Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-24 13:50:05

LOGOUT.hu

Ubiquiti hálózati eszközök - téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11301) DJ. Ru$y válasza AcCEsS (#11299) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Publikus IP-je van a DM-nek? Vagy ott használnád a DM-et, ahol eddig a CK1/USG működött?

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#11302) rekop válasza AcCEsS (#11299) üzenetére


rekop
Topikgazda

Első körben ellenőrizd, hogy az UDM WAN interfésze publikus IP címet kap:

Nézd meg a DDNS szolgáltatódnál, hogy megtörténik-e a frissítés a megfelelő IP címre:

Én beállítottam a példa kedvéért egy port forward-ot az 50001-es külső portra, ami a 192.168.2.60:50001-re van továbbítva. Ezen a porton nem elérhető semmilyen szolgáltatás, az online port checker azt fogja visszaadni, hogy zárva van.
Tcpdump a br0 interfészre:
tcpdump -npi br0 host 192.168.2.60 and port 50001
Ezután mobilneten keresztül megnyitod a "énddnscímem:50001"-et.
Ha működik a port forward, akkor valami hasonló eredményt kell visszakapnod:

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#11303) Protezis


Protezis
őstag

Airplay videolejátszás miért akadozik Wifi-n?

Eddig csak iPhone-ról próbáltam, akadoztak a videók, betudtam az LG TV hibájának. Vettem egy Mac mini-t, amiről akadás mentesen játszom le a videókat a TV-n.

Eszközök:
- Mac mini M2 pro - ethernet - VLAN 2
- LG B8 TV - ethernet - VLAN 4
- iPhone 13 pro - wifi 5GHz - VLAN 2
- U6 Lite AP - etherneten csatlakoztatva - 6.2.49
- Zyxel GS1200 és Zyxel GS1900 switchek
- Synology NAS - ethernet - VLAN 3
- EdgeRouter-4 (inter-VLAN routing)

iPhone 13 pro - NAS iperf3: 650 Mb/s

Beállítások a controllerben:
Wifi
- Multicast enhancement ON
- Multicast and broadcast control OFF

Networks
- Multicast DNS ON
- IGMP snooping ON

Tehát a mac miniről küldve a videót az tökéletesen megy a TV-n, iPhone-ról küldve viszont akadozik. Emiatt mostmár a wifi-re gyanakszom. Találtam olyat, hogy az auto optimize okoz ilyet, de fixen 6/36 csatornákat használok.

[ Szerkesztve ]

(#11304) AcCEsS válasza rekop (#11302) üzenetére


AcCEsS
senior tag

Köszönöm a tippeket, eddig én is eljutottam, de mégsem működik. Igazából egy belső hálózaton lévő Mikrotik switchet szeretnék elérni, aminek a webes felülete a 10.0.0.10-es IP-n és a 80-as porton érhető el. Ez látszik a tcpdump eredményeként:

08:29:11.528647 IP x.x.x.x.32986 > 10.0.0.10.80: Flags [S], seq 1041275440, win 64240, options [mss 1452,nop,nop,TS val 1290529026 ecr 0,nop,wscale 9], length 0
08:29:12.288041 IP x.x.x.x.32970 > 10.0.0.10.80: Flags [S], seq 1256286146, win 64240, options [mss 1452,nop,nop,TS val 1290529786 ecr 0,nop,wscale 9], length 0
08:29:12.543968 IP x.x.x.x.32986 > 10.0.0.10.80: Flags [S], seq 1041275440, win 64240, options [mss 1452,nop,nop,TS val 1290530042 ecr 0,nop,wscale 9], length 0
08:29:20.519758 ARP, Request who-has 10.0.0.10 tell 10.0.0.1, length 28
08:29:20.519941 ARP, Reply 10.0.0.10 is-at xx:yy:zz:xx:yy:zz, length 4640 packets captured
40 packets received by filter
0 packets dropped by kernel

de mégse jön be a webes felület a böngészőben. Persze próbáltam másik portra átrakni, hátha... de az sem hozott megoldást.

