Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-17 11:05:23

LOGOUT.hu

VoIP

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27851) tibor23 válasza wrm (#27841) üzenetére


tibor23
senior tag

Nem kell ezt túlbonyolítani, párhuzamosan lehet kötni 2-3 analóg telefont, ha nem akarsz egymás között kapcsolgatni. Nem kell ehhez sem Fritz sem más kütyü.

(#27852) wrm válasza KTU (#27848) üzenetére


wrm
csendes újonc

"Egy account használat, időseknek, gyereknek.
A bázisállomás webes felületén csak azt az 1 db account-ot hagyod engedélyezve kimenőhívásra amelyiket akarod használni."

Egy account nem feltétlenül elég kimenő hívásokra, mert lehet hogy tart még az ingyenes időszak egy Dellmontra, mobil hívásra meg eközben egy másik lehet a legkedvezőbb árú, és akkor még bejöhet külföldi hívás igény is, amit már egy harmadikról érdemes indítani (bár ez nálam mostanában már nem gyakori).

------------

Ennél a készüléknél (A540 IP) a hívásra kerülő telefonszám végére írt kód(ok)al meghatározható, hogy melyik szolgáltatón keresztül indítsa a hívást?

------------

"Bejövő hívásokat szintén külön egyesével lehet kezelni."

Ezt nem értem.
Mit kell kezelni egy bejövő híváson? Nem csak fogadom vagy nem fogadom (a hívásokat) lehetőség van? (Illetve még ehhez jön a "kinyomom" (=visszautasítom) lehetőség.)

(#27853) KTU válasza wrm (#27852) üzenetére


KTU
addikt

Annyit engedélyezel account-ot amennyit akarsz.
Lehetőség van a korlátozásra, hogy pl. ne a drágább VoIP szolgáltatót használja senki kimenőre.
Azért írtam "időseknek, gyereknek" mert sajna elfelejthetik, nem foglalkoznak vele, stb.

A bejövő híváskorlátozás account-onként is csak lehetőség.
Gyerek vagy nagyszülő szobájába nem kell hogy csörögjön az összes account.

Amit írtam mind a mellék kézibeszélőkre (plusz csatlakoztatott DECT-re) vonatkozik.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#27854) wrm válasza tibor23 (#27851) üzenetére


wrm
csendes újonc

A 2. 3. készülékkel nem is lenne gond, de hova dugjam az elsőt, ha ezen a készüléken nincs is telefon kimenet?
Vagy lehet, hogy a bemenetére is lehetne dugni és azon (is) vannak megfelelő jelek? (Elvégre, ha nincs is vonalas telefon előfizetés, akkor az a bemeneti csatlakozó szabaddá válik.)
Ezt, hogy vannak-e a bemeneti csatlakozón használható jelek csak olyan tudná ellenőrizni, akinek van ilyen készüléke, illetve még talán (gyártói vagy más) fórumokon lehetne ilyesminek utánanézni. (Tagadhatatlan, hogy ha lehetne, akkor így lenne a legegyszerűbb a megoldás, mert akkor a jelenleg kiépített helyzet továbbra is működőképes lenne.)

(#27855) KTU válasza wrm (#27854) üzenetére


KTU
addikt

Min vannak beállítva a VoIP account-ok, milyen eszközön?
Már kezdem elveszteni a fonalat. :U
Gigaset A540 IP?
Vagy valamilyen FRITZ!Box?

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#27856) wrm válasza KTU (#27855) üzenetére


wrm
csendes újonc

Tibor23 kolléga felvetésére válaszoltam.
Azt írta, hogy nem kell semmit bonyolítani az áliker mód megvalósítására, de A540 IP készülék használata esetén nincs hova dugni a többi készüléket, ha internetes bejövő hívás csörgését szeretném máshol is hallani.

(#27857) asdf_ válasza wrm (#27856) üzenetére


asdf_
veterán

De miert akarunk madzagolni? Feltanit az ember +2 DECT telefont az A540IP-re, ha kell, az IP bejovo hivas csoroghet mindegyiken egyszerre, de egy IP "vonalat" fel lehet ugy is programozni, hogy csak az adott dect keszuleken csorogjon, tehat lenyegeben mindegyiknek lehet sajat hivoszama is, ha epp az kell.

