Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#3151) Ákos1111 válasza Morden24 (#3150) üzenetére


Ákos1111
tag

köszönöm a választ!

(#3152) polarx válasza Fire/SOUL/CD (#3142) üzenetére


polarx
tag

Noh gúglizás és olvasgatás alapján arra jutottam a fájlok kiolvasásából , h driver hiba az mindenképpen , és legvalószínűbben driverhiba. szóval várok új driverre.
bár 4 dolog okozta a hibát, 1: atikmdag.sys, 2: ntoskrnl.exe 3: athrxusb.sys (régebbi fagyások oka többségben ez fordult elő a legtöbbször) 4: vpcnfltr.sys (ez csak egyszer volt). Ehhez vmi hozzá fűzni való?:)

(#3153) HoTDoG


HoTDoG
tag

Sziasztok!

A történet a következő... Adott két merevlemez. Az egyik egy 30 gigás, csak adattárolásra. A másik egy 120 gigás, melyből 16-ot anno lecsíptem az XP-nek, így lett egy 16 és 94 giga körüli partíció. Elterveztem, hogy felteszem a Win 7-et, de az alá nem ártana 30. Így partition wizard-dal lecsíptem a 94-ből még 16-ot, de ezt win alatt nem tudtam hozzákapcsolni a másik 16-hoz amin az XP van. Gondoltam ha formatálom az XP-s partíciót win 7 telepítő alatt, majd megoldom. Persze nem így lett, így most van egy 80 gigás partícióm és egy 30 gigás lemez, amkiről semmiféleképpen nem szeretnék adatot veszteni, és két formatált 16 gigás partíció egy lemezről amiket nem tudok összekapcsolni...
Még szerencse, hogy van itthon több gép, így tudok segítséget kérni...

Várom a javaslatokat!

Előre is köszi!

(#3154) pzstm válasza Ákos1111 (#3149) üzenetére


pzstm
titán

32 bites win7 tudja kezelni a 4 giga ramot?

Kezelni nem, látni igen...kérdés Neked melyik a fontosabb :DDD

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#3155) brd válasza polarx (#3152) üzenetére


brd
nagyúr

1. ATI VGA driver része.
2. Windows kernel - valószínűleg nem önmagától hasalt el, hanem más valami okozta a bajt.
3. Atheros driver (LAN/WLAN kártya formájában van jelen a gépedben valszeg' ettől a gyártótól valami). Rengeteg gépen találkoztam már fos driverrel ellátott eszközükkel. Egyszer csak megtanulnak náluk drivert is írni. :(
4. VirtualPC, tudtommal a hálózati filtere. Ha XP módot használsz a Win7 alatt, az is ezt használja valószínűleg.

The only real valuable thing is intuition.

(#3156) sfdrakex válasza HoTDoG (#3153) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

win7 telepíytése előtt ha bootolsz a dvdről töröld a 2 darab 16 gigás particiót majd hozz létre belőlük egyet.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#3157) HoTDoG válasza sfdrakex (#3156) üzenetére


HoTDoG
tag

Ezt a képet a telepítőből szedtem ki. Le van törölve mindkét 16 gigás partíció, semmit nem lehet velük kezdeni, csak újat létrehozni, persze mindkettő csak saját magát látja, így 16 gigáig lehet feltolni...

(#3158) DV válasza HoTDoG (#3153) üzenetére


DV
senior tag

Amennyiben lehetseges torold a ket 16 GB-os particiot es akkor a Win 1db 32 GB-os particiot kell hogy mutasson, mivel fizikailag ugyanazon a HDD-n van a 2 particio. Utana csak formazd le a 32GB-os reszt es telepithetsz is.

Kestem...

[ Szerkesztve ]

(#3159) sfdrakex válasza HoTDoG (#3157) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Akor ha tudod dugd rá másik gépre a vinyót és próbáld partition managerrel egysíten i a 2 particiót, a gondot az okozhatja hogy az egyi ka vinyó elejé na másik a végén van.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#3160) HoTDoG válasza sfdrakex (#3159) üzenetére


HoTDoG
tag

Sajnos a másik gép egy laptop, a probléma pedig egy asztali gépen van, így az összekötés nem megoldható :(

(#3161) polarx válasza brd (#3155) üzenetére


polarx
tag

van egy tp link wlan adapter csatlkoztatva a géphez. a windows kernel mellé mindig volt vagy az atheros driver vagy az ati vga driver fent említett része, tehát gondolom akkor a kernel azért ment szabadságra mert az egy torkon vágta.

Ezek tudatában ( ok vga driverre várni kell ) mit tegyek?