[ Szerkesztve ]

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#11305) tothbe válasza Protezis (#11303) üzenetére


tothbe
addikt

Az iPhone-oknak van egy ismert hibája a wifi kapcsolatokkal a 17-es iOS update óta. Talán a 17.2 fogja végre teljesen megjavítani majd. Nekem sem megy sem az AirPlay rendesen iPhone-ról, de néha még a wifi-t is full eldobálja, pedig teljes a lefedettség. Szóval javaslom, várj még a 17.2-ig, mielőtt teljes átalakítást eszközölnél a hálózaton, aminek lehet, hogy semmi baja.

By(e) Tothbe

(#11306) MasterMark válasza AcCEsS (#11304) üzenetére


MasterMark
titán

HTTPS-en próbálod?

Mi a pontos hibaüzenet amikor nem jön be? Pingelni tudod?

Illetve az egésznek mi köze a port forwardhoz amúgy?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#11307) Bubukain válasza tothbe (#11305) üzenetére


Bubukain
senior tag

nálam 3 éve nem működik rendesen az LG TV-n az airplay telefonról.
Azóta több telefonnal próbáltam, és mindeg a legújabb IOS verzióval de nem változott semmi. Szerintem ez az LG TV hibája

(#11308) rekop válasza AcCEsS (#11304) üzenetére


rekop
Topikgazda

Feltételezve, hogy másik hálózatból próbálkozol (mivel kiikszelted a teljes forrás ip címet feleslegesen), és a bemásoltak alapján 10.0.0.10-ről a SYN csomagra nem érkezik SYN+ACK válasz, ezért első körben valamilyen routing problémára gondolnék. A mikrotik-en van beállítva alapértelmezett átjáró?

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#11309) MasterMark


MasterMark
titán

Ja és mégegy fontos a 10.0.0.0 tartományt nem érdemes belülre használni, mert pár szolgáltatónál pl. Digi azt használja a saját hálóján is. Így meg tud kavarodni a routing.

Switch Tax

(#11310) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv!

Én is találkoztam a jelenséggel, hogy a AP-Lite-om felülete ragacsos lett.
Ahogy néztem külföldi fórumokon ez egy idő után ilyen, valaki tudja esetleg mivel lehet ezt a ragacsos réteget szépen leszedni?

Külföldi fórumokon a WD40-et mondták hogy szépen leszedi.

:R

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#11311) TigerCat válasza user12 (#11298) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Így néz ki:

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#11312) user12 válasza TigerCat (#11311) üzenetére


user12
őstag

Köszi
Tehát ha jól értem, a UFO 2 és 3 külön switch porton van
Milyen switch-en keresztül vannak összekötve?

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#11313) TigerCat válasza user12 (#11312) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Fapados TP-Link az összes, van 4-5 db az épületben, ezekre nyomtam rá valamennyit.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#11314) user12 válasza TigerCat (#11313) üzenetére


user12
őstag

Állítólag a 3rd party L2 switch megzavarhatja

https://community.ui.com/questions/Unifi-topology-map-showing-AP-connected-to-another-AP/f740bf18-d530-4f80-9c38-f0123dff47d6

Én ezt a jelenséget speciel nem tapasztaltam. Viszont amikor az US8-60-hoz csatlakoztattam egy szintén buta/közönséges Zyxel switch-et, a controller a topológiát nem tudta kirajzolni valami oknál fogva. Akkor nem értettem, de nem is igazán érdekelt.
De ami furább, az Unifi switch valahogy kihámozta a Zyxelből a MAC címet is (amit addig még sehol semilyen eszközzel nem láttam) és simán megjelenítette downlink eszközként.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#11315) pityaa23


pityaa23
senior tag

Sziasztok!

