Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k

Hozzászólások

(#11051) gyűrű válasza Bellami (#11050) üzenetére


gyűrű
addikt

Van egy atmos kapcsoló.a hangbeállitásokban alul.
Aztán hang >speciális > digitális hangkimenet >hdmi.

[ Szerkesztve ]

(#11052) Bellami válasza gyűrű (#11051) üzenetére


Bellami
csendes tag

Azt tudom,azt nem állítottam el. Ha haza megyek, megnézem a netflix beállításait. Hátha ott lett valami. Esetleg frissült és alapból csak az 5.1-t adja...

(#11053) Dzsekobsz


Dzsekobsz
csendes tag

Nem tudom, hogy más járt-e már így de újonnan vásárolt 65c825 hátulján levő fényes fekete rész nálam szépen össze van karcolva. A mélynyomó alatti rész is elég érdekesen néz ki: [link]. Elsőre olyan mintha már használták volna tv-t :F, nem teljesen értem, hogy ezt mi okozhatta.
Illetve ha kicsit oldalról nézem a képet akkor erős bloomingot tapasztalok (a képen azért durvább mint élőben): [link]. Mini lednél ez általános probléma vagy csak sikerült kifognom a panel lottón?

(#11054) gyűrű válasza Dzsekobsz (#11053) üzenetére


gyűrű
addikt

TV Settings > Picture > Advanced > Brightness > Contrast 6425

tv running time. Abból kiderül hogy használták e.

Vegyél le a fenyerőből, Ez a tv nagyon jó beállítható.
Illetve használd a V414 es szoftvert, ott sokkal jobb a Fekete szint mint a régieknél.

[ Szerkesztve ]

(#11055) Bellami válasza Bellami (#11052) üzenetére


Bellami
csendes tag

Sikerült megtalálnom a megoldást mind az atmos hangzásra, mind a netflix-re, hogy nem engedte csak az 5.1-t.
Először az atmosról. Hiába van kiírva az információs sávbsan az atmos hangzás, ha a magyar hangsáv nem abban van! Euért nem játszotta le minden esetben, mikor ki volt írva. Ami magyarul is atmos, azt játszotta le aebben a hangzás módban. Ha - amelyiknél csak az eredeti hangsáv van atmosban -, átállítom a magyarról az eredetire, akkor már atmosban jön a hang. Ennyi.
Viszont a másik, sokkal érdekesebb a számomra. Azután tünt el a netflixből a z atmos lehetősége a filmeknél, hogy kicseréltem a 2.0 hdmi-t 2.1-re! Mikor a 2.1-nél az eARC-t visszaálítottam csak ARC-ra, akkor újra megjelent ez a lehetőség. eArc-nál viszont nem! Vissza cseréltem a 2.0 hdmi-re, és eArc-on is meg maradt az etmos lehetőség, nem kellett vissza állítanom ARC-ra. Nem is értem ezt. Egy 2.1-s hdmi-n elvileg jobban kéne működni, de ezek szerint még sem. :U

(#11056) gyűrű válasza Bellami (#11055) üzenetére


gyűrű
addikt

A kábelnek ehhez semmi köze az biztos.
Ha valaki nem erősítővel nézi a netflixet akkor is megjelenik az atmos logó.

(#11057) Eagl3 válasza Bellami (#11055) üzenetére


Eagl3
veterán

Ezért írtam neked az én példámat a Dolby Vision-ról, gondoltam, hogy nálad is valami hasonló dolog van.

(#11058) mikrofon válasza Bellami (#11055) üzenetére


mikrofon
veterán

A kábeles rész tényleg érdekes.
Melyik esetben mit jelez a soundbar-od milyen formátumban kapja a hangot?
Szerintem az egyik esetben feldolgozatlanul továbbítja passthrough módban a másik esetben pedig PCM módban.
Yamaha például úgy működik, ha PCM atmost-t kap (azt hiszem a netflix az ilyet küld), akkor kiírja hogy atmos és úgy is használja, függetlenül a többi beállítástól. Viszont ha pl tömörítetlen HD módban kapja az atmos-t, akkor ha bármilyen DSP (sound field effects) ki van választva yamaha-n, akkor már csak azt írja hogy True HD vagy, hogy DD+. De ha kikapcsolom a DSP profilt, és csak ha auto “Surround Decode” van kiválasztva akkor újra atmos-ként kódolja. Eltartott egy darabig amíg erre rájöttem.

