Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k

Hozzászólások

(#12201) Kiskutya válasza juhasz.p (#12200) üzenetére


Kiskutya
veterán

Milyen tv és mekyik szoftver?

hmm...

(#12202) gyűrű válasza juhasz.p (#12200) üzenetére


gyűrű
addikt

1: TCL tv disney app
2: shield és firestick disney app

(#12203) tomp válasza RVR400 (#12199) üzenetére


tomp
félisten

Az egy dolog, sok éve vannak fent ilyen teszt videók. De a legtöbbje szimpla opus sztereó hangban megy,
Amit felraktam kép az is a Youtube TV app. Csak nem az egyéni videókkal hanem a Google Movies szerverről betöltött anyaggal.

juhasz.p
715/815-öd van? Nekem bár a soundbarom nem tudja az Atmost de ettől függetlenül ahol elérhető ott megjelenik.
pl Netflix, AppleTV, HBO Max.

(#12204) Kiskutya válasza tomp (#12203) üzenetére


Kiskutya
veterán

Nálam csak a netflixen megy az atmos pedig úgy emlékszem régebben az hbo is jó volt de most valamiért ott se megy.

hmm...

(#12205) juhasz.p válasza Kiskutya (#12201) üzenetére


juhasz.p
aktív tag

C725, android tv de mivel tegnap frissítette a szoftver nem tudom... V309 a vége, azt hiszem.

...ha a szar felkerül a polcra, máris azt hiszi lekvár lett belőle...

(#12206) juhasz.p válasza tomp (#12203) üzenetére


juhasz.p
aktív tag

725

...ha a szar felkerül a polcra, máris azt hiszi lekvár lett belőle...

(#12207) Kiskutya válasza juhasz.p (#12205) üzenetére


Kiskutya
veterán

Kösz! Nekem c715 van talán a következő frissitéssel jó lesz.

hmm...

(#12208) SztiviVander


SztiviVander
őstag

Sziasztok. Tudtok olyan QLED-es TCL-t ami 55" és nem VA paneles hanem biztos IPS? Létezik ilyen egyáltalán? Az 55C728 minden szempontból szimpatikus lenne, de ha létezne ilyen tudás/kialakítás mellett IPS-es akkor azt bátrabban venném mert a nem csak szemből nézés fontosabb szempont mint az hogy sötétben mennyire fekete a fekete.

(#12209) tomp válasza juhasz.p (#12206) üzenetére


tomp
félisten

Akkor azért mehet nálad az Atmos. :)

(#12210) Kiskutya válasza SztiviVander (#12208) üzenetére


Kiskutya
veterán

Nincs ips és én kerülném messzire az összes ips panelt!

hmm...

(#12211) SztiviVander válasza Kiskutya (#12210) üzenetére


SztiviVander
őstag

Oké köszi, én viszont szerintem kerülöm az összes VA panelt úgyhogy akkor a TCL ki is esett, marad az oled :)

(#12212) HELLAFLUSH válasza SztiviVander (#12211) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

Nekem van itthon egy IPS paneles LG is de még is szarabb oldalról nézve mint a VA paneles TCL.:D
Menj el egy Media Markt-ba és nézd inkább meg.

(#12213) Tomacko válasza RVR400 (#12145) üzenetére


Tomacko
senior tag

Na erre kíváncsi vagyok mit mondasz majd rá..... Pont ezt néztem én is váltásnak, mert egy ideje nincsa Telekomnál 55-s méret felett TCL.

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#12214) Kaba válasza Tomacko (#12213) üzenetére


Kaba
veterán

Már 55-ös sincsen, lehet a TCL ki lesz vezetve náluk.

(#12215) Tomacko válasza Kaba (#12214) üzenetére


Tomacko
senior tag

10 perccel ezelőtt volt a listában még 55'.

