Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k

Hozzászólások

(#11201) mikrofon válasza F.B.I. (#11198) üzenetére


mikrofon
veterán

Dolby Vision fényes beállítás kell ilyenkor szerintem nem a sötét.
IQ-val pont az a baj hogy nem lehet kikapcsolni a mozgás megjelenési lehetőséget, emlékeim szerint.

[ Szerkesztve ]

(#11202) rajzinho


rajzinho
csendes tag

Sajnos nem, de amíg AndroidTV volt fenn nálam, akkor ki lehetett. :F

(#11203) gyűrű válasza rajzinho (#11202) üzenetére


gyűrű
addikt

Dolby vision IQ=ban minden mozgàsjavitó gyárilag ki van kapcsolva. Gtv-n

(#11204) mikrofon válasza gyűrű (#11203) üzenetére


mikrofon
veterán

Nekem nem úgy tűnik, mert pontosan olyan hatást kelt, mint ha bekapcsolnám a mozgásjavítást és majd nem max-ra állítanám....

(#11205) gyűrű válasza mikrofon (#11204) üzenetére


gyűrű
addikt

Én nem használom ezt, mert pont azt látom hogy szaggat picit a svenkelésnél, ezért írtam hogy ki van kapcsolva. Egyébként a darkot és a fényest is tutira be tudtam lőni magamnak, ezt viszont nem,.

(#11206) mikrofon válasza gyűrű (#11205) üzenetére


mikrofon
veterán

Ha már így előjött a mozgásmegjelenítés, akkor ez egy érdekes téma számomra.
Te milyen beállításokon használod? Minden ki? Vagy van valami optimális beállítás?

(#11207) gyűrű válasza mikrofon (#11206) üzenetére


gyűrű
addikt

Led mozgás ki.
Felső csúszka 0
Alsó 5-ös..

(#11208) rajzinho válasza gyűrű (#11203) üzenetére


rajzinho
csendes tag

Nálam 55c728on egyértelműen látszik a szappanopera effektus, így inkább Vhiktor által leírt kalibrációval,sötét módban nézzük.

(#11209) F.B.I. válasza rajzinho (#11208) üzenetére


F.B.I.
veterán

Most állítottam fényesre, mindent kikapcsoltam, jó lett de este, már a sötét mód megy, mert a fényes, nagyon bántó este (nekünk).

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#11210) Eagl3


Eagl3
veterán

Annyira ellentétes dolgokat írunk, hogy elgondolkodtam, vajon ugyan olyan panellal vannak-e szerelve a TV-ink. Esetleg egy-egy firmware okozhat ekkora eltérést? Nekem pl. a dolby sötét mód annyira sötét, hogy elvesznek a részletek.

(#11211) RVR400 válasza Eagl3 (#11210) üzenetére


RVR400
veterán

Egész egyszerűen nem egyforma az érzékelésünk.

(#11212) F.B.I. válasza Eagl3 (#11210) üzenetére


F.B.I.
veterán

Én például 50 leszek lassan és nem a legjobb a szemem. :DDD

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#11213) F.B.I.


F.B.I.
veterán

XSX-en a VRR-t, hogyan lehetne aktiválni, gondolom ezzel a tévével tudnia kellene:

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#11214) HELLAFLUSH válasza F.B.I. (#11213) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

Az XSX-hez kapott HDMI 2.1-es kábelt használod?
HDMI 1, HDMI 2-be van dugva? mert a HDMI 3 és 4 ha jól tudom az csak 60hz-et tud és abban lehet nem megy a VRR.
Jaték mód be van kapcsolva a TV-n?

[ Szerkesztve ]

(#11215) gyűrű válasza mikrofon (#11206) üzenetére


gyűrű
addikt

Az ami itt érdekes lehet, hogy ki és mit néz, és honnan.
Én pl. a tv-n elérhető a beépiített streaming appokat nem nézem mert mindent 60 hz-en tolnak ki.
Számomra ez nogo.
Ergo aki ezeket nézi 60 hz-en, nincs szüksége pl. a mozgások folyamatossá tételére.
Firestick 4K max megy, ha csak a tv-n nézek streaminget, vagy kodit, mert ott megy a 24 fps váltás. Viszont oda már kell a mozgáskompenzáció (nekem). Ill. Házimozi erősítő nvidia shieldel vagy coreeleccel, ami szintén normális frame-rate váltással megy, ergo a 24 hz-et a tv-n is annyival tolja, amihez szintén nem árt a mozgáskompenzáció. Aki nem érti miről beszélek nézzen megy pár videót pl. [link] [link] belső váltás nélküli youtubeon 60 hz-en, vagy a smarttube app-al ami helyes frekin játssza le ezeket, mozgáskompenzációval, vagy anélkül.... just my 2c

