Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) j.bravo válasza BEE (#549) üzenetére


j.bravo
addikt

Minoltáék sajna már anno különcök voltak (legalábbis a Dynax-ok korában); és a sima középérintkezős vaku fel se csusszan ezekre a gépekre, más a papucs mérete is.
A régi Minolta csati is mintha más lett volna, de erre már nem teszem a nyakam. Azonban valóban sanszos hogy az új Minolta talpas vaku (ami egy az egyben felmegy az A200-ra) már nem okoz gondot.

Whatever.

(#552) D4rkm4n


D4rkm4n
őstag

Sigma EF-500 DG Super Canon-ról mi a vélemény?

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#553) ThufirHawat válasza D4rkm4n (#552) üzenetére


ThufirHawat
senior tag

Pont a hétvégén tudtam tesztelni egyet, rövidke írásom talán már ma este fent lesz a lapomon. [Katt!]
De addig is:
+Erős fény
+Forog mindenfelé
+Második redőnyre (is) szinkornizál
+Vaku exp. korrekci állítható

-Gagyi felépítés, újonnan is lötyög
-Kicsi LCD
-Nem veszi figyelembe a szenzor méretét az autozoom-nál (ez nagyon gáz, csomó teljesítményt veszítünk)

Családi fényképekre, lakásba, tök jó. Szabadba nem vinném.

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#554) D4rkm4n válasza ThufirHawat (#553) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Partyfotózásra tehát megfelel ugye? :)

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#555) Hydra SR válasza D4rkm4n (#554) üzenetére


Hydra SR
addikt

Arra tán még a beépített is megfelel :) Azok nem a minőségről szólnak, hanem az eseményről. Egyetlen kritikus pont talán, hogy a beépített villanó túl közel van az optikai tengelyhez, nehezebb vele elkerülni a vörösszemet. De nincsenek nagy távolságok, általában nincs lehetőség indirekt villantásra mert a plafon magasan van és baromi ritkán fehér szóval a külső vaku előnyeiből sokminden eleve kiesik. Ha meg kicsit több fény van, érdemesebb vaku nélkül fotózni, az adja vissza a hangulatot. A vaku kinyírja a helyszín fényeit. Jó szenzor és fényerős obi kell, akkor sokszor van esélyed vaku nélkül fotózni.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#556) D4rkm4n válasza Hydra SR (#555) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Hát, sajnos a minőségről is.

Azért kell vennem egy külső vakut, mert a beépített valami az élességállításhoz nekiáll stroboszkópozni. Akkor meg mindenki azt hiszi, hogy már ellőttem a képet. Pedig nem.

Szóval kell a külső vaku.

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#557) Hydra SR válasza D4rkm4n (#556) üzenetére


Hydra SR
addikt

Stúdióminőséget külső vakuval sem fogsz elérni egy bulin, korrektet pedig vaku nélkül is lehet, az obin is múlik persze. Nézd csak meg ezeket, vaku nélkül is lehet ilyen minőséget, koncerten:[link]
A minőség számomra nem csak az, hogy nem zajos és nem mozdult be, hanem az is, hogy jó fények vannak. Vakuval ez szerintem nem fog menni, ha csak azzal világítod be a témát, direktben. Nem azt mondom, hogy haszontalan egy külső vaku csak azt, hogy ne attól várd a csodát. Ha anélkül nem tudsz egy bulin jópár jó képet csinálni akkor vakuval sem fogsz tudni. Elvileg nem úgy kéne fotózni, hogy végigvakuzod a bulit, ritkán kéne használni. Megteheted, könnyebb úgy bemozdulásmentes képet csinálni, csak hát szerintem azok a képek megölik a hangulatot amit át kéne adni. Egyébként csak dokumentumfotók lesznek, hogy kik voltak ott. Alibinek jó, gyilkosság esetén :) Fotónak nem biztos. Egyébként meg ha sokat villogtatsz a sötétben a kitágult pupillákba, orrbavágnak akik bulizni szeretnének (vagy legalábbis nem megvakulni) :)

"Azért kell vennem egy külső vakut, mert a beépített valami az élességállításhoz nekiáll stroboszkópozni. Akkor meg mindenki azt hiszi, hogy már ellőttem a képet. Pedig nem."

