Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5001) Dutto


Dutto
újonc

Értem, köszönöm a segítséget! :) Esetleg még Metz 20 C-2 vagy 24 AF-1-et láttam, ami árban megfelelő lenne... ezeknek csak az ára kedvező? :)

(#5002) Colonel993 válasza Dutto (#5001) üzenetére


Colonel993
senior tag

Talpfeszültségre figyelj oda... mert tönkrevághatod a géped
Max 20-30V-ig menj el, az biztos
Itt egy oldal ahol van egy csomó vaku felsorolva és mellé egyéb okosságok és főként a talpfesz; [link]

[ Szerkesztve ]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#5003) Andrew31


Andrew31
senior tag

Ezt ki kell próbálnom, jónak tűnik!

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#5004) JohnyBlue válasza Andrew31 (#5003) üzenetére


JohnyBlue
őstag

:DDD :P :))

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#5005) Colonel993 válasza Andrew31 (#5003) üzenetére


Colonel993
senior tag

Vajon hányas kulcsszámú?
Van P-TTL verzióban is?

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#5006) imyourfriend


imyourfriend
őstag

Olyan kérdésem lenne. Van eddig egy SB900-as vakum, és természetben szeretnék modellt fotózni. Milyen eszközök kellenek ehhez, illetve milyen állványt érdemes hozzá vennem? 2-3 vakura gondoltam, egyet 45°-ból jobb/bal fentről egyet bal elölről és egyet jobb hátulról felülről beállítva. 60k-ból kijöhet ez a megoldás? Egyenlőre manuális vakukon gondolkozom két állvánnyal, esetleg derítőlap vagy softbox.

(#5007) jaffa 2843 válasza imyourfriend (#5006) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Van távkioldó rendszered?

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#5008) imyourfriend válasza jaffa 2843 (#5007) üzenetére


imyourfriend
őstag

Nincs hozzá jelen pillanatban. Váz+sb900+ ~2 méterig kihúzható állvány van hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#5009) Colonel993


Colonel993
senior tag

Vezeték nélküli távkioldót mindenféleképp kell venned...

Mivel több vakud van és modellfotózni akarsz, ezért a TTL számodra lehet mellékes mert a vakuid mind Manuálban fogod hangolni.
Csincsiktől van 7e HUF-ért 4 vevős 1 adós vakukioldó szett (I-Shoot vagy mi a neve) amcsi tesztek szerint, olyan mint a többi kínai... nem a legjobb anyagminőség... de teszi a dolgát... tehát jó

Bár ha már SB-900 -al rohangálsz akkor lehet nem az olcsó alternatívát keresed.
36-os kulcsszám lenne az ideál amit meg kell céloznod... vagy fölötte valamivel.
Ha eltérő kulcsszámú vakukat veszel akkor manuális állítgatásnál eléggé megkeseríted az életed.

Vakku tartó állványnak tök8, hogy mit használsz... persze a "dedikált" vakutartó állványok a legjobbak ezen célra, mert magasra húzhatóak és szélesebbre nyílnak a lábaik.
Derítő ernyők/softboxok mindenféleképp kellenek neked, derítőlap/lapok dettó, két legolcsóbb és egyben leghasznosabb társ.

Kültéri illetve beltéri/stúdió fotózástól függően hátteret is érdemes bevásárolni (ez egy igen hálátlan és viszonylag drágább dolog ha nem magad kreatívkodod inkább ki egy méterárú boltban vagy hasonló)

[ Szerkesztve ]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#5010) imyourfriend válasza Colonel993 (#5009) üzenetére


imyourfriend
őstag

Köszönöm! Idővel összeírom a dolgokat, ezek most nagyon hasznosak voltak hozzá. :) :R Azért mégiscsak jobb dolgot lehet elkövetni kioldóval és vakukkal mintha csak ráfognám a hetvenkéccázat a modellre és lődöznék pár képet. :D :R

[link] Közben megkerült egy ilyen iShoot kioldós cucc is, ilyenre gondoltál? :)

[ Szerkesztve ]

(#5011) Colonel993 válasza imyourfriend (#5010) üzenetére


Colonel993
senior tag

So-So...

