Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9001) ph_5.5 válasza mikrofon (#9000) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

Akkor félreérthetően írtam. Az AD100 az amazon.de oldalán is kínai szállítótól jönne, annyiért amennyisért az AD 200.
Értem az álláspontod, de portréhoz én fényformáló nékül nem használnék vakut, ahol a kényelem már bukik mindenképp. Bowens adapterbe "kell" rakni a 100 - 200 változatokat, de a V1-t is. És akkor ha mindhárom kb azonos árban van (108 (AD100) -116 (AD200) -95 (V1) )... nálam a 200 lenne a nyerő.
De mindneki másképp közelíti meg a dolgot.. így ezek szerint lesz piaca a 100-as verziónak is.

(#9002) mikrofon válasza ph_5.5 (#9001) üzenetére


mikrofon
addikt

Ha nem kifejezetten portré a cél nálam, akkor mind az ad200 körfején, mind a v1-en az ak-r1 fényformáló szett különböző elemei elég jók főleg amilyen könnyű használni. Nagyon ajánlom legalább kipróbálásra a körfej + ak-r1 szettet....
Az árat még úgy gondolom hogy rövid időn belül be fog állni és nem lesz ugyan annyi az ad100 és ad200. Emiatt várok még kicsit....

Jah és nem győzködni szeretnélek, csak elmondtam hogy a piaca az pont én vagyok tehát egyet biztos de lehet hogy kicsit később még egyet el tudnak majd adni nekem . :B

[ Szerkesztve ]

(#9003) ph_5.5 válasza mikrofon (#9002) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

Sokszor asszisztenciával dolgozom. Meg főként Ad 600 vakukkal. A segítő pedig dolgozzon meg a pénzéért :)
Stúdióba kevés a 100-as ereje, az én szokásaimhoz kültérre is. Mondom, magamból indultam ki :) De örülök ha valakinek bejön. Az ára meg nem tudom hova fog lemenni... a 200 sem igazán mozgott, az AD300 mocsok drága. Olyat se vennék :)
Ránéztem az árdiagramra... konkrétan minden felfelé ment árban. Mármint lehet hogy dolcsiban nem változott semmi de a valutánk nem jó irányba mozgott.

(#9004) Timer válasza ph_5.5 (#9001) üzenetére


Timer
veterán

Egyetértek. Jól néz ki, meg szexi, de ugyanannyiért, mint az AD200 szerintem nem vétel, körfej ide vagy oda. A V1-et meg 75 körül is láttam már itthon, ha épp a körfej a cél. Arra mondjuk jó lehet, ha tényleg számít a méret, és rendezvény fotós vagy, beltérre viszel magaddal kettőt, aztán öröm és boldogság.

[ Szerkesztve ]

(#9005) ph_5.5 válasza Timer (#9004) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

TT685 vakuból van néhány darabom. Olyan olcsó volt amikor vettem sok éve hogy kb 3 db kijött ennek az új cuccnak az árából. És ha fényformáló nélkül felteszem 3 könnyű állványra, vagy saját talpára akkor igazából nem oszt vagy szoroz hgy nem kör alakú a feje. Jó dolog a kör fej, de a fej mérete meghatározóbb (pont ahogy nem mindegy hogy alapreflektorral fotózzuk a portrét vagy 100X100-as négyzetes boxxal pedig az egyik kör alakú...) mint a forma. Ígyis- úgyis pontszerű lesz a fény. De nem ragozom- ahogy tegnap már megbeszéltük lesz akinek bejön.

(#9006) Timer válasza ph_5.5 (#9005) üzenetére


Timer
veterán

Jepp, a TT350N-ek mellé (vagy még inkább, helyettük) gondolkodtam én is már egy AD200-on, vagy épp most ezen a százason, de aztán arra jutottam, hogy (most már figyelve arra, hogy ne olvadjanak meg) kettőt a kis tétékből az S2 bracketbe fogatva, és mellé 80x80-as softboxot használva nem hiszem, hogy nagyon más lenne a vetítési kép, mint egy tisztán körfejest használva ugyanígy. Az eerő persze kevesebb, de ez eddig se nagyon volt probléma. Persze én a legritkább esetben fotózok napfény mellett vakuval, szóval másnak még simán megérheti megvenni a százast is (pláne, ha véletlenül az AD200 kap egy combosabb áremelést...)

