Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Agyas


Agyas
aktív tag

Szeva

Van egy Sirtec 410W-os tápom. Az a problemám hogy a 3.3V-os ágon nekem 2.51V a fesz.
Ez normális? A konfigom jelenleg nevetséges a táp méretéhez képest 1700-as AMD proci 1 vinyó Geforce 2 MX 400.
HELP

THX

(#252) vlaci79 válasza stol (#250) üzenetére


vlaci79
senior tag

Szia!
Ebben a hozzászólásomban vannak a képek.
[link]
2. linken levő képen látszik a kérdéses rész.
Köszönöm a segítséget.

Vlaci

(#253) LukE válasza Agyas (#251) üzenetére


LukE
veterán

hmmm. szerintem a DDR feszultseget mutatja az alaplap, annak 2.5V a nevleges erteke.. Ha tenyleg 2.5 lenne, akkor valoszinu nem is mukodne a geped.
Egyebkent meg
''A feszültségek mérésénél fontos megjegyezni, hogy az alaplapok által szolgáltatott feszültség adatok legnagyobb jóindulattal is csak pontatlannak nevezhetőek. Ezt a kiolvasás módja nem befolyásolja: BIOS, vagy különböző programok (MBM, Speedfan, Everest, ...) ugyan attól az alaplapon található chip-től kapják az információkat. Különféle technikai okok miatt az alaplapon található feszültségek pontos mérése nem valósítható meg elég olcsón, ezért az alaplap által ''mért'' adatokat fenntartással kell kezelni: A látszólag pontos feszültség értékek nem feltétlenül jelentik a táp tökéletes működését, és a fordítva. A negatív ágakat a legtöbb alaplap különösen pontatlanul méri. Előfordulhat, hogy az alaplapi monitorozó chip néhány feszültséget egyáltalán nem mér, ilyenkor a szoftverek véletlenszerű adatokat adhatnak vissza.''

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#254) Agyas válasza LukE (#253) üzenetére


Agyas
aktív tag

Az lehet mivel ezt csak a speedfan írja ki.
Az ewerest nem is ad semmi értéket a 3.3V ágról.
Ha kipróbálom hogy kap a ram 2.9V-ot az megoldás lehet nem?
Az alaplap Epox 8RDA és a többi fesz bőven a névleges felett van.
THX

(#255) Bubu79 válasza Agyas (#251) üzenetére


Bubu79
addikt

Szia!

Ugye nem szoftverrel mért értéket irtál le ( BIOS/Everest/stb. )?Sajna a szoftveres mérések meglehetősen pontatlanok is lehetnek - ez már többször, többhelyen elhangzott itt a fórumon.
Multiméterrel kellene ellenőrizni a feszültségeket - így pontos eredményt kaphatsz.

A 3.3V-os táp tűrése 5% - azaz 3,14V-3,47V-ig tekinthető ''nomálisnak'' a feszültség értéke. Ha a műszeres mérés is az általad leírt eredményt hozza ( vagy kiesik a fent említett tűrésből ), akkor kezdhetsz el aggódni a tápod egészsége miatt :)

Hoppá - LukE megelőzött :B

[Szerkesztve]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#256) LukE válasza Agyas (#254) üzenetére


LukE
veterán

Igen, probald ki nagyobb mem. feszultseggel. Ha megno a speedfan altal mutatott ''3.3V'', akkor majdnem biztosan azt meri.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#257) Agyas válasza Bubu79 (#255) üzenetére


Agyas
aktív tag

Azért neked is kössz.
Multiméterrel nem tudom kimérni de ha lessz egy erősebb konfigom (hamarosan) akkor kiderül bírja e.

(#258) stol válasza vlaci79 (#249) üzenetére


stol
addikt

:O BOCS!
Azthittem, a 300 vs. 400-as FSP-t kérded!

A 300 vs. 400-as Codgen felépítése, és beépített alkatrészek minősége, és erőssége megegyezik.
180-200W-nál megcsuklanak.

