Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8001) szmayer1 válasza A Zéé (#7996) üzenetére


szmayer1
senior tag

Köszi.

iPhone12, MBA2016, MBP2015, i7-13700K, Gigabyte Z790, RTX 4070Ti, 64GB DDR5 RAM stb, Sony A7iii, Tamron17-28 f2.8, 70-180 f2.8 Sony 85 f1,8 stb.

(#8002) Grga_Pitic válasza Anubis_9 (#8000) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

Én az Amazon.de-t szoktam ajánlani, mert kedvező áron beszerezhető onnan, ingyen van a szállítás (39 EUR felett) és EU-n belülről jön, tehát se vám, se áfa (bár ha az Amazon az eladó, akkor a magyar és német áfa közti különbözetet meg kell fizetni, ez még kb. +4% a kiírt árhoz képest, csak fizetés előtt látod a végső árat).
A Yongnuo 685 ott 89 euró. Onnan 28 ezerből megvan (vagy 29 ezer Ft, ha valamiért a magyar áfát kell fizetned).
Mondjuk én inkább a Godoxot ajánlanám, igaz valamivel drágább.

Garanciában persze valszeg nem vagy beljebb, mintha Kínából rendelnéd...

[ Szerkesztve ]

(#8003) #73959936 válasza Grga_Pitic (#8002) üzenetére


#73959936
törölt tag

-

[ Szerkesztve ]

(#8004) dzz


dzz
aktív tag

Van valakinek letöltve Godox X1T-O használati utasítása? A Godox oldalán 404 fogad az angol verzióra a kínai meg nekem kínai :(
Godox Downloads

A tesztelések során odáig jutottam, hogy a tt350o on-camera módban jól megy 1/4000-ig (néha nem, de akkor akku ki/be és megint jó egy darabig) HSS-ben viszont a legfrissebb X1T-O firmware-el a kép felső kb. tized részén világos csík van, mint a korábban linkelt fórumon. Hmmm. Máshogy emlékeztem, de a lényegen nem változtat igazán. Lehet, hogy valami késleltetést lehetne beállítani az Fn menüben, de ehhez kellene a kézikönyv valami számomra emészthetőbb nyelven.

ERROR: '--failure' is not an option. Aborting... ---goo.gl/BFtD86

(#8005) Grga_Pitic válasza dzz (#8004) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

Semmi, elnéztem.

[ Szerkesztve ]

(#8006) dzz válasza Grga_Pitic (#8005) üzenetére


dzz
aktív tag

Megtaláltam, de nem segít :( Talán igazuk van a fórumon és kevés a kicsike a HSS-hez :(

ERROR: '--failure' is not an option. Aborting... ---goo.gl/BFtD86

(#8007) *Ropi*


*Ropi*
félisten

"Vaku vásárláson gondolkozom, de nem tudom Meike-t vegyem meg?" :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8008) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Nikon D5300 vázra milyen vakut lenne érdemes venni ami valamivel erősebb mint a sajátja (nagyobb beltérben kevésnek érzem). Nincsenek extra igényeim, családot fotózok vele, annyi hogy li-ion akkust szeretnék mert nem akarok a ceruza akkukkal szívni.

Let the Zone take me if I am.

(#8009) *Ropi* válasza kutga (#8008) üzenetére


*Ropi*
félisten

Akkor kizárásos alapon valamelyik Godoxot. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8010) #73959936 válasza kutga (#8008) üzenetére


#73959936
törölt tag

Én ezen gondolkodom már jó régóta

(#8011) kutga válasza #73959936 (#8010) üzenetére


kutga
nagyúr

Mi tart vissza?

Let the Zone take me if I am.

