Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7001) Geripapa


Geripapa
aktív tag

Használt vaku vásárlásánál mire kell figyelni?

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#7002) *Ropi* válasza Geripapa (#7001) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ezekre meg ezekre. Meg úgy általában minden ráírt funkciója működjön a vázaddal. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#7003) matyi012345 válasza ccs2929 (#6997) üzenetére


matyi012345
őstag

Roundflash érdekes szemfényt ad, de hamar megunható. Bármilyen hasonló méretű box még mindig pontszerű lesz amúgy nagyobb távolságból és szinte semmivel nem vagy vele előrébb. Ha le tudod venni a vakut és távolról kioldani, akkor egy normál méretű boxxal vagy egyéb fényformálóval van esélyed jobb eredményre.

(#7004) ccs2929 válasza matyi012345 (#7003) üzenetére


ccs2929
senior tag

Köszi!

Sajna a vakum a jelenlegi szettemmel nem villantható el vázról levéve, szóval marad a fény lágyítása. Utólag gondolkodtam ezen a roundflash-en, és azt hiszem nagylátón vignyettálni fog, szóval még rágódom, viszont a vakura szerelhető diffúzorok meg nem valami nagy felületűek :/ persze úgy értve, hogy a vaku a vázon van. Ja, és a költségvetés is alacsony, mondhatni semmi ;]

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#7005) *Ropi* válasza ccs2929 (#7004) üzenetére


*Ropi*
félisten

Viszont sajnos nem lesz vele AF segédfényed, mert kitakarja.

Ja, és kb. 5000 Ft egy 1.8 méteres vakupapucs hosszabbító kábel.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#7006) ccs2929 válasza *Ropi* (#7005) üzenetére


ccs2929
senior tag

Óh, ez a hosszabbító nem rossz ötlet, miként keressek rá? Sony Nex6-om van. A segédfényre meg nem is gondoltam :/

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#7007) *Ropi* válasza ccs2929 (#7006) üzenetére


*Ropi*
félisten

OCF (Off Camera Flash) cable.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#7008) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Hi! Még mindíg vaku ügyben keresgélek és mostmár muszáj vennem valamit mert itt a gombaszezon. Szal gombákat szeretnék megvilágítani szemből és hátulról, jelenleg egy vakum van wireless távvezérlővel és egy derítőlapom, de a derítőlappal csak szívás az egész, mivel a gombák picik, alacsonyan vannak... egy gány olcsójános kérdés: szerintetek egy ilyen ledes izé + egy újabb wireless vevő lenne jobb megoldás a jelenlegi vaku mellé (körvaku a gomba előtt, sima a háta mögött stb.), vagy két videós led elöl-hátul? Esetleg vegyek egy újabb "rendes" vakut a jelenlegi mellé +1 wireless vevő?
Lehet ezért kapok a fejemre, de nekem a körvakunál jobb megoldásnak tűnik a videós fény mert:
- feleannyiba kerül
- nem korlátozza a záridőmöt 1/160-ra
- elöl-hátul egyforma világításom lenne
Persze kérdés, hogy elég erős-e egy ilyen videós izé fénye, de gondolom igen, valszeg a körvaku gyengébb nála.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#7009) *Ropi* válasza jjeahh (#7008) üzenetére


*Ropi*
félisten

Az összes ilyen L.E.D.-es "izé" gyertyaláng a napfényhez képest. Ha már L.E.D., akkor fókuszált zseblámpával próbálkoznék (elérakhatsz valami diffúzort, ha szórni szeretnéd a fényét - egyébként meg rendes vakuval).