Azért egy beállított képet meg kéne oldani vaku nélkül, ott nem fognak elszaladgálni vagy hirtelen mozdulatot csinálni az emberek, és még arra is ügyelhetsz, hogy a környezet fényei jók legyenek. Ott csinálj beállított képet ahol van hozzá elég fény. A pillanatképeknél meg nem számít, mit hisz akit lekapsz, úgyis rajtad múlik, mennyire vagy gyors.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#558) Hydra SR válasza Hydra SR (#557) üzenetére


Hydra SR
addikt

(de az mondjuk igaz, hogy a stroboszkópos segédfényről mindenki azt hiszi, hogy már megvan a kép, én is szívtam már meg ezzel az elején de hát bele kell tanulni, a vásárolgatás nem pótolja a tapasztalatot. És egy külső vakut is meg kell tanulni használni.)

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#559) D4rkm4n válasza Hydra SR (#557) üzenetére


D4rkm4n
őstag

A gond csak az, hogy egy zsúfolt szórakozóhelyen nincs sok lehetőség arra, hogy komozíciót állítgassak, hogy a fényekre figyeljek. Pedig hidd el, igyekszem.

Meglehetősen zavaró tud lenni mikor épp beállok fotózásra, két szexi csajszi pózol ezerrel, erre egy debil csávó elkezdi a vállamat rángatni hátulról, hogy őket is fotózzam le. :(((

Én pedig hiába ügyeskedek, akkor is stroboszkópozna a gép ha már mester lennék. Persze nem vagyok. (Meg még egy darabig nem is leszek...) A nép pedig továbbra sem fogja tudni hogy épp mikor exponálok. :(

A célom pedig nem a galériákba készülő művészfotó, hanem egy tűéles portré, lehetőleg úgy, hogy valamennyire látszódjon hogy hol is van. :)

"Azért egy beállított képet meg kéne oldani vaku nélkül, ott nem fognak elszaladgálni vagy hirtelen mozdulatot csinálni az emberek..."

Attól még hogy beállított, még nincs elég fény, így hosszú záridő... Szóval kell oda is a fénybeli segítség. Valóban nem fognak elszaladni, de őket is és engem is érnek lökések...

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#560) Hydra SR válasza D4rkm4n (#559) üzenetére


Hydra SR
addikt

Jó hát ideológiai vitákba nem akarok belemenni csak gondoltam felhívom a figyelmedet a dolog visszájára is, mielőtt pénzt költesz :)
A külső vaku sose rossz de ugyanúgy érteni kell hozzá, hogy ki tudd használni.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#561) D4rkm4n válasza Hydra SR (#560) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Természetesen belátom, hogy még nem rendelkezem a megfelelő tudásszinttel ahhoz, hogy 100%-ig ki tudjam használni a külső vaku adta lehetőségeket. Ugyanakkor bicajozni is keréppáron lehet megtanulni.

Szóval meglesz a vaku és kisérletezem majd. :)

A cél a tanulás. :B

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#562) adik válasza D4rkm4n (#554) üzenetére


adik
őstag

oda inkább vegyél ugyanennyiből egy fényerős obit, és tanulgasd, hogy mennyit lehet a raw-n húzni... Tény, hogy vakuval egyszerűbb, csak ahogy Hydra SR is írta: nem azt fogod kapni, amire számítasz.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#563) BEE válasza D4rkm4n (#559) üzenetére


BEE
addikt

Ez a kinézett vaku egy rendszervaku,
tehát ugyanúgy villogni fog, mint a beépített.
Még ha van is benne segédfény, az csak kis távolságban használható,
aztán villogni fog.
Szerintem jobban járnál egy automata vakuval, ami tud manuált is,
mert időnként az is jól jöhet ilyen helyen.
És sokkal olcsóbb.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#564) adik


adik
őstag

Metz 58-at ismeri valaki? most fogok vele készíteni egy rakat képet, de eddig úgy tűnik, hogy nagyon király a termék!! Ronda és nagy, de hatalmasat villan és nagyon szépen. Mindjárt mutatom.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#565) adik


adik
őstag

Itt tekinthető meg néhány kép, amit a Metz-cel készítettem, és egy K10-zel. Semmilyen kezelést nem kaptak a képek.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#566) D4rkm4n válasza BEE (#563) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Megvettem, kipróbáltam, nem stroboszkópozik. :P

