Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 09:03:07

LOGOUT.hu

Ezt érdemes elolvasni: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4551) Doky586 válasza GreenGoblin (#4550) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

[link]

[ Szerkesztve ]

(#4552) Laccoss válasza tooolz (#4549) üzenetére


Laccoss
addikt

Secure boot engedélyezve van?

[ Szerkesztve ]

(#4553) King Unique válasza GreenGoblin (#4550) üzenetére


King Unique
titán

Magyarul klónozni, vagy esetleg menteni - visszaállítani, amiről már ebben a topikban is volt szó többször...

(#4554) King Unique válasza tooolz (#4549) üzenetére


King Unique
titán

Mármint min is mentél végig? :))
Világosan szemlélteti a linkelt példa, hogy a hibaüzenet oka nyilván a kikapcsolt Secure Boot és akár UEFI helyett a legacy (CSM) szerinti telepítés, amire le van írva, linkelve hogy mi a teendő és hogyan lehet megoldani - Secure Boot bekapcsolása, vagy ha ellenőrzés (1. pont) után szükséges akkor előtte még értelemszerűen a telepítés UEFI-sre konvertálása vagy W10 / W11 UEFI clean install bekapcsolt Secure Boot mellett - , tessék elolvasni és alkalmazni, ennyi. ;)
Ha egy modern, UEFI-s PC-re modern OS telepítése annak megfelelően és elvárhatóan, azaz UEFI bootolási mód és bekapcsolt Secure Boot szerint történne, akkor most eleve nem kellene miről beszélni. :B

[ Szerkesztve ]

(#4555) Whysperer válasza King Unique (#4554) üzenetére


Whysperer
addikt

Ezt hol tudom pontosan ASUS b550 A gamingbe beállítani?

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#4556) Laccoss válasza Whysperer (#4555) üzenetére


Laccoss
addikt

(#4557) King Unique válasza Whysperer (#4555) üzenetére


King Unique
titán

Szerintem az előző válaszban leírt, linkelt információk kellően világosak és egyértelműek, ahol az 1. lépés a telepítés típusúnak és a Secure Boot állapotának csekkolása, amikhez pl. ebben a válaszban linkelve vannak útmutatók, + hogy ASUS specifikusan hogyan lehet bekapcsolni a Secure Boot funkciók megmondja a gúgli is és kidobja pl. ezt...

(#4558) King Unique válasza Energie X (#4545) üzenetére


King Unique
titán

Ez nemrég már el lett magyarázva itt + korábban is többször...

[ Szerkesztve ]

(#4559) King Unique válasza Szellem. (#4540) üzenetére


King Unique
titán

"Az lenne a kérdésem, hogy MAcriummal klónoznám a kisebbik particót a nagyobbra, azaz a Windows 10-es particót megszüntetném"

:F ... Talán inkább egyik fizikai lemezről a másikra és nyilván nem szimplán 1 db partíciót, hanem a Windows BIOS/ MBR és UEFI/GPT telepítési módjánál létrejött kicsi rendszerpartíciókat is.

"vagyis a nagyobbik ssd-n a helyet visszanövelném a klónozás előttire. Hogyan tudom ezt megtenni?"

Már a klónozásnál megtehető a Macrium Reflect esetében, kiterjeszthető már akkor a fennmaradó lemezterület. Utólag, Windows alatt viszont csak 3rd party particionáló programmal lesz megoldható a kiterjesztés a C után lévő WinRE partíció miatt (példa).

akkor a dual boot automatikusan megszűnik, vagy hogyan tudom kikapcsolni, megszüntetni?"

Nem derült ki, hogy közös rendszerindító menü vagy elszeparált megoldás van, de a megszüntetés nyilván úgy megy, hogy törölni kell a másik Windows indítóbejegyzését és partícióját / partícióit (példa).

[ Szerkesztve ]

(#4560) kleinguru


kleinguru
addikt

A ryzenesek sostársaknak rendben van már minden is :F

Feltettem a frissítést és a legfrissebb chipset drivert is, de az extreme aidám nem tud valamiért mérni, csak a referencia konfigok értékeit jeleníti meg nekem.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#4561) Csorbi válasza tooolz (#4549) üzenetére


Csorbi
addikt

Megnéznéd a rendszerindító lemezed, MBR vagy GPT partíció van rajta? :U

#4560 kleinguru: te valahol nagyon el vagy tévedve akkor AIDA-n belül...

[ Szerkesztve ]

(#4562) Mizol29 válasza kleinguru (#4560) üzenetére


Mizol29
senior tag

Ezt a nagy pánikot sem értettem, mert azon kívül, hogy ilyen olyan tesztekben kimérhető az a lassulás, gyakorlatilag az ember meg se érzi még játékokban sem. Bírom ezeket a benchmarkokat csak semmi értelmük sincsen.

