Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3001) *Ropi* válasza MC Pite (#3000) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem feltétlenül mindet: az elmúlt napokban érkezett 2 csomagom is HK-ból, 20 és 35k értékekben, egyiket sem vámolták sem "áfázták" meg. :U

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3002) MC Pite


MC Pite
veterán

Ja, éééés amikor ki akartam dobni a borítékot, egy ajándék diffúzor sapka lapult még benne :C

Hja, értéknek 20,48-at írtak rá, pénznem nélkül.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#3003) TayRol válasza MC Pite (#3002) üzenetére


TayRol
veterán

dobsz egy linket hogy honnét rendelted?

(#3004) MC Pite válasza TayRol (#3003) üzenetére


MC Pite
veterán

[link]
2-3 dollárral volt drágább, de mégis a gyártó, meg járt így kupak is hozzá.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#3005) bzoli71


bzoli71
csendes tag

Nikon D7000-hez készülök vakut vásárolni. Két típus nikon SB910 és Metz 58 AF-2 között kellene dönteni. Igazából az AF-2-től tesztet nem találok... Később slave vakukat is szeretnék YONGNUO-kat... Ha valaki tudna segíteni, tapasztalatokat megköszönném...

(#3006) JohnyBlue válasza bzoli71 (#3005) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Itt van egy teszt a Metz 58-AF-2 ről. Mondjuk én tutkó a Nikon-t venném meg.

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#3007) aleister válasza JohnyBlue (#3006) üzenetére


aleister
veterán

Én meg nem. :)

A másodlagos fényforrás nagyon jó dolog ám. Tulképpen 2 vakud lesz. A másodlagos cumóval derítesz direktbe, a fő fényforrást meg reflektorlappal vagy falról visszaverve használhatod.

Egyébként itt van egy összehasonlítás az SB-900-zal. A 910 kb ugyanez, csak a túlhevülési problémát orvosolták, valamint a kezelőszervek változtak minimálisan.

bzoli:
Nézz rá a Nissin Di 866 Mark 2-re is. Szintén van másodlagos vakuja, a legerősebb rendszervaku jelenleg a világon, minden funkciója megvan, mint a fentieknek, és csak 70k-ba kerül.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#3008) JohnyBlue válasza aleister (#3007) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Ja igen a Nissin nekem is bejött amíg be nem kapcsoltam és nem adott ki olyan hangot minta rögtön felforrna a hűtővize... egy szűk hónap után sem tudtam kicseréltetni se pedig javíttatni. Inkább levásároltam. De annak örülök hogy a te villantód szépen teszi a dolgát :)

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#3009) aleister válasza JohnyBlue (#3008) üzenetére


aleister
veterán

Igen, anno beszéltünk erről. Én a helyedben adtam volna neki még egy esélyt.
Egyedül az AF fényt tartom gyengének, meg az elemtartó kialakításán dolgoztattam volna még kicsit a fiúkat. Bár a kritikákat olvasva ezzel egyedül nekem van bajom. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#3010) Real_Necro válasza aleister (#3009) üzenetére


Real_Necro
veterán

Remélem hamarosan megjön az Oloong-om és a legközelebbi fotós talin lehet majd még egy típust tesztelni. :)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#3011) JohnyBlue válasza aleister (#3009) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Ha elsőre kaki a supportja akkor másodjára is az lesz...

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#3012) Real_Necro válasza Real_Necro (#3010) üzenetére


Real_Necro
veterán

No, ma végre vám elé állították a cuccost. Kiderül hamarosan mi lesz a sorsa.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#3013) fulton


fulton
addikt

Sziasztok

Pici segítséget szeretnék kérni. tervezném 430 ExII vaku vásárlását Canon 550D hez.
1 milyen vakukioldót tudnátok (legolcsóbb) ajánlani hozzá lehet vezetékes is?
2 mennyire elég ez kb ha használnék majd diffuzorokat a vakun, vagy ha plafonról visszavert fényként használom?
3 egyéb rendezvényeken hogy teljesít, pl esküvő stb...
Köszönöm

(#3014) *Ropi* válasza fulton (#3013) üzenetére


*Ropi*
félisten

- Mit tudjon a kioldó: csak manuális elsütést, vagy E-TTL-t is?

