Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) KisApám válasza WillChi (#700) üzenetére


KisApám
addikt

Szétszedve szétvan, ma rakom össze megint az egészet és Memtest. Szétszerelés előt volt egy memtest, a szerint jók a memók...
Cseretápom nincs, úgyhogy max. leviszem egy számtech boltba és súlyos ezreket fizetek nekik, hogy végigteszteljék a hardvert.. :(

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#702) Senki_Alfonz


Senki_Alfonz
csendes tag

Sziasztok!

Segítsen valaki eme rejtély megoldásában, a helyzet a következő.
Tavaly novemberi 0 km-es HP táp (340 watt, LiteOn belsejű), Abit NF-7+2,5 Barton konfig.
Pontosan egy hete este kikapcsolom, reggel se kép se hang, időm reggel semmi, kihúzom, este bedug, simán indul, azért megijedtem egy kicsit, de gondoltam egyedi eset, és gond sem volt vele, nem fagyott, nem kapcsolt le a táp, semmi intő jel.
Aztán ma reggel ugyanaz a helyzet. Az alaplapon van két led, a piros készenléti világít, indításkor a mellette lévő zöld VCC (ez nem tudom mit jelent) led villog (normál esetben folyamatosan ég, ha megy a gép).
Mivel a gépet leginkább netezésre, filmnézésre használom, ezért a barci feszkóját levettem 1,65-ről 1,5 voltra így nem kell akkora fordulatszám a ventinek, így csendesebb.
Kérdésem az lenne, hogy ez okozhatja e az előbb leírt problémát, vagy a táp gyanús, mert a ventik felpörögnek, de a vinyók már nem, magyarán nem kel életre a rendszer.
Valakinek valami ötlet? :F

Bármely egyszerű probléma megoldhatatlanná fejleszthető, ha eleget töprengünk rajta.

(#703) WillChi válasza KisApám (#701) üzenetére


WillChi
senior tag

Akkor próbáld terhelés alatt mérni a feszültségeket (műszerrel).

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#704) Senki_Alfonz válasza WillChi (#703) üzenetére


Senki_Alfonz
csendes tag

Az a gond, hogy multiméteres témában nem vagyok otthon, de keresek majd valami ismerőst. Egyébként az elmúlt 3/4 év alatt,sosem volt vele gond, soha nem kapcsolt le, indult újra, vagy ilyesmi, még 1,5 óra NFS:MW, vagy 16 óra CCE film dekódolás alatt sem.
Ha sikerül életet lehelnem bele, visszarakom a procit 1,65-re, aztán meglátom, lehet ilyen egyébként az alacsony proci fesz miatt?

Bármely egyszerű probléma megoldhatatlanná fejleszthető, ha eleget töprengünk rajta.

(#705) KisApám válasza WillChi (#703) üzenetére


KisApám
addikt

Már csak az a kérdés, hogy hogyan mérem mementközben, illetve hol a fesz. értékeket multiméterrel... Gondolom a tápot szétkapni és úgy... erre még várok...

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#706) WillChi válasza Senki_Alfonz (#704) üzenetére


WillChi
senior tag

Elméletileg igen (bár nem valószínű), ki kell próbálni.

[Szerkesztve]

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#707) WillChi válasza KisApám (#705) üzenetére


WillChi
senior tag

Nem kell a tápot szétszedni, az ATX tápcsati felső oldalán is hozzá lehet férni az érintkezőkhöz. A többi csatin meg könnyedén mérhetsz, biztosan van 1-2 szabad molex. Ha nincs gyakorlatod, akkor viszont ne állj neki, nagy kárt lehet okozni egy esetlegesen leejtett/összeérintett márőcsúccsal is!!!

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#708) KisApám válasza WillChi (#707) üzenetére


KisApám
addikt

Rájapislogok, ha egyáltalán elindul a gép rendesen...
Úgy is az alkatrészek tesztje lesz az első.
Egyenként berakok mindent, és hamúxik az elején, de a végefelé döglődik, akkor tápegység lehet. Vagy az északi híd az alaplapon tán.

