Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1651) Agent87 válasza *Ropi* (#1647) üzenetére


Agent87
aktív tag

impregnált ponyva az milyen?
a papír meg nemtom gondolom koszolódik tépődik az se lehet túl hosszúéletű.
régen egy angol oldalon találtam ilyen tippeket home-made cuccok is voltak és olyan anyagot ajánlott azon amiből a sátrak anyaga van "Ripstop Nylon" de nem tudom ezt hogy hívják magyarul.

(#1652) mcgoat válasza PNP (#1648) üzenetére


mcgoat
aktív tag

Az tudod mi? Ha küldöm a rendelésed teszek bele neked 1-2métert 1,5m szélesből. :)

Egy webáruház nem csak fotósoknak www.mcgoat.com

(#1653) PNP válasza mcgoat (#1652) üzenetére


PNP
őstag

Mesélj róla

(#1654) mcgoat válasza PNP (#1653) üzenetére


mcgoat
aktív tag

Arkangyalnak mutattam. De biztos találkoztál már az anyaggal, mert párnahátlapnak, bútorhátlapnak, táskabélésnek, por maszknak stb... használják

Egy webáruház nem csak fotósoknak www.mcgoat.com

(#1655) PNP válasza mcgoat (#1654) üzenetére


PNP
őstag

Nem emlékszik.
Mi a konklúzió?

(#1656) *Ropi* válasza Agent87 (#1651) üzenetére


*Ropi*
félisten

Pl. teherautóponyva, amit én haszálok. Az egyik fele mattabb fehér, a másik fele fényesebb fehér. Szerintem a legjobb ár/érték arányú az összes között: igaz, hogy először drágább, de hosszútávon megtérül. Ráadásul könnyű kezelni, ha bekoszolódna véletlenül csak áttörlöd egy nedves ronggyal, hagyod megszáradni és már használható is tovább. Jóval igénytelenebb, mint a papír, de azért erre is vigyázni kell, hogy pl. bútorokat hogyan teszel rá, nehogy kiszakítsák.

A papír a legrosszabb ár/érték arányú, mert egy szabvány 2,75 x 11 méteres Colorama tekercs 26000 Ft, és nagyon könnyű bepiszkítani, elszakítani, gyűrődést csinálni bele, stb. De viszont nagyon sokféle színben létezik, van, hogy csak azzal tudod megoldani, amit szeretnél. Ha nagyon vigyázva használják, fél évet kibír egy tekercs intenzívebb használat mellett is.

Minden anyagra általánosan vonatkozik, hogy a modell cipőtalpát le kell ragasztani, egyrészt hogy ne koszoljon, másrészt hogy ne sértse fel a hátteret.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1657) Agent87 válasza *Ropi* (#1656) üzenetére


Agent87
aktív tag

a ponyva tényleg jobban hangzik 26ezer nem semmi nem is gondoltam volna:)

(#1658) *Ropi* válasza Agent87 (#1657) üzenetére


*Ropi*
félisten

Az meg a 2-3-szorosa árban. :Y

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1659) Agent87 válasza *Ropi* (#1658) üzenetére


Agent87
aktív tag

igen asszem még amúgyse teljes a felszerelésem ráér mondjuk pár év múlva :P

(#1660) kricsi81


kricsi81
senior tag

Hú de jó, hogy pont benéztem ide, jó, hogy a hátterekről van szó, mert engem is érdekel a téma.
Videókban szoktam látni, hogy a profi stúdiókban ilyen műanyag szerkezet darabokat raknak egymás mellé, és ahol kezdődik a fal, oda speckó "hajlított" darabot tesznek.
Nem tudom kinek mennyire ismerős ez a megoldás
Ha valaki ismeri a módszert, tudna írni róla pár sort?

