Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-17 11:05:23

LOGOUT.hu

VoIP

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27401) C0d3r válasza KTU (#27399) üzenetére


C0d3r
addikt

Nekem aztán olyan mindegy ki hisz nekem és ki nem, hónapok óta használom, gyorsan (értsd: 1, eddig max. 2 hét) elfogy mindig a keretem. Böngészés kín szenvedés, ellenben a VOIP hívással semmi bajom - teszem hozzá, a hívott félnek se, nem végeláthatatlan hallózásból áll a telefonálás...
Lehet nyugodtan kételkedni, nem kezdek el kézzel-lábbal tüntetni hogy esze ágába se jusson még csak kipróbálni se, mert használhatatlan, miközben nekem ellenkező tapasztalataim vannak. Ugyanakkor hazudnék (ami nem áll szándékomban), ha azt állítanám, hogy 100-ból 100 hívás tökéletes. Van hogy úgy adódik, mikor meg kell ismételni, mert pl. a szolgáltatás nem elérhető szöveggel visszadob.

(#27400) Dluinet: Megerősítem, ezek alapján 11-19 Kbit/s:

Ennek ellenére nagyon szívesen felhívok bárkit...

[ Szerkesztve ]

(#27402) Stanlee válasza C0d3r (#27401) üzenetére


Stanlee
őstag

Nem kekeckedek, meg elhiszem, hogy nalad jol mukodik a lassitott neten a voip, de azert hozzatehetted volna a hozzaszolashoz, hogy 4G-n van lassitva a neted. Mondjuk egy EDGE-en ami teljesen mas kategoria es sebessegben nem marad el az altalad belinkelt sebessegtol, ott a nagy ping miatt nem lesz elvezheto a VoIP.

A masik, hogy codec-et sem irtal, tehat lehet, hogy GSM codec-et hasznal a szoftvered, annak kb. 13 kbit/s az igenye, szoval a belassitott nettel is mennie kell.

Tovabbi minoseget meghatarozo dolog a jitter es a packet loss, ezek a parameterek lassitott LTE-n is jok, mig egy 3G-s neten is ratyik lehetnek es elvezhetetlenne teszik a VoIP-ot, pedig lehet, hogy Mbit-tel hompolyog az adat.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#27403) C0d3r válasza Stanlee (#27402) üzenetére


C0d3r
addikt

Min lenne lassítva így 2018-ban? Még ha nincs is korlátozás, a VOIP egyértelmű hogy használhatatlan 2G-n, de még 3G-n is (igen, próbáltam). Nem is értem, hogy jön ez most ide.
Azért ne menjünk már vissza az alapokig, eddig szó se volt arról, hogy a kérdező 2G-n szeretné használni, mert a hegyek között lakik. Ha meg mégis, és elkezd panaszkodni hogy átbasztam mert használhatatlan, az nem az én hibám, mert ha nem lenne korlát (amiről ugyebár alapból beszélünk, lekorlátozott 32 kbps mobilnetről, hálózatról és codec-ről nem) se lenne jó. Amennyiben ennyire gyenge ott a hálózat, valószínűleg a legkevésbé se gondolkozik VOIP-ban.
Leírtam, hogy milyen szolgáltatóval és melyik szoftverrel működik szépen a VOIP, szerintem egyértelmű volt. Ha mások az igényei, mert másik programot/codec-et részesít előnyben, akkor meg kell kérdezni, hátha valakinek van tapasztalata. Nekem nincs, ezt felraktam, használom mindenféle mágia nélkül, öröm van meg bódottá'.
Legközelebb nem osztom meg, mert leúszunk a mélyvízbe és belekötünk mindenbe...

(#27404) Zeki válasza C0d3r (#27403) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nos...
A Nokia E52 a gyári sip kliensével vígan elmuzsikált 3G-n, valamelyik dellmont klónnal. Igaz a faluban aligha volt leterhelve anno a cella. A mobilevoip meg edge-n nyomult a helyi CBA-ban, működött, de jó nagy késleltetéssel. Azt sem terhelték le anno.
Asszony a kórházban a 3G-vel cseszhette a mobilevoipot.,Amióta van 4G, minden oké.
A térerő nagyon sokat számít, azt észrevettem.

