Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) pinkypinky válasza *Ropi* (#1200) üzenetére


pinkypinky
tag

Kérdésemet keresés előzte meg, ezek a videók már a kedvencekben vannak, köszi. :K

De ha tudsz még nem-postoltakat, ne kímélj! :R

(#1202) j.bravo válasza pinkypinky (#1201) üzenetére


j.bravo
addikt

Írásos anyag, gondolatébresztőnek? :)
(a magyar változat elkészítésének főszervezője az a srác, aki a Ropi által linkelt videón beszél ill. fotóz)

Whatever.

(#1203) ottkar válasza Hooper (#1196) üzenetére


ottkar
addikt

A Vaterán vagy az Optiformban kell megnézni, esetleg a Soósnál.

(#1204) pinkypinky válasza j.bravo (#1202) üzenetére


pinkypinky
tag

Speciel én, mint friss elsővakus, pont erre gondoltam. :)

Pdf ment fel telóra, ezer köszönet, szép munka! :)

(#1205) j.bravo válasza Hooper (#1196) üzenetére


j.bravo
addikt

Próbáld meg ennél a fórumtársnál is, az irányjelzős fórumon jó hírnévnek örvend fotós kütyük adásvételét illetőleg.

Whatever.

(#1206) koxkids


koxkids
őstag

sziasztok !

A Mikrosat Villanj körtéről szeretnék érdeklődni akinek van :)
Nem is vészes az ára, és kezdésnek nem rossz.

450D+vakupapucsos szinkron elosztóval működik nemde ?
Csak olvastam, hogy a papucsok nem bírnak nagy feszt, max 6V és nem kellene tönkre vágni a gépet :D

(#1207) Ijk válasza koxkids (#1206) üzenetére


Ijk
nagyúr

Szerintem érdemes beruházni rá. Olcsó megoldás, ha nem akarsz szembe vakuzni, és egy stúdióvaku árának töredéke. A probléma, hogy nem szabályozható. Ez addig nem gond, amíg egyetlen fényforrásként használod. Viszont igen hamar rájössz majd, hogy egy fényforrás kevés, és akkor már probléma a szabályzás hiánya. De az állvány és az ernyő más fényforrással is használható lesz a későbbiekben.
Vele lőttem a számítógépről készültképeket
Ha kinőtted, akkor érdemes használt, szabályozható vakukat beszerezni olcsó rádiós kioldókkal.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#1208) pinkypinky válasza Ijk (#1207) üzenetére


pinkypinky
tag

Ezt néztem én is...

Ez villan úgy is, ha nem kötöm össze semmivel, csak egy másik távvaku villan?

(#1209) Ijk válasza pinkypinky (#1208) üzenetére


Ijk
nagyúr

Igen, van benne fényérzékelős kioldó. Viszont az fontos, hogy a vaku amivel elvillantod manuális módban legyen, ugyanis TTL esetén az elővillanás elsüti a villanyjkörtét még az expo előtt.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#1210) pinkypinky válasza Ijk (#1209) üzenetére


pinkypinky
tag

Oké, köszöntem, akkor beruházok egyre, egy gyengébb buli ára, simán megéri, ha ennyien dicsérik. :)

(#1211) j.bravo válasza koxkids (#1206) üzenetére


j.bravo
addikt

Ha a beépített vakut át lehet állítani manuálisba, hogy csak egyet villanjon, akkor oldd ki azzal. Ha nem akarod hogy a beépített vaku fény megjelenjen a képen, tegyél elé infraszűrőt: egy kocka exponálatlanul előhívott diát, vagy fényt kapott és előhívott negatívot (a film befűzésekor "veszendőbe menő" 1-2 kocka erre tökéletes). A slave vakuk kioldására az infra is elegendő, az én villanj körtémmel és nyikonydéötvenemmel a trükk működött.

pinkypinky: elég kemény bulizós arc lehetsz, ha ez egy gyengébb buli ára :) (vagy csak én vagyok öreg? :D )

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#1212) *Ropi* válasza j.bravo (#1202) üzenetére


*Ropi*
félisten

Hogy hogy nem jutott eszembe... :U :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1213) pinkypinky válasza j.bravo (#1211) üzenetére


pinkypinky
tag

Most erre mit mondjak? :-)
Vendéglátás = szabadrablás. :-)
De ha csak házibulizol is, jéger 3, whisky 5, iható bor 3-5 ropinál indul, válság van gyerekek. :-)

ON: amire kíváncsi lennék a villanjkörténél még, hogy miért kerül annyiba, mint egy sz@rabb állvány? Szétesős, bedöglős, rövidzárós, lakásfelgyújtós?