[ Szerkesztve ]

(#9007) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Sziasztok!
Adott egy Panasonic FZ200-as. Lett egy régi Amity 320 as vaku, a dobozban már nincs meg az útmutató. Annyi van rajta hogy 35mm-es kamerákhoz. Egy Smena Symbol-al használták.
A vakun csak egy darab érintkező található, meg valami bemélyedés.

Olvastam valami "trigger voltage-ról", hogyha nem annyi akkor tönkreteheti a kamerát. Viszont itt 2db AA elemről megy a vaku.
A kérdésem az lenne hogy mennyire használható biztsonságosan egy ilyen régu vaku az FZ200-al?

[ Szerkesztve ]

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#9008) ph_5.5 válasza Moonwolf (#9007) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

Esélyes hogy a vaku tönkreteszi a fényképeződet. Nem a modern kisfeszültségű digitális gépekhez tervezték őket. LEÍRÁS
Az hogy a vaku 1,2...4 AA elemmel működik, nem meghatározó a talpfeszültség szempontjából. Otthon meg tudod mérni ha van egy multimétered. YT-n van pár video ami megmutatja miként kell mérni.

(#9009) ph_5.5 válasza Timer (#9006) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

Fényformálóba helyezve nem lesz jelentősége a négyzetes vs kör fejnek. Szerencsére. :)

(#9010) Moonwolf válasza ph_5.5 (#9008) üzenetére


Moonwolf
senior tag

A tönkreteszi alatt azt kell érteni hogy max papírnehezéknek lehet használni vagy működik, de a szenzor pl: hibásan érzékel?

[ Szerkesztve ]

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#9011) Peczek válasza Moonwolf (#9010) üzenetére


Peczek
aktív tag

A. Verzió: leégeti a fgép elektronikát, hogy utána se kép se hang.

B. Verzió: nem okoz kárt, és a vakut is tudod vele használni manuálban.

Az A és a B változat között a variációk spektrumából bármi lehetséges. Hogy melyik véglethez lesz közelebb, ezt előre nem tudjuk.

Ha kipróbáltad, kérlek számolj be róla, engem érdekel :)

[ Szerkesztve ]

(#9012) Moonwolf válasza Peczek (#9011) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Egy újratölthetős elemet tettem bele, lemértem, a mérés pillanatában 225V volt. Előtte viszont ki lett próbálva hogy egyáltalán működik. Senki nem gondolta hogy ilyen különbség lehet a vakuk között. Nem voltam benne biztos, ezért utána nem is próbáltam hanem megkérdeztem. Viszont így nem forszírozom tovább.
Amikor ki lett próbálva akkor a vakuja brutálisan erős volt. Legalább ötször erősebb mint a sima FZ200 as vakuja. Kár érte, pedig erős vaku. A kis Smena-t már nem igazán éri meg használni.
Egyébként miért érdekel?

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#9013) Peczek válasza Moonwolf (#9012) üzenetére


Peczek
aktív tag

Vicceltem. Szerintem nem érdemes kockáztatni.

OFF2: én egy D70-est használtam egy régi vakuval, mert nem tudtam, hogy megsütheti a fgépet. Nem lett baja, több évig használtam.

de a D7200-re már nem tettem rá.

(#9014) ph_5.5 válasza Moonwolf (#9010) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

Pl főpanel elektronikát kiégeti. Olyan amint amikor 12V-os ledet 220V-ról hajtasz meg.
A modern gépek vakupapucsa talán 10V körül üzemel... de mindenképp alacsony feszültséggel. Ez az általad mért érték a gép halála lesz.

(#9015) Moonwolf válasza ph_5.5 (#9014) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Ezért is írtam hogy nem erőltetem. Marad dísznek.

