Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-24 13:50:05

LOGOUT.hu

Ubiquiti hálózati eszközök - téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11551) szpeti40 válasza Protezis (#11550) üzenetére


szpeti40
addikt

De kihajtotta, kíváncsiság miatt cseréltem csak le. Meglátjuk hogy marad-e.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#11552) Klusi86 válasza Protezis (#11550) üzenetére


Klusi86
tag

Nem kötekedésből kérdem, de miért nem használnál más Unifis eszközt AP-n kívül? Van valmi baj velük vagy amiért nem ajánlott? Azért is kérdem, mert pont "bevásároltam" belőlük: egy Unifi Express és 3 switch (1 Lite 8 és 2 flex mini) megy a már meglévő Unifi 6 lite AP mellé. Mikrotik hap ac2-t és rb260gs-t váltanak. Szerettem volna egy felületen kezelni az összes hálózati eszközt és jobban tetszett az Unifi grafikus felülete, az hogy a controllert nem kell már NAS-on futattnom illetve, hogy wifiben is jobbnak mondják mint a Mikrotiket.

(#11553) Klusi86 válasza szpeti40 (#11549) üzenetére


Klusi86
tag

Még mindig 100% körüli a proci terhelés, vagy már "lenyugodott"?
Nagyon sok beállításod volt a dockeres controllerben, hogy importáltad a mentését? Nem lehet köze a 100% körüli proci terheléshez? Kicsit félek, mert én is rendeltem egyet és mikortik hap ac2-t fog váltani amiben négy magos igaz csak 700Mhz-es proci van ennek a 2 magos 1Ghz-esével szemben. Viszont a mostani nem túl sok eszközzel (max30) és tűzfalszabállyal a proci terhelésem csak 5% alapon és a 128MB memóriából és van 56MB szabadon.

(#11554) Protezis válasza Klusi86 (#11552) üzenetére


Protezis
őstag

2 portos eszköz, így esélytelen a LAG. Szóval gigás linken osztozik a net meg az inter-VLAN forgalom. Unifi switchek vagy nem tudnak static routingot, vagy az a kevés, ami tud, az meg nem tud ACL-t. Hard-coded VLAN ID-t kell használni, ha nem Unifi gatewayed van.
Dokumentációt/specifikációt én valahogy soha nem találom meg az egyes Unifi eszközökhöz, hogy mit tud, mire képes.

AP-hoz is jönnek ki a rosszabbnál rosszabb firmwarek, igazából már azoktól is elment a kedvem.

Az EdgeMax széria számomra sokkal szimpatikusabb, annak ellenére, hogy azok se tökéletesek.

(#11555) szpeti40 válasza Klusi86 (#11553) üzenetére


szpeti40
addikt

Még mindig elég jelentő a proci használat, memória is 70% feletti. Olyan sok beállításom nem volt a controllerben mert csak 1db switch meg 2 ap volt benne, 1db wifivel. Semmi vlan meg ilyenek, nem varázsoltam benne sokat.
Átlag 25 kliens van itthon.
Nekem a dockeres controllerrel nem volt gondom, elfért.

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#11556) Klusi86 válasza Protezis (#11554) üzenetére


Klusi86
tag

Értem, köszi a választ. Hát ez így többszöri olvasatra és guglizással is elég hardcore user felhasználási szint. Látom, hogy Te komolyan veszed, mert rack szekrénybe is raktad a cuccokat :R
Nekem egy kicsit kevesebb elvárásom van: egy gyártó alá akartam kiépíteni a hálózatot, egy kicsit több beállítási lehetőséggel és terméktámogatotsággal mint egy mezei konzumer SOHO router vagy mesh megoldások.
Többen is írtátok, hogy egyre rosszabb az AP-k firmware-jei, ez mit jelent pontosan? Nekem is frissül, de nem vettem észre hibát, nem dobja el a készülékeimet, a naplót megnézve nem hozott hibát, nem indult újra.

