Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-07-28 23:38:02

LOGOUT.hu

Jó adatátviteli sebességhez megfelelő adatkábel is kell, nem elég a drága switch és hálókártyák. Ennek a kiválasztásában próbálunk segíteni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1064) OldAkita


OldAkita
aktív tag

Vettem ilyen kábelt 40m-t amit a tetőtér fölötti padlásrészen vezettem át, mert beépül a tetőtér és szeretném ha sok évig még elég sebességet biztosító kábeleim lennének. olyan csatlakozót is vettem aki cat6/a-ra való, sőt beruháztam egy speciális krimpelő fogóra is, lévén úgy gondolom a tetőtéri szobákba is ilyen kábelt teszek majd, tehát a szerszám nélkül szerelhető kb 2500FT-os csatlakozó/db ár mellett meg fog térülni. Én ezt a kábelt soha nem láttam és mikor hazavittem, összehasonlítva a Cat5-el amit le akarok váltani ezzel, azt vettem észre hogy hajszálpontosan ugyanolyan vastagságú mindkét kábel. Ezek után felmerül bennem a kérdés, milyen hátrány érhet, ha a hagyományos rj45-ös csatlakozót szerelem rá és nem ezt a speciálist? Annyi viszont igaz, hogy ha szétbontom a kábelt, akkor nem teljesen azonos a képen lévővel hanem úgy oldották meg, hogy 2 érpárt egy fóliába tekertek, de egymástól elkülönülten. Viszont mindezt külön kívülről nem árnyékolja újabb fólia vagy háló.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.