Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Csaba_20_ válasza Blade2 (#48) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Olvasd el ezt: [link]
Ennél többet te nem nagyon tehetsz. A villanyszerelő pedig még ennyit se nagyon fog tudni.

(#52) permet


permet
csendes tag

Látott Már valaki Hiper vagy Cieftec tápot belülről, ami olyan nehéz mint reszelt téglával etették volna kiskorában? Ezekben van valami lemezelt trafó, erről kellene fénykép,rajz stb.
Ez rendes trafó vagy fojtótekercs? És mit csinál?
Az enyém garis és hajszárítóval sem jön le a cetli.

(#53) Csaba_20_ válasza permet (#52) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Valószínűleg a passzív PFC tekercsére gondolsz az említett trafó alatt. Ezzel meg is van válaszolva a kérdésed, hogy mit csinál.

(#54) Red Rebcs válasza Csaba_20_ (#53) üzenetére


Red Rebcs
tag

Hiper Nem aktiv PFC?

netre 1 magós semprón játékra 4 magós athlon

(#55) Csaba_20_ válasza Red Rebcs (#54) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Lemezelt trafó csak passzív PFC-s tápban van. Ez az állítás nem zárja ki, hogy az említett tápok bármelyikében aktív PFC legyen. Valamint nem mondott típust. Ahogy a Chieftec tápokból se mindegyik aktív PFC-s, a Hiper tápokból se. Hogy példával is alátámasszam állításom:

Hiper:
[link]
[link]

Chieftec:
[link]
[link]

Természetesen azért a Hiper által gyártott tápok jelentős része aktív PFC-s.

(#56) permet


permet
csendes tag

Kösznöm a segítséget! A pfc-től nem vágom magam hanyatt nem érdekel a 'cosinus fí'.
egy lakásban sokkal jelentősebb induktív fogyasztók vannak.Ettől nem lesz jobb a táp.

Módosítanám a kérdést: A Hiper hogy állítja elő a stand by 5V-otés a TL494 tápját.
Már javítottam vagy 15 tápot, de 95%-ban ezzel volt a gond.Ugyanis a lyukakon nem látom
ennek a segédtápnak a kis ferrit trafóját. Ezért reménykedtem ,hogy az a terkercs trafó lenne.

(#57) Csaba_20_ válasza permet (#56) üzenetére


Csaba_20_
őstag

A kapcsoló üzemű tápegységek esetében nem azzal van a gond, hogy az áram nincs fázisban a feszültséggel, hanem, hogy impulzus jellegű, így nagy a felharmónikus tartalma. A felharmónikus tartalom szűrése előírás. Vitatkozhatnánk rajta, hogy jobb-e egy táp, ha csak PFC-ben különbözik, de nem fogunk. Számodra nem jobb, pont.

A Hiper több típusú tápot gyárt, még nem állt módomban javítani egyet se. De nem tartom valószínűnek, hogy mindegyikben TL494 a vezérlő IC és hogy ugyanúgyállítják elő a +5V stand-by feszültséget. Vagyis nem tudok választ adni a kérdésedre.

Hogy értetted azt, hogy sok tápot javítottál már?

(#58) permet válasza Csaba_20_ (#57) üzenetére


permet
csendes tag

Mind egy kaptafa, a 99%-uk TL494-el megy, csak esetleg más a felirata pl:KA7800
Gyakran elszenesedik a panel, a 310 V idővel áthúz még ha ki is csiszolod azt a részt.
Manapság már senki nem javíttat tápot,még az se nagyon aki személyesen ismer.

(#59) Csaba_20_ válasza permet (#58) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Hol húz át a 310V? Ilyen meghibásodással még nem találkoztam, pedig én is javítottam már pár tápot. Az említett szenesedést is tapasztaltam, de nem a nagyfeszültségű résznél. A Hiper tápok mindegyike TL494-es IC-vel menne? Elég nehéz ezt elképzelni.

(#60) permet válasza Csaba_20_ (#59) üzenetére


permet
csendes tag

A Hipert nem tudom mert még garis. A szenesedés a standby táp tranzisztoránál szokik lenni... a szén vezeti az áramot, tehát tovább szenesedik aztán áthúz.

(#61) Csaba_20_ válasza permet (#60) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Úgy tippelem, hogyha a tranzisztornál húz át, akkor a biztosíték kiég. Ki szokott? Ilyen diagnózisra még nem jutottam egyetlen tápmeghibásodásnál se.

