Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#20901) kymco válasza Elemental (#20899) üzenetére


kymco
veterán

néhol metaforaként tekintesz Ez lenne a kisebb gond, mert a metaforák pont azért születnek, hogy még érthetőbb, még egyértelműbb legyen az üzenet. Szerintem te itt az allegóriára gondoltál...

A Biblia képi világa nagyon gazdag. Ez azért is lehetséges, mert tv, mozi nem lévén a verbális kifejezés eszköze vizuális eszköztára jobban kibontakozhatott...
Te is, amikor kommunikálsz másokkal, akkor az adott helyzettől, a körülményektől függ, hogy hogyan fogalmazol, de az is, hogy aki veszi az adást, mivel dekódolja...

Ha a Teremtéstörténethez nyúlsz, akkor rossz dekódoló megoldókulcsot használsz, ha törikönyvként vagy biológia-földrajz, esetleg csillagászati könyvként tekintesz rá. A Biblia teológiai mű, az irodalmi eszközei minden tekintetben a teológiai üzenetnek vannak alárendelve. Nem élnek önálló életet, tévedésbe kerül, aki enélkül akarja értelmezni...

Ha a Jelenések könyvét olvasod, akkor te is érzed, hogy az allegória nagyon erős képi eszközrendszerét nem lehet szó szerint venni, de amikor egy történeti könyvet olvasol vagy pld Pál utazásairól az Apostolok Cselekedeteiből, akkor az érezhető, hogy kevés kép, erőteljes időrendi történések sora, szemtanú pontos beszámolója...

www.refujvaros.hu

(#20902) kymco válasza D1Rect (#20900) üzenetére


kymco
veterán

Szerintem szó sincs szándékos félremagyarázásról, de köszönöm a pontosítást.

www.refujvaros.hu

(#20903) D1Rect válasza kymco (#20902) üzenetére


D1Rect
félisten

Áhh, inkább hagyjuk, van jobb dolgom is...

[ Szerkesztve ]

(#20904) Elemental válasza kymco (#20901) üzenetére


Elemental
addikt

Akkor a kérdésemre, hogy hogyan döntöd el, mikor kell szó szerint venni a Bibliát, a válaszod, hogy érzed?

(#20905) kymco válasza Elemental (#20904) üzenetére


kymco
veterán

Feldobok egy húszast :D
Te hogy döntöd el két képről, hogy melyik az érzelmet, belső üzenetet hordozó festmény, és melyik egy eseményt megörökítő fotórealisztikus kép?

[ Szerkesztve ]

www.refujvaros.hu

(#20906) Noddy válasza kymco (#20905) üzenetére


Noddy
senior tag

Szerintem rosszul közelíted meg a kérdést. Szerinted miért kell allegórikusan, nem szószerint értelmezni a teremtést? Szerintem semmi sem támasztja alá, hogy úgy értelmezd és az az igazság, hogy soha nem értettem, hogy miért úgy értelmezed.
Az 1Mózes történeti könyv (mint az általad említett ApCsel), miért épp az első néhány rész lenne ez alól kivétel?
Mert igen van a Bibliában allegórikus, metafórikus rész de arról maga a Biblia nyilatkozik, hogy az (példabeszédek, tanítások, stb).

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#20907) Noddy válasza D1Rect (#20894) üzenetére


Noddy
senior tag

A világ keletkezéséről volt szó. És a világkép egyik fontos alapja, hogy honnan jövünk. És nagyon nem mindegy, hogy a véletlen terméke vagy, vagy egy teremtő teremtménye.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#20908) D1Rect válasza Noddy (#20907) üzenetére


D1Rect
félisten

Eddig az erkölcsöt hoztad, most már világkép. Szerintem ezt szándékosan próbálod szépíteni, hogy ne legyen olyan mókás. Én kikacagtam magam, nincs időm erre.

(#20909) Elemental válasza kymco (#20905) üzenetére


Elemental
addikt

Mindkét (szerintem normális) kérdésemre az én érzéseimmel foglalkoztál. Én magammal tisztában vagyok, a tiédre voltam kíváncsi.
Tehát akkor Biblia = egy festmény? A példáddal lényegében a Bibliát egy művész alkotásával tetted egyenlővé.

