Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k

Hozzászólások

(#11951) HELLAFLUSH válasza gyűrű (#11949) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

LoL akkor ezt jól benéztem. :DD

(#11952) gyűrű válasza HELLAFLUSH (#11951) üzenetére


gyűrű
addikt

Itt [link] meg [link] itt írtam mit látok újat...
Egyelőre ennyi..

[ Szerkesztve ]

(#11953) gyűrű


gyűrű
addikt

Meg még a színbeállitásokban van egy új pont a kékfényszűrő.

(#11954) lasse001 válasza mrmft (#11950) üzenetére


lasse001
senior tag

Sajnos én most úgy dolgozom hogy 1 hétig még biztos nem tudod feltenni. Ha találkozol valamivel majd még jelezd légyszi.

(#11955) nickjames válasza gyűrű (#11947) üzenetére


nickjames
tag

Azt valahogy meg tudtad oldani, hogy a Prime video gomb az HBO go-t nyissa meg (vagy bármi mást?) Sajnos nekem ez nem sikerült.

(#11956) gyűrű válasza nickjames (#11955) üzenetére


gyűrű
addikt

Azokat a gombokat nem lehet ...

(#11957) gyűrű


gyűrű
addikt

:)

C825 Gamebar, fps counter..

[ Szerkesztve ]

(#11958) gyűrű


gyűrű
addikt

Először is, a rendszer minden újraindítás után letiltja a gamebar apk-t a C825 és 728-on..

Mentettem a rendszer apk-t az xprole fájlkezelőmben a letöltés mappába.
Újraindítás után beléptem a fájlkezelőbe, katt az alkalmazásra, telepítés, felülírja az aktuálisat.

Aktiváltam az ALLM-et a beállításokban (a menü csak akkor aktív, ha xbox csatlakozik, és fut). Ezután indítom az xboxot vagy a ps-t. A tv azt mondja: automatikus játékmód észlelve..

Ezután nyomd meg a háromsoros hamburger gombot az eredeti távirányítón, és ott lesz lennt az új ikon, első ikon ami megjelenik a gyorsmenüben, a gyorsindítás sávban.
Katt erre állítsd be, amit akarsz, fps counter stb.
Ez működik a következő újraindításig. Minden újraindítás után újra kell telepíteni a gamebar apk-t...

[ Szerkesztve ]

(#11959) jeni


jeni
félisten

Disney applikáció lesz-e a TCL-n?
Most e hónap 14-én jön a Disney. rendelném a csomagot.

(#11960) gyűrű válasza jeni (#11959) üzenetére


gyűrű
addikt

lesz az összes android tv platformon. Rendelni 14-én lehet.

(#11961) F.B.I. válasza jeni (#11959) üzenetére


F.B.I.
veterán

Android, 100%.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#11962) Saccco válasza HELLAFLUSH (#11911) üzenetére


Saccco
nagyúr

No, 432, most nem mutatja a soundbar hangerejét, csak egy nagy + vagy - jel látszik állításkor. Mondjuk az SB-n magán látom. Remélem ezt később visszarakják. :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#11963) vottokar


vottokar
senior tag

Érdeklődnék, hogy valaki rendelt-e az Auchan webshopból az akciós tv-kből a plusz soundbarral. Egyáltalán lehet-e? Mert ha megnézem sehol sincs feltüntetve, hogy perpill az "jár" hozzá. Azon elmélkedem, hogy a fiam leendő szobájába rendelnék egy 43P615-öt és a soundbart "lenyúlnánk" a nappaliba a másik leendő tv-hez. :).
Vagy ezt az árukapcsolást csak boltban lehetséges megvásárolni..

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#11964) Compika válasza vottokar (#11963) üzenetére


Compika
aktív tag

Szia! Csak boltban.

Compika felhasználónak 10 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#11965) jeni válasza HELLAFLUSH (#10135) üzenetére


jeni
félisten

szia
kell resetelni a V432 után vagy elég újraindítania TV-t?

a gyári jelszó az mi lehet?

[ Szerkesztve ]

(#11966) Saccco válasza jeni (#11965) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nem reseteltem, megy.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#11967) hukhl


hukhl
csendes tag

C728-ra sikerült feltenni a V432. Elsőre érezhetően gyorsabb a rendszer. A beállításoknál több menü jelent meg.
Kérdésem az lenne, hogy sikerült valkinek működésre bírnia a TELEKOM TV GO-t? Akár alkalmazásból akár böngészőből? Sajnos nálam max úgy megy, ha laptop böngészőn megnyitva, kivetítem a tv-re. Azért nem értem, hogy miért nem engedik, mert az alkalmazások között ott va a holland, cseh, szlovák telekom tv go alkalmazás. Azt engedné letölteni és hülyeségből ki is próbáltam, hát nem enged belépni magyar telekom fiókkal. :DD
Amúgy pár hónapja van meg a TV nagyon tetszik, jó rajta filmezni is meg játszani is egyaránt. Ezzel a frissítéssel meg szerintem még jobb lett. :)

(#11968) vottokar válasza Compika (#11964) üzenetére


vottokar
senior tag

Akkor rendben, legalább nem törpölök rajta tovább....

