Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-17 11:05:23

LOGOUT.hu

VoIP

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27451) milenda válasza KTU (#27449) üzenetére


milenda
tag

5577-est próbálta valaki VoIP célra?

(#27452) zagloba válasza stefi68 (#27447) üzenetére


zagloba
aktív tag

A GSM szám is hívható a Delmont klónoknál azt állítod be!

(#27453) whbear válasza milenda (#27451) üzenetére


whbear
senior tag

E5577 és E5776 nálam tökéletesen működik. Egy érdekesség volt az E5776 - al, hogy mikor több eszköz volt rajta akkor szakadozott a hang. 40 MHz-ről 20 MHz-re visszavettem a sávszélességet és így már jó. Napi használatban van kb 2 éve.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#27454) studiod1


studiod1
tag

Meglepőtem,lehet eseleg valamit átállítottam a tárcsázóban a zoiper után megjelent a skype.

(#27455) milenda válasza whbear (#27453) üzenetére


milenda
tag

Köszönöm, ez megnyugtató. Én most gondolkodom egy e5577c megvásárlásán.

(#27456) stefi68


stefi68
addikt

A Grandstream Wave-nél nem tudja valaki hogyan lehet aktiválni a hívások felvételét?
A legigényesebb app amit eddig láttam, az sem zavar, hogy nincs benne tárcsázó integráció, viszont a felvétel jól jönne...

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#27457) dashed válasza stefi68 (#27456) üzenetére


dashed
senior tag

hivas kozben record-ra klikk.
Automatan szerintem nem lehet beallitani.

(#27458) stefi68 válasza dashed (#27457) üzenetére


stefi68
addikt

Köszi, közben én is felfedeztem...
Automatikust nem találtam, de már így is jó. :K

A kodekeknél érdemes kijelölni mindhárom ajánlottat (711a/711u/729), 3G/4G és Wifi-nél?

[ Szerkesztve ]

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#27459) stefi68


stefi68
addikt

A natív SIP S7 Edgén egy fabatkát sem ér :(
Híváskor csak sípoló hangot hallani.
Pedig nagyszerű lenne, mert gyári tárcsázó, névjegyek, hívásnapló, hívásrögzítés, minden működik.
Csak hát a legfontosabb, hang nincs! :W

Hátha Oreo alatt fejlesztenek rajta...

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#27460) fradi81 válasza stefi68 (#27458) üzenetére


fradi81
veterán

Az a és u végű a legjobb minőség, azokat elég ha van rendes net.

moto g72, Ninebot d28e

(#27461) Somatom


Somatom
veterán

Sziasztok!
Az utóbbi időben hanyagoltam a topikot, nem vagyok naprakész. Mi van a Reenger -rel? Az Androidos Play szerint nincs ilyen alkalmazás. :F

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#27462) KTU válasza Somatom (#27461) üzenetére


KTU
addikt

Alkalmazása eltűnt a Play-ből, de működik.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#27463) zeon.hu válasza Somatom (#27461) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Változó, ki mit használ hozzá, én Zoiper-t.

#?*@&!

(#27464) Somatom


Somatom
veterán

Köszi srácok!
Egy másik topikba akartam linkelni, mint lehetőséget, de akkor ez elmarad.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#27465) zeon.hu válasza KTU (#27462) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Van linked jól működő verzióhoz?

#?*@&!

(#27466) KTU válasza Somatom (#27464) üzenetére


KTU
addikt

Miért,
csak saját alkalmazással jó?

Mellesleg a NeoPhone is ingyen ad 21-es számot.
Bár ennek sincs saját androidos alkalmazása.

(#27465) zeon.hu:
Valahol kellene lennie lementve valamilyennek, majd áttúrom a tárhelyeimet.
Ja hogy jó-e.
Az más kérdés. :U

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#27467) zeon.hu válasza KTU (#27466) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Csak tesztelni akarom.
Zoiper-t átállítottam gsm kodekre, most épp azzal a legjobb.

#?*@&!

(#27468) Somatom válasza KTU (#27466) üzenetére


Somatom
veterán

Dehogyis. Mezei SIP protokollt használ, bármilyen kezelőszoftvernek megadható az account. De attól, hogy én ezt meg tudom csinálni, még nem biztos, hogy az is meg tudja, akinek linkelném. Csak tippet akartam neki adni. Play -> telepít -> követi az utasításokat. Annyira nem vagyunk jóban, hogy fogjam a kezét, amíg összehozza innen-onnan a konfigot.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#27469) hgabor19


hgabor19
aktív tag

Pár napja volt itt téma, hogy a Huawei 5xxx szappantartók nem valami jók VOIP-ra.
No kicsit mókoltam a kütyüvel, és sikerült elérni hogy végre akadás mentesen megy rajta a VOPI hang.

