Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) Ijk válasza mcgoat (#1550) üzenetére


Ijk
nagyúr

Persze nem úgy értettem, hogy megéri behozatni, csak bosszantó, hogy kint, ahol amúgy is jobban keresnek fele annyiért hozzá lehet jutni.
Amit linkeltél vaku, az a probléma, hogy igaz a fejét tudod függőlegesen állítani, de vízszintesen nem. A teljesítmény pedig olyan tényező, hogy sohasem elég:)

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#1552) mcgoat válasza Ijk (#1551) üzenetére


mcgoat
aktív tag

Van ott azért komolyabb vaku is, de amit linkeltem az kb 12e ft
Bosszantó igen, de pld ha usa shoppot nézel, ott nettó ár van feltüntetve és a vásárló tartózkodási helye szerint tolják rá az áfát. Mármint USÁ-n belül. ( gyanítom sehol nem 25% mint nálunk)
Na most ők földrajzilag jobb helyen vannak mint mi, többen is vannak, ahogy mondod jobban is keresnek, ezért az eladásuk is nagyobb.

[ Szerkesztve ]

Egy webáruház nem csak fotósoknak www.mcgoat.com

(#1553) Ijk válasza Pilács (#1549) üzenetére


Ijk
nagyúr

Járd körbe, kérdezd meg a garit mindenhol. Kissfotóban is nézd meg, mert az tudom, hogy Nikon partner, vagyis ott biztosan hivatalos mo-i. garanciát kapsz. Aztán mérlegelhetsz, hogy mennyivel lenne drágább és megéri-e neked:)

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#1554) Ijk válasza mcgoat (#1552) üzenetére


Ijk
nagyúr

Jó persze, 12k-t simán megér, és nem is akarom egy sb-600-al összehasonlítani. Viszont aki már hobbi szinten szeret kattogtatni annak már egy sb-600-at ajánlanék, mert sokan előbb megvesznek egy olcsó vakut, később rájönnek, hogy mégsem ártana egy komolyabb.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#1555) Pilács válasza Ijk (#1553) üzenetére


Pilács
senior tag

A kissfoto tuti gyári garit ad, csak 9e ft-al drágább mint bárki más (sb-600) :((( anno ott vettem a 18-105vr-t mert ugyan annyiba adták mint máshol. Szerintem az edigital vagy a 220volt vagy a photohall is gyári garit ad, itt pl 69 körül van az ára a vakunak. - áfa, olyan 55ben állna meg. Jól rémlik, hogy ez a vaku volt 50e ft körül is "az nagy válság" előtt?

Ajándék szesznek ne nézd a fokát!

(#1556) kricsi81 válasza Pilács (#1555) üzenetére


kricsi81
senior tag

ez év márciusában ez a vaku 59.000 volt a digitcamnél... és ennél még olcsóbb is volt.

én pár hónapja vettem egy ilyen márciusi példányt, magyar nikon garival, minden tartozékkal, és szinte csöpögött még belőle a zsír :D (vagyis zsírúj volt az állapota :DDD :DDD )

kovacsrichard.hu

(#1557) *Ropi* válasza kricsi81 (#1556) üzenetére


*Ropi*
félisten

"szinte csöpögött még belőle a zsír"

Szalonna is járt hozzá a dobozban? ;] ;) :))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1558) kricsi81 válasza *Ropi* (#1557) üzenetére


kricsi81
senior tag

meg száraz kenyér is :D :D

kovacsrichard.hu

(#1559) TeeJay válasza Pilács (#1555) üzenetére


TeeJay
félisten

220volt külföldről hozza a Nikon cuccokat így európai nikon gari van rá amit sajnos ugye a fóti úti Nikon Hungary nem fogad el...
mivel edigital is 1év garival adja a Nikon vázakat úgy tippelem ők is külföldről hozzák

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1560) Pilács válasza TeeJay (#1559) üzenetére


Pilács
senior tag

:Y Miért a vakura 2 év a hivatalos garancia? Marad a photohall?....

[ Szerkesztve ]

Ajándék szesznek ne nézd a fokát!

(#1561) Pilács válasza TeeJay (#1559) üzenetére


Pilács
senior tag

jaj azt kihagytam, hogy nekem mind1, ha nem a fóti úti nikon szervizeli meg, sőt még lehet hogy jobban örülnék ha nem ők javítanák, hanem kiviszik külföldre a nikonhoz, csak viszonylag gyorsan csinálják, és tuti legyen a javítás. :K

Ajándék szesznek ne nézd a fokát!

