Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) Csaba_20_ válasza kisninja (#598) üzenetére


Csaba_20_
őstag

kisninja írta:
A kábel meg mind1 egy bizonyis méretig. Egy 1-es kábel is elbir 16A ha nagyon muszáj.

Megfoghatatlan állítás. Mi az a bizonyos méret szerinted? Mi az az 1-es kábel és mit jelent az, hogy elbírja?

kisninja írta:
De itt mondom nem a táppal volt a probléma hanem egy érintkezön nem haldhat át 20-25A az már túl sok ezért feketedett meg, itt a bizonyiték, hogy a kábel ami vékony elbirta ezt az áramerőséget pedig a kábel 18A van hitelesítve.

Az érintkezőn nem folyhat 20-25A, de akart, vagy folyt annyi? Mérted? A kábelről hol olvastad, hogy 18A-ig van hitelesítve? Milyen bizonyíték? Feltevéseid vannak, amiből következtetéseket vonsz le, de már a feltevéseid se állják meg a helyüket. Így a következtetéseket végképp nem lehet bizonyítéknak mondani.

[Szerkesztve]

(#602) Csaba_20_ válasza Ferenc25 (#599) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Tehát a készenléti kör még üzemel. Én úgy gondolom, hogy a tápnak megvannak a maga paraméterei, amiket az alaplap nem tud befolyásolni, csak előidézni. Előidézhet olyan terhelési állapotot, ami a tápot olyan üzemre kényszeríti, amitől az általad hallott hangot fogja kiadni. Jó lenne pontosabban megállapítani, hogy mi is adja ki a hangot és mely állapotokban jön elő. De ezt már Rive is leírta.

(#603) kisninja válasza Csaba_20_ (#601) üzenetére


kisninja
őstag

Én nem vitázni jöttem ide de te látom probálkozol. Van anyi tapasztalatom, hogy tudjam, hogy mi miért történik. Tudod egyátalán hogy hogyan mérik a kábeleket? Elárulom Átmérőben az az 1-es !!!
Nem bizonygatom neked de nézd meg a te gépeden a kábet ha minőségi akkor rá van írva hogy mit bír el max.
(20A) Na most ha 4 kábel helyett csak 1-en tud folyni az áram akkor szerinted azon az egyen ugyan anyi áram fog folyni mint mikor 4 van. Ugye ezt te sem gondolod komolyan. Mérnem nem is kellet mert a legjobb esetben is max 1 érintkezett jól a másik meg félig meddig.
Azt itt én kis is szálltam. :DDD A többit Pü ben békéssen kitárgyaljuk ok ? ;)


[Szerkesztve]

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#604) Ferenc25 válasza Rive (#596) üzenetére


Ferenc25
csendes tag

Hát ahogy eddig figyeltem, ez a sistergés eddig nem kimondottan terhelt gépnél jött elő, és terhelésváltás se volt (csak neteztem), és általában késő este szokott jelentkezni, meg egy-kétszer hétvégén.
Ezen tünetek alapján inkább hálózati zavar szerintetek, vagy...? Bár van egy zajszűrős elosztó alatta - igaz, az se csodaszer. :)

(#605) Csaba_20_ válasza kisninja (#603) üzenetére


Csaba_20_
őstag

kisninja írta:
Van anyi tapasztalatom, hogy tudjam, hogy mi miért történik. Tudod egyátalán hogy hogyan mérik a kábeleket? Elárulom Átmérőben az az 1-es !!!

Bizonyára van annyi tapasztalatod, pontosan ezért is állítottad, hogy az alaplapi csatlakozó ment össze és ezért történt a baleset. :R Lehet, hogy felétek átmérőben mérnek valamit, felénk mértékegységekkel fejezik ki magukat a szakemberek. ;)

kisninja írta:
Nem bizonygatom neked de nézd meg a te gépeden a kábet ha minőségi akkor rá van írva hogy mit bír el max.

