Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15901) _q válasza cinemazealot (#15899) üzenetére


_q
addikt

Nincs lassítás. Úgy szoktam, hogy felveszem 30 fps-ben, ráteszem 24 fps timeline-ra. Ha kell lassítani, akkor 6 fps -> 80%-ra tudom lassítani. A végén 24 fps-ben exportálom ki.

Amikor kiexportáltam beállítottam, hogy 30 000 kbit/s-al menjen szóval nem értem hogy lett belőle 6000 kbit/s.
Amúgy ha a kimeneti videó 4k, DNxHR, akkor az is ugyan úgy "blokkosodik" fade-in-nél, de nem értem miért mikor ez egy elég jó kimeneti videót kellene adjon eredményül (ezt szoktam tovább tömöríteni ffmpeg-el). Ennyire gyenge a Davinci renderelés?

(#15900) taranis
Igen úgy csináltam, ezért nem értem miért nem történik semmi. A convertálásnál feltölti az oldalra és ott megcsinálja a LUT-ot. Ilyenkor temp-ként kezel és nem menti le neked az oldalon belül valahová amit tegnap feltöltöttem? Meg tudnád nézni, hogy nálad csinál-e bármit szín módosítást?

/ HALD-ot letöltöttem -> képkockát kimentettem printscreen-el lejátszó programból -> Színeztem a kimentett képet és átmásoltam a beállításait a HALD-ra -> HALD-ot kimentettem TIFF, sRGB formátumban -> HALD-ot feltöltöttem az oldaladra és convert gombot nyomtam -> A letöltött LUT fájlt betettem a Davinci LUT mappájába -> Color tab Davinciben, jobb klikk a snitten, 3D LUT és rátettem az oldaladról letöltött LUT-ot /

[ Szerkesztve ]

(#15902) cinemazealot válasza _q (#15901) üzenetére


cinemazealot
addikt

"...felveszem 30 fps-ben, ráteszem 24 fps timeline-ra."

És ilyet milyen megfontolásból csinálsz? Teljesen tönkre vágod a tök jó minőségű nyersanyagodat. :) A fent linkelt videóid (a 2. és a 3.) is iszonyúan szaggatnak, vélhetően a félresikerült 29,97 => 24 konverzió miatt.

A Resolve-hoz sajnos még nem értek, de vannak olyan codec-ek, amiknél a beállítható bitráta csak egy elméleti maximum, amit lehet, hogy a kimenet soha nem ér el, mert a kóder valami miatt úgy dönt. Nem lehet, hogy az itt beállított 30 Mbps is valami ilyesmi lehet?

Esetleg próbáld meg a 29,97 fps-es anyagot 29,97 fps-es timeline-ról kirenderelni, szerintem nagyobb eséllyel lesz szebb.

(#15903) taranis válasza _q (#15901) üzenetére


taranis
addikt

Küldd át a HALD-ot és megmondom mi a gond.

colorizer.net

(#15904) _q válasza cinemazealot (#15902) üzenetére


_q
addikt

Valamelyik youtube videóban mondta egy sony a7-es srác, hogy ő 30 fps-ben vesz fel a buffer miatt és utána 24 fps timeline-t használ. Lehet az lesz a gond, hogy nem kellene ilyen mókolásokat csinálnom, hanem inkább követni a biztosat és ha lassítani akarok akkor mondjuk 50-60fps, ha meg nem akarok akkor 24 fps. Csak utóbbinál max 1080p lehet a felbontás, előbbinél 4k és sokszor a 30->24fps is elég szokott lenni.
Azért ránézek még egyszer a bitrátára is.

(#15903) taranis
Ettől tartottam :D Ezek szerint nem mentesz le semmit. Délután megnézem meg van-e még vagy újra kell csinálnom és elküldöm.

