Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#3351) brd válasza < CyberBob > (#3349) üzenetére


brd
nagyúr

1 db alkalmazás alapból csak 2 GB-ot lát, igen, de nem 1 db alkalmazást futtat általában az ember. ;) Mindegyik lefoglalhat 2 GB-ot magának (külön-külön) egymás mellett, persze kevés program használja is ezt ki.

The only real valuable thing is intuition.

(#3352) brd válasza volvoguy (#3350) üzenetére


brd
nagyúr

Nem felesleges feltelepíteni, mert igaz ugyan, hogy a Win7 tartalmaz chipset drivert is, de a chipset gyártója annál frissebbet is kiadhat, mondjuk hibajavítás céljából.

The only real valuable thing is intuition.

(#3353) volvoguy válasza brd (#3352) üzenetére


volvoguy
addikt

ebben igazad van, de nálam itt ez kérdéses:
- - AMD USB szűrő illesztőprogram USB 1.0/1.1 audio eszközhöz

Mivel a hanggal van dolgom..ez az Audio rész lehet változtat valamit...

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#3354) < CyberBob > válasza brd (#3351) üzenetére


< CyberBob >
őstag

A nagyobb alkalmazásokra gondoltam amiknek kell is a ram ezért írtam pl.: játék vagy egy képszerkesztő. Ha valaki csak netezik és zenét hallgat annak a 2Gb ram is sok.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#3355) hackeeeee válasza Kolondrum (#3345) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én bármit csináltam vele, mindig rinyált, hogy biztos indítani akarom... Ez miatt kapcsoltam ki az UAC-t a fenébe, mert meguntam...

Véleményem szubjektív...

(#3356) pzstm válasza hackeeeee (#3336) üzenetére


pzstm
titán

mivel gondolom vonal túl oldalán lévő néniknek ez a tapasztalatuk ;)
De amúgyis..néha jó felhívni őket és csevegni velük egy kicsit. :C

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#3357) brd válasza Kolondrum (#3345) üzenetére


brd
nagyúr

Ha ütemezett feladatként futtatod, emelt jogosultságokkal, akkor elindul csöndben.

The only real valuable thing is intuition.

(#3358) hackeeeee válasza < CyberBob > (#3354) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Azoknak is azért elfér a 2gb.. :) Manapság.

Véleményem szubjektív...

(#3359) brd válasza < CyberBob > (#3354) üzenetére


brd
nagyúr

Persze, hogy sok, akkor viszont pláne nem kell (emiatt) 64 bit-es OS. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#3360) DV válasza bandiras2 (#3308) üzenetére


DV
senior tag

Szerintem a geped a regi HDD-rol boot-olt be es nem az ujrol. Inditsd ujra es nezd meg a BIOS beallitasokat.

(#3361) Kolondrum válasza brd (#3357) üzenetére

Nem indul el hidd már el! Rákérdez arra is! Csak ha letörlöm akkor nem kérdezget, bármit csinálok nem jó!

(#3362) hackeeeee válasza brd (#3357) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem sem indult el, pedig leírták lépésről lépésre, hogy mit, hogy csináljak, és nem ment... Ekkor kapcsoltam ki az UAC-t, mert nekem monitorozásra kell a RT.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#3363) haxy27


haxy27
aktív tag

Engem ez a hiba érdekelne hogy mitől keletkezik. egyszerűen nem megy pedig pár napja még mutatta a nett sebességet meg mindent.
ja és hogy lehet meg szüntetni. azt próbáltam hogy el távolítom a minialkalmazást aztán újra raktam de ugyan úgy nem működik. A gondom hogy még a beállításoknál sem mutatja a hálózati eszközöket.

Meg vannak érdekes dolgok. PÉ: Aero egye programoknál megy rendesen aztán egyszer csak nem megy és utána mindig ki is kapcsol ha azt a progit inditom.

A demokrácia azt jelenti, hogy mindenkinek lehetősége van a híd alatt aludni!