(#1214) j.bravo válasza pinkypinky (#1213) üzenetére


j.bravo
addikt

amire kíváncsi lennék a villanjkörténél még, hogy miért kerül annyiba, mint egy sz@rabb állvány? Szétesős, bedöglős, rövidzárós, lakásfelgyújtós?

Ez most azt jelenti hogy nagyon (gyanúsan) olcsó?
Mert erre azt tudom csak mondani, hogy Kínában készül... és ugye teljesen manuális, nem állítható a villanás ereje, nincs modellfény, satöbbi satöbbi - magyarul "fapados".

Hárdkór használatnak még nem vetettem alá, de ami nekem van, az ha nem is alkalmas kalapács helyett, azért szétesősnek se tűnik egyáltalán. A rövidzár ellen pedig tessék rendes kismegszakítót használni :)

A buliról: de ezt nem mind egymagad iszod meg, gondolom :)

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#1215) pinkypinky válasza j.bravo (#1214) üzenetére


pinkypinky
tag

Oké, rábeszéltél. :-)

Ami segítségre még szorulok hirtelen (pszichiátriait leszámítva), hogy honnan a csudából tudnék vakuhosszabbító kábelt szerezni, lehetőleg ami az ittl-t is átviszi, bár a villanjhoz úgyis manuálba lenne használva, de mégis. :)

(#1216) j.bravo válasza pinkypinky (#1215) üzenetére


j.bravo
addikt

Őt ajánlottam volna, de most épp szünetel a biznisz a weblapja szerint. Nekem van iTTL vakukábelem tőle (nem gagyi, látszik hogy nem gyári, de igényes barkácsmunka, a rugós érintkezőkhöz a spirálrugókat is ő hajlította!), de iTTL vakum nincs :D Sebaj, jó lesz majd egyszer. Addig is a meglévő vakukhoz használom.

A villanj-hoz a normál vakupapucsos hosszabbító mellett kell egy vakupapucs-szinkroncsati átalakító is, tudod... (ha van szinkroncsati a gépeden, nyilván nem kell... szinkronkábelt adnak hozzá) vagy, indítsd úgy a villanjkörtét, ahogy koxkids kérdésére is leírtam.

Whatever.

(#1217) pinkypinky válasza j.bravo (#1216) üzenetére


pinkypinky
tag

Oké, köszi, ment könyvjelzőkbe.

Igazából új vagyok a témában, és a kábel nem a villanjhoz kellene, azt villanással akarom oldani majd, hanem van egy Metz vakum, amit nem a vázon szeretnék használni. Ahhoz milyen kábel szükséges?

Szerk.: szóismétlés. :)

[ Szerkesztve ]

(#1218) *Ropi* válasza pinkypinky (#1217) üzenetére


*Ropi*
félisten

Az i-TTL-ből kiindulva Nikonod van, az pedig a vázról vezérli (commander módban) a beépített vaku villanásával a többit. Ha azt akarod, hogy ne látszódjon bele a képbe, akkor tegyél elé egy előhívatlanul fényt kapott filmdarabot, ez csak az infra tartományt ereszti át, így a vaku nem lesz látható a képen.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1219) Ijk válasza pinkypinky (#1217) üzenetére


Ijk
nagyúr

Szerintem vegyél egy olcsó rádiós kioldót. Igaz nem lesz ttl-ed, de a vakud így el tudja sütni a villnyjkörtét. A kábellel elég sok nyűg van.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#1220) pinkypinky válasza *Ropi* (#1218) üzenetére


pinkypinky
tag

Nem gáz, akkor marad a manual, hibátlan, csak a vaku, ami a gépen van most (nem a built-in :) ), szeretném, ha nem rajta lenne, hanem térben kicsit arrébb, a villanj meg majd villan, ha a vakum is. :) Gondoltam a kábeles kapcsolatra, mint megoldásra, de Ijk nem tudom anyagilag mennyire lenne húzós egy távelsütő...