[ Szerkesztve ]

(#15905) Márton válasza _q (#15904) üzenetére


Márton
nagyúr

Csak ha mindent lassítasz, akkor vedd 30-ban és 24-be export.
Így eldobál képkockát vagy gyengén interpolál majd, ami rossz esetben szellemképes frame-eket eredményez.
A kódolásnál volt olyan, hogy CBR vagy VBR? Ha igen, akkor te a változó bitrátás módnak adtad meg a max 30megabitet, ezért nem ennyi az átlag. Használj CBR-t és megszűnik minden fade in probléma (ami már az mpeg2-es dvd-s időkben is jelentkezett).
Jó dolog a VBR, de csak ha elég okos az enkóder, hogy ilyes "speciális" helyzeteket is lekezeljen..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#15906) vond válasza _q (#15904) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Szerintem a 30»24fps lassításnak sok értelme nincs, de ha már mindenképp így akarod csinálni, akkor a 24fps-es timeline-ra behúzott 30fps-es anyagokat lassítsd le 1.25-tel. Nem tudom, Resolve-ban hogyan kell megadni, de Premiere-ben ez 80%-os tempót jelent. Így nem fog akadni.

De mondom, szerintem akkor van igazán értelme a lassításnak, ha legalább felezed a sebességet. Esetedben 50»25, vagy 60»30, vagy akár 60»24. Én a PAL rendszer miatt legtöbbször az előbbit használom. De a múltkori közös esküvős melónál pl. megegyeztünk, hogy 24fps lesz a végtermék, így mindent 60fps-ben rögzítettünk, és ment majdnem minden snittre a 40%-ra lassítás.

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#15907) taranis válasza _q (#15904) üzenetére


taranis
addikt

1-2 nap után törlök mindent, véges a hely a szerveren. Meg aztán ha még meg is vannak a fájlok, fogalmam sincs, hogy melyik a tiéd.

colorizer.net

(#15908) kovsol válasza vond (#15906) üzenetére


kovsol
titán

Én pl már azelőtt, hogy rárakom a timelinera a klippet megadom neki az atributomoknál, hogy pl 50fps helyett ez egy 25fps vagy 30 helyett 24 stb és akkor már eleve nyújtott lesz az alap klipp, és nem a timeline-ra rárakás után adom meg neki a tempót. Resolve és Premierben is van ilyenre lehetőség.
Aztán lehet nem jó ahogy én csinálom, de így nem lesz akadós a kép.
Speed ramping esetén nem tudom melyik módszer lehet a jobb.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#15909) vond válasza kovsol (#15908) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ez is egy jó megoldás, ha az összes snittet így akarod viszontlátni a timeline-on. :K

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#15910) MrChris válasza _q (#15898) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ha nem lassítod a 30fps-t 24-re akkor kitolsz magaddal, mert tönkre teszi a mozgást és a mozgó kamera élességét. Nagyon rossz megoldást választottál. Muszáj a projekt frekin, vagy annak egész számú többszörösével rögzítened. Ha előre tudod hogy mit lassítasz és kadenciahelyesen fogod betenni akkor lehet szabadon választani.
Ezért is és a világítás miatt is érdemes a 25 és 50fps mellett maradni. Régebben G6-al toltam 24-et, de csak szívattam magam. 24–>25fps mozgásban lófing, hang shiftben hamarabb észrevenni (régebbi mozik tv változata).

(#15911) _q válasza taranis (#15907) üzenetére


_q
addikt

Ja hogy ilyen sokan használják? Nem gondoltam, hogy ilyen népszerű, de ez tök jó. Tegnap este 7 körül töltöttem amúgy fel, de akkor ha hazaértem elküldöm.

Többieknek megpróbálok összefoglaló választ adni
1. A 30 fps anyagot 24 fps timeline-ra behúzom. Ekkor már nem kell tovább lassítanom, mert 24 fps-nek megfelelően fogja megjeleníteni (magától kiszedi szerintem véletlenszerűen a kockákat amik nem kellenek). Viszont ha itt lelassítom 80%-al a timelineon 1-2 szükséges klippet, akkor az lassítva jelenik meg és nem fog szaggatni a kép. 24 fps-t lassítanék 80 %-al akkor szaggatna a lelassított kimenet, ezt próbálom elkerülni. Néha elég csak egy kisebb lassítás.
Azt próbálom követni, amit 60->24-nél is. Itt is 24 fps timelinera kelül a 60 fps anyag. Pontosan ahogy (#15908) kovsol is írja.

