Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  Tasker

Hozzászólások

(#1101) royalka válasza Teasüti (#1100) üzenetére


royalka
őstag

Szégyellem bevallani, de középsuliba programozás szakon tanultam, szal kérdeznem se kéne.. :N Igaz azóta nem foglalkoztam vele.

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#1102) bogil99 válasza Teasüti (#1098) üzenetére


bogil99
aktív tag

Fenn van az is, meg a Custom is.
Talán ha majd egyszer lesz nyitott BL-em?

N5110,N3110,N3130,N7210,XperiaSK17I,XperiaSP,XperiaZ1C,Xiaomi9,12 ProMax

(#1103) Teasüti válasza bogil99 (#1102) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Hát akkor passz, talán telefonod nem kompatibilis egészen. Én is CM GB-t használok és enged váltani 2g/3g között. :(
Amúgy GB és ICS és Froyo közt is vannak eltérések Tasker-ben, Google mindig haxol vmit... Google jóvoltából nem működik a csillagozott parancsok nagy része.

[ Szerkesztve ]

(#1104) bogil99 válasza Teasüti (#1103) üzenetére


bogil99
aktív tag

Értem.
Most eléggé jól belaktam a Smultronic-et, nem szívesen váltanék.

Viszont most a hétvégén fogtam a fejemet rendesen, és nem értem mi történhetett. Aktív volt (zöld színűvé vált) a profil, az enter task mégsem futott le. Aztán volt olyan, hogy a task első fele nem futott le, a második pedig igen. Lehet valahol egymásnak ellentmondó taskok futottak egyidőben? Mert lassan kezd átláthatatlanná válni.

N5110,N3110,N3130,N7210,XperiaSK17I,XperiaSP,XperiaZ1C,Xiaomi9,12 ProMax

(#1105) LordRajZoL válasza bogil99 (#1104) üzenetére


LordRajZoL
aktív tag

nekem időzítési gond miatt volt. be kellett raknom késleltetést a task sorok közzé

zZz

(#1106) bogil99 válasza LordRajZoL (#1105) üzenetére


bogil99
aktív tag

OK. De rögtön az első sor elé?

N5110,N3110,N3130,N7210,XperiaSK17I,XperiaSP,XperiaZ1C,Xiaomi9,12 ProMax

(#1107) LordRajZoL válasza bogil99 (#1106) üzenetére


LordRajZoL
aktív tag

nekem csak sorok közzé kellett. Elsőnek még soha.

zZz

(#1108) Teasüti válasza bogil99 (#1104) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Na ezt nem értem, nem hallottam még ilyenről.
Küldj egy naplót róla, vagy nézd meg magad, hátha kiderül belőle vmi!

(#1109) bogil99 válasza Teasüti (#1108) üzenetére


bogil99
aktív tag

Sajnos már nem megy, mert CWM-ből újrahúztam mindent. :(
Kicsit átírtam a feltételeket, egyszerűsítettem, átláthatóbbá tettem, most működik (kopp,kopp,kopp).
Hol lehet(ne) egyébként megnézni a naplót?

N5110,N3110,N3130,N7210,XperiaSK17I,XperiaSP,XperiaZ1C,Xiaomi9,12 ProMax

(#1110) davtsik válasza bogil99 (#1109) üzenetére


davtsik
tag

Szasztok! Pár napja használom a Taskert, és azt akarom beállítani, hogy ha nincs wifi csatlakoztatva, akkor 20percenként kapcsolja be a mobilnetet 2 percre. Addig eljutottam, hogy 20 percenként bekapcsolja a mobilnetet, de ez a 2perces időzítős dolog nem akar össze jönni.
Eddig így néz ki a progi:

Profile: Mobilnet (2)
Time: Every 2m
State: Not Wifi Connected [ SSID:* MAC:* IP:* ]
Enter: Mobilnet On (7)
A1: Secure Settings [ Configuration:Mobile Data Enabled Package:com.intangibleobject.securesettings.plugin Name:Secure Settings ]

Exit: Mobilnet Of (8)
A1: Secure Settings [ Configuration:Mobile Data Disabled Package:com.intangibleobject.securesettings.plugin Name:Secure Settings ]

Az exittel vagyok meglőve. ( tudom hogy 2percenként kapcsol most be, csak az ellenőrzés miat tállítottam ennyire)

A segítséget köszönöm!

(#1111) LordRajZoL válasza davtsik (#1110) üzenetére


LordRajZoL
aktív tag

Enter Taskba 2 perces várakozás?
Waittal?

S nem kell exit task

[ Szerkesztve ]

zZz

(#1112) davtsik válasza LordRajZoL (#1111) üzenetére


davtsik
tag

Mint irtam, még kezdő vagyok, tudnád egy kicsit részletezni?