(#3364) volvoguy válasza haxy27 (#3363) üzenetére


volvoguy
addikt

amikor nekem XP-m volt, akkor ezeket egy mappában tárolta valahol..tehát nem volt elég az asztalról törölni őket, a fájlt is törölni kellett, amit beolvasott..vhol keresgélj a mappák között...

amúgy honnan lehet ilyeneket szedni? mert a Microsoft odlalán kevés van...

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#3365) Svájcinéger válasza volvoguy (#3364) üzenetére


Svájcinéger
senior tag

Nem tom mér Neked válaszoltam. :DDD

[ Szerkesztve ]

Anarchizmus jelentése: az emberi elme elszakadása a vallási dominanciától, az emberi test elszakadása a vagyoni dominanciától. Szabadulás a béklyók és az állami megszorítások alól. Egy olyan társadalmi rend, mely az emberek gyülekezési jogán alapul.

(#3366) Svájcinéger


Svájcinéger
senior tag

Hát én tökönbököm magam. Mivel nem ment a Creative Extreme Audioval az 5.1, kipróbáltam a P5B Deluxe integrált hangkarijával. Teszteken minden tök jól szól, de sem MP-ben, sem winampban meg nem nyekken sem a mélyláda, sem a hátsók, sem a center, only stereo. Van valakinek valami ötlete ?

Anarchizmus jelentése: az emberi elme elszakadása a vallási dominanciától, az emberi test elszakadása a vagyoni dominanciától. Szabadulás a béklyók és az állami megszorítások alól. Egy olyan társadalmi rend, mely az emberek gyülekezési jogán alapul.

(#3367) sfdrakex válasza haxy27 (#3363) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Hálókártya drivert nem piszkáltad? Eszközkezelőben rendesen látja a hálókrtyádat?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#3368) bandiras2 válasza DV (#3360) üzenetére


bandiras2
senior tag

Az az igazi poén, hogy ez a win elméletileg mozgásképtelen. Igaz, egy rendes vírusirtást kapott azóta a rendszer az új winyóról w7 alól...

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#3369) sfdrakex válasza volvoguy (#3364) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

googlebe ird be : windows 7 gadgets, meg vannak a yahoonak is de az widgetnek hívja, a vistások is működnek a se7enen, és a yahoosokhoz fel kell telepíteni egy yahoo progit ai kezeli a widgeteket.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#3370) sfdrakex válasza Svájcinéger (#3366) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Olyat is próbáltál lejátszani ami 5.1 es? Sztereo filmet és zenét nem kever ki alapból sztem 5.1 be.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#3371) haxy27 válasza sfdrakex (#3367) üzenetére


haxy27
aktív tag

nem még a drivert sem frissitetem. csak most mikor már pátr napja nem ment a dolog gondoltam akkor driver frissités talán meg oldja de nem oldota meg.

A demokrácia azt jelenti, hogy mindenkinek lehetősége van a híd alatt aludni!

(#3372) hackeeeee válasza sfdrakex (#3370) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A ládának szólni kéne sztem, akkor is.

Véleményem szubjektív...

(#3373) sfdrakex válasza hackeeeee (#3372) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Az igaz, valami szoftveres gond lesz akkor is, valahogy a lejátszót kéne megerőszakolni hogy a sztereót nyomja ki 5.1 re. Anno xp alatt valahogy megoldottam de már nem emlékszem hogyan csináltam, talán azzal kellene variálni milyen kimeneten nyomja a hangot.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#3374) < CyberBob > válasza haxy27 (#3363) üzenetére


< CyberBob >
őstag

A képen az alsó kettőt hol lehet megtalálni és milyen néven?

[ Szerkesztve ]

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#3375) haxy27


haxy27
aktív tag

Érdekes mert egy régi vistás verziot be töltök, az müködik és ha utána ezt is be töltöm akkor ujra inditásig megy. viszont a régi nem kompatibilis mert ip cimet meg egy csomo infot nem tud meg adni. van bene egy netlib.dll gondolom ezt nem tölti be csak nem tudom miért.