(#259) stol válasza vlaci79 (#252) üzenetére


stol
addikt

Panellakkozási hiba.

(#260) vlaci79 válasza stol (#259) üzenetére


vlaci79
senior tag

Szia!
Akkor körbenézek holnap a tápáraknak.
Procicsere meg VGA csere elött állok
Vlaci

(#261) stol válasza vlaci79 (#260) üzenetére


stol
addikt

Ha, nem nagy fejlesztés lesz, max egy 3200+-os A64-is, és 6600GT-ig, egy 300-as FSP-t ajánlok, az IPON-on 7500-ért megkapod.

(#262) ArmanD. válasza stol (#261) üzenetére


ArmanD.
őstag

Szia Stol

Szerinted elég egy Aerocool Aeropower II+SE 350Wattos táp a configomhoz + 2db 8centis világítós ventihez + 1 db 12centis világítós ventihez, + 2 uv neon invereterhez, viágítós chipset ventihez, 52X cdromhoz, DVDromhoz?
+3.3V +5V +12V -12V -5V 5VSB
350W 26A 35A 20A 0.6A 0.6A 2.0A


Érdekelne mit ajánlanál helyette ami gyárilag moddolt színes 12centis venti + kábelharisny + uv érzékeny csati illetve harisnyák olyan 450-500 watt + A PFC+ védelmek

Thermaltake, coolermaster, aerocool érdekelne. és max olyan 15-16k, de mehet lejjebb is.


[Szerkesztve]

Öreg vagyok már bohócnak!

(#263) vlaci79 válasza stol (#261) üzenetére


vlaci79
senior tag

Szia!
Aláírásomban lévő gépbe kerül 3.2 P4 6800GT :D
Vlaci

(#264) #72042496


#72042496
törölt tag

Sziasztok!

Három napja vettem új tápot egy Tagan Easycon 580W személyében. Egy órája történt, hogy az alaplapon BIOS-t frissítettem, azóta a rendszer csak a sokadik ki-bekapcsolásra áll fel.
Volt úgy, hogy nem is post-olt, vagy boot közben kifagyott. El kell még mondanom, hogy mostanában gyakori az áramingadozás a körzetben (a szolgáltató persze cseszik intézkedni), néha a lámpák fénye is ingadozik egy-egy másodpercig.
Eddig a gép rendben működött, s most is, ha beindul, akkor megy szépen, csak újraindítani ne kelljen. :O

Mi történhetett? Elszúrhattam a BIOS frissítést? (Ezt mondjuk nem hinném, hiszen rendben lezajlott a folyamat, az Everest szerint is rendben van az új BIOS.) Döglődik a táp? Hálózati probléma? Nem tudom, mitévő legyek, hiszen most vizsgaidőszakban kell a gép, nem megoldás, hogy ne használjam, viszont azt sem szeretném, ha valami hálózati probléma magával rántaná az egészet.

A tápnak, ha rá van dugva a hálózatra, van egy kis hangja, olyasmi, mint egy trafónak, de ez csak odahajolva mellé hallatszik. Ez normális jelenség? :F

[Szerkesztve]

(#265) ArmanD. válasza stol (#261) üzenetére


ArmanD.
őstag

Azért kérdezem, mert a Sandra szerint a cpu 122W-ot alapból bekap a kari húzva 30-35 Wattot A táp meg olyan200Wattig terhelhető és nem beszéltem a többi cuccról, szóval ha már rádugom a két optikai meghajót a gép induláskor ki is kapcsol vagyis nem tudom bekapcsolni.

Akkor táp kevés jól érzem?

Öreg vagyok már bohócnak!

(#266) Csaba_20_ válasza #72042496 (#264) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Ha BIOS frissítés után jelentkezett a probléma, akkor talán első gondolatként azzal kéne kapcsolatba hozni. Ha nem is feltételenül azt mondani, hogy rossz a BIOS, de a beállítások változhattak...

