Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#3901) Clemi válasza tomargus (#3895) üzenetére


Clemi
veterán

"vegyél bootolható Sevent" és "töltsd le bootolható") válaszokkal szerintem ne terheljük a servert.

Szerintem meg akkor te ne terheld a szervert a lopott nem bootoló seveneddel felmerülő problémáiddal.

Amúgy meg miért nem azt kérdezgeted, aki ellopta neked a sevent?

De hogy komolyra fordítsuk a kérdést, olyan szinten szétkutyultad és megvariáltad azt a szerencsétlen winyót, (nem a méretekkel, hanem a system, meg logikai, meg kiterjesztett meg satöbbi) hogy ha én kapnám a kezeim közé, azzal kezdeném, hogy mindent leszednék róla, és csinálnék rá "használható" kiosztást, nem keverve a szezont a fazonnal.

De tutod mit? Nekem ne is válaszolj erre a postomra ha megkérhetlek.

[ Szerkesztve ]

(#3902) Clemi válasza Protoss (#3896) üzenetére


Clemi
veterán

A net "mindegy" mivel a router adja neki, a router és a gép között nem áll talpra. Másik gép is csatlakozik így ott nincs ez a probléma.

A másik gépen amin nincs probléma, azon is Seven fut?
Viszont van esetleg egy ötletem! Próbáld meg, hogy kilövöd az IP6-ot.

Az alaplapi hangkátyáddal tulajdonképpen mi a gond? Az a baj, hogy én az analógon csak stereo-ban használom, és minden egyéb hangzásmódot, csak a digitális kimeneten át. Vagyis filmnézésre, komolyabb zenehallgatásra, már az optikain küldöm a jelet a házimozi erősítőmre, és az alakítja át a jelet a megfelelőre. Mindíg is az eredeti digitális jelet küldtem ki az erősítőre, és az csinál belőle DD, vagy DTS esetleg sima STEREO hangot.

(#3903) Protoss válasza Clemi (#3893) üzenetére


Protoss
senior tag

Na belendültem, a Creativvel csak a gond van vélemények miatt. :DDD

Jelen fórumban (kb 3900 hsz), 22 esetben van szó creativval kapcsolatosan, ebből:
egy a bevezető hszben van, hogy miként kell eljárni,
5 hsz, nem problémát feszeget, hanem csak vonatkozásban jeleni meg;
2 beszólás, volt már gond a creativval sztereotipia;
+ 1 problem, a beszámoló szerint is igen régi kariról szól,
1 esetben felhasználó pipált rosszul,
1 esetben sem a creative, sem az alaplapit nem kezelte a win7,
1 win reakiválás, mert hw változott (sb került be),
+ 1 manuális install kellett
+ 1 sikertelen frissítés utáni gubancok
+ 1 xfi bug
+ 1 pci foglalat gond
+ 1 hangkari hw nem ismeri fel (lehet hw hiba, de ez tuti creative gond :D)
az én sztorim elvisz 6hszt, tehát +1 rossz pont a creatvinak.

Összesen 7-8 problem. Megint csak hümmögni tudok, mert a kb 3900 hsz vajon miról szólhat akkor, ha egy kifejezetten rossz hw és gyártó terméke esetén nagyságrendileg 10 hibapontot gyűjt be. Hüle gyerek matekkal, ha a többi hozzászólást, mind hw hiba (hiszen a win7 jó, a gyártók hibáznak), akkor minimum 300 másik hw gyártó van aki folymatosan sz*** generál, most akkor fel kellene sorolni... félek nincs is ennyi valós gyártó. :U

Természetesen a Creativot nem mentesíti semmi, hiszen Xfivel több gond van/volt, mint audigival a fórumozók szerint.

Bocsánat, de most irónikusan és túlzóan fogalmazok, DE nem lehetséges, hogy véletlenül
(nem bántásként) csak most az egyszer z:
- igen tisztelt,
- nagyra becsült,
- életünk megmentője,
- az informatika félistene, mely jelzzőket senki sem vitatja el - én meg már reszketve írom le a sorokat, hátha jönek értem, mert fórumban kritikát merek megfogalmazni :B - a mega óriás, télapólelkű MS nem dolgozta ki op rendszerét eléggé a hangkeltés terén?

