Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu


Ubuntu Linux Összefoglaló

Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:

-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)

A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):

lspci
lsusb

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39007) Marcsello31 válasza tordaitibi (#39006) üzenetére


Marcsello31
őstag

"Egy szóval sem mondtam hogy hülyeség, én már számtalanszor erőszakoltam meg mindenféle rendszert, nemcsak IT vonalon, pl. a saját fűtésrendszeremet mert megdöglött karácsonykor a cirkóm és a szükség nagy úr. Ha egy gázos-cirkós szaki meglátta volna, azonnal főbelő de fűteni kellett.
Ez azért kellemetlen tudott lenni, de a szükség nagyúr! Meg megfagyni sem akar az ember.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Amúgy megvalósítható de a Linux távoli asztal elérést egyszer próbáltam, de helyi hálón sem sikerült, nemhogy távolról, ezért ebben nem tudok tanácsot adni."
Én a cuccot nem hagynám magára, ott lennék akár ha kell egész délután vagy délelőtt, mikor jó az idő, vannak helyek ahol nagyon gyors a trékom, bár lehet hogy korlátoznak 1 idő után, mert hogy ne terheld a hálózatot jelszóval, de ki kel próbálni, 1 napra 3 napra 10 napra ad korlátlan opciót a telekom ha jól tudom. Ráadásúl helyenként 5gén.
Szóval nekem bármilyen megoldás jó, sztem sem lehetetlen, Azt tudtam írni amim jelenleg van.
Vagy tényleg fogom a tabletem, az egy inteles masina, rá tolom a windowst, aztán cső neki,
usb hubon keresztül tölteném valahogy power bankal, meg rá erőszakolnám a netet modemen keresztül :) Talán ez még egy egyszerűbb megoldás.
Vagy az 5V vackomat átalakítom hordozhatóvá, szerintem még a ceruza elemről is el menne, mivel egy tenyérnyi panelről van szó, Tényleg. Egy tölthető litiumos elemmel. A távollétet úgy értettem, hogy egy teamviewerrel oldanám meg, így telóról vezérelném a dolgokat a panelen, no mindegy, valami lesz, mert érdekel.
Bicajjal olyan helyekre el tudok gurulni, ahol full extra a térerő minden egyéb nélkül, még csak másokat sem zavarna.... :)

idézet:
Jelenleg is mobilneted van a házba csak? Semmilyen madzagos szolgáltató nincs?
Háztetőn sem jó a térerő?
Létezik simes router, erre találták ki, és van külső gsm antenna csatija is, a router a padláson, az antenna kinnt."

Értem nézegetem a routereket olyat keresek ami cserélhető antennás, és egy jó vételű antennával talán lesz valami de kétlem, mert a telefonom nem lát ott telekomot semmilyen képp :) irok még :D .

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.