(#11216) CrazySouls


CrazySouls
kezdő

Valakinek volt már TCL tévével szervizes esete?
65" C715.
Kint volt egy szervizes, benyomott egy 4K YouTube videót, teljesen rendben van, szépek a színek, viszont látásra.
Miközben töltöttem már fel néhány képet, hogy filmek/sorozatok sötétebb része kockás, csíkos.
[kép] [kép]

Azzal jött, hogy nem ez a referencia. Bár szerintem nem is a 4K YouTube videó.

(#11217) Vhiktor válasza CrazySouls (#11216) üzenetére


Vhiktor
veterán

Csaknem Odaát? :)

A youtube aztán végképp nem referencia....

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#11218) Baloo27 válasza CrazySouls (#11216) üzenetére


Baloo27
aktív tag

Nálam is lejátszott 1,5 hete a szerelő egy videót, de nekem valamilyen fekete idegen tárgy volt a kijelző rètegei között.
Hètfőn hívtak,hogy aránytalan lenne a javítás költsège ès csereutalványt kapok.

(#11219) CrazySouls


CrazySouls
kezdő

Odaát igen.
Megneztem 2 telefonon és 2 laptopon ugyanazt az anyagot, érdekes módon ott nem ilyen.
Csereutalvanyt kapok remélem én is, bár Telekom előfizetésre lett véve a TV apám nevére, a munkalapon pedig az én nevem van. Kíváncsi vagyok hogy működik majd a dolog.

(#11220) mikrofon válasza gyűrű (#11215) üzenetére


mikrofon
veterán

Pontosan ezért kérdeztem tőled!
Én shield tv pro 2019 => AVR => c825-ön nézem csak és kizárólag. A streaming-et (HBO Max) és az offline tartalmat és mindent is.
Nah most nekem is néha szükségem lenne 24Hz-es tartalmak esetén mozgáskorrekcióra, mert a 24Hz időnként kevés, értem ezalatt hogy nem szép a mozgás. Nem tudom, hogy most lettem-e rá érzékeny, vagy az hogy most egyszerre váltottam TV-t is, meg lejátszót is. De most látom és zavar....
Néha még a gyerekek is szólnak, hogy a HBO Max streaming esetnén "zavaró".
Viszont nem tudom jól beállítani, mert valószínűleg túltolom. Hiszen nem értek hozzá és fogalmam sincs, hogy pontosan mi mire való.
Ezért lenne szükségem segítségre ebben a témában.

(#11221) gyűrű válasza mikrofon (#11220) üzenetére


gyűrű
addikt

Nekem úgy áll ahogy írtam, de volt már 7-esen is a csúszka, de akkor már zavaró lehet a "búrásodás". A foltcsökkentés nálam nem nagyon hozott semmit azért hagytam 0-n.
Ezt a te szemedre kell állítani. Francia fórumokon láttam 10-10-es értékeket is...
Nézz meg több különböző 24-es videót, hd-t hdr-t dv-t és azokhoz lődd be.
Sajnos pont a hmax nem valami jó erre a tesztre mert hol 25- hol 23.9xx. Ott nagyon kevés a dv.. talán 10-12 film.
A netfix meg szinte mindig pont 24.
Esetleg kölcsönözz pár filmet a virágboltból.. :)

(#11222) F.B.I. válasza HELLAFLUSH (#11214) üzenetére


F.B.I.
veterán

HDMI1 de a játékmód kikapcsolva írja, amikor elindul a box.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#11223) mikrofon válasza gyűrű (#11221) üzenetére


mikrofon
veterán

Köszi megpróbálom,
èn a virágboltit szoktam nézni úgyhogy akkor ahhoz állítom.
Azt észre vettem, hogy a HBOmax erre nem igazán lehet referencia elég furcsán vannak ott a képkocka frissítési frekvenciák.

(#11224) HELLAFLUSH válasza F.B.I. (#11222) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

Kapcsold be a játékmódot a TV-n, hátha úgy jó lesz.
Meg a legfontosabb, hogy a VRR is be legyen kapcsolva a TV-n mert alapértelmezetten ki van kapcsolva.

