Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-17 11:05:23

LOGOUT.hu

VoIP

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27701) bzolika10 válasza zeon.hu (#27699) üzenetére


bzolika10
aktív tag

Amíg van a telefonomra garancia nem szeretném rootolni, de azért köstönöm a segítséget :R

(#27702) hgabor19 válasza Ano (#27700) üzenetére


hgabor19
aktív tag

Üdv,

Router: nézzél rá erre is. Ez legalább Cat 6-os.

Mobil internet: Telenor elég jó, a hypernet. Mobil flotta fórumban találsz korlátlan netet hűség nélkül havi 4k-ért, bruttó.

Ha mobil az iroda,akkor hogy jön képbe vezetékes telefon? :)
Nem egyszerűbb a szolgáltatótól a számot mobil telefonos kliensbe becuppantani?
PAP2 csak a faxhoz fog kelleni. De megintcsak: nem egyszerűbb virtuális faxot rendelni? Havi pár százasért kapsz faxszámot, emailben kapsz PDF-et amikor fax jön, illetve PDF-et nyomtatsz/küldesz és a túloldalon kimegy a faxgépből.
Holá 21. század :)

(#27703) bzolika10 válasza herdsman12 (#27697) üzenetére


bzolika10
aktív tag

Megpróbáltam csipsimpl-lel azzal se működött wifivel, de mobilnettel tökéletesen

(#27704) Ano válasza hgabor19 (#27702) üzenetére


Ano
őstag

Hali!

Köszi a segítséget, de sajna kellene a vezetékes telefon ... én csak igyekszem összehozni a technikai dolgokat, nem én döntök abban, hogy mi kell az irodába ...

Szóval ha megvan a router és a mobilnet, akkor hogyan varázsolhatok arra egy vezetékes telefont budapesti telefonszámmal?

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#27705) KTU válasza Ano (#27704) üzenetére


KTU
addikt

ePhone, földrajzi szám 100Ft /hó, (bp.-i is)
Fonio, évente 2000Ft-al kel tölteni, de ezt lebeszélheted, ha több földrajzi szám kell ez a leggazdaságosabb. Egyszer kell fizetni a számért 100Ft-ot (21, 1, 44, 62, 72, 76), vagy 1000Ft-ot ha nincs saját számmezőjükbe olyan amit szeretnél.

Szükség van egy VoIP adpterre, PAP2T, SPA2102 stb. ezt (konfigurálni) csatlakoztatod routerhez,
vagy
Gigaset A540 IP ez már maga VoIP adaptert is, 6db VoIP account-ot kezel, stb.
ezt is csak routerhez kell csatlakoztatni (konfigurálni), és már lehet telefonálni.

Ha klasszikus vezetékes / dect telefonra van igény, a routeren legyen RJ45 csatlakozás.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#27706) Ano válasza KTU (#27705) üzenetére


Ano
őstag

Köszönöm szépen! :R

Ezzel az infóval már el tudok indulni! Ha estleg elakadok vagy lesz még kérdésem, akkor úgyis jövök még :)

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#27707) andatti válasza Somatom (#27685) üzenetére


andatti
senior tag

Köszi Somatom és 8!

Akkor lebeszéltetek róla. De a probléma még nem oldódott meg.
Az ajánlott szolgáltató 9 Ft-os sms-e azért nem jó, mert nekem 70-es számom van, amihez Telenor előfizetés kapcsolódik. Az a bajom vele, hogy van havi 20 sms ingyen és most épp kezd kevés lenni, de nem akarom, hogy a havi számlám emiatt magasabb legyen. Inkább feltöltök 1-2 ezer Ft-ot, vagy 3-at, és azt az egyenleget használnám sms küldésre. Régen a mobilabc.hu-t használtam, de a számkijelzés már ott is megszűnt. Letöltöttem a GoSMS-t a telefonomra, de az is a havidíjas sim-em kezelte, így semmire nem mentem vele.
Most írtam az androidos szoftver kibeszélő topic-ba, hogy ott tudnak-e ajánlani olyan app-ot, aminek az egyenlegét külön fel tudom tölteni és a havi 20 sms-től függetlenül tudnék küldeni sms-eket, a feltöltött egyenlegem terhére... (amúgy pont 30-as számra...)

(#27708) goop válasza andatti (#27707) üzenetére


goop
őstag

Pont a Telekom az, amelyik nem jelzi ki voip sms esetén a számod, bármit is használsz.