(#62) stol válasza permet (#60) üzenetére


stol
addikt

És, jobb esetben, csak a védőellenállat ég el.

(#63) jackpcsm


jackpcsm
tag

sziasztok!
van egy elfogadható konfigom(lásd lent őőő vagyis fent) meg egy kis problémám!
szóval eggyes játékoknál teljesen random módon készenléti állapotba ugrik a monitorom se kép se hang(játékhang) és a gép nem reagál semmire crtl+alt+del-re és alt f4 re sem,(de a kis zöld led világít és pörögnek a ventik)szóval csak resetre!akkor egy ideid megy aztán valamikkor megint ezt csinálja!nem olyan régen a trackmania extrem demojának az egyik pályáján rendszeresen kiakadt és tegnep egyszer a COD2 nél is eljátszotta!

szerintetek mi lehet a gond ???????
a config kb 1 éves eddíg jó ha 10-20 csinálta ezt és mindíg játék közben!!!
barátok rögtön a tápomra fogták tudom nem egy csodavas!!!
De tényleg az a probléma??????????????????

Egyébkén mivel lassan felhúzom a cpu-mat is valszeg beruháznék egy tápra amugy is ,kiváncsi lennék a véleményetekre erről:
Q-TEC 13980 400W BIG FAN ATX tápegység
400W PFC PSU
aranyozott kivitel
halk működés
26dB(A)
1 óriás ventillátor 120mm a jobbhűtés érdekében
automatikus ventillátor fordulatszám állítás a hőmérséklet függvényében
ATX P4

előre is köszi a segítséget :R

(#64) jackpcsm


jackpcsm
tag

up

(#65) jackpcsm


jackpcsm
tag

up

(#66) jackpcsm


jackpcsm
tag

up

(#67) stol válasza jackpcsm (#64) üzenetére


stol
addikt

Nyugodtság van mester ;]
Tipikus elkószáradás, BP környékén Csaba, Miskolc környékén, én javítom, 1500HUF.

(#68) jackpcsm válasza stol (#67) üzenetére


jackpcsm
tag

???(bocs de nem értem)

(#69) LukE válasza jackpcsm (#68) üzenetére


LukE
veterán

lol, szovegertes 1-es?
akkor szepen tagolva a forditas:
Total folosleges kevesebb mint 3 ora alatt 3 uppot nyomni.

A diagnozis: elko szaradas.

Ha Bp kornyeken laksz, akkor Csaba_20 tudja javitani.
Ha Miskolc kornyeken laksz, akkor stol tudja javitani.

es (legalabbis ha stolhoz viszed) 1500Ft-odba kerul a muvelet.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#70) jackpcsm válasza LukE (#69) üzenetére


jackpcsm
tag

köszi
bocsi mi az a ''elko szaradas''??
sajnos nem vagyok egy profi a témában ,de megköszönném ha kicsit ki tudnád fejteni!
köszi
(ja és ezek szerint semmi szükségem uj tápra)

[Szerkesztve]

(#71) biga válasza BullSoft (#33) üzenetére


biga
senior tag

Nem olvastam végig, lehet, hogy közben más már válaszolt. a Tomato lapoknak ez a generációja (bár nem épp sebességbajnok), de viszonylag megbízhatónak nevezhető. Szinte egyetlen jellemző ''meghibásodás'' jellemző rájuk, a gombelem lemerülget bennük (mármint kb 2 évente, ezért az idézőjel). És ilyenkor elkezd fura dolgokat művelni, egy idő után nem indul el. Jó eséllyel most is csak ennyi történt. Egy próbát megér. Néha nagy meglepetésekre képesek még ezek a jó kis Tomato-k ;)

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#72) LukE válasza jackpcsm (#70) üzenetére


LukE
veterán

a tapban levo elektrolit kondenzatorokban levo elektrolit elparolgott, a kondezator kiszaradt, ezert lecsokkent a kapacitasa, megnott az ESR-je. Ami aztan bizonytalan mukodeshez, fagyogatashoz (vagy kesobb akar sulyosabb gondokhoz) vezet.

vagyis azt jelenti, hogy keress valakit (pölö stol, vagy Csaba_20) aki meg tudja csinalni neked.:D

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#73) XtoRR válasza LukE (#72) üzenetére


XtoRR
tag

Nalam is ugylehet, hogy vmi ilyesmi gond lehet, de azert, hogy 'biztosabb'' legyek benne, meg megkerdem...