[ Szerkesztve ]

(#27858) Palkova válasza wrm (#27856) üzenetére


Palkova
tag

Üdv!
Létezik telefonvonal osztó. A bemenő telefon jelet két készülék felé szétosztja (mindkettő csörög és felvehető).
Visszafelé is működik, mindkét készülékről lehet hívást kezdeményezni. Néhány százasba kerül.
Palkova

[ Szerkesztve ]

(#27859) tibor23 válasza wrm (#27856) üzenetére


tibor23
senior tag

Abban a felvetésedben, mikor tanácsot kértél, nem írtad, hogy csak voip szolgáltatód van, érdemes röviden, de a lényeget bennefoglalva kérdezni.
Szóval ha csak voip van, akkor nem megy a párhuzamosítás, társítani kell egy másik Dect kézibeszélőt az A540IP bázisához, ahogy ezt már írták. Az áliker elméleteidet meg inkább ne forszírozd.

(#27860) olloczky


olloczky
senior tag

Na úgy tűnik, itt hagyom a Voipozás ezen formáját. Telenorhoz jöttem át a hello data legkisebb csomagjába, 5500 ft-ért korlátlan net, teljesen lebeszélhető csomag plusz 50 perc ingyen. Nekem ez teljesen lefedi az igényeimet és stabil szolgáltatás a voiphez viszonyítva. Köszi a korábbi segítségeket

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#27861) edk- válasza olloczky (#27860) üzenetére


edk-
őstag

Megér 50 perc 1600 forintot?

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#27862) olloczky válasza edk- (#27861) üzenetére


olloczky
senior tag

?

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#27863) edk- válasza olloczky (#27862) üzenetére


edk-
őstag

Korlátlan nethez (hívás nélkül) havi 3900 Ft-ért lehet jutni. Sőt, ha két kártya kell, akkor 2900-ért/db.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#27864) olloczky válasza edk- (#27863) üzenetére


olloczky
senior tag

35 ft egy perc ebben a csomagban. Az 50 perc az csak plusz. Az 5520 lebeszelheto tehat 5520/35=157 + 50 = 207 perc + korlatlan net. 207 percet sztem soha eletemben nem telefonaltam egy honapban ugyhogy nekem teljesen eleg. Az a netes megoldas gondolom vmi flottas?

Szerk.: Es a tiedhez meg ott van, hogy ez a voipozas sajnos, mint tudjuk, nem a legmegbizhatobb. Tehat szamomra az a plusz amit a gsm nyujt stabilitasban (es ebben az esetben a korlatlan net) mar megeri ezt a "felarat".

[ Szerkesztve ]

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#27865) Ksix válasza olloczky (#27864) üzenetére


Ksix
tag

Az 5520 Ft nem beszélhető le, csak az 50 perc van a csomagban.

(#27866) edk- válasza olloczky (#27864) üzenetére


edk-
őstag

Igen, flottás, amiről írtam. De mivel csak netezésre valók, ennek nincs nagy jelentősége.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#27867) KTU


KTU
addikt

Fonio egyenlegem tegnap elfelejtettem feltölteni.
Évente kell minimum 2000 Ft-al hogy megmaradjon a fiók, végpontok (telefonszámok, nekem van 9db).
Kaptam sorra az e-mail-eket, hogy fiók lejár :

"The client account belonging to X Y / X Y with Q will expire on:
Apr 13, 2018."

Míg ma reggel, nem tudtam róla telefonálni (Viber akármi helyett, ez van mobiltelefonokon is).

Ügyfélszolgalat, hívom telefonon,
fiókot ahogy volt, visszaállította az összes végponttal, és még a rajta lévő majd 2000 Ft egyenleget is.
Én feltöltöttem 2000 Ft-tal, megy minden ugyanúgy tovább.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#27868) wrm válasza olloczky (#27864) üzenetére


wrm
csendes újonc

Szívesen olvasnék erről a "VoIP-ozás nem a legmegbízhatóbb" dologról bővebben, mert én meg most kezdek afelé kacsingatni...

