Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-03-18 14:44:30

LOGOUT.hu

A Toyota cégcsoport napjaink vezető gépjárműgyártója. Eladásokat tekintve első helyen áll a világ autógyártó csoportjai között. Ezt a helyet a hibridautók terén elért eredményinek köszönheti.
A Toyota cégcsoport tartozó márkák és érdekeltségek: Daihatsu, Lexus, Yamaha, Scion, Subaru, Hino, Isuzu, Toyota.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9901) oroszlan12 válasza Drizzt (#9899) üzenetére


oroszlan12
tag

Nekem Ausztriában 60 Eur-t akartak kérni mert nem náluk vettem az autót hanem másik kereskedésben aztán mondtam,h 5 éve ide járok szervízeltetni 2 Toyotát is úgyh úgy néz ki ingyen megcsinálják.Szerdára van időpontom.

(#9902) Drizzt válasza Gombinyó (#9900) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Egyebkent milyen? Ha google maps-szel navigalok a kepernyon, akkor siman fog menni melle zenehallgatas is valamelyik android lejatszorol, meg valtogatas radiora is, ha ugy van kedvem? Biztos nagyon alap dolgokat kerdezek, de sose lattam meg Android autot.

I am having fun staying poor.

(#9903) xEon1337 válasza Drizzt (#9902) üzenetére


xEon1337
őstag

Hallgathatod a gyári rádiót is közben, de ha van feltelepítve a telefonra valami zenelejátszó (YT Music, Spotify, stb.), akkor mehetnek a saját számok.

[ Szerkesztve ]

"Less but better" - Dieter Rams

(#9904) Gombinyó válasza Drizzt (#9902) üzenetére


Gombinyó
őstag

Egyszerű, viszonylag gyors és hibába én eddig AA-val nem igazán futottam bele, pedig kb egy hónapja lefrissítettem és azóta minden nap megy.
Waze, google maps mellett mennek az online zene streamelő progik és az offline tartalom is játszható aimp-al pl. A rádiót megmondom őszintén nem is próbáltam az AA mellett elindítani, de holnap ha gondolod megnézem.
Ami királyság, hogy akár menet közben is újra tudsz tervezni, mert megy a hangfelismerés. Bediktálod a navinak, hogy hova akarsz menni és nem kell pötyögni. Közben kormányról ugyanúgy tudod léptetni a zenéket.

(#9905) rbalint88 válasza Gombinyó (#9904) üzenetére


rbalint88
addikt

hülye kérdés+ nem toyota spec+ carplay-es
szóval. ilyenkor a telefon amúgy használható vagy aszondja, hogy ott vagyok a nagyképernyőn, ott nyomogassál és érd be annyival?
mert pl az tök praktikus, hogy a navi és a zene ott megy, de ha állok a dugóban, akkor lehet-e fórumozni, e-mailt nézni vagy messengerezni? (igen, ha tényleg állok a dugóban és nem menet közben, nem vagyok hülye)

(#9906) Gombinyó válasza rbalint88 (#9905) üzenetére


Gombinyó
őstag

Nem hülye kérdés, mert apósom mokkájában pl nem lehetett használni a telefont két éve AA mellett. Nem tom most hogy van neki.
Itt lehet, rádugod a telefont és rögtön beugrik minden ahogy legutóbb leállítottad, ha rámész menüből az AA-ra. Mellette lehet használni a telefont ugyanúgy.

(#9907) Drizzt válasza Gombinyó (#9904) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Na még egy. Az AA wifin keresztül is megy, vagy valamelyik fix USB-hez kell csatlakozni?
Köszi az infókat!

I am having fun staying poor.

(#9908) Gombinyó válasza Drizzt (#9907) üzenetére


Gombinyó
őstag

Csak a klíma alatti usb-n megy.