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#7010) jjeahh válasza *Ropi* (#7009) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Köszi, hogy néz ki egy ilyen zseblámpa, hogy keressek rá? Amúgy valszeg igazad van, de azért kiegészíteném az előző hozzászólásomat, mert lehet félreérthető voltam. Nem komplett újravilágítást akarok, hanem a környezeti fényeket szeretném kiegészíteni és nem napfényben, hanem erdőben, ahol elég kevés a fény, rekeszprioritás módban mondjuk F2.8-al alap iso-n pl. ilyen 1/30-as záridőket szoktam kapni, tehát kb. annyi a fény, mint egy szobában nappal ablakon beszűrődő fényekkel. Hogy pár példát mondjak, hogy mire kéne a led vagy vaku:
- a gombák kalapjának az alja mindíg árnyékban van, ezt enyhén jó lenne deríteni, erre eddig néha még a telefon led-je is elég volt, de általában már kevés.
- a háttérben lévő vizes leveleket vagy füvet-növényzetet szeretném hátulról megvilágítani annyira, hogy csillogjanak, így az elmosott unalmas hátteret néha fel lehet dobni pár extra bokeh-el :DDD
Ezekre nem elég egy ilyen led kütyü?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#7011) *Ropi* válasza jjeahh (#7010) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ja, ezekkel az infókkal pontosítva elég lesz az is. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#7012) barrasz


barrasz
aktív tag

Szeretnék tanácsot kérni,hogy véleményetek szerint egy Canon 700D-re melyik vakut kellene megvennem.

[link]

[link]

Persze ha van más javaslat akkor szívesen fogadom de jó lenne ha max: 50.000 beleférne.
Még talán annyit kérdeznék,hogy van-e valami olyan iromány ami alaposabban foglalkozik ezzel a témával?

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#7013) *Ropi* válasza barrasz (#7012) üzenetére


*Ropi*
félisten

Kb. annyi különbség van köztük, hogy az 500-as kisebb, meg fél Fe-el kisebb a teljesítménye, ami a gyakorlatban nem sokszor oszt-szoroz: ahol az kevés ott az 568 is kevés. Viszont ami talán még ennél is fontosabb, hogy az 500-as szériára nem hallottunk annyi panaszt, mint az 568-as szériákra.

A Youtube tele van oktatóvideókkal "off camera flash photography"-ra rákeresve.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#7014) barrasz válasza *Ropi* (#7013) üzenetére


barrasz
aktív tag

Nagyon köszönöm a válaszod akkor marad az 500-as széria.
Köszönöm még egyszer.

(#7015) Geripapa


Geripapa
aktív tag

Kezdtem utána olvasni a vakuk lelkivilágának. És egyre kuszább a dolog.
Valaki tudna nekem linkelni egy diagramot ami a fényerő és idő vonatkozásában bemutatja nekem hogy hogy működik a vaku. Jó lenne több is azonos vaku különbözik teljesítményen való elsütésével. Ill egy hss nek is örülnék...

Sajna én nem találtam ilyent lehet nincs is vagy rosszul keresem.

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#7016) matyi012345 válasza Geripapa (#7015) üzenetére


matyi012345
őstag

[link]

Lényeg, ha mozgást akarsz fagyasztani akkor IGBT rendszerű kell és le kell szabályozni a sebességtől függően (jellemzően 1/16 már meg tudja fogni a splashfotót, vagy a modell haját ha az szélgéppel van fújva, stb...) A rendszervakuk nagy része IGBT rendszerű, de akad néhány studiovaku is. Utóbbinál általában fel van tűntetve az adatoknál, hogy IGBT rendszerű. Pl. Flashmob.

Hagyományos vakuval ami a kondenzátor feltöltésével játszik, nem lehet mozgást fagyasztani. Arra mondjuk elég, hogy kézből tudsz vele statikus, vagy lassan mozgó jelenetet fotózni.

[ Szerkesztve ]

(#7017) *Ropi* válasza matyi012345 (#7016) üzenetére


*Ropi*
félisten

"Hagyományos vakuval ami a kondenzátor feltöltésével játszik, nem lehet mozgást fagyasztani."

