Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#3201) < CyberBob > válasza pincehely (#3196) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Opprendszer szinten a kettőről négy magra váltás nem hoz látványos különbséget inkább nyers számítás igényes és persze jól párhuzamosított programok gyorsulnak.
Azok az ssd-ék elég drágák amik gyorsak is és normális méretük van (min. 64Gb), az olcsókat és korai modelleket egy jobb hdd állva hagyja főleg írásban. Viszont rendszer meghajtónak ideális, mert ott főleg az olvasás sebessége a lényeg.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#3202) Poctar válasza RexpecT (#3199) üzenetére


Poctar
senior tag

Nálam ezt az ikon az Msn Plus hozza létre.
A ctrl+space billi kombóval jön elő.

(#3203) Morden24 válasza < CyberBob > (#3201) üzenetére


Morden24
nagyúr

Igazából szerintem ha nagyon a rendszerre akarsz szorítkozni, akkor bőven elég a 32-es SSD.

Nekem 64-esem van, de ~37-38 giga szabad belőle, és ha nagyon akarnék, akkor tudnék pár dolgot máshová pakolni.

Sectumsempra - For Enemies

(#3204) RexpecT válasza Poctar (#3202) üzenetére


RexpecT
addikt

Köszi :R .

(#3205) hahajdu


hahajdu
aktív tag

a dokumentumok mappa miért lett szétgányolva? az almappák nélkül minden egybe van... hogy lehet megcsinálni ?

hunpad.com

(#3206) hackeeeee válasza hahajdu (#3205) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ezt hogy érted? :U

Véleményem szubjektív...

(#3207) Dadan


Dadan
csendes tag

hi

win7 telepítés közben remek 0x80070570es hibába szaladok folyamatosan. Négy különböző lemez, két +R két +RW, kettőféle verzió, s mind elhal. Üres darabkát kapna a vinyóból. Hardver ill irás gondot kizárnám, mivel verify minden esetben volt, a gép stabilan állja a csapásokat, winxp és ubuntu alatt is. Mi egyéb lehet a hiba, google sajnos csak az "írd ki lassabban, próbáld újra c" tanácsokat osztja, ami megvolt többször is. Van e lehetőség egy másik partícióról v image-ből telepíteni? 4 gigás usbm nincs, szóval az a variáns kizárva.

(#3208) virkir válasza Dadan (#3207) üzenetére


virkir
veterán

Van lehetőség image-ból telepítésre csak annyi a lényeg, hogy vagy 32 bites rendszer alól telepítesz 32 bitest vagy 64 alól 64 bitest.
Ha másik partícióról telepíted akkor .old mappa sem lesz viszont kapsz egy boot menüt.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#3209) Dadan válasza virkir (#3208) üzenetére


Dadan
csendes tag

Az kimaradt az elébb, hogy jelenleg nincs windows a gépen, csak ubuntu. Így már nehezebb ügynek tűnik.

(#3210) pincehely válasza Morden24 (#3200) üzenetére


pincehely
addikt

ÁÁÁ, szóval te is SSD-t használsz!
Engem meg kicsit leoltottál az előbb :DD
Amúgy én is Ősembernél nézelődtem.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#3211) pincehely válasza Dadan (#3209) üzenetére


pincehely
addikt

Esetleg 8 giás USB :DD
Nah a viccet félre téve, én sosem tudtam feltenni dvd-ről a eindows 7-et a gépemre, viszont pendriveal, más jó párszor sikerült, és sokkal gyorsabban végbe megy. Legutóbb 11 perc volt az asztalig.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#3212) hackeeeee válasza pincehely (#3211) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem lemezről kb. 15 perc... De lehet kicsit kevesebb.. :)

Véleményem szubjektív...

(#3213) pincehely válasza hackeeeee (#3212) üzenetére


pincehely
addikt

Biztos függ az olvasótól is.
Nem is tudom minek tartom még mindig a gépemben a dvd írót, mikor nem is emlékszem mikor használtam utoljára.