A textil hátteret amúgy ha sima felületre rakják, és teljesen kifeszítik, akkor is gyűrődik?
Akkor végülis mi a legjobb megoldás háttér ügyben?

kovacsrichard.hu

(#1661) *Ropi* válasza kricsi81 (#1660) üzenetére


*Ropi*
félisten

Azokat a műanyagelemeket az örökkévalóságnak tervezik, nem a naponta szétszedésnek. Azt olyan helyen használják, ahol x évre fixen be van építve a falba és le is van festve. :U

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1662) kricsi81 válasza *Ropi* (#1661) üzenetére


kricsi81
senior tag

Igen, gondoltam, de mennyi lehet egy ilyen?

kovacsrichard.hu

(#1663) *Ropi* válasza kricsi81 (#1662) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ezt nem tudom, nem foglalkoztam vele. :U Majd ha esetleg valamikor fix stúdióm lesz... ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1664) Hyperion


Hyperion
senior tag

Sziasztok!

Nikon D3000-et használok egy nissin DI622-es vakuval.. Ezzel kapcsolatban lenne két kérdésem:

1.: Sok helyről hallok olyat, igaz csak a régebbi vakuknál, hogy tönkretehetik a vázat, mivel túlfeszütséget juttatnak rá. Ennél a vakunál már gondolom ez nem áll fent.. Jól sejtem?

2.: Tud valaki a Nissin-el kompatibilis rádiós kioldót ajánlani? MAcerásnak tűnik ez is :/

Köszönöm!!

(#1665) kricsi81 válasza Hyperion (#1664) üzenetére


kricsi81
senior tag

A Phottix pt-04 kioldóval működik, vagy szinte akármilyen rádiós kioldóval
(ha jól tudom)

kovacsrichard.hu

(#1666) kricsi81


kricsi81
senior tag

Egy fotóstúdió a weboldalán azt írja, hogy holkeres fehér háttérfala van.
Ez pontosan milyen? Egy 3 méter széles szobába is "beszerelhető" ilyen rendszer?

kovacsrichard.hu

(#1667) *Ropi* válasza kricsi81 (#1666) üzenetére


*Ropi*
félisten

"A polisztirolból készülő holker díszlécek az oldalfal és a mennyezett találkozásánál lévő sarkot (ún. holkert) díszítő termékek."

Valami ilyesmi lehet.

Szerintem be lehet építeni, de ahoz meg kell bontani a falat (besüllyeszteni ezt a díszlécet).

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1668) Slowman válasza *Ropi* (#1667) üzenetére


Slowman
aktív tag

Igen szobafestőknek ez a holker, illetve építkezésnél a kőműves mestertől lehet kérni, hogy holkeresre csinálja a mennyezet és az oldalfal találkozását, ne szögre vagy nem is tudom minek nevezzem :U de értitek :) . Mivel a linkbe 80x80mm-esres akármi van az elég kevés, és ez tényleg csak egy díszléc. Ricsi pedig a ZebraArt fotóstúdió holkeres falára gondol ami inkább 80x80cm (vagy több) nem mm [link]. Ez csak onnan jutott eszembe mert mikor olvastam akkor nekem is szöget ütött a fejembe, hogy miért olyan nagy szám ez a holker, hogy így reklámozták, hogy holkeres stúdió és utánanéztem (elsőnek én is erre a díszlécre gondoltam amit a 2 évvel ezelőtti festetésnél vásároltak barátnőmék, de kiderült, hogy nem :N ). Szvsz ez így lett megcsinálva mikor az átalakításnál folytak a kőművesmunkák. Szóval ők nem ilyen műanyag cuccot meg vásznat/ponyvát akármit használtak fehér háttér gyanánt, hanem - gondolom - olcsóbb megoldást, lemeszelt fehér fal ilyen nagyobbfajta holkerrel.

[ Szerkesztve ]

(#1669) *Ropi* válasza Slowman (#1668) üzenetére


*Ropi*
félisten

Én ezt csak példaként linkeltem, hogy ilyenben kell gondolkozni, természetesen nagyobb méretben.

Ennek a holkeres falnak azonban több hátránya is van:

1, csak egyszínű,

2, ha koszolódik, festheted újra...

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1670) Slowman válasza *Ropi* (#1669) üzenetére


Slowman
aktív tag

Nem is mondtam, hogy jó lenne csak azt, hogy gondolom olcsóbb megoldás. Esetleg ha diszperzittel festi az ember könnyebb takarítani és az újrafestés se egy nagy pancsolós dolog. Attól függetlenül nem hinném, hogy Ricsinek ezt megérős volna otthonra megcsinálni. Szerintem kezdésnek valami vászonnal kell próbálkozni aztán annyi (sok a macera, de én ha nekifogok rászánom akár a napom nem sietek mint aki ezzel keresi a pénzt, neki nincs ara ideje, hogy vasalgassa stb.). Majd én is tervezek valami "home made stúdiót" csinálni valamikor és amatőr szinten (ár és használhatóságba) talán a vászon a legmegfelelőbb. Azt hiszem valami hasonlót mondtál te is, mert a papír szakad a többi meg drága.