(#11557) Klusi86 válasza szpeti40 (#11555) üzenetére


Klusi86
tag

Hát kíváncsi vagyok, nem sokára kiderül. Majd megírom, hogy teljesen tiszta lappal kezdve a telepítést és belakva, mennyi lesz a terhelésem. Nekem egy router, 3 switch és 1 AP-m lesz. 3 VLAN lesz vagy 4, mert megtetszett hogy Protezis fórumtárs külön VLAN-ra rakta a NAS-t.

(#11558) bon válasza Protezis (#11554) üzenetére


bon
őstag

Nekem így 74db üzemelő eszközzel mondható, hogy beváltak az Unifi eszközök. Terhelést is kapnak rendesen.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#11559) sutszi válasza rekop (#11520) üzenetére


sutszi
veterán

Pont ezen gondolkodtam, hogy miért 2x2-vel mennek és nem 4x4-el... Illetve, hogy így is elég nagy lefedettséget mondanak rá... hát szkeptikus vagyok egy kicsikét

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#11560) DJ. Ru$y válasza szpeti40 (#11555) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha van időd én csinálnék egy mentést, és összeraknám nulláról resettel. Simán lehet, hogy valami úgy ment át a mentéssel, hogy beakasztotta egy folyamatot vagy valamit...

Vagy, ha van linuxos affinitásod, akkor SSH-n meg kell nézni, milyen folyamat kergeti ennyire a procit. :(

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#11561) szpeti40 válasza DJ. Ru$y (#11560) üzenetére


szpeti40
addikt

Mondjuk sshn még nem másztam rá, ezt még megnézem. :R

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#11562) DJ. Ru$y válasza szpeti40 (#11561) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Próbáld meg, hátha.

Ha nem akkor, mentés, reset, 0-ról beállítani és mentést nem visszahúzni, ha akkor is pörög, akkor reset és vissza a mentés, ha kell.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#11563) szpeti40 válasza DJ. Ru$y (#11562) üzenetére


szpeti40
addikt

top-al nem látok semmi kiugró proci használatot, ami folyamatosan pörgetné. Restart után sem, viszont most fürgébb lett a webes felület.

A DPI még amit nem nagyon értek, hihetetlen kicsi adatforgalmakat mutat, Youtube 277MB, Instagram 11.8KB :F Naponta több TB adatforgalom van itthon, ez látszik a switchporton is, meg az edgerouteren is látszott. Tegnapi beüzemelés óta 31GB forgalom is nagyon kicsi, amikor alapból 1440p és 4K-ban mennek a youtube videók itthon. Vagy én gondolok bele többet mint kéne?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#11564) Klusi86 válasza szpeti40 (#11563) üzenetére


Klusi86
tag

Szerintem húzd újra a hálózatod, próbáltalak is ebbe az irányba terelni, amit végül DJ. Ru$y le is írt kerek perec. A jelszavakat és IP címeket visszaállítod amin voltak így az összes kliens megtalálja majd és visszacsatlakozik rá. Szerintem így nem olyan nagy meló. :R

Kérdés: az Unifi Express-ben nincs HW offload funkció? Ez olyan mint a Mikrotikben a fasttrack tűzfal szabály, mert ott ez utóbbi tehermentesítette a procit?

[ Szerkesztve ]

(#11565) szpeti40 válasza Klusi86 (#11564) üzenetére


szpeti40
addikt

hw offload-ot én nem találok és netes kereséssel sem találok ilyet.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#11566) Klusi86 válasza szpeti40 (#11565) üzenetére


Klusi86
tag

Akkor hátha bele rakják idővel, mert még elég friss a cucc :) Ahogy olvasgattam, redditen is arra panaszkodnak, hogy magas a proci és ram használat. Az edge routerednél mennyit jelentet, ha bekapcsoltad? Azt láttam, hogy a Gbit-es sávszélt csak úgy tudja kihajtani, de jelentett proci terhelésben is valamit?