(#27405) #08205312 válasza C0d3r (#27401) üzenetére


#08205312
törölt tag

Kipróbáltam a lassított netes voip-ot.
Egy vállalati telekomos telefonszám + samsung s7 + 4G + mobilvoip + BP kültér: ezt a számot hívtam (+883510001196512), majd visszahallgattam magam: szaggatott, dadogott, minden második szót lehetett érteni.

Ezt követően sim kártyát cseréltem: a paraméterek azonosak maradtak, a sim egy voda tuti volt, lassítás itt értelemszerűen nincs. A hívás minősége kiváló volt.

[ Szerkesztve ]

(#27406) milenda


milenda
tag

Sziasztok!
Régebben a Hanstelnél töltöttem fel a Dellmont-egyenlegemet, de az utóbbi időben nem sikerül. Egy pillanatra felvillan egy angol nyelvű üzenet a képernyő tetején, de még sosem tudtam elolvasni. Más is tapasztalt ilyet?

(#27407) tibor23 válasza #08205312 (#27405) üzenetére


tibor23
senior tag

Hát igen, ez így korrekt. Az előző kollega tapasztalata a csodák és a metafizika kategóriája.

(#27408) KTU válasza milenda (#27406) üzenetére


KTU
addikt

Dellmont oldalon töltsd közvetlen.
Ott működik, és olcsóbb.
Jó tudom,
de ott nem lehet kevesebb mint 10 USD, EURO, GBP, stb. amiben számol a klón.
Viszont évekéig használható. :U

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#27409) milenda válasza KTU (#27408) üzenetére


milenda
tag

Ott töltöm, de azért szeretném tudni, miért nem megy egy ideje a Hanstel.

(#27410) havri1


havri1
félisten

Helló!

2 simre lenne szükség, igazából csak a lányaimnak szeretnék viber vagy messenger elérhetőséget a telefonjaikra. A legolcsóbb prepaid sim-et keresem. Tudnátok segíteni?
Összefoglalóban elég régi dolgok vannak, sajnos már nem azok vannak életben.
Van voip előfizetésem is, de egyelőre azt még hanyagolnám nekik.

:R

[ Szerkesztve ]

havri

(#27411) Dluinet válasza havri1 (#27410) üzenetére


Dluinet
nagyúr

domino fix +most opcio +maraton 4GB mobilnet 4000Ft-ért időkorlát nélkül (amíg a sim le nem jár, addig lehet elhasználni az adatkeretet, tehát hónap végén a maradék nem vész el

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#27412) asdf_ válasza havri1 (#27410) üzenetére


asdf_
veterán

Mindegyiknel evi 2-3 ezer a prepaid toltesigeny, hogy megmaradjon a szam, ha kell melle net is -nem netezesre, hanem csak viber/messenger (de persze ugyis elnetezik majd :D)- akkor domino maraton a jo, ott a 4 giga netet a kartya ervenyessegenek a vegeig, tehat egy even belul barmikor fel lehet hasznalni, nem kell jatszani havi megrendelos kis adatmennyiseget tartalmazao, de draga csomagokkal.

(#27413) havri1


havri1
félisten

Köszönöm!

havri

(#27414) anadroid válasza asdf_ (#27412) üzenetére


anadroid
senior tag

A maraton addig él, ameddig a kártya aktív marad, tehát ha időben feltöltöd, akkor megmarad.

2500 Ft a 366 nap rendelkezésre álláshoz szükséges legkisebb feltöltés (csak netről tölthető ennyivel).

[ Szerkesztve ]

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#27415) betyarr válasza Dluinet (#27411) üzenetére


betyarr
veterán

már csak 3559ft a 4 gigás net [link]

(#27416) djfantom


djfantom
tag

Sziasztok.Kis segítséget vagyis inkább egy linket kérnék.A REENGER-t szeretném tőlteni v is csomagot venni.De most nm sikerűl a belépési oldalra találnom.Mert mindig a regisztrációs oldalra keveredk..Megk9sz9nném ha valaki egy linkt dobna,hogy betudjak lépni.Előre is köszönöm a segítségeteket.

(#27417) jozsi968 válasza djfantom (#27416) üzenetére


jozsi968
tag

Könyvjelzőzd és mentsd el ! [link] :)

(#27418) djfantom válasza jozsi968 (#27417) üzenetére


djfantom
tag

Köszi.