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#9016) Byk01 válasza Peczek (#9013) üzenetére


Byk01
senior tag

A régebbi Nikonoknak (kb. a D80/90-D200/300(s)-ig) biztosan nem volt bajuk a régi vakukkal, bírta az elektronikájuk. Az újabbakat már nem tudom, nem volt szó róluk ... addigra már bejöttek az olcsó kínai vakuk, senki nem kockáztatott filmes vázakhoz készült vakukkal.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#9017) ph_5.5 válasza Byk01 (#9016) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

Már a D50-D70 2004 körüli bevezetésekor is benne volt a használati útmutatóban hogy magas talpfeszültségű vakukat nem használhatunk a vázakhoz. Az általad felsorolt vázakra is ez volt érvényes.

(#9018) Moonwolf válasza ph_5.5 (#9017) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Jobb nem kockáztatni.

Ezek a kínai vakuk mennyire biztonságosak? Az olcsóbbaknál és a drágábbaknál sincs feltüntetve a feszültsége.

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#9019) ph_5.5 válasza Moonwolf (#9018) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

Nissin, Yongnuo, Godox.. meg pár hasonló típus megfordult már a kezemben, és talpfeszültség kapcsán sosem volt egyikkel sem gond. AZ más kérdés hogy pl Nissin annyira vékony műanyag házat gyárt hogy rossz hozzáérni. Godox bejött, azzal nincs bajom.
Igazából a Nikon Sb600 óta (az nem mai darab) szerintem minden gyártó törekszik arra hogy digi vázakkal jól működjön a termékük.

(#9020) Byk01 válasza ph_5.5 (#9017) üzenetére


Byk01
senior tag

Persze, bele volt írva, hogy ha véletlenül baj történik, akkor fedezve legyenek, de ettől függetlenül lehetett rajtuk használni a régi vakukat. Meg persze át kellett valahogy vezetni az embereket az új vakukra is, "nehogy már a régit használd az új digitális gépeddel".

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#9021) ph_5.5 válasza Byk01 (#9020) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

Nem minden régi vaku talpfeszültsége volt magas... de mivel egy átlag fotós max a használati (akkor még volt normális a vázakhoz) olvasásáig eljutott, de pl nem állt neki talpfeszt mérni, így biztonságosabb volt azt mondani hogy régit ne... és ha 100 vakuból 5 volt csak alkalmas, attól még igaza volt nagy eséllyel a gyártónak a meghibásodás veszélye kapcsán.
Plusz bizonyos funkciók nem is működtek a korábbi vakukkal. És nem csak a ttl-re gondolok.

(#9022) Ottó58


Ottó58
senior tag

Sziasztok!
Engem is foglalkoztatott, hogy a filmes vakut miért nem használja senki sem a digi vázakon? Nem tudtam elképzelni, hogy senkinek sincsen régi vakuja, viszont nem volt létszükséglet a használata, így félretettem e témát.
Most, hogy előjött, én is megmértem a talpfeszt és 40 voltot mutat, mégsem merem használni.
A vaku:

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#9023) JóGéza válasza Ottó58 (#9022) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Szia!
Régebben használták. Most már valószínűleg kikoptak a forgalomból a régi vakuk, már jó ideje vannak olcsóbb és jobb megoldások, mint a filmes vázakhoz tervezettek.

(#9024) Ottó58 válasza JóGéza (#9023) üzenetére


Ottó58
senior tag

Hasznos a link.
Egyébként aki használt filmes géphez való vakut, soknak még megvan az ismeretségi körömben. (nekem 3 is van).
Furcsa is volt, hogy itt a fórumon nem sokan beszéltek róla.
Ezekhez is készíthettek volna olyan adaptert, amivel lehetne a digi vázakon használni, mint pl. a régi filmes obikat.
Persze a gyártóknak, vakugyártóknak nem érdeke.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#9025) Ottó58


Ottó58
senior tag

Ez van leírva a használatiban.

Hogy is van ez? Ebből kiindulva használhatók a "filmes" vakuk, de én mégsem merem.
Én már kétlem, hogy 300Voltnál nagyobb lenne a legtöbb vaku talpfeszültsége. Nálam mindegyik 50Volt alatt van. De hát az újakat is el kell adni.
Vagy szerzek egy régi, olcsó gépet és kipróbálom.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#9026) ph_5.5 válasza Ottó58 (#9025) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

A Nikon továbbmegy...