(#4563) FoLey-v válasza kleinguru (#4560) üzenetére


FoLey-v
addikt

Nekem már minden okés.

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#4564) zorzy4


zorzy4
őstag

Sziasztok!
Hogy tudom a pin kód kérését kikapcsolni, vagy eltávolítani a kódot? Telepítésnél kérte, de semmi szükségem nincs rá.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#4565) King Unique válasza zorzy4 (#4564) üzenetére


King Unique
titán

How to Remove Pin From Your Account in Windows 11/10

Ilyeneket megmond ám a gúgli is...

[ Szerkesztve ]

(#4566) kleinguru válasza Mizol29 (#4562) üzenetére


kleinguru
addikt

Minden tisztelttel, de itt szó sincs pánikról (ha nem írtak volna róla, akkor fel sem tűnik).

FoLey-v: :R

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#4567) Mizol29 válasza kleinguru (#4566) üzenetére


Mizol29
senior tag

Jaa nem is rád céloztam.

(#4568) Bkrisz9


Bkrisz9
őstag

Sziasztok!

Nálatok az "Átlátszósági effektusok" működik?
Hiába kapcsolom ki-be nálam nem történik semmi, egyéni hiba ez nálam vagy esetleg az AMD processzor-integrált GPU miatt lehet, esetleg driver?

AMD Ryzen 5 2500U with Radeon Vega Mobile Gfx a processzor-gpu páros egy Huawei matebook D14-ben. A processzor tudom, hogy jelenleg nem támogatott (bár olvastam már, hogy tesztelik ezt az AMD és Intel generációt is) de felment a rendszer gond nélkül külső USB-ről frissítve, egyedül a windows security centerhez kellett egy .dll cserét megcsinálni és szépen működik is, a win11 AMD-s hibái is megszűntek a legutóbbi frissítéssel.

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#4569) Energie X válasza King Unique (#4558) üzenetére


Energie X
őstag

Köszi!
Ok nem olvastam vissza 500 hsz-t my fault....
Összefoglalóba (ha majd lesz) érdemes lenne beletenni ezt és akkor hátha kevesebb ember kérdezi majd meg.

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#4570) tooolz válasza King Unique (#4554) üzenetére


tooolz
tag

Secure boot engedélyezve..köszönöm még 1x mindenkinek a segítséget de én már beleuntam..sajnos még mindig nem értem a mai világban miért nem elég 1 bios friss és kész de nem itt matyi ott matyi.. :Y

(#4571) Csorbi válasza tooolz (#4570) üzenetére


Csorbi
addikt

Ahhoz ismerned és értened kellene az összefüggéseket a CSM-Legacy és az UEFI, valamint a Secure Boot kapcsolatáról, valamint hogy melyik átállítása teszi kvázi elindíthatatlanná az op.rendszert, ha nincsenek meg bizonyos feltételek. Na ezért nem lehet ezt egy egységes BIOS frissítéssel beállítani. ;) (Sok ember Windows-a nem indulna el)

(#4572) ironer23


ironer23
csendes tag

Szép estét mindenkinek!
Gondoltam magamban felfrissíteném eme csodás rendszerre a mostanit, a TPM-et sikerült is beállítani BIOSban. Igazából a Secure bootot is, már átváltott BIOSban activera, pár youtube videó segítségével.
Viszont itt jön a csavar az egészben: Amint az ehhez tartozo CSM modot kikapcsolom, hogy előjöjjön a secure boot opcio, állandóan visszadob BIOSba automatikusan.
Alaplap: Gigabyte B450 Aorus Elite
Illetve M2-es SSD-n a windows

Valaki, valami tipp esetleg?

U.I.: Lehet hogy volt róla szó, de nem találtam ilyen specifikusan keresővel, ezért bocsi

(#4573) Laccoss válasza ironer23 (#4572) üzenetére


Laccoss
addikt

Talán az előzőleg írtak miatt, mert MBR-es partíciód van.

(#4574) BiP válasza Energie X (#4569) üzenetére


BiP
nagyúr

A legtöbb ember 10hsz-t sem olvas vissza, nem hogy 500-at. Azért van minden milliószor leírva, mert jön valaki új, aki újra és újra megkérdezi pár naponta.
De az a szerencse, hogy nem is kell visszaolvasni 500-at, hiszen ott a kereső, azt is lehet használni kérdezés előtt.

na, itt az ideje, hogy itthagyjam a topikot, mert oké, hogy ismétlés a tudás anyja, de már az összes nőági felmenőt lefedtük.