Nem a kábelre írt érték adja meg a megengedhető maximális áramerősségét, hanem a kábel keresztmetszete. Azt pedig abból kapod meg, hogy AWG-18, ez azt jelenti, hogy kb. 0.82 mm^2 a keresztmetszetet. A következő linken [link] határold be te is nyugodtan, hogy hova tartozik akkor. Az én olvasatomban 9-11A jön ki. Egyébként egészen addig terhelhető a vezeték, amíg maga a vezető hőmérséklete át nem lépi a szigetelőanyag olvadási pontját. Sőt, akár ennél jobban is terhelheted, de a szigetelésnek utána lőttek. Ezért is kérdeztem, hogy mit jelent az ''elbírja'' a te értelmezésed alapján.

kisninja írta:
(20A) Na most ha 4 kábel helyett csak 1-en tud folyni az áram akkor szerinted azon az egyen ugyan anyi áram fog folyni mint mikor 4 van. Ugye ezt te sem gondolod komolyan.

Ugye ilyet mégcsak le se írtam? A Kirchhoff csomóponti törvény itt is érvényes.

kisninja írta:
Mérnem nem is kellet mert a legjobb esetben is max 1 érintkezett jól a másik meg félig meddig.

Ha ki szeretném jelenteni, hogy hol mekkora áram folyik, vagy folyt, akkor nekem mérnem kéne hozzá, mert egyik érzékszervem se képes áramerősség mérésre. Te kijelentetted, hogy a csatlakozó 20-25 A-t nem bír el, ez akkor tartozik a témához, ha ennyit kellett elviselnie. Ezt pedig úgy látszik neked nem kell mérned. Ennek örülök és elfogadom. :R

(#606) Csaba_20_ válasza Ferenc25 (#604) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Az az elosztó nem a hallható zajokat szűri. Késő este egyébként csendesebb az élet, ezért lehet, hogy emiatt hallod meg. A zajforrás pontosabb meghatározására lenne szükség, hogy tovább lehessen lépni. De ehhez a tápban kéne vizsgálódni.

(#607) didyman


didyman
őstag

Kirchoff csomóponti törvénye értelmében a több ágon elfolyó áramok áganként csak akkor tudnak megegyezni (lesz egyenletes az eloszlás), ha az utána következő vezető közegek a következő csomópontig közel azonos ellenállást (impedanciát) képviselnek. Ha az egyik ágon a rossz minőségű csatlakozűs miatt nagyobb ellenállás alakul ki, az azon az ágon folyó áram lecsökken, a többin nő, a közös vezetéken azonban nem változik.

A kábelre írt maximális áramterhelhetőség környékén valószínűleg erőteljes feszültségesés is lesz rajta, ami meg gondot okozhat némelyik logikai áramkörnek, ezért szokás 2-3x-osan túlméretezni, vagy remote sensing-et (''távérzékelés''?) alkalmazni.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#608) lolee


lolee
tag

Sziasztok srácok!
Ha valaki ért hozzá, van egy kis gondom :D

Asus p5nd2-sli, p4 d805 dual (2x2.6ghz), 7800gt ,2gb, 2dvd,1-2 vinyó, chieftec 420watt.

Ha minden alapon van a 3dmark03 épphogy lefut (nem mindíg)
Cpu 3600mhz-en alapfeszen elindul, egyre nagyobb feszemeléssel egyre kevésbé tölt be a Windows, 1.3@1.4v-on be sem jön.
Cpu alapon, vga húzva 3d-be egyből kikapcsol.
Tehát nekem úgy tűnik hogy a processzor nem képes sehogysem elegendő áramot kapni.
Kb 300w-ot ehet alapon terhelve a rendszer ha jól tudom.
Tápcsatik: 20@24 pin, 4 pin,,, az alaplapon 8tűs van ebből 4 le van dugózva gyárilag.

Szar a táp vagy a +4tű hiányzik neki? Esetleg van értelme leosztani 4@8tűre?
Ahogy láttam a 8pines tápokon 2x v1 és 2x v2-őt írnak azaz más ág megy a +4pinre már ha létezik ''más ág'' :F

Mit tegyek?

THX:lolee

Aki sokat lát, az keveset ért... (The man who wasn't there )

(#609) stol válasza lolee (#608) üzenetére


stol
addikt

Tápra gyanakodnék legutoljára....
Momóriaidőzítések?

(#610) lolee válasza stol (#609) üzenetére


lolee
tag

Én is...

Alapon, 3600mhz-n is 667mhz alapidőzítéssel mennek.
Vga tulajdonságai ismertek.
a64 3000@3800, 3gb ram, nf4-lap volt a gépben eddig, no problem...