(#20910) kymco válasza Elemental (#20909) üzenetére


kymco
veterán

Szerintem nem kerültem a választ, csak szerettem volna, ha te is elgondolkozol rajta, nem pedig egy instant választ kapsz, amibe tuti, hogy bele lehet kötni.

Az Biblia értelmezés titka az Isten ismeret.
Anno, mikor leveleztem a menyasszonyommal, mikor katona voltam, olvastam tőle romantikus allegóriát, metaforákat, esetenként leírást az élete eseményeiből, aminek a kaszárnya miatt nem lehettem közvetlen részese... Soha nem okozott gondot a leveleinek az értelmezése, mert ismertem őt.
A Biblia számos könyvből áll. Irodalmi szempontok szerint nagyon sokféle. Van levél, van ének, zsoltár, van prófécia, allegorikus jövőbe tekintés, vannak történeti könyvei, bölcs gondolatok gyűjteménye stb...
Egyrészt nem lehet egységesen kezelni, mert másképp kell értelmezni Pál hajótörésének történetét, és másképp Dániel látomásait.
Sok-sok üzenetet lehet találni egy-egy bibliai igeszakaszban, mert nagyon sokrétű, és időnként vannak olyan részek, amelyek nehezen érthetők, nehezen befogadhatók.
Honnan döntöm el, hogy mi a megfelelő? Onnan, hogy kapcsolatom van Istennel, és ez az ismeret segít, úgy, hogy a Szentlélek segít az értelmezésben... de ezek sok fórum olvasónak hókuszpókuszok...
De fontosnak tartom, hogy minél többet tudjak az adott kor történelméről, arról, hogyan éltek az emberek, utánaolvasok, hogy mit tudhatunk a bibliai könyvek keletkezésének körülményeiről, írójáról, a benne szereplőkről stb..., időnként lapozom a görög szótárat, konkordanciát esetenként, hogy a több jelentésű szavak árnyaltabb üzenetét is megértsem, és amikor valamit értelmezek, akkor minden esetben mérlegelem, hogy a kiolvasott üzenet mennyire illeszkedik a Biblia központi üzenetébe, mennyire illeszkedik ahhoz a cselekvő Istenhez, amit megismertem, akivel kapcsolatban vagyok...
És vannak részek, amiket még ma sem igazán értek, és van számos, amit 5-10 év alatt értettem meg, mert megéltem az életemben az adott helyzetet, és képes voltam már nem kívülről, "akadémikus" szemmel elemezni, hanem megéltem a saját életemmel a bizonyosságot.
Mindamellett sokat beszélgetek az igéről másokkal, és ami a lényeg, rendszeresen olvasom a Bibliát.

A Biblia annyiban hasonlít egy festményhez, hogy a festőmester egy üzenetet akar hozzánk eljutni a képe által, ezért teremti meg, és Isten is üzenetet akar átadni nekünk, és ezért hozza létre...
És ahogy a festészetnek van eszközkészlete, amit egy festő tudatosan használ, és nem feltétlen azért, hogy a képet 100%-os pontossággal fesse, meg, ugyanígy a Biblia is használ eszközöket...

[ Szerkesztve ]

www.refujvaros.hu

(#20911) core i7 válasza kymco (#20910) üzenetére


core i7
addikt

jolvagy már erős pista :DDD

Annyira hosszúak ezek a hozzászólások ,hogy már végigsem bírom olvasni. Már bocsánat

[ Szerkesztve ]

(#20912) Noddy válasza D1Rect (#20908) üzenetére


Noddy
senior tag

Ha van időd írogatni és nevetgélni, talán van időd gondolkodni is, hogy mennyire összefügg az hogy mi az élet eredete és az hogy hogyan éled az életedet. És elhiszem, hogy ez neked nem mókás, mert valóban nem az.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#20913) D1Rect válasza Noddy (#20912) üzenetére


D1Rect
félisten

Igen, szoktam gondolkodni, nem feltétel nélkül elhinni valamit amit leírnak egy papírra és azt mondják, hogy úgy van.

(#20914) Elemental válasza kymco (#20910) üzenetére


Elemental
addikt

Értem, és köszönöm a választ!