Én jobb szeretem a napos időt, némi ellenfény, aztán csak rá kell deríeni/kiegyenlíteni a kemény árnyékokat és természetes fénynek hitetni a vakut... pedig én valóban arra adtam a fejem, hogy fotózásból csinálok szakmát (még ha csak másodlagost is)
Nagyon megszerettem a portréfotózást, minden embernél a saját személyiségét visszaadni a képen.
Vagy szimplán élvezkedni, hogy a pupillája visszatükröződésében látni, hogy valaki portréállásban kattintja egy fehér géppel :)

Első körben szerezz be derítőlapokat, ezekkel és persze 1-2 ismerősi segítséggel simán megspórolsz kültéri napsütésben egy tucat felszerelést.

[ Szerkesztve ]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#5012) imyourfriend válasza Colonel993 (#5011) üzenetére


imyourfriend
őstag

Hát ha ilyen egyszerűen le lehet tudni, egy állvány meg egy vaku és deríteni akkor így kezdem el. 900-ast úgyis kioldja a váz is. Csupán azt hittem hogy ehhez ilyen sok cucc kell, de pl hátteret is úgy szeretnék majd keresni.:) De az hogy beállítok egy modellt valahová és lövöldözöm vaku nélkül, gondolom nem sok jót sejtet magában.

(#5013) Colonel993 válasza imyourfriend (#5012) üzenetére


Colonel993
senior tag

1 vaku riporternek való, meg árnyék lágyításra :)

Amm nem csak ennyiből áll, félreértettél...
A lényeg; OLCSÓ megoldás -> Használd fel a természetes fényt, naprendszerünk legnagyobb folyamatos fényforrását... a NAPOT.

Derítőlap, lágyítólap... és már nem is kell vaku.

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#5014) Andrew31 válasza Colonel993 (#5005) üzenetére


Andrew31
senior tag

Ez bárki szemét kiveri, akkora. :D

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#5015) ateszm


ateszm
senior tag

Sziasztok.
Metz 58af1 ben valószínű elfáradt a főfény,apró üvegszlánkok távoznak a réseken. Szerintem kislányom játszott velem,mert előtte működött. Szeretném megkérdezni hogy tudtok e valakit,aki ennek a javításával foglalkozik,megfizethető áron. Válaszotokat előre is köszönöm.
Üdvözlettel:ateszm

(#5016) *Ropi* válasza ateszm (#5015) üzenetére


*Ropi*
félisten

"Metz 58af1 ben valószínű elfáradt a főfény,apró üvegszlánkok távoznak a réseken. Szerintem kislányom játszott velem,mert előtte működött."

Abban összetört a villanócső: a kislányod nagy valószínűséggel erősebben ütötte oda valamihez a kelleténél. ;)

Ha a HAMA forgalmazásában (Pl. Edigital is!) vetted a vakut, akkor a Fotoparadicsom a hivatalos márkaszerviz.

Nekem is volt ilyen vakum, de szerencsére nem kellett benne csövet cserélni, így nem tudom mennyibe kerülhet, de tippre valahol 20 és 30.000 Ft között. És örülhetsz neki, ha csak a cső sérült meg...

Majd számolj be a tapasztalataidról kérlek, hátha mást is érint később hasonló probléma!

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5017) ateszm válasza *Ropi* (#5016) üzenetére


ateszm
senior tag

Akkor az gazdasági totálkár lenne ha 30K lenne a javítása. 3000ft íbéjen a villanócső. Nyilván nem gyári,és kérdés,hogy tudja e azt a fényerőt... Köszönöm a válaszod.