(#27419) hgabor19


hgabor19
aktív tag

Üdv,

Van egy Huawei szappantartóm(E5377), és nagyon úgy néz ki hogy ha ezen keresztül kapja a netet WiFi-n a telefon, akkor mindenféle VOIP többnyire akadozik (SIP, Viber etc..)
Esetleg van valakinek akinek az ilyesmi szappantartók 4G-n tökéletesen működnek VOIP-re?

Én gyenge hardwerre tippelek. Ha vennék egy komolyabb 4G routert(Pl Zyxel), ami már tudja az aggregált CAT6-ot, azzal nem akadna WiFi-n a mobiltelós bármiféle VOIP kliens?

(ha direktben megy ki a telóról 4G-n a VOIP kliens, akkor semmiféle akadás nincs nálam)

Köszi,

(#27420) zeon.hu válasza hgabor19 (#27419) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

E5372
Nem mondom, hogy tökéletes mindig a voip minősége, de inkább a voip szolgáltatótól függ szerintem, mint a mifitől, mivel az előforduló gyengébb minőség "rendes" wifin és mobilneten is jelentkezik.

#?*@&!

(#27421) hgabor19 válasza zeon.hu (#27420) üzenetére


hgabor19
aktív tag

Amíg volt magenta kábelnetem, addig nem voltak ilyen hangbeli instabilitási problémáim. Leginkább azóta van, amióta a 4G szappantartó van otthon.
És van valami beállítási trükkje a Huaweinek, ami kell a normál VOIP üzemhez?

Nagyjából ezek lehetnek problémaforrások a Huaweiben:
-Firewall: OFF
-Virtual server: VOIP 5060 192.168.8.110 5060 TCP/UDP On
(kell ez a virtuál izé egyébként???)
-Special application: VOIP On 5060 TCP/UDP TCP/UDP 5060
SIP ALG: OFF
NAT: Cone

(#27422) zeon.hu válasza hgabor19 (#27421) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Majdnem gyári a beállítása.
Holnap ránézek, hogy min állítottam, de emlékeim szerint csak a wifi csatornán.

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#27423) stefi68


stefi68
addikt

Sziasztok!

Egyelőre ismerkedek ezzel a VOIP-pal.
Regisztráltam a StuntCalls-on, de még nem töltöttem fel az egyenlegem.
Régen lehetett hallani ilyeneket, hogy a szolgáltatók korlátozták a VOIP használatot.
Mi a helyzet most? Főleg Telekom érdekel...

Melyik az ajánlott app? MobileVOIP Cheap-et, Zooper-t, Groundwire-t telepítettem a telefonra, egyelőre ismerkedem velük.
A Zooper be tud épülni a gyári híváskezelőbe és hívás indításkor ki tudom választani, hogy GSM/VOIP hívás. Ez tetszik.
Olvasok itt kodekekről, meg egyéb beállításokról. Mennyire kell beleásnom magam ezekbe a dolgokba?
Vagy ezekkel csak lassított mobilnetnél kell szórakozni? Normál sebességű kapcsolatnál jó a 'gyári' konfig is?

Mennyire használható ez az egész a hétköznapokban?
Hívás stabilitása, hangminőség, stb, ilyenekre gondolok.
Mennyi adatforgalommal jár? Olvastam itt ilyet, hogy 1 MB/min. Ezzel számolhatok?

Egyelőre ennyi ... Köszönöm előre is!

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#27424) stefi68


stefi68
addikt

Még egy dolog ami eszembe jutott.
Be lehet ugye állítani, hogy a hívott félnél az én Telekomos számom jelenjen meg, mint hívó.
Őneki a híváslistában a megjelenő számot fogja névhez társítani? Tehát úgy szerepel mintha rendes GSM hívás lenne?
Ha vissza akar hívni, akkor vissza tud a híváslistájából? természetesen visszahívásnál GSM hívásra gondolok és nem VOIP-ra. nem is szándékozom VOIP-on hívásokat fogadni...