(#11567) szpeti40 válasza Klusi86 (#11566) üzenetére


szpeti40
addikt

Pontos számra már nem emlékszem, de nem volt jelentős proci használat HW Offload mellett, olyan ~20% körül mozgott szerintem.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#11568) Klusi86 válasza szpeti40 (#11567) üzenetére


Klusi86
tag

Értem, azért az elég nagy különbség a mostanihoz képest, úgy hogy abban gyengébb proci volt. Még egy kérésem van: meg lehet nézni ssh-val az offload-ot, hogy van-e, vagy hogy be van-e kapocslva, ezt még megnéznéd nekem? :R

show ubnt offload

Itt találtam, igaz USG PRO-4-nél kérdezték.

(#11569) szpeti40 válasza Klusi86 (#11568) üzenetére


szpeti40
addikt

Úgy látom itt nincsenek ilyen show ubnt kommandok:
show ubnt offload
-bash: show: command not found

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#11570) Klusi86 válasza szpeti40 (#11569) üzenetére


Klusi86
tag

Rendben. Köszi, hogy megnézted. :R

(#11571) vicze válasza szpeti40 (#11569) üzenetére


vicze
félisten

Ez már UnifiOS nem a régi, ami EdgeOS alapú volt.
Offload meg nincs, mert ez nem egy MIPS-es HW, csak azokon van. Az ARM-esek elég erősek papíron, hogy ezt megoldják. (Hogy gyakorlatban mennyire gyors az egy teljesen más téma...) HW offloaddal nem lenne DPI, IDS/IPS, GeoFilterink, stb.

A problémád valósnűleg ez... Ez a HW nem erre van. (Hogy mire az jó kérdés, de ez most hagyjuk.)

[ Szerkesztve ]

(#11572) szpeti40 válasza vicze (#11571) üzenetére


szpeti40
addikt

Köszi!
Akkor az UXG-Lite-al is csak kicsit lennék előrébb, mivel az csak routingol? Vagy az már kihajtaná a gigabites netet? Azt nézem hogy nálam az átlagos adatforgalom olyan 150-200mbps.
Akkor nemtudom hova való ez tényleg, pedig szerintem ez a ~25 kliens ami nálam van nem olyan kiemelkedő.

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#11573) Friczy válasza szpeti40 (#11572) üzenetére


Friczy
senior tag

UXG LIte-tal a speedtest nekem 900 Mbit feletti értékeket mutat.

(#11574) vicze válasza Friczy (#11573) üzenetére


vicze
félisten

Nem speedtestről van szó, hanem valós felhasználásról és forgalomról.

USG is tudott 1Gbitet mégis egy hulladék volt.

(#11575) szpeti40 válasza Friczy (#11573) üzenetére


szpeti40
addikt

Speedtest nekem is 850/300-at hoz, nem is ezzel van a gond, hanem hogy tegnap elindítottam egy letöltést és a többi eszközön meg is akadt egy pillanatra a net. ER-X-el ilyen sosem volt.
Milyen CPU és RAM terheltséged van és hány kliens kb?
DPI-nél neked a tényleges adatforgalmat mutatja?

Nyitottam egy ticketet az Ubi-nál, hogy ez nagyon hurka, kíváncsi vagyok mit mondanak majd.

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#11576) Friczy válasza szpeti40 (#11575) üzenetére


Friczy
senior tag

A CPU 10 százalék alatt van (top szerint), a tipikus inkább 5 körül) A RAM nagyjából félig foglalt a free parancs szerint. 27 kliens van. Viszont alapból nem sokat szoktam az internetről letölteni, de mióta megvan, nem tapasztaltam problémát (kivéve a Vodafone hülyeségeit).

Annyi, hogy mivel a DHCP képességeit keveselltem, saját külön DHCP és DNS servert használok, nem tudom, ez mennyit számít.

