Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) total90


total90
veterán

Hi!

Vakut szeretnék vásárolni a Nikon D5000-es gépemhez. Tudnátok ajánlani párat? Fontos lenne, hogy nem fix legyen, tehát a fejet tudjam mozgatni le-fel és jobbra-balra (habár ez utóbbi nem nagyon fontos, csak le és fel lehessen állítani) is. A keret... hát konkrét összeget nem tudok mondani, 250€ fölé nem szeretnék menni. Igazából nézegettem már vakukat, de nem tudok dönteni... nem tudom, hogy egy olcsóbb vaku is jó lenne-e, pl. ez, vagy kaptam már kölcsönbe egyszer egy SB-600-ast és azzal meg voltam elégedve.

Esetleg használt is érdekel...

[ Szerkesztve ]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#2002) ClintEastwoo válasza total90 (#2001) üzenetére


ClintEastwoo
tag

Nekem volt Metzem, eléggé zavart benne hogy oldalra nem lehet a fejet mozgatni, meg hogy nem tudom levenni a vázról :S

(#2003) bubi92 válasza total90 (#2001) üzenetére


bubi92
őstag

fővakunak én csak olyan márkájút vennék, mint a váz. viszont ha nem nagyon van rá keret, akkor jó választás lehet a yongnuonak valamelyik "feltörekvő" vakuja.

(#2004) Slowman válasza ClintEastwoo (#2002) üzenetére


Slowman
aktív tag

Nincsen baj a Metz-el. Nekem 48-AF1 van tökéletesen működik kioldóval vázon egyaránt (dönthető forgatható fej, motoros zoom, beépített diffúzor, slave mód, korrekt építési minőség). Azóta azt hiszem már nincs 48-as csak 44 és 50, a különbséget viszont nem nagyon tudom. Csak azt saccolom amire a nevéből is lehet következtetni, a kulcsszám. Persze az alább linkelt metz 36-nak köze nincs az SB-600 kategóriához, kár is összehasonlítani. A dönthető forgatható fej nagyon fontos szerintem nem biztos, hogy ezen kéne spórolni. Inkább kicsit később de legalább minden irányba forgatható legyen a vakufej.

[ Szerkesztve ]

(#2005) total90 válasza ClintEastwoo (#2002) üzenetére


total90
veterán

Az oldalra mozgatást egyelőre nem nem is tudom mikor használnám, de azt, hogy érted, hogy nem tudtad levenni a vázról :F

(#2003) bubi92

Esetleg tudnál dobni 1-2 jó darabot a feltörekvő vakuk közül? Egyébként a keretem 250€ körül mozog, meg van, zsebben van, de az van, hogy ha ezt elköltöm, akkor a fotós cuccokra szánt keretem a 0-n lesz.

(#2004) Slowman

Semmiképp nem akartam összehasonlítani :) Csak példát hoztam fel.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#2006) Frigetrus válasza total90 (#2005) üzenetére


Frigetrus
senior tag

"Az oldalra mozgatást egyelőre nem nem is tudom mikor használnám,"

őőő, portré állásban indirekt vakuzás??? :)

Cikkemet meg annó olvastad, én azt a cuccot tudom ajánlani a Yongnuo-k közül.

(#2007) ClintEastwoo válasza total90 (#2005) üzenetére


ClintEastwoo
tag

Hát a gyerek akitől vettem azt mondta hogy nem működik slave módban. Bár azóta már meghalt szegény (a vaku) és nem tudtam kipróbálni, (egyrészt mert nem volt triggerem) de úgy érzem hogy hülyeséget mondott...

(#2008) bubi92 válasza total90 (#2005) üzenetére


bubi92
őstag

Ez elég jó vételnek tűnik, ugyan nem találkoztam még vele élőben. Olcsó, tud ttl-t, forgatható mindenfele mi kell még? Gond csak az, hogy nem nagyon találom a cég hivatalosebay-n. Gondolom még nem jelent meg. Eléggé foglalkoztat a 430ex, és a yn460-am mellé egy ilyen.

ClintEastwoo:azt hittem a gyerek halt meg :Y

Amúgy van eladó két vevő, és egy kis forrasztást igénylő adó. ilyen, csak minusz egy vevő

[ Szerkesztve ]

(#2009) total90 válasza Frigetrus (#2006) üzenetére


total90
veterán

Ööö, hát mondjuk ja, oda nem hülyeség :)

Tényleg, neked olyan vakud van... ma láttam egy hirdetést a hardveraprón róla. No, majd ráírok a csávóra... mert én május közepén megyek Budapestre és akkor át tudnám venni. Most ide Szerbiába postázni... hát nem lenne egyszerű, de nálunk meg ilyet nem kapni.
Egyébként ez D5000-el ugye kompatibilis?