(#267) Csaba_20_ válasza ArmanD. (#265) üzenetére


Csaba_20_
őstag

:Y :Y :Y Most már el fogom dobni a fogyasztásmérőt, a multimétert és az oszcilloszkópot. Én hülye, pénzt költök mérőműszerekre, amikor a programok mindenre képesek...Még az se kell hozzá, hogy mérjenek, elég ha kijelzik! :R :R :R :R

(#268) EQMontoya válasza Csaba_20_ (#267) üzenetére


EQMontoya
veterán

mért éreztem ebben a hozzászólásban némi iróniát? :D :D

Same rules apply!

(#269) Csaba_20_ válasza EQMontoya (#268) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Lövésem sincs? :( :DD

(#270) EQMontoya válasza Csaba_20_ (#269) üzenetére


EQMontoya
veterán

mivel Te vagy itt a lokális tápszaki, ezért megkérdeznélek, hogy enermax liberty-ről mi a véleményed?

Same rules apply!

(#271) Csaba_20_ válasza EQMontoya (#270) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Az Enermax-ról jellemző, hogy jó tápokat gyárt. A Liberty-re is igaz ez.

(#272) #72042496 válasza Csaba_20_ (#266) üzenetére


#72042496
törölt tag

Bár a beállítások nem változtak, itt lesz a probléma...a BIOS-ban való állítások közben nem olyan régen kifagyott a rendszer. :(
CMOS reset természetesen volt. Valószínű, újra kell flash-elni a BIOS-t, de ennek még utánaérdeklődöm a megfelelő topic-ban. Köszönöm a segítséget!

(#273) #72042496 válasza #72042496 (#272) üzenetére


#72042496
törölt tag

A probléma megoldódott, tegnap este sikeresen összekevertem a safe mód jumpert a CMOS reset jumperrel. :(
Most hasít, s valóban - a tápnak semmi baja. :)

(#274) Csaba_20_ válasza #72042496 (#273) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Ennek őszintén örülök. :)

(#275) #72042496 válasza Csaba_20_ (#274) üzenetére


#72042496
törölt tag

:)

Viszont ha már felhoztam az áramingadozást:
Ez mennyire károsíthatja a tápot, ill. a számítógép többi elemét?
Túlfeszültség elleni elosztóra kötöttem a szerkezetet, de ez az időszakosan alábbhagyó áramerősséget ez nem pótolja...

A régi tápomnál nem tűnt fel, de az újnál megfigyeltem, hogy ha feszültség alatt van, akkor halk, ciripelés szerű hangot hallat. (Csak egészen közelről, odahajolva hallatszik.) Ez természetes dolog, vagy kezdjek aggódni?

[Szerkesztve]

(#276) Csaba_20_ válasza #72042496 (#275) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Érdekes, hogy áramszolgáltatónak és áramingadozásnak nevezi a hétköznapi nyelv, amikor feszültséget szolgáltatnak és a feszültség szokott ingadozni. :)

A legújabb tápok mindegyike olyan aktív PFC-vel rendelkezik, ami széles feszültséghatárok közt üzemképes. Ezért aggódni az alacsonyabb feszültség miatt nem érdemes. Ha olyan hálózati probléma lép fel, ami miatt kimarad a hálózati feszültség, akkor 17ms-ig nem kell aggódni. Utána le szoktak kapcsolni a tápok, de nem károsodnak. Vagyis ettől nem károsodik semmi a gépedben.

A ciripelést azért hallod, mert nem nyomja el a tápventilátor. Megfelelő tervezéssel kiküszöbölhető, de nem kell miatta aggódni. Az FSP Zen-ben például külön odafigyeltek erre a tervezéskor, mivel az alapból passzív táp.

(#277) #72042496 válasza Csaba_20_ (#276) üzenetére


#72042496
törölt tag

''Érdekes, hogy áramszolgáltatónak és áramingadozásnak nevezi a hétköznapi nyelv, amikor feszültséget szolgáltatnak és a feszültség szokott ingadozni. ''
De jó, hogy elmondtad, ebbe még bele sem gondoltam! :R

A válaszod olvasatán megnyugodtam, köszönöm a segítséget!