[ Szerkesztve ]

(#11577) szpeti40 válasza Friczy (#11576) üzenetére


szpeti40
addikt

Miben keveselted a DHCP szervert?
Nekem inkább csak szokatlan az elrendezés, az ER-X-hez képest, egy IP rezerválást teljesen máshol kell keresni.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#11578) kleinguru válasza vicze (#11574) üzenetére


kleinguru
addikt

Nekem ilyen van jelenleg is. Bár felfelé csak 25MBit/s van, de semmi panaszom nincs rá. Nyilván nálam nincs is extrém igénybe vétel. Milyen bajok voltak / vannak vele. A melegedés az igen, de a tudaton kívül még nem zavart be a működésbe.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#11579) vicze válasza kleinguru (#11578) üzenetére


vicze
félisten

Pontosan az amit szpeti40 leírt. Bármilyen erősebb terhelésnél, a többi kliensen problémák vannak. Teljesen általános volt, hogy XY eszköz azt jelezte, hogy nincs net mikor másoknak volt. Esett kelt, teljesen instabil volt a net tőle, sőt az egész hálózat.

Nem az átlagost meg a 1-1 pillanatnyi speedtestet kell nézni, hanem mikor húz le a Steam egy 60GB-s frissítést akkor mi van, más kliensen megy minden rendesen? (Youtube, Netflix csak pörög de nem tölt vagy timeoutol, weboldalak jelentősen lassabbak lesznek, voip szakadozik, stb.)De csak másolj a hálózaton egyik gépről a másikra huzamosabb ideig, az is kiakasztja. Nincs DPI, és semmi egyéb, az alapból nem bírja.

Mielőtt pfSense-re váltottam kínomban visszaraktam a ISP modemjét, ami azon az 1 héten volt a dobozából kivéve kb., és azzal is minden OK volt, de az USG-vel csak ment a szenvedés.

[ Szerkesztve ]

(#11580) kleinguru válasza vicze (#11579) üzenetére


kleinguru
addikt

Akkor emiatt lehetett, hogy a lokális RDP szakadozik?
mac mini a mellette lévő windows gépre :F

Mert ha ez így van, akkor cserélem. Mi volna itt a javallott eszköz nyilván unifi vonalon?

USG
poe 8 switch 60w
Uck g2
Flex mini 2db
Uap-ac-lr 3db

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#11581) szpeti40 válasza kleinguru (#11580) üzenetére


szpeti40
addikt

Lokális RDP-nek nem kéne átmennie az USG-n, mivel csak a mellette lévő gépig megy az adat. A 2 gép között iperf mit mond?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#11582) kleinguru válasza szpeti40 (#11581) üzenetére


kleinguru
addikt

PC volt a server Mac mini m1 volt a kliens.

Kép

Közös flex minin vannak mindketten kábellal.

Nem volt bedugva az UTP :W

Így már jobb azért.

[ Szerkesztve ]

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#11583) rekop válasza szpeti40 (#11581) üzenetére


rekop
Topikgazda

Amennyiben a két gép ugyanabban a subnet-ben van, nem hogy nem kéne, de nem is fog átmenni a gateway-en.

#11582 kleinguru: :D Ha nincs vele gondod, ne cserélj még (szerintem)

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#11584) szpeti40 válasza rekop (#11583) üzenetére


szpeti40
addikt

Igen, csak nem írtam elég határozottan ezt le, hogy az USG-nek nincs köze ehhez :D

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#11585) kleinguru


kleinguru
addikt

Köszi mindenkinek :R

Felcsillant a szemem, hogy van ok a cserére, mert amúgy én meg vagyok vele elégedve :K

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#11586) szpeti40 válasza kleinguru (#11585) üzenetére


szpeti40
addikt

Én is csak kíváncsiságból cseréltem le az ER-X-et, mert amúgy semmi gondom nem volt vele. De mondom ha már itt ez a csoda, akkor legyen minden Unifi, de ez most nem jött be :D

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#11587) tjsz válasza LLKobe (#11325) üzenetére


tjsz
senior tag

Le vagyok maradva a fórummal, most olvastam ezt.

Nálam is volt ilyen (tehát az egyik AP a másikon keresztül csatlakozott). Gyenge volt a ping válaszideje is.

Egy switch-ből UTP ki-be húzás segített. Onnantól kezdve nem mutatta, hogy "mesh" módban mennek.