Hagyományos vakuval is lehet nagy sebességű vakuszinkronnal (HSS / FP) mozgást fagyasztani: a trükk az, hogy ugye a vaku villanásának az eleje jóval fényerősebb, mint az utána következő utánhúzási szakasz, ezért előbb kell indítani a villanást, hogy az erős szakasz még kívül essen azon az időszakon, amikor a zár nyitva van, hogy csak az utána következő t0.5 szakasz egyenletes fényéből kapjon a szenzor. Így, ha ez elég hosszú és egyenletes, akkor rendesen kivilágítja a teljes szenzornyitási időt. Ehhez megfelelően nagy teljesítményű vaku (hogy elég legyen a t0.5 szakasz 50%-nyi fényárama is) és vezérlő kell, ami előbb indítja a villantást. Ilyenek pl. egyes 600 Ws és afeletti stúdióvakuk, a kioldók közül pedig a Pixel King [Pro], a YongNuo YN622 és a Pocket Wizard Flex szériája.

(#7015) Geripapa: HSS-ben annyi a különbség a normál villanáshoz képest, hogy amíg normálban csak egyet villan, addig HSS-ben 40 kHz környéki (ha jól emlékszem annyit mértünk az 580EX II-nél) apró villanások sorozata alkotja a fényt: ezek olyan gyorsan követik egymást, hogy egyetlen villanásnak látszik az emberi szem tehetetlensége folytán (ennél fogva sokkal jobban nyírja is a csövet: ugye valójában max. teljesítményen üzemel - ami a teljesítményveszteség miatt nem látszik - és 1 HSS villanás kb. 200 normálnak felel meg). HSS-nél figyelembe kell venni, hogy minél nagyobb kulcsszámú vaku kell, hogy legyen miből teljesítményt veszíteni.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#7018) fireman123


fireman123
őstag

Sziasztok!

Nikon D5300-hoz szeretnék venni rendszervakut, teljesen amatőr/hobbi felhasználásra (kezdő vagyok), az alábbiakat néztem ki:
- Yongnuo 565
- Meike MK900

Nagyjából egy árban vannak, melyiket lenne érdemesebb megvenni, melyik rendelkezik jobb paraméterekkel, melyikkel vannak esetleg jobb tapasztalatok, ...nem igazán értek hozzá :B

(#7019) *Ropi* válasza fireman123 (#7018) üzenetére


*Ropi*
félisten

Az MK900 fényerőben gyengébb a YN-nél, de mindkettő el tud romlani a topik tapasztalatai alapján.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#7020) fireman123 válasza *Ropi* (#7019) üzenetére


fireman123
őstag

Köszi az infót.

(#7021) csupa csaki


csupa csaki
tag

Sziasztok. A mar meglevo Yongnuo 568-ex II vakum melle keresek hasonlo markaju vakut masodlagosnak. Talaltam hasznaltan egy YN560 IV-t, ami eleg csabito. Szerintetek jo lehet ez a parositas?
Nem szukseges radios kapcsolat koztuk, eleg ha villanasra "elsul", amit ugye ez tud.
Esetleg velemeny a vakurol? Koszonom

(#7022) orko


orko
tag

sziasztok! milyen olcsó villanó off vakut ajánlatok?Akár 2-3drb is vennék háttér ambient használatra.

(#7023) *Ropi* válasza orko (#7022) üzenetére


*Ropi*
félisten

- Mennyire olcsót (per darab)?
- TTL vagy (fél)buta vezérlésűt?
- Mobil vaku vagy stúdióvaku?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#7024) Geripapa


Geripapa
aktív tag

Találtam apa szekrényében 2db Sunpak sp140 es vakut.