Úgy gondolom, hogy ez a TV digitális hangkimeneti beállítása miatt és/vagy a soundbar-od beállítása miatt lehet...
Az én esetemet csak azért írtam le, mert szerintem vedd elő a használati utasítását és nézd meg, hogyan is kezeli az atmos-t a soundbar-od.

[ Szerkesztve ]

(#11059) Dzsekobsz válasza gyűrű (#11054) üzenetére


Dzsekobsz
csendes tag

Szerintem a running time resetelődhetett amikor felraktam a legújabb (V414-es) frissítést. Összesen ment kb. 4 órát a tv, ebből 2 órát volt rajta az új frissítés és a running time is 2 órát mutat. Sajnos nem néztem meg, hogy dobozból kibontva hány órát írt, de ezek alapján elég könnyű ezt az értéket befolyásolni.

A bloomingot a v414-es frissítéssel tapasztaltam, viszont azért is érdekel, hogy mások tapasztaltak-e ilyet, hogy ezért érdemes-e kicseréltetni a tv-t vagy sem.

Még ami feltűnt, hogy a v414-en eltűnt a local dimming opció? Mindegy milyen tartalmat nézek, csak a local contrast beállítást látom. Ha azt bekapcsolom high-ra akkor nagyon szépek a feketék de sötétben sokkal látványosabb lesz a blooming. Ha meg kikapcsolom akkor feketék kékes színűek lesznek és előjön a tv sarkainál egy zavaró backlight bleeding.

(#11060) gyűrű válasza Dzsekobsz (#11059) üzenetére


gyűrű
addikt

Nem tűnt el semmi opció. Csinálj egy reset all reset shop=ot mert nálad valami nem kérek.

(#11061) NÓPARA


NÓPARA
aktív tag

Helló!
Kinek mi a véleménye a TCL55C825 Tv-ről? Átlagos tv nézésre lenne használva. Garancia hogy működik ha javításra kerülne a sor?

SAMSUNG GALAXY S23 ULTRA

(#11062) Lordus válasza gyűrű (#11060) üzenetére


Lordus
senior tag

mi mindent töröl az all reset shop? csak azért, hogy eltüntetheti-e a 4 sárga ledemet anélkül, hogy mindent újra be kellene állítani...

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#11063) gyűrű válasza Lordus (#11062) üzenetére


gyűrű
addikt

Mindent töröl, alkalmazások, beállítások, még a csatornalistát is. Ha ez miatt nem jelent meg pl. local dimming , akkor utána meg fog jelenni. A sárga ledeket is eltüntetheti, de azt nem tudom, mert nekem sose volt..

[ Szerkesztve ]

(#11064) monchichi20


monchichi20
aktív tag

Sziasztok.
Kerestem de nem találtam igy megkérdezem hátha valaki tud segiteni.
Megtudjátok mondani hogy a x9006 mekkora külsö vinyoval birkozik meg? Mert a 3 db 2.5" 5tb wd-re azt írja sérült és javitsam meg..., vagy valamit én basztam el? :F
Plexen kersztül a gépről sokszor megál a film (15-20gb 2x-3x max, de az a feletiek nézhetlenek a Ryzen 1700 és 5800x gépen is).

(#11065) mikrofon válasza Lordus (#11062) üzenetére


mikrofon
veterán

A sárga led úgy tűnik valami szoftver téma lesz. Valami a háttérben kapcsolja a mikrofont. Ilyenkor megjelenik egy rövid ideig az üzenet hogy mikrofon már ki van kapcsolva és megjelennek a sárga pöttyök. Utána csak akkor tűnik el nalam ha bekapcsolom a fizikai kapcsolóval hátul vagy nyomok egy teljes újra indítást akkor lesz jó. De utóbbi esetben egy idő után újra előjön.

(#11066) mikrofon válasza gyűrű (#11063) üzenetére


mikrofon
veterán

Neked milyen állásban van a hátsó fizikai mikrofonkapcsolo?
Nekem is csinálja a c825. V414-es firmware van rajta.

