Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) BZoltán válasza Pompi (#100) üzenetére


BZoltán
tag

Szia!

Köszönöm a gyors választ és a felvilágosítást.
Közben találtam egy megfelelő alternatívát, a neve Lumiquest Mini Soft Box az Optiform-ban segítettek, ez univerzális és ráadásul lágyít is.

The Mini SoftBox enlarges and diffuses the light with the flash in the direct flash position. Unobtrusive and low profile, the Mini SoftBox is ideal for press and other fast-moving situations.
Application: To soften shadows and eliminate unpleasant red eye.

Light Loss: Approximately 1 stop.

Dimensions: Folds flat to 3 1/4'' x 4 1/2''.

Ára: 7.300 FT

(#102) csiga997 válasza BZoltán (#101) üzenetére


csiga997
őstag

Szóval, te bementél az optiformba, hogy mit lehet tenni a vörös szem problémáddal, erre eladtak neked egy softboxot? :Y
Háát, nem mondom, hogy közelebb kerültél volna a megoldáshoz. :D

(#103) Pompi válasza BZoltán (#101) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Ismerem a Lumiquest termékeit. Nekem is van egy Mini Softboxom [link] és egy 80-20-am [link] különféle insertekkel [link].

De ezek tényleg nem kimondottam vörös szem elkerülésre vannak.

Feel Good Inc.

(#104) j.bravo válasza BZoltán (#98) üzenetére


j.bravo
addikt

Szabad megkérdeznem, milyen táncot fotózol?
Privi, email, akármi...
Régebben (nem is olyan rég) táncoltam, a kedvesem még most is, és már csak emiatt is érdekelne... meg kéne tanulnom :)

Whatever.

(#105) zsiga667


zsiga667
addikt

Egyészen véletlenül nem tudna valaki kölcsönadni nekem egy EOS-hoz való vakut szombat estére? :B

(#106) DVD_2_U válasza zsiga667 (#105) üzenetére


DVD_2_U
senior tag

El is jönnél érte?!

you can CANON

(#107) zsiga667 válasza DVD_2_U (#106) üzenetére


zsiga667
addikt

Mármint Debrecenbe? :D
Ha nincs más lehetőség talán igen, tesómnak lesz szalagavatója és jó lenne ha tudnék normális képeket csinálni, de a beépített vakuval erre elég kevés az esély... :)

(#108) csiga997 válasza zsiga667 (#107) üzenetére


csiga997
őstag

Mérnem bérelsz egyet? Studioline, pl.

(#109) j.bravo válasza j.bravo (#104) üzenetére


j.bravo
addikt

(mármint a táncfotózásra gondoltam. A táncból magából már csak felejtek :D)

Whatever.

(#110) lesaux válasza csiga997 (#108) üzenetére


lesaux
veterán

Tudnál adni egy URL-t, hol lehet bérelni? Már az is vagy egy perc volt, amíg a Studioline weblapját megtaláltam, de hogy azon hol van elrejtve a bérlés?

Zsiga667
Ezt nézd meg: [link]

[Szerkesztve]

(#111) csiga997 válasza lesaux (#110) üzenetére


csiga997
őstag

nika.hu, gondoltam ezt mindenki tudja :D
a honlapon meg nincs elrejtve semmi, a telefonszámot kell felhívni. ;)

de amit te linkeltél az is jó lehet.

(#112) zsiga667 válasza csiga997 (#111) üzenetére


zsiga667
addikt

Nem is rossz ötlet, ez eszembe se jutott. :B

Lesaux, a ''tiéddel'' az a gond hogy nincs éppen felesleges 30k-m letéti díjnak.

A Studioline viszont jó lesz, egyik legjobb haverom ismeri őket személyesen (az ifjabbik Nika osztálytársa volt gimiben...)

Közben meg rájöttem hogy van ám itthon Nikon DSLR is, szóval ha ez se jön össze akkor jó lehet egy Nikon vaku is. :)

(#113) DVD_2_U válasza zsiga667 (#112) üzenetére


DVD_2_U
senior tag

Nikon?! :O

you can CANON

(#114) csiga997 válasza DVD_2_U (#113) üzenetére


csiga997
őstag

Igazad van! Sírni kell már pusztán a szónak az elolvasására is. Hisz a Nikon egy szar.
Szánalmas.