Az U6 Lite -nál vajon nagyobb lefedettséget tud az U6+?

(#11316) LLKobe válasza LLKobe (#11310) üzenetére


LLKobe
veterán

Egy kis update ha valakinek az AP-ja szintén elkezdene ragadni / tapadni:

Amit az internet mond:

WD40- nagyjából semmit sem csinál
Fogkrém- még annyit se

Ami az én ötletem volt:

Acetonos körömlakklemosó- insta win ;)

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#11317) vicze válasza LLKobe (#11316) üzenetére


vicze
félisten

"Acetonos körömlakklemosó"
Az viszi a műanyagot is, de te tudod...

(#11318) LLKobe válasza vicze (#11317) üzenetére


LLKobe
veterán

Semmi baja nincs tőle, nem marta meg.
Csak a ragacsos cuccot szedte le a felületéről.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#11319) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv!

Egy kis tanácsot kérnék, elég tapasztalatlan vagyok ez ügyben.
Sikerült beüzemelnem a második AP-t a házban.

Nem tudom mi a funkció neve, ami azt csinálja hogy a közelebb lévő AP-ra átdobja az eszközöket amik csatlakozva vannak. Ezt a funkciót keresném, mi a neve és kb. merre találom unifi alatt.

Illetve van esetleg valami amire érdemes odafigyelni / beállítani egynél több AP esetén?

Előre is köszönöm :R

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#11320) DJ. Ru$y válasza TigerCat (#11313) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Az a helyzet, hogy még Unifi eszközöknél sem mindig tudja normálisan megjeleníteni a térkép, a külsős eszközöket használ az ember, akkor meg összekavarodik a gyomra. :DDD

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#11321) Multibit válasza LLKobe (#11319) üzenetére


Multibit
veterán

Seamless roaming. Szerintem erre gondolsz.
Próbáld megoldani azt, hogy a két AP által szórt terület minél kisebb mértékben legyen átfedésben. Azaz, nem feltétlenül a max power a helyes beállítás. Tegyél a telefonodra Wifiman appot, az mutatja az AP váltást!

(#11322) rekop válasza LLKobe (#11319) üzenetére


rekop
Topikgazda

[link]

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#11323) user12 válasza LLKobe (#11316) üzenetére


user12
őstag

Címke eltávolító spray esetleg?
Az tuti műanyagbarát

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#11324) Hadr0n válasza LLKobe (#11316) üzenetére


Hadr0n
csendes tag

96%-os alkohol, patikában lehet venni + tescos microszálas törlőkendő.

(#11325) LLKobe


LLKobe
veterán

#11323 user12, #11324 Hadr0n : köszi srácok, a körömlakklemosó megoldotta, gyönyörű tiszta lett tőle :K

Kérdés:

Ez így normális? Ha jól értem most az egyik AP a másikra csatlakozik? :F
Mindkettő kábellel van csattintva a switch-re:

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#11326) Multibit válasza LLKobe (#11325) üzenetére


Multibit
veterán

Nálam is ezt mutatja a topológia. Pedig mindkét AP-m switchre van kötve.

(#11327) rekop


rekop
Topikgazda

Eddig is voltak már hírek róla, de most a hivatalos oldalon is feltűnt "coming soon" megjelöléssel egy új gateway, az UXG-Lite. A qig-et már megtaláltam hozzá, a datasheet-et sajnos nem. :D

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#11328) user12 válasza rekop (#11327) üzenetére


user12
őstag

Köszi :)
Szerintem 2.5g porttal akár még best buy lehetne - szerintem

[ Szerkesztve ]

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#11329) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Sziasztok!