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#11969) gyűrű válasza hukhl (#11967) üzenetére


gyűrű
addikt

Ezt tapasztalom én is a C825-ön. Fürgébb az UI, illetve a 24 fps-es anyagokat fluidabban játssza le mint a V414. Feketeszint is jobb.
A gamebar overlay pedig ami az FPS-t mutatja, az összes hdmi-n mutatja, nem csak az xboxnál, hanem pl a 4K maxon és a shielden is az aktuálisat.
Nem véletlen a javulás, hiszen ezekkel a fw-kel jönnek ki az idei tv-k is a C835 és a C735 is.
Eddig pirospont a TCL-nek.

[ Szerkesztve ]

(#11970) turho válasza gyűrű (#11958) üzenetére


turho
addikt

Akkor ez egy bug?
Működik a gamebsr a procedúra után?
Amúgy VRR dolgokban (a régi problémám) tapasztalt valaki változást? (Lehet hogy ez csak engem zavart, rtx3080+vrr, villódzó kép, szintingadozás).
Lehet, hogy felkínlódom a v083 helyett :N :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim, ultraritka high End ACR ISOSTATIC RP-400 mk2 hangdoboz (beszámítok), Cannondale XL E-BIKE extrákkal.

(#11971) Saccco válasza turho (#11970) üzenetére


Saccco
nagyúr

Tedd fel, tedd fel! :DDD :DDD

;]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#11972) gyűrű válasza turho (#11970) üzenetére


gyűrű
addikt

Nem bug. Igen működik.Milyen procedúra? :Y
Kipróbáltam a vrr-t bekapcsoltam a tv-n és az xsx-en stabil képet ad nem látok villódzást, de nem vagyok game-pixel vadász.. pc-t meg főleg nem kötök rá.
A V83 nál már a V414 is fényévekkel jobb volt.. :)

[ Szerkesztve ]

(#11973) Jakesz válasza gyűrű (#11969) üzenetére


Jakesz
őstag

VRR közben a local dimming aktív marad?

(#11974) gyűrű válasza Jakesz (#11973) üzenetére


gyűrű
addikt

Igen aktív, ill ki-be lehet kapcsolni.

(#11975) turho válasza gyűrű (#11972) üzenetére


turho
addikt

A gamebar apk leírasodra gondoltam.

Sacco: érlelődik :D mert hátha kihoztak végre a 47 százalékos helyett egy 71 százalékos fw-t az egyébként tökéletesen jó hardverre.... Sajnalom, ha ez a véleményem valakit zavar.
Még jobban, hogy a TCL-t viszont nem zavarja ...

Eladó dolgaim, ultraritka high End ACR ISOSTATIC RP-400 mk2 hangdoboz (beszámítok), Cannondale XL E-BIKE extrákkal.

(#11976) gyűrű válasza turho (#11975) üzenetére


gyűrű
addikt

Arra egyedül jöttem rá, de ha valakinek van egyszerűbb, mint havi 1 szeri újrainditás után két kattintás, akkor szívesen fogadom. Az amúgy sem ezekre a tvkre lett fejlesztve de így használható..

(#11977) HELLAFLUSH válasza jeni (#11965) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

Én biztosra mentem, amikor felállt a rendszer akkor nyomtam egy gyári visszaállítást is aminek a jelszava: 1234

(#11978) jeni válasza HELLAFLUSH (#11977) üzenetére


jeni
félisten

Köszi
Én a 0000 és a 1111 próbálkoztam

(#11979) Dyraxx


Dyraxx
tag

Üdv!
TCL C715 tévém van. Egy fél éve nem frissítettem a firmware-t, még a v653 van fent (Android 9). Akkor, fél éve még nem volt stabil Android 11-es build. Édreklődnék, hogy most már van-e valami stabil 11-es. Illetve, ha nincs, esetleg valami újabb ft a 9-hez, ami jó? Mit ajánlotok?

(#11980) t-joco


t-joco
tag

Üdv!
Adott egy 2018 októberében vásárolt TCL tv [link] , ami 110 ezer Ft-ért eladó. Garancia van még rá, napi 2-3 órás használatban volt, "elvileg" hibátlan állapotú. Érdemes lenne ennyiért megvenni, vagy felejtős? Ki mit gondol?
Milyen hibák jöhetnek elő bő 3 éves használat után?