Ők régóta csak a saját vakuik/tartozékaik használatát javasolják. És tudok is olyan esetet ahol pl a nem gyári markolat (amről azt gondolnánk hogy mi baj lehet...) tönkrevágta a főpanelt. A Nikon pedig köszönte szépen.. a gari már nem is érvényes. De igaz ez az akkukra, és széttárták 2006 magasságában a kezüket akkor is ha valaki a Kingston kártyákra panaszkodott. Hiszen ők a hazsnálatiba be is írták hogy Sandisket tessék venni...

(#9027) Terapeuta


Terapeuta
őstag

Sziasztok,

én is szeretném kipróbálni, mit tudnék kihozni egy egyszerű "stúdió vakuzásból", amíg nem tudom, mi lesz a végeredmény, a lehető legolcsóbban. Van egy 6D + hozzá van egy 60-as yongnuo vakum. Van még egy állványom a fényképezőgéphez. Semmi más.
Szeretnék valami hasonló szintre eljutni: [link] rögtön a videóban elkészített kép.
Ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem:

1. Milyen háttér tudja kihozni ezt a szép "rusztikus" hátteret ami a videóban? Illetve mi a javasolt legkisebb méret (ha ez a dedikált háttér megkerülhetetlen), amelyet a gyakorlatban is lehet használni? A szép háttereknek szép ára van...Egy arany, vagy vmilyen derítőlap....működőképes lehet?
2. Ahogy nézem az erről szóló videókat, az érzésem, hogy a fényformálóknál a méret a lényeg...reálisan, mekkora méret az ami a vakumat is figyelembevéve jól tudna működni otthon egy nappaliban. Ez pl tetszene: [link] mert minden benne is van (állvány nem) de kicsinek tartom (?), illetve
3. indirekt ernyőben is gondolkodtam mivel az egyszerű összeszerelés szempont: [link] vagy legalábbis azt gondolom, hogy annak kellene lenni.
4. A vakutartó állványnál van amire érdemes figyelni. Ezt néztem: [link] vagy [link]

Egyenlőre otthon, szobában próbálkoznék, a 6 éves gyerek lenne a fő téma.

Ha esetleg tudtok olcsóbb ötleteket, azt szívesen venném (ha épp felhozza bármelyikőtöknél a google rekláma)...

[ Szerkesztve ]

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#9028) grigo


grigo
őstag

Sziasztok. Van olyan szabály vagy csak sima ésszerűségi alapon bármi elv, hogy ha van egy 400w vakum akkor ha veszek mellé még vakut az is legalább 400w legyen? Pl. ha mondjuk borosüveget fotózok és két oldalról szeretnék szép fényt akkor gondolom fontos a szimetrikus megvilágítás, ott talán hasznos lehet, de egyéb más téren, pl portré, nektek szokott ilyen igény felmerülni?

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#9029) ph_5.5 válasza grigo (#9028) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

Semmi jelnetősége az azonos teljesítménynek. Ha más méretű, más gyártótól származó fényformálót használsz, azonos vaku, azonos teljesetítményen más mennyiségű fény érheti a tárgyat. Illetve a vaku teljesítménye egy irányszám, ami gyártótól függően eltérhet a valóságban. (pl Godox Ad600 alapreflektorral 1m-re erősebbet villan mint a Siros 800L)
Ha nem tudsz vagy nem akarsz azonos távolságot tartani a témától a vakuval akkor megint mindegy hogy mi van a vakura írva. Fénymérő nélkül több vakuval dolgozni úgyis csak tippelés...

(#9030) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Sziasztok!

Nikon D5100-es vázra keresek vakut. Elsősorban beltéri fotózáshoz lenne, de nem profi munkára. Mit ajánlanátok?

