NTLD missing" hiba miatt nem ment fel a 64 bites win7 és ezért lett 32 bites végül. Alapból nem hittem volna hogy egy vga csere miatt win reinstallhoz kell majd folyamodnom.

Amugy azt kiirta régen is meg még tegnap is amig ment a win, hogy 3.5 giga felhasználhatóa rambol.

Ja és a lényeg: Köszönöm a segítségeket mindenkinek! :R

[ Szerkesztve ]

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#3334) pzstm válasza hackeeeee (#3328) üzenetére


pzstm
titán

Ha a neten már nem tudod aktiválni, attól telefonon elvileg akárhányszor lehet,

Elméletileg nem, gyakorlatilag viszont... :B ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#3335) sfdrakex válasza brd (#3332) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Akkor lehet hogy a vga-dnak nem használja a gép az 1 gigáját, csak kevesebbet ahogy írok is 256 ot címez meg belőle csak, bár gondolom ez alap állapotban van játékoknál vagy másnál ami használja a vga-t meg lehet hogy felnyomja 1 gigára a vga ram címzést és lemegy 3 giga alá a gép memoriájának címzése, de böngészskor elég neki a 256 ram a vgaból, míg betárazásra használja a gép 3,5 giga ramját.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#3336) hackeeeee válasza pzstm (#3334) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Akkor tehet 1 szivességet az MS, mert ők mondták.

Véleményem szubjektív...

(#3337) cintula187 válasza sfdrakex (#3335) üzenetére


cintula187
addikt

A fura az volt,hogy tegnap amikor nem fagyott épp le akkor nyúztam játekokkal a 2 és 4 gigás felállásban is.Azokon szinte sose indult újra,inkább 2D-ben tette.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#3338) Levin01


Levin01
őstag

Sziasztok!

Most nyergeltem át Vista 64bit SP2-ről Win7 Ultimate 64bit-re és ég és föld a különbség a két oprendszer között.
Már általános használat közben is sokkal gördülékenyebb a Win7, de pl GRID még jóval erősebb beállítsok mellett is (Fullon minden és 1080p) gyönyörűen fut, holott Vista-val még közepes beállítások esetén sem volt tökéletes.
A Vista egy hatalmas csalódás volt számomra és örülök, hogy végre megszabadultam tőle.

(#3339) Gyufaaa válasza Levin01 (#3338) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Hát az tuti. A változás elég brutál. :K

(#3340) petrusz82 válasza brd (#3332) üzenetére


petrusz82
aktív tag

Most én is elgondolkodtam ezen kicsit.Nálam 640 MB a videókari memóriája,és nálam is csak 3.5 a használható 4 gigából.Hol is látszik az eszközkezelőben,hogy mennyit foglal a címterültből a videókari?

(#3341) hackeeeee válasza Levin01 (#3338) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem semmi bajom nem volt a Vistával. Tény, hogy elég sok gyerekbetegsége volt, dehát istenem, ez van... Az is tény, hogy gyorsabb, rugalmasabb nála a 7, de ettől függetlenül sztem jó kis rendszer volt az is, csakhát sok hibával.

Véleményem szubjektív...

(#3342) brd válasza sfdrakex (#3335) üzenetére


brd
nagyúr

Ez nem változik menet közben, már a Windows (ill. a driver) indításakor eldől (kipróbáltam egyébként, lefoglaltam kb. 2.5 GB-ot programokkal, majd elindítottam olyan játékot, ami kb. 512 MB-ot legalább használ a VRAM-ból, és kb. ugyanennyit a központi memóriából is, mindezt lapozófile nélkül próbáltam persze).
Inkább valami lapozási technika működhet a háttérben.

The only real valuable thing is intuition.

(#3343) sfdrakex válasza brd (#3342) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Értem köszi.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#3344) brd válasza petrusz82 (#3340) üzenetére


brd
nagyúr

Így

Balra lent, félig eltakarva az ATI Tray Tools, System Information ablaka látszódik, ahol mutatja a VGA-n lévő memóriát. A többi gondolom egyértelmű mindenkinek.
(Pár dolgot kitakartam a képről, az enyém, és mások személyiségi jogai miatt.)

The only real valuable thing is intuition.

(#3345) Kolondrum

Üdv! Tök mindegy mit csinálok ez indításnál rákérdez h hé indulhatok?: RivaTuner v2.24 MSI Master Overclocking Arena 2009 edition
Az sem segít ha beteszem az ütemezések közé mert akkor plusz sz*r a sz*arban hogy be is jön a rivatuner ablaka. Van már rá megoldás vagy felejtős? Eljut oda a cég h kijavítsa ezt?

sfdrakex! Naná! Van egy olyan csavar benne, hogy -S bővítéssel indul a rivatuner.exe, eddigi verziók ilyet nem csináltak!

[ Szerkesztve ]

(#3346) sfdrakex válasza Kolondrum (#3345) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Rendszergazdaként inditod?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#3347) cintula187


cintula187
addikt

Az igaz, hogy 32 bites oprendszer alatt nincs értelme memtest 86 al letesztelni a memoriákat?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#3348) virkir válasza cintula187 (#3347) üzenetére


virkir
veterán

Nem.
Úgy helyes ez a megállapítás, hogy operácios rendszer alól nincs értelme első körben tesztelni a memóriákat.
Memtest boot lemez letölt, kiír, arról indul és azzal teszteld a memóriákat.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#3349) < CyberBob > válasza brd (#3332) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Nálam a 32bites csak 3.25Gb-ot látott a 4Gb-ból pedig a vga 512Mb-os, de felesleges ezzel foglalkozni mert a 32bites rendszer egy alkalmazásnak (pl.: játék) csak 2Gb memóriát ad így a többi csak "dísznek" van. 3Gb vagy több ramtól már 64bites rendszer kell.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#3350) volvoguy


volvoguy
addikt

már azon is gondolkoztam ,hogy az lehet a baj a hanggal, hogy sok felesleges dolgot felrakhattam...ugye van a LAN Driver, ami szintén Realtek, meg az Audio Driver, ami szintén..és elvileg ennyi elég is lenne a Win7-nek, hiszen amikor az alaplapi Vistas DVD-t rakom be, az is csak ezt a kettő drivert ajánlja fel...

De én az AMD oldaláról leszedtem a Chipset Drivert...ami tulajdonképpen az Ati Install Manager...és az felrakta a :
- AMD USB szűrő illesztőprogram USB 1.0/1.1 audio eszközhöz
- North Bridge szűrő illesztőprogram
- Microsoft Visual C++ 2005

lehet hogy ezeket feleslegesen raktam fel? Írtátok, hogy tök felelsleges Chipset drivert felrakni, mivel a WIn7 ezt alapból tartalmazza..én ugye mégis felraktam...

sztetek?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.