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#27425) olloczky válasza stefi68 (#27423) üzenetére


olloczky
senior tag

Hali

Átlag user vagyok, így tekints válaszomra :D

Nincs korlátozva a VOIP, én is T-s vagyok. Appból nekem legjobban a CSipSimple nevű alkalmazás jött be. Mobile VOIP-n, Zoiperen túl vagyok, nekem mégis az említett jött be legjobban. Kodekekbe akkor kell beleásnod magad, ha az alap beállítások nem hozzák a kívánt eredményt. Szerintem majdnem mindegyeik kliens be tud épülni a tárcsázóba de nekem ez vmiért nem működik. (Xiaomi-m van, lehet a MIUI-vel van a baja, de elvileg amúgy működőképes dolog). Lassított mobilnetet nem tudom mliyen.(tudtommal olyan már nincs :F )
Nekem az esetek 95%-ban jól használható, nyílván nem olyan stabil, mint a GSM hívás, de a spórolással ez jár, és én ezt (meg valamennyiünk akik ezt használjuk) elfogadtam.

Igen, a hívófélnél a saját számod látszik, a náluk bevitt neveddel. Igen az 1 MB/perc reális, de szerintem inkább kevesebb egy picivel.

üdv

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#27426) 8 válasza stefi68 (#27423) üzenetére


8
senior tag

Már jópár éve egyik szolgáltató sem korlátozhatja a voip forgalmat (netsemlegesség).

50.000Ft jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. Raiffeisen 55-60.000Ft, Curve €5 ajánlókód elérhető. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Privát üzenetben küldöm

(#27427) 8 válasza olloczky (#27425) üzenetére


8
senior tag

Van lassítós net, sokféle ilyen előfizetés van. Pl egyik legolcsóbb a lidl bluemobile feltöltőkártya, 400Ft 300MB adatforglaom + 32kbit korlátlan net ha az elfogyott (VOIP-ra tökéletesen elég).

50.000Ft jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. Raiffeisen 55-60.000Ft, Curve €5 ajánlókód elérhető. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Privát üzenetben küldöm

(#27428) KTU válasza stefi68 (#27423) üzenetére


KTU
addikt

"Regisztráltam a StuntCalls-on, de még nem töltöttem fel az egyenlegem."

DiscountVoip most az aktuális best, de ez mindig változik, ezen az összehasonlító oldalon tájékozódj, itt úgynevezett Delmont klónok vannak összehasonlítva.
Hívás vagy SMS fogadással bármilyen számot regisztrálhatsz (amihez hozzáférésed van).

"Régen lehetett hallani ilyeneket, hogy a szolgáltatók korlátozták a VOIP használatot."

Nem korlátozhatnak ilyenben a mobilinternet szolgáltatók.

"Melyik az ajánlott app?"

MobileVOIP és klónjai mint a Cheap, mind Finarea alkalmazások, mind ugyanazok, csak esetleg más külsővel.
Több VoIP, SIP alkalmazás régi hozzászólásban összegyűjtve.
Zooiper, vagy ZoiperBeta, esetleg Groundwire vagy olcsóbb változata Acrobits Softphone.

Próbálgatni kell, mert más-más készülékeket ill. különböző net elérést használunk.
Kinek melyik alkalmazás tetszik, beépül / vagy épp nem stb. ez készülék és android függő

"Olvasok itt kodekekről, meg egyéb beállításokról. Mennyire kell beleásnom magam ezekbe a dolgokba?"

Lassú nethez alacsony bitrátájú codec kell, mert kifutsz a sávszélből és nem lesz beszélgetés.
Ezek közül válogass:
G.711 (64 kbps)
G.726 (32 kbps)
G.729 (8 kbps) Fizetős, de némely alkalmazásba ingyen beépítve kapod.
G.723 (5.3 & 6.3 kbps)
GSMFR (13 kbps)
Stuntcalls és az összes többi klón ezeket támogatja.

"Mennyire használható ez az egész a hétköznapokban?"

Csak ezt használom, bár most már inkább célhardvereken otthon és munkában.
Ezeken szinte mindig jó a minőség.
Persze problémák mindig adódhatnak, mint bármely más telefonszolgáltatónál.
Mobilról már kevesebb a kimenő hívásom, de ha kell telefonálnom az mindig VoIP.
Groundwire-t használom.

Mennyi adatforgalommal jár? Olvastam itt ilyet, hogy 1 MB/min. Ezzel számolhatok?