A demokrácia azt jelenti, hogy mindenkinek lehetősége van a híd alatt aludni!

(#3376) sfdrakex válasza < CyberBob > (#3374) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Volume gadget ; volume control ; drive info

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#3377) < CyberBob > válasza sfdrakex (#3376) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Köszönöm.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#3378) haxy27 válasza < CyberBob > (#3377) üzenetére


haxy27
aktív tag

http://blog.orbmu2k.de/
vgy itt is.

Most már tuti hogy a netlib.dll nem töltödik be de hogy tudom megoldani hogy be tölcse.

[ Szerkesztve ]

A demokrácia azt jelenti, hogy mindenkinek lehetősége van a híd alatt aludni!

(#3379) haxy27


haxy27
aktív tag

el képzelhető hogy a vírusirtom nem engedi meghivni valamejik scripnek a netlib.dll fájlt?
ha igen mit kell keresnem hogy ki kapcsoljam?

A demokrácia azt jelenti, hogy mindenkinek lehetősége van a híd alatt aludni!

(#3380) zoli03


zoli03
őstag

Az Energiagazdálkodási lehetőségeknél a PCI Express beállítás mit módosít?

(#3381) Clemi válasza dvdbackuper (#3311) üzenetére


Clemi
veterán

ez itt a probléma szerintem...minek kodek pack? főleg ez a lúzer
nekem van fent egy vlc media player, az kodek nélkül lejátszik mindent...

Hogy minek a codec pack? Ha megadom a címem, eljössz hozzám, okés? Aztán a következőt kell csinálnod!
1. leszedem a codec packot, felteszem neked a VLC playert.
2. leülsz a kanapémra, bekapcsolom neked a TV-t, és a házimozi erősítőt.
3. kezedbe adom a MMC távirányítót
4. elkezded nekem vetíteni a gépemről a filmjeimet, és legfőképp a feliratos változatokra leszek kíváncsi, esetleg egy feliratos mkv filmre.

Ha levetíted nekem codec pack nélkül felirattal a filmjeim, na és persze úgy, hogy a távirtányító a kezedben, és a géphez nem mehetsz oda, akkor elfelejtem én is örökre a codec packokat.

Ja és persze a film után esetleg megnézünk pár online filmet is, vagy képeket nézegetünk a kanapéról és közben zenét hallgatunk, szintén a gépről. Okés? Vagy mindezt tudja a VLC player? Meg gondolom korrekten tömörít DV kazettáról filmet DivX vagy XviD esetleg h.264 formátumba AC3 hanggal ugye?

Ha nem tudjátok kinek miért kell a codec pack, nem kéne nyomulni a sima lejátszókkal, amiknek a képminősége nyomába nem lép a média centerével, és 1 év rendszeres használat után tudom miről beszélek!

[ Szerkesztve ]

(#3382) Svájcinéger válasza sfdrakex (#3370) üzenetére


Svájcinéger
senior tag

Nem próbáltam, de XP-n simán szól egy mp3 fájl is, a Call Of Duty is, de itt semmi nem akar működni. Filmet még nem próbáltam, de megpróbálom.

Anarchizmus jelentése: az emberi elme elszakadása a vallási dominanciától, az emberi test elszakadása a vagyoni dominanciától. Szabadulás a béklyók és az állami megszorítások alól. Egy olyan társadalmi rend, mely az emberek gyülekezési jogán alapul.

(#3383) hackeeeee válasza Clemi (#3381) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Távirányítót leszámítva... MPC HC+AC3 Filter, felirat van, MKV-kon is... :)

Véleményem szubjektív...

(#3384) Morden24 válasza hackeeeee (#3383) üzenetére


Morden24
nagyúr

Hát, aki távirányítani akar + kedveli, ha van egy kultúrált felülete is mindehhez, annak tényleg nem nagyon tudsz az WMC-nél jobbat mondani :)

Én is eléggé megkedveltem az utóbbi időben, pedig régebben nem sokat használtam.