[ Szerkesztve ]

http://kefetemap.deviantart.com/

(#3214) hackeeeee válasza pincehely (#3213) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Persze. :)

Hát én se sűrűn használom, ráadásul kicsit beteges is már. De biztos ami biztos, benne van a gépben.

Véleményem szubjektív...

(#3215) virkir válasza Dadan (#3209) üzenetére


virkir
veterán

Írtál xp-t arra gondoltam.
De meddig tart felrakni egy vistát vagy xp-t fél-egy óra a 7 meg utána 20 perc.
Hamarabb megvan mint amennyit eddig szenvedtél a lemezekkel.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#3216) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

a múltkor írtam h vmi okból kifolyólag ha egyik megosztott vinyómat nemtudom tallózni hálózatban
és tegnap összejött
nah mi volt a baja? nah mi?
az h volt egy üres mappa azon a vinyón
nem értem h mi volt ezzel a baja, de ahogy letöröltem egyből tudtam tallózni a hálón :W
gondoltam megosztom veletek hátha másnap is volt ilyen problémája

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#3217) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Hali

2 napja olyat csinál a win7-em, hogy kb 17 óra után az svchost meg zabálja a 2 giga ramomat. Csak 1-2 percre utána vissza áll. De a feladatkezelőben meg a szokásos mem használathoz képest jóval többet eszik. Most pl. 100 mega fölött van... Amúgy meg 50 megát eszik meg... A gépen semmi nem lett változtatva, sem program, hardver semmi..
Semmi sem lett állítva piszkálva. Ötlet?
Amúgy az az svchost rosszalkodik, amelyik a superfetch-et figyeli.. vagy hogy írjam...

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#3218) pincehely válasza Sub-ZeRo (#3217) üzenetére


pincehely
addikt

Vírusírtóként véletlenül nem a Microsoft Secirity Essentilas-t használod?

[ Szerkesztve ]

http://kefetemap.deviantart.com/

(#3219) Morden24 válasza pincehely (#3218) üzenetére


Morden24
nagyúr

Miért, az MSE ilyesmit csinál?
Én használom hónapok óta, nem fordult még elő ilyen para.

Sectumsempra - For Enemies

(#3220) pincehely válasza Morden24 (#3219) üzenetére


pincehely
addikt

Nekem ha teljes ellenőrzést csinálok, akkor produkálja ezt.
Amint nagy tömörített filet kezd átvizsgálni a memhasználta felkúszik 97%-ra. Ezért gondoltam, hogy nála is ez lehet, mert mondjuk az ütemezett keresés elindul.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#3221) Sub-ZeRo válasza pincehely (#3218) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem, nod 32 smart security-t használok.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#3222) Morden24 válasza pincehely (#3220) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ja hogy ja.
Na, hát nálam nem nagyon vannak nagy tömörített file-ok :)

Sectumsempra - For Enemies

(#3223) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Mondjuk mikor felszökött a ram használatom, akkor TC-vel másoltam, de ha tőle van, még ilyet nem csinált nekem...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#3224) pincehely válasza Sub-ZeRo (#3223) üzenetére


pincehely
addikt

Nod 32-ről is lehetett hallni fura dolgokat.
Tc-ből melyiket használod?
Mintha az is tudna ilyesmit, már ha régi verzió.
Szerintem első lépésként tedd fel a legújabb TC-t, ha nem jó, akkor cserélj vírusírtót.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#3225) polonic válasza Sub-ZeRo (#3223) üzenetére


polonic
félisten

Meg az ESS-ből is tedd fel a legújabbat.

(#3226) pincehely válasza Morden24 (#3222) üzenetére


pincehely
addikt

Eddig senki nem hitte el nekem, hogy az MSE ilyenre képes, pedig jó adag képernyőmentéssel támogattam meg az érveimet :DD
Ennek ellenére most is azt használom, csak beállítottam, hogy tömörítettben ne keressen.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#3227) Sub-ZeRo válasza pincehely (#3224) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

TC: 7.50 full
NOD32: Smart secuity 4. Hát nem olyan "régi" kb 1 éve használom, meg mindig updatelve van.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#3228) Morden24 válasza pincehely (#3226) üzenetére


Morden24
nagyúr

Egy két ISO és CAB nálam is van, azokkal nem csinálta még soha.