(#11067) szjoci válasza Eagl3 (#11057) üzenetére


szjoci
őstag

Én is írtam, de sebaj. Maradok inkább read only a topikban... ;)

(#11068) gyűrű válasza mikrofon (#11066) üzenetére


gyűrű
addikt

Fogalmam sincs. Sose néztem, gomdolom ki van kapcsolva. 😃

(#11069) -Rolika-


-Rolika-
senior tag

Sziasztok!
Régen írtam, mert teljesen frankó a 65C715 amire nekem kell.:DD
Viszont most vettem egy BT fülest és kipróbáltam a TV-vel. A hang késleltetést levettem -50-re és így már majdnem jó. Valami mokolással ezt nem lehetne mégjobban levenni?:F:DD

(#11070) gyűrű válasza mikrofon (#11066) üzenetére


gyűrű
addikt

Megnéztem, ki van. A menüben a hang vezérlés is.

(#11071) mikrofon válasza gyűrű (#11070) üzenetére


mikrofon
veterán

A hang keresés lehet a ludas. Mert a beállítások elején megkérdezte és én igen mondtam. Viszont most nem találom. Hol lehet kikapcsolni a hangkeresést?

(#11072) Kiskutya válasza -Rolika- (#11069) üzenetére


Kiskutya
veterán

Milyen szoftver van rajta?

hmm...

(#11073) gyűrű válasza mikrofon (#11071) üzenetére


gyűrű
addikt

Beállítás> adatvédelem> goggle segéd

Nálam az alkalmazások engedélyeinél a mikrofon sehol engedélyezett

[ Szerkesztve ]

(#11074) Bellami válasza gyűrű (#11056) üzenetére


Bellami
csendes tag

Pedig nálam ez így van, hidd el. Csodálkoztam én is, de most hogy csak a 2.0-s hdmi van, így már ott az atmos logó.

(#11075) gyűrű válasza Bellami (#11074) üzenetére


gyűrű
addikt

Nane.. :) És ha kihúzod a kábelt?

(#11076) Bellami válasza gyűrű (#11075) üzenetére


Bellami
csendes tag

Mindjárt újra tesztelek, csak elő keresem a 2.1 kábelt...

(#11077) -Rolika- válasza Kiskutya (#11072) üzenetére


-Rolika-
senior tag

625-ös.
Ami amúgy tetü lassú.:DD

[ Szerkesztve ]

(#11078) gyűrű válasza mikrofon (#11071) üzenetére


gyűrű
addikt

Nehezen látok be a tv mögé, de most csináltam fényképet, és a kapcsoló on állásban van. :) Tehát akkor ez a jó beállítás.

(#11079) Lordus válasza mikrofon (#11065) üzenetére


Lordus
senior tag

koszi a reakciot!

nalam jelenleg az a helyzet, hogy 2 het telt el frissites utan. volt arambol kihuzos unrainditas - nem.oldotta meg. sima ki/bekapcsolas 100x - nem.oldotta meg. mikrofon ki-bekapcsolas 200x - nem oldotta meg.
most ott tartok, hogy ket het alatt neha eltuntek, neha csak ketto vilagitott, neha csak 1, rovid ideig egy sem, de mindig visszajott a 4.
az engedelyeknel a mikrofontol minden appot tiltottam, de akkor sem akarom bekapcsolni. szoval varok...
sajnos a szoftveres gondot azert nem hinnem, mert nullara volt gyalulva (frissites, reset all, reset shop) es indulas utan barminek a telepitese nelkul jottek a sarga ledek...
es nem ertrm, hogy miert joforman csak nalam, mert a kollega hajszalra ugyan ilyen keszulekenel ugyanezzel a frissitessel meg csak nem is latta a sarga ledeket... szoval ez teljesen kaosz...

gyuru: koszi, ez mar volt, frissites elott, amikor nem volt hangja a moziverzumnak. azt megoldotta. de meg ezzel varnek.

