Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) attyspocak válasza kosturica (#592) üzenetére


attyspocak
aktív tag

Nincs. Ebben a kategóriában nincs .Egyel nagyobb kategóriában kb. 45 ezresért van olyan ami TTL-es, de nem forgatható, csak dönthető a fej. A forgathatóak (van nyeles is) vakuk igen komoly árakkalkaphatóak sajna.

TTL-es

forgatható sima TTL

forgatható nyeles TTL

Nekem is 36 c-2 van a Pana FZ30 gépermhez és nagyon jó kis vaku. Az ár-érték aránya nagyon jó, bár az alább látott linken kissé drágán adják. Ezt már meg lehet venni 18 ezer körül újonnan!

árgép 36 c-2

A metz ezeket ajánlja a Fuji Finepix S9600 géphez:
This camera is equipped with an accessory shoe with centre contact for the connection of an external flash unit providing auto flash mode:

mecablitz 20 C-2
mecablitz 76 MZ-5 digital
mecablitz 45 CL-4 digital
mecablitz 54 MZ-4i
mecablitz 44 MZ-2

metz

(#602) attyspocak válasza kosturica (#598) üzenetére


attyspocak
aktív tag

Szia!

Itt nézheted meg az árakat! árgép

Látom, hogy a géped TTL-es vakuvezérlést is ismeri ezért nem javaslom az általam is vásárolt 36 c-2 vételét, mert nem tud TTL-t és így kihasználatlan marad ez az igen hasznos funkció!
Szánj rá kicsit több pénzt és vásárolj TTL képes vakut.
Metz az árgépen

Vásárláshoz vigyed a gépedet és próbáld ki a boltban a vakuval.

Ezt már pm-ben akartam! :)

[ Szerkesztve ]

(#603) attyspocak válasza SZBGY (#600) üzenetére


attyspocak
aktív tag

Tudtommal a TTL rendszer azt jelenti, hogy a zársebesség és blende értéket adja meg a vakunak a gép.

(#604) j.bravo válasza SZBGY (#600) üzenetére


j.bravo
addikt

TTL = Through The Lens.
Azaz, az objektíven keresztül történik a fénymérés.
Filmes gépnél a filmről visszaverődő fény mennyiségét mérte, és ha elég volt, leállította a villanást. Digit gépeknél az (ismert erejű) elővillantás(ok) közben mér, és az "éles" villanás erejét ennek megfelelően számolja ki és állítja be.
(A közép- és talpérintkező mellett van még pár érintkező; ezeken futnak az adatok ill. a vezérlő jelek).

(Van olyan vaku, aminek saját fénymérője van; ezeket automata vakunak szokták csúfolni. Azokon a gépeken is működik, amelyeken csak középérintkező van - viszont nem az objektíven keresztül mér fényt... akad olyan TTL vaku is, aminek van ilyen funkciója. A TTL sajna rendszer/márkaspecifikus; bár Nikon vaku felmegy Canon gépre és fordítva, a TTL vakuzás nem fog működni. Az automata mód viszont igen (még mindig kényelmesebb a teljes manuálisnál)
A Pana gépedhez ha TTL vakut vennél, a Pana vakun kívül jó az Olympus is :) Ugyanúgy működik vele minden, ugyanazt tudja (merthogy a felirattól eltekintve tökugyanaz), és jóval kevesebbe kerül.

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#605) kosturica válasza attyspocak (#602) üzenetére


kosturica
őstag

Köszönöm a választ!Megnézem!

Xiaomi MI 5S Plus 6/128 GB Grey

(#606) attyspocak


attyspocak
aktív tag

Hát igen a Pana a vakuit kissé drágán kínálgatja. :)

(#607) kosturica válasza attyspocak (#603) üzenetére


kosturica
őstag

Még annyit,hogy a gépkönyv(Finepix S9600)azt irja,hogy a TTL funkció nem használható!Sajnos.Találtam egy másik vakut,ezt megnéznéd?
[link]

Xiaomi MI 5S Plus 6/128 GB Grey

(#608) attyspocak válasza kosturica (#607) üzenetére


attyspocak
aktív tag

Hát az elég gáz, ha az adatlapja szerint van TTL és ezt a vakusin is mutatja a plusz érzékelővel, de a gyár azt állítja, hogy nem használható. Azt én megnéznéám, hogy amikor vásároltam erre a gyártó (és a kereskedő) felhívta-e a figyelmem, mert ha nem, akkor tul. kép. átvertek! Mert ugye a gépkonyvet csak kibontás után - általában otthon -olvassa át az ember!