Az lenne a kérdésem hogy ez használható valamire?
Arra gondoltam, hogy ha létezve valami buta elsütőszerkezet ami elsütné egy főfényre deríteni stb jó lehetne.

vagy tegyem vissza szépen a szekrénybe? :F

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#7025) *Ropi* válasza Geripapa (#7024) üzenetére


*Ropi*
félisten

180 voltos talpfeszültsége van, ebből adódóan digitális vázzal vagy rádiós vakukioldóval csak megfelelő (szintillesztő) elektronikán keresztül szabad összekötni. Te se fogdosd, mert megrázó élményben lehet részed! :N

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#7026) Geripapa válasza *Ropi* (#7025) üzenetére


Geripapa
aktív tag

Jól gondolom hogy ez képes elvillantani villanásra?
[link]

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#7027) orko válasza *Ropi* (#7023) üzenetére


orko
tag

(fél)buta vezérlésű mobil vakura gondoltam. Semmi pro. Egyébként én is ezeket a régi analóg gépek vakuit nézegettem..villanásra ezek is működnek,nem? MILC gépem van + Metz 44AF-1.

(#7028) *Ropi*


*Ropi*
félisten

(#7026) Geripapa, (#7027) orko: A linkelt vakupapucs elvillantja a vakut, de arra figyelni kell, hogy az E-TTL elővillantás (mérővillantás) ne zavarjon be, mert ha már arra elsül a vezérelt vaku, akkor nem lesz ideje újratölteni a fővillantásra, így nem fog semmi látszani belőle a képen. A régebbi manuális vakuk nem tudtak optikai vezérlésre elvillanni: erre vannak az olyan vakupapucsok (és slave vakuk, pl. YN565, 560, 685 - utóbbi kettő beépített rádiós vevővel rendelkezik), amiken állítható, hogy optikai slave-ként hány elővillantást hagyjanak figyelmen kívül. És persze ezek használata esetén az E-TTLx mód felejthető, csak manuális módban fog működni a vaku. A MILC váz esetében kérdéses a szabványos vakusaru megléte (lásd pl. egyes Sony-k vakusaruit), meg, hogy milyen rádiós kioldó kompatibilis az adott vázzal. A Pana GH3 vakusaruja tud középponti érintkezős kioldót fogadni, így az egyszerű rádiós kioldók legtöbbjének működnie kell vele.

Olvasnivaló.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#7029) orko válasza *Ropi* (#7028) üzenetére


orko
tag

Nagyon köszönöm Ropi!

(#7030) Geripapa válasza *Ropi* (#7028) üzenetére


Geripapa
aktív tag

Köszi a linket átolvastam.

Most arra gondoltam hogy veszek egy vagy kettő Yongnuo RF-603N -t (Nikon D3200 van nekem) aztán arra teszem rá ezeket a vakukat. Persze miután átalakítottam hogy 3-4V legyen a kioldófeszültség.
Ha jól értem a linkelt oldalt akkor ha a gép tetején van a kioldó és azon van egy normál ttl képes rendszervaku akkor az működni fog ezzel a kioldóval ttl módban. ill villantja a kicsiket is manuálban. Ill ha a rendszervaku sincs a gépen akkor az is manuálban lesz elvillantva.

Kérdésem az lenne hogy a 14es kulcsszámú vaku mennyi Ws nek felel meg.
Ill hogy két 14 es vaku egyenlő egy 28 assal? :)

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#7031) *Ropi* válasza Geripapa (#7030) üzenetére


*Ropi*
félisten

"Ha jól értem a linkelt oldalt akkor ha a gép tetején van a kioldó és azon van egy normál ttl képes rendszervaku akkor az működni fog ezzel a kioldóval ttl módban. ill villantja a kicsiket is manuálban."

Nem, mert nem tud TTL passthrough-t, így a rajta lévő is csak manuálban fog menni.