(#1113) kerekati


kerekati
csendes tag

Sziasztok!
Volna egy kérdésem a progival kapcsolatban, kezdő vagyok a Tasker-ben.

Ha aktívvá válik egy profil, példaként:
Úgy állítottam, hogy ha Bluetooth-hoz kapcsolódva van egy Headset, akkor csippan és rezzen egyet a telefon.
Ezek ugye a profilon belül Task-ban vannak megadva.

Ha aktívvá válnak, a telefon végrehajtja a feladatokat, de az értesítősávján is megjelenik a "title"-hez beírt név és ikon, és ott is marad, nem tűnik el, csak a ha rákattintok.
De amíg ez ott van, addig ismételt csatlakoztatáskor nem hajtja ismét végre a feladatokat (hang, rezgés...).

Nem tudom számít e, de az adott Profil beállításokban kiszedtem a pipát a "show in notification pulldown" elől.
De végtére tök mindegy, minden esetben ez van, hogy kifigyel az értesítés.

Van lehetőség arra, hogy ez ne így legyen?
Nem kell értesítés, és minden headset újrakapcsolódásnál kellene a hang és rezgés.
Ha valakinek volna erre ötlete, megköszönném!

Üdv!

••• Van az a pénz amiért bármit, de van amit semmi pénzért... •••

(#1114) davtsik válasza davtsik (#1112) üzenetére


davtsik
tag

Pár óra nyomogatás után sikerült. :)
Még valami, egy másik profillal addig megvagyok, h ha csatlakozik a headset akkor elindul a winamp, de a képernyő zárat is szeretném feloldatni egyszerre. Ez hol található meg, mert a displayben csak a Lock-ot találtam meg. :(((
A csillagozott funkciók miért nem elérhetők? Root kell hozzá, vagy valami kiegészítő?

(#1115) Teasüti válasza davtsik (#1114) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Root se árt éppen, meg van egy Secure Settings nevű plugin, azzal lehet képernyő zárat oldani.
Csillagozott parancsok Google jóvoltából nem működnek sok telefonon Froyo óta.

(#1113) kerekati
Be kéne másolnod ide, hogy milyen context-et és task-ot használsz, mert ez így nekem újdonság - nem foglalkoztam még (BT) füles kérdésekkel. Meg az értesítés sem tűnik indokoltnak, főleg úgy, hogy utána nem aktiválódik újra a profil. :F

(#1116) kerekati válasza Teasüti (#1115) üzenetére


kerekati
csendes tag

Ha bemásolni nem is, de leírni le tudom. :)
Egy ikon már van ugye az értesítési sávon, hogy a tasker fut...

Létrehozok egy profilt, megnevezem.
Contextnek: "state"-t választok, majd "net"-en belül a "bluetooth conntect"-et választom.
-name: tök mindegy (de amit ide írok nevet vagy választok pl %BLUE, az a szöveg jelenik meg majd az értesítési sávon)
-address: kiválasztom a párosított eszközök közül a füles bluetooth headset mac címét, listában fel is ajánlja
mentés.

Task-nak ehhez válaszok:
-alert (action) / notify sound és betallózom a lejátszani kívánt ogg hangot. Persze itt is nevet is kell adni (title), mert másképp nem enged menteni.
mentés.
rezgés beállítás detto.

Minden mentek, zöld pipa.

Mikor a fülest bekapcsolom, és összecsatlakozik a telefonnal, akkor rezek egyet a telefon és közben lejátssza a kiválasztott hangot is.

Csakhogy ezzel egy időben megjelenik az értesítési sávon is még 2 ikon és szöveg (1 a rezgés task miatt, 1 hang miatt), plusz a tasker alapikonja, hogy fut.

Vagyis ebben az esetben összesen 3 ikon lesz az értesítési sávon, és ott is marad.

••• Van az a pénz amiért bármit, de van amit semmi pénzért... •••

(#1117) davtsik


davtsik
tag

Sziasztok! Tudom, hogy már párszor volt róla szó, de nem jön össze az időjárás jelentés felolvastatása. Nézegettem az XML formátumot, de nem tudok rajt kiigazodni. (A PLC programozás struktúrája jobban fekszik, mint az XML.)
Teasüti, megkérhetnélek, hogy annak a profilnak a Descriptiont-ját közzé teszed itt, vagy elküldöd nekem a davtsik*gmail.com-ra?

Hálás köszönet!

(#1118) gabesz839


gabesz839
senior tag

Sziasztok. Hol kell beállítani hogy bizonyos időközönként szinkronizáljon?