(#1562) ez_meg_emaz


ez_meg_emaz
őstag

Azon gondolkozom hogy érdemes-e a kartonlapos megoldás mellé beszerezni egy diffuzort is ha nem tudom megoldani az indirekt fotozást(magas plafon stb)? Porté és rendezvény fotora gondolok. Ártani nem árt azt tudom, csak ha nem muszáj akkor nem költök rá. (barkácsolni nem szeretnék mert elég béna vok illetve nem lenne vmi esztétikus). Mondjuk a karton lap sem az, de az még az elmegy kategoria meg ahhoz nem kell barkácsolni meg origamizni. :)

Ha jol láttam nem csak 1 féle van ebböl a müanyag kupakosbol sem. Van sima, meg ilyen.
Vagy mind1ik olyan mint az utobbi csak a másiknál nem látszik az a kis "recés minta" képen?

(#1563) KTTech válasza Pilács (#1561) üzenetére


KTTech
veterán

Ha kiviszik az eleve lassabb... egyébként mi a gondod a Mo-i hivatalos Nikon szervizzel...? Ők is ugyanolyan elvek alapján dolgoznak, mint bármelyik külföldi Nikon szerviz...

Ps.: a Nikonnál csak bizonyos termékekre van 2 év gari. Pl. a dSLR vázakra, de pl. a kompaktjaikra, objektívekre, tartozékokra csak 1 év hivatalos garancia van. Ha pl. kitben veszel dSLR-t, akkor a vázra 2 évet kapsz, de az objektívre csak 1 évet.

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#1564) adik válasza TeeJay (#1559) üzenetére


adik
őstag

edigital nikon mos termékeket forgalmaz, lehet őket vinni a fóti útra. tutkó.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1565) mcgoat válasza ez_meg_emaz (#1562) üzenetére


mcgoat
aktív tag

mindegy, milyen vakura kell?

Egy webáruház nem csak fotósoknak www.mcgoat.com

(#1566) ez_meg_emaz válasza mcgoat (#1565) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

sb-600-ra kéne.
A mind1 mire vonatkozott amugy? Mind1 hogy karton vagy diffuzor? Vagy mind1 melyik müanyagkupak (recés, sima)?
Közben meglestem az oldaladon. Személyesen gondolom pesten nem lehet átvenni. Vagy ha ezt inkább privátban akkor írj csak rám. :R

(#1567) Pilács válasza KTTech (#1563) üzenetére


Pilács
senior tag

Lehet csak rossz emberhez került a gépem, de 3x ment vissza hozzájuk egymás után, harmadjára ezért, mert úgy jött vissza, hogy egy hatalmas ujjlenyomat volt az érzékelőn... szal nem annyira figyeltek oda, hogy ne fogalmazzak dúrván :DDD de igazából mind1 is, már elmúlt a haragom hehe :))

Ajándék szesznek ne nézd a fokát!

(#1568) TeeJay válasza adik (#1564) üzenetére


TeeJay
félisten

én múltkor írtam nekik és azt mondták a D90-re 1év garancia van...
úgyhogy szerintem nem magyar nikon garit adnak a vázhoz...

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1569) Zsoc@m


Zsoc@m
csendes tag

Sziasztok!
Canon Speedlight 430 EX rendszervaku, kitünő állapotban eladó, 40 000 Ft körül.
érdeklődni:
osztrovszky.zsolt /kukac/ gmail.com

zSoc

(#1570) *Ropi* válasza Pilács (#1567) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ujjlenyomat? :) Legalább megkönnyíti a rendőrségi azonosítást, hogy ki volt a tettes. ;] :))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1571) kricsi81


kricsi81
senior tag

Ernyő meg ilyesmi teszt

kovacsrichard.hu

(#1572) Ijk


Ijk
nagyúr

Fene enné meg ezeket a softboxokat, csak kellene egy. Az a baj, hogy az ernyőm bevillantja az egész helységet, és lesz egy csúnyán alulexponált szürkés zavaró háttér.
Mennyire elég ez a 60x60-as? Mert én ugyan nem tudok barkácsolni, ilyen adaptereket meg sehol nem kapni itthon.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#1573) j.bravo válasza Ijk (#1572) üzenetére


j.bravo
addikt

Mekkora az ernyőd? Áteresztő ernyő?
Tekintve, hogy a kisvaku általában nem tudja teljes felületében kivillantani a 80cm-es átmérőjű ernyőt, egy 60x60-as szoftbox (kb akkora az átlója mint az ernyő átmérője) szerintem nem lehet sokkal rosszabb, sőt.