(#9909) troll81


troll81
addikt

Sziasztok ha Toyota verso s 1.33 dvvti aktíve automata.
Apósom venné magának mire kell figyelni általában a ezeknél? 2012,09 havi osztrák autó. 118978 km van benne.

(#9910) molnarpeter válasza troll81 (#9909) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ha 0W20-at kapott eddig és normálisan volt cserélve az olaj, akkor jó [link]
CVT fokozatmentes automata ha minden igaz, azt nem ismerem - annak is az olajcsere lesz a lelke szerintem, működési elv függvényében :F
Mondjuk én inkább hibridet vennék akkor már, még ha más bódéval is, HSD váltója rém egyszerű szerkezet (keress rá, egy bolygómű és kész, zseniálisan primitív, pozitív értelemben).

(#9911) rbalint88 válasza troll81 (#9909) üzenetére


rbalint88
addikt

törni nem érdemes, mert ritka madár volt, ezt is vegye figyelembe.osztrák autónál nézzétek meg az alját. ha már látványosan csámcsogja a rozsda, akkor engedjétek el.

(#9912) troll81 válasza molnarpeter (#9910) üzenetére


troll81
addikt

Fel lesz hívjuk a tulajdonos t meg lesz az olaj kérdezve valahol olvastam már ezt a user fail olaj probléma t.
Nem tudom elvileg apos van megveszve érte mindig van ilyen.. :R

(#9913) galervin93


galervin93
őstag

Nem Toyotás kérdés, csak ebben a topikban vagyok aktív. Kamera alatt parkolok, reggelre meg lett nyomva a bal eleje a Priusomnak. Persze cetli nem volt... Ilyenkor rendőrség? :(((

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#9914) rob210 válasza galervin93 (#9913) üzenetére


rob210
nagyúr

Igen rendőrség minnél előbb, mert a térfigyelő felvételeit csak ők kérhetik ki hivatalból, amit 72 óra után törölnek, ha szabályosan járnak el.
Úgyhogy gyorsan gyorsan.
Sok sikert, remélem meg lesz a nyomorult.
:((

Renault power

(#9915) galervin93 válasza rob210 (#9914) üzenetére


galervin93
őstag

Még nyomozzuk kihez tartozik a kamera, elvileg a lakószövetkezeté (paneltenger), asszony hívogatja őket, én most melózok, ha délutánig nincs eredmény, akkor marad a rendőrség... Fasza, sosincs nyugta az embernek... :(
Köszi!

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#9916) dh66e válasza galervin93 (#9915) üzenetére


dh66e
veterán

Mindegy kié a kamera, felhasználhatóság szempontjából a rendőrséget kell hívni és mondani hogy van kamera a háznál és hogy hol lehet megtekinteni a felvételeket.

(#9917) pècsimunkás válasza Gombinyó (#9908) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Már akartam ezt mutatni neked, de mindig elfelejtettem:

A vezzes tesztje az "én" Aurisomról.
Ők is írták a csendet az autóban. Az autopult.hu méri a belső zajt, és a kategóriában az egyik leghalkabb autó volt az Auris.
Nem is értem, hogy lehet az utódja hangos :U .
Valamit elcsesztek nagyon Toyotáék.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#9918) Gombinyó válasza pècsimunkás (#9917) üzenetére


Gombinyó
őstag

Azt tudom, hogy az utolsó aurison sokat segített a facelift, elhiszem, hogy csendes. Főleg az 1.2T-vel, ez a motor egy műszer.
Én meg kedden leadom a corollát hifisnél zajszigetelésre meg rezgéscsillapításra. Nagyon kiváncsi leszek a végeredményre, remélem nem csak kidobott pénz lesz. :)

(#9919) makszi válasza Gombinyó (#9918) üzenetére


makszi
aktív tag

Akkor a garit lebeszélted és nem érinti a zajszigetelés?