(#15905) Márton és (#15910) MrChris is ahogy írja, lehet rosszul dobálja el a képkockákat, csak nem értem egy ismertem youtuber miért javasolta, illetve miért van rajta kívül még ilyen ajánlás youtubeon?

2. Kódolásnál nem volt CBR, VBR vagy ehhez hasonló lehetőség a normál beállítások mellett.

Annak van értelme, hogy a biztosan lassítandó részeket 60 fps-el veszem fel, amit biztos nem akarok lassítani azt 24 fps-el, majd ezeket kombinálva mind 24 fps timeline-ra teszem? Vagy itt is érdemesebb már 1-2 lassítós rész miatt is akár az egészet 60fps-el felvenni és 24 fps timeline-ra tenni?

(#15912) cinemazealot válasza _q (#15911) üzenetére


cinemazealot
addikt

Erre a YT-os ajánlásra kíváncsi volnék, mert ez nekem így eléggé sántít. :F

Az utolsó bekezdésedre: én pontosan így csinálnám. Tehát amiről tudom, hogy lassítva lesz, azt nagyobb framerate-tel rögzíteném, ami normál sebességű, azt meg pontosan a timeline framerate-jével (vagy egész számú többszörösével). Abban a pillanatban, hogy a rögzített felvétel nem egész számú többszöröse a timeline sebességének, a szerkesztő szaggatni (frame drop), blend-elni, esetleg warp-olni fogja a kockákat, ami kerülendő (hacsak nem pont az említett effekt a cél).

[ Szerkesztve ]

(#15913) hibavissza válasza kovsol (#15908) üzenetére


hibavissza
veterán

Ezt nem értem. Mikor adsz meg és mit a timeline-ra húzàs előtt?

(#15914) Teasüti válasza _q (#15901) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Amikor kiexportáltam beállítottam, hogy 30 000 kbit/s-al menjen szóval nem értem hogy lett belőle 6000 kbit/s.
Azért, mert a DR enkódere egy kalap szar. Használj ffmpeg-et!

ő 30 fps-ben vesz fel a buffer miatt és utána 24 fps timeline-t használ.
Hogy milyen buffer miatt?

[ Szerkesztve ]

(#15915) taranis válasza _q (#15911) üzenetére


taranis
addikt

Olyan nagy dolgokra nem kell gondolni, 4 és fél hónapja indult, kb. 2000 hald-os LUT generálás volt azóta. Csak aztán használják az emberek a többi toolt is, és a LUT-ok fel tudnak gyűlni, muszáj törölni.

colorizer.net

(#15916) Teasüti válasza kovsol (#15908) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Speed ramping esetén nem tudom melyik módszer lehet a jobb.
Ilyen esetben mindenképp interpolálni fog. Érdemes kipróbálni az új AI lassítást, speed warp vagy mi a tököm a neve.
Én feleztem vele a sapka feldobós jelenetet (60 fps-t lassítottam 25%-ra 30-as timeline-on), és meg nem mondom, hogy mesterséges képkockák vannak benne.
Mondjuk elég gpu igényes dolog.

(#15917) Teasüti válasza _q (#15911) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ja hogy ilyen sokan használják? 
640 KB mindenre elég. ;]

1. De valós időben van a 30 fps, vagy 80%-on?
Ha valós időben játszod le, akkor eldobálja a képkockákat.

2. Ez a könyv szerinti módszer. Ha tudod előre, hogy nem lassítasz, akkor timeline fps-sel rögzítesz. Persze esemény rögzítésnél ezt nem tudni előre... Amúgy szerintem hagyd a csudába a 24p-t! Hobbistáknak csak nettó önszívatás, hozadéka meg nulla. Nagyon kényes a lassú panning-re (vmi 3°/s fölött hullik szét a mozgás felbontás?) és ha nem kadenciahelyes a lejátszó, akkor ott ette meg a fene. Szerintem mozin kívül semmire nem való.