Mondjuk mivel megszűnik a helyiség (akaratlan) derítése, lehet hogy egy második fényforrásra szükség lesz, azt (kisebb erősséggel) pótolni.

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#1574) Ijk válasza j.bravo (#1573) üzenetére


Ijk
nagyúr

Áteresztő ernyőm van, aminek ugyebár nincs túl jó hatásfoka rendszervakuval, mivel majdnem annyi fény ver vissza hátra, mint ami átenged. Pont azt akarom elérni sokszor, hogy ne világítsa be az egész szobát. Persze ha kell a fény arra ott van a villanyjkörtém:)

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#1575) mcgoat válasza Ijk (#1574) üzenetére


mcgoat
aktív tag

[A megoldás]

Egy webáruház nem csak fotósoknak www.mcgoat.com

(#1576) mcgoat válasza ez_meg_emaz (#1566) üzenetére


mcgoat
aktív tag

nem veled beszéltem telcsin az előbb?

Egy webáruház nem csak fotósoknak www.mcgoat.com

(#1577) Ijk válasza mcgoat (#1576) üzenetére


Ijk
nagyúr

Most rendeltem meg a softboxot:) Megint legatyásodom ebbe a fényképezgetésbe:D

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#1578) mcgoat válasza Ijk (#1577) üzenetére


mcgoat
aktív tag

Még egy pár napig nálad marad a pénzed

Egy webáruház nem csak fotósoknak www.mcgoat.com

(#1579) tailor


tailor
őstag

Sziasztok.

:( Újra itt a Minolta vaku problémával. Ismertek valami vaku-szakit, aki ért az ilyesmihez, és vállal ilyesfajta javítást? A Minolta szerviz adott árat a javításra, de enyhén szólva is "vicceset"...

Elôre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#1580) ez_meg_emaz válasza mcgoat (#1576) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

Hát nem. :N
Holnap akkor intézzek magamnak más diffuzort vagy lesz hétfön?

Amugy a kérdésem továbbra is áll. Főleg hogy vhol olvastam egy véleményt miszerint nem mind1 hogy recés vagy sima a kis müanyag diffuzor. Csak azt nem tudom miért és hogy igaz-e ez. :F

(#1581) Pilács


Pilács
senior tag

Meg van az SB-600-am :C e-digital hivatalos Magyar garival adta... Kipróbáltam a plafonról vagy falról való vakítást, de hajaj :D siralmas eredményekkel :D Jóval kevesebb fény verődik vissza mint azt én gondoltam, eléggé korrigálni kell rajta a direkt vakuzáshoz képest, asszem lesz mint kitanulni :C még 1 kihívás hehe... Ami nagyon tetszik így elsőre, hogy a vakuba beépített segedfénnyel sokkal hatékonyabban talál fókuszpontot a gép, mint a saját fehér fényével (d60) :K

Ajándék szesznek ne nézd a fokát!

(#1582) *Ropi* válasza Pilács (#1581) üzenetére


*Ropi*
félisten

Gratula a kütyühöz! :) Kisvakus videó :)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1583) kricsi81 válasza *Ropi* (#1582) üzenetére


kricsi81
senior tag

Fenyertek.hu, itt van mind a 3 része a kisvakus videóknak, meg ilyesmi írások+videók :)

kovacsrichard.hu

(#1584) Pilács válasza *Ropi* (#1582) üzenetére


Pilács
senior tag

Köszi, ezekről olvastam és ezeket próbálgattam, de pl az én gépem alap 1/60-ra állítja a záridőt, akár mit csinálok :B így manuálsi módban próbáltam, de ISO 100-ról is el kellett mozdulnom, meg +3 korrekció, hogy elegendő legyen a fény... szal nem tudom mit kalkulált ki a gép helyes fényerőre... de hát próbálgatom, és majd remélhetőleg rájövök :DDD (max 3 méterre fotóztam fehét plafon mellett)

Ajándék szesznek ne nézd a fokát!