(#27709) Zeki válasza goop (#27708) üzenetére


Zeki
nagyúr

Jaja, szolgáltatótól kell sms csomagot venni. Dominónál is van. Meg Vitamaxnál is, ha jól emlékszem. Azok megérkeznek.

(#27710) meko1


meko1
tag

Hölgyek,Urak
telepíthető Mobilvoip/Freevoipdeal programotok win8.1 alá(Nokia)?
nagyon köszönném(neten minden/ki/ a ms oldalhoz lökdös,na ott persze nincs már)
üdv mindenkinek meko1
ha létezik közöttünk használója,azt is elárulná,az egyszerűség kedvéért,melyik Finareas
klienssel használja?kösz

(#27711) KTU válasza meko1 (#27710) üzenetére


KTU
addikt

MobileVoip alkalmazás winfonra. Mobileszközre
Most telepítettem Lumia 435 dualra.
Ez maga a kliens alkalmazás.

Dellmont klónra gondolnál?
Mindig a legolcsóbbal.
Most a DiscountVoip
Hungary (Landline) SuperDeal!** Ft 0.3571 Ft 0.4536
Hungary [non-EU-callerid] (Landline) SuperDeal!** Ft 0.3571 Ft 0.4536
Hungary [non-EU-callerid] (Mobile) Ft 3.5714 Ft 4.5357
Hungary (Mobile) Ft 3.5714 Ft 4.5357

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#27712) meko1 válasza KTU (#27711) üzenetére


meko1
tag

Igazad van(volt),marhaságot írtam>a telefonnal le lehetett tölteni a progit,másrészt persze,nem kliensre,
hanem D.klón(ok)ra gondoltam,köszönöm,üdv meko1

(#27713) tibor23


tibor23
senior tag

Bye-bye Neophonex! Gondolom, akinek van, már megkapta:

"Tisztelt Ügyfelünk!
A Szolgáltató megszünteti a NeoPhone ClassIP és NeoPhone VoIPer szolgáltatások értékesítését 2018. április 1. napján. Ennek következtében új regisztráció és a meglévő egyenlegek feltöltése nem lehetséges a fenti időpontot követően. A szolgáltatásokat véglegesen, valamennyi előfizetőt érintően 2018. augusztus 1. napján szünteti meg a Szolgáltató, ezt követően a szolgáltatások nem lesznek elérhetőek.
A szolgáltatásokhoz kapcsolódó egyenlegek ezen a napon a szolgáltatással egyidejűleg megszűnnek, ezt követően nem használhatóak fel. Jelen értesítés útján a fenti szolgáltatásokra vonatkozó előfizetői szerződést rendes felmondással megszüntetjük 2018. augusztus 1. nappal."

(#27714) instantwater válasza tibor23 (#27713) üzenetére


instantwater
addikt

Szerintem a legtöbben ingyenes 21-es szám miatt használták csak.
Az pedig nem biznisz, hogy az userek 80%a foglal ingyen egy számot a korlátozott számmezőből, és sosem tölt fel, és ingyen telefonál hálón belül és fogad hívásokat.

Egy időben sokan féltek a 21 es számok hívásától, vagy fogadástól, én ezért vettem otthonra földrazji számot, aki akar elér, és nem kell magyarázni a 21 es számot.

Egy ideje elég elhanyagolt a webes felület is. Olyan 2000-es évek elejéről itt maradt feelingje van.

Sebaj, majd veszünk a foniotol számot. Vagy használunk ENUMot.

(#27715) tibor23 válasza instantwater (#27714) üzenetére


tibor23
senior tag

Nyilván nem biznic, hogy ingyenes hívásra, fogadásra használják, de ők sem akartak belőle bizniszt csinálni: vagy 8 éve változatlanok az áraik, 30FT náluk 1 perc mobilhívás (igaz mp. alapon).

(#27716) < CyberBob >


< CyberBob >
őstag

Mióta frissült a Zoiper (Reenger) azóta időnként nem csörög ki ha keresnek és nem fogadott hívásnak jelzi.
Találkozott ezzel más is, illetve honnan lehet letölteni még a dizájn váltás előtti legutolsó verziót?

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#27717) zeon.hu válasza < CyberBob > (#27716) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

1.53-ast használom, ha kell, feltöltöm Mega-ra.

#?*@&!

(#27718) jozsikka


jozsikka
tag

Sziasztok!