Amit állítottam:
-fix csatornáról "auto"-ra lett állítva a WiFi
-a WiFi titkosítás WPA/WPA2-PSK-ról csak WPA2-PSK-ra állítva

5060 port még hozzá van ugyan adva a Virtual server és Special app menüben, de ezekhez most nem nyúltam.
Tehát a fenti 2 helyre rázta a buksiját.

(#27470) Beniii06


Beniii06
őstag

Üdv.!

Egy kis információra lenne szükségem, mert kezdő vagyok. Ha jól értettem ezek a voip szolgáltatók olyanok, mint egy feltöltőkártyás csomag - 30 nap után is megmarad az egyenleg.

Most kezdenék bele a voipozásba és a stuntcalls-t néztem ki. Nekem fontos, hogy kijelezze a saját számomat a hívott félnél(nem 21-es szám) + fontos az is, hogy sokáig legyen elérhető az egyenleg, ne vesszen el akár egy év alatt sem(Annyira sokat nem telefonálok, - ~40 perc havonta mobil + vezetékes ugyanennyi azt az 5 smst meg küldeném rendes kártyáról, csak fogok menni külföldre is rövidebb időszakra - EU 1-es zóna és kipróbálnám milyen a VOIP + használnám utánna is ha bevállik). Csak sajnálnám az a ~4 ezer forintot(13.75 Eur-t), ha elveszne 2-6 hónap után.

Erre jó stuntcalls? Milyen időközönként kell feltölteni, hogy megmaradjon az egyenleg legalább 6-10 hónapig? Mennyire korrektek, tényleg a valós mennyiséget vonják le minden megkezdett perc után?
Van valakinek konkrét tapasztalata, hogy mennyi ideig volt elérhető max az egyenlege? Minőséget tudom a codec befolyásolja, azért megkérdezem, hogy a stuntcalls oldalán felsoroltak mennyire jók?

Már letöltöttem telefonra a Mobile Voip-ot, sikerült is beállítani. Egyenleget még nem töltöttem, gondoltam előbb kérdezek. Azt elfelejtettem megemlíteni, hogy belföldre lenne használva a voip. Tudom, hogy vannak más szolgáltatók is(amiknek kísértetiesen hasonlít a weboldaluk egymáséra és olcsóbbak lehetnek 0.1 Ft-al, engem a kis hívás mennyiség miatt nem érint, csak az a fontos, hogy kijelezze a saját számomat(caller id) + sokáig megmaradjon az egyenleg + jól hallható és érthető is legyek a hívott oldalon.
Ha túl rizikós a dolog akkor maradok a jelenlegi tarifacsomagomnál.

[ Szerkesztve ]

"Got any other secret weapons?"

(#27471) Zeki válasza Beniii06 (#27470) üzenetére


Zeki
nagyúr

Évek óta működik a stuntcalls is, meg egy rahedli hasonló oldal, amik mind a betamax/dellmont céghez tartoznak.
Évente egyszer/párszor? elég ha használod a szolgáltatást, akkor évekig megmarad a rátöltött pénz.
Ezen oldalon lévők mind 1 céghez tartoznak. Mind kijelzi a számod, és mind évekig megőrzi az egyenleged, ha néha használod.

Ha a mobilevoip jól mükszik, akkor ne foglalkozz a sip dolgokkal, mert a mobilevoip kijelzi az aktuális egyenleged is.

(#27472) Beniii06 válasza Zeki (#27471) üzenetére


Beniii06
őstag

Köszi.
Rizikó alatt értettem, hogy mivel ennyi sok szolgáltató van elképzelhetőnek tartottam, hogy mint a flották bedőljenek vagy eltűnjenek az egyenleggel együtt, de ha már évek óta használod/használják mások és működik a stuntcalls, akkor feltöltöm és megér egy próbát remélem.

"Got any other secret weapons?"

(#27473) SzGee válasza Beniii06 (#27472) üzenetére


SzGee
aktív tag

én 2016.11.11-én töltöttem utoljára, még 1,5 EUR van rajta - a neten lehet követni a hívásokat is, eddig mindig korrektül számoltak, egyszer volt emelés, 0,012 EUR helyett 0,013 EUR lett a percdíj - egyébként VoipBlazer-t használok

If you leave me, can I come, too?