Nagyobb bitrátájú codec esetén igen.
A többi értelem szerűen arányosan kevesebb.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#27429) hgabor19 válasza stefi68 (#27424) üzenetére


hgabor19
aktív tag

A Dellmont klónok olyan CLID-t adnak ki, amit beregisztrálsz a webes felületükön és amit sikerül is visszaigazolni (SMS-t küld vagy hívásban ad kódot).
Tehát több számot is beregisztrálhatsz, hívás előtt pedig a Dellmont-os app-ban kiválaszthatod hogy milyen CLID menjen ki.
Pl. 2 SIM kártyás telónál ideális(egyik a céges számod, másik a privát)

(#27430) stefi68


stefi68
addikt

Köszönöm a válaszokat!
Gondolom azért itt is igaz, hogy a legolcsóbb szolgáltató nem biztos hogy a legjobb választás.
Leterheltség, stabilitás, hangminőség legalább olyan fontos mint az ár, nem?

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#27431) Zeki válasza stefi68 (#27430) üzenetére


Zeki
nagyúr

A minőség nem csak ettől függ, hanem amit leírtak, hogy telefon/droid függő épp melyik appal működik jól.
Nekem a régi telómon a skype nem volt okés, a mostanin nagyságrendekkel jobb, de inkább viberre álltunk rá, mert az a teló<->pc kapcsolatban is sokkal jobb.

(#27432) stefi68


stefi68
addikt

A szolgáltatók (gáz, áram, stb) VOIP-on keresztül hívásakor működik a menüben való navigálás?
Tud átküldeni DTMF kódokat a VOIP szolgáltató?
Nyilván nem ez a döntő érv, csak kíváncsiságból kérdezem.

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#27433) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Aki Reenger + Zoiper párost használ, leírná, hogy milyen kodek beállítással?
Tegnap óta vacak a minőség, a túloldalon nem jól hallanak, megpróbálnám átállítani.

#?*@&!

(#27434) anadroid válasza stefi68 (#27432) üzenetére


anadroid
senior tag

Nekem az elmúlt 12 évben ment különféle Fritz!Boxokon. A 66-os körzetszámmal akadtak évekkel ezelőtt gondok.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#27435) milenda válasza stefi68 (#27432) üzenetére


milenda
tag

Gyanítom, hogy ez szolgáltatófüggő. Amikor az Ephone indult, évekig az ügyfelük voltam és onnan nem mentek át a DTMF kódok. Most Dellmontot használok MobileVoip kliensről és probléma nélkül navigálok az ügyfélszolgálati menükben.

(#27436) Zeki válasza stefi68 (#27432) üzenetére


Zeki
nagyúr

Csak a rebtel nem küld dtmf kódot.

(#27437) KamuMazsola válasza stefi68 (#27432) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Nekem mobilvoippal működik a cégnél a központi számon történő mellékek hívása. Gondolom a gáz és egyéb szolgáltatók menüjében is tudnék navigálni, de még nem kellett.

Üdv.: KamuMazsola

(#27438) whbear válasza zeon.hu (#27433) üzenetére


whbear
senior tag

Tegnap nekem is rossz volt délután és este a Reenger. Ma már okés. Nem Zoiper. Freepbx 13 & Bria Mobile 5.1.4 g711u

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#27439) stefi68


stefi68
addikt

Megvolt az első VOIP hívás DiscountVoip-Zoiper párossal.
Eddig minden frankónak tűnik. :K

Köszönöm az eddigi segítséget! :R
Biztos lesznek még kérdéseim (később)...

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#27440) Maxximus


Maxximus
őstag

Én a VoipYo-t használom évek óta a MobileVoip progival ios/androidon maximálisan elégedett vagyok. Nagyon jó hangminőség. Korrekt árak. Itthon mobil hívás € 0.019,ami max 5,9 Ft/perc. Lehet van max 1 forinttal olcsóbb is,de ezen már nem variálok.

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#27441) zoka.


zoka.
tag

Sziasztok!

SPA3102 voip adapter ügyében szeretnék segítséget kérni!
Hogy tudom beállítani, hogy a rövidebb telefonszámok ne a voipon, hanem a "rendes" telefonvonalon menjenek?
Konkrétan azt szeretném elérni, hogy ha mentőt kell hívni, az a voipon kívül menjen, a rendes helyi vonalon.

Előre is köszi!