Aki sokat lát, az keveset ért... (The man who wasn't there )

(#611) lolee válasza lolee (#610) üzenetére


lolee
tag

Ja még egy kis info:

3000mhz alapfesz (1.3volt) 2xprime95-el leesik 1.2v-ra itt mikor leesik hibázik a tesztben.
A leeséssel semmi baj minden lap ilyen ez valszeg a lap hibája.
3000mhz-n 1.4volton 2xprime95-el terhelve leesik 1.3v-ra , nem hibázik de a gép kikapcsol.
És akkor a VGA még nem is terhelődött...

Everestben néztem a feszt, tudom blabla, de mikor leesést mutat akkor hibázik a proci a tesztben tehát valamit csak ér.

Aki sokat lát, az keveset ért... (The man who wasn't there )

(#612) Csaba_20_ válasza lolee (#611) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Próbáld már meg a kedvemért a névleges értékeken üzemeltetni, hogy akkor mi történik. Húzod és csodálkozol, hogy nem akar normálisan menni? Én nem csodálkoznék ezen. :U

(#613) lolee válasza Csaba_20_ (#612) üzenetére


lolee
tag

Alapon van hogy lefut a 3dmark03, van hogy nem, de a 3dmark05 nem fut le alapon sem! (a 3d05 jobban terheli a rendszert...ezekszerint határon van a stabilitás)

Minden jól össze van rakva, egyedül a +4pin hiányzik. Mivel sehol sem lehet kapni, eszkábálok átalakítót egy másik +12v-os ágról. Majd írok mi lett...
A tuning témával csak a fogyasztásnövelés hatását próbáltam kőrbeírni.

Aki sokat lát, az keveset ért... (The man who wasn't there )

(#614) Rive válasza lolee (#608) üzenetére


Rive
veterán

Mit tegyek?
Ellenőrizd - manuálisan is - a proci és a főbb alkatrészek hőmérsékletét, valamint az alaplapi tápdugón a bejövő feszültségeket, lehetőleg multiméterrel.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#615) lolee válasza Rive (#614) üzenetére


lolee
tag

Kézre minden OK.
Műszer nincs egyenlőre kéznél.
Barkácsolok, azt meglássuk. Elvileg a 4+4pin a procihoz van és a procinál lehetnek gondok.

Aki sokat lát, az keveset ért... (The man who wasn't there )

(#616) Rive válasza lolee (#615) üzenetére


Rive
veterán

...a procinál lehetnek gondok.
Írod:
Cpu alapon, vga húzva 3d-be egyből kikapcsol.
Ez csak kevéssé utal a procira.
Sőt, írod: ha nől a terhelés - akár 3D, akár CPU - a gép kikapcsol. Ilyenkor rögtön ujra lehet indítani, vagy csak áramtalanítás után?

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#617) lolee válasza Rive (#616) üzenetére


lolee
tag

Rögtön..

Úgy gondolom közvetve a proci áramellátására. Mint a proci fesz emelés és erre kikapcsok.


[Szerkesztve]

Aki sokat lát, az keveset ért... (The man who wasn't there )

(#618) Rive válasza lolee (#617) üzenetére


Rive
veterán

Az valószínű, hogy nem táphiba: akkor nem lehetne rögtön ujraindítani. Az is valószínű, hogy a probléma nem szorosan a CPU környékéhez kapcsolódik, mert akkor nem érintené a VGA-t. Az ugyanakkor szinte tuti, hogy tápellátási gond lesz.

Szerintem a csatlakozó dolgait rakd rendbe minden más előtt.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#619) lolee válasza Rive (#618) üzenetére


lolee
tag

''Az valószínű, hogy nem táphiba: akkor nem lehetne rögtön ujraindítani'': Ahhaa!

Oksa, köszi. Tökölök azt majd írok.

Aki sokat lát, az keveset ért... (The man who wasn't there )

(#620) Csaba_20_ válasza lolee (#619) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Próbáld ki másik táppal, mondjuk a Chieftec 400W-os tápjával(GPS-400AA-101A), a 420-as még a régi terheléselosztásra tervezték(12V-on együttesen max. 216W). Lehet, hogy belefut a táp a 12V-os ágak terhelése miatt a tiltott terhelési zónába és az kapcsolja le a tápot. Egyébként nagy különbség van újraindulás és leállás között! Tehát mindig azt mondd, ami történt, ne keverd össze, mert lényeges! ;)

(#621) lolee válasza Csaba_20_ (#620) üzenetére


lolee
tag

Jóvanna :)

A csoda tápleosztóm 4pines molexről nem csinált semmit.
Nem úgy az 5 éves 400w-os mercury táp ;)
Stabilizálódik vele a cucc, de azért a proci tuningot -!csak feszemeléssel!- nem bírja ez sem.
Most futogat 3.4gigán pici +fesszel (ha többet adok neki, persze normálisan akkor nem akarja az igazat) , 7800gt 470/1180-on a rendszer.