(#27474) Beniii06 válasza SzGee (#27473) üzenetére


Beniii06
őstag

Köszi neked is az infóért.
Közben már feltöltöttem a minimum összeget.

Kipróbálva a mobile voip- appal meglepően gyorsan kicsörgött a másik telefonon, csak a hang minőségtől nem vagyok elragadtatva, mert a hívott személy kb. 2 másodpercenként elhallkulva hallott, mintha szakadozna a vonal és halkan, minimális alapzajjal. Próbáltam wifi-n és mobilneten keresztül is, a wifin talán hajszálnyival jobb volt a minőség.(talán érzékeli, hogy milyen hálózaton van és állítgatja a codeket hozzá automatikusan?)
A mobile voip appban nem találtam codec állítási lehetőséget, most letöltöm a zoipert, ha az sem lesz jó akkor amiket írtatok más appokat is kipróbálok.

"Got any other secret weapons?"

(#27475) fradi81 válasza Beniii06 (#27474) üzenetére


fradi81
veterán

Nálam a gs wave-nek van jó hangja, codec is állítható.

moto g72, Ninebot d28e

(#27476) Zeki válasza Beniii06 (#27474) üzenetére


Zeki
nagyúr

sipgo - ez szintén dellmontos app.
csipsimple - független

Az a baj, ahány teló, annyi féle, hogy mi mükszik rendesen.

(#27477) Beniii06


Beniii06
őstag

Kipróbáltam a Zoiper Beta-t(bár nem értem minek beta, ha kinézetre/funkcionalitásra is olyanolyan mint a rendes változata) és meglepően rendbe jött a minőség. Itt már megtaláltam a codec beállításokat, be is volt pipálva vagy 5 alapból. Honnan lehet megtudni, hogy híváskor melyiket használja az app? Egyesével kell kipipálgatni és végigpróbálni? A pepipáltak közül milyen alapon választ? Nem szeretném ha a mostani kodeket elváltaná egyik hívásról a másikra és pont fontos hívás előtt kellene állítgatni. Érdemes pepipálni az összes elérhetőt(ahol nincs lakat) vagy épp ellentkezőleg? Optimalizálni szeretném az adathasználathoz, csak azért kérdezem.
Holnap majd többféle készüléken fogom kipróbálni. Egyenlőre ígéretesnek tűnik ez a zoiper beta, csak az nem tetszik, hogy a beállításokban hiába vettem ki a pipát, hogy ne menjen a háttérben(csak kimenő hívásokhoz akarom használni), mégis fut a háttérben és minimálisan, de eszi az akksit, de ezt full feltöltés után fogom tudni ellenőrizni.

"Got any other secret weapons?"

(#27478) zeon.hu válasza Beniii06 (#27477) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Hívásnapló, ott klikk a névre és kiírja.
Kodek prioritás állítható, amelyik feljebb van, az élvez elsőbbséget. Elvileg :)

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#27479) < CyberBob > válasza zeon.hu (#27478) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Jobb ha kveszi a pipát ami nem kell.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#27480) zeon.hu válasza < CyberBob > (#27479) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Jogos!
Most néztem amúgy, gsm harmadiknak van beállítva és azon ment a hívás.

#?*@&!

(#27481) #08205312


#08205312
törölt tag

üdv!

Szolgáltatóváltáson gondolkodok.

Jelenleg vodafone-t használok.
Telenor kilőve (használtam is a szolgáltatásaikat pár hónapot: sok olyan húzásuk van, amivel nem tudok azonosulni).
Blue Mobile: bár telekom, ennek őket is hanyagolnám az ügyintézés miatt.
Telekom: számomra ők a legkisebb rossz.

És akkor a kérdés: mennyire befolyásolja a voip minőségét az, hogy telekom dominoval NAT-olt IP-m lenne? Jelenleg vodásként olyan apn van beállítva, amivel ez kikerülhető.

Telefon Samsung S7 illetve LG G6

Köszönöm, B

(#27482) Beniii06 válasza < CyberBob > (#27479) üzenetére


Beniii06
őstag

Na tesztelgettem egy kicsit, bár most nem a kodekekre kihangsúlyozva, hanem programra, így nem vettem ki a pipákat, hagytam automatán a dolgot. Pár hívás után visszaraktam a mobile voip appot(ez látszólag csak akkor fut ha hívást indítok) + fura volt hallani, hogy volt aki tisztábban hallott, mint a rendes gsm hívásokon!(ezt azért nehezen hiszem el mobilnetről, de így volt) :) Ezzel megnyugtatnám azokat, akik kételkednek a voip minőségében, csak az elején kell kísérletezni kitartóan.
Az elején azt rontottam el, hogy csak 1 számmal beszéltem + az összefoglalóban lévő teszt számot hívtam, amin gyenge volt a minőség. Úgy tűnik a mobile voipban is van több codec és valamilyen módon automatán váltogatja, eddig jól.