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#567) Hydra SR válasza D4rkm4n (#566) üzenetére


Hydra SR
addikt

Ezt nem is mondta senki, csak azt, hogy valószínűleg van segédfénye ami csak kis távolságra használható :U

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#568) D4rkm4n válasza Hydra SR (#567) üzenetére


D4rkm4n
őstag

"...tehát ugyanúgy villogni fog, mint a beépített."

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#569) Hydra SR válasza D4rkm4n (#568) üzenetére


Hydra SR
addikt

Ja oké, az tényleg nem stimmel.
Nem is tudom, mire gondolt BEE, nem szokott ekkorát tévedni.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#570) werttzui válasza Hydra SR (#569) üzenetére


werttzui
őstag

Öregszik :D :D :D

PENTAX

(#571) orbano válasza Hydra SR (#557) üzenetére


orbano
félisten

muszáj szegénynek túlvilágítania a környezeti fényeket, mivel egy szórakozóhelyen azok folyamatosan változnak. Fényt mér a gép, de mire exponálnál, már az akkor fényforrás helyett 3 másik világít, más színben. Javaslom ha legközelebb mész diszkóba, beszélgess el egy partyfotóssal, hogy hogy is megy ez. (igyekeznek a lehető legkevesebb kiegészítő fényt használni, pont annyit, hogy megfelelően kimerevíthessék a témát. de mindenképpen kelleni szokott valami kis vakuzás)

A vér nem válik VAZZE!™

(#572) D4rkm4n válasza Hydra SR (#569) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Természetesen mindenki tévedhet. :)

Illetve: néha nekem is lehet igazam. ;)

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#573) BEE válasza D4rkm4n (#572) üzenetére


BEE
addikt

Vagy csak a segédfény pont kiegészítette annyira a környezeti fényeket,
hogy már fókuszt fogott a váz.
De ezek csak lehetőségek, mert a konkrét rendszer működését nem ismerem.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#574) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Van valakinek Canon CP-E3 (vaku külső táp) kapcsolási rajza? Vagy kukkantott bele már valaki? :F Az érdekelne, hogy simán párhuzamosan van kötve a 2x4 aksi, vagy van benne valami elektronika is, ami a horror árát indokolja? Ha nem feltétlenül kell megvennem, inkább megépítem... :U

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#575) *Ropi* válasza D4rkm4n (#572) üzenetére


*Ropi*
félisten

Bevált a Sigma gyertyalángja? ;]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#576) Fejo


Fejo
őstag

Ezt ismeri valaki? Vélemények?

Gary Fong Lightsphere (LINK)

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#577) BEE válasza Fejo (#576) üzenetére


BEE
addikt

Fölösleges pénzkidobás.
A vakufejet a plafonnak fordítod és a feléd eső hosszabbik oldalára szigszalagozol
egy nagyobb kártya méretű fehér kartont és meg is vagy.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#578) Bandus99 válasza Fejo (#576) üzenetére


Bandus99
őstag

Itt nezd meg

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#579) Bandus99 válasza Fejo (#576) üzenetére


Bandus99
őstag

Vasarlashoz meg nezd meg ezt a linket.

Index

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#580) attyspocak


attyspocak
aktív tag

Eladó egy használt, de kiválóan működő METZ Mecablitz 45 CT-5 vaku.
Szinkronkábel és átalakító a középső vakusinhez. tartósin, akkumlátor kosár feltöltve + egy üres kosár és a töltő.

Valamint van hozzá egy felfujható Soft box is, ami Photoflex márkájú.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#581) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Használ valaki Canon Speedlite 580 EX II-őt? Az érdekel, hogy mennyi időre válik "harcképtelenné", amikor sorozatlövésben túlmelegedés esetén letiltja a hővédelem? :U

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#582) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Sziasztok!

