Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k

Hozzászólások

(#11601) rainman72 válasza F.B.I. (#11600) üzenetére


rainman72
nagyúr

Androidon van apple tv+.
Csak marketplace nincs ahol filmeket lehet venni/kölcsönözni.

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#11602) mikrofon


mikrofon
veterán

@gyűrű te használod a fire stick 4k max-ot. Most én is kiprobáltam. Az első amin elakadtam, hogy a hbo max alkalmazás nem támogatott a magyar nyelv az alkalmazáson. Ezt ki lehet küszöbölni? Én egy olyan nagyszülőnek szerettem volna beállítani, aki nem ért angolul.
Mierre a megoldás?
Illetve arra tudsz te vagy valaki más hogy tv csatornákat szeretnék neki beállítani, de interneten keresztül mert nincs vezetékes tv-nk. Erre melyik alkalmazás jó? Melyiket lehet felrakni a Firestick 4k max-ra?

(#11603) gyűrű válasza mikrofon (#11602) üzenetére


gyűrű
addikt

Firestick 4k Maxra a hbomax apk atv verzió kell. (52.10.0). Az magyar, vagy ha nem akkor csináld meg és az lesz.

[ Szerkesztve ]

(#11604) eisento


eisento
addikt

Skacok ujabb firmware-t nem talal a tv de ugy tudom van manualis lehetoseg is. Talaltam egy olyat a nevjegynel, hogy TV+ op.rendszer verzioja: V5.2.0 (V8-2112010-MF1V520) Van ennel ujabb? vagy pofam lapos es hasznaljam a tv-t :D

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#11605) F.B.I. válasza rainman72 (#11601) üzenetére


F.B.I.
veterán

És marad is? Mert valami yan volt, hogy sírt az Apple a százalékért.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#11606) gyűrű válasza eisento (#11604) üzenetére


gyűrű
addikt

A felette levő sorban mi van?
Ez a legutolsó GTV verzió. V443

[ Szerkesztve ]

(#11607) jeni


jeni
félisten

hello
a 55 tcl 728 tv-hez nem adtak (nem volt a dobozban) av kábelt.
ezt külön kell venni?

(#11608) BlackJack21 válasza jeni (#11607) üzenetére


BlackJack21
tag

Igen, azt külön kell megvenned, nem jár hozzá.

(#11609) jeni válasza BlackJack21 (#11608) üzenetére


jeni
félisten

hol adják?

(#11610) eisento válasza gyűrű (#11606) üzenetére


eisento
addikt

Termekverzio: v8-t615t03-lf1v413.000034

Ezek szerint v413 az enyem es van frisebb. Van vmi egyeb javitas vagy "csak" security update?

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#11611) gyűrű válasza eisento (#11610) üzenetére


gyűrű
addikt

Akkor a te tv-d most 725 vagy 728?
728-ra nincs frissebb. Amit írtam az 725-re való.

[ Szerkesztve ]

(#11612) eisento válasza gyűrű (#11611) üzenetére


eisento
addikt

65c728 de koszonom. :R

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#11613) F.B.I. válasza eisento (#11610) üzenetére


F.B.I.
veterán

Az előző készüléken 414 volt nekem, ani a 825-re is jó. Valahol itt masoláztam a fórumon. A jelenlegin 413 van, semmit nem vettem észre..
[link]

[ Szerkesztve ]

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#11614) rainman72 válasza F.B.I. (#11605) üzenetére


rainman72
nagyúr

Sztem marad is.
Az apple tv+ az hasonlóan előfizus mint a Netflix.
A könytár maradt a filmjeimet meg tudom nézni,csak venni nem tudok csak más ezközön.

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#11615) gyűrű válasza F.B.I. (#11613) üzenetére


gyűrű
addikt

az ugyanaz.. a 413-al jönnek ki a gyárból, a 414- meg ota aki a régebbiről frissít.
A C728/C825 ugyanaz a platform.
Ezek mát mind Google TV verziósak. A régebbieknél még a ATV V83 volt az utolsó.
Arra nem lesz már frissítés, ezekre a GTV-re meg igen.