(#4575) King Unique válasza Energie X (#4569) üzenetére


King Unique
titán

Nem feltétlen kell visszaolvasni, adott a topik keresőjének a használata, én is azt csinálom, amikor újra belinkelek egy-egy választ, esetet. :))
Lehetni elvileg lehetne, csak gyakorlatilag lehet éppen feleslegesen, ha jó eséllyel azt sem olvassák el, ahogyan az előbbi 2 sem feltétlen teljesül...

(#4576) Csorbi válasza ironer23 (#4572) üzenetére


Csorbi
addikt

cmd adminként:
mbr2gpt /convert /allowfullos

;)

(#4577) King Unique válasza tooolz (#4570) üzenetére


King Unique
titán

Elolvastad te rendesen hogy az előző válaszban mik lettek leírva és linkelve? :U Ahol az továbbra sem derült ki hogy legacy (CSM) / UEFI szerinti-e telepítés, meg az hogy látszólag be van kapcsolva a Secure Boot, nem jelent kb. semmit, a linkelt példában is be volt, aztán mégis BIOS/MBR szerinti volt a telepítés és nem véletlenül problémázott ennek okán a PC Health Check program...
Pusztán csak tudatosan és megfelelően kellene telepíteni, lásd modern PC-re modern Windows eleve UEFI bootolási mód szerint és bekapcsolt Secure Boot mellett, akkor eleve nem lenne most mindez téma, ennyi. ;)

(#4572) ironer23
Dettó, lásd te is azt a példát, amelyben részletezve van hogyan lehet a BIOS/MBR szerinti telepítést UEFI-/GPT-re konvertálni, vagy másik opció a W10/W11 UEFI clean install.

[ Szerkesztve ]

(#4578) adamcsik


adamcsik
aktív tag

Sziasztok!
Olyan problémám van hogy amikor telepíteni szeretnék egy programot akkor a következőt írja ki a rendszer: A folytatáshoz adjon meg egy rendszergazdai felhasználónevet és jelszót.
Mi lehet a probléma?

(#4579) King Unique válasza adamcsik (#4578) üzenetére


King Unique
titán

Miért, milyen típusú felhasználói fiók alól próbálod, általános jogú vagy rendszergazda? Ha az előbbi, akkor nem meglepő és ilyenkor értelemszerűen meg kellene adni a rendszergazda jelszót...

(#4580) ironer23 válasza Csorbi (#4576) üzenetére


ironer23
csendes tag

Köszönöm ez segített :)
Illetve köszönöm mindenkinek aki segített

(#4581) ironer23


ironer23
csendes tag

Update: Rendszerfrissítésnél nem felelek meg a frissítésnek, az általuk adott program alapján(PC Health check) meg igen. Most ezt hogy? :D

(#4582) King Unique válasza ironer23 (#4581) üzenetére


King Unique
titán

Mármint ha erre célzol, akkor kismilliószor ki lett már tárgyalva (példa) itt az is, hogy az egy bug és szükség esetén megoldható manuálisan is az upgrade Windows 11-re...

[ Szerkesztve ]

(#4583) Walter_White


Walter_White
senior tag

Sziasztok, olyan kérdésem volna, frissíteném a gépet Windows 11-re, jelenleg ahogy néztem a Biosban (Asrock B450M Steel Legend) TMP ki van kapcsolva, így a Win11 frissítése kiabál... viszont, ha én azt bekapcsolom, random időközönként a videók hangja elkezd recsegni ropogni - akadozni, és az egérkurzor is. Mindenféle videónál, de még zenénél is. Vajon ez az utólagos bekapcsolás miatt van\volt, vagy esetleg másnál is előfordult ilyen, vagy hasonló anomália ha utólag kapcsolta be, egy belakott W10-nél? - ez az egy ami visszatart a W11-től.

(#4584) tooolz válasza tooolz (#4570) üzenetére


tooolz
tag

:R köszönöm a rám szánt időt de úgy látom visszatérő probléma lesz ez am miért van erre szűkség win11?nél értem én h nem egyszerűbb lesz minden....hanem... de még is...

(#4585) tooolz válasza King Unique (#4577) üzenetére


tooolz
tag

köszönöm a segítséget..nem hagyott nyugodni a dolog .. lassan ezzel álmodok és 5. napja újra elkezdtem előröl az egész folyamatot és nem jó még mindig..elég idegtépő

esetleg sikerült már valakinek? :)

[ Szerkesztve ]

(#4586) makoj30 válasza tooolz (#4585) üzenetére


makoj30
aktív tag

A launch CSM rakd disabledre és rakhatod a W11-et fel. A többi dolog jónak tűnik.....esetleg a második képen lévő key managementről is csinálhatsz képet.