:U:U:U

(#115) DVD_2_U válasza csiga997 (#114) üzenetére


DVD_2_U
senior tag

Nem véletlenül a Canon -nak vannak fehér obijai ;)

you can CANON

(#116) csiga997 válasza DVD_2_U (#115) üzenetére


csiga997
őstag

Igazán nem akarlak elkeseríteni, de a fehér objektív=canon feltételezés már kb 5 éve nem igaz. Nagyjából, ha a megrendeléskor a termékkód mögé odaírsz egy 'W'-t, akkor fehér objektívet hoz a postás.
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

Szóval, mit is akartál mondani?

(#117) DVD_2_U válasza csiga997 (#116) üzenetére


DVD_2_U
senior tag

Elöször is ez nem teljesen fehér... meg amugy is látszik, hogy megint ''csak'' a CANON-t másolják ... ügyetlenül :))

you can CANON

(#118) csiga997 válasza DVD_2_U (#117) üzenetére


csiga997
őstag

Mondom, mert szar. Szánalmas ostoba japán balfaszok. Másolni tudnak csak, és még azt se rendesen.

Remélem most már boldog vagy. :U:U:U

(#119) sszever


sszever
őstag

De a Canon fehéreiben biztos lehetsz, hogy azok magasabb minőség (és így ár) kategóriás obik.
A Nikon-nál úgy vettem észre, hogy inkább kedvtelés kérdése. Tehát ha fel akarsz vágni egy Nikon obival, fehéret rendelsz, és mindenki azt hiszi, hogy milyen fasza profi obid van... :))

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#120) DVD_2_U


DVD_2_U
senior tag

:))...közben meg csak egy kályhacsö lemeszelve... Weehehehe :P

you can CANON

(#121) csiga997


csiga997
őstag

Okoskodtok csak, de azt tudjátok vajon, hogy egyáltalán miért fehérek azok a canon objektívek? Illetve, hogy a Nikonnál miért lehet akár fekete is az ami a canonnál kötelezően fehér?

Nem, nem divatból!

2.000 Ft-os kérdés, nna?

(#122) DVD_2_U válasza csiga997 (#121) üzenetére


DVD_2_U
senior tag

Azért, hogy nagy napsütésben egy olyan nagy tele fém+üveg teleobi ne melegedjen fel annyira... mivela fehér festés visszaveri a sugárzás nagy részét.

(ja meg azért, hogy lehessen látni légifoton, hogy a nagyobb sportrendezvények 98%-át CANON obikkal fotozzák) ... a fentmaradó 1,5% Canon gép+más obi és 0.5% más gép :DD
Utalod vagy kp?!

you can CANON

(#123) sszever válasza DVD_2_U (#122) üzenetére


sszever
őstag

Ettől függetlenül köztudott, hogy a fehér Canon, az profi. S ezt gondolom a Nikonos marketingesek is figyelembe vették a fehér obi rendelés lehetőségénél. :)))

Amúgy pedig, ha verőfényes napsütésben fotózok órákat, gondolhatod, hogy azért egy napernyőt, vagy valami hasonlót viszek. NEm az obi kedvéért :)))

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#124) csiga997 válasza DVD_2_U (#122) üzenetére


csiga997
őstag

Menjünk inkább az Objektív topikba, ne itt offoljunk.

(#125) Badb0y


Badb0y
addikt

300D-hez a legjobb obi akkor az 550ex :F
MEtz vakukkal kapcsolatba tud vki vmit? Mert olcsóbbak mint a gyári canonok, de vajon milyenek :F

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#126) zsiga667 válasza Badb0y (#125) üzenetére


zsiga667
addikt

Nem, a 300D-hez a legjobb vaku az 580EX. :)
Az 550EX viszont szinte ugyanazt tudja, csak jóval olcsóbban.

A Metz csinálja a legjobb ''utángyártott'' vakukat, teljesen korrektek. Sigma helyett én ezt venném, vagy akár egy olcsóbb Canon (420/430EX) helyett.