(#1221) Degeczi válasza pinkypinky (#1220) üzenetére


Degeczi
nagyúr

a legegyszerűbb, fénydetektáló vakuelsütő $5-6 körül van postával együtt, de ott az elővillanás miatt manuálisan kell használni a beépített vakut, így célszerűbb lehet egy rádiós kioldó, mert az is megvan $20 alatt

(#1222) pinkypinky válasza Degeczi (#1221) üzenetére


pinkypinky
tag

Szétnézek, köszönöm szépen.

(#1223) Snakeiboy


Snakeiboy
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnem megkerdezni hogy nics valakinek tapasztalata a Nissin Di622-es vakuval??? Nikon D80-on hasznalnam es Slave vaku kent. Amiket eddig talaltam rola egesz biztatonak tunnek es nagyon jo aron be lehet szerezni.

Miert?????

(#1224) h-yle válasza Snakeiboy (#1223) üzenetére


h-yle
addikt

Nekem konkrétan 3 napja van egy Di622. :)

Eddigi tapasztalat alapján hozza amit kell, de valamiért nem akar slave módban (Nikon D70) full és 2/3 fényerőn szinkronizálni. 1/4, 1/8... semmi gond, de a 2 legmagasabb fényerőn nem akarja az igazságot.
Na most azt se tudom, hogy ez normális-e, konstrukciós hiba, kompatibilitási hiba, vagy egyszerűen ennek így kéne működnie (kétlem).

Egyébként bőven megéri az árát, az egyetlen hiányossága amit eddig felfedeztem, hogy manuális módban nem lehet zoomolni (fix 35mm) , és ha jól tudom slave csak optikai módban lehet mert se wireless rádió se szinkron kábel támogatása nincs, de ebben a 2 utóbbiban nem vagyok biztos (nem próbáltam).

Mellesleg ha a fenti szinkron problémát sikerül megoldani akkor nekem (nem vagyok egy profi fotós) egyelőre teökéletesen megfelel.

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#1225) Snakeiboy válasza h-yle (#1224) üzenetére


Snakeiboy
aktív tag

Ez erdekes, ilyenrol meg nem olvastam. A tavoli szinkronra lehet venni radios kioldot az nem nagy gond bar a fix zoom az kicsit hatrany de ne legyunk telhetetlenek :). A kebeles szinkronnak mi elonye van a radioshoz viszonyitva, amennyiben persze csak manualba akarom elsutni??? (szerintem semmi de biztos ami biztos megkerdem :) )

Miert?????

(#1226) philoxenia válasza Snakeiboy (#1225) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Fix zoom? :F :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1227) h-yle válasza Snakeiboy (#1225) üzenetére


h-yle
addikt

A kábellel a vaku mindíg elsül, és csak akkor sül el ha kell neki. Optikaival ez egyáltalán nem garantált, főleg ha nem egyedül vagy a vakuval egy ablaktalan szobában :)

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#1228) Snakeiboy válasza philoxenia (#1226) üzenetére


Snakeiboy
aktív tag


Bocsi nyelvbotlas :C
Igy utolag mar en is szenne rohogtem magam rajta :))

Miert?????

(#1229) Snakeiboy válasza h-yle (#1227) üzenetére


Snakeiboy
aktív tag

Vegyel ebayen radios kioldot es megoldodott ez a problema es kabeloznod sem kell :)
[link]

Miert?????

(#1230) Degeczi válasza Snakeiboy (#1229) üzenetére


Degeczi
nagyúr

inkább a DX-ről, ott olcsóbb, és nagyon jó az ügyfélkezelésük

(#1231) h-yle


h-yle
addikt

Addig frankó, hogy van ilyen meg olyan wireless trigger, a hiba csak ott van, hogy tudomásom szerint Di622-vel egyik sem kompatibilis. :(

De nyugodtan rácáfolhat erre bárki saját tapasztalattal, vagy egy linkkel. :)

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#1232) Degeczi válasza h-yle (#1231) üzenetére


Degeczi
nagyúr

miért, mi abban olyan különleges, h nem megy ezekkel? :F

a rádiós kioldó pontosan ugyanazt teszi mint a kamera: rövidre zárja a vakupapucs elsütő érintkezőit: ha így nem működik a vaku, akkor a kamerán sem teszi...