Előre is köszönöm a válaszokat! :R

(#9031) vihartigris válasza BigBlackDog (#9030) üzenetére


vihartigris
őstag

Nézz szét a Godox vakuk között.

bármi reciproka a semmi

(#9032) BigBlackDog válasza vihartigris (#9031) üzenetére


BigBlackDog
veterán

:R Valamiért sikerült ezt csak most észrevennem. :B

Jól látom, hogy Godox vakura csak a Mikrosat adja meg a 2 év jótállást? Nézegetve a választékot kicsit elbizonytalanodtam. Elég lehet nekem a Godox TT350N is, vagy lenne értelme a TT685N, vagy V350N vakunak is? Nikon D5100/D80-as vázon lenne használva, 18-105 mm közötti gyútávú obikkal.

(#9033) vihartigris válasza BigBlackDog (#9032) üzenetére


vihartigris
őstag

Beltérben vagy kültéren használnád?

Közben visszaolvastam, hogy beltéren.
Oda elég lehet a 350-is.

[ Szerkesztve ]

bármi reciproka a semmi

(#9034) BigBlackDog válasza vihartigris (#9033) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Egyelőre beltér (lakáson belül) csak. Ha kültéren is lenne használva a jövőben, akkor már célszerű lehet a nagyobb is? Vagy kültéri használat esetén árban jóval feljebb kéne menni?

[ Szerkesztve ]

(#9035) BigBlackDog válasza BigBlackDog (#9034) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nézegetve ezt a tesztet, azért elgondolkoztam most a nagyobb modellek valamelyikén. Nagyobb szobában már lehet, hogy kevés lenne a 350. A TT685N és a V350N között van lényegi különbség (kulcsszámon és az energiaellátáson kívül)? Melyik az ajánlottabb a kettő közül?

[ Szerkesztve ]

(#9036) vihartigris válasza BigBlackDog (#9035) üzenetére


vihartigris
őstag

Ha a méret, súly nem zavar és a pénz is megvan rá akkor vedd a nagyobbat.
A tt-s AA akkus vagy ceruzaelemes, a v-s saját akkumulátoros.

bármi reciproka a semmi

(#9037) Soká


Soká
senior tag

Sziasztok!
Rendelnék a meglévő mellé még egy Godox TT685C vakut. Próbálkozzam innen?
A garanciáról hajlandó vagyok lemondani, keveset használom én a fotós cuccomat, inkább azzal nem vagyok pontosan tisztában, hogy az áfán + vámon kívül mit és mennyit kell még esetleg fizetnem? És nagyjából van-e esélye, hogy ne is kelljen külön fizetni?
Köszönöm a tapasztalatokat!

(#9038) Peczek válasza Soká (#9037) üzenetére


Peczek
aktív tag

Korábban én rendeltem E-bay-ről YN vakut, Kínából. Fene lassan jött meg, de megjött szépen. Akkor még meg lehetett úszni az ÁFA-t és a vámot is. Úgy tudom, hogy szigorodtak a vámszabályok, tehát vszeg lesz rá VÁM + ÁFA

[ Szerkesztve ]

(#9039) kacsento1


kacsento1
senior tag

Én is Ebay-ről rendeltem, de én Godox-ot spanyol raktárról. 7 munkanap alatt megjött, minden rendben volt. Mivel eu raktár, így vám+áfa nincs.

(#9040) Soká válasza Peczek (#9038) üzenetére


Soká
senior tag

Köszi Nektek!
Végül tegnap este megrendeltem... Ügyetlen vagyok, én eu-raktárosat nem találtam, igaz az e-bay-t eleve nem néztem.
A vámszabályok nem szigorodtak, hanem szigorodni fognak júl. 1-től. Éppen azért rendeltem most, mert abban bízom, hogy 70 nap alatt csak ideér...
Meglátjuk, mi lesz. Rendeltem sok egyebet is...

(#9041) Popeeey


Popeeey
kezdő

Sziasztok,

Kérlek segítsetek. Két vaku között vacilálok. Godox 860II és a Godox V1. Rendezvényeket, portrét fotózok leginkább. Sony 7m3 + 24-70gm optikam van jelenleg.