Szóval, ha valaki belekezdene a dologba az így haladjon: Mobil voip app --> zoiper beta
A teszt hívás, nem mindig ad valós képet, így mindenki valós számokon tesztelje a hívásokat.

Köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

[ Szerkesztve ]

"Got any other secret weapons?"

(#27483) Beniii06 válasza #08205312 (#27481) üzenetére


Beniii06
őstag

Azt hittem a blue mobile az telenoros, legalábbis valami ilyesmi rémlik másik topikból, telefonfüggetlenítés miatt. Ebből gondolom, ha telenor függő mobilokat lehet venni az aldiban, akkor a hálózat is telenoros lehet.

"Got any other secret weapons?"

(#27484) KTU válasza #08205312 (#27481) üzenetére


KTU
addikt

Rendelj 1000 Ft-ért egy telekom kártyát, kapsz 1GB maraton netet, + 80 perc beszélgetést,
kipróbálod.
Ha csak a lebeszélhetőséget osztod le az árból, 1 perc duma 12,5 Ft.
Plusz van 1GB neted ingyé.

(#27483) Beniii06:
A Blue Mobile kicsit más logó van mint Aldi
:U

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#27485) #08205312 válasza KTU (#27484) üzenetére


#08205312
törölt tag

Köszönöm, ismerem a lehetőséget...a kérdés kicsit másról szólt: a fórumtársak gyakorlati tapasztalatok felől érdeklődtem. De persze ha nincs ilyen, akkor leszek én az úttörő....

(#27486) KTU válasza #08205312 (#27485) üzenetére


KTU
addikt

Ja, akkor nekem nem jött át :B

Maraton kártyákat is használunk, jó.

Hogy NAT-olt e az IP-m.
nem tudom, nem néztem :B

Ezt a flottás topikba írtam december végén:
Pl. amerre én járok a vodafone hálózata szinte használhatatlan VoIP-ra.
Van mind a 3 szolgáltatóhoz kártyám,
kaptam mindegyikre ingyen "netet" december - január közepe.
Voda 1GB, Telenor 1GB, Telekom 5GB.
Mennyiségre kevéset használok, de annak jónak kell lennie.
Telenor, Telekom jó!

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#27487) Beniii06 válasza KTU (#27484) üzenetére


Beniii06
őstag

Mindig keverem a kettőt, mivel 4 betűs mind a kettő, hasonló logó/kék szín és egyikbe se járok, mivel x km-es körzetben egy sincs :DD

[ Szerkesztve ]

"Got any other secret weapons?"

(#27488) milenda válasza #08205312 (#27485) üzenetére


milenda
tag

Vannak gyakorlati tapasztalatok. Évek óta csak VoIP-on telefonálok. Vodás nettel még nem próbáltam, telekomos és telenoros nettel kiváló, persze 4G kell hozzá. 3G-n is megy, de ott már nem mondanám kiválónak, előfordul, hogy szakad vagy torzul, visszhangos.

(#27489) #08205312 válasza KTU (#27486) üzenetére


#08205312
törölt tag

Igazából azért kérdeztem, mert k*vára elegem van abból, hogy 30 napra előre el kell döntsem mennyit fogok enni, és amit nem ettem meg, hó végén a pincér elviszi.
Csak egy példa: van olyan hónap, hogy elég az 500MB, van olyan hogy 2,5GB....ezt most hogyan tudom intézni vodával? Veszek 2x 300MB-ot, vagy veszek 3x 1GB-ot. Mind a kétszer bennmarad a kifizetett adatból, és sza*akodhatok a megújuló csomag lemondásokkal/újrarendelésekkel (csak azért mert az egyszeri drágább, mint a megújuló). Vicc.
Ezért gondoltam a 4GB-os maratonra.
A 80 perces sim nálam nem játszik: ha elrejtem hívás előtt a számom, akkor sokan nem veszik fel; ha kijelzi a számot, akkor mindenki azt kérdezi, hogy ez az új számod, mentesem el? Majd én magyarázhatom, hogy izé...vettem egy új számot, lebeszélem a perceket aztán kukázom a sim-et... :N

(#27490) KTU válasza #08205312 (#27489) üzenetére


KTU
addikt

Kép STUNner-el
Tudtam segíteni?
:U

"Igazából azért kérdeztem, mert k*vára elegem van abból, hogy 30 napra előre el kell döntsem mennyit fogok enni, és amit nem ettem meg, hó végén a pincér elviszi."