(#20915) kymco válasza core i7 (#20911) üzenetére


kymco
veterán

Akkor biztos nem neked szól :)

www.refujvaros.hu

(#20916) Noddy válasza D1Rect (#20913) üzenetére


Noddy
senior tag

Elhiszem hogy nem agyatlanul éled az életed, hanem a mostani konkrét témára gondoltam.
És a Bibliát nem feltétel nélkül hiszem el :) A hitem alapja az Istennel való kapcsolat és nem egy könyvvel való kapcsolat.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#20917) D1Rect válasza Noddy (#20916) üzenetére


D1Rect
félisten

Maradjunk annyiban, hogy termeszttudományi kérdésekben, a Biblia nem meghatározó.

(#20918) Noddy válasza D1Rect (#20917) üzenetére


Noddy
senior tag

Ok.

[ Szerkesztve ]

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#20919) Buthán


Buthán
csendes tag

(#20920) D1Rect válasza Buthán (#20919) üzenetére


D1Rect
félisten

Mindig szívderítő, ha ilyen elfogulatlanul "közvetítenek" egy eseményről. :DDD

Azért sokat elmond, hogy az utóbbi időben megjelent pár cikk és te pont ezt választottad, pont tegnap futottam bele egy másikba, én ezt korrektebbnek érzem:[link]

[ Szerkesztve ]

(#20921) Fitzgerald válasza Buthán (#20919) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Most látom hogy a Váci út 169.-be költöztek, abban az épületben dolgoztam eónokkal ezelőtt a Beneficial Zrt.-nél, mielőtt az HSBC kivitte őket az országból. Kicsi a világ.

(#20922) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Amúgy természetesen kamu a "hír". Ez az a fajta lolság, amiből a csütörtökönkénti org meetingeken mindig felolvasnak vagy 10-et, és hangosan nyerítve röhög rajtuk az egész org. Ott voltam 1-2 ilyen meetingen annak idején.

(#20923) Buthán válasza Fitzgerald (#20922) üzenetére


Buthán
csendes tag

Mi az org meeting?
Lolság? Kamu? Miért? Lehet, nem csak „clear”-ek, de cleaning-elnek is.

(#20920) D1Rect
Nem ezt választottam, ez jött szembe. Egyáltalán nem olvasok ezekkel kapcsolatban semmit, nem érdekel a sci-fi.én ezt

„korrektebbnek érzem:”
Ezzel ellenkező kijelentésed meglepett volna.

Csak nézek, Buthán.

(#20924) DrBubo77 válasza D1Rect (#20920) üzenetére


DrBubo77
addikt

Azért a te cikkválasztásod sem nevezhető elfogulatlannak.
Azért egy belső ember jó, hogy pozitívan nyilatkozik róla. De ők inkább üzleti vállalkozás, mint egyház.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#20925) D1Rect válasza Buthán (#20923) üzenetére


D1Rect
félisten

Nem voltam ott, de nekem nagyon gyanús, hogy kamu az egész amit linkeltél.

(#20924) DrBubo77: Miért lenne üzleti vállalkozás?
Mert nem formálnak jogot minden bevételed tizedére életed végéig?

(#20926) Fitzgerald válasza Buthán (#20923) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Az org meeting az, amikor kéthetente csütörtökön az egész org összegyűlik egy helyen az org területén, és megvitatják az éppen aktuális történéseket, eseményeket.

"Lolság? Kamu? Miért?"

Nézd már meg honnan linkelted, ennyi erővel a napiszarról is linkelgethetnél mint autentikus hírforrás lol.
Az is teljesen egyértelmű hogy a "szcientológusok magyar vezérkara teljes hírzárlatot rendelt el" szöveg azért került a "cikkbe", mert ezzel próbálják kivédeni a világ intelligensebbik felének olyan jellegű kérdéseit, hogy "Ha ez valóban megtörtént, akkor miért nem hozta le még a bulvár rovatban sem egyetlen valamirevaló hazai médium sem hírként"?

(#20927) DrBubo77 válasza D1Rect (#20925) üzenetére


DrBubo77
addikt

Szerintem ez az idézet, ami Hubbard-tól származik, mindent elmond:
„Ha egy kis pénzt akarsz csinálni, írj könyvet! Ha egy csomó pénzt akarsz csinálni, alapíts vallást!”

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#20928) D1Rect válasza DrBubo77 (#20927) üzenetére


D1Rect
félisten

Soha nem mondott ilyet.