(#9920) pècsimunkás válasza Gombinyó (#9918) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Hát én is :K !
Gondolom megírod mi lett az eredmény.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#9921) Tom1939 válasza pècsimunkás (#9917) üzenetére


Tom1939
őstag

Voltam kb 1 hete beleülni új yaris, corolla combi trek és rav4-be. Érdekes a corollát jóval kisebbnek éreztem elől mint az scrossom. Amikor pár éve aurist teszteltem nem volt ilyen érzésem (igaz akkor i30-am volt). RAV4 szépe nagy belül (de sajna kivül is). Az új yaris szép, de azért kisebb belül mint az előző generációs jazz. És nincs benne "csak" hátsó kamera... Se 360-as kamera, se radar. Ezt mondjuk nem tudom hogy gondolták, különben tetszik a feleségemnek (kellene egy rendes hibrid a sok városra vagy az scrossom vagy a jazz helyett). Mindegy ráér a dolog simán, megvárjuk a yaris crosst is, hátha addig a jelenlegi egészségügyi helyzet is javul (és lehet tervezni az életet).

(#9922) Gombinyó válasza makszi (#9919) üzenetére


Gombinyó
őstag

Igen. Max akkor érintené, ha bizonyítható lenne, hogy ez okozta a problémát. Pl törik patent vagy ilyesmi, akkor arra a részére az autónak megtagadhatják a garanciát. Egyébként egyáltalán nem befolyásolja.

(#9923) pècsimunkás válasza Tom1939 (#9921) üzenetére


pècsimunkás
addikt

A mostani Rav4 nagyon tetszik :K !
Kívűl- belül! Néha eljátszom a gondolattal,, hogy kellene egyet venni. Bár, az meg újabb 3-5 év hitel. Az sem jó. :N A mostani autómat meg sajnálnám... Még nincs 4 éves, tetszik a mai napig is, nem untam meg, az éves szervizen kívűl csak tankolás. Jól megy, de közben keveset fogyaszt. Szóval tökéletes :)!
Asszem marad még egy darabig :D !

Ps.: a 261 lovas Corollára azért lehet elcsábulok :D !
Az még hosszú távon jó befektetés is lehet. Ha megjelenik.
Ha megjelenik, és lehet tudni árat, utánna könnyebb lesz a helyzet.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#9924) Tom1939 válasza pècsimunkás (#9923) üzenetére


Tom1939
őstag

Igen a RAV4 nagyon pöpec :K Csak a szélességétől félek, szoktam néha V. kerületbe is bejárni ott néhány kis utca + béna parkolók összege az hogy az scross is nagy...

(#9925) Ragadozó válasza Gombinyó (#9887) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Maga a kormány kereszt szokott kopogni, vagy fellazul a rögzítő csavarja.

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#9926) Gombinyó válasza Ragadozó (#9925) üzenetére


Gombinyó
őstag

Kár, hogy erről a Toyota nem tud. :) Cserélgetnek alkatrészeket össze-vissza és fogalmuk sincs mi okozza (vagy csak húzzák az időt). Sztem ezt beszállítóval karöltve kellene megoldaniuk, jó pár kormánymű vissza lett már küldve a gyárba emiatt.

(#9927) dangerzone


dangerzone
addikt

Sziasztok! Hasznalt auto vasarlasan gondolkodom. 3 tipusra mar sikerult leszükiteni a kört (Toyota Yaris, Seat Ibiza, Opel Corsa).

A kerdesem az, hogy esetleg van valakinek tapasztalata a 2017-es faceliftes 1.5 - 111 LE-s Yarissal kapcsolatban? Leginkabb a megbizhatosag (van-e esetleg valami tipushiba, milyen a motorizacio), autopalyan valo hasznalhatosag kenyelem erdekelne. (Persze ki akarom probalni majd elöben is, de addig probalok infokat gyüjteni)

(#9928) rob210 válasza dangerzone (#9927) üzenetére


rob210
nagyúr

Ebből a 3 ból én nálam a yarison kívűl szóba se jöhetne más , pedig nem vagyok toyota fan, csak van a családban.