(#278) ArmanD.


ArmanD.
őstag

Kiderült semmi baja a tápomnak vagy gépemnek.

A hiba okozója egy tescos 6-os elosztó aljzat, ami röpült az ablakon. Vettem helyette egy normálisat és azóta rendben van minden!

Néha nem árt megnézni ;)

Üdv ArmanD

Öreg vagyok már bohócnak!

(#279) EQMontoya válasza ArmanD. (#278) üzenetére


EQMontoya
veterán

ahogy elnézem, egész tühető géped van, én amellé nem vennék tescos elosztót, de ez csak szvsz :D

Same rules apply!

(#280) föccer válasza ArmanD. (#278) üzenetére


föccer
nagyúr

Hát igen, ezzel szerintem nagyon is fején találtad a szeget.

Én meg sehogy sem tudom megmagyarázni a barátnőmnek, hogy NEM LEHET 20.000 FT-ért lézernyomtatót gyártani. Amit ennyiért adnak, azt NEM szabad megvenni!

Teszkó gazdaságosság rulez.

ahhhhhhhh, de utálom a gagyi cuccokat :(((

sry, nem akartam, csak így jött össze..... :-/



[Szerkesztve]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#281) EQMontoya válasza föccer (#280) üzenetére


EQMontoya
veterán

én nem magyarázok barátnőmnek, szimplán nem fizetek ki hülyeségeket, néha ezt meg is indoklom :D

Same rules apply!

(#282) föccer válasza EQMontoya (#281) üzenetére


föccer
nagyúr

Na persze. De mit csinálsz akkor amikor beállít azzal, hogy nézd mit vettem, csak 6ezer forint volt.......


Ez éppen a vilég legkissebb digitális fényképezőgépére mondta......ahhhh

[Szerkesztve]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#283) Dezike


Dezike
tag

Helló.
Az alábbi rémtörténetet szeretném megosztani veletek. Történ ismerőssel 1 általam eleddig elképzelhetetlennek hitt eset.
Vásárolt 1 Aerocool - aeropower - black/silver line - 550W-os tápot. Hazavitte nagy az öröm. Gyorsan be is kötötte a régi 350x típusú codagány helyére, majd nem sokat habozott a rendszer indításával sem. Azonban a várt boot képernyő helyett némi füst szállt fel, és a táp nem kapcsolt ki, szerencse van rajta hátul kapcsoló! (röhögés /ON)
A lelkem ugyanis 1 lábbal eltolva csatlakoztatta a kislemezmeghajtót, ezáltal a +5V-ra földet, az 1ik földet jó helyre, a +12V-ot pedig a föld helyére kötötte, ezáltal nem kis rövidzárt okozott. Ennek hatására a sárga színű műanyag szigetelés anyagfolytonossága a floppy csatlakozóhoz közelebbi végen cirka 10-15mm hosszan megszakadt. A kislemezmeghajtó állapotáról nem szól a fáma, lévén 1500Ft-os alkatrész én sem firtattam. A hiba elhárításával a konfig életre kelt és eddig probléma nélkül üzemel. (röhögés /OFF)
Kérdésem, mi lehet a gond a táppal? Tudtommal a rövidzár védelem reakció ideje tized másodperc, vagy kisebb-nagyobb? Valamint okozhatott-e ez a malőr maradandó sérülést a tápban? Válaszaitok és a megtisztelő figyelmet előre is köszönöm.

"előző életemben sem hittem a lélekvándorlásban"

(#284) LukE válasza Dezike (#283) üzenetére


LukE
veterán

konnyen lehet, hogy nem volt eleg rovid a zar:). Vagyis hogy ugyan nagy, de nem eleg nagy aram ment at a floppy csatlakozon.
Vagy szimplan kisproltak a rovidzar vedelmet, es ennyitol meg nem dolt meg a tap.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#285) fasyrt válasza fasyrt (#223) üzenetére


fasyrt
őstag

Alig több, mint 2 hete van most, és már megint.
Nem szóltak volna,hogy nem j, hát ki-be húzkodták a kábelt... :F Mostmár a vinyóval is gáz van. Ugye a családi fényképeket meg nem mentették le. Szal fasza.Még ki kelltalálni,hogy még mi lett rossz, és... áá, nagyon fasza.