(#5018) *Ropi* válasza ateszm (#5017) üzenetére


*Ropi*
félisten

3000-ért olyan csövet kapsz, aminek nincs egymás után két, egyforma WB-jű villanása. ;) A normálisabb csövek a duplája körül kezdődnek, de még ott is bele lehet futni sárgás elszíneződésűekbe. Meg lehet próbálni beletenni olyat ami az 580EX II-höz van (u.a. 58-as kulcsszám), de mindenképpen kalibrálni kell a vaku elektronikáját, mert HSS-ben nem biztos, hogy rajta lesz a fénye a képen a csőcsere után. ;)

Ha nem értesz az elektronikához ne állj neki kicserélni, mert a vaku kondenzátoraiban kikapcsolás (vagy akár az elemek kiszedése) után még akár hetekkel is halálos nagyfeszültség lehet! ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5019) indigo


indigo
aktív tag

Ha e kettő vaku között kellene választani, akkor melyik lenne a jobb választás szerintetek?

Yongnuo YN-565EX i-TTL (Nikon)
vagy
Metz 44 AF-1 digital (Nikon)

Csak családi dolgok lennének megörökítve, esetleg kisebb csoportok is iskolában.

(#5020) JohnyBlue válasza indigo (#5019) üzenetére


JohnyBlue
őstag

A múltkor tapogattam meg nyomogattam egy 565ös modellt bár kánonos volt de sztem teljesen megéri az árát...

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#5021) A Zéé válasza indigo (#5019) üzenetére


A Zéé
addikt

hát a Yongnuo az kínai annak minden előnyével (olcsóbb, de többet nyújt) és hátrányával (kérdésesebb anyaghasználat, akár pontatlanabb működés) együtt, viszont ha valamit állítani kell, akkor szerintem könnyebben kezelhető.
A Metz nagy hátránya, hogy a Nikonok vakuvezérlése nem a vázból történik, hanem magán a vakun, és emiatt kicsit nehezebben kezelhető velük az ilyen nem túl informatív vaku, mint a 44-AF. Nekem azért esett ki annó. Mert ha csak TTL használod, akkor is kellhet valamennyi +/- expó korrekció, ami egy olyan vakuval, mint mondjuk az SB-600, vagy akár a Yongnuo 2 gombnyomás, míg a Metznél keményen kell a menüt kell túrni, és nem is lehet olyan finoman állítani. Nagyon kis apróságnak tűnhet, de ha valami iskolai rendezvényen próbálsz elkapni valamit, akkor az a pár másodperc is akár elég lehet arra, hogy lemaradj a pillanatról. Ha meg manuálozni akarsz esetleg egy buta kioldóval a vázról levéve, akkor a Metz megint csak nem kínál túl sok állítási lehetőséget.

Just a simple Lineman...

(#5022) rascalyjo


rascalyjo
tag

Sziasztok!

Tud valaki mondani olyan személyt itt az oldalon akitől lehetne Yongnuo vakukat venni?

Mindenkinek köszönöm! :R

(#5023) rii


rii
nagyúr

sziasztok

régi vakut megéri canon 600D-re vagy canon 40D-re venni?
egyáltalán lehet olyat találni ami nem cseszi szét a digit. gép vaku-elektronikáját?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#5024) *Ropi* válasza indigo (#5019) üzenetére


*Ropi*
félisten

Van valami, amiben a Metznek óriási előnye van a YongNuo-val szemben: USB-n át frissíthető a firmware-je, amivel későbbi vázakkal is megoldott lesz a kompatibilitása, ellentétben a YongNuo-val. Ha később fejleszteni akarsz és vázat cserélsz, azt tartsd szem előtt! ;)

Másban tényleg jobb a YN, mert a kulcsszáma 58 a Metz 44-ével szemben és tényleg könnyebb a kezelhetősége, plusz külső akkupakkot is lehet hozzá csatlakoztatni (többet és gyorsaban lehet vele villantani).

Ami még fontos lehet, hogy HSS-t (nagy sebességű vakuszinkront) nem tud egyik sem, bár beltérben az nagy valószínűséggel nem fog kelleni. Ha mégis kellene (pl. nappal, vagy valamilyen erős fényforrással szemben derítesz), akkor a YN568 tudja (de ahhoz meg nem lehet külső akkut csatlakoztatni).