HELP ME! :)

Egy kis segítséget szeretnék kérni! Van nekünk itt egy kis irodánk, amiben van egy UPC-s csomag (gyors internet és telefon) és egy ősrégi telefonkészülék :)
Szeretnénk egy kicsit modernebb készülékre váltani, de nem drága készülékre. Gondolok itt olyan 15-20 ezer forint környéki készülékre.
Eddig egy készülék volt de jó volna legalább 2, hogy ne kelljen az iroda másik végéből elbaktatnia annak akit keresnek. Belső UTP kábeles hálózat ki van építve.
Mit ajánlanátok? Meg lehet oldani 2 VOIP-os készülékkel hogy ha hívják a UPC -s számunkat akkor a másikra át lehessen irányítani a hívást? Esetleg mobilra is lehet hívást irányítani? Hogy oldanátok meg és milyen készülékkel?

Köszönöm a válaszokat előre is! :)

(#27719) asdf_ válasza jozsikka (#27718) üzenetére


asdf_
veterán

Cordless DECT duo, 10e alatt megvan, bejovo hivasnal mindketto csorog, aki felveszi, aze a hivas, de mobilra nem lehet kapcsolni, ha ez utobbi nem letszukseglet, en nem kavarnam bele a voip-t.

(#27720) zolee001 válasza jozsikka (#27718) üzenetére


zolee001
őstag

Az upc telefonszolgáltatásához nem kell Voip készülék,akármilyen hagyományos telefon megfelel a kurblistól felfelé.
A hivásátirányitás az pedig hagyományos módon történhet:Igy

Ha arra gondolsz,hogy a már beérkezett hívást kapcsold össze mobil telefonnal az készülékfüggö dolog.

(#27721) KTU válasza zolee001 (#27720) üzenetére


KTU
addikt

És melyik csomagotok van?
Mert a legolcsóbba "Fix árú mobilhívások, belföldön bármikor 65 Ft/perc" :Y

Ha mondjuk átirányítasz mobilra, mennyi annak a költsége?
Mert általában kimenő hívás árán van.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#27722) LaySoft


LaySoft
tag

Tulajdonost váltott az eddigi VOIP szolgáltatóm és ezáltal megszűnt a prepaid konstrukció. Ez még nem is lenne baj, de az már igen, hogy eddig 0 Ft. havidíj volt, most már az is van, és fizetni kell a földrajzi számért, ami szintén ingyen volt eddig.

Fentiek fényében melyik VOIP szolgáltatót javasoljátok?

(#27723) jozsikka válasza asdf_ (#27719) üzenetére


jozsikka
tag

Ez melyik ez a Cordless? Kerestem, de nem találtam ilyet. Úgy kellene nekem, hogy csak egy helyen csörög, ott felveszik és ha nem őt keresik hanem a túloldalon lévő kollegát akkor átkapcsolja hozzá

(#27724) jozsikka válasza zolee001 (#27720) üzenetére


jozsikka
tag

Nem így gondoltam a hívásátirányítást, hanem hogy bejön a hívás ott felveszik és keresnek valakit de ő mondjuk autóban ül és átkapcsolják neki a mobilkészülékére.

(#27725) zolee001 válasza KTU (#27721) üzenetére


zolee001
őstag

Csak a technikai részét irtam le,nekem nincs semmilyen upc telefon csomagom,nem használok ilyet.
Jopofa dolog mert ugye az általad kifizetett neten bonyolodik ip alapon a telefonálás,ezek még pénzt is kérnek érte:-)

A csomagok áraival nem vagyok tisztában igy nem tudok érdemi dolgot hozzáfüzni,nem tudom mekkora cég vagytok de office 365 Business keretein belül a legnagyobb csomag flett 8 cal van pbx szolgáltatás is amivel szinte bármit megcsinálhatsz.
Gondolom az ára aranyár x8

Értelmesebb dolog egy pbx szakit megkeresni aki összedob nektek egy pbx rendszert.
Anno amikor volt a T nél vmi csomag hogy aránylag jo áron korlátlan 30 as ill vez hivás ingyen akkor csináltam ezt
A mobillal bárhol voltam voip alapon az otthoni vezetékes számommal beszéltem kvázi "ingyen"

Manapság a 6-7000 ft os flate rates mobilcsomagok korában már nem életszerü szerintem

(#27726) KTU válasza zolee001 (#27725) üzenetére


KTU
addikt

Izé, hát ezt benéztem, :U
nem is neked ment volna, hanem a kérdező jozsikka fórumtársnak.
Hogy vannak ott érdekes percdíjak.
Csak arra szerettem volna felhívni a figyelmét. :U
:R

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#27727) KTU válasza LaySoft (#27722) üzenetére


KTU
addikt

ePhone, földrajzi szám 100Ft /hó, (bp.-i is)
vagy
Fonio, évente 2000Ft-al kel tölteni, de ezt lebeszélheted, ha több földrajzi szám kell ez a leggazdaságosabb. Egyszer kell fizetni a számért 100Ft-ot (21, 1, 44, 62, 72, 76), vagy 1000Ft-ot ha nincs saját számmezőjükbe olyan amit szeretnél.