(#286) DelArco


DelArco
aktív tag

Üdv!

Az én remek Mercury tápomnak is van most valami bajocskája. Persze amellett hogy Mercury a drága.
450W-os szegény és ha bekapcsolom a gépet egész hangosan kezd el kerregni mintha az volna a dolga. Pedig nem az. Ilyenkor mi van? Kuka és a szemetes között lehet választani?

Youth hides the key to salvation

(#287) Csaba_20_ válasza DelArco (#286) üzenetére


Csaba_20_
őstag

A gyártó szalag végére raktam volna kukát vagy szemetest és hagytam volna leesni a tápot...egyébként pedig nálad a ventilátor zajong...cserével orvosolható...a zaj...a táp nem.

(#288) DelArco válasza Csaba_20_ (#287) üzenetére


DelArco
aktív tag

Üdv!

Aham. Tehát ki kéne cserélni a ventit és akkor jó lesz? Mármint a mostani helyzethez képest.
8cm-s ventit veszek hozzá és kicserélem a régivel? Ennyi? Hát ennyi volna? És utánna visszakapom a szokásos jól megérdemelt visszafogottan hangos tápomat?

Youth hides the key to salvation

(#289) Csaba_20_ válasza DelArco (#288) üzenetére


Csaba_20_
őstag

A kerregést a ventilátor okozza. Ha megolajozod/zsírozod/wd40 egy darabig még üzemképes lehet viszonylag halkan. Értelemszerűen az új ventilátornak nem szabad kerregnie, úgyhogy ha cseréled, akkor nem fog kerregni. Bonyolult dolgok ezek... :P

(#290) raszputyin


raszputyin
senior tag

Vettem egy Arctic Cooling Silentium házat, amiben ''Seasonic SS-350ATC'' tápegység van. Illetve most a kezemben. Sajnos nagyon magas hangon sípol ugyanis.

Mikor nincs bedugva az alaplapba a 20-tűs csatlakozó, akkor nagyon halkan, de mikor csatlakoztatom, abban a pillanatban már az egész szobában kifülelhető (és kb. fél oktávval mélyebb a hang, de még így is nagyon magas). (Először épp ezért azt hittem, hogy az alaplap a bűnös, de közelebb hajolva teljesen egyértelmű, a ház normál állása mellett a közelebbi jobb sarok felé van a tápegységben a hang forrása.)
Mikor kihúzom a 230V-ról, akkor fokozatonként, kb. zenei hangonként elkezd pörögni lefelé a hangja, majd egyszer csak elhallgat.

A helyzetet bonyolítja, hogy úgy adódott, hogy nincs rendes garanciám az egységre.

Bármi javaslat? Mivel lehet a baj? Hol tudnak ilyet javítani?

[Szerkesztve]

(#291) raszputyin válasza raszputyin (#290) üzenetére


raszputyin
senior tag

látom, hogy mások is számoltak be hasonló problémáról, de ez a feature nem volt meg az eddigi két márkás tápomnak: az egyik Codegen, a másik pedig COMADOR (R). nem hiszem, hogy általában ilyen erős lenne, mert akkor rég mindenki megőrült volna, aki hall 5kHz felett...
Glacialtech 8centis 1900rpm procihűtő mellett is teljesen tisztán hallható ez a vonás.

(#292) sz0k3e_ válasza raszputyin (#291) üzenetére


sz0k3e_
aktív tag

Én olyanról hallottam, hogy a winyóval gerjedt össze, és attól sípolt. Annak a tápnak a tekercselésével volt probélma, azért sípolt. Meg kellett igazítani, meg újraragasztani a tekercseket benne, asszem ennyi volt az össz teendő. Ha hülyeséget mondtam valaki javítson ki:)

"What next in the parade of constant obstacles?"