(#8012) #73959936 válasza kutga (#8011) üzenetére


#73959936
törölt tag

Csak a pénz :K

itthon is láttam, de 60 alatt nem lehet megvenni - :(

[ Szerkesztve ]

(#8013) Grga_Pitic válasza kutga (#8008) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

Család fotózásához (hobbi célra) bőven van előnye a ceruza akksiknak. A lítiumos akkumulátoroknak nem tesz jót, ha lemerülnek, vagyis ha nem használod folyamatosan, akkor figyelni kéne arra, hogy ne engedd állásában lemerülni. Ha elfelejted tölteni, elég hamar kinyírhatod az akksit. Az NiMH Eneloopokkal ilyen gond nincs, alacsony az önkisülésük, nyugodtan tárolhatod hónapokon át a fiókban, sőt célszerű lemeríteni töltés előtt.
Ha meghal a ceruza akksi 5 év múlva, akkor is biztosan fogsz tudni venni hozzá másikat. Kínai vakuhoz spéci lítiumos akksit biztos fognak még árulni?

kovacsen222: Amazon.de 113 euró, nincs +áfa, nincs +vám, ingyenes szállítás?

Ropi #8007: húúúúú... :DDD

(#8014) Goliat8207 válasza Grga_Pitic (#7968) üzenetére


Goliat8207
újonc

Sziasztok,

A mai napon megérkezett a vakum, a vártnál gyorsabban, és többet kaptam. mint vártam:) LCD kijelző, manual, TTL, multi mód. A vaku tökéletesen működik TTL módban a Panasonic FZ 82-vel. A vaku elején találtam egy kis derítő lapkát, amivel a vakut kissé a mennyezetre világítva, deríteni tudtam a témát:) Sokkal élethűbb képeket sikerült készíteni, mint "direkt" vaku módban. TTL módban is engedi alul és túlexponálni a képet, amit a raw rögzítés is tovább enged finomítani. Összességében minden pénzt megért, csak ajánlani tudom így pár órás használat után...

(#8015) #73959936 válasza Grga_Pitic (#8013) üzenetére


#73959936
törölt tag

:R

(#8016) Grga_Pitic válasza Goliat8207 (#8014) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

Kösz a visszajelzést, örülök, hogy megy a vázzal gond nélkül.

(#8017) Sleek


Sleek
senior tag

Sziasztok szép napot. Olyan kérdésem lenne ,hogy létezik arra valami képlet ,hogy mekkora pl 24 mm en a vaku kulcsszáma ? Neten nem nagyon találtam róla táblázatot.
Adott egy Youngnuo 560IV vakú aminek azt tudom ,hogy 105mm en 58as iso 100as on.
Köszönöm a segítséget. :R

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#8018) marcitp válasza kutga (#8008) üzenetére


marcitp
őstag

Ez a ceruzaakku (vagy nem ez a gondod, félreértettem?) kérdés nem akkor szívás. *KEÁ-s akkuk állítólag elég jók, és olcsóak. Hozzá egy normálisabb töltő ami regenerálni is tud cca 12e. Gyerekjátékba, távirányítókba egyéb vackokba... - sztem megéri beruházni. De van még olcsóbban is akksi, kétezeré nyócdarab 2500mAh a Lid*-ben. :)

https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

(#8019) *Ropi* válasza Sleek (#8017) üzenetére


*Ropi*
félisten

Szia!

Segítség a kiszámolásához.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8020) itouchfan


itouchfan
senior tag

Sziasztok!
Most kezdenék bele a portréfotózásba, eddig táj- és városfényképezés volt főleg. Ehhez az ismerkedéshez keresnék vakut, lehetőleg minél olcsóbban. Követelmények: állítható, forgatható, dönthető vakufej; manuális beállítási lehetőségek. [Ez] esetleg megfelelhet vagy ennél komolyabb darabokban kéne gondolkodni? (A gép Nikon D3200).

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#8021) *Ropi* válasza itouchfan (#8020) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ha nem kell TTL, akkor igen - bár a "nagy fényerejű" és a "33-as kulcsszámú " egy mondatban kissé viccesen hat. Tény, hogy nagyobb fényerejű, mint a vázak beépített 13-14-es kulcsszámmal rendelkező mókusvillantója, de egy átlagos, 58-as vagy 60-as kulcsszámú rendszervakuhoz képest nem sok.

Mi a fontosabb: a tudás+minőség, vagy az ár? YN560 IV, vagy 660?