Berarozott appokat meg nem szedek le, ergo nem is ellenőrzöm őket.
Megnézhetnéd majd, hogy milyen tömörített állományoknál csinál ilyet.

Sectumsempra - For Enemies

(#3229) McKane


McKane
senior tag

üdv!

Windows 7 home premiumot vettem a notimra..
namármost, tanácsra lenne szükségem. Melyik antivirust ajánlatok rá, ami teljesen kompatibilis vele, lehetőleg ingyenes és magyar legyen.. ha ilyen nincs jöhet a fizetős antivirus csak magyar nyelvű legyen.. :K

(#3230) eastsider


eastsider
nagyúr

Hali!
egy olyan problémám van, ami már egyszer felvetődött, de azóta sem sikerült megoldani, hogy van egy Linksys wrt54gl által osztott hálózat, 2 XP-s és egy Win7-es géppel..
a Win 7-es gépről az összes gép elérhető, annak fájljai, mappái módosíthatóak, olvashatóak.
ha viszont az XP-s gépekről kívánom elérni a WIn7-es gépen megosztott mappákat azt írja, hogy nincs jogosultságom.
a Users mappát teljes egészében eléri, ott lehet is létrehozni, olvasni, módosítani fájlokat, de a rendesen megosztott mappákat nem
miért lehet ez?
milyen hálózati beállításokkal (win7-n) lehetne ezt kiküszöbölni? (ott a gond)
miket kell beállítani, hogy jó legyen?

(#3231) RootRulez


RootRulez
félisten

Windows 7, HD4850 és Need for Speed Shift közösüléséről van valami tapasztalat, mert tesómnak nem nagyon akar menni...

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#3232) Sub-ZeRo válasza eastsider (#3230) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A win7-en van jelszó? Csináltál homegroup-ot win7 alatt?
Lehet azért nem éri el, mert jelszó kellene a win7-re. Ha van és úgysem jó, akkor csinálj homegroupot a win7-en.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#3233) Morden24 válasza McKane (#3229) üzenetére


Morden24
nagyúr

és magyar legyen

Avira-ban asszem van magyar nyelv.

Sectumsempra - For Enemies

(#3234) polonic válasza Sub-ZeRo (#3227) üzenetére


polonic
félisten

Az bizony régi. A ESS nem frissíti a program verziót, csak a modulokat, tedd fel a legújabbat.

(#3235) polarx


polarx
tag

véletlenül találtam itthon 30 m utp kábelt és kiváltottam azt a fránya wifi adaptert. Már csak az a kérdésem h hogyan tudom eltávolítani a driverét ami a fagyási problémáimat okozta?

(#3236) Neil Watts válasza Svájcinéger (#3167) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia!

Ha még aktuális akkor lefordítom, jó? :)

(#3237) Sub-ZeRo válasza polonic (#3234) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

rendben, köszi a segítséget :R

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#3238) hackeeeee válasza RootRulez (#3231) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

4870-nel megy tökéletesen.

Véleményem szubjektív...

(#3239) polarx válasza polarx (#3235) üzenetére


polarx
tag

módosítanám a postomat, el tudtam távolítani a wifi adapter driverét, nah de az a fránya athrxusb.sys még mindig ott van. Hogyan tudnám azt eltűntetni vagy egy jóra lecserélni ami nem okoz fagyást?

(#3240) Neil Watts válasza Neil Watts (#3236) üzenetére


Neil Watts
veterán

Hát ez most elhamarkodott volt :)
MOD: Holnap több időm lesz.