A vaku kapcsán: Ha jól látom van saját fénymérője és elővillantója, ami pozitív. A negatív, hogy itthon nem kapható, így nem tudod kipróbálni.

Én elsősorban nem az e-bay-t választanám! :)

egy webbolt kint

[ Szerkesztve ]

(#609) kosturica válasza attyspocak (#608) üzenetére


kosturica
őstag

Én nem találtam az adatlapján olyat,hogy TTL vaku csatlakozás van,csak azt,hogy szinte bármelyik középpontos csatlakozásut elfogad.Azért köszi

Xiaomi MI 5S Plus 6/128 GB Grey

(#610) attyspocak válasza kosturica (#609) üzenetére


attyspocak
aktív tag

Hát nem tudom, de a Fuji saját oldalán S9600 leírásában szerepel, hogy TTL fénymérés.
Külön a vakuról csak annyit írnak, hogy 9 centi magasra nyílik fel a beépített vaku.
A vakusínről semmit. Én, mint laikus azt hinném, hogy ha a vakusínen nem csak középpontos érintkező van és tud a gép TTL fényméárést, akkor a vakuvezérlése is TTL. Megjegyzem, hogy a nálam nyílván jobban tájékozott Metz szakik is csupa TTL vakut ajánlanak hozzá. Tehát nem csak engem téveszt meg!
A pixinfós leírásban is hibrid: kontraszt érzékelő TTL + passzív vakuvezérlést írnak, pedig ők is okosabbak ebben a témában nálam! Vagyis megtévesztő a Finepix leírás és reklám!

(#611) Dtomi


Dtomi
őstag

Az s9600nak egyszerű mezei középpontos saruja van. 1 ponton keresztül semmiféle információt nem tud küldeni/fogadni. Így automatikát nem tud kezelni. Se ETTL-t ITTL-t TTL-t Ezért kell rá canon vagy nikon vakut venni, és ha valaki továbblép már nem kell vakut vennie. Persze ezok is csak sima manuális villanóként fognak működni.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#612) attyspocak válasza Dtomi (#611) üzenetére


attyspocak
aktív tag

Hát én nem tudom, de akkor honnan szedte a pixinfo a TTL-t?

A gép felülről fotózva. Látszik a vakusinben a jobb oldalon egy kis fém csík a közéoérintkező mellett.

(#613) Hydra SR válasza attyspocak (#612) üzenetére


Hydra SR
addikt

A beépített vakuja TTL, de külső vakut csak sima buta villanóként fog kezelni, bármit is raksz rá. Egyszerűen azért, mert nincs ami átvezesse a szükséges információkat a gép és a külső vaku között. Nincsenek meg neki az érintkezők. Amit te látsz a középérintkező mellett az nem tudom, micsoda de a TTL saruban még 4 olyan hasonló - csak kisebb - pöttynek kéne lennie mint ami középen van.

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#614) Hydra SR válasza Hydra SR (#613) üzenetére


Hydra SR
addikt

Ilyen egy TTL vakucsatlakozó:
(katt a képre a nagyításért)

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#615) kosturica


kosturica
őstag

Köszönöm mindenkinek a segitséget!Megvettem a Metz mecablitz 36 C-2-őt.17500 Ft volt.Remélem azért hasznát veszem!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi MI 5S Plus 6/128 GB Grey

(#616) kosturica


kosturica
őstag

Teszteltem egy kicsit a vakut!Hát ez egy másik "szakma",de azért sikerült jól beállitani.A beépitetthez képest egy álom a fényereje meg a funkciói.Cellux-al ragasztottam a tetejére egy fotópapir csikot,ahogy a profiktól láttam,szuperül müködik.El tudom képzelni egy jó TTL vaku milyen dög lehet.Szerintem ár-érték arányban ez egy kitünő választás volt!!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi MI 5S Plus 6/128 GB Grey

(#617) SZBGY válasza j.bravo (#604) üzenetére


SZBGY
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm!

(#618) SZBGY válasza attyspocak (#603) üzenetére


SZBGY
csendes tag

Köszönöm szépen!

(#619) RedMantis


RedMantis
csendes tag

Üdv!

Ma hallottam (a Camera Kft-nél mondták), hogy az új 580 EX II vaku nem működik rendesen a "nem" MARK III-as gépekkel. Ezzel kapcsolatos tapasztalat érdekelne, mert két napja megrendeltem egy ilyen vakut a 30D-m mellé. Ez most egy kicsit kétségbeejtő. Csak sajnos a Canon-ról az utóbbi időben bármit el tudok képzelni.

