Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#124) NZ/X


NZ/X
csendes tag

Egy kis segítséget szeretnék kérni! :R Csabának ez ügyben már írtam egy emilt, de ha ő nem érne rá, mástól is szívesen vennék tanácsot. Szóval a következőről lenne szó.
Még pénteken a Digitalmindben vettem egy 450W-os Aeropower Aerocool tápot.
Még aznap este beszereltem a gépbe egy 300W-s Codegány helyére.
A gép bekapcsolása után pár seccel az alaplap füstölése miatt kénytelen voltam drasztikus lépéshez folyamodni, kitéptem a falból a zsinórt.Úgy ahogy volt hétfőn reggel bevittem a gépet a melóhelyre, hogy majd onnét viszem tovább a boltba. Itt bent nálam okosabb műszakiak rápillantottak a gépre és így hirtelen a következőket állapították meg: Egy mofset teljesítmény tranzisztor ( 20 voltos)
megadta magát, egy 512 ddr ram is elfüstölt. Ezek első ránézésre megállapíthatók. Hogy még mi egyébb ment tönkre azt nem néztük. Szerintük 90% hogy a táp a hibás.
Délután a boltban 2 percnyi vizsgálódás után azt mondták, hogy a táp tökéletes, és különben is az alaplapot (ASSUS P4P800-as) és a többi kütyürét nem náluk vettem, így sory de nem tehetnek semmit.Még aznap betelefonáltam a fogyasztóvédelmi egyesülethez, és megkérdeztem, hogy mit lehet ilyen esetben csinálni. Azt tanácsolták, hogy a tápról készítsek egy hivatalos szakértői
véleményt, és ezzel a pecsétes papírral menjek vissza a bolta. Ha most sem ismerik el a hibát, vegyünk fel jegyzőkönyvet és bírósági eljárást indítsak. És évek évtizedek kérdése az egész. Úgy gondolom, már csak a bolt flegma viselkedése miatt is ha van esélyem bizonyítani, hogy a táp a ludas végigviszem az ügyet.Ha meglehetne állapítani, hogy tényleg a táp a hibás, és ezt bizonyítani is lehet akkor hajrá. De mielőtt elvinném egy hivatalos szakértői véleményezésre egy hozzáértő embert szeretnék megkérni hogy nézze át a tápot és mondjon róla véleményt (természetesen nem ingyen gondoltam). És ha úgy látja hogy a táp a bibis és ezt szerinte ez igazolható akkor felkötöm a gatyámat és belevágok. Ha nem a táp a hibás, akkor elnézést kérnék előre is a szakértőktől hogy ilyen tudatlan vagyok és magam nem tudtam megállapítani :F .

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.