(#2007) ClintEastwoo

Bakker, én is egy pillanatra azt hittem a gyerek halt meg...

(#2008) bubi92

Épp ma olvastam róla a cikket, ami te is linkeltél. Csak hát sajnos a beszerzéssel van gáz, ahogy olvastam.
A vevők... azt épp ma vettem. Ilyet http://www1.godox.com/_d270068514.htm (bocs, valamiért nem akar linkelni).

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#2010) ClintEastwoo válasza bubi92 (#2008) üzenetére


ClintEastwoo
tag

Köszi szépen, de most fogok venni 602-est...
Amúgy ha már ebaynél járunk, nektek volt már olyan hogy a bakkártyáról levette a pénzt fizetésnél, de paypalra nem ment át, és kifizetlennek mutatja a terméket ebayen ? :| Nem igazán tetszik ez a szituáció...

(#2011) total90


total90
veterán

Hm... Sigma EF-500/530 DG ST vakuról mit gondoltok?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#2012) Pecc


Pecc
őstag

Üdv.

Van egy ilyen vaku, gondolom ősrégi, kinézetéből következtetve.
Külön elemtartós (4db góliát). Az van ráirva a vakura, hogy norma FIL II M, made in ussr.

Van egy canon 300D-m. Lehetséges lenne ezt a kettőt összehozni, úgy, hogy a beépitett vaku helyett, vagy azzal együtt elvillanjon? Ha igen, hogyan?
Müködik, van rajta egy gomb, azzal el lehet villantani, újratölt(egy év alatt) majd újra és újra.

Köszi elöre is.

[ Szerkesztve ]

(#2013) JohnyBlue


JohnyBlue
őstag

Üdv urak,

Az oly E-450 masinámra majd szeretnék vásárolni egy rendszervakut. Kinéztem egy ilyen jószágot. [link]
Az lenne a kérdésem, hogy ez abszolute felejtős vagy esetleg megéri áldozni rá. Illetve eddig egy Metz MB 36AF5 szemeztem, de a vivitar nagyobb tudásúnak mutatja magát. Vagy tévedek? Esetleg valakinek tapasztalata valamelyik jószággal?

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#2014) Vrtboy


Vrtboy
tag

Sziasztok,

Még csak ismerkedek a témával így lehet hogy hangos nevetés lesz a vége..de 10 magasságában nem lehet vakut venni (ha igen milyen típusút) Nikon d5000 -hez? Nekem igazából csak az a funkció hiányzik, hogy falra vagy plafonra lehessen a fényt irányítani. Nem igazán van szükségem egyenlőre nagyobb vakuteljesítményre.

A dealextrem-en meg az ebay-en is van nagyon olcsón vaku, mint pl.:

http://www.dealextreme.com/p/yy-by-24zp ... lash-11401
http://www.dealextreme.com/p/yy-gn26m-r ... 26zl-12301
http://www.dealextreme.com/p/cy-20-came ... x-aa-58592

Szerintetek tartanom kellene ezektől? Melyik paramétert kell figyelnem, hogy ha elvárás, hogy a vaku és a gép összedolgozzanak a fénymérés tekintetében? (mármint hogy ha a gép 100 -as ISO állít akkora vaku ne akarjon túl vagy alul exponálni)

Esetleg milyen trükkök vannak a beépített vaku fényének irányítására?

Köszi a válaszokat

(#2015) total90 válasza Vrtboy (#2014) üzenetére


total90
veterán

Így ezek a linkek nem működnek :U

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#2016) bubi92 válasza Vrtboy (#2014) üzenetére


bubi92
őstag

a linkek tényleg nem működnek.
ha a 10 magasságában alatt 10 ezerre gondolsz akkor csak manuális vakukat fogsz találni pl. yongnuo yn460. ezek annyit tudnak, hogy te manuálisan beállítod, hogy mekkora fényerőt akarsz és elvillan a gépen, ezen felül tudod állítani, hogy merre álljon a vakufej és kész. vagy a beépített vaku villanására is eltudnak villanni. az olyan vakuk amik már figyelik a gép beállításait, ttl-ben működnek, zoom fej stb... azok drágábbak.

az, hogy a vaku összedolgozik a vázzal azt TTL-nek nevezik.

ha visszaolvasol akkor találhatsz több tippet beépített vakuhoz, de itt van egy tök kezdetleges
LINK

(#2017) gabor_01 válasza Vrtboy (#2014) üzenetére


gabor_01
senior tag

10e körül nem lesz Nikonnal összedolgozó vaku.
Automatát, ami maga méri a fényt, találsz azért olcsón.
Pl itt:
http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=109433732&t=9105076

(#2018) Vrtboy válasza gabor_01 (#2017) üzenetére


Vrtboy
tag

Szóval akkor TTL -es ebben az árban nem lesz. Egyébként van jelentősége hogy automata vagy manuális? Mármint egy kezdőnek számít?