(#11616) F.B.I. válasza gyűrű (#11615) üzenetére


F.B.I.
veterán

Egyet nem értek, a 413-ra miért nem ajánlja fel a 414-et? Miért nekem kell manuálisan szórakozni vele? :F

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#11617) gyűrű válasza F.B.I. (#11616) üzenetére


gyűrű
addikt

Már írtam hogy ugyanaz. Az hogy a verziószám különbözik semmit se jelent, asszem a V413 egy-két nappal későbbi is.

(#11618) F.B.I. válasza gyűrű (#11617) üzenetére


F.B.I.
veterán

Atsiklottam. :R

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#11619) mrmft


mrmft
senior tag

Aki falra szerelt mar keszuleket segitsen nekem, az uzletben nem igazan tudtak. Csak falra tudom tenni a keszuleket c725. Ket VESA foglalat alul, OK, de a vele egyvonalban levo felsokben viszont csavarok vannak. De miert? Vegyem ki es mehet a helyere a konzol? Az elado szerint igen, de feleslegesen minek tettek bele csavart, kicsit furcsallom...

[ Szerkesztve ]

(#11620) rainman72 válasza mrmft (#11619) üzenetére


rainman72
nagyúr

Vedd ki nyugodtan.
Ilyen am?
Távtartónak jó sztem de én se használom,ha a tv alja kintebb lenne
De nálad még ez sem áll fent.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#11621) mrmft válasza rainman72 (#11620) üzenetére


mrmft
senior tag

Nem sima philips feju csavar, nagyitsd ki a kepet amit betettem. Egyelore meg boltban van, ki akarom nyomozni, hogyan teszem a falra. Nem valami keszsegesek az uzletben, manualt probaltam letolteni, de semmi nincs rola.

[ Szerkesztve ]

(#11622) Lordus válasza gyűrű (#11606) üzenetére


Lordus
senior tag

ha mar gtv fw can fent, es erre frissitek, akkor is kell a reset shop, es factory reset? nem reg frissitettem, kb. 1-2 honapja. 55c725 koszi

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#11623) mikrofon válasza mrmft (#11621) üzenetére


mikrofon
veterán

Feltehetően azért tették bele azt a két csavar mert a felső két lyukba azt érdemes használni, mert ott mélyebben van a menetes furat mint alul így hosszabb csavar kell mint állulra de ugye a túl hosszú se jó.
Én így rögzítettem 65c728-asomat.

(#11624) gyűrű válasza Lordus (#11622) üzenetére


gyűrű
addikt

Az sosem árt. Anélkül az esetleges változtatások nem biztos hogy működnek 100%osan. Én biztos megcsinálnám. A factory reset nem kell. Elég a service menüből a reset all reset shop.

(#11625) Lordus válasza gyűrű (#11624) üzenetére


Lordus
senior tag

arra gondoltam... csak elírtam :) köszi!

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#11626) mrmft válasza mikrofon (#11623) üzenetére


mrmft
senior tag

Ok, koszonom. A konzol sajat csavarjait fogom hasznalni igy is, ugy is, abban bizom, van tobb meretben hozza.

(#11627) kekegsm


kekegsm
őstag

Kérnék három kis segítséget, mert nem szeretném elcseszni az új tvmet: 43C725

1. Firmware
Most ez van fent, ami a TCL oldalon utolsónak ír ehhez a típushoz:
https://www.mediacenter.tcl.eu/uploads/common/R51M_Android_P_V256.zip
(nekem már gyárilag ez volt fent, pénteken kaptam kézhez.)