(#620) Dtomi válasza RedMantis (#619) üzenetére


Dtomi
őstag

LOL :C Ez óriási marhaság!!! A sima 580EX egy határ szar.... nehogy hagyd magad lebeszélni a kettőről. Ugyan nem próbáltam még a II-t de az 1-nél csak jobb lehet....

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#621) *Ropi* válasza RedMantis (#619) üzenetére


*Ropi*
félisten

A Camera Kft-nél még azt sem szabad elhinni, amit kérdez(nek). :((( Dilettáns egy banda.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#622) RedMantis


RedMantis
csendes tag

Most nézegettem néhány külföldi fórumot. Megoszlanak a vélemények. Sok a selejtes darab (volt aki harmadikra kapott jót), többen írják, hogy a master-slave dolog nem igazán működik rajta. Kicsit "beparáztam", mert hát nagy kiadás. A Canon mostanában meg csak szart hozott ki. Remélem lesz valaki aki használ ilyet, mert ha nem akkor visszamondom, sőt, lehet megválok az összes Canon cuccomtól.

(#623) RedMantis válasza Dtomi (#620) üzenetére


RedMantis
csendes tag

Ezt hogy érted: "A sima 580EX egy határ szar" ?

(#624) *Ropi* válasza RedMantis (#623) üzenetére


*Ropi*
félisten

Sztem "rakás"-t akart írni. :K

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#625) RedMantis válasza *Ropi* (#624) üzenetére


RedMantis
csendes tag

Erre én is gondoltam, csak nehéz lehetett így elütni. :)
Viszont ha az egy rakás szar, akkor a II-es is az lehet. Azt hiszem nem érdemes akkor megvenni. Sajnos a Metz márkaszervízben az egyik szaki a Metz-ről is lebeszélt, mivel az is szar.
Azt hiszem egy dolog marad, megválni a Canon-tól és venni egy Nikon-t vázat.
Az SB600-at használtam párszor a 30D-n (persze csak manuálban), de jó kis vaku. Gyorsan tölt, "szépen" villan.

(#626) *Ropi* válasza *Ropi* (#624) üzenetére


*Ropi*
félisten

A poén a dologban, hogy már én is rendeltem magamnak egy 580 EX II-őt, csak eladták másnak. :W Lehet, hogy így jártam jobban? :F :Y

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#627) RedMantis válasza *Ropi* (#626) üzenetére


RedMantis
csendes tag

Vedd át az enyémet! ;)
Január elején érkezik. :)

(#628) *Ropi* válasza RedMantis (#627) üzenetére


*Ropi*
félisten

95-ért ideadod, mint amennyiért az enyém lett volna? ;) Nincs véletlenül hozzá egy CP-E3? :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#629) RedMantis válasza *Ropi* (#628) üzenetére


RedMantis
csendes tag

A 95 rendben van. :)

(#630) Dtomi


Dtomi
őstag

HVL-f32X -el kezdtem volt belőle ha jól számolom 3... Ez sok mindent elárul ;] !
Utána 420 EX-el fotóztam :Y annál megbízhatatlanabb vaku nem volt még a kezembe soha beleértve a 32X-et. Az unomat 73B-m még egyetlen egyszer nem csinált olyat, hogy ne villant volna, arról nem is beszélve, hogy igen sokat kellett kompenzálni vele automata ellenére. SB-600at olyan rövid ideig, hogy nem merek róla se jót se rosszat írni meg egyébként is csak kioldásra használtam. 580EX csúcsvaku ellenére eléggé energiaéhes, legalábbis az álltalam használtak. Igazából a sebességével nem voltam kibékülve. Ja és állandóan "ráragadt" a gépre pedig nem téptem meg soha a szorítóját de majd' úgy kellett levésnem. Szóval megelégedve még egyikkel se voltam eddíg.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#631) Dare2Live válasza Dtomi (#620) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Majd egyszer ha teheted próbáld ki rendesen a Nikon SB800at, engem már rémiszt, hogy 95%ban csak vmely automata TTL modban van és mindig minden jó. Bár ez lehet csak az én igénytelenségem minősíti. :DDD

Lassan már el is fejeltem, hogy kell használni.... :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#632) *Ropi* válasza RedMantis (#629) üzenetére


*Ropi*
félisten

Írtam PÜ-t még tegnap. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#633) Pompi válasza RedMantis (#622) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

"A Canon mostanában meg csak szart hozott ki."

Én pár hete vásároltam ezek szerint egy szar 40D-t és egy szar 580 EX II-t :D
Biztos egy igénytelen lúzer vagyok, de nekem mind a kettő nagyon bejött.