(#11225) F.B.I. válasza HELLAFLUSH (#11224) üzenetére


F.B.I.
veterán

A VRR-t nem találom a tévén hol lehetne bekapcsolni. :F

[ Szerkesztve ]

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#11226) Kiskutya válasza CrazySouls (#11219) üzenetére


Kiskutya
veterán

írj majd mi lett a vége mert szerintem majdnem ilyen minden c715 ha neked cserélik én is bejelentem hibának. :D :D :D

hmm...

(#11227) CrazySouls válasza Kiskutya (#11226) üzenetére


CrazySouls
kezdő

Rendben.
Tudtam hogy vannak rosszabb panelek, de ezen tényleg nagyon látszik. Még nappal, színes képpel is észrevenni.

(#11228) HELLAFLUSH válasza F.B.I. (#11225) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

Ha Google TV rendszer van rajta akkor itt találod:
Csatornák és bemenetek-->Csatlakozók-->majd legalul van egy olyan, hogy *Frissítési gyakoriság változó*
(ezt kell bekapcsolni csak kicsit hülyén van lefordítva magyarra)
Ha Android TV akkor pedig "ha jól emlékszem" :
Beállítások-->Rendszerbeállítások-->VRR

[ Szerkesztve ]

(#11229) F.B.I. válasza HELLAFLUSH (#11228) üzenetére


F.B.I.
veterán

Google TV, nincs ilyen menüpont. :N

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#11230) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Más. Most a nagy ámulat után, lassan megláttam (főleg fehér, világosabb jelenetekkel), hogy a kép széleinél, egy 2 cm sávban, körben világosabb a kijelző, alatta pedig (főleg fent) olyan 3 - 4 cm-es sávban, zöldes a kép. Ez már az újabb csomagolású, 65C728.
Szürke képpel látható jobban (fénykép kicsit túlozza):

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#11231) HELLAFLUSH válasza F.B.I. (#11229) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

Ott van az, de csak akkor jelenik meg, hogy ha bekapcsolod az XSX-et is. :)

(#11232) F.B.I. válasza HELLAFLUSH (#11231) üzenetére


F.B.I.
veterán

Értem. :R

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#11233) Tomacko válasza gyűrű (#10792) üzenetére


Tomacko
senior tag

Ez szerintem nettó baromság, hogy a HBO max-n kevés a tartalom és 2 hét alatt végig nézed........ De ezen inkább nem kéne vitázni.... Azért HBO tartalmak, Warner tartalmak és Cartoon tartalmak nem olyan kevesek..... HBO Go amit írsz az pedig március eleje óta nincsen.....

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#11234) gyűrű válasza Tomacko (#11233) üzenetére


gyűrű
addikt

Szerintem fuss neki mégegyszer és olvasd el mit írtam pontosan. Maxról nem is volt szó, de a többi is igaz. Nem vitáztam senkivel.. :)

(#11235) Eagl3


Eagl3
veterán

Néhány youtube videón észrevettem, hogy az emberek arcbőre pirosas árnyalatú, TheVR csatornán szinte mindig, de máshol is előfordul. Filmeknék nincs ilyen gondom. Ezt mi okozhatja, emiatt nem állítgatnám el a színeket, mert akkor filmeknél nem lesz jó.

(#11236) CrazySouls válasza Eagl3 (#11235) üzenetére


CrazySouls
kezdő

Sok az alkesz. :D

(#11237) Eagl3 válasza CrazySouls (#11236) üzenetére


Eagl3
veterán

Azert erdekel csak mert pl telefonon és monitoron nem annyira pirosas a bőrük.

(#11238) tomp válasza Eagl3 (#11235) üzenetére


tomp
félisten

Állítsd a képmódot Mozira majd a színhőmérsékletet 0-ra. Máris megkapod a valós képet.

(#11239) Eagl3 válasza tomp (#11238) üzenetére


Eagl3
veterán

Ugyan úgy megmarad a pirosas beütés

(#11240) Vhiktor válasza Eagl3 (#11235) üzenetére


Vhiktor
veterán

Nincs bekapcsolva semmilyen dinamikus dolog?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#11241) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Akinek 65C728 esetleg ránézne, hogy a Netflixen, az Our Planet, 1 évad, 2.rész, képen látható időpontnál, neki is ilyen zöldes színű a felső részben? Nagyon zavaró olyankor, amikor világosabb részek vannak.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#11242) Eagl3 válasza Vhiktor (#11240) üzenetére


Eagl3
veterán

Nincs. Mozgásjavítások is ki vannak kapcsolva.
Az az érdekes, hogy csak youtube-nál vettem észre de ott sem minden videónál. Ezeken a videókon az EIZO monitoromon vagy az iPhone kijelzőjén természetesebb az arcszín.