(#20929) DrBubo77 válasza D1Rect (#20928) üzenetére


DrBubo77
addikt

Pedig elég sok oldalon ezt írják. De készséggel elhiszem neked, hogy nem mondott ilyet.
Viszont elég sok gyanús dolog van körülöttük. A titkosszolgálatok figyelik őket, zsarolások, hasonlók.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#20930) D1Rect válasza DrBubo77 (#20929) üzenetére


D1Rect
félisten

Elég sok oldalon meg azt írják, hogy gyíklények irányítják az emberiséget...

Titkosszolgálatok:[link]
Milyen zsarolásról tudsz?
Mit kell érteni "hasonlók" alatt?

[ Szerkesztve ]

(#20931) DrBubo77 válasza D1Rect (#20930) üzenetére


DrBubo77
addikt

Zsarolás? A "gyónásról" feljegyzéseket készítenek. Vajon miért?
Egy kiugrott szcientológus. És nem ő az első, aki arról beszél, mi folyik a színfalak mögött.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#20932) D1Rect válasza DrBubo77 (#20931) üzenetére


D1Rect
félisten

Korábban linkeltem egy friss cikket, amiben ez is ki van fejtve:[link]

Tudom, hogy a keresztény egyházak finoman fogalmazva rugalmasan kezelték a gyónási titkot, de ez nem az a bicikli.

[ Szerkesztve ]

(#20933) Noddy


Noddy
senior tag

Most már kezdem érteni hogy a pszichológiára miért tekint a szcientológia úgy ahogy...
Mindketten ugyan azt vallják, az ember nem hibás hanem a környezete teszi rosszá. Szépen meg kell neki magyarázni, hogy mit hogyan csináljon és akkor jó lesz.

Csak azt nem értem, ha az emberek boldogsága fontos és tényleg ennyire univerzális a boldogság útja azt miért kell fizetőssé tenni? És most nem arról van szó hogy 10 ezer vagy 1 millió hanem az elv, hogy tessék boldog lehetsz. Ha a boldogság titka csak a tudás amit egyik ember el tud mondani a másiknak miért nem lehet azt ingyen oda adni?

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#20934) kymco válasza D1Rect (#20932) üzenetére


kymco
veterán

Tudom, hogy a keresztény egyházak finoman fogalmazva rugalmasan kezelték a gyónási titkot, de ez nem az a bicikli.
Tökéletes érv.... engem meggyőztél :DDD

www.refujvaros.hu

(#20935) Elemental


Elemental
addikt

Miért kell gyónni?

(#20936) D1Rect válasza Noddy (#20933) üzenetére


D1Rect
félisten

Tudom, hogy nem nekem címezted, de mégis olyan mintha nekem szólna.
"Mindketten ugyan azt vallják, az ember nem hibás hanem a környezete teszi rosszá."
Nem.

"Csak azt nem értem, ha az emberek boldogsága fontos és tényleg ennyire univerzális a boldogság útja azt miért kell fizetőssé tenni?"
Az út a boldogsághoz teljesen ingyenes.

(#20934) kymco:Örülök, hogy téged ennyivel meg lehet győzni, sajnos az átlagos emberek nem ilyen könnyen meggyőzhetőek, ha valakit pl. 8x elárultak, kilencedik alakalommal nagyon nehéz már bíznia az emberekben(egyházakban).

(#20937) Noddy válasza D1Rect (#20936) üzenetére


Noddy
senior tag

"Nem."
Akkor ezt beszéld meg az idézett cikkeddel :)
Vagy a sajtó referens se az egyház álláspontját képviseli?

"Az út a boldogsághoz teljesen ingyenes."
Jaja... akkor miért kell auditálni. Szintén csak az általad hivatkozott cikkből idézek mikor azt mondom, hogy a sajtóreferens szerint az auditálás vezeti az embert a boldog élethez.

Egyeztetnetek kellene, vagy elolvasnod azt amit belinkelsz.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#20938) Fitzgerald válasza Noddy (#20937) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Az "Út a boldogsághoz" nem szó szerint értendő, hanem egy erkölcsi, morális, életvitellel kapcsolatos iránymutató. Nincs köze az auditáláshoz, az egy bevezető a dianetika/szcientológia világába.
Egy kis füzetről van szó, amit 20+ éve osztogatnak ingyen a szcientológusok, de pénzért ma már könyv formájában is beszerezhető. Bemész az orgba vagy bármelyik missziójukba, kérsz egy Út a Boldogság füzetet, adnak.