(#3162) DV válasza HoTDoG (#3160) üzenetére


DV
senior tag

Ugy latom a masik HDD az rendszer.
Inditsd el a gepet azon es hasznalj egy partition managert.

Visszaolvasva latom, hogy ezt mar egyszer probaltad.
Probald meg most ugy, hogy a 2db 16GB-os particiot csatold vissza a 80GB melle, majd ezutan vegyel le 40GB-ot, mivel 120GB-os a HDD. Igy majd lesz 80+40.

[ Szerkesztve ]

(#3163) HoTDoG válasza DV (#3162) üzenetére


HoTDoG
tag

Nem az sajnos, nem is értem miért tekinti annak. Csak adatok vannak rajta.

(#3164) Svájcinéger


Svájcinéger
senior tag

Hello ! Sajnos a gyermekem megváltoztatta a jelszót a win7-nél a gépén és azt mondja a win, hogy nem tudom a jelszót. Hogy lehet elővarázsolni, hogy át tudjam írni a felhasználó nevem és be tudjak lépni rendszergazdaként ? Sajnos itt nem jön be az XP-s módszer, hogy csökkentett mód és sima ügy. A jelszó emlékeztetőt írja, de nem megyek vele semmire. Van valakinek 5lete ?

Anarchizmus jelentése: az emberi elme elszakadása a vallási dominanciától, az emberi test elszakadása a vagyoni dominanciától. Szabadulás a béklyók és az állami megszorítások alól. Egy olyan társadalmi rend, mely az emberek gyülekezési jogán alapul.

(#3165) polonic válasza Svájcinéger (#3164) üzenetére


polonic
félisten

Üdv!
A gyermekedtől kéne megkérdezni mire változtatta meg. Vagy nem akarja elárulni? :D

[ Szerkesztve ]

(#3166) DV válasza Svájcinéger (#3164) üzenetére


DV
senior tag

Remelem tudsz angolul.
Itt van egy leiras.

(#3167) Svájcinéger válasza polonic (#3165) üzenetére


Svájcinéger
senior tag

Ha tudná "boldog" ember lennék ! :DDD
DV: nyelvvizsgám van, de az már régen volt.
Amúgy köszi.

[ Szerkesztve ]

Anarchizmus jelentése: az emberi elme elszakadása a vallási dominanciától, az emberi test elszakadása a vagyoni dominanciától. Szabadulás a béklyók és az állami megszorítások alól. Egy olyan társadalmi rend, mely az emberek gyülekezési jogán alapul.

(#3168) polonic válasza Svájcinéger (#3167) üzenetére


polonic
félisten

A kis lurkó. :DDD
Próbáld meg a kollega linkjén lévő megoldást. Erről én sem tudtam, belenéztem, érdekes.

(#3169) Kobe


Kobe
veterán

hali

egy régebbi notira raktam win 7et, FS Amilo Li1705. Sajna a hang egyszerűen nem aka normálisan működni -a beépitett hangszóró szól, de ha bedugom a fülhallgatot a jack aljzatba, a hangszóró elhallgat, a füles meg ném marad.

a poén az, hogy 1-2 éve ugyanezt csinálta csak épp XP alatt, és a vista volt rá a megoldás.A 7es ugy tűnik nem. Drivert persze neten sehol sem lehet találni, amit meg hivatalos honlapokrol letöltök, az sem települ, nem jó win7hez.

vki segitsen pls

(#3170) sfdrakex válasza Kobe (#3169) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Win7 telepít hozzá magától valamit gondolom, ha belépsz vezérlőpultban a hang beállításokhoz, nincs véletlen olyan hogy automatikusan érzékelje ha bedugsz valamit a hangkimenetbe ? Ha van ilyen kapcsold ki.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#3171) Kobe válasza sfdrakex (#3170) üzenetére


Kobe
veterán

már átnéztem minden beállitást de nem találtam olyan opciót bepipálva ami magyarázná ezt a hibát. Egyszerűen nem jön a jack csatin keresztül hang, pedig az eszközkezelőben ott van a csatlakozó, látja, standard 3,5 mmes jack

(#3172) brd válasza polarx (#3161) üzenetére


brd
nagyúr

Ha az a TP-Link kártya Atheros chipsettel bír, akkor frissebb drivert kellene keresni, ill. a VGA-hoz, ha nincs újabb, akkor esetleg egy régebbit kipróbálni.
Az is elképzelhető, hogy önmagában egyik sem hibás, csak ezekhez viszonylag gyakran fordul a gép, és ezek okoznak hibát, amikor hibázik a HW a tuning miatt (persze ha a tuning alatt történtek ezek fagyások).

The only real valuable thing is intuition.

