Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#132) Csaba_20_ válasza NZ/X (#131) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Egész pontosan azt kértem, hogy az ismerősöddel, aki megállapította, hogy 20V-os MOSFET-ről van szó, méresd be a táp feszültségeit a cikkem segítségével. Az ismerősöd helyesen két okot jelölt meg a FET elfüstölését illetően: túláram, vagy túlfeszültség. A túláramot a memória tönkremenetele is okozhatta, a túlfeszültséget pedig a táp. Valamint mondtam, hogyha nagyon nem bírkóznátok meg a feladattal, akkor keress meg és segítek, de jelenleg a munkámból adódóan nem sok szabadidőm van. Mivel a processzorhoz tartozó FET-eknél nem volt látható barnulás/púposodás, elképzelhetőbbnek tartom, hogy a memória tönkre menetele okozta a problémát. De amíg nem méri be valaki a tápegységet, addig nem lehet semmit 100%-ra mondani. Külföldi fórumon egy illető ugyanennek a FET-nek a meghibásodását írta le. Lehet, hogy csak véletlen, de lehet, hogy típushiba. A tápegység terheléses vizsgálata nélkül nehéz biztosan kijelenteni, hogy ő okozta a problémát. Ne felejtsük azt se el, hogy a memória se szokott olyan simán elfüstölni.

Ha úgy tetszik semmi konkrétat nem tudtam megállapítani. De hiába tartom járható jogi útnak az FVF javaslatát, nem tartom megfelelő útnak. A szakvéleményt akkreditált intézetektől kell beszerezni, melynek díja 12e Ft környékén mozog emlékeim szerint. Ezt a díjat a fogyasztónak kell állnia és amennyiben a forgalmazó nem fogadja el, maximum a bíróságon lehet érvelni vele. Sokkal költségesebb út és a kimenetele se biztos, mintsem új alaplapot és memóriát venni. Annak ellenére is ezt mondom, hogy örülnék, ha valaki egyszer a jogi utat választaná... :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.