(#20939) Noddy válasza Fitzgerald (#20938) üzenetére


Noddy
senior tag

Értem, bár szerintem nyílvánvaló volt, hogy a kérdésem nem egy "nem szószerint" értendő boldogságra vonatkozott, mert a cikkben a sajtóreferens szerintem szószerinti boldogságról beszél, amire képes évi több millió forintot kiadni.
Ezért az a kérdésem, hogyha tényleg a szcientológia birtokolja a szószerinti boldogságot,és az csak annyi, hogy egyik ember elmondja a másiknak akkor azért miért kell pénzt kérni.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#20940) D1Rect válasza Noddy (#20937) üzenetére


D1Rect
félisten

A kedvedért átfutottam megint a cikket, de nem látom leírva sehol, hogy az embert a környezete tenné rosszá.
Idéznéd nekem, hogy te melyik részt értetted így?

Legjobb tudomásom szerint nem szolgáltatnak "boldogságot".
Segítséget nyújtanak azoknak az embereknek akiknek megvan az igényük és a képességük arra, hogy saját erőfeszítésük árán nagyobb szellemi szabadságban létezzenek.

Tudom, hogy az átlagos embereknek nagyon "fáj" a pénz, ennek az okait lehetne naphosszat fejtegetni.
De ez van, az anyagi világunknak része a pénz, szükséges "mindenhez".
Te miből finanszíroznád az egyházat ha nem a tagok befizetéséből?
A befizetett adókból? Koldulásból? Szexrabszolgák árusításából?