Nem ugyanaz a gond, mint elvtarsnal, annyi a kulombseg, hogy mikor jatszok, a gep ugy fagy le, hogy nincs hang, semmi, de viszont a kep megmerevedik...

Utana, reset gomb, a gep ujraindul, de a kepernyo nem indul el.... Csak az segit, ha a tapkabelt kihuzom, majd visszadugom.... eddig ez a gond a Quake 4 -el valo jatszaskor jott elo, de most meg zenehallgatas kozben is volt egy fagyi... (ez volt az elso, hogy nem jatek kozbe)

Velemenyeket szeretnek, hogy ugyanaz a gond, vagy valahol mashol lehet a hiba....

(#74) Frenky89


Frenky89
őstag

Mit jelent az, hogy elfárad a táp egyáltalán van ilyen?

(#75) XtoRR válasza Frenky89 (#74) üzenetére


XtoRR
tag

Lahet, hogy ez olyan, de nem biztos: egyik baratomnak egy P4-es konfiggal (3 GHz CPU) egy 300 W-os Deer tapot adtak...
Addig minden rendbe volt, mig a vidkarijat el nem kezdte huzni (5900 XT), mert akkor magatol leallt..
A mikor kapcsolta ujra, latszott, hogy a ventik probalnak indulni, de sikertelenul, egyet moccantak, oszt ennyi...
Vart egy 15 percet, es ment a gep, de nem sokaig.... Vajon ez a tap kifaradas.... :F :F

A #73-ra gondolat?

(#76) Bubu79 válasza Frenky89 (#74) üzenetére


Bubu79
addikt

A tápegységben lévő alkatrészek ugyanúgy öregszenek, mint bármi más ezen a világon. A félvezetők csakúgy, mint a passzív alkatrészek, csupán az öregedés mértéke más.
Egy rosszul szellőző konfigban az öregedés sokkal gyorsabb, mint egy jól szellőzőben, mivel a melegedés fokozottan igénybe veszi az alkatrészeket.
A tápegység ''öregedése'' erősen függ a felépítésétől ( a melegedésre érzékeny alkatrészek elhelyezkedésétől - a hűtőbordáktól való távolságától ), valamint a felhasznált alkatrész minőségétől.
A tápokban jellemzően a kondik a legérzékenyebbek a melegedésre, de a nagyobbacska teljesítményű ellenállások is hajlamosak beadni a derekukat ( no és persze a félvezetők is kifekszenek olykor-olykor ).

XtoRR: A Deer tápok egészen megbízhatóak, inkább arról lehet szó, hogy egyszerűen túl lett terhelve szerencsétlen. Egy nagyteljesítményű proci+túlhúzott videokari+1-2 vinyó, meg optikai meghajtó már könnyen sok lehet egy 300W-os tápnak.
Az, hogy a táp nem indult el a + terheléssel túlterhelésre vall.

[Szerkesztve]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#77) XtoRR válasza Bubu79 (#76) üzenetére


XtoRR
tag

Koszi, de ez a gond megoldodott egy uj 400W-os ANS-el... A #73-ra??? <-- ez lene a fo kerdes...