Egy dolog biztos, mégpedig az, hogy semmi sem biztos. Vagyis nem biztos, hogy semmi se biztos.

(#1119) tybsen


tybsen
addikt

Akciós áron (1,99 EUR) lehet megvásárolni a taskert, gondoltam beírom, hátha érdekes valakinek!

(#1120) aicon


aicon
senior tag

Pár beírás törlödött....

[ Szerkesztve ]

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#1121) Polemius


Polemius
aktív tag

Ugyan később terveztem a Taskert beszerezni, de az akció gondolkodóba ejtett. (Tényleg, előtte mennyi volt az ára?)
Két dilemmám van vele kapcsolatban:
- Ha jól értelmezem, akkor root nélkül is használható, csak bizonyos funkciók nem lesznek elérhetőek (de gondolom root után azok is).

- A másik, ami kérdésesebb, hogy jelenleg 2.3.6-os android van a telefonomon (Samsung Advance). Később frissíteném majd (ígérik, hogy nemsokára lesz JB). Viszont a Taskernél ezt olvasom:
Tasker has been split into versions for 4.0+ devices and 1.6+ devices.
Ha most feltelepítem a 2.3.6-ra, mi fog történni a frissítéskor? Újra kell majd tennem a Taskert a Play-ból? Esetleg meg is kell vennem megint? Mindent újra be kell állítanom amit addig összehoztam?

Találok valahol a Taskerhez konkrét példákat különféle feladatokhoz? 'Hello world' jellegű tutorialszerűséget?

[ Szerkesztve ]

(#1122) vgyuri válasza Polemius (#1121) üzenetére


vgyuri
őstag

6.50 dollár helyett 2 dollár most az ára, ami 500 forint lenne, Play-en 715 forintba kerül, gondolom 2 dollár = 2 euró + adó miatt.

Nekem az a gondom, hogy a GB-s verziót ritkán frissítik, félek hogy a 4.0+-os miatt nem fogják már ezt javítgatni, de az meg csak ICS-en megy, amit nem rakok fel, mert nálam a GB sokkal gyorsabb, kevesebb memóriát fogyaszt, stb...

Általában az új prgram verziókat nem kell újra megvenni, a régi task-okat be tudod importálni a 4.0+-os verzióba is.

Magyar nyelvű leírásról nem tudok, angolul pl. itt tudsz olvasni a használatáról: [link]. Nem egyszerű, de ha beletanulsz, akkor szinte bármit meg tudsz csinálni a telefonoddal, itt a fórumon is van pár példa (ébresztő, időjárás felolvasása, helyfüggően wifi, mobilnet, profile... kapcsolása).

[ Szerkesztve ]

(#1123) Teasüti válasza kerekati (#1116) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Notify task-oknak épp ez a lényege, hogy kirak egy értesítést a tálcára. :U
Ha csak hangjelzés kell, akkor media/play music (vagy ilyesmi), illetve lehet rezegtetni is értesítés nélkül.
Nem vágom így fejből a notify variációk működését, de nem elképzelhetetlen, h nem ismétlődik az értesítés, amíg kint van az előző. Ezt az adott parancs súgójában megtudhatod elvileg.

(#1124) Teasüti válasza davtsik (#1117) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Melyik profil milyen magyarázatára gondolsz?
Én nem foglalkoztam az xml formátummal, csak letöltöttem netről, ami kell és kiszedtem belőle ami kell a karakterláncok szétvágásával.
Vagyis az időjárás rss-ből vagy akármiből megkerestem az értelmezhető részeket - mint pl. <weather>esős</weather> - és kivágtam a megfelelő részt.

Illetve a profilokat importálható verzióban tettem közzé, egyszerűen csak be kell töltened a programban és voilá! :U

(#1118) gabesz839
Mi? Mivel? (És hogy jön a képbe a Tasker?)

(#1119) tybsen
:R

(#1121) Polemius
Elvileg az elkészített profilok használhatók minden verzión.
Na ez nekem új, hogy két verzióra van szétszedve.
Kérdezd meg Pent-et a Google csoportban, vagy nézd meg a honlapot, hátha találsz rajta eligazítást!
Play-en két külön programként van feltüntetve?

Jah, első hsz link-jei között.

[ Szerkesztve ]

(#1125) eastsider


eastsider
nagyúr

Sziasztok!

taskerrel valahogy meg lehetne oldani a wifi kapcsolgatást? szóval hazaérek, és kapcsolja be a wifit. kapcsolja ki a mobilnetet...
lehetséges ez?

(#1126) Teasüti válasza eastsider (#1125) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Jah, a topik eleje tele van ilyen szintű példákkal.

