Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-17 11:05:23

LOGOUT.hu

VoIP

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27751) Avicularia válasza zichie (#27750) üzenetére


Avicularia
veterán

Oké, köszi :R

(#27753) Zeki


Zeki
nagyúr

immmr-ék új próbálkozása, az Orbit. Még bétább a bétánál.

(#27754) zeon.hu válasza Zeki (#27753) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Only UK és csak almára... :N

#?*@&!

(#27755) Zeki válasza zeon.hu (#27754) üzenetére


Zeki
nagyúr

A playen is rajta van.

Csak szerinte semmilyen eszközömmel sem működik.

(#27756) aicon válasza Zeki (#27755) üzenetére


aicon
senior tag

Felejtős, csak UK számot enged regisztrálni

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#27757) anadroid válasza Zeki (#27755) üzenetére


anadroid
senior tag

Samsung SM-G530FZ, Note 4, Note 8, S7Edge, Tab S 10.5, Beelink GT1, amire felmenne a környezetemben előforduló eszközök közül.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#27758) Zeki válasza aicon (#27756) üzenetére


Zeki
nagyúr

Köszi!

(#27759) karl_fischer válasza Zeki (#27758) üzenetére


karl_fischer
aktív tag

Samsung A5 2017-re is lehetne telepíteni.

(#27760) vg


vg
addikt

Melyik helyre/országba érdemes csinálni új stuntcalls fiókot?

(#27761) KTU válasza vg (#27760) üzenetére


KTU
addikt

DiscountVoip most a legolcsóbb.
Segítség itt

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#27762) vg válasza KTU (#27761) üzenetére


vg
addikt

Köszi!

(#27763) hgabor19


hgabor19
aktív tag

Üdv,

Utóbbi 2 napban teszteltem több VOIP klienst is. 2 féle Zoiper, Acrobits softphone(nem a Groundwire), Grandstream wave.
Jól láttam, hogy mintha az egyikben lett volna olyan opció hogy bejövő GSM hívásnál nem dobja a voip hívást a háttérbe?
Tuti nem láttam rémeket, csak most sehol sem találom, hogy melyikben lehetett.
Nem tudom reprodukálni a menükben, hiába kutakodom.

Melyik app lehetett?

(#27764) hgabor19 válasza hgabor19 (#27763) üzenetére


hgabor19
aktív tag

Bocs, úgy néz ki tárgytalan. Megtaláltam.
Acrobits tudja ezt amit kerestem.

Zoiperben nincs ilyen opció, hogy nem vágja szét a voip hívást a bejövő GSM hívás??

(#27765) whbear válasza hgabor19 (#27764) üzenetére


whbear
senior tag

Az Acrobits tudja, sőt ha engedélyezed phone appnak akkor csak becsipog bejövő gsm hívásnál. Igaz akkor az Acrobits lesz a gsm hívások kezelője is. Nekem nem jött be. A Bria sem dobja el a bejövőt, egészen halkan csenget közben. Zoiper régen tudta de a fejlesztés következtében egyre rosszabb lett.

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#27766) hgabor19 válasza whbear (#27765) üzenetére


hgabor19
aktív tag

Acrobitsben nem lehet valahogy kikapcsolni, hogy ha a telefon standby-ban van, akkor bejövő GSM hívásnál ne az undormány Acrobits híváskezelő képenyő jelenjen meg, hanem a stock androidos?
És csak akkor jelenjen meg az Acrobitses ha van aktív voip hívás?

Bria is elmehet a fenébe. Megvettem a klienst. Erre nemrég kitalálták a havi/éves előfizetéses rendszert, és a régi licencek ugrottak. Vegyed meg újból...
Akkor ezek szerint csak az Acrobits és a Bria használható üzleti célra? Mert nagyon égő hogy bejövő GSM hívásnál dobja a voip hívást.

(#27767) whbear válasza hgabor19 (#27766) üzenetére


whbear
senior tag

Acrobits esetében az Androidban kell beállítani programok, speciális alkalmazásoknál hogy mi legyen a phone app. Bria esetében él a régi licence, tudod használni a régi klienst továbbra is. Azért tértek át a havidíjas konstrukcióra, mert a push mint szolgáltatás üzemel és ebből finanszírozzák a push szervereket és a fejlesztést. Én náluk béta tesztelő voltam. Szerintem megéri a jelképes összeg, napi szinten több jattot adok csak az egyik alkatrész kiszállítónak a sok közül. Folyamatosan jönnek a javítások, stabil a push. Igaz, nehezebb beállítani mint az Acrobitsban.