(#5022) rascalyjo: Futó Zolitól.

(#5023) rii: A kérdés az, hogy mennyire régi az a vaku? Ma már az 580EX II is réginek számít. ;) Mindenképpen alacsony talpfeszültségű (10V alatti) vaku legyen, akkor nem lehet gond! ;)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5025) rascalyjo


rascalyjo
tag

Köszike!! :C

(#5026) rii válasza *Ropi* (#5024) üzenetére


rii
nagyúr

köszönöm

csak szeretnék jó vakut szerezni ... olcsón .-)

volna ilyen típus?

bár nem is tudom hogy volna-e kezdésre valami új elfogadható áron? tizrenezer ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#5027) _seth_ válasza rii (#5026) üzenetére


_seth_
veterán

YN 500EX 23e forintért nem játszik? TTL, HSS is van benne.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#5028) indigo válasza _seth_ (#5027) üzenetére


indigo
aktív tag

Ez létezik Nikon verzióban is?
Úgy nézem, ha a gépvázon van, akkor csak Canon TTL-t tud, ha levesszük a vázról, akkor a Nikon is el tudja sütni TTL módban :(

[ Szerkesztve ]

(#5029) A Zéé válasza indigo (#5028) üzenetére


A Zéé
addikt

Nem tudom, hogy van-e már, tavaly kb ilyenkor írtam a Yongnuonak, és akkor azt a választ írták, hogy egyenlőre nem tervezik Nikonos verzió bevezetését belőle :(

Just a simple Lineman...

(#5030) *Ropi* válasza indigo (#5028) üzenetére


*Ropi*
félisten

A YN háza táján vannak érdekes meglepetések. ;) :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5031) indigo


indigo
aktív tag

Bepróbálkozok az 565EX-szel, remélem nálam nem lesznek problémák. Ha igen, akkor meg ide jövök flémelni, meg reklamálni, meg segítséget kérni :P

(#5032) *Ropi* válasza indigo (#5031) üzenetére


*Ropi*
félisten

Mi szóltunk előre... ;] ;) :)) :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5033) _seth_ válasza *Ropi* (#5032) üzenetére


_seth_
veterán

Milyen darabokkal volt gondod? Az YN-ről szinte csak jókat találni a neten, tesztekben, youtube videókon. Nekem az 568EXII-nek az akkutartó fedele tört el hamar, mint kiderült szériahibás volt, újfajtát rendeltem ami elvileg már tartósabb anyagból készül.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#5034) *Ropi* válasza _seth_ (#5033) üzenetére


*Ropi*
félisten

565-ök meg 568-ak voltak.

Kérdezzétek cOxErT, neki vannak 568-ai, ha jól tudom. :U

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5035) _seth_ válasza *Ropi* (#5034) üzenetére


_seth_
veterán

Aham, 500EX-et nem ismered esetleg? Olyat tervezek az 568EXII mellé beszerezni.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#5036) *Ropi* válasza _seth_ (#5035) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem, mindent én sem ismerek. :N :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5037) _seth_ válasza *Ropi* (#5036) üzenetére


_seth_
veterán

;] Az szinte teljes egészében a 430EX másolata, tetszene benne az is, hogy kicsi, az 568-as elég nehéz és nagydarab és van amikor az 500EX is tökéletesen megfelelne ráadásul ebayről 23e körül meg is van.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#5038) ateszm válasza *Ropi* (#5016) üzenetére


ateszm
senior tag

6500ft volt a javítása,és egy szaki csinálta. :)

(#5039) gabor_01 válasza ateszm (#5038) üzenetére


gabor_01
senior tag

Csőcsere volt?