Thx srácok ;)

Aki sokat lát, az keveset ért... (The man who wasn't there )

(#622) Ferenc25 válasza Csaba_20_ (#606) üzenetére


Ferenc25
csendes tag

Köszi a segítséget! Rive-nek is

A zajszűrős elosztó milyen zajokat szűr ki?

Elmodásaitok alapján én hálózati zavarra tippelek, mert mikor előjön ez a zaj, nincs terhelésvéltozás a gépben.

Esetleg van valamilyen eszköz, amivel vizsgálhatom az elektromos hálózatot, hogy onnan érkezik-e olyan zaj, ami megzizegteti a tápot? Egy közönséges multiméter gondolom nem alkalmas erre.
Egy ilyen hálózati zaj feszültségingadozással jelentkezik?

(#623) Csaba_20_ válasza Ferenc25 (#622) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Az a zajszűrő egész pontosan zavarszűrő, méghozzá az elektromágneses és/vagy a rádiófrekvenciás zavarokat szűri. A hálózat jelalakját oszcilloszkóppal lehetne vizsgálni, de szerintem előbb a zaj forrását kéne meghatározni(alkatrészre pontosan) és csak aztán tovább vizsgálódni. Erre nem tudom képes vagy-e, de garanciavesztéssel járó művelet is lehet sajna. :(

[Szerkesztve]

(#624) Ferenc25 válasza Csaba_20_ (#623) üzenetére


Ferenc25
csendes tag

Értem. Szóval akkor egy multiméterrel nem sokra megyek.
A tápban turkálni nem szeretnék, mert nem értek hozzá annyira, meg új tápról új gépről van szó, a garanciát nem szeretném elveszíteni.
Csak zavar ez a jelenség, és az is, hogy nem tudom ponotosan mi okozza. Meg van időszak amikor gyakrabban előjön, van mikor meg nem jelentkezik. Például pár napja semmi gond. De ezt most lehet elkiabáltam. :D

Mennyire segítene szerinted egy szünetmentes táp alkalmazása a hálózati zavarokat illetően? Az kijavítja ezeket a hálózati zavarokat?

(#625) Csaba_20_ válasza Ferenc25 (#624) üzenetére


Csaba_20_
őstag

A hálózati zavarok, amikről beszélsz, egyelőre feltevések, a te feltevéseid. Most azt kérded, hogy az UPS esetén megszűnne-e, erre nem lehet válaszolni. Mondd el, hogy milyen típusú zavarra gondolsz egyáltalán. :R Egyébként pedig az olcsó kategóriás UPS-ek bemenete alapesetben össze van kötve a kimenetével. Tehát mintha egy kábel lenne csak ott. Csak akkor kapcsolja le a hálózatot, amikor azon hibát észlel. Ekkor viszont a saját jelét adja, ami szintén az olcsó UPS-ek esetében durvá közelítéssel is trapéz alakú jel. Vannak bizonyos funkciók, melyek egyéb esetben is beavatkoznak, de nem hiszem, hogy nálad ezek hiánya okozná a problémát. ;)

(#626) alexnowan


alexnowan
aktív tag

Hi!

bónusz akció a nem induló gépek topicban.
minden szakit várok.... :R

Egy hajónak a kikötőben a legbiztonságosabb. De a hajókat nem ezért építik.

(#627) lolee válasza lolee (#621) üzenetére


lolee
tag

Na elszállt a biszti a mercury 400w-ban :DDD
Kölcsön van pedig :DDD

Cseréljem ki a biztit azt durr bele? Vagy ez para műszer nélkül?

Mit tegyek ''2''? :DDD

Aki sokat lát, az keveset ért... (The man who wasn't there )

(#628) stol válasza lolee (#627) üzenetére


stol
addikt

Ha kilőtte a biztit, annak oka van, és nem ''csak úgy'' szállt el. :(

(#629) lolee válasza stol (#628) üzenetére


lolee
tag

Persze, az az oka hogy ez a gép ipari kazán! : Proci kb150w-ot eszik :D,vga max 100-at +sallang. Csak ''ideiglenesen'' :D volt benne a kölcsön mercury.