(#11981) rankesz válasza t-joco (#11980) üzenetére


rankesz
veterán

2017-es modell, én nem venném meg

(#11982) gyűrű válasza turho (#11975) üzenetére


gyűrű
addikt

(#11983) sortiefish válasza gyűrű (#11982) üzenetére


sortiefish
csendes tag

Sziasztok!
Tegnap frissítettem én is C728-at V083-ról V432-re. Fajin lett minden.
Mindenkinek is köszi a sok hsz-t megtaláltam minden infót, linket ami kellett hozzá. A Google Play Store shortcut is szuper thx.
:R

(#11984) tomp


tomp
félisten

C715-ön kipróbáltam a 662-t aztán olyan jó, hogy inkább egészen 625-ig visszamentem. :DD

(#11985) Kiskutya válasza tomp (#11984) üzenetére


Kiskutya
veterán

:D :D :D Én azt nem értem ha már van arra is 11 akkor miért nem azt kalapálják. Nekem még mindig a 701 van 1-2 apróbb hibától eltekintve egész jól működik. Amúgy mi volt a gond a 662-vel?

hmm...

(#11986) embe válasza tomp (#11984) üzenetére


embe
nagyúr

Nekem jó a 662 - legalábbis az én felhasználói szokásaimhoz. Még a Voda kártyát is megeszi.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#11987) tomp válasza Kiskutya (#11985) üzenetére


tomp
félisten

Kalapálják hidd el csak a Realtek olyan szuper drivert adott ki 11-re...
662-n a "HDMI jeltovábbítás" mint Audio beállítási opció csak dísz. Automatikusra kell állítani, hogy kiadja a Dolby-t. Ez még csak elmegy de Ugoos médialejátszóval durván csúszott a hang... Lehet nem tudja a 662-vel lekommunikálni a Ugoos, hogy mennyire állítsa a default audio sync értéket.
625 és 653-al nincs csúszás.

embe
Nekem se lenne bajom vele de a hang csúszás eléggé idegesítő volt.

(#11988) Kiskutya válasza tomp (#11987) üzenetére


Kiskutya
veterán

A 701-en is automatára kell rakni hogy legyen dolby...

hmm...

(#11989) embe válasza tomp (#11987) üzenetére


embe
nagyúr

Én Zidoo Z9X-t használok, de nem vettem észre csúszást.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#11990) Kiskutya válasza embe (#11989) üzenetére


Kiskutya
veterán

Szerintem te erősítőre kötöd ő meg tv-re. A t boxon talán is csúszott a digitális hang de mióta erősítőre van kötve tökéletes.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#11991) tomp válasza embe (#11989) üzenetére


tomp
félisten

Gondolom a Zidoo manuális EDID adatot használ erre és nem a TV-től kéri le.
Amúgy a Shield TV Pro-n mindig van csúszás. Mindegy neki, hogy a tv-n melyik verzió van de legalább a Shield-en van manuális Audio Sync opció. 330ms-ot kell megadni neki.
Ugoosnál nincs Audio Sync menü de nincs is csúszás.

(#11992) tozso76 válasza lasse001 (#11935) üzenetére


tozso76
aktív tag

Ezt feltehetem egy V256 firmware-ra egyből? Vagy kell alá tennem valami közbenső firmwaret?

(#11993) embe válasza Kiskutya (#11990) üzenetére


embe
nagyúr

Igen nekem az erősítőbe van kötve.

tomp: Szerintem nem manuálisra van állítva. Na de este megnézem majd.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#11994) lasse001 válasza tozso76 (#11992) üzenetére


lasse001
senior tag

Felteheted. Ez nem Ota. Ez Img fájl. Töröl mindent. Ez már Google tv.

(#11995) tomp válasza embe (#11993) üzenetére


tomp
félisten

Úgy értem maga a zidoo alkalmazhat saját maguk által írt EDID konfigot mikor ezt a TCL modellt látja. Tudom, hogy van manuális EDID opció a Zidoo-n. Nem arra gondoltam. :)

(#11996) embe válasza tomp (#11995) üzenetére


embe
nagyúr

Erre gondolsz akkor.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#11997) tomp válasza embe (#11996) üzenetére


tomp
félisten

Igen. Ez a manuális EDID. Ha ki van kapcsolva akkor automatikusan lekéri a TV-től. Már ha tudja vagy ha egyáltalán szükséges.

(#11998) Krivy1


Krivy1
kezdő

Sziasztok!

Van egy 65" Led tv-m és a következőt produkálta.
Kikapcsoltam, amíg vacsoráztunk, majd miután visszakapcsoltam csak hang van, kép nincs. Azóta sötét.
Kihúztam már a konnektorból is kb 10 percre, az összes hdmi-t meg mindent. Reset gombot nem találtam rajta.
Valakinek valami ötlet? :O

(#11999) gyűrű válasza Krivy1 (#11998) üzenetére


gyűrű
addikt

Esetleg nyomod a power gombot a tvn és közben adsz neki áramot, addig nyomod míg nem történik valami..

(#12000) Krivy1 válasza gyűrű (#11999) üzenetére


Krivy1
kezdő

Nincs rajta semmilyen gomb :(

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.