"Kérdésem az lenne hogy a 14es kulcsszámú vaku mennyi Ws nek felel meg.
Ill hogy két 14 es vaku egyenlő egy 28 assal? :)"

A 14-es GN elég kevés: ennyi a vázakba épített, felpattanó vakuk teljesítménye. ~60 Ws körül lehet, de ez csalóka összehasonlítás: csak a legszűkebb zoom állásukra igaz (tudom, a vázba épített nem tud zoomolni, de gyártottak külső vakukat is ekkora teljesítménnyel). 2 db 14-es akkor ad ki egy 28-ast, ha egy pontba világítanak a legszűkebb zoom állásukban.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#7032) Geripapa válasza *Ropi* (#7031) üzenetére


Geripapa
aktív tag

Még lenne kérdésem :) (remélem nem fárasztlak nagyon)
Egy fehér ernyő ill egy szoftbox fénye között mi a különbség? A szoftbox lágyabb?

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#7033) *Ropi* válasza Geripapa (#7032) üzenetére


*Ropi*
félisten

Amelyik nagyobb felületen világít és több rétegű az a lágyabb, viszont az ernyőnek jóval nagyobb a vesztesége a box-szal szemben ami koncentráltabb fényt ad.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#7034) jokerone


jokerone
tag

Sziasztok!

Sajnos nem nagyon értek a vakukhoz, így a segítségeteket kérném: Nikon D60-hoz keresnék páromnak külső vakut. Jelenleg esküvő fotózáshoz szeretné majd használni, de leginkább portrézik. Mit javasolnátok? Sajnos az erre felhasználható keret elég szűkös, így első körben használtakat néztem:

Yongnuo 468II Nikon I-TTL 24.800 Ft
Yongnuo 568EX 29.900 Ft
Nikon Speedlight SB-24 20.000 Ft

Esetleg ezek közül valami?

Köszi szépen a válaszokat előre is!

(#7035) *Ropi* válasza jokerone (#7034) üzenetére


*Ropi*
félisten

Szia!

"Jelenleg esküvő fotózáshoz szeretné majd használni, de leginkább portrézik."

Ha esküvőt vállal, akkor tudnia kellene annyira fotózni, hogy el tudja dönteni, milyen vakura van szüksége. A kérdésfeltevésből következtetve viszont nem tud, így esküvőt sem kellene vállalnia (legalábbis fő fotósként), mert tönkreteheti a pár életének egyik legszebb napját. Egyébként D60-nal nem mernék esküvőt bevállalni: új korában sem volt egy túlzottan zajmentes váz, másrészt nem tud nagy sebességű vakuszinkront ami esküvőn sok helyzetben kihagyhatatlan. A felsorolt 3 vaku közül - ha már mindenáron az olcsóság a cél - egy negyediket vennék (hogy ne menjen nagyon a minőség rovására): a YN565-öt (az 568 FP-je már felesleges, ha a váz úgysem tudja - max. akkor érdemes megvenni, ha a közeljövőben vázat is frissít hozzá). De - mint a YN vakuknál általában - fokozottan benne van a pakliban a meghibásodás veszélye: munkára használni orosz rulett - ennek tudatában döntsetek! Többször megbeszéltük már itt a topikban, hogy munkára a megbízható működés miatt csak saját márkás kiegészítőket ajánlott használni (ez esetben Nikon vakut, de ami az 565 teljesítményét tudja az árban a háromszorosa lenne).

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#7036) jokerone válasza *Ropi* (#7035) üzenetére


jokerone
tag

Szia!

Köszönöm szépen a tippet!! A kioktatáson kívül, amihez pár gondolat:
- azt aláírom, hogy fontos ismerni a technikai dolgokat is, de hogy tud-e fotózni, vagy sem, azt így látatlanban mégis honnan tudod? :F
- az a pár aki Őt választotta, pontosan tudja, hogy milyen fotós. Hidd el, nem szeretnénk mi sem tönkretenni senki nagy napját.
- igen, sajnos a D60 nem egy mai darab és sajnos nem egy profi váz, de valahonnan el kell indulni. Ha nem kap az ember a kezébe 500 ezres gépet, attól még lehetnek jó fotói

A fenti mondatokat kérlek ne vedd sértésnek, tényleg nagyra értékelem a segítséged!