Szerintem nagyon jó ez a vaku. A kivitelezése első osztályú, anyaghasználat ötös, a cseppmentességnek köszönhetően gumirozott kezelőszervek nekem nagyon bejönnek, végre az akksi tartó fedelét is normálisan megcsinálák (lehet, hogy ez már 580-nál is jó volt, de az 550-nél és 420-nál amiket előtte használtam nem annyira), azt pedig, hogy nem tárcsával kell feltekerni, hanem ilyen bajonettzáras , gombnyomásra oldható rögzítése van kimondottan tetszik.

Egyelőre csak otthon pár tárgy (termék) fotónl használtam leginkább, de működik rendesen, nagyon gyorsan újratölt (persze ez függ a villanás erősségétől is).
Megvétele előtt gondolkoztam még a Metz 58 AF-1-en, de végül a Canon lett és cseppet sem bántam meg, sőt.

Nem tudom mennyire foglalkozol komolyan a fotózással és milyen cuccaid vannak, de ez a vaku miatt megválok az összes Canon cuccomtól elgondolás nem túl bíztató hozzáállás.

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#634) Dtomi válasza Pompi (#633) üzenetére


Dtomi
őstag

Jah tényleg ezt el is felejtetem megemlíteni, hogy minden aksicserénél az 580-nál le kellett törni az aksitartó fedelet... LOL

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#635) Pompi válasza Dtomi (#634) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Igen erre gondoltam én is, csak az 580-at nem ismertem annyira, de a 420-nál és az 550-nél ez volt, minden akksicserénél azt lestem, hogy most fog letörni az ajtó.
Az 580 EX II ebből a szempontból (is) jól vizsgázott.

Feel Good Inc.

(#636) RedMantis válasza Pompi (#633) üzenetére


RedMantis
csendes tag

A mostani "szarok":
- 1D Mark III: hibás fókuszrendszer
- 580 EX II: külföldi fórumokat olvasva a minőséggel vannak gondok (sokan írják, hogy rossz darabokat kaptak)
- 40D (bocs): 400D szenzora (vicces egy középkategóriás gépben a kb. 1 éves belépő szenzora), a 3"-os 235e képpontos LCD (élesség már a 30D 2.5"-os, ugyanilyen felbontású LCD-jén sem volt).

A Nikon viszont most nagyon belehúzott. Felső szinten a D3 (sajnos nem az én súlycsoportom anyagilag), középkategóriában pedig a D300. Abban a D2x szenzora van új szoftverrel és procival. Valóban drágább kb. 30%-kal, mint a 40D, de nem egy kategória akét gép. Azért vagyok most nagyon a Canon ellen, mert ebban a kategóriában (most 30D-m van) nics normális alternatívája (A 40D-t nem tartom jó folytatásnak, mert zajosabb és érzéketlenebb az érzékelője. Már a 400D sme tetszett képminőségra a 350D ellenében.) és nem is lesz 1,5 évig. Ez a Canon termékcilusa. Az e feletti kategória (5D) pedig nagyon drága.

[ Szerkesztve ]

(#637) RedMantis válasza *Ropi* (#632) üzenetére


RedMantis
csendes tag

Most olvastam, nekem is annyiért jön.

(#638) Pompi válasza RedMantis (#636) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

40D szenzora nem ugyanaz, mint a 400D szenzora (bocs).

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#639) RedMantis válasza Pompi (#638) üzenetére


RedMantis
csendes tag

Sajnos ugyanaz. Nézd meg a fizika méreteit, a készült fájlok méreteit.
A szenzor előtti mikrolencséket tervezték át. Nagyobbak lettek, így egy kicsivel több fényt gyüjtenek be. Ennyi volt a nagy fejlesztés.

(#640) Pompi válasza RedMantis (#639) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Ha már áttervezték a mikrolencséket, akkor nem ugyanaz.

Egyébkét pedig a 20D és a 30D szenzora is ugyanakkora, és mindkettő kisebb, mint a 10D vagy D60 szenzora mégse lehet azt mondani rájuk, hogy rosszabbak, mint az elődeik.

Ezt a témát eléggé kiveséztük a 40D topicban, most is ott kellene folytatni, mert ennek már semmi köze a vakukhoz.

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#641) RedMantis válasza Pompi (#640) üzenetére


RedMantis
csendes tag

A szenzor sajna az maradt. Egy előtéttől nem lesz jobb.
Eddig a Nikon gépeket pont a zajos kép miatt nem szerettem.
Mostanra a Canon beérte őket. :)
Sajnos a Canon annyira vezeti egy ideje a piacot, hogy arcátlanul megtehet mindent.
A Sigmát sokan szídják a minőségi szórás miatt, most az EX 580 II-ről is ilyeneket olvasok. Ezért vagyok elbizonytalanodva. Ha csak annyira nem kompatibilis, hogy egységesen alá vagy fölé exponál vele a gép, akkor nincs baj, mert azt lehet kompenzálni. De ha össze-vissza.... Akkor baj van.
Neked a 40D-vel korrekten működik? Mennyit használtad eddig?