[ Szerkesztve ]

(#1671) *Ropi* válasza Slowman (#1670) üzenetére


*Ropi*
félisten

A sima vásznat (len) felejtsd el, nagyon sok vele a macera és még úgy sem ad jó eredményt. Végtagoknál ha felgyűrüdik (nagyon könnyen), onnantól kuka a kép. Hacsak nem félalakosat fotózol vagy csak arcot, akkor nem gond.

A papír csak akkor szakad, ha nem vigyáznak vele. Ésszel használva egy tekercset el lehet vele lenni fél-egy évig is.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1672) kricsi81


kricsi81
senior tag

Igen, a zebrára gondoltam
közben írtam nekik, és válaszoltak, hogy az ő végtelenített háttérfaluk betonból van kiöntve, és héra festékkel van lefestve. Azt is írták, hogy ez annyira koszolódik, mint bármely falfelület, amire rálépnek, de egy idejig ez egy nedves/vizes ronggyal tisztítható, de egy idő múlva újra kell festeni... :)

Hát még mindig nem tudom, mi legyen otthonra a 3 méter széles falra :F

(egy kérdés: a papír háttérről nem lehet leradírozni a koszt egy fokig? :DDD :DDD :DD )

Ropi, a mcgoat féle len?
ami egy hétvégi fotózáson volt nektek háttér, (amikor latitude fogta a kardot), az milyen volt? len? mcgoatos?
és ezt hogy lehet tisztítani? ki lehet mosni?

[ Szerkesztve ]

kovacsrichard.hu

(#1673) *Ropi* válasza kricsi81 (#1672) üzenetére


*Ropi*
félisten

Igen az, de azt vegyétek figyelembe, hogy nem tud úgy megállni rajta a modell, hogy a lábainál ne gyűrődjön be. És elég sokat kell vasalni, hogy a háta mögött sima legyen...

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1674) kricsi81 válasza *Ropi* (#1673) üzenetére


kricsi81
senior tag

:O

kovacsrichard.hu

(#1675) COUSIN


COUSIN
csendes tag

Lehet hüly ekérdés, de felteszem.
160 as mini studióvakuba lehet beletekerni komolyabb fényerejű izzót úgy, hogy nem okozok vele semmi gondot?
Nem vagyok egy nagy barkács, meg elektronikai zseni sem, így ha nem oké, vagy nem lehet valamit hozzá venni ami elbírja és biztonságosan működteti,akkor felejtős.

Vakuvásárlás megvolt, de ami megvan nem akarom kidobni érthető módon a helyhez meg kicsi :F

Minden tipp érdekel.McGoat.
ha van tipp, mindenképp írd meg és árat is esetleg, ha van valami kütyü ami kell ésprivátban lebeszéljük.

köszi Neked is, és Mindenkinek

(#1676) mcgoat válasza *Ropi* (#1673) üzenetére


mcgoat
aktív tag

mert te nem tudod kifeszíteni :)

Egy webáruház nem csak fotósoknak www.mcgoat.com

(#1677) mcgoat válasza COUSIN (#1675) üzenetére


mcgoat
aktív tag

CSak egy kicsit :)

Toljál bele pár kondít , engedd, hogy nagyobb legyen a töltőáram és már mehet is a nagyobb cső. Ez így kb annyiba kerül mint egy nagyobb vaku.

Egy webáruház nem csak fotósoknak www.mcgoat.com

(#1678) *Ropi* válasza mcgoat (#1676) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ja, bocccsss. :D Én kérek elnézést. :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1679) j.bravo válasza Slowman (#1670) üzenetére


j.bravo
addikt

Vsz nem a legolcsóbb az se, de ha mosható gyerekszobafestékkel van lefestve az a holker, vagy kültéri (vihart is kibíró) falfestékkel, akkor simán lemossa az ember, és csá :)
Persze ezek a festékek drágábbak is mint a "sima" diszperzit, és ha más szín kell, ugyanúgy elé kell tenni a papírt, ugye.