Értem én, hogy az eax a kapitalista monopolista creative műve, aki ezért buntetést érdemel, és szerencsére az Ms ezt a win7ben kezeli, de mi a gond az alaplapi codec-es cuccokkal? Meg van, az 5.1 hang burzsuj állatok privilégiuma és parasztvakítás. Ezért töröljük el azt is. :U Tényleg kizárólag csak a gyártók lelkén szárad minden.

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#3904) WonderCSabo válasza WonderCSabo (#3304) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Na megvan a megoldás. Tulajdonságok/Megosztás/Speciális megosztás -on át kellett neveznem "Zene"-ről másra.

(#3905) qwerty123


qwerty123
tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget!! :R

(#3906) pincehely válasza Protoss (#3896) üzenetére


pincehely
addikt

Erre inkább nem is írnék semmilyen kommentet, legfőképp mert szerintem te is Star Craft játékos lehetsz.
Város a második részt?

http://kefetemap.deviantart.com/

(#3907) Protoss válasza Clemi (#3902) üzenetére


Protoss
senior tag

Azon is win7 van, igazolodni látszódik, hogy valamiért az ip kiosztást nem kedveli ezen a win7-t. Ami a forumokon router oldali dhcp hibának tekintenek, remélem regisztri átírása nem csak átmeneti megoldás. Ami érdekes volt , hogy a telepítést követően egy rosszul telepített automatikus frissítés (teljesen letaglózta a rendszetrt, rendszer visszaállítás kellett) után állt elő a gond és azóta boldogít.

Az audigiy 4 oem hangkari az a zavartabb, hibátlanul felmegy a driver, majd véletlenszerű időközönként (pl most 4 napig ment gond nélkül) nincs hangom a hangszórókon. a win7 viszont mutatja, hogy semmi gond, mikor indítok lejátszást a szoftveres indikátorok mutatják, hogy bizony mekkora hang van. Eszköz bárhol választható.

1x már bemászatott gépházba, kari kiszed tesztgépbe berak ott szól, vissza rak, hangrendszer átköt, hibátlan szól az is, vissza köt win7 kussol, hangerőszabályzónál eszköz létezik, indikátor ugrál, teszt lefut. Driver leszed - resta - felrak és jé megy a hang. Itt a driver megborulása lesz a gond, ami furcsa, hogy nincs hibaüzenet, hogy valakivel "összeveszett" volna és ezért nincs hang.

5.1 spdif kimeneten alaplapin már megoldott. Ott csak stereo digitált tollt ki, csak akkor ismerte fel ha egyutt nyitottam meg a soundmanagert és a win7 beállító felületet.

Egy napra egy probléma, remélem a lan holnap is menni fog. :)

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#3908) Protoss válasza pincehely (#3906) üzenetére


Protoss
senior tag

Aham, de talán soha nem jon ki :(

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#3909) Clemi válasza Protoss (#3903) üzenetére


Clemi
veterán

MS nem dolgozta ki op rendszerét eléggé a hangkeltés terén?

Ennyire nem értek a windowsok belső lekivilágához, meg a DirectX, meg OpenGL és satöbbi API mélyén megbúvó összefüggésekhez. Fogalmazzunk úgy, inkább hardver, mint softver ami nekem fekszik.

DE abban egyetértek, hogy valami nem stimmel a Windows hangkeltésével, és ezzel már a Vista alatt is szembesültem. Hogy pontosan mivel? Nos azzal, hogy a HD Audio kártyám, XP alatt egyszerre, és egyidőben kiadta a hangot az analóg és a Digitális kimeneten is. Nos a Vista óta sajnos vagy az egyik, vagy a másik. Na és természetesen csaknem minden alkalommal elfelejtem még a mai napig is átváltani, így ha mozizni akarok, tuti, hogy az analógon hagytam és az asztalon lévő csicsergőkön szólal meg a film, ha meg átülök a géphez, és gondolok egyet, hogy játszani kellene, biztos, hogy a digitálison hagytam a hangot.
Szóval marhára idegesítő, és minden Realtek driver megjelenésekor reménykedem (haha vajon miért van havonta új driver, mint az ATI-nál?) hátha végre megoldják ezt a mizériát.

Na mindegy, a lényeg, hogy valami valóban nem stimmel, most vagy licensz gondok vannak, vagy trehányság van, de az tuti, hogy a MS és a hardvergyártók között nincs túl nagy összhang. De hogy ki a hunyó? Hát ......

