Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) csiga997 válasza pitman (#150) üzenetére


csiga997
őstag

Ja, hogy teljesítményt szeretnél? Akkor itt van ez: [link]
Árban kb ugyanannyi mint az 580EX

(#152) pitman válasza csiga997 (#151) üzenetére


pitman
őstag

Nem kell óriási teljesítmény, az 580 bőven elég lenne, csak az árát sokallom egy kicsit.

(#153) ByB válasza pitman (#152) üzenetére


ByB
addikt

580EX-et itthon lehet már 105K-ért is kapni, persze az sem kevés, de mégsem 150K... :)

(#154) pitman válasza ByB (#153) üzenetére


pitman
őstag

Hol ennyi? Ez már viszonylag elfogadható lenne.
Ez magyar cég, számlát tud adni? Magyar használati jár hozzá?
Milyen a garancia ügyintézése?

(#155) csiga997 válasza pitman (#154) üzenetére


csiga997
őstag

Ejnye királyfi, te még hiszel a mesékben? :D
Látatlanban megválaszolom ezt neked:
-magyar cég
-nem kapsz számlát
-nincs magyar használati
-garancia sincs

Másik lehetőség még: használt a cucc.

[Szerkesztve]

(#156) pitman válasza csiga997 (#155) üzenetére


pitman
őstag

Én is így gondoltam, ezért is kérdeztem meg.

(#157) Pompi válasza pitman (#156) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Én ilyet tudok (104e):
- magyar magánszemély,
- adásvételit kapsz,
- nincs magyar használati,
- garanica az emberen keresztül érvényesíthető.

Feel Good Inc.

(#158) DVD_2_U válasza pitman (#154) üzenetére


DVD_2_U
senior tag

Szia, ha érdekel az egyik 580EX-em eladó... nemigen használt ;)

you can CANON

(#159) lesaux


lesaux
veterán

Srácok, ha Canon terméket vesztek Magyarországon, ahhoz amúgy sincs garancia, a Camera Kft. jóvoltából. Akkor miért nem máshol veszitek meg? Miért kell ezt a maffiát támogatni?

(#160) BEE


BEE
addikt

Szevasztok !

Van egy vadiúj fényképezőgépem, aminél a manuál
szerint max 24V a vaku kapocsfeszültsége.
( Még jó hogy elolvastam ! )

Viszont van egy régi vakum, amit használni szeretnék hozzá,
de valószínűleg ennek nagyobb a feszültsége, párszor már jól
megrázott, úgyhogy tuti magas.

Tudtok-e valami ketyere létezéséről, kaphatóságáról,
ami megoldaná a problémát ?

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#161) sszever válasza lesaux (#159) üzenetére


sszever
őstag

Már miért ne lenne hozzá garancia?

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#162) lesaux válasza sszever (#161) üzenetére


lesaux
veterán

Olvasd el az aláírásomban szereplő topicot.

(#163) pitman válasza Pompi (#157) üzenetére


pitman
őstag

Köszi, de ennyi pénz esetén engem már nem nyugtat meg, hogy az emberke intézi a garanciát.

(#164) pitman válasza DVD_2_U (#158) üzenetére


pitman
őstag

Egy irányárat tudsz adni (csak tájékoztatásképp, mivel jelenleg csak érdeklődési fázisban vagyok).

(#165) Pompi válasza pitman (#163) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Hehe. Én tapasztalatból mondom, sokkal inkább egy ilyen emberen intézendő garanciás terméket választok kétharmad árért, mint, hogy még egyszer önszántamból betegyem a lábam a Somogyi utcában levő kóklerszervízbe.

Tudod kicsit belegondolva ennek az embernek sokkal inkább érdeke, hogy elintézze a garanciát és ne menjen rossz híre, mint a Canon Magyarország szakszervizének.