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#12216) Kaba válasza Tomacko (#12215) üzenetére


Kaba
veterán

Attól, hogy listázva van még nem elérhető. Az olcsóbb 55-ös modell már a BF óta listázva van, de azóta sem érhető el.

[ Szerkesztve ]

(#12217) RVR400 válasza Tomacko (#12213) üzenetére


RVR400
veterán

Ma jön délután, sajnos Pesten ült rajta a HDT, így csak pénteken délután került a miskolci depóba, pedig hétvégén jobban van időm buzizni a TV-vel.

[ Szerkesztve ]

(#12218) eisento válasza Saccco (#12113) üzenetére


eisento
addikt

Bakker miota elolvastam ezt a hsz-t azota porog az agyam, hogy lehet vissza kene raknom azt a verziot amivel vettem a tv-t mintha az remlene, hogy nem volt ilyen sotet a kep, de lehet csak bemeselem magamnak :D :F

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#12219) H-Mano válasza eisento (#12218) üzenetére


H-Mano
tag

Remélem, csak bemeséled...
(Itt is, meg a telefonnál is :) )

(#12220) Saccco válasza eisento (#12218) üzenetére


Saccco
nagyúr

Én nem megyek vissza. A képet állítottam, ahogy tetszik. Egyedül az zavar, hogy nem írja a soundbar hangerőt számmal, mint eddig. Viszont a soundbar-on látom.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#12221) sortiefish válasza eisento (#12218) üzenetére


sortiefish
csendes tag

Nem gondolom én sem, hogy a firmware miatt lenne sötét a kép. Úgy értem, ha minden egyes kép beállítást ami most van beállítva feljegyzel és visszatérsz a gyári firmware re a mostani beállításokkal akkor is ugyanezt a fényerőt fogod kapni. Nekem olyan korábbi hsz is rémlik ami az újjabb verzióknál pont a magasabb fényerőt emelte ki, de ha nyugtalanít és időd és kedved is lesz rá ki is próbálhatod.

(#12222) Flowtation


Flowtation
őstag

Sziasztok!
Sajnos a milyen tv-t vegyek topicban nem kaptam választ, ezért jöttem ide kérdezni. Nem akarom hosszan, ebben és ebben a hozzászólásokban tudnátok nekem segíteni?
Főként a második hozzászólásban az összehasonlítás érdekelne.
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#12223) vottokar


vottokar
senior tag

Csak egy egyszerű kérdés. A 65C725-ben a wifi most akkor milyen is? 2,5 /5G N vagy AC is? Bár, ha összeszedem magam és megveszem, akkor nagy valószínűség szerint kábelen lesz majd bekötve, de azért jó lenne, ha tudnám, hogy akkor mit is tudhat a vezetékmentes hálózaton. Router Xiaomi AX3600.

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#12224) mikrofon válasza vottokar (#12223) üzenetére


mikrofon
veterán

Az UTP csatlakozó csak 100Mbit-es mint a legtöbb TV-ben. Így a WiFi jobb megoldás.

(#12225) gyűrű válasza mikrofon (#12224) üzenetére


gyűrű
addikt

WiFi nem olyan stabil még ha gyorsabb is , egy usb3 gb lan adapterrel jár a legjobban..

[ Szerkesztve ]

(#12226) H-Mano válasza gyűrű (#12225) üzenetére


H-Mano
tag

Nálam kábel van most (és 2,4-es WiFi lehetne, mert az 5G-t nem ismeri fel)
A 4K-s YT videók szépen mennek...
Mihez/mikor kell 100 Mbit-nél nagyobb sebesség ?

[ Szerkesztve ]

(#12227) gyűrű válasza H-Mano (#12226) üzenetére


gyűrű
addikt

4k ripek pl.
5Ghz wifit akkor ismeri fel ha alacsonyabb csatornánkra állítod.

(#12228) Vhiktor válasza Flowtation (#12222) üzenetére


Vhiktor
veterán

Az hogy mennyire strapabíróak kint azt nem tudom, de ami a felhasználó kézikönyvben meg van adva a hömérsékletre azt illene betartani.
A TCL 700-as szériája nagyon jó.

