Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A topik célja, hogy a félresikerült üzleteket itt megbeszélhessék a felek, ha azt nyilvánosan szeretnék megtenni.

További tudnivalók >>>

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1122) f27 válasza snake1977 (#1111) üzenetére


f27
aktív tag

Uraim én túlságosan nemszeretnék belekeveredni ebbe a vitába ,de pár dolgot ha segít megosztok.
Az első dolog amit tudni kell, ezek a kártyák már halotta! Azok a darabok is roszak amik még működnek egy egy gépben.

Nos valóban kültek nekem egy 4870x2 ami mire ide ért semmit nemcsinált az ég világon.

Hosszas javítás alatt kiderűlt hogy a két magközül a 2 mag végképp nem dolgozott,ennek oka nem tiszta de 80% maga a mag ált le valami végett.

Az eladó felhívott engem érdeklődve hogy mitől halhatott meg hisz mikor (álítólag) a kártya eladásra kerűlt hibátlanúl működött. Az eladó állítása szerint kb "2 hétig" nem is volt semmi gond .

A vevő állítása szerint viszont a kártya már a második bekapcsolás után elkezdett szemetelni és kékhalállal újra indulni.
"A kékhalált 90% Ramhiba okozza."

Az eladó kérdezte hogy egy 400W táp elegendő e ennek a kártyának? Erre a válaszom egyértelműen NEM hisz én is egy 500W Zalman táppal tesztelek és ez az egyetlen kártya ami akár letudja verni ezt a tápot is.

Az eladó kérdezte hogy egy gyenge táp kárt e tud okozni egy kártyában ha az nem megfelelő.
Válaszom hacsak proba erejéig van kiprobálva a kártyának felkell álnia üzemkész állapotban csak terhelés esetén verné le a tápot.
Ha ez órákon átt játcva van, akkor igen sérülhet a kártya
VISZONT

Senki nem monta hogy ezt a vevő megtette volna,sőt a vevő azt monta csak kilett probálva majd egy jóval erősebb táppal lett tesztelve a kártya.

Szerény véleményem

Amenyiben a kártya valóban jó volt,és vásárlás alatt bizonyára mindkét fél ezt vizuálisan látta,
Akkor tegyük fel hogy a kártya mindenki tudta nélkül már a végét rúgta (nem bizonyítható)

Tegyük fel a kártya jó volt pár napig és utánna jütt ki ez a baj ( nemtisztázott körűlmények között)

Akkor én azt ajánlanám, egyezenek ki a fele egy senki sem hibás vagy mindketten hibás modokával és felezzék meg a kárt.
Nyelje be mindenki felét és kész.

Amenyiben ez nem megy, és az eladó tudatában van annak hogy a kártya amit eladott hibátlan volt 100% ig akkor akár tarthatja magát az érveihez
A vevő amenyiben tutira biztos abba hogy nem az ő hibájábol halt meg a kártya (nem bizonyítható) Akkor tarthatja magát érveihez
DE
Mivel semmisem bizonyítható azon kívűl hogy a két fél üzletet kötött és vizuálisan /tesztelt kártyát adott át a két fél egymásnak, SAK MAT helyzet ál fent. :K
Ha nemtudnak kiegyezni akkor szép dolgok álhatnak előtük.
Én sajnos mást nemtudok mondani!
Ami viszont biztos
Maga a kártya nyák része biztosan érintetlen, és beavatkozás mentes volt!
Csakis a hűtését mokolták átt, de ez nem befolyásolhatta a meghibásodását!
Remélem segítettem valamit a dőntéshozatalhoz :) :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.