(#1233) h-yle válasza Degeczi (#1232) üzenetére


h-yle
addikt

Elvileg (nem próbáltam) más fesz kell neki mint amit a kioldók adnak a vakunak, ezért bukó. Aztán lehet nem így van, de én randomra nem rendelek be kioldót az is buztos :)

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#1234) Degeczi válasza h-yle (#1233) üzenetére


Degeczi
nagyúr

:F
semmit nem adnak nem csak a kioldók, de a kamera sem!
a vakunak van talpfeszültsége (a mai digitális világban pár V), az elsütéshez csak össze kell zárni két érintkezőt...

(#1235) *Ropi* válasza h-yle (#1233) üzenetére


*Ropi*
félisten

Találkozol valakivel, akinek van kioldója és kipróbáljátok... ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1236) ottkar válasza h-yle (#1233) üzenetére


ottkar
addikt

Régebbi gépeken egy platinázott mechanikus érintkezőt zárt rövidre a gép ami a vakutalp két érintkezőjét zárta. A digiteken logikus hogy nincs mechanikus érintkező hanem tirisztor (eseteg triac) vagy a távkioldásnál fototirisztor zárja rövidre. És a tirisztor lehet olyan hogy kibír 100V-ot is de lehet hogy csak 20V-os. Nekem pld a digit vakum talpfeszültsége 4,8V!

Szegecs weblapján le van írva hogyan lehet a többszáz volt talpfeszültségű vakut leválasztani a gép elektronikájáról hogy az ne károsodjon.

[ Szerkesztve ]

(#1237) ottkar válasza ottkar (#1236) üzenetére


ottkar
addikt

[link]

Ime.

(#1238) h-yle válasza ottkar (#1236) üzenetére


h-yle
addikt

Na ennek akkor utánnanézek, mert csak nem akar szinkronizálni fullon és 1/2-n...

Meg van egy ismerősöm akinek van egy D700-a, majd jól megkérem, hogy had próbálhassam ki vele a vakut.

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#1239) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Új firmware-t kapott a Metz 58AF-1.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1240) pinkypinky


pinkypinky
tag

Hááát, szétver az ideg. :D

Komolyan, sehol nem lehet kapni olyan kábelt, amivel meghosszabbítható egy ittl-es vaku?

Szimplán, egyik vége amit csúsztatok a váz vakualjzatába, másikra meg ráslisszantom a vakut... Hihetetlen.

Ez tényleg ekkora extrém kívánság, vagy csak én nem vagyok életképes? :)

(#1241) *Ropi* válasza pinkypinky (#1240) üzenetére


*Ropi*
félisten

Félpercnyi gúglizással ezt találod ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1242) pitman válasza pinkypinky (#1240) üzenetére


pitman
őstag

Biztosan lehet kapni. Nagy valószínűséggel gyári és utángyártott változatban is létezhet. (ETTL kábelt biztos lehet kapni, ebből gondolom hogy ezt is illene).
Ha a felhozatal árban nem megfelelő, akkor pedig gyártani kell egyet.

(#1243) pinkypinky


pinkypinky
tag

Jézus, mi kerül ebbe 23 ropiba (nem beléd) :DD

Inkább tákolok egyet, ez így ebben a formában minősíthetetlen. :))

(#1244) *Ropi* válasza pinkypinky (#1243) üzenetére


*Ropi*
félisten

Most már tudod, hogy mit keress e-Bayen. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1245) adik válasza *Ropi* (#1239) üzenetére


adik
őstag

Pentax alá nem is akarják frissíteni? (Mondjuk nem mintha nekem bármi is hiányozna belőle, csak úgy, a változatosság kedvéért. :B )

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1246) *Ropi* válasza adik (#1245) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem látom az oldalukon...Nem is tudtam, hogy van Pantaxra is. :) Olympus/Panasonic, Sony, Nikon és Canon van az oldalon.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1247) Mercutio_ válasza pinkypinky (#1213) üzenetére


Mercutio_
félisten

Öhm, szvsz 1-2ezerből megfelelő helyen már elég jó bort lehet venni :K

Ha vallakit érdekel egy Pentax 540FGZ ne fogja vissza magát :N

Ropi: De vaaaan, de vaaaaaaaan!!! :DD

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1248) adik válasza *Ropi* (#1246) üzenetére


adik
őstag

Dehogy vettem volna, ha nincs! ;)

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1249) *Ropi* válasza Mercutio_ (#1247) üzenetére


*Ropi*
félisten

Igen, közben én is megtaláltam. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1250) *Ropi* válasza adik (#1248) üzenetére


*Ropi*
félisten

Kicsit benéztem... :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.