(#3173) polarx válasza brd (#3172) üzenetére


polarx
tag

Nem csak tuning alatt mint írtam, mivel először azt hittem h azért történnek, beletörödtem h a gépem nem tud gyorsabb lenni, minden ment alapra, de utána is volt fagyás. DE vmiért megszűntek, most mikor próbálgattam kicsit a "határokat" feszegetni akkor jöttek elő. A wlan adapterhez legfrissebb driver 2008as. A videokari meg mint a nevem alant olvasható egy gigabyte 5770 és az ati oldalán olvastam h ez a 9.11 es catalyst az ajánlott hozzá, de elvileg a héten jön egy új driver , szóval majd talán az hoz megoldást, ha meg nem akkor így jártam, ez a gép vmiért nem tuning barát.

(#3174) need válasza nolika (#3086) üzenetére


need
addikt

ez a paragon partition manager feltelepítem win 7 alá és úgy kokánykodok??

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#3175) dvdbackuper válasza polarx (#3173) üzenetére


dvdbackuper
őstag

nekem is TP-Link wlan karim volt és tuningnál fagyott a gép, mint állat...kivettem, beraktam egy USB-set a helyére, és megy a tuning rendesen, mint azelőtt...

(#3176) sfdrakex válasza need (#3174) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

igen

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#3177) polarx válasza dvdbackuper (#3175) üzenetére


polarx
tag

nekem usb-s van

(#3178) _ak_


_ak_
addikt

Találkoztatok olyannal, h este altatjátok a gépet, de reggelre mégis hibernálásból ébred? Ill nem is vagyok benne biztos, h hibernál, mert annál gyorsabban feláll a rendszer. Este amikor altatom, akkor ég az alvás jelző led a notin, de reggelre már nem és bekapcsolásnál resuming windows fogad.

Let's begin, de gozaimasu!

(#3179) sfdrakex válasza _ak_ (#3178) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nincs beállítva hogy X idő után hibernálja magát? Energia gazdálkodásban nézz szét.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#3180) toto76 válasza Piloss (#2914) üzenetére


toto76
tag

Ez volt az első. A legfrissebb catalyst van fönt.

(némileg ellentmond a dolognak, hogy minden egyéb képi anyag megjelenik)

(#3181) _ak_ válasza sfdrakex (#3179) üzenetére


_ak_
addikt

Nincs, egyedül az akksis üzemóda és ott is 30p-re van állítva.
Na meg sleepből is átmenne hibernálásba?

Let's begin, de gozaimasu!

(#3182) -v- válasza _ak_ (#3181) üzenetére


-v-
addikt

Átmegy, igen!
Ha elrakod sleep-re, és eltelik az az idő, ami be van állítva a hibernáláshoz, akkor átrakja magát hibernálásba.

(#3183) -Solt-


-Solt-
veterán

Sziasztok!

Az lenne a gondom, hogy a win7 annak ellenére alvó állapotba teszi a gépet, hogy fut a flashget3. Vistán csak kikapcsolta a monitort, de, ha ment valami program, akkor nem tette alvó állapotba... miképpen küszöbölhető ki ez a pici kis malőr? :)

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#3184) pincehely


pincehely
addikt

Nézegettem kicsit az eseménynaplót, és felfigyeltem 2 programra.
Ezek a rendszerindulásnál lassítják a rendszerindítás folyamatát.

1. MSN, amit nem értek, hiszen nem indul a rendszerrel automatikusan, ha csak a prefetch be nem tölti.

2. Microsoft Security Essentials - Nah ő miért lassítja a bejelentkezést?

Valami megoldás?

[ Szerkesztve ]

http://kefetemap.deviantart.com/

(#3185) pincehely válasza -Solt- (#3183) üzenetére


pincehely
addikt

Vezérlőpult--Energiagazdálkodási lehetőségek, és ott a séma beállításainak módosítása fül alatt szépen állítsd be, hogy mikor lépjen alvó állapotva, mikor hibernáljon, vagy esetedben mikor ne tegye ezeket :DD

[ Szerkesztve ]

http://kefetemap.deviantart.com/

(#3186) andy83


andy83
aktív tag

Szisztok!

Lenne egy sürgős kérdésem: :F

A Win7 Ultimateben ugye a nyelvet már át lehet állítani. Szóval ha veszek egy angol nyelvű Win7 Ultimatet, és átállítom a magyarra, akkor az teljesen meg fog egyezni egy "hagyományos" magyar nyelvű Ultimatetel?

És a nyelvi átállítás problémás? Vagy kezdő felhasználóként is egyszerű?

