Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k

Hozzászólások

(#11351) rainman72


rainman72
nagyúr

[C735]
[C835]
[C935] Egy kis olvasni való.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#11352) Eagl3 válasza rainman72 (#11351) üzenetére


Eagl3
veterán

C735 fényerejét feltüntetik valahol, gyorsan átfutottam, de nem látom. Ha azon javítottak a C728-hoz képest és jó áron lesz, akkor ez lesz a következő bestbuy TV :)

(#11353) Jakesz válasza rainman72 (#11351) üzenetére


Jakesz
őstag

Csak aztán jöjjenek ide is.

(#11354) rainman72 válasza Jakesz (#11353) üzenetére


rainman72
nagyúr

Jönnek,olvass vissza pár hsz-t,alza.hu
Persze az ár most még nem szempont :D
Eagl3 C735 sztem marad 500 alatt :F

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#11355) Vhiktor válasza Eagl3 (#11352) üzenetére


Vhiktor
veterán

Arról nem volt szó az előadásban. Majd kapok egyet és jól kimérem :DD

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#11356) Eagl3 válasza Vhiktor (#11355) üzenetére


Eagl3
veterán

Az mondjuk gyanús ha nem mondták, általában kidomborítják azokat a tulajdonságokat, amik előnyére változtak valaminek. :)
Egyébként érdekes az a fényerő dolog, tegnap este néztem a Witcher első éved utolsó részét. Dolby Vidion (Netflixen), érezhetően tele volt olyan jelenettel, ahol nagy hangsúlyt fektettek a HDR-re és nem láttam ugyan sok TV-t, ami magasabb csúcsfényeket tud, de nem igazán éreztem, hogy de jó lenne egy kis plusz fény egy-egy becsillanó hajszálra. :D
Ezek valószínűleg tipikusan olyan dolgok, amit akkor lehet észrevenni, ha közvetlenül egymás mellett lenne két TV, vagy műszerrel van kimérve.

(#11357) rainman72 válasza Vhiktor (#11355) üzenetére


rainman72
nagyúr

:C :C :C
C935-t én is kaphatnék gyakorolni :D :D

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#11358) Saccco válasza rainman72 (#11357) üzenetére


Saccco
nagyúr

Tessék ;]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#11359) rainman72 válasza Saccco (#11358) üzenetére


rainman72
nagyúr

Hehe,mi a szar ez??? :P :D :D

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#11360) Jakesz válasza rainman72 (#11354) üzenetére


Jakesz
őstag

Valóban. De ezek nagyon drágák. A C825 sokkal jobban megéri, főleg ha elkezdik kisöpörni.

(#11361) rainman72 válasza Jakesz (#11360) üzenetére


rainman72
nagyúr

Ezzel én is tisztában vagyok.
Írtam is,meg te is tudod h minden márka az egekben kezd megjelenéskor,nem igazán van kivétel.

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#11362) Vhiktor válasza rainman72 (#11357) üzenetére


Vhiktor
veterán

Arra is lecsapok, már jeleztem a képviselet felé :D

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#11363) F.B.I.


F.B.I.
veterán

65C728
a székesfehérvári szerviz keze magvan kötve, a zöld csík és a fehér glóriakeret, hibahatáron belül van. Na most ez nekem 14 napon túl van, visszaküldeni nem tudom, ők meg nem csinálják.

Kinek írjak? Akár külföldi oldal is? :F
Mindenképpen cseréltetni szeretném, mert ez 300.000,-Ft-ért elfogadhatatlan részünkről.

Értem én, hogy a gyártó ő szerintük, ezért nem cseréli de én most itt állok széttárt kezekkel. :W

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#11364) Eagl3 válasza F.B.I. (#11363) üzenetére


Eagl3
veterán

Megpróbálnám felvenni a TCL Magyarországgal a kapcsolatot: [link]

Fehér glória keret amúgy mit értesz? A zöld foltra emlékszem, azt mutattad képen.

(#11365) explo1 válasza Eagl3 (#11350) üzenetére


explo1
csendes tag

Köszönöm a segítséged! Kipróbáltam egy HDMI 2.1-el és jónak tűnt. Már csak egy hosszabb kábelt kellene beszereznem.