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#1680) kricsi81


kricsi81
senior tag

Találtam egy videót, amiben egy "sima" padlót (+falat, de az most nem nagyon látszik) használnak, valamiféle fényes valami lehet...

[link]

esetleg tudja valaki ez milyen?

kovacsrichard.hu

(#1681) *Ropi* válasza kricsi81 (#1680) üzenetére


*Ropi*
félisten

Egyszerű linóleum.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1682) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Valaki tud erről a két fajta vakuról valami jót mondani?

Starblitz 3602 DTZ pl.
CHINON AUTO 380 pl.

Mindkettőt pár ezresért láttam Soos-nál. Manuális gyakorláshoz jó lehet, vagy inkább rendeljek egy YN-460-at távrötyögős kioldóval?

Harrrr!!!!

(#1683) *Ropi* válasza Ndruu (#1682) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ránézésre mindkettő azonos kategória: nagyfesz talp, tehát a gépedet hazavágja illesztő elektronika nélkül, mechanikus kivitel. A Starblitz jobb annyival, hogy 2 vaku van benne tulképpen. A Minolta a leírás szerint csak a saját márkájához passzol elvileg, kérdés, hogy középérintkezőre elsül-e mással is? Akkor az el is döntené a meccset, mert a Starblitz viszont szinte mindennel megy, ráadásul TTL-t is tud, csak az a kérdés, hogy milyen talpa van.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1684) Ndruu válasza *Ropi* (#1683) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

A Chinon-ra 10,4V-ot talpfeszültséget ír, a Starlitz-re 10,6-ot mértek a flickr-es srácok (a talpáról nem találtam képet). Vázra nem merném rárakni, de a távkioldón talán jól elférne és el is tudná sütni.
Viszont ugyebár egyik sem új (használt) és ki tudja meddig bírják még. A Yongnuo YN-460 sem egy Canon Speedlight, de gyakorlásra szerintem megfelelne.

Harrrr!!!!

(#1685) *Ropi* válasza Ndruu (#1684) üzenetére


*Ropi*
félisten

A rádiós kioldók általában 12V-ig (a stúdióvakuk miatt) bírják. A YongNuo-hoz nem volt még szerencsém...

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1686) adik


adik
őstag

Arról ugye már esett párszor szó, hogy az új gépek a régi vakukat nem bírják a vakuk magas talpfeszültsége miatt. De mi a helyzet fordítva? Konkrétan egy Praktica PLC-3 vs Metz 58 (Pentax) vakut meccs végeredményére lennék kíváncsi. Nem szeretném tönkre tenni egyiket sem. Az tiszta kör, hogy vaku csak manuál módban, de hogy el fog-e füstölni?
köszi.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1687) BEE válasza adik (#1686) üzenetére


BEE
addikt

Teljesen jól fog működni.
A régi vázak csak rövidrezárnak egy kontaktust és kész.
A vázban lévő elem csak a fénymérőt hajtja, a vakuhoz semmi köze.

BEE

Ja és érdemesebb auto módban használni a vakut, ha már van olyanja. :K

[ Szerkesztve ]

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1688) adik válasza BEE (#1687) üzenetére


adik
őstag

Karaj! :)

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1689) *Ropi* válasza adik (#1686) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ahogy BEE mondja, de csak akkor, ha v3-as (legfrissebb, a v3 az Canonos) firmware van a Metzen, ugyanis a régebbieken nincs engedélyezve a középponti érintkezős elsütés.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1690) adik válasza *Ropi* (#1689) üzenetére


adik
őstag

A Pentaxos az alappal is megy :)

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1691) Slowman válasza adik (#1690) üzenetére


Slowman
aktív tag

Tehát neked működik a kioldóval? Mert én most ezen dilemmázok, hogy vegyek e kioldót. Mert senki sem tudott pontosat mondani a 48-al kapcsolatba, hogy beszélget e a vaku rendesen a kioldóval. Ropi írta még ezt, hogy nem működik csak a v3-as update-el, de Pentaxra pl nem csináltak még csak egy FW frissítést ami csak ilyen apróságokat tartalmazott :U .