[ Szerkesztve ]

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#11080) Bellami válasza Bellami (#11076) üzenetére


Bellami
csendes tag

Na, teszteltem újra. Most meg tökéletsen megy a 2.1-l is. Lehet volt egy zavar a Netflixen és pont akkor cseréltem a kábelt? Ki tudja. De akkor hagyom a 2.1 kábelt, habár szerintem nincs jelentősége, a 2.0 is áthoz mindent, ami kell egyenlőre.

(#11081) gyűrű válasza Lordus (#11079) üzenetére


gyűrű
addikt

Oké, utána kerestem, a tcl sugokban, a sárga ledeket a kikapcsolt microfon gomb okozza. Ez mutatja hogy tiltva van.
Gondolom én azért nem láttam sose mert nálam szoftveresen van tiltva.

(#11082) mikrofon válasza gyűrű (#11073) üzenetére


mikrofon
veterán

Megnéztem ezek nekem is ki voltak kapcsolva.
Viszont rájöttem a Google nevű alkalmazás okozza. Beállítások/Alkalmazások alatt kikerestem, letiltottam és most eltűntek a sárga LED-ek kikapcsolt mikrofonkapcsoló mellett!

[ Szerkesztve ]

(#11083) mikrofon válasza mikrofon (#11082) üzenetére


mikrofon
veterán

Biztos a Google alkalmazás okozza mert ha kényszer leállítást valasztom akkor is elalszanak a LEDek de csak egy rövid időre azután minek újra elindul az alkalmazás és világítanak a LEDek. Viszont mióta tiltottam azóta nem világítanak.

Viszont nagyon vicces dolog ez az OK Google asszisztens. Minden kérdésre válaszol. Még viccet is mesél ha megkéred. Nagyon jól elszórakoztunk a gyerekekkel és az OK Google-lel.

(#11084) gyűrű válasza mikrofon (#11082) üzenetére


gyűrű
addikt

Akkor mégegyszer, nekem sose világítottak. Olvastad amit betettem képet? Az a normális ha kikapcsolt mikrofonnal sárga.

(#11085) mikrofon válasza gyűrű (#11084) üzenetére


mikrofon
veterán

Értem de engem zavart.
Most ki van kapcsolva és nem világít.
Sőt most azt is kipróbáltam, hogy minden alkalmazásnak adtam jogosultságot a mikrofonhoz. Így az alkalmazasokban működik a hangkeresés a kis távirányítóján lévő mikrofonnal, miközben a tv mikrofonja ki van kapcsolva és nem világítanak a sárga LEDek.
Számomra így tökéletes, még akkor is ha hivatalosan nem így kellene működnie.

(#11086) gyűrű válasza mikrofon (#11085) üzenetére


gyűrű
addikt

Te tudod. Renszeralkalnazást tiltani nem valami okos dolog..

(#11087) mikrofon válasza gyűrű (#11086) üzenetére


mikrofon
veterán

Nah erre nem gondoltam. Úgyhogy inkább visszacsinálom úgy ahogy mondtad.

(#11088) Lordus válasza gyűrű (#11081) üzenetére


Lordus
senior tag

ooo, ez azert fura megint, mert nalam mindig ki volt kapcsolva a mic, es korabban honapokig nem lattam a sarga ledeket.
illetve most van, hogy 1, 2 vagy 4 vilagit vagy egy sem (ma este pl. fel oraig egy sem vilagitott...)
akkor mi az egy es a ket led??
na mindegy, egyszer, ha lesz idom, lekapom a hatuljat es lehuzom a csatit a ledekrol, vagy valahogy kikotom. semmi ertelmuk (egyebkent sem)

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#11089) gyűrű válasza Lordus (#11088) üzenetére


gyűrű
addikt

Eddig minden postod kb. arról szólt hogy mennyire idegesít a sárga led. Megkerestem miért csinálja , és leirtam mi a megoldás. Részemről a téma lezárva. Szívesen.

(#11090) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Üdv! Egy 65C728 érkezik (amint sikerül madaras tesconak elindítani), ezért befészkelődök ide. :DDD

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#11091) Kiskutya válasza -Rolika- (#11077) üzenetére


Kiskutya
veterán

Rakd fel a 653-at nekem eddig az volt az egyetlen olyan szoftver aminel nem volt hang csúszás! Igaz én arc-on keresztül használom de lehet a bt is jó egy próbát megér!

hmm...