(#27442) < CyberBob > válasza zeon.hu (#27433) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Szia!

uLaw, aLaw hibátlan.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#27443) tibor23 válasza whbear (#27438) üzenetére


tibor23
senior tag

Nekem tegnap 15-20h. között volt egy csomó hívásom, fogadásom a Reengerrel, semmi problémát nem tapasztaltam.

(#27444) tibor23 válasza zeon.hu (#27433) üzenetére


tibor23
senior tag

Én konkrétan azt tapasztalom, hogy a hívások egy viszonylag nagy része gyenge minőségű, kb. 30-40% a nagyon rossz és az alig rossz között van, de ez a beszélgetőpartner telefonjának a hibája az esetek nagy részében. Ritkábban gyenge mobiltérerő miatt, és mobil-mobil viszonylatban is ugyanezt tapasztalom. A legtöbb ismerősnek már ismerem a telefonminőséget. Néha megdöbbentően jó a minőség, ezek általában isdn telefonon végződött hívások, sokszor voip-voip/ sip uri viszonylatban. A HD hang más tészta, sajnos nagyon ritkán tapasztalom mobilon.

[ Szerkesztve ]

(#27445) stefi68


stefi68
addikt

A hívás fogadás technikailag hogyan történik?
A GSM -> VOIP irány érdekelne főként.

Egyelőre mindenképpen lesz feltöltős kártya a telefonban, úgyhogy csak ismeretszerzés szempontjából lényeges az információ.

Ha engedélyezném a hívásfogadást és valaki hív normál telefonról, honnan tudja a rendszer hogy GSM v. VOIP irányból kapcsolja?

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#27446) KTU válasza stefi68 (#27445) üzenetére


KTU
addikt

"Ha engedélyezném a hívásfogadást és valaki hív normál telefonról, honnan tudja a rendszer hogy GSM v. VOIP irányból kapcsolja?"

Onnan hogy nem a GSM számodat hívja. :D
Mivel kell valamilyen szolgáltató hívásvégződtetése,
magyarul telefonszám.
Ilyet a Delmont klónok nem adnak.

Ingyen 21-es szám, regisztrálsz NeoPhone-ra, itt van ingyen hangposta,
vagy Reenger-re.

ePhone, földrajzi szám 100Ft /hó, bár ugyanennyi a 21-es is.

Fonio, évente 2000Ft-al kel tölteni, de ezt lebeszélheted, ha több földrajzi szám kell ez a leggazdaságosabb. Egyszer kell fizetni a számért 100Ft-ot (21, 1, 44, 62, 72, 76), vagy 1000Ft-ot ha nincs saját számmezőjükbe olyan amit szeretnél.

Esetleg USA telefonszám ingyen, CallCentric

Kliens is kell androidra ami hívásfogadást is biztosítja tényleg üzembiztosan, és mellette nem eszi meg az akkumulátort!
Erre többünknek a Groundwire vált be push-ra állítva.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#27447) stefi68 válasza KTU (#27446) üzenetére


stefi68
addikt

Értem, tehát a VOIP szolgáltató által "adott" számot tudja csak hívni.
Nem tudom mért gondoltam, hogy a GSM számom hívható.

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#27448) kiskkas válasza KTU (#27446) üzenetére


kiskkas
tag

Milyen beállitással tudnám használni a Groundwire-t, mifi használattal. Otthon kiválló wifivel,de ha a Huawei 4G mifivel akarom összekapcsolni, nem kapcsolódik. A Mobilvoip külön inditva rendben megy róla és minden mást tudok róla használni, de Groundwire-t nem. Van erre valami beállitás amit nem vettem észre?

[ Szerkesztve ]

Xiami Note 10 5G . iPlay-40 pro

(#27449) KTU válasza kiskkas (#27448) üzenetére


KTU
addikt

Volt Huawei E5573 mifi router-em.
Eladtam mivel nekem se volt jó.
Írtam itt a topikba is.
ZTE MF90+, ez jó, akku is nagyobb....

Tudom nem válasz hogy add el,
lehet csak én nem találtam a megoldást, de már nagyon untam :U
Másra mindenfélére jó volt, csak épp VoIP-ra nem.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#27450) kiskkas válasza KTU (#27449) üzenetére


kiskkas
tag

Kösz a választ. Amennyiben nem fog megváltozni továbbra sem, megfogadom a tanácsodat. :)

Xiami Note 10 5G . iPlay-40 pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.