Üdv:
Laci

(#7037) matyi012345 válasza jokerone (#7036) üzenetére


matyi012345
őstag

A vitában nem szeretnék részt venni, de a portéhoz szeretnék írni mert az kimaradt:

1 darab rendszervaku önmagában kevés lesz egy jó portréhoz, bár vannak direkt 1 vakus beállítások amikkel el lehet lenni de hamar megunható és nem is ad túl jó eredményt egyik sem.

Minimum kéne a vaku mellé

Fényformáló [link]
Kioldó [link]
Állvány [link]
Egy szett derítőlap [link]

Így érdemes az árat kalkulálni. Ha nagyon nincs keret akkor a kioldás megoldható a beépített vaku M módjával és fényének elterelésével is. Persze minél több vaku annál jobb, de önmagában egy szál rendszervaku az nem elég semmire (egyébként esküvőre se, mert oda meg kell a tartlék és a tánctéren pl. alapból több kell) .

[ Szerkesztve ]

(#7038) Alabástrom


Alabástrom
senior tag

Sziasztok!

Félig off...

Láthatóan rontja a képminőséget egy B+W 106 ND F-PRO?
Szükség lenne rá vakuzáshoz, de ódzkodok tőle a minőségrontás miatt... :F (fix prime-okra menne)

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#7039) *Ropi* válasza jokerone (#7036) üzenetére


*Ropi*
félisten

Félreérted: nem a fotóit kritizáltam, mert ettől még természetes fénynél készíthet jó képeket. Viszont a vakuzás egy külön tudomány, amit el kell sajátítani és az esküvőre már készség szinten kell tudnia használni. Mint írtam: a kérdésfeltevésetekből sok minden kiderül: egyrészt 3 olyan vakut soroltatok fel ami tudásban sok a vázhoz, másrészt nem említetted, hogy tudna vakuzni (akkor azt is tudná, hogy mi Nikonnál az FP mód és miért fontos a megléte - főleg esküvőn. Azt már nem is írtam amit Matyi is említett, hogy egy darab váz és vaku orosz rulett esküvőre: a D60 márcsak az életkorából adódóan is hajlamos a hirtelen halálra: mit fog tenni, ha gyűrűhúzás közben mondjuk fennakad a tükör? Pókerarccal közli a párral, hogy majd a következő héten folytatják, amikorra kölcsönkért egy másik vázat? Ilyenekre előre kell gondolni, mert akármilyen szép képeket készít kontrollált körülmények között, de ha nem teljesíti a pár felé a szerződéaben foglaltakat, akkor csúnya pereskedésnek néztek elébe. És hangsúlyozom: ezt nem kioktatásként mondom, hanem megszívlelendő jótanácsként! Egy esküvő sokkal nagyobb terhelés az átlagosnál mind a fotós mind a felszerelése számára - mind pszichológiailag, mind fizikailag. A legtöbben nincsenek vele tisztában, mielőtt beleugranak. :N

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#7040) r.levente75 válasza *Ropi* (#7039) üzenetére


r.levente75
addikt

+1 :R

(#7041) *Ropi* válasza Alabástrom (#7038) üzenetére


*Ropi*
félisten

Itt hamarabb kapsz választ szerintem (én konkrétan nem ismerem azt a szűrőt: csak Hoyáim vannak).

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#7042) Alabástrom válasza *Ropi* (#7041) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Köszi!

Bocs, ez már tényleg off: a HOYA-kat tényleg nagyon macerás tisztítani illetve tényeg "vonzzák" a párát és így a koszt? Nekem csak MRC-s B+W-im vannak... LensPen-nel könnyedén tisztítható a HOYA?