[ Szerkesztve ]

(#15918) kovsol válasza hibavissza (#15913) üzenetére


kovsol
titán

Most például egy méhes videót vágtam, és 100fps -el volt véve minden, de 25fps timeline -t használtam.
Ilyenkor előre beállítottam, hogy 100 helyett 25fps legyen, és alapból 4x lassítással játsza le. Így nem százalékban adom meg, hanem képkockában, és akkor úgy gyorsul, vagy lassul a snitt ahogy az eredeti és új képkocka számból adódik.
1. 2.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#15919) _q válasza cinemazealot (#15912) üzenetére


_q
addikt

2 hónapja láttam a videót, sajnos nem fogom megtalálni már :(( Viszont akkor hanyagolni fogom. A nehézséget az okozza, hogy nem tudom mindig előre mit lassítok le. Többnyire a zenét utólag keresem meg hozzá és attól függ majd, illetve előre a jelenetek sincsenek a fejemben sajnos.

(#15913) hibavissza
Davinci Resolveban jobb also sarok beállítás->Timeline settings->24fps-re beállítod. Amikor behúzod a 60 fps anyagot megkérdezi, hogy a timeline-t akarod-e módosítani a videó tulajdonságai alapján->Nem.

(#15914) Teasüti
ffmpeg-ezek mindig. Ezt most a teszt miatt nem azzal mentettem ki, hanem DR-al. Amúgy a buffert úgy értettem, ha felveszel egy 60 fps anyagot, akkor ott van tartalék a lassításra. Ha alapból 24fps-el veszed, akkor ott nincs meg ez a tartalék és szaggatni fog a lassított videó.
Eltekintve attól, hogy valószínűleg hülyeség ez a 30->24, itt 30fps 80%-a a 24fps, tehát 20% lassítási buffer/tartalék van. Így értettem.

(#15917) Teasüti
1. Timeline 24fps-re van beállítva, a behúzott videó 30 fps. Nem lassítottam semmit, kivéve 1-2 jelenetet, ahol a zenére úgy jött ki, ott 80%-ra lassítottam.

2. 30 fps-re biztatsz? :D

(#15920) vond válasza _q (#15919) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Persze, a legtökéletesebb az lenne, ha előre tudnád. De ha ennyire változó, hogy mi lesz végül realtime, és mi lassított, akkor én a helyedben beállnék az 1080p50-re, 1/100-os shutter-rel, és vagy 1:1-ben, vagy felére lassítva vágnám össze az anyagokat. A G80-nak úgyis elég jó a FullHD-ja is. :)

Nem túl bonyolult képeknél meg lehet próbálkozni a negyedére lassítással is, optical flow-val, vagy a Teasüti által említett speed warp-pal így is össze lehet hozni egészen mutatós anyagokat, csak akkor a shutter-t sem árt felezni már felvételnél.

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#15921) hibavissza válasza kovsol (#15918) üzenetére


hibavissza
veterán

Köszi, így már értem. Én mindig ráhúztam és százalékoztam. Így valóban praktikusabb.

(#15920) vond: 50p? Pfejj! Úgy nem mozis ;] ;]

[ Szerkesztve ]

(#15922) vond válasza hibavissza (#15921) üzenetére


vond
MODERÁTOR

;] :DDD

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#15923) MrChris


MrChris
nagyúr

DR-ból mibe exportáltok, hogy minden klappoljon?

_q: Ez az A7-es csóka vagy nagy szakbarbár lehet, vagy rendkívül igénytelen. :DDD

(#15924) vond válasza MrChris (#15923) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Bár én Premiere-t használok, de szerintem Resolve-ból is a legajánlottabb valamelyik nagyobb bitrátájú DNxHD-t (<FullHD), vagy DNxHR-t (>FullHD) használni. Aztán ha kell kisebb méret, akkor egy jó beállítású FFmpeg transzkódolást ráküldeni.

Általában én is DNx HQ-ban tolom ki az 1080p50 anyagokat, aztán utána FFmpeg-gel csinálok belőle kisebbet.

De vannak bizonyos pluginek is (pl. Voukoder), amik segítségével egyből vágó programból exportnál is ki lehet használni az FFmpeg előnyeit.

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#15925) _q válasza kovsol (#15918) üzenetére


_q
addikt

Egyesével állítod be klippenként? Mondjuk hibavissza egyesével lassítása is jó móka lehet. Én erre biztos sajnálnám az időt.