(#27869) hgabor19 válasza wrm (#27868) üzenetére


hgabor19
aktív tag

Készülék függő.
+voip szolgáltatón is múlik, meg a hálózat amit használsz, és a kliens programon is

Pl. nekem most Xiaomi A1 telóm van(olcsó és nagyonjó)+Telenor 4G+dellmont klón szolgáltató a saját tárcsázójával = célnak megfelel, 99%-ban tökéletes.

(Előtte nem B20-as telót használtam, ott voltak gondok városon kívül, de mióta az A1 van, ezzel úton útfélen tudok VOIP-ozni)

(#27870) zeon.hu válasza wrm (#27868) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Esetleg próbáld ki a Reenger-t.
500Ft-ért kapsz 200 percet magyar hívásokra 1 hónapra, hívható is vagy vezetékes tarifával.
(Hátránya, hogy 21-es számot kapsz, de idővel megszokják az ismerősök :) )

#?*@&!

(#27871) Zeki válasza wrm (#27868) üzenetére


Zeki
nagyúr

Betonboltban ahol gyenge a térerő, nem jó.

(#27872) betyarr


betyarr
veterán

én még mindig az immmr-t használom a1-es xiaomival és t maratonnal,mondhatni teljes megelégedéssel.elvétve visszhangzik a másik félnél,de tényleg csak nagyon ritkán.

(#27873) olloczky válasza wrm (#27868) üzenetére


olloczky
senior tag

Hali

Amit most fogok mondani az a saját véleményem, nem tükrözi mások álláspontját! Számomra a voip nagyon szimpatikus megoldásnak tűnt az alacsony díjak miatt, és tudtam nyílván, hogy az olcsóságnak "ára van" de vállaltam. Amit tapsztaltam, hogy az estek kb 90-95%ban működött normálisan. A GSM -eddigi életem során- 99,9%ban működött, működik. Ezért arra az elhatározsára jutottam a telenor csomagját látva (meg azért, mert tudtam, hogy napokig nem lesz netem otthon, mert költöztem), hogy ez a csomag ár, már megéri nekem. Igen, akkor még úgy tudtam, hogy a csomag lebeszélhető, közben -mint rámutattatok- rájöttem, hogy ez nem így van és csak 50 perc a lebeszélhető ingyen. Az már TALÁN kevés lesz de nem biztos, meglátom, hogy alakul. Nem írtam alá hűségidőt, így bármikor otthagyhatom. A vodánál volt másik ajánlat csak azt időközben megszüntették..

üdv

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#27874) tibor23 válasza olloczky (#27873) üzenetére


tibor23
senior tag

Nem tudom mennyi lenne ez a díjcsomag beszéd nélkül, de ha az 50 percért fizetsz mondjuk 1000Ft-ot, az mondjuk Mo-on teljesen reális, valamennyi mobil percre mindenképp szükség van biztonsági szempontból szerintem. A legkedvezőbb ár/érték arányban viszont még mindig a Marathon kártya erre a célra.

(#27875) Magnat


Magnat
veterán

Üdv,

Számlaképes voipn szolgáltatók közül kinek a legjobb az ajánlata magyar és német hívásokhoz megbízható minőségben?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#27876) KTU válasza Magnat (#27875) üzenetére


KTU
addikt

Ephone
nettó:
Germany 2,09 Ft
Germany (CIVIL SERVICES) 2,88 Ft
Germany (DTAG NON-GEOGRAPHICAL CC) 2,88 Ft
Germany (HARMONIZED SERV) 22,88 Ft
Germany (IN-SERVICES) 2,88 Ft
Germany (IP PHONE) 7,64 Ft
Germany (SPECIAL SVC) 0,83 Ft
Germany (T-MOB M2M SVC) 8,32 Ft
Germany-Mobile 4,36 Ft
Germany-Mobile (E-PLUS) 14,61 Ft
Germany-Mobile (O2) 10,99 Ft
Germany-Mobile (PERSONAL) 9,99 Ft
Germany-Mobile (TISMI) 123,54 Ft
Germany-Mobile (T-MOBILE) 9,99 Ft
Germany-Mobile (VODAFONE) 9,99 Ft

Fonio drágább
20 Ft

Reenger-t nem néztem, ügyfélszolgálat nem áll a helyzet magaslatán.