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#709) WillChi válasza KisApám (#708) üzenetére


WillChi
senior tag

Lehet sokminden, és mint legelőször írtam, csak csereberéléssel lehet egyszerűen rájönni, hogy ki is a 'hunyó'.

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#710) KisApám válasza WillChi (#709) üzenetére


KisApám
addikt

Elvileg este kiderül... remélem. Majd írok.

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#711) Senki_Alfonz válasza WillChi (#706) üzenetére


Senki_Alfonz
csendes tag

Köszi, akkor próbálkozom, sok kedvem nincs :( 15 rongyot kidobni új tápra.
Pláne úgy nem, hogy még abban sem vagyok biztos,nem az alaplap vagy valami egyéb alkatrész rossz esetleg.


[Szerkesztve]

Bármely egyszerű probléma megoldhatatlanná fejleszthető, ha eleget töprengünk rajta.

(#712) sigmoid


sigmoid
tag

Nemrég behalt az ősöreg PIII-as szervergépem - nem indul. Mivel úgyis upgrade-elni akarok, halál mindegy mi halt meg, de azért foglalkoztat a hiba lokalizálása.

Ha a gép nem indul el amikor benyomom a Power gombot, de az alaplap készenléti feszültség alatt van (világít rajta a kis zöld led), az lehet táphiba?
A tápot kinyitottam, és találtam benne pár furcsán púpos kondenzátort...

...s elindulnék Nagy Szellemként rendet rakni a világban

(#713) Latsza válasza sigmoid (#712) üzenetére


Latsza
aktív tag

Még egy laikus számára is a táp mehetett tönkre a leírtak alapján :))
Azok a púpos kondik épp elegek ahhoz h megadják az okot a táphibára

(#714) sigmoid válasza Latsza (#713) üzenetére


sigmoid
tag

Hát, ez nekem is megfordult a fejemben...

Azért inkább megvárom egy tapasztalt tápos válaszát, hogy ha egy kondinak úgy 1 mm-rel meg van emelkedve a kupakja, akkor az halott-é...
Illetve hogy ha igen, akkor érdemes-e pákát ragadnom és kicserélnem a púpos kondikat, vagy ha a kondik elsültek akkor valószínűleg más is meghalt - nincs kedvem 20k-t költeni egy új tápra.

...s elindulnék Nagy Szellemként rendet rakni a világban

(#715) balaz3


balaz3
csendes tag

a 24 pines tápot rá lehet dugni 20 pines alaplapra?

(#716) stol válasza sigmoid (#714) üzenetére


stol
addikt

Milyen tápot kéne elkózni?

(#717) stol válasza balaz3 (#715) üzenetére


stol
addikt

Igen.

Átlalakító nélkül, ha nem ütközik fel a felesleg valamiben.
Ha igen, átalakító kell.

(#718) balaz3 válasza stol (#717) üzenetére


balaz3
csendes tag

kössz

(#719) racing01


racing01
tag

Sziasztok.
Lenne 1 olyan problémám, hogy újraindulgat a gép más más időközönként. Néha sípol a gép, és vid kari hibára utal.megnéztem másik karival is, azzal is újraindult. Nálam hozzább értő emberek azt mondták, hogy valszeg a táp lesz, de anno bemérték és azt mondták, hogy nincs vele gond, ez kb fél éve volt. mielőtt vennék egy új tápot, szeretném kikérni a véleményeteket, hátha meg tudom úszni másképpen is. A mostani táp az egy kb 1.5 éves codegen 300-as. A gép az asus k8n, amd 3100+, 9600pro, 256 ram.
itt az eredeti topic is: [link]
Köszönöm előre is a segítséget :R

(#720) stol válasza racing01 (#719) üzenetére


stol
addikt

kb 1.5 éves codegen 300-as

Ez a hibás alkatrész :DDD

(#721) racing01 válasza stol (#720) üzenetére


racing01
tag

Csak azt nem értem, hogy a régi gépem is újraindulgatott, de amikor mevettem az új procit, lapot, vid karit akkor befejezte. de a régi gépet is megnéztem 1 új táppal, és attól még továbbra is újraindult. Azóta fél éve nincs semmi, csak most kezdte el megint 2 napja.
Szóval vagy a táp, vagy a lap. Az a baj, hogy az egyiket sem tudom megnézni 1 másikkal, hogy melyik a hunyó :(