Ha esetleg a számla hiánya okozna gondot, azt megérteném azzal nincs mit tenni. De hát nem vagyunke egyformák. Én is választottam ezt az utat amit most te szeretnél és vásároltam anno egy G2-t magyar garanciával 325 ezerért ahelyett, hogy szürke importosat vettem volna 250-ért a garancia miatt. Aztán amikor kellett kenhettem hajamra a garanciát. Ez volt első és utolsó ilyen baklövésem. Na de már így is messzire mentem az offolással úgyhogy befejezem.

DVD_2_U vakujára hogy van garancia? ;)

Feel Good Inc.

(#166) pitman válasza Pompi (#165) üzenetére


pitman
őstag

Teljesen igazad van, hiszen neki elviekben tényleg érdeke a dolog és mivel nem vagyok milliomos, nekem érdekem az alacsony ár. Mindössze az aggasztó, hogy egy vadidegentől vásárolok, akit addig soha nem láttam, nem ismerem és esetleg soha többet nem tudok elérni, így esetleg nincs garanciám...
Félreértés ne essék, én nem ragaszkodom a magyar garanciához, csak ahhoz, ha gond van, akkor az mindenképpen rendezhető legyen (sajnos általában amit megveszek, többnyire elromlik). A magyar leírás sem szempont, ha angol van az elég, de ne német, olasz, francia stb. legyen.

(#167) ByB válasza pitman (#154) üzenetére


ByB
addikt

Adás-vételi jár hozzá, a garanciát rajta keresztül lehet intézni és jár hozzá magyar használati útmutató! Nem hiszem, hogy garancia szempontjából rosszabbul járnék, mintha az itthon méltán hírhedté vált Camera Kft.-re bíznám a vakut egy esetleges hiba esetén!

üdv
Bence

(#168) ByB válasza pitman (#166) üzenetére


ByB
addikt

Akitől én vettem a vakut, egy korrekt szerződéssel fogadott! (És számlaképes is volt, természtesen az áfáért cserébe!) Persze leléphet, de neki nem ez a célja: egy vaku nem biznisz, neki sokkal inkább a mennyiségből jön vissza a pénz... Angol használati útasítás pedig mindegyik Canonhoz jár!

(#169) pitman válasza ByB (#168) üzenetére


pitman
őstag

Ha nem titok, elárulod, hogy mégis hol vetted?

(#170) ByB válasza pitman (#169) üzenetére


ByB
addikt

Az apronet.hu-n - [link]

(#171) pitman válasza ByB (#170) üzenetére


pitman
őstag

Köszi

(#172) ByB


ByB
addikt

Nagy volt itthon az öröm és a bódogság! Elképesztő tényleg mikre képes ez az 580EX... :R Impozáns amikor vak sötétben is pengeéles makrokat lehet vele fotózni a karácsonyfáról, vagy portré fotózásnál, nincs szétégetve a homlok, de nincs sötét a háttérben sem, az akrobatákat megszégyenítő forgathatóságról és billenthetőségről nem is beszélve! ;]

(#173) micro


micro
addikt

Többvakus tutorialt tud valaki ajánlani?
Érdekelne az esztétikai része meg a technikai is. (Nikon)

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#174) csiga997 válasza micro (#173) üzenetére


csiga997
őstag

A technikai részben a google a barátod: [link]
Úgy általában a vakuzásról pedig [link] [link]

(#175) lesaux


lesaux
veterán

Ha ETTL üzemmódban van a vaku, és a plafon felé irányítom, akkor mekkora ereje van, illetve mitől függ?

(#176) zsiga667 válasza lesaux (#175) üzenetére


zsiga667
addikt

Szerintem mindegy merre fordítod a vaku fejét, mindig akkorát villant amekkorát az elektronika szükségesnek tart. Tudtommal az ETTL rendszer úgy működik hogy közvetlenül az expozíció előtt egy elővillantással ellenőrzi a gép hogy a fővillantásnak milyen erejűnek kell lennie. Indirekt vakuzásnál is, csak ott értelemszerűen nagyobbat villan mert sok a fényveszteség (nagyobb távolság, nameg a plafon se tükörből van általában).