Ha a megfelelő olajat kapta ami nem az 5w30 akkor jó motor és megbízható, ha olcsó olajat kapott akkor hajlamos az olajfogyasztásra.
Erre a márkaszervíz sem garancia sajnos, mert ott is belelöttyintik az 5w30at. :W

Viszont a corsa az gyilkos sz@r, nekem persze, mert kezeld helyiértéken a véleményem.
A seat meg a tsi-vel...... Ha diesel akkor még talán.

Renault power

(#9929) Gombinyó válasza dangerzone (#9927) üzenetére


Gombinyó
őstag

Autópályán nem lesz kényelmes egyik kis autó se, főleg szívóbenzines kis motorral. Gyenge zajszigetelés, sokat pörgő szívó motor minden csak nem kényelmes. Pályázni inkább valami alsó közép- középkategóriás dízel vagy esetleg turbobenzines, ami nem forog még 130nál 4000-et és van is némi ereje.

(#9930) nuke7 válasza dangerzone (#9927) üzenetére


nuke7
veterán

corsa-t ne szerintem se! :K

BTW: úgy néz ki nálam váltó a hang / hiba oka, szerelő egyértelműen mondta, hogy nyelestengely csapágy... valsz elfogyott / régen cserélték a váltó olajat.

https://youtube.com/user/nuke7

(#9931) Csabroncka válasza Gombinyó (#9929) üzenetére


Csabroncka
addikt

A kényszer nagy úr, én is pályáztam 1 literes Yarissal 130-150 simán ment. Hang - igen hangos....

Hosszú távon a biztonság miatt nem vennék pályázni kis autót!

dangerzone: inkább corolla a pályára: ott is megkapod a szívó benzint + 6 sebességes váltót, 150Kmh/3500 fordulat és csend :)

"in medias res"

(#9932) Gombinyó válasza Csabroncka (#9931) üzenetére


Gombinyó
őstag

Nem azt mondtam, hogy lehetetlen. :N pályáztam két évig egy 1.2-es clio 4-el, de sokszor inkább lementem az országútra és később értem haza picivel. Nem hiányzik az élmény. Cserébe olcsó volt az autó és mivel új volt, a kötelezőkön kívül költeni se kellett nagyon rá. Egyértelműen nem oda lettek kitalálva ezek az autók.
A kérdés pedig sztem erre vonatkozott. Lehet velük menni pályán, de nagyon nem lesz kényelmes és minden kamion előzés előtt elmormolsz egy imát. :DDD

(#9933) DjKoxi válasza nuke7 (#9930) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Egyre jobban erősödik bennem a gyanú, hogy a japánok valamit nagyon rosszul csinálnak a váltócsapágyak méretezésénél. ( Suzuki, Toyota, Mitsubishi )

(#9934) rob210 válasza DjKoxi (#9933) üzenetére


rob210
nagyúr

Még is mit?
Soha nem volt még váltógond a nálam járt toyotáknál.
A szuzuki más tészta az nem japán.
Ott valóban hullanak az ős swift óta a váltók.

Renault power

(#9935) Cifu válasza rob210 (#9934) üzenetére


Cifu
nagyúr

Soha nem volt még váltógond a nálam járt toyotáknál.
A szuzuki más tészta az nem japán.
Ott valóban hullanak az ős swift óta a váltók.

1.: Ha a Swift nem japán, akkor a Corolla sem, hiszen Törökországban vagy Angliában készülnek.
2.: Bő 10 éve egy akkor 3 éves, 100 000 km-t futott Toyota Hilux váltója döglött meg. Azért az kissé szokatlan volt... (Gariban szerencsére cserélték, és tömegével nem hallani róla, szóval lehet egyedi eset is...)
3.: Sajnos bőven vannak problémák a CVT váltóknál is, én is találkoztam olyan esettel, amikor állították, hogy a CVT váltóban nem kell olajat cserélni, mert élettartamra vonatkozik. Valójában azokban is kell olajat cserélni, csak az a gond, hogy egyes esetekben legalábbis rosszul van a váltó teknőjén kiképezve a leeresztőszelep, és az olaj nagy része egyszerűen leül az alján, nem lehet leengedni. Kénytelen vagy a teknőt leszerelni az olajcseréhez...


Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#9936) dh66e válasza Cifu (#9935) üzenetére


dh66e
veterán

Az én Corollámban még Magyarországon szerelt alkatrész is van (Denso). :DDD

(#9937) dangerzone válasza nuke7 (#9930) üzenetére


dangerzone
addikt

Bar off topik, de mi szól egy 2 eves,1.4 turbo Corsa E ellen, hogy ennyien irjatok? Ertem, hogy "szar", de miert? :)

(#9938) rob210 válasza Cifu (#9935) üzenetére


rob210
nagyúr

A cvt más tészta az elsimerten sikeres darab.
:R

Renault power

(#9939) rob210


rob210
nagyúr

Viszont és ellenben nemrég volt téma de nem találom telóról, hogy normális áron be lehet szerezni alufelnit valamelyik face csoportban.

Na ez érdekelne erősen, mert a párom versoján haldoklanak a lemezfelnik.
114.3/5/r16. Kellene.

Renault power

(#9940) No.01 válasza dangerzone (#9937) üzenetére


No.01
őstag

Turbo... ja es Opel :DDD ;]

(#9941) nuke7 válasza dangerzone (#9937) üzenetére


nuke7
veterán

én corsa D-ig követtem, ott elég szar volt a váltó pl. meg a futómű is kérdéses volt ha nem OPC-ről volt szó...

https://youtube.com/user/nuke7

(#9942) molnarpeter válasza rob210 (#9939) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nem ez volt valószínű, de ebben a csoportban nézném meg (linken konkrét szett) [link]

(#9943) rob210 válasza molnarpeter (#9942) üzenetére


rob210
nagyúr

Itt már regisztrálva vagyok, de köszi. ;)

Renault power

(#9944) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Sziasztok!

A 2012 dízel Avensis mellett, megjött a második Toyota a családba. Rav4 hybrid, 2018-as évjárat.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#9945) nuke7 válasza MiklosSaS (#9944) üzenetére


nuke7
veterán

olcsó volt, mert jobb kormányos..?
(a rav4-nek nagyon drágák ha jól láttam...)

https://youtube.com/user/nuke7

(#9946) MiklosSaS válasza nuke7 (#9945) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Angliaban elek...szoval itt kell a jobb kormanyos auto :)

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#9947) nuke7 válasza MiklosSaS (#9946) üzenetére


nuke7
veterán

:P :DDD

https://youtube.com/user/nuke7

(#9948) Dorian


Dorian
félisten

T27 Avensis: Nem old ki az elektronikus kèzifèk.
Most mi a fenèt csináljak?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#9949) Cifu válasza Dorian (#9948) üzenetére


Cifu
nagyúr

Elvben a Szedán kézikönyve szerint van egy "Hand Brake Release Tool" a pótkerékben lévő tartóban. A mellette lévő panel alatt van a kiengedéshez szükséges nyílás:

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#9950) Dorian válasza Cifu (#9949) üzenetére


Dorian
félisten

Köszi! 600x ? :Y
Akkor ez volt amit anno fèktárcsa cserekor emlìtett az autòszerelő, h mekkorát szoptak vele: egy ember fèl òráig csak ezt tekerte :DDD

Ès ha kioldom, akkor működik tovább ugyanùgy? Vagy mitől hülyül ez meg?
Biztitáblán a hozzá tartozò biztit vagy relèt vagy mit ellenőriztem multimèterrel, teljesen èp, szakadás mentes.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.