Az expresszen néztem ezt:
http://www.expressz.hu/foto_videokamera/vaku_vilagitas/vaku/hirdetes-25713205/

De akkor már olcsóbb is és automata amit te ajánlasz. Ezektől nem kell tartani? Mármint olvastam hogy ha nagy a feszültsége akkor okozhat bajokat a gépben...

Az általad javasoltak közül melyik lenne jó a Nikon D5000 -hez? Tényleg nem értek még hozzá és ezekből az 5 típus közül nem tudom melyik kell nekem.. vagy mi az ami döntő lehet. Egyébként használ vaku esetén mire kell figyelni?

(#2019) Vrtboy válasza bubi92 (#2016) üzenetére


Vrtboy
tag

Megpróbálom a linket újra:

egyik
másik

plusz találtam egy ilyen vaku fényterelőt:

http://www.lightscoop.com/

Szerintetek mivel járok jobban? Egy 5-6 körüli fényterelővel, vagy egy 10 körüli belépő szintű (már ha lehet belépőnek nevezni) vakuval?

[ Szerkesztve ]

(#2020) gabor_01 válasza Vrtboy (#2018) üzenetére


gabor_01
senior tag

Manuális módban te számolod az expozíciót (kulcsszám, belente, távolság).
Automatában a vaku megméri neked a szükséges fényt.
A Yongnuo-tól én óvakodnék. Kérészéletű.
A 32Z-2 -t ajánlanám neked, mint tanulóvakut.

(#2021) ClintEastwoo válasza Vrtboy (#2019) üzenetére


ClintEastwoo
tag

Én meg akkor ajánlanám a Yongnuo-t. :)
csak nem a 460-at és nem expresszről. mondjuk egy 465-öt vagy egy 467-et ebayről :)

[ Szerkesztve ]

(#2022) Vrtboy válasza gabor_01 (#2020) üzenetére


Vrtboy
tag

Reméltem hogy az 5E Ft-ost javasolod:)) Na mind1. Felveszem a kapcsolatot az eladóval.

(#2023) Vrtboy válasza ClintEastwoo (#2021) üzenetére


Vrtboy
tag

ehh...jól van..akkor most aztán megint minden összekutyulva:)

(#2024) Frigetrus válasza Vrtboy (#2018) üzenetére


Frigetrus
senior tag

460-as Yongnuo fórumok alapján úgy tűnik nem túl megbízható cucc.
ClintEastwoo jól mondja, legalább egy 465 vagy 467-es kell belőle.

(Nikon papucsok 250V-os feszültségig bírják a vakukat. Érdemes megnézni a használati útmutatót, abban le van írva. Először nem nagyon akartam elhinni, de aztán mondták, hogy bírják biztosan.)

[ Szerkesztve ]

(#2025) gabor_01 válasza Vrtboy (#2022) üzenetére


gabor_01
senior tag

Veheted azt is, szinte ugyanazt tudja, csak kicsivel régebbi.

(#2026) bubi92 válasza Frigetrus (#2024) üzenetére


bubi92
őstag

nekem 460-assal sem volt problémám. első vakum volt azóta is működik, mondjuk a kihúzható nagylátó cucc csak úgy spontán eltört, de ugysem használom. de mostmár én is inkább gyűjtenék egy MINIMÁLISAT még hozzá és egy nagyobb testvérét venném, mert elég jó áron vannak.

(#2027) Frigetrus válasza bubi92 (#2026) üzenetére


Frigetrus
senior tag

Igen, elhiszem, csak nagyon úgy tűnik, hogy ritka a jól működő 460-as.
Ha tudod, akkor oszd meg a tapasztalataidat a YONGNUO topikban. [link]
Köszi.
Amúgy az a "nagylátó cucc" az speciel tökre ugyan olyan ránézésre mint egy SB600-on. Nekem nem tűnik törékenynek.

[ Szerkesztve ]

(#2028) Vrtboy válasza gabor_01 (#2025) üzenetére


Vrtboy
tag

holnap találkozom az eladóval és megmutatja mind a kettőt. Nagyon segítőkésznek tűnt a telefonban....mondta hogy kell majd vennem hozzá valami talpadaptert vagy mit...

ezt szerintetek hol lehet venni? Meg mennyibe fog fájni?