Egyébként a piros színen biztos lehetne állítani a TV-n, mert egy kicsit abba hajlik mindenhol, de csak minimálisan.

(#11243) Vhiktor válasza Eagl3 (#11242) üzenetére


Vhiktor
veterán

Kalibrálás megoldja a őiros színt.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#11244) junior19 válasza Eagl3 (#11242) üzenetére


junior19
senior tag

"Az az érdekes, hogy csak youtube-nál vettem észre de ott sem minden videónál."
Itt a válasz a kérdésedre. Azok az anyagok rosszak, amelyeken látod. Egyébként is semmilyen Youtube anyagot nem szabad referenciaként kezelni, képesek belenyúlni a feltöltött anyagba.
S mielőtt jönne a kérdés, hogy más eszközödön jó, látni kellene, hogy te mit látsz jónak, s mit nem.
Elmondásod szerint filmek esetén helyes a megjelenítés, enyhe pirosas árnyalattal. Ezt a Fehéregyensúly magas vagy Gain opciónál a piros csökkentésével lehet korrigálni. De a kalibrálás pont arról szól, hogy amilyen jel a bemenetre kerül, az jelenjen meg a megjelenítőn. Ekkor látod azt, s lehetsz biztos benne, hogyha valamely videóban nem megszokott a megjelenítés, akkor az vagy szándékos, vagy már a forrásoldali hiba, amit nem érdemes korrigálni.
Esetednél maradva, ha azokhoz a videókhoz állítanád be a megjelenítőt, amivel most gond van, akkor ami eddig jó volt, az lesz piros hiányos. Ilyen jelenséget nem lehet kalibrálással javítani.
Ha általában a filmek és a Youtube-os anyagok nagy részével elégedett vagy, akkor esetleg amit írtam piros csökkentéssel kísérletezhetsz. De ez nem fogja megoldani a próblémás részeket.
Egyébként én is találkoztam már olyannal, hogy sorozat egyazon évadában, de más részben másképpen történt a bőrszín megjelenítés. Ezzel nem lehet mit kezdeni, el kell fogadni, hogy valamiért így készülnek el bizonyos anyagok.

codec project

(#11245) Eagl3 válasza junior19 (#11244) üzenetére


Eagl3
veterán

Én is ennyire jutottam :)
Én szemre biztosan nem fogom elkezdeni "kalibrálni", mert annyira minimálisan húz pirosba a kijelző, hogy kb. esélytelen műszer nélkül beállítani. Illetve ahogy korábban is írtam, nem fogom pár videó miatt eltolni a színeket, mert ahogy írod is, csak elrontom a többi videónál.

(#11246) F.B.I. válasza F.B.I. (#11241) üzenetére


F.B.I.
veterán

Ezzel kapcsolatban csak annyi, hogy emiatt ti cserélnétek a készüléket vagy mindegyiknél lesz valahol ilyen hiba (2016-os VA Sony nem látni ilyet, FullHD). :F

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#11247) F.B.I. válasza F.B.I. (#11246) üzenetére


F.B.I.
veterán

Nem vártam a válaszra, szervizt hívtam, küldtem képeket, mert csak rosszabb lett, javítás lesz ha ők is látják a hibát, mert tetszik a tévé de nem ilyen kijelzővel.... azért ez nem egy IPS (ne legyen már rosszabb, mint egy 2016-os VA panel). :DDD

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#11248) Eagl3 válasza F.B.I. (#11241) üzenetére


Eagl3
veterán

Megnéztem, nálam nincs zöldesedés felül annál a jelenetnél.

(#11249) Eagl3


Eagl3
veterán

Arra nincs tippje valakinek, hogy miért lassul be a TV wifije 10Mbps körülire? Ilyenkor TV-n wifi ki/be kapcsolás és szépen megy 100Mbps-al. Aztán másnap bekapcsolom a TV-t és megint lassú…

(#11250) Saccco válasza Eagl3 (#11249) üzenetére


Saccco
nagyúr

Rossz csatorna miatt is lehet.
Én vettem inkább egy ethernet usb adaptert, azzal stabil 300Mbit van. :DDD

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.