[ Szerkesztve ]

(#3910) modflow


modflow
veterán

A műsorújságot hogyan tudom beállítani, hogy működjön is.

Mert sehogy se talál hozzá infót, mindig azt írja, nincs adat.

(#3911) negyedes


negyedes
addikt

Hello!

Azt hol tudom beallitani, hogy ha lehuzom toltorol egybol tegye at power saver modba es forditva. Igy mar nagyon idegesit, hogy allandoan valtoztatni kell.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#3912) Locsi válasza Protoss (#3890) üzenetére


Locsi
senior tag

Én a helyedben ezt nem zárnám ki 100%-ban, mert nekem is volt nvidiás lapom, ha minden igaz az NF7-es, amin szintén volt nvidia hálókaresz, beépített tűzfallal. Ha feltetted a tűzfal illesztőprogramját, akkor egy darabig működött, de egy idő után nem bírtál semmit letölteni a netről, mert nem tudta befejezni a fájlokat. A tűzfal illesztő programja nélkül meg minden tökéletes volt.

(#3913) hlac69


hlac69
csendes tag

Hello! Van egy problémám a monitor ( crt ) frissítési frekvenciával. Win7 Prof 64 bit alatt nem enged meg 85 Hz-nél magasabb frekit beállítani, holott a monitor támogatja a magasabb (120 Hz) frekit, fel se engedi tenni a monitor driverét, arra hivatkozva, hogy már a legfrissebb van fenn. Már olvastam utána, de sehol nem találtam megfelelő választ.

Lehet, hogy a vid.kártya driver a ludas? A típusa Ati 5870, A friss catalyst van fenn. Előre is köszönöm, hogy ha valakinek használható ötlete van.

Vagy vegyek lcd-t?

(#3914) WonderCSabo válasza negyedes (#3911) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Sajna, nincs olyan energiagazdálkodási beállítás, hogy mit csináljon a tápcsati ki/bedugásakor. :(

(#3915) kbalazsa válasza WonderCSabo (#3914) üzenetére


kbalazsa
senior tag

Kár érte :W

Az elvileg és a gyakorlatilag közt nincs különbség ... elvileg.

(#3916) negyedes válasza WonderCSabo (#3914) üzenetére


negyedes
addikt

Nem hittem volna. :Y

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#3917) sfdrakex válasza hlac69 (#3913) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Milyen monitor és milyen felbontásban? 120 Hz-t lehet nem tud akkorában amekkorában hajtod nem ?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#3918) sfdrakex válasza WonderCSabo (#3914) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Olyat se csinál hogy ha akksiról megy energia takarékosban menjen ?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#3919) McKane


McKane
senior tag

Urak!

miér van az hogy 2 windows7-es gép nem enged otthoni csoportot létrehozni. amikor beirnám a másik gépbe a kapott kódot, azt irja ki: nem megfelelő kód.. :F

akkor hogy kell csinálni? ja a két gép routeren keresztül van internethez kötve és ugyanolyan windows7 verziók,ráadásul 32bitesek..

(#3920) hlac69


hlac69
csendes tag

iiyama 903dt crt és 85 hHz megy. Vistán simán ment a saját driverével 120Hz-n, de a Win 7 nem engedi feltenni.

(#3921) negyedes válasza sfdrakex (#3918) üzenetére


negyedes
addikt

Sajnos nem. Most is mar par napja powersaver modban ment mert elfelejtettem visszatenni. Nagyon idegesito ez, 3rd parity soft van ra, de az megint egy alkalmazas ami automatan indul a winnel, mindig futnia kell.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#3922) lala42 válasza bigdigit (#3891) üzenetére


lala42
őstag

Lődd be az msn-t, automatikus kapcsolódásra, az-az induljon a win-el. Ez elindítja a net-et is.

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#3923) Morden24 válasza hlac69 (#3920) üzenetére


Morden24
nagyúr

Kézzel sem tudod betallózni?

Sectumsempra - For Enemies

(#3924) valakiiii


valakiiii
tag

Sziasztok !

Az lenne a kérdésem, hogy játék szempontjából melyik operációs rendszer a jobb win 7 vagy xp ? Játszok egy régebbi játékkal call of duty 1 és elég furának hangzik , de olyan mint ha több fps-em lenne xp alatt , mint win7 64bites alatt.