Én kintre valami olcsó, esetleg használt tv-t tennék amiért nem kár.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#12229) GordonSamway válasza eisento (#12218) üzenetére


GordonSamway
aktív tag

Én kikapcsoltam az Adaptív fényerőt!!!!

"Hosszú és eredményes életet!"

(#12230) GordonSamway


GordonSamway
aktív tag

Sziasztok.
Akinek C728-as tévéje van az tesztelte már mind két firmware-t/rendszert???
Köszönöm :R :R :R
ANDROID: V091 OTA
GOOGLE: V440 IMG

"Hosszú és eredményes életet!"

(#12231) vottokar válasza mikrofon (#12224) üzenetére


vottokar
senior tag

Azt gondoltam, mert olvastam, hogy sokkal" fentebbi" tv kategóriában is csak 100Mbites a lan általánosan. Viszont a "drótos" hálózatban jobban bízok.
Csak arra lennék kíváncsi, hogy mennyi a wifi sebesség így, hogy az 5G-t is "csak" N-esnek írják. Ahova költözünk főképp családiházas környék, nincs agyonszemetelve az éter még 2,4G-n sem. 5G-n meg csak egykét routert látok -80-90dBm-el a sajáton kívül.

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#12232) Saccco válasza vottokar (#12231) üzenetére


Saccco
nagyúr

Jobb a kábel, nincs lag. De keress rá a nevemre többször írtam erről konkrét számokat ide a topikba.

Szerk.: [#9706] wifi vs kábel usb lan

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#12233) vottokar válasza Saccco (#12232) üzenetére


vottokar
senior tag

Akkor van egy kis elméleti sebességelőnye a wifi-nek a sima "alaplapi" ethernettel szemben, viszont az mindig stabil. Amire én használnám a TV-t elégnek kellene lennie. Akkor nem foglalkozom jobban a wifi dologgal. Ha meg nem elég a 100Mbit, akkor jöhet az USB-s LAN.
Már csak a TV rendelésére kellene rászánnom magam....

Amúgy, köszönöm, hogy megkerested helyettem...

[ Szerkesztve ]

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#12234) Flowtation válasza Vhiktor (#12228) üzenetére


Flowtation
őstag

Köszi!
A párára gondoltam első sorban, hogy bajt okozhat-e? Persze csak ilyenkor nyáron lenne kint a tv.
Viszont ha kintre valami olcsót vennék, akkor a benti lg-t nem viszem ki, azzal nincs semmi baj, nagyon meg vagyok vele elégedve, csak a kellemeset a hasznossal elvén gondoltam, hogy azt tesszük ki (nem egy használtat) és bentre jön az új.

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#12235) laci laci


laci laci
addikt

Kezd elegem lenni a vodka otthoni internetből.Semmire se jó.A tv-t nem tudom használni mert nincs a routeren,hogy csak 5ghz..állandoan lefagy.Kèrdèsem a t-home-nál van Android box,hogy műsor felvétel,visszajátszás stb?

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#12236) Kaba válasza laci laci (#12235) üzenetére


Kaba
veterán

A Telekom otthoni topikjában kérdezd, ott választ kapsz a nettel és az androidos boxxal kapcsolatban.(A felvétel felhőben van 90-120 napig nézheted vissza).