(#177) lesaux válasza zsiga667 (#176) üzenetére


lesaux
veterán

Nálam nincs elővillanás.

(#178) zsiga667 válasza lesaux (#177) üzenetére


zsiga667
addikt

Van nálad is, csak olyan gyors hogy nem látod, egybefolyik a fővillantással. :)
Majdnem azt mondtam hogy nézd meg bullet-time alatt, úgy könnyebben észre lehet venni. Le kéne állnom mára a játékokkal... :U:DDD

De ha elég jó a szemed, észrevehetsz egy kis különbséget az ETTL és a manuális mód között. (Annyit lehet észrevenni hogy az ETTL-nél mintha gyengébben kezdené a villantást, a manual meg végig egyenletes.)

(#179) lesaux válasza zsiga667 (#178) üzenetére


lesaux
veterán

Á, köszi, erre kíváncsi leszek. De akkor ezek szerint a plafonra is villanthatok ETTL-lel, ő kigazdálkodja magának, hogy mennyi fény kell, és úgyis a maximummal fog világítani. Jól értem?

(#180) sszever válasza lesaux (#177) üzenetére


sszever
őstag



E-TTl II: automata vakuzás, kiértékelő fénymérési mód, teszt elővillantások értékelésével / objektív távolság információinak felhasználásával

E-TTL: automata vakuzás, kiértékelő fénymérési mód teszt elővillantások értékelésével

TTL: automata vakuzás, ''off-the-film'' fénymérés valós idejű vakus fényméréshez.


Tehát ETTL-nél tutira van, legfeljebb nem veszed észre...

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#181) zsiga667 válasza lesaux (#179) üzenetére


zsiga667
addikt

Jól érted. :)

(#182) lesaux


lesaux
veterán

Köszönöm mindenkinek! :)

(#183) csiga997 válasza zsiga667 (#178) üzenetére


csiga997
őstag

Eeegen. Ha jó a szeme, mi?
A mai elektronikus vakuk (és tkp már a 20 évvel ezelőttiek is) kb. 1/1000 mp időtartamú villanásra képesek teljes kisütésnél (ez tehát a leghosszabb idő; a legrövidebb pedig valahol 1/20000 körül). De ha jó szeme van akkor látja, biztos! :U
Gyakorlásként pedig tudom ajánlani a tv nézést: igaz, ott csak 1/25 mp-el váltakoznak a képek, de pár év tréninggel már elég jól elkülöníthetők egymástól.



:C

(#184) pitman válasza lesaux (#177) üzenetére


pitman
őstag

Mintha olyasmi rémlene nekem, hogy a mérővillanást a tükörben még látni lehet, mielőtt felcsapódna.

(#185) zsiga667 válasza csiga997 (#183) üzenetére


zsiga667
addikt

Asszem ebből sör lesz. :D
Ha eljössz majd a következő PH!-s fotóstalira, kipróbálhatjuk, szerintem meg tudom különböztetni az elővillantásos vakuzást az elővillantás nélkülitől ránézésre, és fel merek ajánlani két sört az igazam védelmében. :)

(#186) lesaux válasza lesaux (#179) üzenetére


lesaux
veterán

Ez nekem nem megy. ETTL-lel a plafonra világítva alexpós szar lett a kép. Felraktam az erejét 1/1-re, és olyan szépen beégett, hogy le kellett rekeszelni és visszavenni ISO 100-ra.

(#187) csiga997 válasza lesaux (#186) üzenetére


csiga997
őstag

Állíts be +1FÉ kompenzációt a vakun, de hagyd TTL-ben.