(#127) Badb0y válasza zsiga667 (#126) üzenetére


Badb0y
addikt

Fene tudja olcsó-e :F

Akkor érdemesebb az 550ex?
Egyébként csak a 420ex-nek nincs lcd-je a hátoldalán?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#128) lesaux


lesaux
veterán

Megvettem ma a 430EX-et. Fasza kis vaku ez. Plafonra irányítva jól bevilágítja az egyébként átlagnál sötétebb szobát is. Majd még tesztelgetem, meg elolvasom a használati utasítását, de egyelőre nem bántam meg.
Ja, tök jó volt: vittem át a szüleimhez, raktam össze a gépet, erre anyukám megkérdezi: ''Ezt most itt bent akarod használni?''
Értitek, merthogy külső vaku. Jót röhögtem.
Az Artworkphotónál meg rendesek voltak, vettem töltőt is, de annyi pénzem már nem volt, hiányzott pár száz. Azt mondták, hagyjam a francba. Szép nagy piros pont nekik is!

(#129) csiga997 válasza lesaux (#128) üzenetére


csiga997
őstag

Gratulálok! Csak szervizbe ne kelljen vinni... ;]

(#130) Pompi válasza lesaux (#128) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Grat a részemről is!

Most majd akkor mehet egy 420 vs 430 vs 550 recycle time összehasonlítás :)

Feel Good Inc.

(#131) zsiga667 válasza Pompi (#130) üzenetére


zsiga667
addikt

Ha megvárjátok a tél végét akkor beszállok egy 580-nal. :)
Illetve ha addig megnyerem a lottót akkor egy SB-800-zal. :D

(#132) Badb0y válasza lesaux (#128) üzenetére


Badb0y
addikt

Nem is rossz ez a bolt. A gépek drágák, de az obik egész elfogadható áron vannak.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#133) ByB


ByB
addikt

Mindenkinek köszönöm a segítséget: ma megvettem az 580EX-t!!! Remélem a papám örülni fog neki és velem ellentétben megbarátkozik a milliónyi lehetőséggel... ;)

(#134) ByB válasza ByB (#133) üzenetére


ByB
addikt

Valakinek nincsen véletlenül magyar nyelvű 580EX használati útmutatója elektronikus formában? :R

(#135) DVD_2_U válasza ByB (#134) üzenetére


DVD_2_U
senior tag

Nekem épp van... :P

you can CANON

(#136) ByB válasza DVD_2_U (#135) üzenetére


ByB
addikt

Privát ment! :U

[Szerkesztve]

(#137) lesaux


lesaux
veterán

Hogy kell tiszta erőből vakuzni? Mondjuk plafonra.

(#138) lesaux válasza lesaux (#137) üzenetére


lesaux
veterán

Oké, megtaláltam a manuális módot. :)
Mondjuk kicsit furcsa, hogy magától nincs annyi esze, hogy amikor plafonra vakuzok, akkor beleadjon mindent.

(#139) DVD_2_U


DVD_2_U
senior tag

enyimé belead mindent ... de ETTL ugyis elövillant és azt méri

you can CANON

(#140) pitman válasza lesaux (#128) üzenetére


pitman
őstag

Egy átlagos méretű, esetleg kicsit nagyobb szobát teljes sötétben (nincs más fény), plafonra villantva milyen rekeszig tud rendesen bevilágítani?
Ezen is van wide panel és a fehér derítőlap, mint az 580-on?

Esetleg valaki nem tudja, honnan lehetne letölteni a 430 leírását (angol jó lesz), mert a Canon oldalán nem találom (bár lehet, hogy csak figyelmetlen voltam), az 580 megvan. Azért érdekelne, mert most már komolyan foglalkoztat a gondolat, hogy valamilyen vakut kellene vennem, de még nincs eldöntve milyet.
Jelenleg három versenyző van: 430EX, 580EX, Sigma DG Super. Szívem szerint az 580-at venném, csakhát az ára elgondolkoztat, a Sigma is szimpatikus a tudása és ára miatt, viszont a két Canon jobban megépítettnek tűnik. Ha valakinek lenne ötlete, javaslata e kérdéskörben szívesen fogadom. Esetleg szóba jöhetnek más gyártók is, akiknek hasonló tudású vakujuk van.