Találtam most ilyet, mint legújabb:
https://forum.xda-developers.com/t/tcl-2021-android-tvs-c05-g05-beyondtv6-beyondtv4.4255729/page-53#post-86847997 oldalon a V8-R51MT05-LF1V443.zip

Ez rávaló? Ha igen, mik a pontos lépések? (olvastam már többfélét is, hogy kell reset, nem kell, ki kell húzni, nem kell, stb...)

2. A műsorújságban megoldható valahogy, hogy normálisan hozza az ékezetes karaktereket? Nekem a klingon ABC-ből szedi az összeset...

3. A médialajátszóban a dátum szerinti rendezés a default. Hogyan lehetne az ABC szerintire beállítani, hogy ne kelljen átváltani minden alkalommal?

Köszönöm

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#11628) csul1 válasza kekegsm (#11627) üzenetére


csul1
tag

Szia,
Igen jó lesz hozzá ma raktam fel ugyanezt.
Kicsomizod, Felrakod egy USB eszköz gyökérkönyvtárába. Kikapcsolod a TV-t és a jobb hátsó felén lévő gombal ami a TV-n van kapcsolod be úgy, hogy hosszan nyomod (nagyon hosszan). A többit csinálja maga.

[ Szerkesztve ]

(#11629) csul1


csul1
tag

Azt nagyon nem értem, hogy a gyártó weblapján miért 1 éves firmware van. A rendszerben a frissítés csak disznek van. Aki nem ért hozzá nem fog kutakodni.

[ Szerkesztve ]

(#11630) kekegsm válasza csul1 (#11628) üzenetére


kekegsm
őstag

Köszönöm, megcsinálom valamikor.

Még két és fél kérdés:
4. Gyári médialejátszó nem jegyzi meg, hol tartottam a filmben. Be lehet ezt állítani valahogy?
4,5: Ha nem, akkor legalább bele lehetne tekerni a filmbe. Nekem 95%-ban h264 mkv-k vannak, egyikbe sem tudok beletekerni... :-(

5. VLC-t próbáltam helyette, de rémületesen szar a hang, térhatású akar lenni, de csak visszhangos sikerül. Mit állítsak szerintetek?

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#11631) kekegsm válasza csul1 (#11628) üzenetére


kekegsm
őstag

Kell factory reset?

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#11632) csul1 válasza kekegsm (#11631) üzenetére


csul1
tag

Én nem csináltam Factory resetet. Szoktak ajánlani valamilyen resetet de már nem emlékszem pontosan, hogy kell. Tulajdonképpen Android TV-ről váltasz Google TV-re nem egy sima frissítés.
A többi kérdésedre nem tudok pontosa választ. Én VLC-t és KODIT használok azokban működik, hogy megjegyzi hol tartott a film,sorozat. Hanggal sem volt még problémám.

(#11633) Djatis


Djatis
senior tag

Sziasztok!
Van egy c825-ös tv-m google tv rendszerrel és minden éjszaka bekacsol 2:30-kor.
Másnál is volt ilyen tcl tv-vel? Komolyan mondom életem legnagyobb hibája volt megvenni ezt a TV-t. Ugyan olyan androidos fos mint a telefonok. Mindent csinál amit nem kell és semmit nem csinál amit kéne.
Gyors indítás vagy megy vagy nem. google home hangvezérlés nem megy.
Nem is értem miért kell erőltetni ezt az fos rendszert?! A nyomába nem ér az lg webos-nek. :W

A magyarázat olyan mint a segglyuk, mindenkinek van de senki nem kíváncsi a másikéra!!!

(#11634) gyűrű válasza Djatis (#11633) üzenetére


gyűrű
addikt

Semmi baj nincs a világon a c825-össel. Ez csak beállítási hiba lehet nálad. valami automata ébresztő. Beállításokat át kell nézni.