(#293) raszputyin válasza sz0k3e_ (#292) üzenetére


raszputyin
senior tag

hát ennek nem a winyóval van a baja, mert teljesen kivéve, külön is uezt csinálja.
nagyon remélem, hogy a dolog tényleg nem elektronikus természetű, de én nem akarom piszkálni, arról nem is beszélve, hogy nem is tudom, hogy kéne levenni a fedelét, mert a ház speckó kialakítása miatt ott van kívül átvezetve a kábel a ventiknek.

(#294) sz0k3e_ válasza raszputyin (#293) üzenetére


sz0k3e_
aktív tag

Most így utánanéztem a dolgoknak:
Itt nézz körül: [link]
Azt is olvastam most, hogy púpos konditól lapon, illetve tekercs ferritgyűrű repedésétől is sípolhat.

"What next in the parade of constant obstacles?"

(#295) Csaba_20_ válasza raszputyin (#290) üzenetére


Csaba_20_
őstag

A sípolás valószínűleg a főtrafótól jön a tápegységen belül. A hibát nem szokták javítani csak a gyárban, jobban impregnálják a trafót. A hiba megszűntetése érdekében a legpraktikusabb és célravezetőbb megoldás a tápegység cseréje. A garanciával legközelebb ne spórólj, ez volt a tanulópénz. :R

(#296) raszputyin válasza Csaba_20_ (#295) üzenetére


raszputyin
senior tag

oké, de kapok vhol olyan tápot, ami illeszkedik ebbe a házba? :(
nem ismersz olyan helyet, ahol vannak annyira rugalmasak, hogy megnézzék és némi dohányért esetleg megjavítsák annak ellenére, hogy nem az övék?

[Szerkesztve]

(#297) Csaba_20_ válasza raszputyin (#296) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Nem tudom mekkora tápegység az, de gyanítom, hogy megfelel az ATX szabványnak. Egyedül a 230V-os csatlakozó rész a problémás. Ha biztosan nem a ventilátorok zajonganak, akkor esetleg az elektronika cseréjét javaslom dobozon belül. Impregnálást, illetve a zaj forrásának felderítését és az ehhez tartozó hibajavítást elég kevés helyen vállalnak szerintem. Számítástechnikai szervizek nincsenek szakmailag azon a szinten, hogy meg tudják tenni. Ha előbbire igényt tartasz(elektronika csere), keress meg e-mailen és tájékoztatlak a részletekről.

(#298) raszputyin válasza Csaba_20_ (#297) üzenetére


raszputyin
senior tag

kösz az ajánlatot, mailt írtam.
nem spóroltam volna a garanciával, ha ezt a cuccot megtalálom bárhol a városban avval. teljesen igazad van, pórul járásom is mutatja, hogy az ördög nem alszik...

(#299) jakewyler


jakewyler
senior tag

Hali

2napja vettem ey neon csövet és néha olyat csinál hogy villog egy minimális,tényleg épp hogy!

Ez miért lehet?

Amúgy egész nap egy a gép!!!

400w-os táp A márka:Ec vmi szar

Amúgy mennyi fogaszthat egy neon cső??

[Szerkesztve]

(#300) didyman válasza jakewyler (#299) üzenetére


didyman
őstag

Ez lehet az inverterben lévő trafó áthúzása, esetleg az oszcillátor működésében zavar-ami jöhet a rosszul szűrt tápból is akár-, de egy eleve gyenge minőségű, tucatáru invertertől nem is lehet többet elvárni.
A neon pár W-ot fogyaszthat, 12V-ról.
Sípolás egyébként lehet teljesítményellenállás is és gyárilag ''hibás'' kondenzátor is, mivel a jelzett tápnál biztosan a készenléti kör zenél, egyszerűbb lenne behatárolni a hibát, ha nagyon zavaró. Ha nem a trafó csinálja, akkor pedig biztosan javítható is.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.