(#141) lesaux válasza pitman (#140) üzenetére


lesaux
veterán

Fehér derítőlap nincs. Ha a wide panel a vaku elé húzható műanyag lapocskát jelenti, akkor az van. Igen, az lesz az, mert kiírja, hogy 14 mm.
Hazaérek, megnézem, hogy mennyire világítja be a szobát. A fürdőszobát úgy bevilágítja, hogy faszán beégett az egész kép. 255, 255, 255 mindenhol. Le kellett venni ISO 100-ra, 1/200-as záridőre és f10-es rekeszre. Jó, mondjuk a fürdőszobában fehérek a csempék.
A konyhával viszont rácsesztem, mert élénk citromsárga a plafon, és hazavágja a fehéregyensúlyt, de nagyon.
Amúgy egy szép napon gyere át, és nézd meg nyugodtan a 430-ast.

(#142) pitman válasza lesaux (#141) üzenetére


pitman
őstag

Köszönöm.

''A konyhával viszont rácsesztem, mert élénk citromsárga a plafon, és hazavágja a fehéregyensúlyt, de nagyon.''

Próbáld meg RAW-ba, vagy manuális fehéregyensúllyal, úgy jó lesz.


''Amúgy egy szép napon gyere át, és nézd meg nyugodtan a 430-ast.''
Köszi a feljánlást, de mintha valamelyik hozzászólásodból azt szűrtem volna le, hogy Pesti vagy, így nekem ez nem megodás.

(#143) lesaux válasza pitman (#142) üzenetére


lesaux
veterán

Igen, RAW-ban szoktam, a manuálissal nem bírok. A menüben beállítom, hogy custom wb, ott egy előző képre rábökhetek, hogy set, aztán nem látok semmi változást.
Igen, pesti vagyok, mint az adatlapom is mutatja. :)

(#144) Pompi válasza lesaux (#141) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Az indirekt vakuzásnál általában elmegy a WB, úgyhogy marad a manuál vagy a RAW.
A manuál úgy működik, hogy lefotózól valami fehér objektet és azt a képet választod ki és utánna set. Nálam frankón működik, szoktam használni.

Feel Good Inc.

(#145) pitman válasza lesaux (#143) üzenetére


pitman
őstag

Ahogy Pompi is és te is írod:

Custom WB, képet kiválaszt, majd a gép fehéregyensúlyát átállítod a kézi üzemmódba, egyébként ott marad, ahol korábban volt és ezért nem látsz különbséget. De mintha a kép kiválasztása után ki is írná, hogy tedd át kézire.

(#146) csiga997 válasza pitman (#140) üzenetére


csiga997
őstag

Előrebocsátva, hogy nincsenek első kézből származó tapasztalataim a kérdéses vakuval, ezért pusztán elvi alapokon tekintve: tegyük fel, hogy 35mm-es objektívvel fényképezünk (ez egy szobabelsőnél talán nem túlzó feltételezés), amikoris a kérdéses vaku kulcsszáma 31. Ha a plafon mondjuk 3m magas és a szoba pedig 4x4-es, akkor feltéve, hogy a szoba egyik sarkából fényképezünk a másik sarka felé (worst case) akkor a bevilágítandó távolság mintegy 8m. Innen pedig 31/8=3.8-as blendét kapunk. Figyelembe véve az indirekt vakuzást és a plafon messze nem tökéletes fényvisszaverő képességét, ezért nyissunk uszkve 1.5-2 blendét. Vagyis ~f2-1.8 körüli blendére van szükség a szoba teljes kivilágításához. (ISO 100 mellett mindez, természetesen). ISO400-nál ugyanez f4-3.6, 800-nál pedig 5.6-5.

[Szerkesztve]

(#147) lesaux válasza pitman (#140) üzenetére


lesaux
veterán

20 nm körüli szoba, sötétség, csak a tévé világít. Így ISO100-nál 1/100-as záridővel 4,5-ös rekesz mellett csinált szépen kiexponált képet.

(#148) pitman válasza lesaux (#147) üzenetére


pitman
őstag

Köszönöm szépen mindkettőtöknek az információkat.
Lehet, hogy én vagyok telhetetlen, de egy kicsit ennél többre számítottam.

(#149) csiga997 válasza pitman (#148) üzenetére


csiga997
őstag

Na, az ember a kisújját nyújtja... :(

(#150) pitman válasza csiga997 (#149) üzenetére


pitman
őstag

Bocs, kicsit kétértelműen fogalmaztam: a vakutól vártam kicsit nagyobb teljesítményt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.