(#5040) cOxeR válasza *Ropi* (#5034) üzenetére


cOxeR
Ármester

Igen, nekem van belőle 2 db... főleg tartaléknak veszem elő, valamint vezeték nélkül használom őket, este bulifotózáshoz. Mindent úgy tesznek ahogyan kell...
Két bajom van vele... hogy lassan kapcsolnak be... valamint nagyon zajosak... szertartás alatt nem szívesen használom őket, csak ha más megoldás nincs... pl a sztenderden a vázakon csücsülő Canon 580EXII csőcserés lesz... mint pl most hétvégén.
Igen összevetve a Canon és a YN-et... csak a hangot emelném ki, másban nem mondanék eget rengető különbséget, teljesítményben egyáltalán semmi... a Canon esetén jó a rögzítő gomb, ami a fejet nem engedi kimoccanni, de az YN, gomb nélkül is elég stabil... ergo nincs jelentősége a gombos rögzítésnek.
Még esetleg annyi, hogy Kelvin értékben ha jól érzem kicsit hidegebb az YN... de sose néztem utána... van benne olyan 2-300 mínuszba.

[ Szerkesztve ]

(#5041) ateszm válasza gabor_01 (#5039) üzenetére


ateszm
senior tag

Igen, az.

(#5042) indigo


indigo
aktív tag

Tegnap megjött a YN-565EX. Annyi lenne egyelőre a kiegészítőkről a kérédésem, hogy bár adtak hozzá egy tokot, amiben vihetem a vakut, de ez inkább olyan tok, amit még egy nagyobb fotóstáskába tesz az ember és úgy cipeli a többi cuccal. Nekem egy ThinkTank Digital Holster 40 pisztolytáskám van és szeretnék valami tokot ráapplikálni, mert bele nem fér a vaku a váz mellé, ezért mellé kellene valahogy felgogatni. Ti mit használtok ilyen célra? Egyáltalán hogy szállítanátok, ha csak egy váz és egy obitok lenne a vaku mellé?

[ Szerkesztve ]

(#5043) A Zéé válasza indigo (#5042) üzenetére


A Zéé
addikt

A Thinktanknak van vakus szütyője is, pár napja linkelte valaki asszem a Nikonosba. Amit adtak tokot hozzá, annak nincs vmi övbújtató része?
Amúgy a több cucchoz nagyobb táska kell. Oldaltáska, válltáska, valami. Az okosak azt mondják, hogy így sincs tökéletes táska, csak sok táska, amiből a helyzethez alkalmazkodva válogatni tudsz. Amíg oldaltáskáztam, addig a szütyőjében volt a vakum, és úgy raktam be a táskába, mert anélkül lötyögött nagyon. Most egy egypántos hátizsákom van, abba tok nélkül van a vaku a rekeszben, mert úgy fér el :)

Just a simple Lineman...

(#5044) indigo válasza A Zéé (#5043) üzenetére


indigo
aktív tag

Sajnos a jelenlegi tartónak nincs övbujtatója. Amit linkeltél, az is szóba jöhet, bár jobb lenne, ha moduláris lenne, nem pedig külön övről lelógó szütyő. Van objektívtartóm két méret is, meg öv, amire ezeket rá lehet fűzni, de egyszer használtam 3 év alatt összesen - valahogy nem jött be. De ez már egyéni izlés dolga. Még gondolkodom, hogy tépőzárakat varratok a jelenlegi tokra és a pisztolytáskára is, így bármikor hozzá tudom csatolni és le tudom venni a vakuszütyőt.

[ Szerkesztve ]

(#5045) _seth_ válasza indigo (#5044) üzenetére


_seth_
veterán

Szerintem pántot varratni rá jobb mint tépőzárat, előbb utóbb leesne és elhagynád/megsérülne. Meg lehet az ilyet csinálni akár otthon is ha van anyag hozzá :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#5046) Blax


Blax
tag

Sziasztok!

Némi segítségre lenne szükségem. Meglehetősen tapasztalatlan vagyok vaku témában és ezért kérdeznék hozzáértőbb embereket. Ugyan ritka alkalom, de néha szükségem lenne egy rendszervakura és az official specek szerint válogatva ezzel szemezgetek: Metz mecablitz 52 AF-1

Sajnos elenyészően kevés fórumot és tesztet találtam erről, hátha itt valakinek van kézzelfogható tapasztalat.