A 430EX II (kulcsszáma 43) kisebb helységekben használható, diffúzorral még jobban csökken a fényereje. Plafonról meg attól függ, milyen magasan van a plafon és milyen fényvisszaverő képességű...Rendezvényekre nem ajánlom azt a vakut, mert folyamatosan határterhelésen lenne járatva és hamar kinyírnád. Oda már 580EX II (kulcsszáma 58) kell.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3015) Cancer válasza fulton (#3013) üzenetére


Cancer
senior tag

Hali!

Nekem Yn-467-em van, ami méretben azonos kategória, de úgy tudom, teljesjtményben alul marad.

1. én e-bay-ről rendeltem TTL szinkronzsinórt, asszem $12 volt. Ha megjön, írok róla.
2. Anno építettem egy szoftboxot elé A4-es katonból, pauszpapírból és alufóliából. Gyönyörűen kivillantotta. A plafonhoz is elég, bár ez erősen függ a palfon színétől és a belmagasságtól...4-8 méternél már kevés lehet. :DDD Én is szoktam így használni, monjuk ilyenkor nagy előny a kihúzható reflektorlap. Esetleg a max teljesítmény + ISO200(400) adott esetben..
3. Party fotóra kiváló lehet, illetve én szabadtéren Nappal szemben használom a Yongnuo-mat derítésre és abszolót elegendő. Egyszer pedig esküvőztem vele, teljesen elég volt.

************

Más:
Ma érkezett egy csomagom. Még nem tudom mi az, de vagy a portrémarkolat, vagy a Triopo 980C!! :DD

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#3016) *Ropi* válasza Cancer (#3015) üzenetére


*Ropi*
félisten

"Egyszer pedig esküvőztem vele, teljesen elég volt."

:)

Én egy "kicsit" többet esküvőztem, de még mindig találkozom meglepetést okozó helyzetekkel... ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3017) Real_Necro válasza Cancer (#3015) üzenetére


Real_Necro
veterán

"Ma érkezett egy csomagom. Még nem tudom mi az, de vagy a portrémarkolat, vagy a Triopo 980C!! :DD"

Jó neked, nekem hétfő óta vám elé van állítva csomagom és nem történik semmi... :(

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#3018) *Ropi* válasza Real_Necro (#3017) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nekem meg eltűnt egy csomagom, akkor én nyertem? ;) :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3019) Real_Necro válasza *Ropi* (#3018) üzenetére


Real_Necro
veterán

Legalább tudod mi van vele. :P

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#3020) *Ropi* válasza Real_Necro (#3019) üzenetére


*Ropi*
félisten

:W :(

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3021) Real_Necro válasza *Ropi* (#3020) üzenetére


Real_Necro
veterán

Paypal/csomagbiztosítás?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#3022) fulton válasza *Ropi* (#3014) üzenetére


fulton
addikt

csak előre beállított értéken elsütni a vakut. Ilyen kioldó.

Nos igen a dilema, nem tudni mi lesz esetleges komolyabb terveimből, lásd: esküvő rendezvények... De azért gondoltam a 430 ExIi re mert ahogy láttam az 580ExII body-ja is nagy az 550D vázhoz. Illetőleg a két vaku különbözetét ami majd 70e inkább a 15-85 cseréjére áldoznám egy 17-55 re.

Köszönöm a hozzászólásokat

[ Szerkesztve ]

(#3023) Cancer válasza Real_Necro (#3017) üzenetére


Cancer
senior tag

Lehet, hogy nem a vaku, mert a HongKong Post-oldalán, ha beírom a ref számot, akkor valami olyat ír ki, hogy még mindíg ott dekkol náluk.. :(

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#3024) *Ropi* válasza Cancer (#3023) üzenetére


*Ropi*
félisten

"The new rules of China Post due to the upcoming 18th Chinese party conference has impacted not just our business but all sellers in China specially electronic packages to Turkey, Ukraine, Norway, Hungary, Portugal, Mexico, Finland, Iceland, Ireland to avoid possible explosion in Beijing where the meeting will take place, because packages to these countries must go through Beijing and quite a lot was returned to us, we have to re ship them through HongKong Post or refund our buyers.

USA, Russia, UK, Germany, France, Spain, Canada, Australia etc are not impacted but still some delay caused due to the enhanced inspection.

To solve this, we have increased the prices of some of our items and will ship most orders via HongKong now until this is over.

Some might blame me but most buyers are very understanding on this which I am very appreciated, as you know no sellers can predict this coming."

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3025) fulton


fulton
addikt

még egy apróság szerintetek van érdemben különbség a simma dörr diffúzor valamint a softbox szerű között? Vagy ez a softdolog parasztvakítás?