(#722) KisApám


KisApám
addikt

Tegnap összeraktam a gépemet...
Másodszorra elindult, elkezdtem csinálni a MemTest-et, de kb. 15 perc mulva újraindult a gép és többször nem lehetett életet lehelni belé: pontosabban elindult, de a monitor már be sem kapcsolt, és ahogy néztem a kijelzőket a DVD meghajtókon és a winchesteren, azok villogtak, villogtak. Olyan volt, mintha a gépem állandóan újraindult volna, vagy csak egyszerűen beállt és kész...
Szerintem:
1. Memóhiba nem lehet, mert bejönne a gép legalább a bejelentkező képernyőig
2. Procihiba nem lehet, olyannal már találkoztam, bejön a gép az elsőképernyőig és ott sikít
3. Ezek lehetnek szerintem: táp, alaplap, vidikari (???)

Tápot elvileg tudok próbálni, de csak 300W-os van.
A kérdés: egy 300W-os táp elvisz-e 512 MB RAM; 3,2 GHz PIV; 6800 GT 256 MB; 1 db SATA vinyót???

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#723) Csaba_20_ válasza KisApám (#722) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Codegen, JNC, Mercury 300W-nak hazudott táp nem jó ide. Márpedig aki annyit mond egy tápról, hogy 300W, vagy 400W, az legtöbbször ilyen gyenge minőségű tápot ért alatta. Ezekre a ráírt összteljesítmény csak a gyártó vágyálma. Ja és PIV helyett légyszi legközelebb P4-et írj, mert hivatalosan az Intel a P4-et védette le. ;)

(#724) KisApám válasza Csaba_20_ (#723) üzenetére


KisApám
addikt

Pedig csak egy mondhatni új Codegen 300 W-os tápom van, amivel ki tudom próbálni azt, amit írtam...
Csak elbírja, nem napokig használom, hanem csak 1-2 órát...

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#725) Csaba_20_ válasza KisApám (#724) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Bár függenek az elektronikai jellemzői az alkatrészeknek, mint például a tranzisztoroknak az időtől, de ez az idő leginkább nano, mikro, vagy millisecundumokban mérhető, mintsem percekben, órákban. Ha azt akarod tudni, hogy stabil-e a géped egy 300W-os tápegységgel, akkor ne Codegen-t rakj mellé tesztalanynak. Ha ki akarod küszöbölni az újraindulásos vagy egyéb problémákat, szintén ne Codegen 300W-os tápot rakj oda.

(#726) sigmoid válasza stol (#716) üzenetére


sigmoid
tag

Ez egy 300W-os, Mercury, és 5 éves (P4 kompatibilis).

Amint mondtam, nem gyanakodtam rá eredetileg, de kinyitottam hogy ventilátort cseréljek benne - a régi már hangosabb volt egy traktornál -, és akkor láttam a púpos kondikat...

...s elindulnék Nagy Szellemként rendet rakni a világban

(#727) stol válasza sigmoid (#726) üzenetére


stol
addikt

Akkor rakj táoot a gépbe, a Mercury-, meg a kuka mélyére ;)
NEm javítandó kategória.

(#728) kisho


kisho
senior tag

A minap hoztak hozzám egy sz.gépet javításra. A probléma eredetileg szoftveres volt (spywarek, vírusok), de nálam be se indult egyáltalán. Némi tökölés után kiderült, hogy a tápegység nem jó. (DTK 300W) Levettem a fedelét és láttam, hogy a panel meg volt olvadva 1-2 alkatrésznél és nagyon úgy tűnt, hogy nem most. Beszéltem a tulajjal, de ők soha nem tapasztaltak táppal kapcsolatos problémákat. (gép nem indulás, instabilitás meg ilyenek...)
A probléma egyértelmű, a megoldás úgyszintén (tápcsere), viszont ami a magyarázatot illeti segítségre szorulnék: Ott miért volt jó, nálam meg miért volt kapásból rossz? (ez a helyzet eleve kellemetlen nekem is, a tulajnak is, bár szerencsére megbízik bennem)