(#1585) *Ropi* válasza Pilács (#1584) üzenetére


*Ropi*
félisten

Recept beltéri fotózáshoz indirekt vakuval ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1586) Pilács válasza *Ropi* (#1585) üzenetére


Pilács
senior tag

Akinek van távirányítható vakurendszere :P

Ajándék szesznek ne nézd a fokát!

(#1587) *Ropi* válasza Pilács (#1586) üzenetére


*Ropi*
félisten

Az egy dolog, de az alapötleteket el lehet lesni. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1588) Ijk válasza Pilács (#1584) üzenetére


Ijk
nagyúr

Na akkor veszel még mcgoattól egy állványt meg egy átesztő ernyőt olcsóé, ill. egy srác készített olcsón nikonhoz szinkronkábelt és csatlakozót, vagy szerzel kínai rádiós kioldót. Ez egy 15k-s befektetés, képminőségben pedig 200%-os fejlődés.
Iso800-at használj nyugodtan, hiszen nem magazinba készítesz A3-as plakátot.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#1589) mcgoat válasza Ijk (#1588) üzenetére


mcgoat
aktív tag

kábel is van gyári :)

Egy webáruház nem csak fotósoknak www.mcgoat.com

(#1590) Pilács válasza Ijk (#1588) üzenetére


Pilács
senior tag

Hallottál kínai rádiós kioldóról ami használható is?

Ajándék szesznek ne nézd a fokát!

(#1591) *Ropi* válasza Pilács (#1590) üzenetére


*Ropi*
félisten

Antennával a 99%-uk. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1592) Ijk válasza Pilács (#1590) üzenetére


Ijk
nagyúr

Az enyém 10m-re ellát. Afölött már necces. Viszont 10m mire nem elég?:)

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#1593) kricsi81


kricsi81
senior tag

Phottix PT-04 II, ebayről olcsó.

kovacsrichard.hu

(#1594) j.bravo válasza Pilács (#1590) üzenetére


j.bravo
addikt

És a zsebvarázsló vajon hol készül...? (jóóóó, persze lehet hogy nem Kína, hanem más távol-keleti ország, ahol szintén olcsó a munkaerő...)
(ha valahol Európában vagy Észak-Amerikában rakják össze mégis, akkor tekintsétek meg sem írtnak ezt a hsz-t és mea culpa)

Whatever.

(#1595) *Ropi* válasza j.bravo (#1594) üzenetére


*Ropi*
félisten

Na jó, de a PW nem a 10k alatti kategória. :U Az új, TTL-t tudónak 55-60k darabja, tehát egy adó és egy vevő cca.120k. :Y

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1596) kricsi81 válasza *Ropi* (#1595) üzenetére


kricsi81
senior tag

szerintem nem ér meg ennyit :N :N :N

kovacsrichard.hu

(#1597) *Ropi* válasza kricsi81 (#1596) üzenetére


*Ropi*
félisten

Szerintem se, de mivel nagyjából az egyetlen (talán még a Radiopopper tudja a TTL-t, de nem biztos) ilyen eszköz a piacon, így monopolhelyzetben van. :U

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1598) Ijk válasza kricsi81 (#1596) üzenetére


Ijk
nagyúr

Az a meglátásom, hogy TTL-nél mire belövöm a vakukompenzációt, annyi erővel manualban is be tudom állítani. Másfelől nem igazán értem a PW működését, úgy jött le, hogy a kompenzációt minden vakunál nekem kell helyben belőnöm.
Nikon CLS-nél pedig belövöm vázról az értékeket oszt csókolom, borzasztó kényelmes. Ezért lenne jó egy hibrid rendszer. Egy SU-1000 rádiós vezérlővel, és vakukba épített rádiós fogadóval. Ha a nikon megcsinálná, szerintem még több profit nyúlna le a canontól:)
Addig pedig bent marad a cls, kint pedig a kínai kioldó.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#1599) mcgoat válasza Pilács (#1590) üzenetére


mcgoat
aktív tag

akad, de akad köztük hibás is.

Egy webáruház nem csak fotósoknak www.mcgoat.com

(#1600) *Ropi* válasza Ijk (#1598) üzenetére


*Ropi*
félisten

PW-nél (legalábbis az újnál) rajta tudod állítani a FEC-t. A réginél csak a vakun lehetett, mint minden alapkioldónál.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.