(#11635) Saccco válasza Djatis (#11633) üzenetére


Saccco
nagyúr

Add el!
Nekem nem kapcsol be, igaz C728.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#11636) Djatis válasza Saccco (#11635) üzenetére


Djatis
senior tag

Még nem tudom eladni mert cégre van de ez első perben mikor lehet szabadulok tőle :DD

A magyarázat olyan mint a segglyuk, mindenkinek van de senki nem kíváncsi a másikéra!!!

(#11637) RVR400 válasza Djatis (#11633) üzenetére


RVR400
veterán

Féláron átveszem. :)

(#11638) Jakesz válasza gyűrű (#11634) üzenetére


Jakesz
őstag

Megnyugtató, mert ilyen tévét akarok venni :D Ugyanakkor az sem korrekt, ha a tévé alapértelmezetten be van állítva arra, hogy ébresszen.

(#11639) Djatis válasza RVR400 (#11637) üzenetére


Djatis
senior tag

300-ért viheted novemberben ;]

[ Szerkesztve ]

A magyarázat olyan mint a segglyuk, mindenkinek van de senki nem kíváncsi a másikéra!!!

(#11640) jeni


jeni
félisten

A Google rendszerrel a TV miben tudna többet a gyári Android verziónál?
TCL 55C728

(#11641) gyűrű válasza Jakesz (#11638) üzenetére


gyűrű
addikt

Semmi ilyen alapértelmezett beállítás nincs sehol.
Ha nem a szomszéd kapcsolgatja neki, vagy valamelyik alkalmazás, akkor csak ez lehet.. :)

[ Szerkesztve ]

(#11642) kekegsm válasza Jakesz (#11638) üzenetére


kekegsm
őstag

Jobb mintha a TEK ébresztene szerintem...

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#11643) gyűrű válasza gyűrű (#11641) üzenetére


gyűrű
addikt

Vagy a CEC vezérlés tudja felébreszteni ha az be van kapcsolva..
Ezek mind user errorok. A tv minőségéhez semmi közük. :)

[ Szerkesztve ]

(#11644) RVR400 válasza Djatis (#11639) üzenetére


RVR400
veterán

Addigra a boltban sem lesz drágább a nem ébresztős verzió. :D

(#11645) Djatis válasza gyűrű (#11643) üzenetére


Djatis
senior tag

Nem zárom ki a User error-t mert nem is értek az androidos tv-hez meg szerintem az egész menű rohadt bonyolul. A cec nincs bekapcsolva azt tudom de a másikat megneézem lehet az lesz a ludas. Egyébkén a google keresőbe ad ki taálatokat az autómatikus bekapcsolásra szóval ha nem démon akkor ez egy létező probléma :)

A magyarázat olyan mint a segglyuk, mindenkinek van de senki nem kíváncsi a másikéra!!!

(#11646) RVR400 válasza Djatis (#11645) üzenetére


RVR400
veterán

Van találat, de az csak ilyen általános jellegű. Gyakorlatilag, ha kicserélted a TCL-t mondjuk Samsungra, akkor ugyanolyan találatot fogsz kapni, nem valódi problémafelvetést és megoldást.

(#11647) F.B.I. válasza Djatis (#11645) üzenetére


F.B.I.
veterán

Nekem a múltkor a fiam kapcsolta be éjszaka a másik szobából, youtube kilőtte magát a telefonjáról a tévére...nem figyelte, hogy feldobja és rányomott.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#11648) Jakesz


Jakesz
őstag

C835-ről lehetnének már tesztek. Kíváncsi vagyok rá, mert Euronicsnál elég jó áron van.

[ Szerkesztve ]

(#11649) gyűrű válasza Jakesz (#11648) üzenetére


gyűrű
addikt

Melyik euronicsban?

Milyen 'jo' áron? Mert az ajánlott ár 1900 euró lesz külföldön, amit én láttam..

[ Szerkesztve ]

(#11650) Jakesz válasza gyűrű (#11649) üzenetére


Jakesz
őstag

link link
Relatívan jó ár, legalábbis egy frissen megjelenő csúcstévé esetén.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.