(#11588) tothbe válasza tjsz (#11587) üzenetére


tothbe
addikt

a mesh-t simán ki is lehet kapcsolni teljesen és akkor legközelebb nem futsz bele ilyenbe.

By(e) Tothbe

(#11589) Friczy válasza szpeti40 (#11577) üzenetére


Friczy
senior tag

Én szeretem, ha a DHCP server be tudja jegyezni a kiosztott címhez tartozó hostnevet a DNS-be. Ezt nem tudja. Amúgy is van külön serverem (ezen fut a Unifi network is, de mást is csinál), egy KEA és egy bind elfér rajta, ezek együtt megoldanak mindent, secondary DNS-nek meg ott a NAS DNS servere.

(#11590) Friczy válasza szpeti40 (#11586) üzenetére


Friczy
senior tag

A másik (hasonló cipő, én is ER-X-ről álltam át), hogy láthatóan az EdgeMax vonalat előbb-utóbb dobni fogják.

[ Szerkesztve ]

(#11591) vicze válasza Friczy (#11590) üzenetére


vicze
félisten

"EdgeMax vonalat előbb-utóbb dobni fogják."
Hát most erre az elméletemre, ami elég egyértelmű volt sokat szerint, a 3.0-lal eléggé rácáfoltak(azaz inkább lesokkoltak, mert senki se érti WTF?). :F

Milyen szép is lenne egy Ubiquiti support lifecycle... :U

Mondjuk azt hozzátenném, hogy új Edge HW nyilván nem lesz, az nem kérdés.

(#11592) Friczy válasza vicze (#11591) üzenetére


Friczy
senior tag

Az EdgeMax changelogjában a verziószám-ugrás ellenére nem volt sok változtatás. Jól hangzik, de szinte semmi (ha jól rémlik a wireguard volt a nagy gurítás, az valóban szép dolog, de a rendszerverzió maradt az oldoldstable debianon.

(#11593) tjsz válasza tothbe (#11588) üzenetére


tjsz
senior tag

Network server-en belül az egyes AP-knél Meshing pontban csak "Auto" és "Manual" van. Disable nincs.
Hogyan lehet letiltani?

(#11594) szpeti40 válasza tjsz (#11593) üzenetére


szpeti40
addikt

Friss controllered van? Nálam csak ki kell venni a pipát a meshingről vagy telós unifi appban szintén ki lehet kapcsolni.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#11595) tjsz válasza szpeti40 (#11594) üzenetére


tjsz
senior tag

Igen, nemrég frissítettem. Csak vegyem ki a pipát a "Meshing" elől és kész?

(#11596) tothbe válasza tjsz (#11595) üzenetére


tothbe
addikt

igen, csak annyi, de ezt ugye egyesével kell eszközönként.
Amúgy van egy központi beállítás is a Global AP settings beállítás alatt, és ha ott letiltod, akkor az eszköznél már mindegy mi van beállítva.

By(e) Tothbe

(#11597) tjsz válasza tothbe (#11596) üzenetére


tjsz
senior tag

Köszi!

(#11598) rekop válasza tjsz (#11593) üzenetére


rekop
Topikgazda

Settings->System->Advanced
Legörgetsz az aljára és ott kikapcsolod a Wireless Meshing-et.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#11599) rekop válasza tothbe (#11596) üzenetére


rekop
Topikgazda

Ez talán még a régi 7.x Network App, az új 8.x-ben már nincs ilyen Global AP settings.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#11600) devil-k válasza user12 (#11536) üzenetére


devil-k
nagyúr

2 bővítőkártyát is néztem, mind a 2,5 Gbe, de az eredmény mind a kettővel gyenge volt. Az alaplapi (csak 1 Gbe) hálózati interfésszel viszont nagyon stabil és erős volt a kapcsolat. Kétszer olyan jó, mint a 2 kártya esetében. Lehet, hogy valamit a BIOS-ban kellene mókolni?

- mozi bolondéria -

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.