(#15924) vond
DNxHR-en belül van valami 444 12bit és hasonló amit még ki kell választani. Fejből nem emlékszek pontosan milyen opciók vannak. Mit érdemes DNxHR-en belül választani?

(#15923) MrChris
Ha egyszer ráakadok megint, belinkelem.

[ Szerkesztve ]

(#15926) kovsol válasza _q (#15925) üzenetére


kovsol
titán

Összes kijelöl egyszerre és beállítom egy fű alatt mindet a timeline fps -re.

May the Force be with you!

(#15927) vond válasza _q (#15925) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Neked felesleges 4:4:4-es, 12 bites videót exportálnod, amikor a G80 4:2:0, 8 bitet rögzít SD kártyára. HDMI-n keresztül ki tud küldeni 4:2:2-t is.

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#15928) _q válasza kovsol (#15926) üzenetére


_q
addikt

És ez miért jobb, mint az én megoldásom? Vagy nem jobb csak más megközelítés?

(#15927) vond
Sejtettem, hogy nem jó, de nem ugrott be mi van még a legördülő menüben, ezért kérdeztem mire állítsam. Úgy emlékszek 8 bit-et nem láttam, de megnézem majd újra.

[ Szerkesztve ]

(#15929) MrChris válasza vond (#15924) üzenetére


MrChris
nagyúr

Voukoder müxik DR-ban is? Mostanában vegászolok...

(#15930) vond válasza MrChris (#15929) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Azt nem tudom. Nekem Premiere-ben is kifagyott párszor elsőre, aztán hagytam inkább a francba. :D

Kitolom a vágott anyagot "tömörítetlenül", aztán átpörgetem FFmpeg-gel a saját kis parancsaimmal. ;]

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#15931) _q válasza MrChris (#15929) üzenetére


_q
addikt

Sajnos nem az oldalon szereplő leírás szerint.

Voukoder is an open source plugin for Adobe Premiere / Adobe Media Encoder

(#15932) kovsol válasza _q (#15928) üzenetére


kovsol
titán

Hozzá teszem én még nagyon nagyon alacsony szinten vagyok ebben a videó témában, és csak pár órát szenteltem a Resolve-nak.

"Davinci Resolveban jobb also sarok beállítás->Timeline settings->24fps-re beállítod. Amikor behúzod a 60 fps anyagot megkérdezi, hogy a timeline-t akarod-e módosítani a videó tulajdonságai alapján->Nem."

Erre gondolsz? Ez csak azért kérdezi meg, hogy nem-e akarod 60fps timeline beállítást. Ez nálam így nem ugyan azt eredményezi.

Ha így csinálom ahogy mondod akkor a 4sec hosszú 100fps videómat 4sec alatt játssza le normál tempóban, darabos mozgással a 25fps timeline beállítás miatt. Gondolom négyből három képkockát eldob ilyenkor. Ilyenkor beállítható, hogy 25% sebesség legyen és akkor 16sec hosszú lesz, és nem dobálja el a sok képkockát.
Ha így rakod rá a 30fps videót a 24fps timeline-ra akkor itt is el fog dobálni képkockákat és ezért tűnik darabosnak a kép.

Ha előre beállítom, hogy 25 fps akkor egy 16sec hosszú 25fps videót kapok ahol szépen lassítva, lágyan mozog a kép, és nem kell beállítani már a 25% sebességet.

May the Force be with you!

(#15933) _q válasza kovsol (#15932) üzenetére


_q
addikt

Igen arra gondoltam.

Ha előre beállítom, hogy 25 fps akkor egy 16sec hosszú 25fps videót kapok ahol szépen lassítva, lágyan mozog a kép, és nem kell beállítani már a 25% sebességet.

Előre beállításra a clip attributumos megoldását érted gondolom. Ilyenkor mi a timeline fps 100?

[ Szerkesztve ]

(#15934) Tuninger


Tuninger
Topikgazda

Na csináltam egy szedett vetett tutorialt az ACES Highlight és Shadow recovery-hez. Biztos vagyok benne, hogy legalább annyi kérdést fog felvetni mint amennyit megválaszol, szóval írjatok miről csináljak még.