Bár nem Mikrotik és nem is TP--Link fórum ez elsődlegesen, de valaki találkozott már, vagy nyomogatott, esetleg felügyel TP-Link Omada eszközt / eszközöket?
Az alany egy EAP225-Outdoor lenne. Ez egy ismerősnél van kirakva évek óta egy telken, amire 2G-re vannak akasztva a reflektorok wifis kapcsolói, 5G-n meg át van lőve a telek másik végére az ottani kamerák miatt, mert azt nem akartuk anno kábelezni a nagy táv okán. Ott egy Mikrotik SXT van ami üzemel minden probléma nélkül. Nos most a telek egy másik sarkára is kellett volna net szintén kamerák miatt, és a terv az volt, hogy egy NS5AC Loco menne fel. (ez volt kéznél)
Nos bármit állítottam látni látja, de nem lehet ráakasztani az nanot. Jelenleg Mixed üzemmódban megy (802.11a/n/ac mixed) de próbáltam only AC-re is tenni akkor sem volt hajlandó csatlakozni. Csak az inaktívak között hozza ha scannelek.
Van valakinek ötlete miért lehet ez? Elvileg mennie kéne nem?

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#11330) rekop válasza Shkiz0 (#11329) üzenetére


rekop
Topikgazda

A NS5AC csak másik airmax rádióval fog menni, mással nem. Lehet hogy openwrt rátehető, de én ilyennel nem kísérleteztem sohasem.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#11331) Shkiz0 válasza rekop (#11330) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Akkor nézünk a helyére másik SXT-t vagy valami TP-Linket.
Köszönöm. :R

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#11332) bon válasza rekop (#11327) üzenetére


bon
őstag

Hát az UXG-Lite nálam bukta a tudása miatt. kéne egy nagyobb változat is ami azért olcsóbb a mostani nagyoknál.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#11333) TigerCat válasza user12 (#11314) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Elengedem a dolgot, működik, ez a lényeg. Köszi szépen!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#11334) AcCEsS válasza rekop (#11308) üzenetére


AcCEsS
senior tag

A mikrotikben nincs beállítva alapértelmezett átjáró, mert nincs benne semmi routing, csak sima switchként működik. És az UDM másik switch portjából simán elérem egy azonos IP tartományban lévő gépről. Csak kívülről nem megy...

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#11335) AcCEsS válasza MasterMark (#11306) üzenetére


AcCEsS
senior tag

A forwardhoz annyi köze van, hogy a wan porton keresztül külső hálózatból érném el a belső hálón lévő mikrotik switchet, ami a 10.0.0.10-es címen dolgozik, böngészőből HTTP-n keresztül. Csak homokórázik, majd timeoutra fut a request.

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#11336) MasterMark válasza AcCEsS (#11335) üzenetére


MasterMark
titán

Ez most nekem nem tiszta. NAT-on keresztül ilyesmit nem tudsz csinálni. Ha a switch web interfészére csinálsz egy port forwardot, akkor pedig publikuscím:portforwardport címen tudod elérni.

NAT mögé nem tudsz becímezni közvetlen.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#11337) DJ. Ru$y válasza user12 (#11328) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Minek rá 2.5G-s port, ha nem tud többet kezelni? :DDD
"Throughput 1 Gbps"

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#11338) user12 válasza DJ. Ru$y (#11337) üzenetére


user12
őstag

Lehet pont azért 1G a tp is, mert annyi a portok limitje.
Aztán ott lenne a másik eshetőség, ha mondjuk egy gyors Interface-t párosítanak gyenge chip-pel.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#11339) DJ. Ru$y válasza user12 (#11338) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Fene tudja, szerintem ezt a kis USG (3P) utódjának szánják, reméljük az ára is olyan lesz, és akkor még valid is lehet a piacon. (SOHO-ban IPSIDS mellett a gigabit simán elég.)

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#11340) user12 válasza DJ. Ru$y (#11339) üzenetére


user12
őstag

Igen valószínűleg. A 3P úgy tudom ott vérzik el, ha be van kapcsolva az IPS+IDS, akkor durván visszaesik a throughput.
Van egy itthon , de még nem próbáltam, részben ez miatt is.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#11341) rekop válasza rekop (#11327) üzenetére


rekop
Topikgazda

Felkerült a store-ba, november 20-tól elérhető, 144eurós árcédulával. Ha az USG3 utolsó árát nézzük(139$) akkor ez 10$-al olcsóbb is lett.