(#1692) adik válasza Slowman (#1691) üzenetére


adik
őstag

milyen kioldóval?

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1693) vocsok válasza Slowman (#1691) üzenetére


vocsok
csendes tag

Kioldók nem szoktak beszélgetni a vakuval :N
És cak manuális módban tudod használni a vakudat.

(#1694) Slowman válasza adik (#1692) üzenetére


Slowman
aktív tag

Hát a középérintkezős elsütésről volt szó amit, nem támogat elvileg csak v3 FW-től, ami meg nincs Pentax-talpal szereltekre. És te azt mondta a tied hibátlanul működik manuálisa középérintkezős elsütésnél. Azt hittem kipróbáltad már kioldón is esetleg - azért kérdeztem - , nem csak régi vázon (de szerintem a kettő ugyanaz ha régi vázon sikerül akkor kioldóval is).
vocsok: A beszélgetést természetesen úgy értettem, hogy elsüti a vakut manuálisan a kioldó :U (Nem nagyon ismerek P-TTL-es rádiós kioldót.). Mert eddig arról volt szó, hogy nem tudja elvillantani a Metz vakut csak a megfelelő fw-vel amit nem láttam eddig Pentax-os típusnál, mert a többinél (Oly,Nikon,Canon) láttam a frissítést Remote mode csak a Pentaxnál és a Sonynál nem. Vagy esetleg ez már alapból belekerült a Pentax-talpas vakuba :F

(#1695) vocsok válasza Slowman (#1694) üzenetére


vocsok
csendes tag

No ne keveredjünk.
Azt, hogy a középérintkező nem süti el, az nyilván hiba, amit a canikonos változatoknál javítottak. Nem ismerem azok lehetőségeit.
A Pentaxos, mivel rendszervakuról van szó, tudja a remote módokat is, amiket egy Pentax vaku is tud. De ezek optikai módok, nem a talpon keresztüli vezetékes...
Talpon, középérintkezővel mennie kell a kioldásnak, de csak akkor, ha a vakut M-be rakod.
Ki kell próbálni mindenesetre.

(#1696) Slowman válasza vocsok (#1695) üzenetére


Slowman
aktív tag

6 hsz lentebb (#1689) *Ropi* nem teljesen ezt írta :U . És szerintem ebből kifolyólag a remote mode az előbb elmodottakat jelentené az FW-be (de amúgy is nem az volt a kérdés, hogy mi a remote mode, hanem az hogy működik e kioldóval, és erre még mindig nem sikerült választ adni az előző hsz-eddel :U csak elmondtál egy számomra is világos dolgot, hogy tudja a beépített vakus vezérlést). És lényegtelen, hogy mit takar a pdf, és hogy alapból mit takar a Remote Mode.
A lényeg, hogy működik-e a Metz-48 kioldóval, vagy nem. Természetesen egy olyan kéne aki már próbálta is mert van annak a 20k-nak más helye is mint, hogy ott álljon a szobámba egy kihasználatlan kioldó formájában.

[ Szerkesztve ]

(#1697) KrAt


KrAt
veterán

Sziasztok!

Ha szeretnék venni egy egyszerűbb vakut az E300-amhoz, akkor milyet kell vennem? Vagy megveszem az első nekem tetszőt, és jó lesz? Vagy talpak között van különbség? :) Vagyhogy? :B

Atesz

(#1698) vocsok válasza Slowman (#1696) üzenetére


vocsok
csendes tag

Egyszerűen kipróbálhatod magad is:
1. rövidrezárod a középérintkezőt
2. kölcsönkérsz valakitől egy akármilyn kioldót
3. valami régi filmes vázzal (csak középérintkezős) exponálsz egyet
4. elhozod hozzám Kispestre

(#1699) *Ropi* válasza Slowman (#1696) üzenetére


*Ropi*
félisten

Hozod a vakudat, én viszem a kioldómat és összepróbáljuk. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1700) kricsi81


kricsi81
senior tag

No, megjöttek (elég gyorsan) a Yongnuo CTR-301P kioldók, nagyon ászok, sokkal stabilabban áll benne a vaku, mint a Phottix-ban :R

kovacsrichard.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.