Evvel teljesen egyetértek.
Ezt használják ki a szolgáltatók, legyen az hang vagy net szolgáltatás.
:K
Bár ez nagyban függ a felhasználói szokásoktól. :U

Nagy valószínűséggel hasonló (kiszámíthatatlan :D ) a felhasználói szokásunk.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#27491) Beniii06 válasza KTU (#27490) üzenetére


Beniii06
őstag

Nem működik a link, nem publikus a kép, 403 forbidden.

8
Jelenleg telenoros adatkártyával(net apn) használtam/használom a voip-ot bár még kezdőként, viszont a minőség megfelelőő.
Ki tudom próbálni domino-s sim kártyával is, hogy érzékelek-e változást, ha szükség van rá.

"Got any other secret weapons?"

(#27492) KTU válasza Beniii06 (#27491) üzenetére


KTU
addikt

Elvileg javítottam.
Működik?
Köszi

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#27493) Stanlee válasza #08205312 (#27481) üzenetére


Stanlee
őstag

Ha van STUN szerver akkor a NAT-olt net nem szabad, hogy gondot okozzon. Régebben NAT-olt neten használta barátnőm a voip előfizetését és volt hogy hetekig gond nélkül működött aztán meg nem lehetett hívni. Ami előfordulhat, hogy nem lesz hang egyik vagy mindkét irányba :-)

Gondolom sokat segítettem. Én a helyedben kipróbálnám, hogy a készülékkel és oprendszerrel, SIP klienssel megy-e a dolog.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#27494) #08205312 válasza Stanlee (#27493) üzenetére


#08205312
törölt tag

Nekem a mobilvoip app-pal a legjobb a minőség eddig. Próbáltam gs wave-vel de ott halk a mikrofonom. A zoiper se nem vált be.
A mobilvoip-ban pedig ha jól tudom nincs stun server beállítási lehetőség.
A végén az lesz, hogy maradok a vodánál (hálózati gondom soha nem volt velük, igaz legtöbbször Bp-en mozgok), aztán megbékélek a gondolattal, hogy benyelik hó végén a fel nem használt adatom.

(#27495) betyarr válasza #08205312 (#27494) üzenetére


betyarr
veterán

én ajánlom a telekomot.azzal voipozok és nem nagyon szokott lenni problémám.

(#27496) #08205312 válasza betyarr (#27495) üzenetére


#08205312
törölt tag

ok, kipróbálom :)

Feltöltőkártyás vodám van, simán használom a nem natolt apn-t ami havi díjas előfizetők részére van (standardnet.vodafone.net).
Lehet, hogy hosszúra nyújtottam, de igazából ez lett volna a kérdés: van-e olyan lehetőség a telekom dominó esetén mint a vodánál [link]

[ Szerkesztve ]

(#27497) betyarr válasza #08205312 (#27496) üzenetére


betyarr
veterán

megnéztem,nekem nem egyezik a két ip cím.
ha szólnál a T-nek,akkor nem tennének át nem natoltra?csak azért kérdem,mert a digi a kábeles netnél megcsinálja kérésre.

(#27498) KTU válasza #08205312 (#27496) üzenetére


KTU
addikt

Ugyan ezt lehet ellenőrizni a STUNner-el, Magyar fejlesztés: Szegedi Tudományegyetem Szoftverfejlesztés Tanészeke által karbantartott.
Ha különbözik a két IP nat-olt.
De ez nem jelent gondot, Groundwire-n elérhető vagyok NeoPhone, Fonio, CallCentric, iNum számokon és szinte mindig jó a minőség, (csak legyen elég 3G de inkább 4G :D ) igaz jóformán csak szolgáltatón belül hívjuk egymást, ingyé.
Bár Fonio-ra jön kívülről is hívás.
A Reenger-t szándékosan hagytam ki, ennél akadnak gondok, van hogy valakinél nincs hang.
Gondolom érzékeny a NAT-ra.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#27499) zeon.hu válasza KTU (#27466) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Nem lett meg?
Nem gond amúgy :)

#?*@&!

(#27500) KTU válasza zeon.hu (#27499) üzenetére


KTU
addikt

Elnézést kérek hogy még nem linkeltem. :U
Reenger 1.0_1
Reenger 3.0.6.3_13
Reenger 3.0.6.4_14

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.