Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 09:03:07

LOGOUT.hu

Ezt érdemes elolvasni: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4601) Bkrisz9


Bkrisz9
őstag

Valószínűleg azért amiért én is. Nem akar vesződni a programjai újbóli telepítésével és minden szir-szar beállítással vagy épp ideje nincs rá de érdekli az új. Meg egyébként is, 2021-ben legyen már megoldott egy frissítés... igen csak alap dolognak kellene már lennie, hogy rendesen működjön.

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#4602) Doky586 válasza foxymaxy (#4599) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"sehogy sem tudom ráerőszakoni a w11 et"
Akkor szerencséd van.. :))

(#4603) Rick4 válasza FoLey-v (#4563) üzenetére


Rick4
félisten

Itt nem érzek semmit, de fent az új chiset driver, érzésre előtte is ugyanilyen volt, goorsan betöltött a google.hu. :D .

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4604) Cs1csó válasza jbl (#4598) üzenetére


Cs1csó
félisten

TrafficMonitor :R

Már jó ideje szerettem volna lecserélni a NetSpeedMonitor programot de nem találtam olyat amire szívesen lecseréltem volna. Feladatütemezővel csináltam neki egy "futtatás bejelentkezéskor" feladatot és frankón működik.

(Igaz, én nem tértem át a Windows 11-re csak Windows 10-en használom de ez legalább egy friss program és nem kell kompatibilitási módban felerőszakolni a rendszerre.)

GitHub-on adtam egy lájkot is a program készítőjének!

[ Szerkesztve ]

(#4605) Cs1csó válasza Cs1csó (#4604) üzenetére


Cs1csó
félisten

szerk.: most nézem csak tud Windows autostart-ot van ilyen opció csak be kell jelölni nem vettem észre.

(#4606) zorzy4 válasza King Unique (#4565) üzenetére


zorzy4
őstag

Igen ezt én is megtaláltam, de nem aktív az eltávolítás gomb.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#4607) zseko válasza Rick4 (#4603) üzenetére


zseko
veterán

Mondjuk ezt nem is a chipset driver javítja, hanem a win-es frissítés :)

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#4608) fcbarca válasza Pyttawrx (#4597) üzenetére


fcbarca
őstag

Ez itt nem a face komment szekció :R

(#4609) Whysperer válasza King Unique (#4557) üzenetére


Whysperer
addikt

Értélek csak azt hittem ,ha atalitom Biosban akkor lehet telepíteni windows 10-bol, de nem. így teljesen le kellene torolnom ,formazni mindent es ugy telepíteni. Viszont ezt sajnos igy nem tudom megtenni mert éppen a MARVEL filmen dolgozom es nem tudok elveszzeni minden adatot. Köszönöm nektek akkor jövőre csúszik a történet.

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#4610) Imre9211


Imre9211
tag

Üdv. Vissza szeretnék térni windows 10re, és ezzel kapcsolatban szeretnék kérdezni valamit.

Ugye a 11ben van lehetőség visszaállításra a windows egy korábbi verziójára, és van is egy windows.old mappa a c-n.
Jelenleg insider buildet vagyok kénytelen használni mert bizonyos játékok nem működtek az alap frissítéssel.
Emiatt szeretném azt kérdezni hogy ha visszaállítok a rendszeren belül, akkor a korábbi windows10-emet kapom vissza, vagy csak az alap win11 buildet? :F
(eredeti win10 home-ról updateltem 2napja)

Roxalorox

(#4611) arcitec válasza Imre9211 (#4610) üzenetére


arcitec
addikt

Azt kapod vissza, ami a w11 telepítése előtt volt ... szvsz.

(#4612) Imre9211 válasza arcitec (#4611) üzenetére


Imre9211
tag

Köszönöm szépen :)

Roxalorox

(#4613) Csorbi válasza Whysperer (#4609) üzenetére


Csorbi
addikt

HA a jelenlegi rendszerindító lemezeden MBR a partíció, akkor
cmd adminként:
mbr2gpt /convert /allowfullos

utána mehet a BIOS átállítása full UEFI-re (Legacy/CSM disable!) és bekapcsolható a Secure Boot is, utána pedig a Win11-re való frissítés.

u.i.: a hsz-ból nekem az következik, hogy NINCS biztonsági mentésed ("éppen a MARVEL filmen dolgozom es nem tudok elveszzeni minden adatot"). Ezt a saját érdekedben baromi gyorsan pótold! :Y :W (Ha lenne mentésed akkor nem írtál volna ilyet...)

(#4614) King Unique válasza Whysperer (#4609) üzenetére


King Unique
titán

Ezek szerint mégsem érted, mert abban a válaszban, az ott linkelt ezen és ezen hozzászólásban pont az van leírva, hogy akár utólag is megoldható adatvesztés nélkül a BIOS/MBR módban telepített Windows UEFI/GPT-re konvertálása, Secure Boot bekapcsolása, stb., és nem feltétlen kell clean install a 0-ról... Az meg ugye alap, hogy legyen a rendszerről mentés, pláne ha fontos feladatra illetve munkára van használva, stb.