(#78) Bubu79 válasza XtoRR (#77) üzenetére


Bubu79
addikt

Ha a konfigodban feltüntetted volna az alaplapodat is, talán könnyebb lenne bármit is írni :DDD
Egyébként ha az alaplapod nagyjából egyidős a prociddal ( min. 2 éves ), akkor alaplap esetén is bejátszhat a kondiszáradás esete.
Mint írtad játékok esetén jelentkezik a probléma - ilyenkor a proci nagyobb áramot próbál meg kisajtolni az alaplapi feszültség stabilizátorból. Ha a stabilizátorban lévő kondik ( pufferek ) kapacitása lecsökken, nem tudják kiszolgálni a jelentkező áramtöbbletet, amit a proc felvesz, és a proci tápfeszültsége lecsökken. Emiatt a proci működése bizonytalanná válik, fagyni kezd.
Ezek a kondik jellemzően a proci közvetlen környezetében helyezkednek el, általában 3300uF/6,3V-osak.
Jónéhány esetben tapasztaltam, hogy bekapcsolás után is jelentkezik a probléma, mivel induláskor egyszerre több fogyasztó terhel be a névegesnél nagyobb árammal a tápegységnek, emiatt a táp altal szolgáltatott egyenfesz is tartalmaz zavarokat. Ezek a zavarok átkerülnek az alaplapi feszültségstabilizátorra, ami a kapacitás vesztett kondik miatt nem tudja kellőképpen ''kisimítani'' a proci tápfeszét, emiatt az megintcsak instabil lesz.
Szóval szerintem nézz utána a kondiknak.
A tetejük nem lehet púpos, az aljuknál semmiféle folyásra utaló jel nem jelentkezhet ( ált. barnás színű ''levet'' engednek ). Ha semmi ilyet nem tapasztalsz, attól még lehet ez a probléma.
Szakember meg tudja vizsgálni a problémát, és néhány száz forintból orvosolható a dolog ( Én tegnap kondiztam át egy Gigabyte 7VTXE+-ot, az alkatrészek nagyjából 1200 forintba kerültek ( nem csak a feszültség stabilizátor kondijait cseréltem, hanem a lapon lévő többi ELKO-t is, biztos ami biztos, mert a lap egy rosszul szellőző házban lakott / már nem, mert beraktam néhány szélkavarót :DDD /)) .

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#79) Csaba_20_ válasza Bubu79 (#78) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Alacsony ESR-es kondenzátorokat használtál az alaplapba?

(#80) Csaba_20_ válasza Bubu79 (#78) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Jó az aláírásod, de én nem dohányzom, most akkor dögöljek meg? :DD :DD :DD

(#81) XtoRR válasza Bubu79 (#78) üzenetére


XtoRR
tag

Igazad van, az alaplapom most toltotte e a masodik evet, egyebkent egy gyengus ASUS a7N266VM.... :B

Most keszultem alaplapcserere, de amint latom ez szukszegesse is valt... Koszonom a rezletes felvilagositast... :R

Es meg egy dolog (most jut eszzembe): a tapom az ASUS PC Probe (meg a bios) szerint a +5V helyett +4.73V-ot ad... Ez gany?? Hajitsam ki.... :F

(#82) Bubu79 válasza Csaba_20_ (#80) üzenetére


Bubu79
addikt

Ugyan, hova gondolsz? :DDD A lapon egyébként HITANO kondikat használtam ( csak ezeket tudták beszerezni a megfelelő méretben a helyi elektronikai kereskedésben. :( . A lap szvsz ezekkel is elmegy még legalább 2 évig, utána pedig már úgyis kukaérett lesz, mert elavul :B )

XtoRR: Már soxor elhangzott a kérdés többfelé is a fórumon, hogy az alaplapi érzékelő ezt/azt mér.
A helyzet az, hogy ezek az értékek csak tájékoztató jellegűek. Csak műszeres méréssel tudsz meggyőződni pontosan arról, hogy jók-e a feszültségek, vagy nem..

[Szerkesztve]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#83) Senki_Alfonz


Senki_Alfonz
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy kis problémám(?), remélem tud valamelyikőtök segíteni.
A gépemben egy 340-es tápegység dolgozik, a gondom az egyik feszültség értékkel van.
Minden stabil, a +12,+5 voltos ág, processzor magfeszültség is, de a Hmonitor nevű program az I/O feszültségnél erőteljes ingadozást mutat, olyan 2,6 és 3,1 V között mozog. A program szerint 3.3 az optimális.
Everestben, biosban kb. ugyanez a helyzet, annyi különbséggel, hogy az Everestben van mégegy érték, egy ún. Dual 3.3 volt, na ez stabilan annyi.
Amúgy a gép átlagos, NF7-es, 2,5-es barton, Radeon 9000 Pro, 2 vinyó, 1 DVD-rom.
Fagyni még nem fagyott, ugyan ritkán játszom, de akkor sem.
Kérdésem lenne, hogy ez az I/O fesz. pontosan mit takar, meg nyilván, hogy az előzőekben leírtak normális dolognak számítanak?


Bármely egyszerű probléma megoldhatatlanná fejleszthető, ha eleget töprengünk rajta.

(#84) XtoRR válasza Senki_Alfonz (#83) üzenetére


XtoRR
tag

Ize, hat biztos, hogy masok is fogjak mondani, azert een itt most belinkelem neked: [link]...