Én átcipelném a számot, ha szükség van rá.
Fonio-nál a szám­hor­do­zá­s egy­sze­ri díja: brut­tó 4 000 Ft.

Milyen számmezőből kell szám?

Melyiknél vagy ahol eddig ingyenes volt a földrajzi szám?
És mennyi most.
Ha kapcsolt szolgáltatásként veszed igénybe, akkor lényegtelen.
meg már úgyse ingyenes. :D

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#27728) zolee001 válasza KTU (#27727) üzenetére


zolee001
őstag

6-7000 ft-ért léteznek flate rate mobil csomagok,azt hiv akit akar annyit ameddig akar,feltételezem nem minden dolgozonak más-más szolgáltatotol vennék a csomagot igy hálozaton belül ingyenes az átirányitás is,van konferencia stb

(#27729) asdf_ válasza jozsikka (#27723) üzenetére


asdf_
veterán

Pana KX-TG1612HGH vagy Gigaset A220 duo, A415 Duo pl.

(#27730) hgabor19


hgabor19
aktív tag

Üdv,

Melyik most a legjobb vétel dellmontos klón?
Discountvoip.co.uk-nél jobbat nem találtam. Összehasonlító oldalak meg nem naprakészek.

Illetve, a Freevoipdeal ingyenes országai feltöltés nélkül is használhatók, vagy ahhoz is kell feltöltés?

(#27731) < CyberBob > válasza zeon.hu (#27717) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Azt nagyon megköszönném. :)

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#27732) zeon.hu válasza < CyberBob > (#27731) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Pár perc múlva megy privát.

#?*@&!

(#27733) anadroid válasza KTU (#27727) üzenetére


anadroid
senior tag

Ephone-nál 5000 bruttó a számhordozás, de ha 10000 forintot befizetsz a hordozás előtt vagy legkésőbb annak megtörténtétől számolt 5 napon belül, akkor ingyenes, a 10000-et pedig lebeszélheted vagy a szám havidíjának kiegyenlítésére felhasználhatod. Párszor már eljátszottam náluk.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#27734) Zeki


Zeki
nagyúr

Immmr, megint egy magyar...

(#27735) LaySoft válasza KTU (#27705) üzenetére


LaySoft
tag

Köszönöm válaszod, a Fonio szerintem tökéletes lesz nekem!

Leskó és Nagy volt a szolgáltató neve, voipshop.hu volt az oldaluk, de az most már átdob a https://www.rebelltel.hu oldlra, ez az új tulaj.

Február közepén kaptam egy email-t, hogy tulajdonos váltás lesz, de semmi sem változik. Idézem:

"Fontos, hogy a szolgáltató váltással kapcsolatban jelenleg semmilyen teendőjük sincsen! A szolgáltatásokat továbbra is magas színvonalon nyújtják Önöknek és kérjük, hogy észrevételeikkel bizalommal forduljanak az új szolgáltatójukhoz!"

No ehhez képest a prepaid konstrukció megszűnése micsoda? Onnan tudtam meg egyáltalán, hogy fel akartam tölteni az egyenlegem, de a feltöltőoldalon inaktív volt az összeg választás, meg a submit gomb. Elolvastam az ÁSZF-t, egy büdös szó nincs arról, hogy megszűnik a prepaid. Felháborodásomat megírtam nekik, válaszoltak is hamar, hogy nagyon sajnálják, de ez van. Fontolgatom, hogy felnyomom őket az NMHH-nál a fogyasztó tudatos megtévesztéséért...

(#27736) bzolika10


bzolika10
aktív tag

Sziasztok!
A nordtelekom ügyfélszolgálatát hogy lehet elérni? Felhívtam a számot, szépen végigmondja az automata a magáét és a végén megszakad a vonal. Hogy lehet élő emberrel beszélni?

(#27737) Zeki válasza Zeki (#27734) üzenetére


Zeki
nagyúr


2016-ból, amikor még nagy tervek voltak...

[ Szerkesztve ]

(#27738) tibor23 válasza bzolika10 (#27736) üzenetére


tibor23
senior tag

Ha kitartó vagy sikerül, de semmi értelme, elintézni semmit nem tudnak.