Eddig a Canon 580 EX II volt kiszemelve nálam mint leendő áldozat, de most képbe jött a Metz 58 AF-1 vakuja. Szinpatikusnak tűnik, főleg a segédvaku miatt, az ára is kedvezőbb (de mivel elég hosszú távra tervezek nem ez a fő szempont), otthon frissíthető a belső szoftvere. Szóval elég kultúrált dolognak tűnik.
Van valakinek tapasztalata vele? Egyelőre nem tudom, hogy 580ex legyen vagy ez az 58 AF-1.

Feel Good Inc.

(#583) Dtomi válasza Pompi (#582) üzenetére


Dtomi
őstag

Mire szeretnéd használni?! Én is vaciláltam ugyan én az 580EX el annál mindenben sokkal jobb az 58 AF-1 viszont mióta kiadták az EXII-t azóta nem vacilálok. Most már kihullik az EX1-től a hajam olyan lassúnak tűnik. Viszont ha nem akarsz rendezvényen 1/16-1/8 ad alatt gyorsan más más beállításokkal több képet lőni akkor a Metz 58 AF-1 1000x jobb választás. Sokkal egyszerűbben lehet vele dolgozni, nem sötétedik ve a kép alja, egyszerűbb deríteni, portré állásban sem kell szívni vele, szóval sokkal jobb a megvilágítása viszont lassabb mint az 580ex II

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#584) Pompi válasza Dtomi (#583) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

"viszont lassabb mint az 580ex II"

Na ettől fétem, és erről nem találtam eddig semmit. Arra használnám amire épp kell, nem tudok konkrét dolgokat említeni. Viszont a gyorsaság fontos szempont, az 550-esem nem volt a toppon ebből a szempontból.

Feel Good Inc.

(#585) Dtomi válasza Pompi (#584) üzenetére


Dtomi
őstag

Erről nem is fogsz mert ezeket a technikai adatokat nem közlik f stopponként
van egy minimum és egy maximum érték amit jól elcsalnak, tedd zsebre...
Én is ilyen mindenre használós vagyok. Volt, hogy több stúdiós munka és kacagás után sem vettem észre semmit hiszen ott nem lövöldöz észnélkül az ember, aztán lettt egy két stock képem is aminél szintén nem vettem észre semmit boldog voltam :U Még esküvőn is csak az aksikat szidtam. Aztán jött a promócios sorozat fotózása :O :O nemhogy 5fps es sorozatot nem tudtam de 3 derített kép után és szegény jó 580 pihenésért könyörgött közben a műsor ment tovább... ezlrt inkább lemondok most az 580ex ről és a második reflektor is háttérbe kerül, annak ellenére, hogy fantasztikus dolog....
marad a fém papucs és a bajonettzár a tekergetéstől úgy is ki volt a tököm...

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#586) attyspocak


attyspocak
aktív tag

Segítség!!!!

Szeretnék egy vakut a Pana FZ30 kompakt gépemhez és hozzá jó lenne egy markolati is . Kinéztem a SOLIGOR SB-50 Vakukioldó markolatot, de sehol nem találtam jüó leírást róla. Valaki használt ilyet? Ismeri? A másik, hogy a Metz MB 36 C-2 vakuról ki tudna mondani pár dolgot. Jó cucc-e?

(#587) Hydra SR


Hydra SR
addikt

Makró vakut keresnék 400D-hez. 2 jelölt van, mindkettő körvaku (az ikervakuk nagyon drágák):

Sigma EM-140 DG Macro Canon körvaku 83 000+ÁFA (100 000)

Canon Macro ring Lite MR-14 EX: 125 000 + ÁFA (150 000)

Átlag árakat írtam.
Láthatóan a Sigma jóval olcsóbb, vajon a Canon mennyivel tud többet a másfélszeres áráért (mínusz a 7800 Ft-os pénzvisszatérités)? Mindkettő 14-es kulcsszámú, vagyis elvileg úgy 1m-ről ISO100-on már F14-en bevillantja a témát, tehát elvileg telemakróra is alkalmas(?). A 200-as Pentaconnal is használnám, annak közgyűrűkkel kb. éppen ennyi a közelpontja.