Így kétszer újranézve ÉN követhetőnek találom, de erre szerintem nagyon gyorsan rá fogtok cáfolni...

Taranisnak van SLOG2-Sgamut3.cine (örök hála) illetve FLOG-Fgamut ACES profilja.

Panasonic GH5-höz sajnos nem létezik, a V35-öt használva nem az igazi, és Taranis külön megkeresésére sem adta ki a Pana a formulát hogy legalább maszekban meg lehessen csinálni..

RAW videóhoz nem kell input transform, az alapból linear, oda csak a kimenetet kell megadni.

Egyébként nagyon köszi az NVIDIA-s screen recording tippért!

Az ACES vagy Academy Color Encoding System azért jött létre hogy könnyebbé tegye a különböző kamerák képének matchelését. Ezzel töredék idő alatt össze lehet rántani két kamerát, ha van colorchecker a képen. A gyártók által megadott formula szerint a bementi file kovnertálásra kerül az ACES lineáris rendszerébe ahonnan a davinci képes a választott kimenetbe konvertálni. Megpróbálták jövőbiztosra tervezni, ez valahol sikerült is. Ha vannak régi, ACES által ismert kamerákkal LOGban felvett felvételeid akkor ma pár klikkel azt akár 1000 nites HDR-be is tudja mappelni erőlködés nélkül....

(#15935) taranis válasza Tuninger (#15934) üzenetére


taranis
addikt

360p-ben néztem meg, mit kapok érte? :D

colorizer.net

(#15936) Tuninger válasza taranis (#15935) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

A türelmetlen mindenedet, pedig kb 15 perc kell a youtubenak h feldolgozza 1440p-ben :D

(#15937) Kukcaman válasza Tuninger (#15934) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Nekem gyors volt a kattingatás, a szövegnek meg csak a felét értettem :D . Ez a Davinci elég bonyolultnak tűnik még mindig, de marha jól mentetted a képet.

(#15938) kovsol válasza Tuninger (#15934) üzenetére


kovsol
titán

Aktiválja a Windowst!

Én konkrétan 3x néztem meg, meg egy csomószor le kellett állítanom, és vissza tekerni egy pict, hogy megtaláljam mit is csinálsz. Az a baj aki ezt tudja követni az már tudja miről van szó. Egy picit lassabban csinálhatnád, meg esetleg van valami program ami kiemeli azt, hogy az egér merre jár az is hasznos lenne.

Hogy adsz hozzá új node -t gombbal? Nem írja mi a hotkey hozzá.

Egyébként volt benne olyan hasznos dolog amit fel fogok tudni majd használni. Mondjuk én még Resolve szűz vagyok szinte, így nem csoda, hogy kb minden új volt. :D

Azt a zajszűrős dolgot akartam kipróbálni, természetesen ingyenes verzióban nem használható. :(

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#15939) toyone válasza Tuninger (#15934) üzenetére


toyone
őstag

Ez klassz lett köszi!

(#15938) kovsol
Alt+S

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#15940) _q válasza cinemazealot (#15902) üzenetére


_q
addikt

Megnéztem és amit én beállítottam az egy "korlát" amire azt hittem, hogy fix beállítás. Hiába tettem 30 Mbit/s-ra, valami miatt ezt csak egy max értéknek kezeli és nem arra konvertálja.

A blokkosodást megnéztem megint. Ha rajta a fade-in a videón, akármilyen felbontásban mentem (DNxHR HQ) ki ugyan úgy blokkosodik. Kipróbáltam másik felvételnél is, ahol szintén a távoli Balaton és az ég látszik ugyan az a helyzet. Ha közeli felvételt nézek fade-in-el, akkor semmi gond. Ezek szerint ha nem is látszik fade-in nélkül, lehet a hőhullámzás látható. Más magyarázatot nem látok.

vond
Benéztem, DNxHR HQ-ban szoktam kimenteni.

[ Szerkesztve ]

(#15941) _q válasza Tuninger (#15934) üzenetére


_q
addikt

A videót illetően ami nekem hiányzik, hogy nem derült ki, miért hozol létre serial node-okat. Emellett a sebesség lehetne egy kicsit lassabb.

