Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu


Ubuntu Linux Összefoglaló

Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:

-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)

A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):

lspci
lsusb

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31275) almi


almi
senior tag

Sziasztok!

Egy elég általános kérdéssel fordulok hozzátok.

Kezdő vagyok Linux téren, és hamarosan össze kellene állítani egy kis irodai hálózatot, szerverekkel.

Ubuntu szervereket gondoltam telepíteni, Vmware-re. A rendelkezésre álló host viszont egyelőre nem valami combos, szóval nem tudok minden szükséges dologra külön szervert létrehozni.

Amire szükség lenne: DC, File server, Mail server, vpn, egy fejlesztő szerver és az egyiken egy weblap futna.

32 GB ramom lesz jó esetben, szóval max 3-4 szerverből kellene megoldanom ezeket a dolgokat.

Mi a "legjobb" csoportosítás, milyen szolgáltatások futnak el egymás mellett kényelmesen és biztonságosan?

Mint pl.: SRV01 DC+File server
SRV02 Weblap + vpn
SRV03 Mail server
SRV04 Fejlesztő szerver

Most csak példának írtam, nem tudom, hogy kivitelezhető-e így. Weblap ugye kimegy netre, ott nagyobb biztonság kell, stb.

De eleinte jobb lenne, ha mondjuk csak 3 szerver futna.

Mi lenne a legjobb csoportosítás?

Köszönöm szépen!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.