(#27739) bzolika10 válasza tibor23 (#27738) üzenetére


bzolika10
aktív tag

És akkor hogy lehet elérni őket?

(#27740) asdf_ válasza LaySoft (#27735) üzenetére


asdf_
veterán

A vilagiert sem, de egy szoval nincs benne, hogy semmi nem valtozik. Mas kerdes, hogy amennyiben megszuntetnek csomagot, azt valoban 30 nappal elotte aszf valtozasban kozolni kell(ett volna).

(#27741) whbear válasza bzolika10 (#27739) üzenetére


whbear
senior tag

Hétköznap délelőtt sikerülni fog, megígérnek mindent de semmi sem fog történni. Vagy megoldod magad vagy váltasz.

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#27742) aicon válasza whbear (#27741) üzenetére


aicon
senior tag

Nekem hétköznap se sikerült pedig elég kitartó voltam, így a váltást választottam.
Soha többet nordtelekom nálunk!

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#27743) hgabor19


hgabor19
aktív tag

Üdv,

A Grandstream android app hogy működik a háttérben Dellmont klónokkal?
Lehet azt állítani valahol, hogy csak kimenő hívásokat kezeljen, és bejövőre inaktív legyen?
Acrobits softphone-nál ugye lehet korlátozni csak kimenőre, de ebben nem találtam ilyen beállítást.
Vagy csak jól el van dugva? :)

(#27744) Avicularia


Avicularia
veterán

Sziasztok

Régóta nem foglalkoztam a VOIP hivással, 2017 januárban töltöttem fel a browsercall accountomat 10 dollárral.
Még volt rajta 1.64 dollár és ma hívtam egy magyar 80-as számot. 8 perc 16 mp után bontotta a hívást és lefogyott az egyenleg :U
Van esetleg jobb szolgáltató, illetve nem értem miért számlázott ennyit, mikor mobilra is csak $ 0.0275 percenként a hívás?

(#27745) KTU válasza Avicularia (#27744) üzenetére


KTU
addikt

Magyarországi ingyenes számot magyar telefonszolgáltatótól hívunk,
ha már ingyenes. :U

Ma regisztráltam még egy accountot a DiscountVoip-ra.
Most ez a legolcsóbb magyar mobilra és vezetékesre.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#27746) asdf_ válasza Avicularia (#27744) üzenetére


asdf_
veterán

Miert hivsz 0680-as szamot voiprol? :U (eleve azon csodalkozom, hogy egyaltalan letrejott a hivas , de a kulfoldrol hivhato/pesti vezetekes ugyfelszolgalati telefonszamot celszeru hivni ilyenkor)

(#27747) Avicularia


Avicularia
veterán

Svédországban élek, nincs magyar kártyám. A raiffeisen bankot hívtam, csak kopiztam a számot az oldalukról, nem is igazán figyeltem, hogy megváltozott, régebben pesti szám volt megadva, de most +36 80 488 588 formában van fent. Jobban rákeresve él a régi +36 1-es szám is de nem az van a főoldalon már kirakva.

[ Szerkesztve ]

(#27748) KTU válasza Avicularia (#27747) üzenetére


KTU
addikt

Akkor célszerű regisztrálni egy Fonio 21-es telefonszámot.
Mondhattam volna Neophone-t vagy Reengert.
De az első megszűnik, a másodiknak az ügyfélszolgálata mintha nem is lenne.
Esetleg Ephone, de ez viszonylag "drágább" amúgy jó,
Bár a Fonió jobban konfigurálható.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#27749) Avicularia válasza KTU (#27748) üzenetére


Avicularia
veterán

Igazából nincs szükségem magyar számra, évekig tartottam különböző számokat, legutóbb telenoros volt, de lejárt az 1 év felhasználási idő és még volt rajta 2-3ezer forint. Ezért használok régóta voip-t, de eddig nem is épült fel az ingyenesen hívható 80-as szám, legalább is mikor régebben próbáltam a magyar dell-t felhívni, nekik csak 80-as számuk volt és nem lehetett hívni voip-ről.
Na mindegy, köszönöm azért a tanácsot.

(#27750) zichie válasza Avicularia (#27747) üzenetére


zichie
senior tag

+3614848484 a szám tartozik a 06-80-as számhoz. Minden 06-80-as számhoz tartozik normál szám is. Sok esetben a normál számot nem tüntetik fel. Ugyanígy igaz volt 06-40-es számok esetében is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.