(#11366) F.B.I. válasza Eagl3 (#11364) üzenetére


F.B.I.
veterán

Van egy rossz hírem erről, a szerviz, aki elutasítja a javítást....na ő a magyarországi ügyfélszolgálat. :W

A probléma az, hogy jelzed a hibát (ami vezérlő elektronika hiba) 7napon belül, küldesz fényképeket, amiket kérnek, ekkor még 14 napon belül vagy. Mivel lenne itt a környéken szerződött partnerük, ő is kijôhetne, hogy megnézze a hibát és cserélteted a készüléket 14 napon belül.

Tehát a fényképre úgy reagálnak, hogy akkor küldik a futárt, ekkor megnyugszol, mert gondolod, hogy látták a hibát és javítják.

Összecsomagolod a 30x kg-os készüléket a kisfiaddal, majd ülsz otthon 2 napot, mert a futár email elkeveredik (ez nem fizeti ki nekem senki). Majd miután elviszik és megkapják hétfő délután, ma közlik hogy jön vissza, nincs akkora baj, ami miatt cserélni kell!!!!

De ilyenkor már esélyed nincs, hogy 14 napon belül legyél. Röviden ennyi.

TCL - t a magyarországi szervizelés miatt, nem ajánlom többet senkinek, az ilyen miatt!

Ha ez egy 110K értékű tévé lenne és este lefekvéskor zümmög, hát legyen, lenyelem de 300K-ért én nem 1 napot dolgozom.

Csak azért nem ülök kocsiba, mert kedves az ügyintéző hölgy. Amint visszajött a készülék, fogyasztóvédelem és helyi szervizes vélemény...nem nyelem be. :(

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#11367) Eagl3 válasza F.B.I. (#11366) üzenetére


Eagl3
veterán

Sajnálom... egy független vélemény valóban jó ötlet, ezután jelezni a TCL-nek hozzátéve, hogy amennyiben nem orvosolják a problémát, akkor fogyasztóvédelem.
Írj majd, hogy mire jutottál.

(#11368) F.B.I. válasza Eagl3 (#11367) üzenetére


F.B.I.
veterán

Értem de TCL melyik? Angoltolmáccsal irassak egyet, hova, milyen email címre?

Egy tanács, mindenkinek: csak online rendelés és 1 nap tesztelés, a szervizt felejtsétek el és reméljük, hogy 3 éven belül sem szarnak be. :W

A szerviznek felesleges írni, mert a főnök, aki elutasítja, nem elérhető és nem is adják ki az elérhetőségét.

[ Szerkesztve ]

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#11369) Eagl3 válasza F.B.I. (#11368) üzenetére


Eagl3
veterán

Azoknak, akik most elutasították a javítást. Csak előtte legyen a kezedben egy olyan papír egy független szerviztől, ami bizonyítja, hogy valóban fenn áll a hiba.

[ Szerkesztve ]

(#11370) F.B.I. válasza Eagl3 (#11369) üzenetére


F.B.I.
veterán

Független szervizzel beszéltem, 30K, hogy ránéznek....ezt nem fogják kifizetni ha igazam van. :(

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#11371) rainman72 válasza F.B.I. (#11370) üzenetére


rainman72
nagyúr

A Samsung ügyfél/garizás még rosszabb jelenleg,csak tudd ha esetleg az lenne a köv.tv.Az ilyen hibára,meg szinte mindre,ettől rosszabb is, a technologia velejárója az állandó válasz.
Igazán csak emiatt nem vettém még Samsungot,most meg a TCL is kiesik,ha rád hallgatok :F :F

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#11372) RVR400 válasza F.B.I. (#11368) üzenetére


RVR400
veterán

Pedig itt jó pár embernek cseréltek kijelzőt ugyanilyen hibára. Mondjuk egy időben bántam a garasoskodást, hogy csak P715-öt vettem, de igazából így már inkább örülök, valamint a többletköltés sem okozott volna arányosan ugyanannyi jósági tényezőt, még ha hibátlan is a készülék.