#11334 AcCEsS:
Az UDM másik switch portjáról elérhető a "publikusip:port"-al? SwOS vagy RouterOS van a mikrotiken?

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#11342) vicze válasza user12 (#11340) üzenetére


vicze
félisten

"Up to 10x routing performance increase over USG"
+ mínusz egy Ethernet port.
De akkor legalább az IDS-től nem fog lehalni.

Megnézzük, feliratkoztam. UK-ben valószínűleg nem 20.-án lesz sajna, szóval nem tudom mikor tudom megrendelni.

[ Szerkesztve ]

(#11343) DJ. Ru$y válasza vicze (#11342) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Mindenképpen számolj majd be róla, ha kérhetek ilyet. :) :R

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#11344) user12 válasza vicze (#11342) üzenetére


user12
őstag

Feliratkoztam én is. Ahogy számoltam 50e körül jönne ki, az teljesen jó ár érte.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#11345) vicze válasza user12 (#11344) üzenetére


vicze
félisten

Egy értelmes pf box-ot szeretnék építeni, de az még az UXG árán is túlmegy, ha értelmes teljesítményt akarok(10G belső). Ennyit kidobhatok ha nem működik, de az USG-nél szarabb csak nem lehet??? :F

(#11346) DJ. Ru$y válasza vicze (#11345) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Teljesítményben szerintem ez az UXG és az USG Pro között lehet valahol, mivel az USG Pro sem tud gigabitet IDS/IDS mellett...

Szóval a kérdésedre a válasz, hogy nem hiszem, hogy szarabb lenne. :DDD

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#11347) vicze válasza DJ. Ru$y (#11346) üzenetére


vicze
félisten

Nem a sebesség a kérdéses. Az USG egy instabil szar volt, amivel rengeteg problémám volt. Legyen ez a folyamatosan elhalo USB, táp vagy más komponense, és SW bugok. Tehát ez a mérce amit meg kéne ütni, elvileg nem nehéz, de jelenleg egy Unifi routerbe vetett bizalmam mondjuk úgy egy "csöppet" alacsony.

(#11348) AcCEsS válasza rekop (#11341) üzenetére


AcCEsS
senior tag

Nem, az UDM másik switch portjáról sem volt elérhető a "publikusip:port"-al. RouterOS van a Mikrotik cuccon.

Nagyon jó fejek vagytok, hogy próbáltok segíteni, de a helyzetet bonyolítja, hogy már elvitték tőlem az egész cuccot. Persze, az UDM most is elérhető, ezért nem adom fel a kísérletezést, de nem igazán van több ötletem. Ez egy annyira triviális dolog, csomószor csináltam már Ubiquiti meg ezer más cuccal is, pl. számtalan "soho" routerrel, vagy az említett USG/Cloud Key1 párossal, amivel komplex rendszerek hálózati eszközeit tudom kezelni ezen a módon. A külső publikus IP-n keresztül átfordított portok segítségével, az USG mögötti Gen2 vagy LTU eszközpárok (meg minden) simán elérhetők. Teljesen általános dolog. Ezért érthetetlen a számomra ez a jelenség... Egyelőre ennyi, elengedem a témát, mert jelenleg nincs időm vele tovább foglalkozni, de ha később meglesz a megoldás, megírom! Köszi mégegyszer! :)

[ Szerkesztve ]

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#11349) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

EU Store-ban stockon van Gateway Lite. :)

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#11350) vicze válasza DJ. Ru$y (#11349) üzenetére


vicze
félisten

Úgy örülök, hogy az új Store-ral a UK kapott külön store-t... :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.