Mintha valaki régebben írta volna, hogy Dellmont számlát rakott cég könyvelésébe.
Sajna nem találtam.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#27877) Taktoj


Taktoj
aktív tag

Helló. Egy ismerősömnek regelnék voipfiókot. Én ugy néztem hogy a discountvoip a legjobb választás, de megkérnék valakit nézzen rá, hátha benéztem valamit.

Mobilról Magyarországról hívna magyar roman s olasz baráratait. Csak mobilt hív. Szerb címmel regelnék neki, dollárral fizetve.

Kösz előre is.

Az élet olyan, mint egy doboz bonbon. Sosem tudhatod, mit veszel ki belőle.

(#27878) KTU válasza Taktoj (#27877) üzenetére


KTU
addikt

Mivel romániai hívás is képbe került, úgy néz ki összesítettbe talán a MexicoBarato lenne a legjobb, akkor ha mindhárom irányba egyenlően oszlanak meg a hívások.
Ez se jó!
Itt is van kapcsolási díj!

Erre figyelj!
Romániába irányuló hívásoknál az EasyVoip a legolcsóbb, DE van kapcsolási díj:
All EasyVoip calls are subject to a 0.039 US Dollar connection fee.

Na végignéztem.
Maradt a DiscountVoip!
Itt Phone-to-Phone hívásnál van 5 penny díj.
Szerintem ezt a fajta hívást senki nem használja.
Ezért eltekinthetünk tőle.
:U

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#27879) Taktoj válasza KTU (#27878) üzenetére


Taktoj
aktív tag

Köszi. Egyébként a phone to phone a call back lenne?
S még egy kérdés, valamikor olvastam hogy ha fake amerikai címmel regelek akkor hozható ki legolcsóbbra a telefonálás, ez még mindig állja?

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan, mint egy doboz bonbon. Sosem tudhatod, mit veszel ki belőle.

(#27880) KTU válasza Taktoj (#27879) üzenetére


KTU
addikt

Igen call back, vagy Phone-to-Phone weboldalon /-ról indított hívás.

:K
Én mindig a sógoromnak regisztrálok Dellmont accountot, már kettős állampolgár.
:U

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#27881) Taktoj


Taktoj
aktív tag

Hm , ujabb problemám ajadt regelésnél kér telefonszámot..így nem tudok más országot beállítani. Régebben nem volt így. Mi a megoldás tudja valaki?

Az élet olyan, mint egy doboz bonbon. Sosem tudhatod, mit veszel ki belőle.

(#27882) anadroid válasza Taktoj (#27881) üzenetére


anadroid
senior tag

Veszel 1 hónapra egy USA (vagy más, EU-n kívüli) számot.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#27883) KTU válasza Taktoj (#27881) üzenetére


KTU
addikt

Ha weben regisztrálsz ez a következő oldal
Az országot átállítod amelyikre szimpatikus.
Ha evvel megvagy, a telefonszámot már abból az országból adod meg, ahonnan szimpatikus, meg amihez van hozzáférésed. (SMS, vagy hívás)

(#27882) anadroid: USA szám ingyen a CallCentric-től.
regisztráláshoz segítség.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#27884) anadroid válasza KTU (#27883) üzenetére


anadroid
senior tag

Azért a CC-nél is tudják ám, mi a dörgés. Az ingyenes számoknál piros betűvel ez a figyelmeztetés látható:

Verification calls from third-party services (WhatsApp, Craiglist, etc) are blocked for this product :W

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#27885) KTU válasza anadroid (#27884) üzenetére


KTU
addikt

Hmmm, tényleg nem működik.
Talán 1-2 éve még működött. :B

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#27886) anadroid válasza KTU (#27885) üzenetére


anadroid
senior tag

Ezért írtam a vásárlást.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#27887) kicsi83


kicsi83
tag

Sziasztok, a következő problémával kapcsolatban írok. Új telefonon (xiaomi a1) próbálom beállítani a gswave-t. Wifin tökéletesen működik, mobilneten viszont szétkapcsol (registered failed). Tudja valaki esetleg mi lehet a gond? Előre is köszönöm.