Sectumsempra - For Enemies

(#3385) haxy27


haxy27
aktív tag

minialkalmazás hiba megoldva. az az csak lesz. Panda internet securiti blokkolja a scriptet és ezért nem tölt be teljesen.

Reklamáció el küldve a pandának.

A demokrácia azt jelenti, hogy mindenkinek lehetősége van a híd alatt aludni!

(#3386) Clemi válasza hackeeeee (#3383) üzenetére


Clemi
veterán

Távirányítót leszámítva... MPC HC+AC3 Filter, felirat van, MKV-kon is...

Nem figyeltél! :) A kanapéról tilos felállni, csak a távirányítókkal lehet ügyködni! Talán elindul az MPC HC távirányítóval, és átvált másodlagos kijelzőre magától? Elárulom, nem fog :) és egyik lejátszót sem fogja senki elindítani a kanapéról, de hogy fokozzam, a táviránítóval a gépet is be lehet kapcsolni...

(#3387) Clemi válasza Morden24 (#3384) üzenetére


Clemi
veterán

Hát, aki távirányítani akar + kedveli, ha van egy kultúrált felülete is mindehhez, annak tényleg nem nagyon tudsz az WMC-nél jobbat mondani :C

Egyetértünk, és tegyük hozzá, hogy még XP alatt meglehetősen sok hasonló próbálkozást kipróbáltam, de valami mindegyikben hibádzott. Aztán kipróbáltam a Vista alatt is, de valahogy az még nem volt az igazi. Ez a legújabb verzió majdnem tökéletes, vannak persze hibái, de sajna nincs jobb a piacon!

(#3388) hackeeeee válasza Clemi (#3386) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Azért írtam, hogy távirányítót leszámítva. :) :P

Véleményem szubjektív...

(#3389) sfdrakex válasza Clemi (#3386) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Egér kurzorként nem tudod használni a távírányítót? Van ami olyat is tud nem? Akkor meg nem kell kanapéról felállni semmihez se, vagy vegyél rádiós egeret és billzetet :D

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#3390) hackeeeee válasza sfdrakex (#3389) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

:W :DDD

Véleményem szubjektív...

(#3391) Dezsőbá


Dezsőbá
csendes tag

üdv
xp van nekem fenn, simán rakjam fel rá a Win7 -t, vagy pedig a szokásos eljárás, format, majd úgy?
magyarul képes e normálisan felülirni vagy sem?

(#3392) sfdrakex válasza Dezsőbá (#3391) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Formázzd le és úgy, ha rátolod az xp mellé nem törli az xp-t hanem átnevezi az xp mappáját old windowsra.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#3393) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

Fanfarok csendulnek angyalok szarnayi csapdosnak: megygyutt a campus win7

udv

neduddki

p.s. mar tegnap elott fefedesztem, csak idot kik tanyani az eslo probara:- )))

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#3394) Clemi válasza volvoguy (#3353) üzenetére


Clemi
veterán

Mivel a hanggal van dolgom..ez az Audio rész lehet változtat valamit...

ha jól emlékszem eddig arról nem volt szó, hogy feltetted a chipset drivert. Vagy csak én nem emlékszem? Mindenesetre simán lehet, hogy az okozza a galibát!

Igen, az XP alatt nekem is megvolt a bevett telepítési sorrendem, ami berögzült a sok év alatt, de meg kell szokni a seven-nél, hogy csak akkor kell a telepítő lemezek után nyúlni, vagy keresgélni a neten utána, ha a telepítés, és frissítések megérkezése után valamit nem ismert fel a windows 7 vagy nem talált hozzá drivert, és felkiáltójelesen hagyta az eszközt.

(#3395) sfdrakex válasza hackeeeee (#3390) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ekkora baromság amit írtam? Távírányító alatt gondolom nem csak médiás írányítot értetek akkor miért ne lehetne kanapéról inditani persze látni kell a monitort de gondolom nem 50nm -s a szoba :D Egyaébként meg ha non stop gépre van kötve a tv akkor csak átnyomja a beállított helyre a tv-t és már látja is a képet nem ?