(#11092) doggie


doggie
aktív tag

Sziasztok srácok!

Két kérdésem lenne :
- ugye talán az elsők között szereztem be pár éve egy C7006-ost, ami a mai napig tökéletesen teszi a dolgát, a képe azóta is gyönyörű, de kíváncsi lennék, hogy ti milyen utolsó FW-t találtok hozzá, mert én nem igen találok már tavaly óta. Gondolom a mostani szériák FW-jét nem ajánlott rápróbálni.
- szeretném nagyobbra cserélni a mostani 55"-os tévét min. 75"-ra. Érdemes még szerintetek várni, vagy esetleg egy 728-ast akciót figyeljek?

Köszi, ha esetleg adnátok tanácsot!

"Hát minden, minden e világon csak álomba ködlő furcsa álom..." EAP

(#11093) gyűrű


gyűrű
addikt

A.TCL CHANNEL-ról
A közelgő 2022-es C735 és C835 modellek ugyanazt a platformot használják a T615T03 (Google TV),
így várhatóan hamarosan új firmware-ek lesznek pl. a C825 re is

[ Szerkesztve ]

(#11094) mikrofon válasza gyűrű (#11093) üzenetére


mikrofon
veterán

Aztaaa. Ez jó hír.

Amúgy miben lesznek jobbak és többek a C735 és C835 mint az elődjük. Teljesen ámulok ettől a c825-től. Tökéletes a feketéje számomra. A fényerője meg már túl sok is. Vissza kellet vennem 35-re de még így is kicsit soknak tűnik, mert zavar este. Napközben néztek a gyerekek mesét és nem kellet behúzni a függönyöket mert rendesen látszott, pedig kétoldalról is nagy ablakok vannak és fehér a fal....
Kontraszt és szín is nagyon jó.
A mélynyomója is meglepően jól dolgozik. TV-hez képest nagyon jól szól, így térhangzásra nem vágyó embernek szerintem tökéletes filmezéshez is a hangja. Ha kicsit "élesebb" és tisztább lenne a magas rajta akkor még zene hallgatásra is elmenne egy átlag embernek.....

Tudom hogy mindig lehet újabb meg jobb, de most mi az amit adni fognak az új modellek?

[ Szerkesztve ]

(#11095) F.B.I. válasza mikrofon (#11094) üzenetére


F.B.I.
veterán

Alig várom, hogy az 55"-nak lentebb menjem az ára, tökéletes készülék lesz XSX mellé. :C

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#11096) gyűrű válasza mikrofon (#11094) üzenetére


gyűrű
addikt

Én kb ugyanezeket gondolom, mióta rajta van a V414. Azért a V083 közel sem adott ilyen minőségű feketét dv ill hdr nél. A fényerőt én is leveszem mert kiégeti a retinát. :)
Egyedül az amazon prime, ami Hdr10+, ott van hogy full a fényerő mert ők valamiért sötéten adják a formátumot.

(#11097) Eagl3


Eagl3
veterán

C728-on van valami lehetőségem, hogy megnézzem éppen milyen felbontásban megy Netflixen vagy HBO MAX-on a tartalom? Esetleg, hogy mekkora sebességgel megy a streaming?

Youtube-nál ugye viszonylag egyszerű mert ott még váltogatni is lehet.

(#11098) mikrofon válasza Eagl3 (#11097) üzenetére


mikrofon
veterán

nagy távirányítón középen van egy "i" jelű infó gomb, ha azt meg nyomod akkor előjön a jobb illetve bal felső sarokban lévő információs ablak, szürke négyzet.

[ Szerkesztve ]

(#11099) NÓPARA válasza mikrofon (#11098) üzenetére


NÓPARA
aktív tag

Hali!
Jól látom Neked 55C825-s tv-d van? Tudnál róla mondani valami tapasztalatot s jöhet privátba is. :R

SAMSUNG GALAXY S23 ULTRA

(#11100) tomp válasza mikrofon (#11098) üzenetére


tomp
félisten

Netflixnél működik az "i" gomb. HBO Max-nál semmi nem történik.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.