(#4615) King Unique válasza Imre9211 (#4610) üzenetére


King Unique
titán

Értelemszerűen attól függ, hogy miről miről történt az upgrade. Ha pl. a W10-ről W11 Insider Preview buildra, akkor a visszaállítás elvileg W10-re történik, ha W11 stabil verzióról Insider Preview verzióra akkor meg az előbbire.

(#4616) King Unique válasza zorzy4 (#4606) üzenetére


King Unique
titán

Ha elolvasod figyelmesen a linkelt útmutatót, akkor láthatod hogy erre az esetre is van javaslat, mit kell kikapcsolni, PIN-kód helyett akkor jelszavas bejelentkezést beállítani, stb...

(#4617) betyar1974


betyar1974
senior tag

Win 11-el nem indul el a torrent letöltés!
Próbáltam, másik mappát, utorrent, deluge, qbittorrent, mind megvolt már és semmi! Tárhely van, seed rengeteg(bizonyos torrentre).

(#4618) Imre9211 válasza King Unique (#4615) üzenetére


Imre9211
tag

Igen benéztem. A 10et szerettem volna visszaállítani de így ugye a stabil 11verzió állt vissza. Ami jelenleg a 21H2. Ki is léptem az insider programból.

Ami érdekes, hogy most mennek ezerrel a játékok. Ki érti ezt? :F (mert hogy tegnap amiatt lettem insideres)

[ Szerkesztve ]

Roxalorox

(#4619) Laccoss válasza betyar1974 (#4617) üzenetére


Laccoss
addikt

Van írási jogod a mappába amibe tölltenél?

(#4620) betyar1974 válasza Laccoss (#4619) üzenetére


betyar1974
senior tag

Próbáltam a "letöltések" és "új mappába" is...

Ja, "D"-re is megpróbáltam, úgy sem indul

[ Szerkesztve ]

(#4621) betyar1974 válasza Laccoss (#4619) üzenetére


betyar1974
senior tag

(#4622) Laccoss válasza betyar1974 (#4621) üzenetére


Laccoss
addikt

És ha készítesz egy mappát? Tracker fülnél mit ír állapotnak? Qbittorrentnél van naplózás, azt is érdemes megnézmi. Rendszergazdaként próbáltad indítani a klienst?

[ Szerkesztve ]

(#4623) betyar1974 válasza Laccoss (#4622) üzenetére


betyar1974
senior tag

Próbáltam "rendszergazdaként" is
[kép] [kép]

(#4624) King Unique válasza betyar1974 (#4621) üzenetére


King Unique
titán

Na és másik torrenttel próbálkoztál már, mármint ami ténylegesen működik is? :)) Meg nem világos a torrent letöltésének elakadásához mi köze van a Windows 11-nek, ha meghajtóbetűjel, írásjog stb. probléma lenne, akkor jönne a kliensben a hibaüzenet, ellenben itt semmi olyan nincsen... + Nem ismert a szoftverkörnyezet, nincs-e esetleg olyan 3rd party program (akár külső AV) telepítve ami blokkolja a torrentet, stb.

[ Szerkesztve ]

(#4625) Csorbi válasza betyar1974 (#4623) üzenetére


Csorbi
addikt

Ezt a kérdést vidd át egy torrentes topicba, ott többet tudnak segíteni, valószínűleg hálózati gond lesz.

(#4626) betyar1974 válasza King Unique (#4624) üzenetére


betyar1974
senior tag

Kettő torrent oldalt használok, egyiken sem indul. Win 10 esetén, soha nem volt ez a problémám. Norton nem hiszem, hogy akadályozná
[íme, a két aktív torrent oldal]

(#4627) betyar1974 válasza Csorbi (#4625) üzenetére


betyar1974
senior tag

Próbáltam, nem volt sikeres megoldás

(#4628) Rick4 válasza zseko (#4607) üzenetére


Rick4
félisten

az egyik fele csak a driver, de anélkül a ph cikke szerint se teljes a win frissítés, kell hozzá a chipset driver.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4629) King Unique válasza betyar1974 (#4626) üzenetére


King Unique
titán

Mármint az a Norton aminek a torrent és egyéb blokkolási problémáival tele van a net? :))

(#4630) zseko válasza Rick4 (#4628) üzenetére


zseko
veterán

Nálam chipset driver nélkül is azonnal visszaállt 35ns-ről 10.4ns-re az L3 Cache Latency, amint feltettem a win frissítést.