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8022) kutga válasza marcitp (#8018) üzenetére


kutga
nagyúr

Van egy jófajta voltcraft töltőm otthon, a ceruza akkukkal vannak/voltak rossz tapasztalataim.

Let the Zone take me if I am.

(#8023) itouchfan válasza *Ropi* (#8021) üzenetére


itouchfan
senior tag

Ez egy jó kérdés. Maradnék a manuálisnál, amennyit használnám, nem hiszem hogy megérné a TTL. Valószínűleg elnapolom a kérdést, mert jelen pillanatban más kiegészítőket szeretnék még beszerezni, de nem annyival drágább a Youngnou 560 IV, hogy ne érje meg azt venni (hosszú távra). Köszi :R

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#8024) koma106 válasza itouchfan (#8020) üzenetére


koma106
senior tag

Pont a héten adtam el egy ilyet, amit ebay-en rendeltem. A TTL hiánya miatt adtam el (elnéztem rendeléskor), most érkezik hellyette egy YN500 (Canon EOS 550D-hez).

-

(#8025) dzz válasza itouchfan (#8023) üzenetére


dzz
aktív tag

Azért ne vesd el a TTL lehetőségét. Legtöbb esetben TTL-el fotózom ahol nem érek rá molyolni, ahol kézzel állítottam és a kijelzőn szép volt, szinte mindig utána meg kellett emelni a világosságot a képeken. Most inkább fölé lövök kicsit, de van, hogy nagyon jó, hogy lehet TTL-el fotózni! Már várom a Godox X1Pro Oly verzióját, ott elég lesz egy TTL próba kép és már teszem is át az értékeket manuálba. Azután lehet tovább játszani...

ERROR: '--failure' is not an option. Aborting... ---goo.gl/BFtD86

(#8026) Sleek


Sleek
senior tag

Sziasztok szép estét. Lenne valakinek YN-560 IV hez magyar nyelvű leírása ? Nem kaptam sajnos a boltban.
Én még elvagyok vele de apu nem tud angolul és el szeretné olvasni.
Köszi

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#8027) Sleek


Sleek
senior tag

Köszönöm közben megérkezett pdf fájlban.

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#8028) pergabb


pergabb
senior tag

Sziasztok!

Tudnátok nekem mondani megbízható márkájú vakut, ami lefedi a 14mm-ert és rácsaphatnám a D750-re? Többnyire valszeg plafonra fog menni mondjuk a fény, szóval nem lenne baj, ha erős is lenne, lakások befotózásához kellene, amikor pedig fényfestés van akkor jól jönne, ha le lehetne szabályozni, anno canon rendszeren volt vakum (yongnuo 500ex) ami 1/64 alá már nem ment.

(#8029) szecsgeri válasza pergabb (#8028) üzenetére


szecsgeri
tag

Nekem YN 565ex II van. Minden feltüntetett kritériumnak megfelel. :) Tud 1/128-adot is.

[ Szerkesztve ]

Monumentális gondolataim manifesztációi, melyek mondatok formájában realizálódnak, limitált mentális képességeid számára nem mind akceptábilisak, így dialógusunk kontinuitása megszakad, nem jön létre az argumentumok szintézise.

(#8030) fecsö76


fecsö76
csendes tag

Sziasztok!
Yongnuo YN560 III vakum van. Mindenhol âllitâk h mindenhez, de az én Canon eos 60D-m nem ismeri fel, de érzékeli, mint külsö vakut.
Jol tudom, h az egy pontos érzékelöjével van gond? A vâzamon 4+1 pontos van. Mâs vakuvezérlövel dolgozik, de ezzel nem....

Seed Szerver bérbeadás, arányjavitás

(#8031) randras_83 válasza fecsö76 (#8030) üzenetére


randras_83
addikt

Mit jelent, hogy nem ismeri fel?
Az középérintkezős, ergo pont mindegy.

https://www.flickr.com/randras83/

(#8032) *Ropi* válasza fecsö76 (#8030) üzenetére


*Ropi*
félisten

Erre a kérdésre is van válasz a Canon EOS topik összefoglalójában. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8033) stickyfreak


stickyfreak
újonc

Sziasztok!