(#3026) Cancer válasza fulton (#3025) üzenetére


Cancer
senior tag

Ha sima pici duffuzort teszel a vaku elé, az lágyítja az árnyékokat. Viszont amit jómagam is csináltam Kb A4-es papír 2/3-ada let a front méret, mivel sokkal szélesebb, mint az objektív, ezért lényegében eltűnik az árnyék, és (dícsérték) nagyon szép fényeket ad.
(Ha nem értettem félre a kérdést)

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#3027) *Ropi* válasza fulton (#3025) üzenetére


*Ropi*
félisten

Linkek?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3028) fulton válasza Cancer (#3026) üzenetére


fulton
addikt

találtam közben egy hasznos kis írást:
fotozz.hu/cikket_megmutat?cikk_ID=84

(#3029) fulton


fulton
addikt

szerintetek érdemes használtan venni 430 EX II vakut? 50e környékén,
csak garanciálisan amire van még min fél év. Vagy él az a dolog ki tudja mennyire hajtották, és ha van keret inkább újat.

(#3030) Cancer válasza Cancer (#3023) üzenetére


Cancer
senior tag

A TRiopo 980C jött meg! :))
Q*va nagy! :DD

Viszont még szoknom kell, mert az YN-467-manualitásához képest, ez LCD-s és még szokni kell. Viszont az állítás itt is tárcsás. Nagyon komoly. Egy összehasonlítást azért majd tolok a kicsivel, mert fura, mintha nem szólna akkorát, mint vártam...A töltési idő használt akkukkal is teljesen korrekt. Viszont a nagylátó diffúzor, amit ki kell elé hajtogatni, az kicsit nehézkesen mozog. A yongnuon laza, mint a rigalánc. ;)
+/- 3 EV-t lehet állítani rajta, plusz van nagy frekvenciás villogás...
-3 EV-n tényleg sötétebb a kép, +3-on viszont nem érezni, hogy világosabb...

Akkor rövidesen jön egy kis review. :K

Már csak a portré markolatért, az akkukért és az árnyékolókért kell izgulnom... :P

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#3031) Real_Necro válasza Cancer (#3030) üzenetére


Real_Necro
veterán

Gratula hozzá, várjuk a tesztet. :)

Mennyi időn belül jött meg/ mikor rendelted?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#3032) fulton válasza Cancer (#3030) üzenetére


fulton
addikt

Nekem is adtál egy alternativát:) NÉzegetem ezt a vakut a kulcsszám is nagyobb mint a 430 EX II nek (vagy lehet nem mérveadó mert máshogy mérik?!). hm vajon tényleg jobb, gondolom néhány funkciót nem tud amit a canon igen. Én is várom a tesztet véleményt_:)) Gratu hozzá

[ Szerkesztve ]

(#3033) Cancer válasza Real_Necro (#3031) üzenetére


Cancer
senior tag

Október 17-én rendeltem meg, így lényegében 13 napon belül megérkezett. (Már csak 5 cuccot várok...bár lehet, hogy a hosszú hétvége miatt csak jövő héten számíthatok rá. :( )

fulton: Ezt nem tudom. Elvileg ez a Triopo mindenfélét tud. :)

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#3034) End-ru válasza Cancer (#3033) üzenetére


End-ru
aktív tag

Ami szerintem fontos lehet, HSS-t nem tud.

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#3035) Real_Necro válasza Cancer (#3033) üzenetére


Real_Necro
veterán

Én 18-án rendeltem Oloong-ot DX-től, 19-én adták postára, 29 óta vám elé állítva...

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#3036) Cancer válasza End-ru (#3034) üzenetére


Cancer
senior tag

Picit utána olvastam, és tényleg jóság a HSS...de, ha azt nézed, akkor 5-öd árért szerintem ennyi belefér...Persze jó lenne mindenhez ingyen hozzá jutni, de szerintem azért nincs ezekben, mert az átlag user tökéletesen megvan nélküle. Én pl a napsütés + vaku 1/200-ad f/2.8 problémáját egy $12-os Fader ND-vel küszöbölöm ki. ;)

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#3037) Real_Necro válasza Cancer (#3036) üzenetére


Real_Necro
veterán

Elvileg az enyémben van:

[link]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#3038) Cancer válasza Real_Necro (#3037) üzenetére


Cancer
senior tag

Nekem ez nem ért volna meg +30-50% árkülönbözetet.