Mit javasolsz a tápjavításra?


[Szerkesztve]

Aki sokat lát, az keveset ért... (The man who wasn't there )

(#630) Csaba_20_ válasza lolee (#629) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Milyen is az a gép? Két processzor van benne, hogy 150W-ot fogyaszt(anak) a processzor(ok)? Leolvasnád nekem a VR-D vezérlő IC-jének a típusát? Nem jellemző, hogy 150W-ot képes lenne leadni az alaplapi VRM. ;)

(#631) lolee válasza Csaba_20_ (#630) üzenetére


lolee
tag

pentium d805 dual core ,2x prescott mag.
tdp 95-130watt, + a tuning +fesz :D
Zalman cnps7000cu-val max ford-on 60-70fok, ház nyitva...
VRM-et nem vágom, de annyi az kb hidd el.

Aki sokat lát, az keveset ért... (The man who wasn't there )

(#632) Csaba_20_ válasza lolee (#631) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Én hinni nem szoktam, csak mérni. ;) A Mercury-nak nem kell, hogy a Prescott procijaid 100%-os terheléssel, feszültség- és órajelemeléssel üzemeljenek, miközben a VGA kártyád is maximális terheltségen van. Ezt a TDP 95-130watt dolgot biztos az Everest-ből írtad, ott adják meg ilyen tág értelmezésben. A TDP egyébként is egy elméleti maximumot jelent bizonyos feltételek teljesülése mellett, amit a processzorá(nem mind) leadhat. Természetesen erre még rájön a VRM hatásfokából adódó veszteség, szóval extrém esetben előfordulhat, az a 150W, de nem az az általános, elhiheted. Végezz teljesítményméréseket és látni fogod a valóságot. ;)

(#633) Juhi100 válasza Csaba_20_ (#632) üzenetére


Juhi100
csendes tag

Sziasztok!

Kérlek benneteket, segítsetek nekem a következő kellemetlen probléma (bár milyen a kellemes probléma?) orvoslásában:
a gépem a következőt csinálja: bekapcsoláskor amikor megnyomom a power gombot csak felvillan a power LED s nem történik semmi. Először azt hittem, hogy kiment a táp! DE nem! Pár perc elteltével újra próbáltam és teljesen normálisan beindult!
A ház Thermaltake Shark,Chieftec táp 450W-os, alaplap Asus P5LD2 Deluxe, vidi kártya Radeo X850XT, proci P4 630-as intel 3.00 Ghz, nincs hajtva semmi, minden alapon megy. A táp hátulján van egy kapcsoló, próbáltam azt is hogy miután kilépett a vindóz, lekpacsoltam azt a kapcsolót, s másnap amikor bekapcsoltam a gépet, kapcsolót bekapcsoltam, póvert nyomtam, s megint semmi. Pár perc eltelik, s simán bekapcsol. Windóz megy mint állat, semmi gond vele, ki is kapcsol.
Kérlem segítsetek, nem szeretném ha valóban kimenne a táp!
Előre is nagyon ksözönöm!

(#634) Csaba_20_ válasza Juhi100 (#633) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Első nekifutásra cserélj alaplapi elemet CR2032-es elemet kell venned. ;)

(#635) Juhi100 válasza Csaba_20_ (#634) üzenetére


Juhi100
csendes tag

Szia Csaba_20_!

Nagyon ksözönöm segítséged! Megpróbálom! Leírom mindenképpen, hogy mi lett az eredménye, hátha még valakinek segíthet az ''élmény''!

Köszi mégeygszer!

(#636) eastsider


eastsider
nagyúr

hayyy ide irányítottak...

kapcsolom be a gépet, elindul moncsi no signal
hirtelen kikapcsol, bekapcsolnám, ventik elindulnának, de el se indulnak csak akarnak LED ég a lapon, jó fasza kari kiszed, betesz, semmi...
tápcsati leszed a kariról elindul, csak ugye így nincs kép
na ez mi lehet?

(#637) Balus


Balus
tag

Hello!