(#188) csiga997 válasza zsiga667 (#185) üzenetére


csiga997
őstag

Két sört? Nekem a kisújjad kell! :DDD

(#189) DVD_2_U válasza lesaux (#186) üzenetére


DVD_2_U
senior tag

+1, +1.5 a megoldás bounce flash használata esetén is ... meg persze ha felteszed azt a kis sisakot (omni-bounce) ;)

you can CANON

(#190) zsiga667 válasza lesaux (#186) üzenetére


zsiga667
addikt

Én teljesen jól exponált képeket lőttem múltkor a Lompos Farkasban azzal a vakuval, pedig 2 sör meg a pálinka után elhiheted hogy nem álltam neki a vakukompenzációt állítani... :D

Csiga: Hát, azt még meggondolom, az ujjaimra szükségem van. :U:)

(#191) pitman válasza lesaux (#186) üzenetére


pitman
őstag

Szerintem az sem mindegy, hogy milyen üzemmódban van a gép (a vakut derítésnek használja, vagy azt tekinti főfénynek), illetve, hogy a vaku átlagoló, vagy kiértékelő fénymérésre van állítva.

(#192) lesaux válasza pitman (#191) üzenetére


lesaux
veterán

Ilyeneket hol lehet állítani, és melyikre tegyem? Beleolvastam a 300D leírásába, de nem találtam még csak hasonlót sem.
+1 FÉ-t nem nagyon akarok állítgatni, mert legközelebb, ha arcon vakuzok valakit, beég.

(#193) csiga997 válasza lesaux (#192) üzenetére


csiga997
őstag

há vazz, akkor előtte visszaállítod :U

(#194) pitman válasza lesaux (#192) üzenetére


pitman
őstag

A vaku üzemmódot a cusfom function részben tudod állítani (Evaluate és Average). Az első a teljes ETTL2 rendszer, a második átlagoló mérést csinál. Előbbi (tapasztalataim szerint, de cáfoljatok meg, ha nem így van) mintha inkább derítést végezne alapesetben, ami kültéren előnyös, viszont beltérben nem minden esetben. Ilyenkor az utóbbi (átlagoló) mintha több fényt adna.

A fényképező másfajata ''vakuvezértlést'' használ a különböző felvételi módokban (P, A, T, M, illetve az ikonos módok), ha jól tudom A, T módokban a környezeti fény a mérvadó és a vakuval csak derít. P módban szintén ezt teszi, viszont, ha kevés a fény (mivel nem választhat hosszú záridőt) a vakut tekinti főfénynek. M módban rajtad múlik, hogy mit fog csinálni, ha automatán hagyod a vakut, akkor az előteret azzal próbálja megvilágítani, a háttér a záridő és a rekesz függvénye. Manuális vakuvezértéssel azt csinálja, amit te akarsz.

Most olvasom, hogy 300D-t használsz, akkor az első fele a leírtaknak nem biztos, hogy állítható, talán a hackelt firmware esetén igen?!

(#195) DVD_2_U válasza pitman (#194) üzenetére


DVD_2_U
senior tag

sem

you can CANON

(#196) pitman válasza DVD_2_U (#195) üzenetére


pitman
őstag

Akkor marad a kompenzáció és a lenti gondolatsor követése.

(#197) Badb0y válasza sszever (#180) üzenetére


Badb0y
addikt

:R
Ezt már nagyon hiányoltam
:R

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#198) DVD_2_U válasza Badb0y (#197) üzenetére


DVD_2_U
senior tag

jól behalt ez a topic :U

you can CANON

(#199) csiga997 válasza DVD_2_U (#198) üzenetére


csiga997
őstag

Amióta flagshippel villantanak az emberek nincs szükségük vakura.

:DDD

[Szerkesztve]

(#200) Pompi válasza DVD_2_U (#198) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Persze mert múltkor is a kellékes topicban ment a vakuról a témázgatás...

Amúgy milyet lehetne már deríteni egy flagship vitorlájával ;)

Feel Good Inc.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.