(váz: Canon 6D)

(#5047) mabavit


mabavit
újonc

Sziasztok.

Egy kis segítséget kérnék. Van egy kínai "csoda" vakum, Triopo 980C, két éves múlt. Néhány napja a következő hibát produkálja: teljesen random módon alul exponál, gyakorlatilag szemmel láthatóan kisebbet villan. Van amikor már az első expót el rontja, ezután 5-6 expó tökéletes, aztán megint egy rontott, aztán 10 jó, aztán megint ront. Minden féle üzemmódban, a vázról levéve is, csökkentett teljesítménnyel a teszt gomb használatával. Egy éve már szét kellett szednem, mert egyeltalán nem villant. Akkor találtam egy lógó vezetéket ami oda volt forrasztva valahová, de ahol éppen lógott a levegőben, ott semmilyen forrasztási pont nem látszott. Pontosan a villanó cső mögötti meghajlított fém tükör mögött lógott. Mivel veszteni valóm nem volt, bedugtam a fém tükör és a műanyag háza közé a kábel végét és egyből tökéletesen működött. Gondolom sárga barátainknak ide kellett volna forrasztani, de valószínűleg csak simán bedugták a fém és a műanyag közé. Mivel ez a zoom fej a használat során, mozog, gondolom kicsúszott. Csak azt nem értettem, hogy ez a fémlap, ami semmilyen fizikai, elektromos kapcsolatban nincs semmivel, hogyan befolyásolja a vaku működését.
A kérdés, érdemes-e javíttatni, lehet-e egyeltalán? Elnézést, hogy egy kicsit hosszú lett.

üdv. mabavit

(#5048) *Ropi* válasza Blax (#5046) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nagyon új modell, még nincs róla tapasztalat. :N Ami jó a Metzekben, az az USB-n át frissíthető firmware, ami rossz: a lötyögős mechanika és a drága kiegészítők (nekem 58AF-1 volt: ahhoz a P76 power pack drágább volt, mint maga a vaku és nincs belőle kínai utángyártott, mint a Canonokhoz).

(#5047) mabavit: Nagyon nem kellene a vakuban nyúlkálnod (különösen a nagyfeszültségű részen): véletlenül hozzáérsz egy töltéssel teli ponthoz és utána már soha többet nem fogsz semmit sem szerelni (értsd: meghalsz)! ;) :N Kikapcsolva és az elemeket kivéve még hetek múltán is van benne annyi, hogy elintézzen. Inkább bízd szervizre!

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5049) Colonel993 válasza mabavit (#5047) üzenetére


Colonel993
senior tag

Javítani 2 módon érdemes;
1.) Érdékét megvizsgálod... és kérsz szervizes tanácsot, hogy mennyiért csinálják meg és ezek szerint kalkulálsz

2.) Ha értesz hozzá, megcsinálod magad... és így kb majdnem mindent érdemes megcsinálni (kivétel amit nem :) )

Ha a kábelnek forrasztva kellene lennie, akkor forrasztani kellene eleve és nem fizikálisan "becsípni" valahova...
onnan könnyen kieshetett véleményem szerint... de minimum kontaktol...

Ha belenyúlsz a vakuba... süsd ki a főkondit (Pl egy villanyégővel) mindenképp (és utána még Multiméterrel Amper mérésben a maradékot mert ott is van még 70V 20-30mA-rel simán) és viselj villanyszerelő gumi szigetelt kesztyűt (kapni barkácsboltban stb...)

[ Szerkesztve ]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#5050) JohnyBlue válasza Colonel993 (#5049) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Ha feszültséget akarok mérni multiméterrel akkor miért kell átkapcsolni(átdugni) áramerősség mérésbe? Lemaradtam valamiről ? Nekem anno az ipariban Gabibácsi azt tanította, hogy a feszültséget párhuzamosan kell mérni az áramerősséget pedig sorosan a fogyasztóval :B Vagy ha mindkettőt akarom akkor ehhez két műszer kell :B

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.