Előre is köszi!

facebook.com/SzeretekMozizni

(#3187) pincehely válasza andy83 (#3186) üzenetére


pincehely
addikt

Szia!

Ha angolt veszel, akkor pár kattintás után leszedi neked windows updateről a magyar mui-t hozzá.
Utána telepíti is magától, ha jól emlékszem.
Ha mmégsem, akkor visszajössz , és segítünk.
Amúgy pár kattintás az egész.

üdv.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#3188) Morden24 válasza pincehely (#3184) üzenetére


Morden24
nagyúr

MSSE miért ne lassítaná, amikor inicializálnia kell, védelmeket bekapcsolni stb.?
Messenger-t nem vágom.

Egyébként meg lassú a rendszerindulásod?

Sectumsempra - For Enemies

(#3189) andy83 válasza pincehely (#3187) üzenetére


andy83
aktív tag

Oké, köszi! :R

facebook.com/SzeretekMozizni

(#3190) _ak_ válasza -v- (#3182) üzenetére


_ak_
addikt

Értem, akkor sajnos elképzelhető, h belefutottam vmi bugba a lenovos power managerrel.

Let's begin, de gozaimasu!

(#3191) pincehely válasza Morden24 (#3188) üzenetére


pincehely
addikt

Relatív, hogy lassú-e. Mikor hogy, van amikor villámgyors, van amikor meg tiszta tetű lassú.
Nem tudom, hogy mitől függ.
De szerintem a hardveremmel lehetne gyorsabb is, legalábbis E8200 után a Q9550-el nem érzékelem drasztikusan gyorsabbnak, pedig mint órajelben mint magszámban sokkal jobb nála.
Szintetikus tesztekben szépen hozza a dupla értékeket, amúgy meg közel sem észrevehető.
Mondjuk arra gyanakszom, hogy már a vinyó az ami visszafogja a gépet.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#3192) Poctar


Poctar
senior tag

Helo!

A következő helyzettel találkoztam:

System user alatt szándékoztam ütemezett feladatott futtatni az AT parancs segítségével.
Sajnos nem engedte futtatni a parancsot.

Ezután az schtasks parancsal szándékoztam ütemezni, de ez sem működött.

Win 7 alatt hogyan működnek ezek a parancsok?
Van valami netes leírás W7 alá? :F

(#3193) Morden24 válasza pincehely (#3191) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nem tudom, szerintem a rendszerfelállás rohadtul nem a processzorodtól függ, hanem a HDD a gyenge láncszem.
Minél több drivert és startup cuccot kell betöltenie, annál nagyobb sor áll várva az olvasófejre. Ennyi.

Gyorsítani úgy lehet, hogy kevesebb dolgot kell betöltenie.

A szintetikus tesztek kizárólag arra jók, hogy lehessen mutogatni pár, az említett tesztek nélkül teljesen értéktelen számot ;)

Sectumsempra - For Enemies

(#3194) pincehely válasza Morden24 (#3193) üzenetére


pincehely
addikt

:D

A megoldás talán egy ssd lehet?

http://kefetemap.deviantart.com/

(#3195) Morden24 válasza pincehely (#3194) üzenetére


Morden24
nagyúr

Az nyilván elég jót tesz.
Bár csak azért, hogy gyorsabban startoljon a rendszer...

Sectumsempra - For Enemies

(#3196) pincehely válasza Morden24 (#3195) üzenetére


pincehely
addikt

Nem csak azért.
Gondolom egyéb esetekben is jelentős gyorsulást hozhat.
Majd ha lesz pénzem akkor vagy egy ssd, vagy egy 500g F3 kerül a gépbe rendszernek.
SSD-ből legalább 32 gigás kellene. Árban hogyan mozognak ezek?

http://kefetemap.deviantart.com/

(#3197) Morden24 válasza pincehely (#3196) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nézz körül a rambazar.com-on, Ősember honlapja. Én is onnan vettem a sajátomat.
Boltokban sok választék nincsen, de legalább kurva drága.

Sectumsempra - For Enemies

(#3198) hackeeeee válasza pincehely (#3196) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Márkafüggő... ~30k körül van már pl. Patriot, vagy OCZ Solid Series. (Ősembernél)

Morden24 :D :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#3199) RexpecT


RexpecT
addikt

Valaki tudja hogy a képen pirossal bekarikázott valami az mi lenne?Azóta van mióta felraktam a steamet,de ha rákattintok akkor nem jelenik meg semmi.

(#3200) Morden24 válasza RexpecT (#3199) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nálam is van steam, de ilyesmit még soha nem rakott ki.

A Notification are beállításai között mit ír róla?

Sectumsempra - For Enemies

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.