[Szerkesztve]

(#729) KisApám


KisApám
addikt

No, feltettem a munkahelyi csoda 300W-os Codegen tápot... elindult vele a lecsupaszított gépem (P4 3,2 GHz; 2 GB RAM; 6800 GT; SATA vinyó).
Utánna kipróbáltam az eredeti Enermax tápommal, amivel eddig nem mozdult semmmi... és mit csinált vele a gép??? ELINDULT!!! :F :Y :DDD
Nem értem...
Utánna belecuccoltam a maradék dolgokat, rácsatlakoztattam a többi meghajtót és 1 órája megy minden még... remélem nem lessz vele gondom...
Csoda történt...

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#730) stol válasza KisApám (#729) üzenetére


stol
addikt

Megijedt a Codeganyétól :DDD

(#731) KisApám válasza stol (#730) üzenetére


KisApám
addikt

Valszeg ;]
Egy 300W-os kodegenyától csakijedezni lehet egy hasonló konfignak :)))

A furcsa az, hogy a SATA vinyóm eddig dög meleg volt.
Most meg kellemesen langyos mindig, pedig csak egy 5V-on lévő 80 mm-es ventit raktam alá.
Lehet, hogy arra is volt valami gebasz...
Mindegy, eddig megy minden... :R

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#732) BLiNk3r


BLiNk3r
senior tag

Attól félek van egy kis probléma:

Volt a közelmúltban egy tápcsere, Azona 400W került a gépbe.
Ment minden hibátlanul úgy 3 hétig, de most van néha olyan, hogy elindítom a gépet, de a meghajtók ellenőrzése után megáll minden (úgy van belőve a bios, hogy minden hibánál álljon meg). Ha ezután belépek a bios-ba, pirossal kiírja, hogy a tápventi 1745-öt forog percenként.

Jólvan, amint lecsekkoltam, gép kikapcs, újra bekapcs, és minden műxik, mintha semmi baj nem lenne...csak az, hogy ez megesik 5 indításból 2x.

Beteg a táp?

(#733) stol válasza BLiNk3r (#732) üzenetére


stol
addikt

Az azona szintén kodegány minőség, de szvsz nem ez a gond :F

(#734) BLiNk3r válasza stol (#733) üzenetére


BLiNk3r
senior tag

Azért annyira csak nem ratyesz, olvasgattam én jókat is Azonáról ;)

És igen, a minőség kérdésénél jobban érdekel az, hogy mi lehet a probléma...

(#735) stol válasza BLiNk3r (#734) üzenetére


stol
addikt

Ha esetleg az alaplap tud ventit szabályozni, akkor ott kell szétnézni először.

(#736) Csaba_20_ válasza BLiNk3r (#734) üzenetére


Csaba_20_
őstag

BLiNk3r írta:
Azért annyira csak nem ratyesz, olvasgattam én jókat is Azonáról.

Én a Codegen, JNC, Mercury tápokról is olvastam jókat, de ezek csak mosolygásra késztettek, ahogy az Azona esetében is. :R Esetedben ki kell deríteni, hogy érzékelőhibáról van-e szó, vagy valóban lecsökkent valamiért a tápventi fordulatszáma(vagy azé a ventilátoré, ami oda van kötve).

(#737) BLiNk3r válasza Csaba_20_ (#736) üzenetére


BLiNk3r
senior tag

kösz a tanácsot, bár az nem igazán világos hogyan tudom kideríteni ezeket :F

[Szerkesztve]

(#738) Csaba_20_ válasza BLiNk3r (#737) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Például lehúzod az érzékelőről a tápventit. ;) Ha változás történik, abból lehet már következtetni.

(#739) zso73 válasza BLiNk3r (#732) üzenetére


zso73
veterán

Vagy csak olaj hiányos a venti! :C :DD

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#740) BLiNk3r válasza Csaba_20_ (#738) üzenetére


BLiNk3r
senior tag

És milyen változásnak kéne történnie?