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#27768) tibor23


tibor23
senior tag

Hanstel feltöltésre van valamilyen jó alternatíva? Korábban magyar bank átutalásra adott kedvezményt, kb. 3650Ft. volt a 10 € feltöltés, és azonnal teljesült. Most nincs ilyen opció, és se kártyás fizetést (12€), se Paypalt nem enged.
Freevoipdeal saját belső feltöltésnél 13,23€ számol bankkártyás fizetésnél (4200Ft), a feltolt.es durván 4.000Ft. és meg kell várni a banki átfutást.
Sajnos ennél az accountnál Magyarország lett megadva a regisztrációnál és módosítani nem tudom már.

(#27769) KTU válasza tibor23 (#27768) üzenetére


KTU
addikt

Regisztrálj másikat, másik klónnál. :U
Kártyás feltöltés esetleg.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#27770) Zeki válasza tibor23 (#27768) üzenetére


Zeki
nagyúr

Egy másik email címmel beregisztrálsz újra. A számod lehet ugyanaz. USA címet meg szedsz a netről. :)

(#27771) KTU válasza Zeki (#27770) üzenetére


KTU
addikt

5db klónnál használtam ugyanazt az e-mail címet. :U

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#27772) tibor23 válasza KTU (#27769) üzenetére


tibor23
senior tag

Túl nagy macera az új account, nem a sajátom.

(#27773) KTU válasza tibor23 (#27772) üzenetére


KTU
addikt

teamviewer megy mindenhonnan

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#27774) anadroid válasza tibor23 (#27768) üzenetére


anadroid
senior tag

Privát ment.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#27775) Zeki válasza KTU (#27771) üzenetére


Zeki
nagyúr

Én ugyanarra az oldalra gondoltam, ha ugyanannál szeretne új regisztrációt.

USA címet meg a fakeusaaddress.com oldalról lehet beszerezni. :)

(#27776) KTU


KTU
addikt

"5db különböző klónnál használtam ugyanazt az e-mail címet"

A "különböző" szót kihagytam. De nekem az 5db nem 1db klónt jelent. :U
Elnézést kérek ha félreérthető volt.

Ugyanavval az e-mail címmel megy több különböző klón,
csak a felhasználói névnek kell különbözőnek lenni.
Ha lefogy egy account-om, megyek az aktuális legolcsóbbhoz.
Az "ingyen 120 nap vezetékes hívás" egyik klónnál se szempont nálam. :U

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#27777) tibor23 válasza KTU (#27776) üzenetére


tibor23
senior tag

Saját magamnak én is ezt csinálom, de másoknak macera. Tudom mit kell csinálni, és tudom, hogy az. Pedig van VPN-es hozzáférésem a Fritzbox-hoz...
Igazán csak a legolcsóbb feltöltés érdekel magyar címmel rendelkező Dellmont accounthoz.

(#27778) hgabor19 válasza whbear (#27767) üzenetére


hgabor19
aktív tag

Próbaképp megvettem ezt az új Briat végül.
Így a Bria-t használóktól kérdezném, hogy G711 codec-kel nektek is tompa a hang?
Olyan mintha sima GSM codec lenne.

(#27779) KTU válasza hgabor19 (#27778) üzenetére


KTU
addikt

Nemrég én is kifizettem 1 hónapot, nekem se tetszett a hangja a G.711-nek.
Betudtam hogy ilyen a telefonom (Xiaomi Redmi Note 4X, Mido),
aztán lemondtam a Bria előfizetést. :U

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#27780) hgabor19 válasza KTU (#27779) üzenetére


hgabor19
aktív tag

Akkor ez úgy néz ki, hogy ilyen az újhullámos feature, és nem bug lesz ez :)
Amúgy szintén Xiaomi, csak épp A1.
És akkor most mi a tuti, aminek jó is a HD hangja?
Meg van véve az acrobits zöld kliense, de ott meg a beépülő tárcsázója gagyi.
Nem bírom elviselni, hogy azt látom egy sima bejövő GSM hívásnál, és nem a stock androidos telefon klienst.