Nekem lenne egy olyan problémám, hogy játék közben (Heroes V) kifagyott a gép. Egyszer csak fekete lett a kép és a hang beakadt. Amikor újraindítottam a gépet, akkor olyat írt ki a setup, hogy nem sikerült a túlhúzás (overclocking). Pedig nem volt semmi sem húzva.
Lehet a táppal van a problémám? Chieftech 420-as a ''selejtes szériából''. Nincsen vele semmi bajom, tökéletesen megy már vagy 2-3 hónapja. feszültségek okék.

(#638) Latsza válasza Balus (#637) üzenetére


Latsza
aktív tag

Nem az lehet az oka, hogy a ''selejtes szériából'' van? ;]
Milyen lapod van?
Asus kiírja, egy rossz kikapcsolás után, hogy a CPU nem volt megfelelően beállítva..
2-3 hónap még nem jelent semmit,vagy jól vagy xarul van összerakva...

(#639) Balus válasza Latsza (#638) üzenetére


Balus
tag

Asus A7V880 a lap. Eddig nem volt vele semmi baj, azt leszámítva hogy amikor vettem akkor selejteset adtak, kicserélték és azóta 1,5 éve oké.
És elfelejtettem írni, hogy kattogott is valami a gépben. Folyamatosan, kicsit gyorsabban mint az óra. Elég ilyesztőnek hangzott, de most játszottam még kb. 2 órát és semmi.

(#640) Balus


Balus
tag

Most újra eljátszotta a fekete halált. Ugyanaz mint előbb, a kattogás a hangszóróból jött nem a táp felől. kikapcsoltam és mikor újraindítottam hallottam ahogy felpörög egy venti

(#641) eastsider válasza eastsider (#636) üzenetére


eastsider
nagyúr

egy GeForce 2-vel hasít :D

(#642) Balus


Balus
tag

Lehet nem a táp csak a videokártya passzív hűtése lett kevés egy új játéknak, vagy melegebb van?

(#643) highlander81


highlander81
tag

Sziasztok!!!
A problémám a következő: játszottam egy játékkal (TOCA 3) és egyszer csak kikapcsolt a gép. Nem lefagyott a progi hanem egyből kikapcsolt. 4-5 percig be sem tudtam kapcsolni, de azután sikerült. Rá egy hétre játszottam a HEROES V-el és u.a. az a probléma merült fel. Hirtelen kikapcsol a gép és 4-5 percig nem lehet visszakapcsolni.
Szerintetek minek lehet baja? Eddig (1 évig) semmi baja nem volt.
(a konfigom: MGE szünetmentes táp, Msi k8t neo2 alaplap, Amd 3000+ socket 939, FSP 500 W táp, 2*512 Kingmax hardcore RAM, GF6800 vga) Egyébként be van írva a nevem alá

Nem tudom melyik alkatrész csinálhat ilyen gyors leállást?
Ha tudtok valami kapcsolódót mondani szívesen venném.


[Szerkesztve]

(#644) stol válasza highlander81 (#643) üzenetére


stol
addikt

Valami túlmelegszi....

(#645) Balus válasza highlander81 (#643) üzenetére


Balus
tag

Nekem is ugyanez a problémám. Heroes V-nél. Én a proci hűtésére gyanakszom. Alapon 46 fok. Sempon 3000+. Javaslom nézd meg te is hány fokos.

(#646) highlander81 válasza Balus (#645) üzenetére


highlander81
tag

De nekem eddig (1 évig) nem csinált ilyet :(
Illetve nekem a TOCA 3 - nál is csinálta

(#647) Balus válasza highlander81 (#646) üzenetére


Balus
tag

Nekem sem, ha ez megvigasztal. Csak a Heroesnél kezdte, hétfőn beleszerelek 3 ventit és megnézem segít-e rajta, meg pasztát cserélek.

(#648) Balus


Balus
tag

Most teljesen jó a ház hűtése, de így is kifagyott. Az újraindítás - ami resettel történt - után a képe3rnyő meg átállt 800*600-ra. Nem tudom mi lehet a baja. Máshol még nem csinálta ezt. Lehet a tápommal van a baj? Chieftech 410W-os 202-es széria.

(#649) LukE válasza Balus (#648) üzenetére


LukE
veterán

akkor valszeg megis talalt, a 410-es (Chieftec, Thermaltake, meg ki tudja meg kik vettek belole) szeria hibas.
De javithato, szerintem nemsokara megjonnek az illetekesek is.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#650) stol válasza LukE (#649) üzenetére


stol
addikt

Vagyok :DDD
Mit, hova, mennyirt?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.