Eleinte többnyire 50mm+közgyűrű kombinációhozhasználnám (52mm szűrőmenet), de később várhatóan lesz más is. Kérdés: egyáltalán hogyan lehet ezt az objektívre rögzíteni? A leírás alapján még dönthetők is, azt pláne nem értem. Mekkora szűrőméretekre mennek fel? Alapból felmegy az obira vagy kell még valami átalakító?

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#588) adik válasza ByB (#48) üzenetére


adik
őstag

vicceltem :D

[ Szerkesztve ]

Kettő, csipkebokor vessző!

(#589) attyspocak válasza adik (#588) üzenetére


attyspocak
aktív tag

Igy két év multán nem árt tisztázni! :)

(#590) SZBGY


SZBGY
csendes tag

Szervusztok!
Lenne egy nagyon laikus kérdésem.
E-TTL II.re képes gép (CANON 350D) képes lekezelni egy sima E-TTL rendszerű vakut is(CANON talpas)? Természeten automata üzemmódban, TTL vezérléssel gondoltam. Magyarul a fennál -rossz kifejezéssel- vissza felé történő kompatibilitás?
Üdv, SZBGY

(#591) Pompi válasza SZBGY (#590) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Igen képes. Az E-TTL II lényege, nem csak az elővillanásból számol, hanem az erre alkalmas objektívek tárgytávolság információt is adnak a korrekt fényméréshez.

Feel Good Inc.

(#592) kosturica


kosturica
őstag

Sziasztok!Nekem van egy Finepix S9600-as gépem.Szeretnék hozzá egy külső vakut.Milyet tudnátok ajánlani?Köszi előre is!

Xiaomi MI 5S Plus 6/128 GB Grey

(#593) johnjohn válasza kosturica (#592) üzenetére


johnjohn
addikt

(#594) kosturica válasza johnjohn (#593) üzenetére


kosturica
őstag

Nagyon szépen köszönöm a választ.Még annyit lehetne kérdezni,hogy tul.képpen mi a szempont a választásnál?Az a helyzet,hogy kezdő vagyok még,de nagyon érdekel a fotózás.

Xiaomi MI 5S Plus 6/128 GB Grey

(#595) johnjohn válasza kosturica (#594) üzenetére


johnjohn
addikt

A márka, az ár ,meg hogy jó legyen a géphez.Ez elég jó márka, olcsó, és jó a géphez. Ennyi!

(#596) kosturica válasza johnjohn (#595) üzenetére


kosturica
őstag

Szuper!Kösz még egyszer!Szia

Xiaomi MI 5S Plus 6/128 GB Grey

(#597) Pompi válasza johnjohn (#595) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Nincs ennek egy olyan testvére, aminek nem csak dönthető, hanem forgatható is a feje? Lehet ha nem sok az árbeli különbség, akkor hosszú távon jobban lehet járni vele.

Feel Good Inc.

(#598) kosturica válasza Pompi (#597) üzenetére


kosturica
őstag

Hu,azt jó lenne tudni,mert holnap meg szeretném venni,már ki is néztem.Az egyik üzletben csak 17500 FT.

Xiaomi MI 5S Plus 6/128 GB Grey

(#599) johnjohn válasza Pompi (#597) üzenetére


johnjohn
addikt

Nem tudom az is kompatibilis-e a Fuji gépekkel.

(#600) SZBGY válasza Pompi (#591) üzenetére


SZBGY
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm! Még egy kérdésem lenne (az előzőt egy barátom megsegítésére tettem föl). Nekem Panasonic FZ50-es gépem van és a Pana honlapján - meg persze bárhol máshol is - csak annyi infót találok róla, hogy "TTL (Forró)" rendszerű. Ez pontosan mit takarhat? Milyen mérések, paraméterek alapján adja ki a parancsot a vakunak a megfelelő fény kibocsátásra?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.