(#642) Pompi válasza RedMantis (#641) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

"Egy előtéttől nem lesz jobb."

Ha te mondod. Biztos indokolni is megtudod. Lehet az egész mikrolencsék csak viccből vannak ott. Szerintem fejezzük ezt itt be, mint ahogy írtam már, nem ide való a téma. Nem is kívánok bele menni ebbe a manapság divatos Canon fikázás elleni dologba, mindenki azt gondol róla amit akar és azt vesz amit akar, de ha már leír valamit akkor azt rendes, korrekt indokokkal tegye.

"Neked a 40D-vel korrekten működik? Mennyit használtad eddig?"

Leírtam már.

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#643) RedMantis válasza Pompi (#642) üzenetére


RedMantis
csendes tag

Rendben, éljen a Canon!! :)

Azt hittem élesben is használtad. A tárgyfotó nem segít abban, hogy a vaku jól működik-e együtt a vázzal. Gondolom manuálban fotóztál. Engem az érdekel, hogy az autómatikája mennyire dolgozik jól (mert a Camera Kft. szerint semennyire sem megbízható a "kis" és/vagy "régi" vázakkal). Eseményfotózáskor azért a TTL jól tud jönni. Manuálban nehézkes dolgozni. De hátha akad aki használta már igazából.

[ Szerkesztve ]

(#644) Pompi válasza RedMantis (#643) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Majd beszámolok róla, ha komolyabb használat alá vettem, de azért a Camera Kft. szavára olyan nagyon ne adj, mondtak már nekem azok olyanokat, hogy majdnem kifordultam tőlük az utcára.
Egyébként a vakut még kitben is árulja együtt a Canon a 40D-vel.

Ja és nem azt mondtam, hogy essünk át a ló túlsó oldalára az éljenezéssel :)

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#645) RedMantis válasza Pompi (#644) üzenetére


RedMantis
csendes tag

Nem szoktam elhinni mindent, leginkább a saját tapasztalatban bízom.
Most viszont volt két "kellemes" tapasztalatom kameráéknál.
Egy obimat és a vakumat is megcsinálták, mondjuk elfogadható áron és gyorsan.
Főleg, hogy egy másik szervíz az obira azt mondta, hogy csillagászati összeg lenne a javítás, a vakut meg egyenesen kukásnak nyilvánították. :)
Mindenképp kell vennem egy vakut és az állítólagos sebesség miatt döntöttem e mellett.
Az SB800-at azért irígylem a nikonosoktól. :)

(#646) Pompi válasza RedMantis (#645) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Nekem volt egy hónapokig tartó huzavonám velük egyszer, aztán hülyének néztek egy objektívvel kapcsolatban, és nagyon le akartak húzni egy másik objektívvel kapcsolatban, szóval én már azt se hiszem el amit kérdeznek, de ez nem az a topic ;)

Feel Good Inc.

(#647) *Ropi* válasza RedMantis (#645) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nekem meg egy fényképezőgépemet javítás címén el...ták. :(((

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#648) sze-ky válasza kosturica (#616) üzenetére


sze-ky
csendes tag

Szia.

Én is megleptem magam egy S9600-os géppel és egy olyan Metz vakuval amit te is használsz. Ha segítenél a beállításban megkösszönném. Esetleg írd le, hogy mire kell ügyelnem. Én még nem szöszöltem vele, mert a vakut csütörtökön kapom kézhez..

Előre is köszönöm.

(#649) kosturica válasza sze-ky (#648) üzenetére


kosturica
őstag

Szia!Semmi különleges nincs,minden le van irva a használati utmutatóban.Egyébként meg meg ki kell tapasztalni,hogyan kell beállitani.Üdv

Xiaomi MI 5S Plus 6/128 GB Grey

(#650) Hydra SR válasza RedMantis (#641) üzenetére


Hydra SR
addikt

Nem teljesen ugyanaz a 400D és a 40D szenzora de tény, hogy ugyanaz az alap. De ezt inkább a 400D pozitívumai közé sorolnám, mint a 40D negatívumai közé. Jó az a szenzor, engem már annak idején is meglepett, hogy simán belerakták egy belépőszintű DSLR-be. Ha valami igazán jó a 400D-ben akkor az a szenzor. Nem attól belépőszintű, hanem minden mástól.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.