(#2029) gabor_01 válasza Vrtboy (#2028) üzenetére


gabor_01
senior tag

Ha hozzá mész, hívjatok fel. Lehet van nekem is. A közelben lakom.

(#2030) bubi92 válasza Frigetrus (#2027) üzenetére


bubi92
őstag

az a kis pöcök tört el ami tartja az egészet, ha kihúzom a rugó egyből lecsapódik és csak valami hosszú lapos cuccal tudom tartani, amíg vissza csukom a nagylátót.

(#2031) Vrtboy válasza gabor_01 (#2029) üzenetére


Vrtboy
tag

Vasárnap találkoztunk és megvettem a drágábbat. Richárd nagyon segítőkész volt. Jelenleg tesztelgetem, hogy smint kell okosan használni...(egy két esetben sikerült olyan fényképet csinálnom, hogy a kép alján fekete sáv volt..nem is értem hogy mit csináltam, mit takartam le vagy ki vagy be hogy így jött össze:))

Minden esetre köszi a tippet. Aztán ha esetleg neked vagy egy ismerősődnek van olyan vakutalp amivel esetleg automatán működne a a vaku akkor lehet hogy érdekelne.

Beszéltünk róla hogy Richárdnak nincs, de lehet hogy nem is működne automatán még ha lenne is..de egy próbát megérne.

Gondolom ha automatán működne, akkor nem csapná fel a beépített vakut igaz? Mert így most minden esetben amikor módot váltok előbb ki kell kapcsolnom a beépített vakut, mert különben azt is felvágja..

(#2032) gabor_01 válasza Vrtboy (#2031) üzenetére


gabor_01
senior tag

egy két esetben sikerült olyan fényképet csinálnom, hogy a kép alján fekete sáv volt..nem is értem hogy mit csináltam, mit takartam le vagy ki vagy be hogy így jött össze

Ezek szerint a Nyikita elsüti a vakut akkor is, ha a zársebesség nagyobb a maximális vakuszinkron sebességnél. Próbáld ki 1/150-1/1000 között mikor jön be a fekete csík.

Beszéltünk róla hogy Richárdnak nincs, de lehet hogy nem is működne automatán még ha lenne is..de egy próbát megérne.

2020-as hozzászólásban írtam, hogy mennie kell automatában bármilyen talppal. Ha arra gondolsz, hogy, kommunikáljon is a vakuval, az kizárt. A Nikonok ilyenek. Csak a saját vakukkal bír szót érteni és a legújabb firmverű más gyártókéival.

[ Szerkesztve ]

(#2033) Astroman


Astroman
csendes tag

Üdv!

Keresek OSRAM VS300-as vakuhoz EOS-os cseretalpat!
Ha esetleg lenne valakinek dobjon mailt!

Köszönöm!

(#2034) Pilács


Pilács
senior tag

Sziasztok!
SB-600-as vakut használok, de sosem kapcsolom ki ha a vázon használom, ami elég gyakori... A standby üzemmód nem fárassza a feltöltött kondikat? Mert ma vettem észre először, hogy amíg fel nem tölt, addig nem megy készenléti helyzetbe, hiába kapcsolom le a vázat. Sőt szoktam csak lekapni a vázról ha elutazunk valahová, és akkor is standby-ban hagyom ha elcsomagolom napokig Kb másfél éve így használom és minden rendben működik... akkor csak ki van erre képezve nem?

Üdv!

Ajándék szesznek ne nézd a fokát!

(#2035) maxika2004


maxika2004
őstag

Üdv mindenkinek !
Érdeklődöm:
Egy 467- es YN vakuval és 2000-es ENELOOP akkukkal
kb mennyi villantást lehet egy feltöltéssel produkálni ?

(#2036) bubi92 válasza maxika2004 (#2035) üzenetére


bubi92
őstag

150-et minimum ellőttem egy szülinapon régebben, annál tuti többet.

(#2037) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Stúdióvaku témában érdeklődnék. Az alábbi két szettnél tud vki jobbat mondani azonos áron?
Totál ismeretlen a téma, de hamarosan nyitnom kellene ebbe az irányba.
McGoat hobbi.
Mikrosat hobbi.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#2038) gabor_01 válasza fi:zi'k (#2037) üzenetére


gabor_01
senior tag

A McGoat jobban megéri, ahogy elnézem.
Olcsóbban az ebay-on tudnád összehalászni. De ahhoz több tapasztalat kell és kockázatvállalás.