Egyébként elég hasznos volt köszi. :R

[ Szerkesztve ]

(#15942) taranis válasza _q (#15941) üzenetére


taranis
addikt

Technikailag ez sem volt raw, hanem V-Log. Pont ez volt a lényege, hogy szinte olyan eredményt lehet elérni egy jó minőségű log felvétellel, mintha raw-ot gradelnél.
Na erre kiszerkeszted amire válaszoltam :D

[ Szerkesztve ]

colorizer.net

(#15943) _q válasza taranis (#15942) üzenetére


_q
addikt

Türelmetlen voltam és nem vártam meg a gopro-s részt, amikor elhangzik, hogy akár egy CineD vagy hasonló profilt is tud kezelni az ACES :D

Egyébként Log és Raw nem ugyan az?

(#15944) taranis válasza _q (#15943) üzenetére


taranis
addikt

Kis általánosítással raw-nál nincs beégetve semmi, adott amit a szenzor látott és kihozol belőle amit akarsz, pont mint fotónál. Log-nál már adott a színtér, adott a fehéregyensúly, pont mintha CineD-t lőnél, csak laposabb, hogy elérhesd vele a szenzor maximális dinamikaátfogását. Emiatt utómunkaigényes. Lehetne ezt mélyebben is kifejteni, Tuningernek több ideje van :D
A zavar abból jöhet, hogy sajnos raw-nak hívják néha azt a videófelvételt is, amihez még nem lett hozzányúlva.

colorizer.net

(#15945) cinemazealot válasza Tuninger (#15934) üzenetére


cinemazealot
addikt

Magam is Resolve-szűz vagyok és még Log videókkal sem volt dolgom, de nagyjából tudtam Követni. Köszi! :R A teszt videók pontos forrását be tudnád linkelni? Kerestem, de nem találtam. :B

(#15940) _q
Blokkosodás akkor jelentkezik, amikor az adott képtartalomhoz túl kevés a beállított bitráta, a kódoló pedig kénytelen elvenni a blokkok részletességéből. Ez egyébként tipikus CBR jelenség. Amikor fade-elsz, képkockáról-képkockára egyszerre túl sok minden változik (a videokódolás alapvetően különbségi kódolás), ezért ilyenkor pl. pont hogy a VBR kódolás lenne az ideálisabb, csak ugye az ~dupla annyi render idő, hiszen az első menetben felméri, hogy milyen sávszélesség igény lesz a teljes timeline egyes szakaszaira, második menetben pedig a beállított max. bitrátára illeszti az egyes szakaszok sávszélesség igényét.

(#15946) _q válasza cinemazealot (#15945) üzenetére


_q
addikt

Csak ez az érdekes, hogy DNxHR HQ minőség esetén is ugyan úgy blokkosodik, pedig ez elég jó kimeneti fájlt eredményez.

(#15947) vond válasza _q (#15946) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Lehet, hogy a blokkjaid már a forrás fájlban is megvoltak, csak nem látszódtak ilyen erősen. :)

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#15948) _q válasza vond (#15947) üzenetére


_q
addikt

4k 100Mbit-nél mitől blokkosodna?

(#15949) vond válasza _q (#15948) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Attól, hogy az is tömörítve van, nem is kicsit. Az a 4K 100mbps nem olyan sok ám. Olyan mint a FullHD 25mbps.

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#15950) Tuninger válasza kovsol (#15938) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Lassan eljön az ideje a windows aktiválásnak :P

Mivel többen írtátok igyekszem lassabb lenni a következő videónál. Sajnos ha kezdő vagy akkor ez így valóban kínai, de talán az ACES nem is kezdőknek szól, hiszen még az alap eszközök működését is csak kapargatod. Lehet a következő videó valami egyszerűbb téma lesz, kicsit mintegy összefoglalva meisnermedia és aramK kezdő tutorialjait.

cinemazealot: sajnos az original fileok a wetransferen voltak és már le lettek törölve. De később feltöltöm google drivera.

Van esetleg valami óhaj sóhaj miről szóljon a következő videó? Lehet indítok egy youtube channelt.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.