[ Szerkesztve ]

(#12237) eisento válasza GordonSamway (#12229) üzenetére


eisento
addikt

Megneztem ezt a reszt... Disney+ alatt nem is volt ilyen beallitasi lehetoseg csak intelligens hang. visszavaltottam tv adasra ott megjelent bekapcsoltam (mert alapbol ki volt kapcsolva) vissza disney-re ott megjelent kikapcsoltam most ugy tunik jo, tesztelem a moonknight-al :D

van vmi fullos totalis hard reset a tv-re? elvileg amikor felraktam az uj firmware-t img-bol legyalult mindent de mivan ha nem? :S olyan mintha bekapcsolt adaptiv fenyeronel jobban felnyomna a fenyerot mint kikapcsolt allapotban... :F

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#12238) RVR400 válasza Tomacko (#12213) üzenetére


RVR400
veterán

Az 55P715-höz képest szerintem jobb, és ez nem az első benyomás, hanem a harmadik is. :)Más TCL-t nem láttam, így azokhoz sajnos nem tudok viszonyítani. Ami elsőre szembetűnő, hogy a TCL full fényerőnél olyan, mint a Philips 40%-on, és ilyen szinten a feketéje sem rosszabb, hiába IPS panel. A kijelző maga homogénebb, szürke háttérnél a TCL szélein végig van egy sáv, hol vékonyabb, hol vastagabb, meg két helyen minimális foltosodás látszik, a Philipsen ilyennek nyoma sincs. A TV adások a kijelző méretéből adódóan rosszabbnak tűnnek, minden más jobb, de sokkal több beállítási lehetőség van, mint a P715-ön.

Utólag rájöttem, hogy a TCL-lel valóban az volt a legnagyobb bajom, hogy gyakorlatilag full sötétben is kellett rá a 100% fényerő, és még akkor is voltak olyan részletek, amik nem látszottak, és emiatt annyira jó a feketéje. Most az bekerült a hálóba, így ott annyira nem fog ez zavarni, így a nappaliba a Philips mindenképpen jobb választásnak tűnik.

Mozgásmegjelenítésben viszont ég és föld a két készülék, hiába 60 Hz mindkettő, élességben is a Philips a nyerő, ez viszont a TV-adások nézésében is inkább a Philips malmára hajtja a vizet, hiába a fentebb említett méretbeli rosszabbodás.

De mivel nem C725 vagy C728 (esetleg más hasonló árú készülék) az összehasonlítási alap, azokkal tapasztalatom sincs, így egyértelműen érdemes megnézni egy-egy elektronikai szaküzletben, hogy ahhoz képest kinek hogyan jön be.

Jah igen, ami a legkényelmesebb dolog, hogy a Philips EasyLink-je által nem kell a Telekomos box távjával sz*rakodni, a TV távjával tudom azt is vezérelni.

Egyelőre ennyi. A TCL-t mondjuk feleannyiért vettem 1.5 éve, szóval nem temetem a márkát, nyilván elvárható a jobb jósági tényező, de jelenleg jobban meggyőzött a Philips, pedig a márkára 10 éve még azt mondtam, hogy pénzt nem adnék érte.

(#12239) gyűrű válasza RVR400 (#12238) üzenetére


gyűrű
addikt

Alma a körtével. Annak inkább a 728 a párja tcl ből. :)

(#12240) GordonSamway


GordonSamway
aktív tag

Sziasztok
Fel raktam a 65C728-ra 432 után a 440-et és nálam ég és föld.
Megjött a fényerő de drasztikusan. Főleg HDR anyagoknál. Eddig nem volt ennyi ugyan azzal a beállítással.
:R :R :R

[ Szerkesztve ]

"Hosszú és eredményes életet!"

(#12241) RVR400 válasza gyűrű (#12239) üzenetére


RVR400
veterán

Még jó, hogy egyszer utaltam is rá, egyszer meg pontosan le is írtam, de semmi baj... ;)

(#12242) GordonSamway válasza GordonSamway (#12240) üzenetére


GordonSamway
aktív tag

Csak a DolbyVisionIQ nem igazán tetszik a Disney+-on, az ilyen jelforrások a Netflix-en sokkal szebbek... :) :R

"Hosszú és eredményes életet!"