(#20941) Fitzgerald válasza Noddy (#20939) üzenetére


Fitzgerald
veterán

A szcientológia nem birtokolja a boldogságot. A boldogság egy pénzzel nem megvehető mentális állapot, a folyamatos örömérzet, elégedettség állapota.
Adok egy jó tanácsot: ne olvass cikkeket.
Ha érdekel a téma menj be az orgba, kérdezd meg mi a szcientológia.
Egy org munkatárs leül majd veled egy asztalhoz, és elmondja hogy mi a szcientológia.
Miért ne olvass cikkeket? Ezeknek a cikkeknek a túlnyomó részét a wog világból (a wog a nem szcientológus, hétköznapi emberek gyűjtőneve a szcientológiában) kikerülő, a gyógyszeriparban vagy pszichiáterként/pszichológusként dolgozó, vagy egyszerűen csak segghülye (na most láthatod hogy én nem vagyok szcientológus, ők sosem minősítenek senkit :D ) emberek írják, akiknek fogalmuk sincs arról, hogy mi is a szcientológia, és hogyan is működik a szervezet. Ők azok akik olyan cikkeket írnak, hogy szarral öntötték pofán David Miscavige-t, meg hogy a szcientológusok szektába tömörülnek, stb.
A szcientológusok tisztában vannak mindezzel, és hamis adatnak nevezik az ilyesmit.
Nagyon sokan esnek be az orgba rengeteg hamis adattal a fejükben.
A következő logikus kérdésed az kéne hogy legyen, hogy ha én mindebben ennyire biztos vagyok, akkor miért mondom azt, hogy nem vagyok szcientológus.
Erre is megvan a válasz.
Közel 20 éve kerültem velük kapcsolatba először.
Évekkel később úgy éreztem hogy eléggé kisiklott az életem, így bementem az orgba, ahol dolgoztak ismerőseim is.
Ott kitöltöttem a személyiség, az intelligencia és a vezetői képességet mérő teszteket.
Ezek alapján ESTO-nak kvalifikáltam, ami megalapozási tisztet jelent (Establishment Officer).
Befűztek org munkatársnak, kicsit több mint 2 hónapot töltöttem csak náluk, auditálást sosem kaptam, egyetlen tanfolyamot végeztem el, és az ESTO tréningemet nem fejeztem be.
Az ESTO szervezet az org felett álló szervezet, feladatuk az org egyes osztályain dolgozó munkatársak tevékenységének ellenőrzése, megalapozása. Minden osztálynak saját ESTO-ja van, én a 6-os A osztály (értékesítés) ESTO-ja lettem volna, illetve voltam is egy rövid ideig.
Magyarul azt kellett figyelnem hogy az osztályon kinek milyen a statisztikája, ami az értékesítési osztályon elsősorban nyilván értékesítéssel kapcsolatos tevékenységekből, könyv, DVD, szolgáltatás eladásból áll össze. A szcientológusok minden orgbeli tevékenységükről statisztikát vezetnek, ebbe a tanulás is beletartozik, nem csak az orgbeli munka. Mindebből következik, hogy a statisztikának a fizetés szempontjából is óriási jelentősége van.
Ennél mélyebben nem akarok belemenni a dologba, így is sok olyan dolgot írtam szerintem, ami újdonság lehet számodra.
A lényeg:
Voltak nyereségeim, első kézből tapasztalhattam meg, hogy a szcientológia technológia működik.
Ennek ellenére 2 hónap után ARK töréssel jöttem el az orgból (affinitás-realitás-kommunikáció).
Ez lényegében azt jelenti, hogy nem találtam reálisnak azt amit munkatársként elvártak tőlem, így csökkent az affinitásom az orgbeli tevékenységemmel kapcsolatosan, idővel a tanórákra sem jártam be. És itt siklott ki a kommunikáció az orggal.
Mivel az orgban az első két hónapban szinte semmi pénzt nem kerestem, mellette más pénzkereső tevékenységre volt szükségem.
A kettő együtt viszont nem működött, mert az orgban nem ritkán napi 12-14 órát is bent kellett lennem, heti 6-7 alkalommal.
Az általuk kínált megoldást nem találtam reálisnak, egyre stresszesebb, feszültebb lettem, végül úgy döntöttem, hogy ezt most nem fogom tudni így csinálni.
Eddig nem is lenne gond. ARK törés akkor lett a dologból, amikor már túl meredek grádiensnek éreztem azt, amivel megpróbáltak ott tartani.
A túl meredek grádiens ebben az esetben annyit jelentett, hogy olyan dolgokkal áltak elő, amelyek valószínűleg azért nem voltak számomra reálisak, mert el sem indultam a hídon. Auditálást ugye a hangulatingadozásaim miatt még nem kaptam, és egyszerűen nem volt elég megértésem a helyzettel kapcsolatosan. Amikor először méregtelenítesz, és kapsz auditálást, akkor indulsz el a szcientológia hídján, aminek egyik állomása a clear állapot, ami már itt is előkerült párszor egy alpári, a valósághoz nem kapcsolódó kontextusban.
A végső lökést egy olyan csalódás hozta meg, ami nem is magával az orggal vagy a szcientológiával kapcsolatos, hanem azzal a személlyel, akin keresztül megismerkedtem a szcientológiával.
Arról a személyről van szó, akit azelőtt sok-sok évvel ismertem meg egy nyári táborozás alkalmával, ahol az Út a Boldogsághoz füzeten mentünk végig szépen a tábor 7 napján.
Amikor az orgban észrevettem hogy ez a személy mennyire nem szcientológus, akkor tudtam, hogy így már jóval egyszerűbb lesz otthagynom csapot-papot.
Mindennek már sok-sok éve, azóta semmilyen kapcsolatom nem volt a szervezettel, sem az említett személlyel/személyekkel.
Viszont a mai napig ott motoszkál bennem hogy voltak nyereségeim, láttam, hogy működik a dolog, újra foglalkoznom kéne vele.
De valamiért mégsem foglalkozok vele egyenlőre.

[ Szerkesztve ]

(#20942) Fitzgerald válasza Fitzgerald (#20941) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Egy fontos dolgot látom kihagytam: Miért kérnek pénzt a tanfolyamokért, az auditálásért?
Mert ez szolgáltatás. Állami támogatás nincs, ők sem szarják a pénzt.
Ahhoz hogy egyenek, lakhatásuk legyen, terjeszkedni tudjanak, könyvet, szóróanyagot, DVD-t fordíttassanak/adjanak ki, rendezvényeket szervezzenek, nyilván pénz kell.
Magyarul akinek nincs pénze, az akkor teljesen ki van zárva ebből az egészből?
Nem, nincs. Ha valaki erre rászorul, vannak missziók, ahol ingyenes auditálást végeznek.
De azt senki sem várhatja el tőlük, hogy ők a saját idejüket/energiájukat/munkájukat befektetve ingyen adjanak mindent.