(#85) Senki_Alfonz válasza XtoRR (#84) üzenetére


Senki_Alfonz
csendes tag

Köszönöm, az előzőeket visszaolvasva a multiméteres dologig én is eljutottam, csak nem játszadoznék vele, mert se időm, se multiméterem, se szakértelmem az elektronikához nincs.(Gondolom ezt az értéket nem is lenne olyan egyszerű megmérni, mint a 12 vagy 5 voltot)
A kérdésem központi témája az lett volna, hogy ez az I/O fesz pontosan mit lát el a gépen belül, illetve az az ominózus Dual 3.3 mi?
Végül is ha az érzékelőn kívül másban nem mutatkozik meg, nem vágja haza a gépet, akkor a risztás kikapcsolásával nyilván orvosolható (legalábbis a szirénás hangzavar :) )

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Bármely egyszerű probléma megoldhatatlanná fejleszthető, ha eleget töprengünk rajta.

(#86) Senki_Alfonz válasza XtoRR (#84) üzenetére


Senki_Alfonz
csendes tag

Ja az link melyik fórumtémából való pontosan?
Mert szívesen végigböngészném.

Bármely egyszerű probléma megoldhatatlanná fejleszthető, ha eleget töprengünk rajta.

(#87) Bubu79 válasza Senki_Alfonz (#86) üzenetére


Bubu79
addikt

Ebből : [link] Ajánlom figyelmedbe a legelső Hsz-t, mert a házigazdák kicsit morcosak a nem odaillő kérdések miatt ( jogosan ! az első hsz alapján ) :)

Az I/O feszültség pedig azon pontok feszültségellátását látja el, amelyeken keresztül a proci tartja a kapcsolatot az őt körülvevő alkatrészekkel ( jellemzően a chipsettel )..

#88: Ne sértődj meg, nem azért írtam, csupán meg akartalak kímélni a felesleges piszkálástól ;) Bocs, ha bántóra sikerült a hsz-em :R

[Szerkesztve]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#88) Senki_Alfonz válasza Bubu79 (#87) üzenetére


Senki_Alfonz
csendes tag

Köszönöm, nem okoskodni akarok ott, hanem tanulni...

Bármely egyszerű probléma megoldhatatlanná fejleszthető, ha eleget töprengünk rajta.

(#89) Senki_Alfonz válasza Bubu79 (#87) üzenetére


Senki_Alfonz
csendes tag

Ugyan már, nem vagyok én sértődős fajta, elfogadom mindenki tanácsát, akit az adott témához jobban értőnek ítélek meg.
Egyszóval :R az infókat.

Bármely egyszerű probléma megoldhatatlanná fejleszthető, ha eleget töprengünk rajta.

(#90) Csaba_20_ válasza Bubu79 (#82) üzenetére


Csaba_20_
őstag

A Hitano elég sokféle kondit gyárt. A tied EXR típusú, vagy másmilyen? Ha EXR, akkor az biztosan jó, mert azt kapcsoló üzemű tápokba ajánlja a gyártó, alacsony ESR-es. Sajnos a gyártó honlapját nem sikerült most elérnem valami miatt. Egyébként 2200uF/10V-os változatban én is ezt használom(EXR).

(#91) Bubu79 válasza Csaba_20_ (#90) üzenetére


Bubu79
addikt

EHR jelzés van rajta ( a boltban az eladó azzal próbált meg hatni rám, hogy 105 fokos - érdekes lenne, ha addig menne a lap... )

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#92) Bubu79 válasza Bubu79 (#91) üzenetére


Bubu79
addikt

Nem semmi - utánanéztem a gyártó honlapján, ott azt irják, hogy a sorozat gyártása befejeződött. Vajon mikori raktárkészletből kaphattam :F
Egyébként széles hőmérséklet tartományra ajánlja a gyártó, alacsony szivárgási árammal.

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#93) Csaba_20_ válasza Bubu79 (#92) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Igen, de nekünk magas frekvenciára kell alacsony impedanciás. :(

(#94) stol válasza Bubu79 (#76) üzenetére


stol
addikt

A Deer tápok egészen megbízhatóak, inkább arról lehet szó, hogy egyszerűen túl lett terhelve szerencsétlen. Egy nagyteljesítményű proci+túlhúzott videokari+1-2 vinyó, meg optikai meghajtó már könnyen sok lehet egy 300W-os tápnak.
Az, hogy a táp nem indult el a + terheléssel túlterhelésre vall.