(#12243) turho válasza GordonSamway (#12240) üzenetére


turho
őstag

Az a baj, ez annyira szubjektív véleménynek tűnik. Illetve nem értem: a készülék háttérvilágításának és maximális fényerejének képessége nőtt, vagy csak máshol vannak a paramétercsúszkák? Az első eset csoda volna.... :)

Eladó dolgaim XBOX, PC és Hifi témakörben (MINIDSP, HAangdoboz) a nevem alatt.

(#12244) gyűrű válasza GordonSamway (#12242) üzenetére


gyűrű
addikt

Hang nem csúszik nálad? ... mert kinti fórumokon is szinte mindenki az appoknál az erős hangcsúszást emlegeti. Csináltál reset all reset shopot, ami az img telepítés után kell?

(#12245) Saccco


Saccco
nagyúr

Ezt láttátok már?

C635 zsiványság
TCL 65C635 - a 120 Hz-es panelfrekvenciával bajnok a játékban
Azt kérdezed, hogyan lehetséges, hogy a TCL 65C635 120 Hz-es képfrissítési frekvenciára képes, amikor csak 50/60 Hz-es panelje van?
Igen, ez nem tévedés. A TCL 65C635 valóban rendelkezik olyan panellel, amely 120 Hz-es frekvenciára képes. Ezt a DLG (Dual Line Gate) technológiával éri el, amely a felbontást Full HD felbontásra (1920×1080) méretezi le, ahol a natív frekvencia 120 Hz. A gyors játékműfajokban ez a kisebb felbontás nem jelent nagy áldozatot, mivel a szem talán észre sem veszi, de azelőnye jelentős. Így élesebb tisztább és simább lesz a mozgás, amit minden gamer értékelni fog. A VRR segítségével 120 FPS sebességgel játszhatsz PC-s játékokkal vagy a legújabb konzolokkal.
A C635 tehát a QLED-nek és a valódi 120 Hz-es frissítési frekvenciának köszönhetően, Full HD felbontás mellett kiváló HDR játékélményt nyújt. Ha nem vonz a 120 Hz, és inkább a natív 4K (3840 × 2160) felbontást részesíted előnyben, az 65C635 60 FPS-re képes nagy felbontásban.
:DDD :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#12246) GordonSamway válasza gyűrű (#12244) üzenetére


GordonSamway
aktív tag

Szia. Minden rendben van a hanggal. Nem csináltam csak annyit, hogy minden képi beállítást nulláztam manuálisan. :R

"Hosszú és eredményes életet!"

(#12247) GordonSamway válasza turho (#12243) üzenetére


GordonSamway
aktív tag

Ugyan azzal a beállításokkal több lett a fényerő. Szerintem engem az ADAPTÍV FÉNYERŐ sz@patott meg, mert az teljesen lehúzta a fényerőt és mikor kikapcsoltam akkor sem változott sokat. Lehet beragadt valami szoftveresen. De most le a lalappal. :R
Remélem finomítanak még többet a következő frissítéssel.

[ Szerkesztve ]

"Hosszú és eredményes életet!"

(#12248) H-Mano


H-Mano
tag

Üdv!
Ha a net kábelen csatlakozik a TV-re de bekapcsolnám a Wi-Fi csatlakozást , akkor csak "homokóra" megy...
Ez így normális ?

[ Szerkesztve ]

(#12249) tomp válasza Saccco (#12245) üzenetére


tomp
félisten

Bizonyos OLED panelek is így tudják a magas képfrissítést. Natív felbontásnál nem, csak kisebb felbontással.

(#12250) GordonSamway


GordonSamway
aktív tag

Sziasztok
Egy gyors kérdés, de ha volt már akkor ne kövezzetek meg :)
GOOGLE-TV V440-IMG-ról szeretnék áttérni kíváncsiságból V091-OTA ANDROID-TV-re.
Milyen folyamattal lehet ezt megcsinálni???
Előre is nagyon szépen köszönöm :R :R :R :R

"Hosszú és eredményes életet!"

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.