(#11373) F.B.I. válasza rainman72 (#11371) üzenetére


F.B.I.
veterán

Egy termék mögött, rendes supportnak is lenni kell, lásd Dell....vagy hagyjuk kategóriába kerül...de van pozitív kínai példám, itthoni Xiaomi szerviz... bár személyesen intéztem 2 alkalommal is, nem volt hiba...ez most csalódás és meg is marad.

Bár az ügyintéző azt mondta, hogy várjam meg amíg visszaér a készülék, mert nem fogom látni a zöld csíkot....lehet a 800 km alatt kirázkódik belőle. :W

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#11374) F.B.I. válasza RVR400 (#11372) üzenetére


F.B.I.
veterán

Akkor engem már meguntak de velem most rábasztak.... keményen.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#11375) rainman72


rainman72
nagyúr

[TCL mini led hírek magyarul]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#11376) F.B.I. válasza F.B.I. (#11374) üzenetére


F.B.I.
veterán

Visszajött a készülék....valamilyen hihetetlen módon, nem javult meg a kép és voltak olyan rendesek, hogy a távirányítókat, csomagolás nélkül (pedig elcsomagoltam) bedobták a doboz aljába.... szép lett. Szóval TCL magyarországi szerviz, kritikán aluli! :W

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#11377) mrmft válasza rainman72 (#11351) üzenetére


mrmft
senior tag

C735 nincs VESA support????? Ezt hogy sikerult nekik?

(#11378) Eagl3 válasza mrmft (#11377) üzenetére


Eagl3
veterán

Biztos, hogy van, 300x300-as.

(#11379) Kiskutya


Kiskutya
veterán

C935 [link]

hmm...

(#11380) darius09 válasza Kiskutya (#11379) üzenetére


darius09
tag

nagyon szép külsőre :)

(#11381) Kiskutya válasza darius09 (#11380) üzenetére


Kiskutya
veterán

Elég meggyőző csak az ára..

hmm...

(#11382) Saccco válasza Kiskutya (#11381) üzenetére


Saccco
nagyúr

Az is meggyőző! Drága! :D

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#11383) Kiskutya válasza Saccco (#11382) üzenetére


Kiskutya
veterán

:D :D :D

hmm...

(#11384) jeni válasza F.B.I. (#11376) üzenetére


jeni
félisten

szia
panaszt tenni és a fogyasztó védelemhez fordulni.
próbáld meg az Auchan áruházat,szombaton nyitva vannak,ott is tegyél panaszt. az a gond,hogy ilyen esetben a TCL megbízott szerviz állít ki hibajegyzéket ,szakvéleményt.
ez a folt ott marad örökre ,ettől szabadulni sem fogysz tőle ilyen módon,nem rázódik ki belőle,nem olvad el,,hacsak el nem adod a TV-t vagy vissza nem viszed.
ismételten el kell küldeni TCL költségére a szervizbe sőt már oda is mennék személyesen.
na akkor ,legyen pofájuk nekik.

[ Szerkesztve ]

(#11385) F.B.I. válasza jeni (#11384) üzenetére


F.B.I.
veterán

Értelek de nincs nagyon lehetőségem, hogy egy Miskolc - Székesfehérvár távot letudjak és már elég időt elvettek az életemből, hogy a futárjuk miatt is itthon ülsz, aki időpontot sem ad meg. Az Auchan kb leszarja, már beszéltem velük de a szerviz felelni fog, a megtévesztés miatt is...a tévé hibája a legkevesebb lesz. Ez nem fenyegetőzés, csak tőlem elvárják, hogy tökéletes legyen a munkám, az én irányomba, a saját országomba, úgy látom, hogy mysoknakez problémát okoz a pénzemért. Ők azért létezhetnek, mert vannak olyan "szerencsétlen" emberek mint én, termék vásárlás szempontjából.
Nem is értem minek van szerviz, mert konkrétan semmit nem tudnak/akarnak megoldani egy új készüléknél vagy azt hiszik, hogy itt mindenki időmilliomos és játszanak az idejével és a pénzével.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#11386) Kiskutya válasza F.B.I. (#11385) üzenetére


Kiskutya
veterán

Mondjuk én biztos kérnék valami kártérítést. Meg lebasznám őket hogy karcosan küldték vissza....