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#3396) Morden24 válasza sfdrakex (#3395) üzenetére


Morden24
nagyúr

Állati szar a kanapén egerezni.

Főleg, hogy ott szarakodnod kell egy kis vacak kurzorral, ameddig a távirányítóval csak navigálsz és kész.

Hidd el, ha van távirányító, akkor ezerszer kényelmesebb ez a megoldás, mint akármi mással szopni egérrel meg egyébbel.

És akkor még a dizájnról meg az ergonómiáról nem is volt szó. Sokak véleménye szerint a WMC nemcsak jól néz ki, de tényleg könnyen és ésszerűen használható, jó a könyvtárszerkezet és gyorsan lehet benne navigálni.

Persze a begyöpösödött TC-ből megnyitom meg VLC-be behúzom a s4_e11_house_torrent_piratebay_23354v45w.avi nevű videót, azoknak tényleg nem a legjobb választás ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#3397) Clemi válasza sfdrakex (#3395) üzenetére


Clemi
veterán

Ekkora baromság amit írtam?

Természetesen nem az, de gondolom nem mozgattál még kurzort távirányítóval:) Megy az megy az, csak győzd kivárni, amíg pixelenként elmászik oda, ahová akarod, és akkor még a programban nem navigáltál vele... amit persze már nem lehet.
Egyébként meg képzeld rádiós az egerem, és a billentyűzetem is, de annak a gép előtt a helye, és ha odamászok hogy elhozzam, akkor már ha úgyis ott vagyok ....

Szóval maradjunk annyiban, hogy ha HTPC-nek akarja valaki használni a gépét, akkor a Média Center erre a legjobb megoldás, amit tökéletesen lehet irányítani a hozzá gyártott távirányítókkal, és sajnos a Média Center makacsúl megtagad mindenféle felirat megjelenítést a DivX, XviD, fájlok lejátszásakor, és a Direct Vobsub manuális telepítése ezt nem oldja meg. Próbáltam többféle módon, tudom. Kell az a codec pack sajna.

Amúgy a jövő számomra is egy olyan kütyü (mint most a WD lejátszója) aminek van egy belső winyója, van benne egy Blue Ray lejátszó, rá tud csatlakozni az otthoni hálózatra akár vezetékkel, akár Wi-Fi módban, és HDMI valamint SPDI/F csatlakozón küldi a lejátszott média jelét a megfelelő helyre, vagyis akár a belső winyóról, akár a hálózat valamelyik gépéről, akár a You Tube-ról lejátszott médiát küldi a házimozi komponensekre.
Lehet már ilyet kapni, csak még túl drága ami mindezt tudja.

(#3398) sfdrakex válasza Morden24 (#3396) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ez rendben is van, mert gondolom távirányítón gyors gombbal indulhat pár dolog ha fent van a megfelelő szoftver, csak kérdeztem hogy nem működik e a dolog.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#3399) sfdrakex válasza Clemi (#3397) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Távirányítóval nem, de telefonnal kékfogon keresztül igen, szóval sejtem milyen lehet :D A kérdésem nem az volt hogy lassú e csak annyi hogy működik e :D

WD lejátszóban nincs belső vinyó, egyébként nagyon frankó a cucc haverom most vett pár hete megnéztük nálam 106 os philipsen nagyon frankón nyomja. USB-n lehet rádugni wifit és akkor hálozatról is játszik le azt nem próbáltuk ki csak pendriveról toltunk pár hd film samplet. Az alap amiben nincs wifi kezelés az 25 körül van a jobb amiben van wifi lehetőség 32 körül, annyira már nem vészes az ára szerintem.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#3400) hackeeeee válasza sfdrakex (#3399) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Na látom már megmagyarázták alattam.... :D :R

Véleményem szubjektív...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.