HR24.hu

(#4631) betyar1974 válasza King Unique (#4629) üzenetére


betyar1974
senior tag

Norton eltávolítva, újraindítás és semmi változás

(#4632) arcitec válasza betyar1974 (#4631) üzenetére


arcitec
addikt

Nem is 3rdy prg. probléma pláne Norton nem. Soha nem értettem miért kell azokra fogni ha valami nem kerek. (Persze kivételek lehetnek, de egyből ott keresni :DDD )
Az op.rendszer azért van, hogy programokat futtassanak rajta.
Nyilván túl van tólva a windows sok szempontból. Keress a torrent programban beállításokat
valamint a a windowsnak is van tűzfala stb ...)

(#4633) szabonagyur válasza jbl (#4594) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ezt így nézni milyen gyakorlati jelentősége van? Ugyanaz, mint amikor kirakva az Aida összes hőmérő ikonja km hosszan egész nap, :F De komolyan kérdem, hogy miért jó.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#4634) Rick4 válasza zseko (#4630) üzenetére


Rick4
félisten

Honnan sikerült leszedni azt a frissítést?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4635) kefe13 válasza betyar1974 (#4631) üzenetére


kefe13
tag

Akikkel beszéltem mindenkinek gond nélkül működik, ahogy mondták előttem is hálózati beállítás probléma lesz a háttérben. Vicces hogy ha valami nem megy egyből az oprendszerre gyanakodnak :D

(#4636) arcitec válasza kefe13 (#4635) üzenetére


arcitec
addikt

Azért nem vicces, mert ami fut (bármi ami fut - akár a Norton is -) azzal bármi lehet... ;)

(#4637) betyar1974


betyar1974
senior tag

Nemrég raktam a 11-et, még nem laktam be, ezért teszek egy próbát. Újra húzom és csak qBittorrentet kap, aztán meglátjuk

(#4638) zseko válasza Rick4 (#4634) üzenetére


zseko
veterán

Pro!Petya linkje alapján, de elvileg 21-én kijött, KB5006746-as frissítés.

HR24.hu

(#4639) King Unique válasza betyar1974 (#4631) üzenetére


King Unique
titán

Ha nem az, akkor meg valamilyen hálózati probléma lehet esetedben mint említették, mert W11 alatt nálam is működik a torrent, megy a letöltés, szóval elvileg nem általános jelenség.
A Norton meg amúgy nem véletlenül lett említve, egy korábbi esetnél szintén szóba jött lehetséges okként, + a téma topikjának TG-je is leírta már itt, hogy egyes 3rd party antivírus szoftverek használatánál lehetnek érdekes anomáliák. ;)

(#4640) Rick4 válasza zseko (#4638) üzenetére


Rick4
félisten

Visszakerestem, nálam nem jött le, frissítést se talált, ezért is kérdeztem rá, hogy lesz fent. Ez talán még hivatalosabb: [link] De nekem csak cél mentés másként módon jött le, rákattintva nem.
Köszi az infókat, tolom is fel

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4641) betyar1974 válasza King Unique (#4639) üzenetére


betyar1974
senior tag

Újra raktam, ugyanúgy "elakad" a letöltés. :W
Korlátlan Hipernet usb-ről megosztva, eddig is így használtam.

(#4642) arcitec válasza betyar1974 (#4641) üzenetére


arcitec
addikt

Az nem lehet, hogy maga a torrent prg. nincs megfelelően konfigurálva? :U

(#4643) Laccoss válasza betyar1974 (#4641) üzenetére


Laccoss
addikt

Kapcsold be a naplózást a kliensben és nézd meg ott mit ír. Tűzfalon átengedted a klienst/portot?

(#4644) betyar1974 válasza arcitec (#4642) üzenetére


betyar1974
senior tag

Erre gondoltál?
[kép]

(#4645) King Unique válasza betyar1974 (#4641) üzenetére


King Unique
titán

Előzőleg már említve volt, hogy másik torrentet (akár valamilyen OS ISO letöltése, pl. ez) is ki kellene próbálni, azzal megy-e. + Az is kérdés, hogy a Defender illetve Windows tűzfal nem-e blokkolja torrentklienst, + a kliensben nincs-e valami elállítva, + ilyen előfizetés esetén magánál a szolgáltatónál nincs-e esetleg blokkolva/korlátozva a p2p adatátvitel...

[ Szerkesztve ]

(#4646) arcitec válasza betyar1974 (#4644) üzenetére


arcitec
addikt

Az jónak tűnik és a sebesség? Gondolom akkor az is rendben.

(#4647) jbl válasza szabonagyur (#4633) üzenetére


jbl
aktív tag

Valaki a játékokra, valaki torrent-re, valaki erre veri.

(#4648) jbl válasza szabonagyur (#4633) üzenetére


jbl
aktív tag

Most komolyan ez olyan zavaró, hogy az óra mellett ki van írva az aktuális internet sebesség?

(#4649) Rick4 válasza jbl (#4648) üzenetére


Rick4
félisten

Nem lehet valami nagy a monitorod, ha ekkora képet sikerült printscreennel csinálnod. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4650) jbl válasza Rick4 (#4649) üzenetére


jbl
aktív tag

képre jobb klikk, megnyitás új lapon. :C

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.