(#3925) pincehely válasza valakiiii (#3924) üzenetére


pincehely
addikt

Ez könnyen előfordulhat.
Játékokban azért még mindig jobb az XP, mint a win7, vagy akár a Vista.
De azért a pár fps-ért, én nem használnék Xp-t.
Főleg ezzel a hardverrel, mennyi az FPS 300?

http://kefetemap.deviantart.com/

(#3926) Oliegino


Oliegino
csendes tag

Hali, szevasztok! Lenne egy kérdésem. Visszaolvasgattam még nem találtam konkrétan erre választ, bár lehet egyszerű a magyarázat. Szóval A wIN7 NEKEM 4gb. memóriából lát 3gb.-ot. Ez miért van? Azért mert 32bites az op.rendszer?
[url=http://kepfeltoltes.hu/view/091220/Win7_www.kepfeltoltes.hu_.png][img]
Köszi a választ! üdv

[ Szerkesztve ]

Nincs aláírás..

(#3927) Morden24 válasza valakiiii (#3924) üzenetére


Morden24
nagyúr

Bárhogy is nézzük, a Vista/W7 több hardvererőforrást használ, ergo ha a puszta nyers erőt nézzük, akkor ugyanazon a konfigon nyilvánvalóan több marad XP esetén.

Más kérdés, hogy régebbi játékok esetén ilyen konfiggal, amivel te tolod kétlem, hogy sok gond van a COD fps-ével. Persze lehet, hogy 750 helyett csak 500, vagy mittudomén, de ha te ezért hajlandó vagy bevállalni azt, hogy egy 8 éves oprendszert használj, akkor lelked rajta...

Sectumsempra - For Enemies

(#3928) Morden24 válasza Oliegino (#3926) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nem találtál rá konkrét választ? Pedig oldalanként le van írva.

Igen, azért van, mert 32 bites az OS-ed.

Röviden: a 32bites Windows 4Gb memóriát tud megcímezni. Ebből a 4-ből lejon a vga-d dedikált memóriája, a cache-ek stb., és a fennmaradó mehet a fizikai memóriának. Nálad ez 3Gb.

SOHA nem lesz ennél több 32bites OS alatt. Váltanod kell 64 bitre.

Sectumsempra - For Enemies

(#3929) Oliegino válasza Morden24 (#3928) üzenetére


Oliegino
csendes tag

Hali! Köszi a gyors választ! Azt olvastam hogy max4Gb-ot tud kezelni, de hogy abból lejön a videókarinak is.. azt nem. Köszi mégegyszer, akkor váltás.. üdv!

jaj még vmi. Ha váltok 64bitesre, akkor is lejön a vid. kártya memória igénye is, vagy nem?

[ Szerkesztve ]

Nincs aláírás..

(#3930) valakiiii


valakiiii
tag

Köszönöm a válaszokat. :)

(#3931) pzstm válasza Oliegino (#3929) üzenetére


pzstm
titán

64bites még egy jó ideig meg fogja tudni címezni a gépedben lévő memóriát ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#3932) Morden24 válasza Oliegino (#3929) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ha váltok 64bitesre, akkor is lejön a vid. kártya memória igénye is, vagy nem?

A 64bites Windows-ok jóval több memóriát tudnak megcímezni, mint a 32bites haverjaik. Itt egy konkrét sheet, de amúgy egy Ultimate esetén 192Gb memóriát tud megcímezni. Természetesen ebből is lejön a VGA memóriád meg a többi, de így ugyebár meg tudja címezni a teljes 4Gb fizikai ramodat is.

Persze ha esetleg kereken 192Gb-t raknál a gépedbe, abból valszeg csak 191-et fog látni ;]
De sebaj, már pedzegetik a 128bitet is :D

Sectumsempra - For Enemies

(#3933) hlac69


hlac69
csendes tag

Nem, azt irja, hogy a legfrissebb driver már telepítve van.

(#3934) WonderCSabo válasza sfdrakex (#3918) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Én nem találtam. Ha én lehúzom a töltőről, akkor ugyanabban az energiasémában marad.

(#3935) Oliegino válasza Morden24 (#3932) üzenetére


Oliegino
csendes tag

Aha értem. :)) THX még egyszer, akkor keresek egy 64bitest valahonnan. :DD

Nincs aláírás..

(#3936) Morden24 válasza Oliegino (#3935) üzenetére


Morden24
nagyúr

Javasolnám a boltot.