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#11387) F.B.I. válasza Kiskutya (#11386) üzenetére


F.B.I.
veterán

Meglesz, van jogi ismertem (kevés), most öcsémnek is küldtem a képeket, ő felveszi a hivatalos supporttal a kapcsolatot angolul, az általam megírt szöveggel.

Azon nevettünk feleségemmel, a szervíz válaszával kapcsolatban (feleségem autószalonban dolgozik), hogy ha a szerviz vezetője megrendeli az új Lexust és lenne benne a rendszám felett, egy vékony piros csík, az ezüst fényezésen és nem lenne support, csak annyit mondanának neki, hogy a kocsi attól még jó, hogy 18 milláért belefér egy ilyen szín eltérés.

De ott nem folyamatosan a rendszámot nézed és a fényezést, hanem vezeted és élvezed....de ez egy tévé, itt folyamatosan a kijelzőt nézem és nem miden tartalom szélesvásznú, hogy ne lássam. Barom! :W
De ez már nagyon off.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#11388) Kiskutya válasza F.B.I. (#11387) üzenetére


Kiskutya
veterán

Majd írj mi lett a vége!

hmm...

(#11389) rainman72 válasza mrmft (#11377) üzenetére


rainman72
nagyúr

Sztem vmi hasonló lehet mint az Lg
G serianál,saját konzol.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#11390) rainman72 válasza Eagl3 (#11378) üzenetére


rainman72
nagyúr

Annyira nem biztos,várjuk meg még kijön :R

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#11391) BudaH


BudaH
csendes tag

Sziasztok, vettem egy TCL 55C728 tv-t. Esetleg tudtok ajánlani, hogy mik a legjobb képi beállítások? Milyen funkciókat kapcsoljak ki illetve be? Köszi.

(#11392) jeni válasza BudaH (#11391) üzenetére


jeni
félisten

hello
neked nem csíkos felül,mint az egyik tagnak?

(#11393) mrzoltan


mrzoltan
csendes tag

Sziasztok! Év elején cikkezték sok helyen, hogy TCL is csatlakozott a DTS Play-fi ökoszisztémához és 2022-es TViben már lesz. Tudtok erről valamit? Baromi jó hogy végre több BT audio eszközön egyszerre lehet hallgatni a TV hanját! ( különösen BT fülesek ;) )

(#11394) jeni válasza mrzoltan (#11393) üzenetére


jeni
félisten

Helló
A tv topikban érdeklődtem ez iránt. A Philips tv-k már a tavalyi kiadásokban tudták ezt

(#11395) BudaH válasza jeni (#11392) üzenetére


BudaH
csendes tag

nem, szerencsére

(#11396) mrzoltan válasza jeni (#11394) üzenetére


mrzoltan
csendes tag

Igen, a Philipsünkön használom a dupla bt fülhallgató megoldást ezzel! ŐK kezdtéK. TLC, Hisense, Sharp, Loewe is csatlakozott csak nem tudom valóban van-e már olyan modelljük ami támogatja.

(#11397) H-Mano válasza BudaH (#11391) üzenetére


H-Mano
tag

Vhiktor barátunk munkája esetleg?
https://www.youtube.com/watch?v=kjM1lTNLcSU

(#11398) gyűrű válasza mrzoltan (#11396) üzenetére


gyűrű
addikt

Ezer éve van ilyen az onkyo avr=ken, meg sok másikon is, sose használtam. Mint ahogy ezer más dolgot se.. De biztos jó.

[ Szerkesztve ]

(#11399) Jakesz


Jakesz
őstag

Sziasztok!
TCL C825-öt tervezek venni. Kérdésem lenne, hogy a korai kritikákban említett hibákat, mint a lassú, akadozó android felület, illetve a mozgásmegjelenítési problémákat sikerült azóta kijavítani?

(#11400) gyűrű válasza Jakesz (#11399) üzenetére


gyűrű
addikt

Pontosan milyen hibákra gondolsz? Hol olvastad hogy lassú és akadozó a felület?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.