[ Szerkesztve ]

MINISFORUM ELITEMINI HM90+NINTENDO SWITCH V2+NINTENDO WII+TELEKOM T-PHONE PRO 5G (6/128)+NINTENDO 2DS+LG 43UJ635V+SAMSUNG SYNCMASTER C24F390

(#4587) Pedro81 válasza tooolz (#4585) üzenetére


Pedro81
újonc

Hali.Nekem egy Bios frissítés megoldotta a dolgot.

(#4588) Geth válasza makoj30 (#4586) üzenetére


Geth
addikt

Az utolsó képet is nézted? Ahol írja, hogy a GPU nem UEFI kompatibilis (nincs benne GOP), és ezért visszakapcsolja a CSM-et? Ekkor nincs Secure Boot érthető módon.

[ Szerkesztve ]

(#4589) tooolz válasza Geth (#4588) üzenetére


tooolz
tag

:C ..a franc

(#4590) gduck válasza tooolz (#4585) üzenetére


gduck
addikt

Valami időzítési gond lesz, ha engedélyezve van a "Fast boot", tiltsad le BIOS-ban ;) Hátha...

[ Szerkesztve ]

(#4591) makoj30 válasza Geth (#4588) üzenetére


makoj30
aktív tag

Most néztem meg...akkor vagy VGA csere,vagy használja az IGP-t. Bár nekem felment a w11 egy Secure Boot és UEFI/TPM nélküli laptopra. (2008-as Lenovo T400)
,MBR mód,igaz abban van TPM v1.2 de telepítéskor kikapcsoltam)

[ Szerkesztve ]

MINISFORUM ELITEMINI HM90+NINTENDO SWITCH V2+NINTENDO WII+TELEKOM T-PHONE PRO 5G (6/128)+NINTENDO 2DS+LG 43UJ635V+SAMSUNG SYNCMASTER C24F390

(#4592) gduck válasza gduck (#4590) üzenetére


gduck
addikt

Kis olvasnivaló, mi is az a GOP ;) [link]

(#4593) Geth válasza tooolz (#4589) üzenetére


Geth
addikt

Nekem anno ilyen szituban ment (nem kapcsolta be a CSM-et), cserébe OS-ig nem volt kép.
Egyes kártyákon van pöcök, amivel lehet váltani GOP és VBIOS között, hátha ilyen Neked is.

(#4594) jbl


jbl
aktív tag

Na ezt is megoldottam.

(#4595) makoj30 válasza jbl (#4594) üzenetére


makoj30
aktív tag

Ha felrakom akkor masnapra belassul a W11,a W10 ilyen bajom nincs.

MINISFORUM ELITEMINI HM90+NINTENDO SWITCH V2+NINTENDO WII+TELEKOM T-PHONE PRO 5G (6/128)+NINTENDO 2DS+LG 43UJ635V+SAMSUNG SYNCMASTER C24F390

(#4596) fcbarca válasza jbl (#4594) üzenetére


fcbarca
őstag

Szia ez melyik prog?

(#4597) Pyttawrx válasza fcbarca (#4596) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Jahj… 😂 win11, kizárásos alapon. :)
vagy a tálcán lévő monitorozásra gondoltál? 😂 Akkor sorry

[ Szerkesztve ]

(#4598) jbl válasza fcbarca (#4596) üzenetére


jbl
aktív tag

lassulás nincs, miért lenne.

CPU típusa HexaCore Intel Core i5-10600, 4600 MHz
Alaplap neve MSI B460M-A Pro
Rendszermemória 16250 MB (DDR4 SDRAM Kingston HyperX
Videokártya Intel(R) UHD Graphics 630 (1 GB) Videokártya Intel(R) UHD Graphics 630 Lemezes meghajtó Samsung SSD 860 QVO 1TB
Lemezes meghajtó Samsung SSD 970 EVO Plus 250GB

fcbarca:
Program neve: TrafficMonitor_V1.81_x64_without_temperature.zip

(#4599) foxymaxy


foxymaxy
senior tag

Sziasztok :)
Van 1 lenovo ideapad 110 és sehogy sem tudom ráerőszakoni a w11 et.
Átírtam a registrit a leet cikk alapján és semmi , ugyan úgy nincs 11 update. Kipróbáltam az insider programot is az se műxik, akkor ezekszerint csak a tisztatelepítés maradt, és a w10 kulcsot elfogadja a w11 is ?

e pluribus unum

(#4600) Indiant válasza foxymaxy (#4599) üzenetére


Indiant
addikt

Modjuk azt nem értem, hogy egy új rendszert miért nem mindenki rögtön tisztán telepít. Nem pont Neked szól, hanem úgy általánosságban.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.