Nem lehet azt valahogy lekapcsolni, hogy ne az legyen aktív bejövő GSM hívásnál?

[ Szerkesztve ]

(#27781) KTU válasza hgabor19 (#27780) üzenetére


KTU
addikt

A régi fekete Groundwire-t használom. :U
Alul a szép nagy gombok. :D
Ez ilyen.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#27782) hgabor19 válasza KTU (#27781) üzenetére


hgabor19
aktív tag

Jajj, azoktól a gomboktól is kiver a víz :)
iOS-en volt hozzá szerencsém.
Nincs valaki, aki fejlesztene végre egy normális, épkézláb SIP/VOIP klienst? :) :DD

(#27783) whbear válasza hgabor19 (#27780) üzenetére


whbear
senior tag

Nem olyan rég írtam hogy kell visszaállítani a gyári tárcsázót.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#27784) hgabor19 válasza whbear (#27783) üzenetére


hgabor19
aktív tag

Köszi. Bocs úgy néz ki korábban átsiklottam felette.
De ha a gyári android tárcsázó a default, attól még egy bejövő hívásnál nem fogja szétvégni az aktív voip hívást?

Ezzel az (új) acrobits-el van még két probléma:
-csak iLBC codec-et hajlandó használi (érdekes, mert a dellmont klónok nem támogatják)
-hiába van vezetéknév szerint contact nevek rendezése, mindig visszaáll keresztnév szerinti rendezésre

(#27785) whbear válasza hgabor19 (#27784) üzenetére


whbear
senior tag

Nem vágja szét ha beallítod neki hogy ne csináljon semmit bejövő gsm hívás esetén. ilbc megy Dellmonttal de nekem engedi a többit is kiválasztani.

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#27786) hgabor19 válasza whbear (#27785) üzenetére


hgabor19
aktív tag

Nekem is enged más codec-et kiválasztani, de híváshoz nem hajlandó mást használni csak ilbc-t.
Hiába mondjuk a 711a a prioritás, és a lista alján az ilbc, akkor is csak ilbc-t hajlandó használni( i-betűs hívás infónál látszik)

Más:
Bria-ban hogy lehet rávenni, hogy a stock tárcsázóból átvegye a hívás előzményeket, nem fogadott hívásokat is?
Erre még nem jöttem rá. Csak a Bria-ból indított hívásokat mutatja, és az oda beérkező nem fogadottat..

(#27787) whbear


whbear
senior tag

Valaki meg tudná nézni, hogy a callwithus megy magyar mobil irányba? Nálam se a standard, se a premium plan nem megy, viszont a pstn megy szépen csak az nagyon drága.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#27788) hgabor19


hgabor19
aktív tag

Üdv,

Valaki használja a Grandstream Wave-t?
Úgy néz ki, hogy ez az app lenne a befutó. De van nálam valami bibi:

-ha otthoni wifin használom, akkor mindig beregisztrál, zöld pötty. (Telenor Huawei-MiFi korlátlan net, net apn van beállítva)
-ha a dual sim-es telómon a 2-es kártya adatát használom, ami szintén Telenor 4G, és ugyan úgy net apn, akkor egy idő után(30 sec kb.) kiregisztrál, piros pötty
/és érdekes módon, a még párhuzamosan használt Bria ugynekkor még beregisztrálva marad, stabilan/

Mi lehet itt a gixer? Van valakinek használható tippje??

[ Szerkesztve ]

(#27789) drpele válasza whbear (#27787) üzenetére


drpele
senior tag

A CallWithUs jelenleg az elsődleges VOIP szolgáltatónk, s szinte csak mobil hívásokra van használva premium route-al (de standard-al is tökéletesen működik).

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#27790) aicon válasza whbear (#27787) üzenetére


aicon
senior tag

Itt is megy.
Miért nem írsz nekik, nagyon gyorsan szoktak válaszolni.