Kérlek segítsetek. :)

(#9042) mikrofon válasza Popeeey (#9041) üzenetére


mikrofon
addikt

Esetleg godox ad100pro.

Én a kettő közül a v1-et ismerem és nagyon szeretem . Főleg mert nagyon jó hozzá az ak-r1 fényformáló szett.

(#9043) kacsento1 válasza mikrofon (#9042) üzenetére


kacsento1
senior tag

Én tt685s-hez vettem egy S-R1 kiegészítőt, és úgy használom az ak-r1 szettet. Nyilván a v1 jobb vaku mint a tt685, és biztos szebb eredményt ad az ak-r1 szett körvaku fejjel (ugye arra van optimalizálva a szett), viszont ha számít a büdzsé, akkor ez is egy járható út lehet.

(#9044) mikrofon válasza kacsento1 (#9043) üzenetére


mikrofon
addikt

Szerintem ez is jó ötlet.

(#9045) Popeeey


Popeeey
kezdő

V1ről jókat olvastam, de 860ról is :) haveromnak 860 vakuja van, és csak ezért húzok felé. Mert kölcsönadná amikor kell nekem plusz vaku :)

V1 nél 28-105mm működik a zoom. 24-70 optikanal 24mm nél manual a vált át automatikusan ? Vagy mire kell számítani ?idáig csak 24-200mm zoomos vakum volt, igaz legtöbbet manualban használtam. Bocs ha hülyeséget kérdezek.

(#9046) mikrofon válasza Popeeey (#9045) üzenetére


mikrofon
addikt

Ha a vázon van vaku akkor fel kell rakni egy fenyformázót az ak-r1 szettből (kettő is van benne erre a célra) különben a kép széleit nem világítja be a vaku. Ha meg nem a vázon van a vaku akkor úgy is manuálisan a 28mm a legjobb és megfelelő fenyformázót használsz. Ami egyébként amúgy is javasolt a szép fényekhez.

Attól hogy valaki más fajta vaku ad kölcsön, neked még lehet v1, de akár ad100 vagy ad200 is mert jól működnek együtt, mert bármelyik godox transmitter jól lekezeli ezeket.

[ Szerkesztve ]

(#9047) Popeeey válasza mikrofon (#9046) üzenetére


Popeeey
kezdő

Azt nézem, ha veszek 860II és a AK-R1 szettet, lényegében ugyan az eredményt érem el mint a V1.el. 25 ezer FT különbség. Rendezvényeket fotózok elsősorban és lehet elég lenne az olcsóbb is. Jót akarok és nem akarok kompromisszumot kötni, de valahogy mindegyiknél azt érzem, hogy valamit elvesztek. :)

AD100, Ad200 később szeretnék venni. Rendszervakut kell elsőkörben vásárolnom távkioldóval.

Azért gondoltam, hogy ugyan azt a vakut vásárolnám, mert akkor ugyan azt a teljesítményt kapnám. nem lenne semmivel sem másabb .

Mégegyszer köszönöm a tanácsokat :)

(#9048) Soká válasza Soká (#9037) üzenetére


Soká
senior tag

No, ha már kérdeztem korábban, akkor megosztom veletek a tapasztalatot: Végül 30 nap alatt megérkezett a vaku! (ebből egy hetet kishazánkban dekkolt...)
A vaku mellé adtak egy rakás ajándékot, van amiről azt sem tudom, micsoda...
Ha működik is a vaku (még nem próbáltam...) akkor kellemes csalódás. Amit itthon vettem, ahhoz csak egy jóval drágább számla járt...

(#9049) tvamos válasza Soká (#9048) üzenetére


tvamos
nagyúr

Talan itt kapsz valaszt a kerdeseidre: [link] ;)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#9050) Soká válasza tvamos (#9049) üzenetére


Soká
senior tag

Köszi! Közben kibontottam és azért rájöttem erre-arra, de köszi a videót. Elsőre nem értettem, hogy miért egy fehér falon demonstrál és miért nem valami életszerűbb szituációban, de végül is egzakt így a dolog. Mondjuk, ha az utolsó képkockákkal kezdte volna, akkor nem nézem végig az egészet... :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.