(#27888) fradi81 válasza kicsi83 (#27887) üzenetére


fradi81
veterán

Hali
Network settings-be minden be van pipálva?

moto g72, Ninebot d28e

(#27889) kicsi83 válasza fradi81 (#27888) üzenetére


kicsi83
tag

Igen, minden be van pipálva, most megnéztem (nem állítottam semmit át). Régi telón ugyanígy volt beállítva minden és működött. Android 8.0 egyébként, ha ez számít.

(#27890) fradi81 válasza kicsi83 (#27889) üzenetére


fradi81
veterán

Ha a telót átálítod 2g-re?

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#27891) kicsi83


kicsi83
tag

Sajna úgysem jó. Ötletem sincs mi lehet a gond. Előző telóm egy Motorola X2, Android 6.0, szóval ha tippelnem, valahol itt lesz a hiba, de hogy mi azt nem tudom.

(#27892) Magnat válasza KTU (#27876) üzenetére


Magnat
veterán

Köszönöm, minőség tekintetében ezek erősebbek az olcsó Dellmont resellereknél? Egyedül az a Tismi zavaró 123 forintért...

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#27893) hgabor19 válasza kicsi83 (#27887) üzenetére


hgabor19
aktív tag

Tuggyuk persze hogy mi a gond :) :)

Tessék megnézni legközelebb, hogy az app értékeléseknél van e valami hasznos :)
Mert beírtam hogy ez a bibi amit Te is mondtál, de baxnak rá.
Megoldás:

amikor WiFi-ről 4G-re váltasz, akkor kell egy KILL(kényszerített leállítás)
és utána működni fog 4G-n is.

Ha rootolt az A1, akkor pl MacroDroid-al automatizálhatod...

[ Szerkesztve ]

(#27894) kicsi83 válasza hgabor19 (#27893) üzenetére


kicsi83
tag

Ezt tényleg nem olvastam. Viszont most jött egy frissítés és látszólag nekem megoldotta a problémát.

(#27895) hgabor19 válasza kicsi83 (#27894) üzenetére


hgabor19
aktív tag

Tényleg, van egy mai friss.
Akkor tesztelem én is. (szintén A1 :) )
Találtál olyan beállítást a GS Wave-ben, hogy 1 account csak kimenő híváshoz legyen használható?

(#27896) kicsi83 válasza hgabor19 (#27895) üzenetére


kicsi83
tag

Nem értem konkrétan mire gondolsz. Én csak hálózaton kívüli hívásokra használom, erre nekem teljesen megfelel (stuntcalls).

(#27897) Mikrobi


Mikrobi
csendes tag

Urak (hölgyek), nem találok a korábbi hsz-okban ilyen kérdést: CSipSimple-t kezdtem használni, aztán feltettem mellé a MobileVOIP-t, mire ezek hamarosan összevesztek. Előbbi unsupported media type hibaüzenetet adott, utóbbi egyszerűen nem hívott. Ha leszedtem a CSipet, a MobileVOIP-vel tudtam telefonálni, a CSippel sehogy se megy már:-( A codecek mind ugyanúgy vannak beállítva, mint amikor még működött. Tudja valaki, mi lehet a baj?

(#27898) KTU válasza Mikrobi (#27897) üzenetére


KTU
addikt

CSipSimple

Frissítve:
2014. november 30.

Fejlesztő nem foglalkozik vele. Te is tégy így. :U
Eljárt felette az idő.
Nem a mostani droidokra lett optimalizálva.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#27899) whbear


whbear
senior tag

Reenger áll. Pingelni sem lehet a sip.nordtelekom.hu és sip.reenger.hu -t.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#27900) whbear


whbear
senior tag

bash-4.3$ ping sip.nordtelekom.hu
PING sip.nordtelekom.hu (80.253.180.7) 56(8
4) bytes of data.
^C
--- sip.nordtelekom.hu ping statistics ---
38 packets transmitted, 0 received, 100% pa
cket loss, time 37033ms

bash-4.3$

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.