[ Szerkesztve ]

(#3241) eastsider válasza Sub-ZeRo (#3232) üzenetére


eastsider
nagyúr

most beállítottam újra az otthoni csoportot, és a jelszót
amikor XP-s gépen el akarom érni a hálózatot kér jelszót, felhasználói nevet.
a jelszó az OK, de a felhasználói nevet honnan kapja? :F

(#3242) Sub-ZeRo válasza eastsider (#3241) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A felhasználó név az, amit a win7 telepítésnél adtál meg, pl John, a jelszó meg amit saját magad írod be.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#3243) eastsider válasza Sub-ZeRo (#3242) üzenetére


eastsider
nagyúr

köszi így már működik!
Valahogy e nélkül nem lehet megoldani a dolgot?
macerás a jelszavazás különböző okokból...
mármint a hálózaton még elmegy, de a gépen nem kellene, h legyen...
vagy, ha csinálok egy új usert, azzal is jó lehet?

(#3244) Sub-ZeRo válasza eastsider (#3243) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Szívesen.

Hát nem hiszem, hogy máskép működne.
Na azt nem tudom, hogyí jó lehet-e.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#3245) RootRulez válasza hackeeeee (#3238) üzenetére


RootRulez
félisten

Nekem is ment tökéletesen 4850el is, de bratyónak nem akar. Vagy a menüből lesz fekete képernyő egy szempillantás alatt vagy meg se jelenik semmi, egyből sötétség...

═════════════════════════════════════════

(#3246) rigo88


rigo88
aktív tag

üdv
p5b lapom van, optikai spdif nem ad ki az erősítőre csak 2 csatornát. támogatott formátumoknál rányomok a dts tesztre, van 5.1, majd az utolsó fülre kattintva csak 2csatornás lehetőségeket ajánlt fel. soundmax driver legújabb fabatkát sem ér.
van hasonló cipőben járó aki már megoldotta a problémát?

a vicc az hogy a márciusi verzió kiválóan kiadta a sokcsatornát mindenféle beavatkozás nélkül, ez a final pedig már nem :(

Dirr

(#3247) JanoXP


JanoXP
aktív tag

Sziasztok!

Fel szeretném tenni a Win7-et, de most perpill van egy jól működő WinXP-m a gépen. Nem szeretnék egyszerre két op. rendszert, de vannak olyan programjaim, amik csak XP alatt hajlandók üzemelni.
Van egy Norton Ghost 14-em. Megcsináltam vele egy rendszerpartíció mását egy másik partícióra.

Viszont ha most leformázom a winyót, felteszem a Win7-et, de nem működik, nem tetszik, nem ismer fel valamit, stb., és vissza szeretném állítani a most lementett WinXP-t, akkor azt hogyan tudom megcsinálni csupaszra formattált winyóra? Úgy tudom, kell egy boot CD-t létrehozni, ami elindít egy alkalmazást, amivel meg tudom keresni a lementett állományt és azzal vissza tudom állítani. De ezt a boot CD-t hogyan kell létrehozni?

Köszi a segítséget!

(#3248) Tosee válasza JanoXP (#3247) üzenetére


Tosee
őstag

Üdv!

Ha jól emlékszem akkor a norton ghost 14-nél külön kell letölteni egy .iso fájlt amit a megfelelő módon ki írva bootol róla a ghost... Ott ki kell választani a recovery to partition esetleg computer vagy valami ilyesmit, és megkeresni vele a lementett fáljt majd visszaállítani!

Most nézem, hogy a másik topikban Fire/SOUL/CD kolléga válaszolt a kérdésedre...

[ Szerkesztve ]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#3249) JanoXP válasza Tosee (#3248) üzenetére


JanoXP
aktív tag

köszi!

Ez nekem eddig bonyolult, de jó lenne egy Win7 a gépre, de eddig jól működött az XP is. A régi Ghost-okkal simán lehetett írni boot lemezt...

(#3250) Killing


Killing
addikt

Az Aero Glasst hol lehet bekapcsolni? Nem valami regedites buherára gondolok mert elég hozzá a gépem.

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.