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#3039) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Ha elég nagy egy vaku teljesítménye és nem vágja (kapcsolja) le az IGBT a villanás végét, akkor olyan vakuval is lehet HSS-ben villantani, amelyik elvileg nem tudja. :U A trükk az, hogy a vaku villanásának az eleje jóval fényerősebb, mint az utána következő egyenletes utánhúzási szakasz, ezért előbb kell indítani a villanást, hogy az erős szakasz még kívül essen azon az időszakon, amikor a zár nyitva van, hogy csak az utánhúzási időszak egyenletes fényéből kapjon a szenzor. Így, ha az utánhúzási szakasz elég hosszű, akkor rendesen kivilágítja a teljes szenzornyitási időt. :U

De ehhez megfelelő vaku és vezérlő is kell, ami előbb indítja a villantást. :U Ilyenek pl. egyes 600 Ws és afeletti stúdióvakuk, a kioldók közül pedig a Pixel King és a YongNuo YN622c és a Pocket Wizard Flex szériája.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3040) Santiagain válasza Real_Necro (#3037) üzenetére


Santiagain
senior tag

Szerintem én legalább annyira várom, hogy megérkezzen a vakud, mint Te. Remélem, gyorsan készül egy pozitív hangvételű beszámoló. :)

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#3041) Real_Necro válasza Santiagain (#3040) üzenetére


Real_Necro
veterán

Az zavar csak, hogy 3 napja vámon és sem egy vámfizetési papír, sem egy állapotváltozás arról, hogy levámolták. Történhetne már valami... :B :U

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#3042) A Zéé válasza Real_Necro (#3041) üzenetére


A Zéé
addikt

Amikor nekem jött motyó tracking numberrel, nekem is így volt. A tracking szerint még a vámon volt, gyakorlatilag már a kezemben tartottam :)
A véleményedre én is kíváncsi vagyok, nem szültem még meg vaku kérdésben a választ.

Just a simple Lineman...

(#3043) A Zéé válasza Real_Necro (#3041) üzenetére


A Zéé
addikt

bocsi, valamiért dupla lett.

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#3044) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Sziasztok!

Hamarosan vásárolok egy Nikon D3200-as (18-105) gépet, amit általános hobbicélra fogok használni. Felmerült bennem egy Metz MB 36 AF-5 vaku vétele is.

Mit javasoltok: először használjam a gépet beépített vakujával és ha tényleg nem vagyok megelégedve a teljesítményével/minőségével, akkor vegyek egy ilyen Metz-et, vagy pedig nyugodt szívvel megvehetem ezt együtt a géppel, mert tényleg és szerintem árban is elfogadható (28E Ft).

Köszi! :C

[ Szerkesztve ]

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#3045) gabor_01 válasza Anubis_9 (#3044) üzenetére


gabor_01
senior tag

Ilyen vakut akkor szoktak venni, ha a beépített elromlik :DD
Annak pótlására...

(#3046) Cancer


Cancer
senior tag

Huh..először nagyon megszenvedtem a Triopo TR-980C-vel.. :( Az YN-467 egy tárcsa, két gomb kombóval, gyorsan, egyértelműen lehet boldogulni, a Trioponál viszont sok a gomb és egymástól függenek a beállítások... De azért sikerült kiokoskodnom... :)

A szolgáltatásairól a neten minden érdeklődő talál leírást, az anyaghasználat és összeszerelés szerintem korrekt.

Van esetleg ötlet, hogy hogyan tudnám szemléletesen összehasonlítani a két vaku teljesítményét? (A sötét szobában villantgatáson kívül)

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#3047) Anubis_9 válasza gabor_01 (#3045) üzenetére


Anubis_9
őstag

Ilyen gagyi lenne? Biztos?

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#3048) gabor_01 válasza Anubis_9 (#3047) üzenetére


gabor_01
senior tag

Azt nem mondtam.
Csak arra céloztam, hogy nem sokkal tud többet.

(#3049) Zozzer888 válasza Anubis_9 (#3047) üzenetére


Zozzer888
addikt

Ne hallgass rá, nem gagyi az, csak alap.Nem forgatható a feje,nem tudom hogy a manuál módja milyen,de ennyiért ez jár. De jó márka, megbízható,szeretik.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#3050) Zozzer888 válasza gabor_01 (#3048) üzenetére


Zozzer888
addikt

36os kulcsszám a 10 helyett
Dönthető fej
TTL, zoom stbstbstb indirekten lehet vele vakuzni:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.