Vagy inkább, az a gond, hogy a 12V-os ágon akar 200W-ot felvenni, és a táp, csak 100-150W-ot képes ott leadni. :((

(#95) stol válasza Csaba_20_ (#93) üzenetére


stol
addikt

Nem kell anyira precíznek lenni, hisz akkor nem romlik el soha többé ;]
Éhen akarsz halni? :DDD

Viccen kívül:
50esetből, 49x nem okoz problémát, a ''normál'' elkó alkalmazsa, azt az egyet, ahol igen, Low ESR-t alkalmazok, és punktum.
Ha, nem 1500HUF-ot, hanem, 2500-at kérek a tápért, akkor már nem kéri a javítást, hanem vesz újat, 4k-ért. :O (ami ugyan szarabb újonnan, mintha a régit csinálnám meg)

(#96) Bubu79 válasza stol (#94) üzenetére


Bubu79
addikt

Igazad van. A végeredmény ugyanaz - szerencsétlen táp túlterhelődik :)

Csaba20 #93: Jó lenne, csak sajna kisvárosban élek, ahol be van határolva, hogy mihez férni hozzá, egy-egy készlet kondiért pedig nem éri meg felutazni Pestre. Az az igazság, hogy nem nagyüzemi szinten foglalkozok javítgatással, csupán egy-egy kedves ismerősnek vállalom el a gépét, akik inkább nekem hozzák el a gépet, minthogy szervízbe vigyék..
Egyébként biztosan beszereznék az itteni boltban is kívánt típus alapján a kondikat, de az nem megy gyorsan :( .
Bizonyára veled is előfordult már, hogy azt mondták legyen készen minnél előbb, mert hiányzik a masina. Sajnos ilyenkor hiába mondod azt az alanynak, hogy mi a legjobb megoldás, neki csak az idő számít... ( Persze azt azért zokon veszik, ha az ember a leggyorsabb megoldást mondja - új alaplap :DDD / ami lehet, hogy ugyanolyan betegséggel küzd - gyenge minőségű kondik / )

[Szerkesztve]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#97) Csaba_20_ válasza Bubu79 (#96) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Nézd, ha nem kell, ne rendelj. Te döntöd el, a lehetőséged adott. Van postai utánvétel is. Én Pécsről rendeltem múltkor egységcsomagot(1 nap alatt megjött). A kondi bármikor jól jön. Például a legközelebbi olyan alkalomkor, amikor gyorsan kell valakinek a javítás. Ha előrelátó vagy, akkor beszerezel olyan alkatrészeket, amik nagy valószínűséggel kellhetnek. Az említett cégeknél van készleten kondi, postai utánvétellel pedig pár nap alatt megkapod. Ne a kifogásokat keresd, hanem a lehetőségeket lásd!

(#98) DrGonzo22


DrGonzo22
őstag

Végigkerestem prohardver fórumokon a választ, de hol ezt írják, hol azt. 20 tűs lapra rámegy a 24 tűs tápcsatlakozó? Konkértan [link] ez a táp egy asus p4p800se lapra.

(#99) Csaba_20_ válasza stol (#95) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Tudom, hogy sokan abból élnek, amit viccnek szántál, de én nem. Mégcsak nem is a szervizelésből élek, hálistennek. :P

Ha 2500 Ft-ból tudom megjavítani, mert nekem annyiért éri meg, akkor nem fogok 1500 Ft-ot mondani csak azért, hogy dolgozhassak. A hasznom belőle nem fedezi a feláldozott szabadidőm értékét sem. Ha neki nem felel meg, akkor ez van. Becsüljék meg a munkám, azt hiszem ez nem olyan nagy igény.

Kapcsoló üzemű tápegységekbe low ESR-es kondit rakok, mert nem terhelésnek szánom, hanem kondenzátornak. :P

(#100) Csaba_20_ válasza DrGonzo22 (#98) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Nem kerestél elég figyelmesen:
[link]

Ami miatt nem megy rá, az a fizikai paraméter lehet. Az alaplapodnál elég közel van a 12V-os tápcsatlakozó a főtápcsatlakozóhoz. Ez pl. probléma lehet.

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.