(#20943) kymco válasza Fitzgerald (#20941) üzenetére


kymco
veterán

Azt azonban jó tudni, hogy attól, hogy valami működik, még nem biztos, hogy jó...

www.refujvaros.hu

(#20944) Fitzgerald válasza kymco (#20943) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Ezt nem tudom mire érted, nem írtam semmi olyat hogy a technológia ne lenne jó.
Ha a kamu szcientológusra gondolsz, azt nem tudom hogy ő maga hol állt a hídon, de hogy clear nem volt, az biztos.

(#20945) kymco válasza Fitzgerald (#20944) üzenetére


kymco
veterán

Te írtad: "Viszont a mai napig ott motoszkál bennem hogy voltak nyereségeim, láttam, hogy működik a dolog, újra foglalkoznom kéne vele.
De valamiért mégsem foglalkozok vele egyenlőre."

Erre válaszoltam, hogy a működik nem ekvivalens azzal, hogy jó, hasznos, érdemes rá alapozni az életet...
Talán félreérthető voltam...

[ Szerkesztve ]

www.refujvaros.hu

(#20946) Fitzgerald válasza kymco (#20945) üzenetére


Fitzgerald
veterán

A tudat szintjén tökéletesen tisztában vagyok vele hogy jó, hasznos, és érdemes lenne rá alapoznom az életemet.
Miért nem teszem? Mert túl sok idő telt el, túl régen voltak már a nyereségeim, újra magába szippantott a wog-világ, a reaktív elmém irányítja az életemet, visszacsatlakoztam a Mátrixba.
Reaktív, tudatalatti folyamatokat pedig az analitikus elme csak úgy nem képes kontrollálni, nincs közvetlen átjárás analitikus és reaktív elme között. Nem véletlenül hívják a reaktív elmét tudatalattinak.
Ha ez lehetséges lenne, bármilyen elmebetegséget meg lehetne gyógyítani pusztán gondolatokkal, bármiféle külső segítség nélkül.
Ezt nagyon leegyszerűsítve úgy kell elképzelni, hogy bár te magad tudod hogy mit kéne tenned egy-egy adott helyzetben, a reaktív elméd egyszercsak azt mondja hogy fuck you, és a tested egyszerűen nem engedelmeskedik az analitikus elmédnek.
Ez kivétel nélkül valamilyen negatív érzés, érzelem, szélsőséges esetekben még akár borzalmas testi tünetek formájában is manifesztálódhat.
Wog nyelven: amikor úgy érzed hogy nincs elég akaraterőd, a reaktív elméd irányít. Amikor szorongásos tüneteid vannak, depressziós vagy, pánikrohamod van, vagy bármilyen egyéb, negatív mentális állapotba kerülsz (félsz, izgulsz, bizonytalanságot érzel, stb.), a reaktív elméd irányít.
Sajnos hosszútávon nem elég az, ha az ember otthon önmagában kezd el a tárggyal foglalkozni.
Be kéne menni az orgba.
De ha az orgra gondolok, annak a személynek az arca ugrik elém, aki annak idején katalizátorként működött közre abban a döntésemben, hogy elhagyjam az orgot.
Ez egy reaktív folyamat, és talán ez a fő oka annak, hogy nem mentem be azóta sem.

(#20947) D1Rect válasza Fitzgerald (#20946) üzenetére


D1Rect
félisten

Azóta elérhetőek ingyenes online tanfolyamok, és pár éve a levelező tanfolyamok is elérhetőek magyarul.
(ha jól emlékeszem ez valami 3-4eFt/tanfolyam)

(#20948) Fitzgerald válasza D1Rect (#20947) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Ezt nem tudtam, utánanézek, köszi!

(#20949) D1Rect válasza Fitzgerald (#20948) üzenetére


D1Rect
félisten

Igazán nincs mit, még megemlíteném, hogy az Önelemzés is elérhető magyarul. ;)

(#20950) Buthán válasza Fitzgerald (#20941) üzenetére


Buthán
csendes tag

A sok, a nem elkábultaknak ismeretlen kifejezés használata csak a sznob, beképzelt, a tájékozottság hamis látszatát kelteni akaró, ezzel kérkedő, valójában az intelligencia nagyfokú hiányát mutató emberek tulajdonsága. Az intelligens emberek alkalmazkodnak a környezetükhöz, és a legbonyolultabb dolgot is annak nyelvén mondják el.

Csak nézek, Buthán.

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.