Köszi, és bocs még 1x :R

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#7043) *Ropi* válasza Alabástrom (#7042) üzenetére


*Ropi*
félisten

Párataszító bevonatosak, így nem vonzzák. Egyébként (ha jól emlékszem) a DM-ben vett alkoholos szemüvegtisztító kendővel pucoltam őket. Grafitporos LensPennel nem állnék neki "lesmirglizni". :N

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#7044) r.levente75 válasza *Ropi* (#7043) üzenetére


r.levente75
addikt

Nekem is hoya-k vannak, én a lenspennel tisztítom nincs semmi baja. Végül is a tükröt és a szenzort is lehet vele tisztítani...

(#7045) *Ropi* válasza r.levente75 (#7044) üzenetére


*Ropi*
félisten

Egyszer mindenképpen. :D Nekem úgy szétkent valami olaj alapú cseppet, hogy csak az alkoholossal jött le. Viszont a Grafit rétege úgy teleszívta magát, hogy utána mást is összekent.

A sima "LensPen"-nel egyébként tilos a szenzort tisztítani, csak a "SensorKlear"-ral lehet!

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#7046) jokerone válasza *Ropi* (#7039) üzenetére


jokerone
tag

Ezzel egyetértek, a vakuzást tényleg külön el kell sajátítani. Valóban nem használt eddig vakut (a beépítetten kívül), csak állandó fényt, fényterelőt. A felsorolt vakukat azért írtam, mert ezek lennének jelenleg elérhető áron, és ha később vázat cserélnénk, a tudásuk is kihasználható lenne teljes mértékben. Egyébként most tényleg nem néztem utána mit jelentenek a rövidítések és mire figyeljek vaku vásárlásnál, de kicsit szorít az idő. Ezért gondoltam, hogy itt hamarabb választ kapok a kérdéseimre.
Tisztában vagyunk az egy vázas veszéllyel is, de ezt tudja a pár is (ettől függetlenül mi lennénk a legnyugodtabbak, ha 2 vázzal mehetnénk). Köszönöm szépen még egyszer a tanácsokat és a tippeket! :)

matyi012345: köszi szépen a tanácsokat Neked is, ezekből pár dolog már használatban van, a többi sajnos ismét csak pénz kérdése.

Üdv:
Laci

(#7047) *Ropi* válasza jokerone (#7046) üzenetére


*Ropi*
félisten

Rendben, akkor tisztázódott a dolog. :) A 468 II régi és egyébként is problémás darab (a gyújtótekercse szeret nagyon hamar menetzárlatos lenni), az SB24 meg túl kicsi teljesítményű ilyen dolgokhoz. Marad az 568EX, de az sem egyszerű eset, mert elég nagy a meghibásodási rátája, főleg esküvőn ahol alapból meleg van és így még könnyebben túlhajtható a cső.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#7048) DonRazzino


DonRazzino
senior tag

Megvannak a vakuim, használom is őket. Hozzájuk az ajánlott Eneloopok és az IPC-1L, Van, hogy a vakukat 50-100 villanásra használom (1/64-1/16-on kb.) majd vége a napnak. Ugyanez az 560TX-el.

Eljönne a következő eksön, ilyenkor mi a legjobb az akksiknak? Mivel "van bennük" már 100 villantás ezért nem merek velük elindulni, így rátöltök 200-on (azt hiszem az a legkisebb). Haverom mondta, hogy ő ilyet soha se csinálna, mindig a 100-as merítés aztán 200-as töltés.

Hogy érdemes ezt csinálni, hogy az akksik minél tovább éljenek? Vagy el kéne indulnom valamennyire lemerült akksikkal és megvárni míg a vakuban merül le? Roulette. :D Ha pont egy fontos pillanatban...

(#7049) *Ropi* válasza DonRazzino (#7048) üzenetére


*Ropi*
félisten

Eneloop-ot 350/700-on érdemes csinálni. A 200 mA-es töltőáram olyan kicsi, hogy bizonytalanná válik a dV érzékelés a töltés végén és nem biztos, hogy lekapcsol a töltő.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#7050) DonRazzino válasza *Ropi* (#7049) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Rendben, akkor így teszek velük, minden fotózás előtt. Köszi. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.