Canon eos 1200d fényképezőgéphez milyen vakut ajánlanátok szabadtéri fotózáshoz? Válaszokat előre is köszönöm.

(#8034) *Ropi* válasza stickyfreak (#8033) üzenetére


*Ropi*
félisten

Mit fotóznál szabadtéren: lepkéket + bogarakat, vagy kamiont?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8035) koma106 válasza *Ropi* (#7984) üzenetére


koma106
senior tag

Meg is érkezett a vakum (YN500EX). Egyelőre nagyon elégedett vagyok vele. Köszönöm a tippet!

-

(#8036) *Ropi* válasza koma106 (#8035) üzenetére


*Ropi*
félisten

Szívesen. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8037) AlBundy


AlBundy
aktív tag

Adott egy D90 amire vettem most egy METZ 54 MZ-3 vakut.
Ha ezt a külső vakut szeretném használni, akkor is felugrana a gyári vaku.
Mit állítottam be rosszul?

Ma bejött egy kövér nő a boltba...

(#8038) anaqer válasza AlBundy (#8037) üzenetére


anaqer
veterán

Van rá esély, hogy kell valami adaptert szerezni hozzá - legalábbis pár perc gugli alapján ez a kombó másnál sem működött...

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#8039) pufancska


pufancska
tag

Sziasztok, egy kis segítségre lenne szükségem. Szeretnék venni rendszervakukat. Tárgyfotózásra szeretném használni. Amire szükségem lenne, egy kioldóra minimum 4, de inkább 5 vakut kezeljen, (már van két vakum Nikon SB600, SB800 ezeket is tudja használni), illetve lehessen a vakukat állítgatni a vezérlőről. Vakukkal kapcsolatban pedig olyan kéne, ugye ami kompatibilis lenne a vezérlővel. Sohasem fogom őket a gépre tenni, oda jó lesz nekem az SB800. Előre is köszönöm a segítséget, illetve a szakértelmet.

(#8040) *Ropi* válasza pufancska (#8039) üzenetére


*Ropi*
félisten

Szia! Milyen vázad van?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8041) pufancska válasza *Ropi* (#8040) üzenetére


pufancska
tag

Nikon D7100

(#8042) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Melyik a legkisebb létező külsős vaku nikon dslr-re? cél az, hogy kb legyen egyenértékű egy beépítettel vagy egy kicsit erőősebb annál, fontos, hogy kicsi legyen.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#8043) A Zéé válasza Vikthor (#8042) üzenetére


A Zéé
addikt

Nikon SB-300
Nikon SB-400 (ha találsz használtan)
Metz M400
Nissin i40 (ez a legkomolyabb)

Just a simple Lineman...

(#8044) Grga_Pitic válasza Vikthor (#8042) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

Godox TT350N

(#8045) pufancska válasza Vikthor (#8042) üzenetére


pufancska
tag

Viltrox JY 610 C

(#8046) *Ropi* válasza Vikthor (#8042) üzenetére


*Ropi*
félisten

Meike MK310?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8047) *Ropi* válasza pufancska (#8041) üzenetére


*Ropi*
félisten

Manuális: YN560 TX + YN 560 IV vakuk.

TTL: YN622 TX + YN622 transceiverek bármilyen vakuk alá (A YN685N-ben beépített vevő is van).

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8048) Vikthor válasza *Ropi* (#8046) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Hú de jó ajánlások vannak, ez a Meike 80 dodóért nem is elérhetetlen. Kis méret és vészhelyzetre tökéletes, nem egy katonai reflektor :DDD

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#8049) Grga_Pitic válasza *Ropi* (#8046) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

De ez még nem dönthető, forgatható szerintem. A Meike MK320 viszont igen.
Méretben valóban a Meike a legjobb kompromisszum, bár ha kicsit nagyobb még belefér, a Godox TT350-et venném. :)

(#8050) *Ropi* válasza Grga_Pitic (#8049) üzenetére


*Ropi*
félisten

És tényleg: a 320-at kellett volna linkelnem. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.