Sectumsempra - For Enemies

(#3937) Clemi válasza McKane (#3919) üzenetére


Clemi
veterán

miér van az hogy 2 windows7-es gép nem enged otthoni csoportot létrehozni. amikor beirnám a másik gépbe a kapott kódot, azt irja ki: nem megfelelő kód.

Azt pontosan úgy kell csinálni! Biztos vagy benne, hogy karakter helyesen írod be a kapott jelszót?

(#3938) WonderCSabo válasza WonderCSabo (#3934) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Jajj félreértelmeztem. Egy sémán belül rengeteg beállítási lehetőség van, főleg ha megnyomod a speciálist ezen az ablakon.

(#3939) < CyberBob > válasza valakiiii (#3924) üzenetére


< CyberBob >
őstag

A régieknél a magas fps szám miatt úgy sem számít viszont a dx10.1-es vagy újabb játékok gyorsabbak.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#3940) polonic válasza Morden24 (#3936) üzenetére


polonic
félisten

Ez aranyköpésnek tűnik. :D
De jót derültem rajta.
Mármint úgy értve, hogy igazat adok neked.

(#3941) gabor85


gabor85
őstag

Hali. Hol tudom törölni a Windows Media Center által ideiglenesen felvett műsorokat?
Már nincs lassan helyem... :(((

(#3942) volvoguy


volvoguy
addikt

amikor a hang-problémáimmal fordultam hozzátok (hangfalból jövő recsegő hang) akkor kérdeztétek, hogy van-e vmilyen kodek a gépen..én írtam is, hogy nincs

Csakhogy az öcsém a TeamSpeak nevű programot használja, amivel ugye multi-s játékban kommunikál másokkal mikrofonnal és fejhallgatóval...és most tudtam meg, hogy ebben a programban kodek van...ez okozhat gubancot? mondjuk a program ha nem fut akkor is recseg a hang, és Xp-n ugyanezzel a progival iylen nem volt...

Esetleg a Win7 és ez a program nem szeretik egymást?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#3943) Morden24 válasza volvoguy (#3942) üzenetére


Morden24
nagyúr

Töröld le, és kiderül.

BIOS frissítés megvolt azóta? :U

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#3944) pincehely válasza gabor85 (#3941) üzenetére


pincehely
addikt

start menübe gépeled: indexelési beállítások

Ott módosítás, és máris kiveheted, bent hagyhatod ami kell-nem kell.

Helyet szabadíthatsz fel a Temp mappa törlésével, és egyéb sok dologgal, pl rendszervisszaállítási pontok törlésével is.
Ajánlom a CCCleaner nevű ingyenes progit.De csak óvatosan

http://kefetemap.deviantart.com/

(#3945) lala42 válasza volvoguy (#3942) üzenetére


lala42
őstag

Ez nem okoz gondot, mert én is használom a TS-t, X-fire-t, Hyper Lobbyt ( lehet i-vel kell írni? :U nem tudom :B Ettől semmi esetre sem recseg a hang. :N

[ Szerkesztve ]

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#3946) volvoguy válasza Morden24 (#3943) üzenetére


volvoguy
addikt

Megvolt a BIOS...minden megvolt..van egy listám, amin rajta vannak a különböző lehetséges okok...már csak a legfrissebb Nvidia driver-el tudok próbálkozni..lévén valaki írta, hogy az is bezavarhat...ilyen alapon minden...mindegy, holnap ezt is kivizsgálom...

Legalább 8 különböző dolgot vizsgáltam...és érdekes, ha kihuzom, vissza bedugom, eltűnik a recsegés..ki érti ezt..

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#3947) csdm


csdm
senior tag

Tudom valahol magyarosítani a Windows 7 ultimate-omat?

(#3948) polonic válasza csdm (#3947) üzenetére


polonic
félisten

Magyarosítani kétlem. Fölöslegesen fűszereznéd be.

Windows Update-et nézted már?

[ Szerkesztve ]

(#3949) pincehely válasza csdm (#3947) üzenetére


pincehely
addikt

Magyarítani tudod :DD
Windows Update felajánlja.
Ha Ultimate-ről beszélünk.

[ Szerkesztve ]

http://kefetemap.deviantart.com/

(#3950) csdm válasza polonic (#3948) üzenetére


csdm
senior tag

:R

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.