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#27791) whbear


whbear
senior tag

Köszönöm a válaszokat, már itt is megy.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#27792) Siriusb


Siriusb
veterán

Otthoni router-en mit szoktatok beállítani, hogy jobb legyen a hívások minősége (ugyanis mobilneten kiváló)?
Például:
Port range 5060 through 5065 (protocol: UDP)
Port range 10000 through 30000 (protocol: UDP)

Ha ezeket átirányítom, az segít?

Szerk.: jó, a másodikat biztos nem csinálom meg, de az első még belefér.

[ Szerkesztve ]

(#27793) KTU válasza Siriusb (#27792) üzenetére


KTU
addikt

Ilyet nem szoktam állítgatni. :U
Lehet kellene? :F

Inkább a "Traffic Management and QoS" körül nézelődj.

Más szolgáltatóval (nem valamelyik Dellmont) mi a helyzet?
Mobiltelefon vagy valamilyen VoIP adapter?

Én úgy szoktam próbálni hogy Fonio, Reenger, Neophone, saját hálózatba ingyen hívás, VoIP adapter --> VoIP adapter. sipuri-t is írhattam volna.
Ha mindháromnál rossz, akkor van gond a "nettel" routerrel.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#27794) VeryByte válasza Siriusb (#27792) üzenetére


VeryByte
őstag

Egy port átirányítás miért segítene? Inkább a QoS lenne a lényeg, vagyis, hogy a SIP-nek nagyobb legyen a prioritása, több sávszélt kapjon.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#27795) Siriusb válasza KTU (#27793) üzenetére


Siriusb
veterán

Zoiper+mobilnet (tehát mobiltelefon) kvázi tökéletes minőség. Zoiper+wifi (digi) közepes minőség. Más szolgáltatót nem próbáltam, csak a browsercalls-t.
1 gigás net, jó router, tehát sávszél nem gond és NAT-olva sem vagyok. Ebből kiindulva gondoltam, hogy itt kéne kutakodni, a portok környékén.

(#27796) zagloba válasza Siriusb (#27795) üzenetére


zagloba
aktív tag

A kodekeknél csak a ulaw és alaw után legyen pipa!

(#27797) KTU válasza Siriusb (#27795) üzenetére


KTU
addikt

Ez egy új probléma, vagy kezdetektől ilyen wifi-n?
Másik mobiltelefonnal milyen?
Másik alkalmazás?
Valami alkalmazás / android, nem korlátozza a hozzáférést?

Sajnos az android ilyen. :U

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#27798) Siriusb válasza KTU (#27797) üzenetére


Siriusb
veterán

Nem tudom megmondani, mikortól ilyen, mert volt más rendszer is a telefonon, a digi is változtatgatott (FTTH területen csak az 1 gigás csomag van már és ez hozott némi problémát magával). Szóval többtényezős a dolog. Megvettem korábban a groundwire-t is, azt dicsérték, de azzal mindenhogy rosszabb a hívás minősége.

Az az érdekes, hogy mobilneten sokkal jobb, mint wifi-n ugyanazzal a készülékkel és programmal, no de hát ez van.

(#27799) nimmrody


nimmrody
tag

Sziasztok!

A Groundwire hasznalatahoz kernek egy kis segitseget.

Ti melyik codec hasznalatat javasolnatok a legjobb hangminoseg eleresehez?

Illetve ha van mas megoldas masik applikacio e helyett ami jo minoseg az is erdekel.

Dellmontos accountot hasznalnam itt az androidos telefonomon.

[ Szerkesztve ]

(#27800) KTU válasza nimmrody (#27799) üzenetére


KTU
addikt

Próbálgatni kell, mert más-más készülékeket / android verziót, különböző netet használunk.

Lassú nethez alacsony bitrátájú codec kell, mert kifutsz a sávszélből és nem lesz beszélgetés.

G.711 (64 kbps) u-Law, a-Law, ezeket használom.
Elvileg ez lenne a legjobb.

G.726 (32 kbps)
G.729 (8 kbps) Fizetős, de némely alkalmazásba ingyen beépítve kapod.
G.723 (5.3 & 6.3 kbps)
GSMFR (13 kbps)

Dellmont klónok ezeket támogatják.

Próbálgatásnál csak 1db codec-et engedélyezz,
aztán hívás után / alatt ellenőrizd is, hogy azt használta-e.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.