(#2039) fi:zi'k válasza gabor_01 (#2038) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Hát ez az, hogy tudnom kellene mit veszek.
Pl az 180W-os és 1000W-os között milyen felhasználás különbség van? Az haználható izzót befolyásolja?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#2040) gabor_01 válasza fi:zi'k (#2039) üzenetére


gabor_01
senior tag

Ezek nem Wattok, hanem Ws. Erre vigyázz, mert más fórumokon ugranak erre :D
A 180-as arányosan olcsó (megfizethető) és jól használható már. 1000-est még nem is láttam.

(#2041) fi:zi'k válasza gabor_01 (#2040) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Mondom én hogy tudatlan vagyok a témában. ;)
Tegnap voltam egy fotózáson, ott 3 db 1000-es volt, a már említett Mikrosat féle.
Az addig stimmel, hogy minél kisebb annál olcsóbb, de milyen plusz teljesítményt tud egy 1000-es pl? Biztos nem fogok most olyat venni, de érdekelne.
Akár egy hosszabb leírás linkje is jöhetne. :R

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#2042) gabor_01 válasza fi:zi'k (#2041) üzenetére


gabor_01
senior tag

A stúdiózást én csak kezdő elméleti szinten űzöm időhiány miatt :(
Ha van türelmed, itt találsz némi infót:
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9105076&la=109925567
Meg itt:
http://www.lowel.com/edu/foundations_of_lighting.html
És itt:
http://www.businessphoto.hu/download/Strobist_Vilagitasi_ABC.pdf

[ Szerkesztve ]

(#2043) dabgergo


dabgergo
őstag

Használ itt vki villanj körtét? Egy sb800-as és 600-as mellé sztetek jól használható ilyen házi stúdióban? Milyen erősnek számít a villanása? Tehát mondjuk amikor villlan akkor van olyan erős mint 1/2-en az sb800?

[ Szerkesztve ]

(#2044) Peethy


Peethy
őstag

Üdv!
Mi a véleményetek erről a vakuról? [link]

dabgergo: elég sokan írtak a fórumban az előző 100 kommentben a villanj körtéről, valamint az edigitalon is sok értékelés van. olvass vissza és nagyjából mindent megtudsz.

[ Szerkesztve ]

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#2045) d-boy


d-boy
senior tag

Sziasztok, lenne egy kérdésem:

Vettem egy Canon 430 ExII-t nemrégen.
Úgy emlékszem az elején az aps-c gyujtótávolságot írta ki a zoomnál, de most a kisfilmes állást mutatja mindíg. Elállítottam valamit? (Canon 350D-n használom)

A 100-as macro usm fix obinál például 80mm-t ír a vaku zoomja.

If you understand or if you don't, If you believe if you doubt! There is a universal justice, and the eyes of truth are always watching you.

(#2046) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Metz vakukhoz firm update.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#2047) zolka78 válasza d-boy (#2045) üzenetére


zolka78
senior tag

A vaku cfn menüjében tudod beállítani a szenzor mérethez igazítást, de véleményem szerint a 100mm makró obihoz nem kell szenzor mérethez igazítani a vakut.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#2048) L623


L623
csendes tag

Sajnos nem tudom magamnak megengedni,hogy MILC vagy DSLR gépet vegyek,marad tehát a kompakt.Viszont olykor olykor előfordul,hogy vaku nélkül nem megy (óvoda,iskola,sportcsarnok stb) a fotózás,viszont vakupapucs az ilyen gépeken nincs,vagy ha van annak az ára MILC kategória.A kérdésem az lenne,hogy melyik a jobb(esetleg olcsóbb) megoldás:olyan vaku,amelynek van slave funkciója, vagy automata vaku,vakukioldóval.Ha van ajánlat arra, hogy milyen vakut vegyek,azt is megköszönném.

Isten megteremtette az embert, mert a majomban csalódott. Aztán inkább felhagyott a kísérletezéssel.(Mark Twain)

(#2049) zolka78 válasza L623 (#2048) üzenetére


zolka78
senior tag

Nem tudom, hogy tudok-e érdemben segíteni, de nekem volt egy kompakt Olympus Sp-560uz gépem és az kapott egy gyári szoftver frissítést amivel egy bizonyos távolságon belül el lehetett sütni a beépített villanóval az Olympus új típusú rendszervakuit. Hogy ez mennyire működött jól azt nem tudom mert nem próbáltam ki és nem is jártam utána, hogy használható-e. Lehet más gyártónak is vannak hasonló megoldásai a kompakt gépeket érintően.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#2050) ClintEastwoo válasza L623 (#2048) üzenetére


ClintEastwoo
tag

Én a vakukioldós rendszert ajánlanám, az én vakumat csak szobában, félhomályban lehet elsütni villanófénnyel... kint észre sem veszi :S

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.