Mert ha lehúzom a tápventit az érzékelőről, akkor gondolom nem lesz megállás indításkor, mivel nem lesz egy furcsán alacsony érték, amire befigyelne a rendszer.

(#741)



tag

lehet ez az én topikom:

500 w os fsp bluestorm tápom van és néhácska csinálgat olyat a gép hogy kilőő egybőől (mintha elmenne az áram) ez lehet táp hiba?? (melegedés kizárva)
pl hogy nem tudja leadni a megfeleő feültséget?
v valami védelem és azért lőő ki??
v hibás spontán

Esküszöm hogy tudom mit csinálok.....

(#742) Csaba_20_ válasza BLiNk3r (#740) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Elmélkedhetünk rajta, vagy akár meg is csinálhatnád... :U Lássuk mi történik!

(#743) stol válasza (#741) üzenetére


stol
addikt

kevés a rendelkezésreálló információ.

(#744) zso73 válasza (#741) üzenetére


zso73
veterán

Proci hőfok? Shut down hőfok a bioszban mennyi? Mennyire melegszik a proci? Biosz venti forgás érzékelés? Mennyire van állítva,és mennyin forog?

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#745) KisApám válasza KisApám (#731) üzenetére


KisApám
addikt

Annyit észrevettem, hogy most a tápom nem melegszik annyira, mint azelőtt (!!!), illetve a vinyómra is raktam egy 80 mm-es ventit 5V-on, és fele annyira sem melegszik (ez érthető).

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#746) válasza zso73 (#744) üzenetére



tag

proci/alaplap 40 fölé nem megy vga máe megcsinálva 60 fölé már ált nem megy
ventri alapnon kb 2300 körűl forog
shut down hőfok az melyik????:D

Esküszöm hogy tudom mit csinálok.....

(#747) C^^ válasza (#746) üzenetére


C^^
őstag

Ami fölött biztonsági okok miatt lelövi a procit (lekapcsolja a gépet).

(#748) Lacika25


Lacika25
tag

Sziasztok!

Olvastam a hozzászólásokat, hasonlókat találtam is mint az én problémám, de azért kérdezek, biztos, ami biztos. Tegnap miközben beraktam 1 DVD a meghajtóba, nem indult el(Pioneer), megpróbáltam a Commandert indítani, de ekkor tiszta fehér lett a képernyő, csak a szokásos Xp kék keret volt látható, gépnem fagyott, mert egérrel lehetett a piros x-re kattintani, ami reagált is, de nem történt semmi. Reset, ekkor a gép kétszer újraindult bekapcsolás után pár másodpercre, majd harmadszorra felállt és elindult. Akinek vmi tippje van, vagy már tapasztalt ilyet, az írjon please. Tápot akarok venni, de azért biztosra akarok menni. Foxconn ház eredeti tápja van.

Gigabyte GA-P61-USB3-B3, Intel Core i3 2100, 4GB Kingson RAM, ASUS HD6770 Direct CU 1GB, ACER monitor, 400 GB Samsung winchester, DVD író, FSP 350W-os tápegység, Cooler Master ház, Logitech EX110 billentyűzet és egér.

(#749) Lacika25


Lacika25
tag

Még egy kérdés. Mint fentebb írtam Foxconn házam van. Mindenhol azt olvasom, hogy FSP tápokkal szerelik. Na már most az enyémben ISO400PP jelölésű táp szerepel. A képeket elnézve, a feliratozás, magyarázat teljesen ugyanaz, csak a név nem. Valaki segítsen, hogy valójában milyen táppal is állok szemben?Köszi

Gigabyte GA-P61-USB3-B3, Intel Core i3 2100, 4GB Kingson RAM, ASUS HD6770 Direct CU 1GB, ACER monitor, 400 GB Samsung winchester, DVD író, FSP 350W-os tápegység, Cooler Master ház, Logitech EX110 billentyűzet és egér.

(#750) stol válasza Lacika25 (#749) üzenetére


stol
addikt

kép?


Szerk.: Nem a címkéről :DDD

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.