(#1127) Polemius


Polemius
aktív tag

Azt tudnám, hogy lett 852 Ft a 715 Ft-ból (meg a 2$-ból). :s

[ Szerkesztve ]

(#1128) Polemius válasza Polemius (#1127) üzenetére


Polemius
aktív tag

Eh, lejárt a szerkesztési idő.

Valamiért nekem fontban számlázta (2 font + adó).
Azt hol, mikor lehetett volna állítani, hogy milyen pénznemben számlázzanak? Mondjuk akkor sem egészen világos, hogy jött össze a 2$ / 2Ł átváltás nekik. :(

(#1129) #91574272


#91574272
törölt tag

Sziasztok!

Az akció keretében megvásároltam én is eme kiváló alkalmazást. Neki is estem az elmúlt 2 napban, sorra hozom létre a profilokat, fedezem fel a lehetőségeket.

Jelenleg egy Wifi Switcher profilon dolgozok, viszont akadt egy kis gondom.
A lényeg:
- van egy %WifiNeeded változóm, mely számon tartja, hogy hány profil tart igényt a Wifi-re
- amennyiben egy profil igényt tart a Wifi-re, jelzi azt egy task-al, ami növeli az előbbi változó értékét 1-el
- amennyiben egy fentebb említett profil inaktívvá válik, akkor visszavonja igényét a változó értékének 1-el történő csökkentésével.
- a switcher kontextusában a fentebb említett változó értékét vizsgálom, amennyiben nagyobb, mint 0 akkor aktiválódik
- a profil enter task-ja engedélyezi a wifi-t
- a profil exit task-ja 1 perces ráhagyással kikapcsolja a wifi-t (itt az idő letelte után ismét vizsgálom, hogy a kilépési feltétel aktív-e, és csak abban az esetben kapcsolja ki a wifi-t, ha még mindig nincs igény rá)

Amennyiben újra aktiválódik a profil, csak az exit task lefutása után fut le az enter task. Tehát gyakorlatilag az 1 perc letelte után villan csak fel a "wifi on" üzenet.

Meg lehet azt oldani valahogyan, hogy az exit task ne fusson le amennyiben a futása alatt újra aktiválódik a profil?

[ Szerkesztve ]

(#1130) Polemius válasza Teasüti (#171) üzenetére


Polemius
aktív tag

Nem tudom, hogy aktuális-e még ez a projekt (elkezdtem elejétől olvasni a topikot és ennél tartok most).
Azért leírnám ami eszembe jutott hirtelen. :)
- Más is javasolta a hangjelzést, ami hasznos lehet (hangerő maxra persze hozzá). Emellett még hasznos lehet fényjelzés is (beacon), a flashlight és/vagy kijelző pár másodpercenkénti villogtatásával.
- Akkuszint figyelés/takarékoskodás. Vészhelyzetben ki tudja, mikor ér oda valaki aki segít. Ezért a sok energiát igénylő dolgokat vagy kikapcsolnám egy idő után (gps, net, bluetooth stb.), vagy ha egyszer lefutott aminek kell, akkuszint függvényében működtetném csak.
- Minden más profilt érdemes lenne kilőni. Ha lehet, akkor alkalmazásokat is (navigációs program, zene).
- Mivel lehet, hogy nem aktiválódik magától, manuálisan is elérhető kellene legyen valamiképp. Bizonyos Samsung telefonokban (strapa-telefon) úgy oldották meg, hogy ha felváltva többször megnyomod a hangerő fel-le gombokat (talán 5x?) akkor kapcsol be a segélykérő funkció. Ez azért jó, mert baleset esetén nem biztos, hogy van rá módod, hogy a képernyőt tapogasd. És törött kijelzővel is használható.
- Az sms-ek elküldése után rákérdezhetne, hogy hívja-e a segélyhívó számot (112) és választól függően (/timeout) tárcsázná kihangosítva. A kapcsolás után pedig vagy te beszélhetnél, vagy automatikusan ismételgetne* egy beállított szöveget (hozzá felolvasva a koordinátát/címet).
- Mind az sms-nél, mind ez utóbbinál valamit ki kellene találni arra, ha nincs koordináta valamiért.
- Az elküldött/felolvasott információk közt érdemes lenne szerepeltetni személyes adatot és/vagy valakinek az elérhetőségét. Így esetleg mástól is szerezhetnek infót, hol vagy, illetve tudják kit kell értesíteni, hogy kérsz-e újraélesztést/szervdonor vagy-e... (bocs)

* Feltétlenül ismételni kell addig míg nem szakítják meg a vonalat, mert nem biztos, hogy egyből kezelő veszi fel!

Más:
Újdonsült Tasker és android használóként próbáltam magamtól összehozni apróságokat.
Egyik, az automatikus éjszakai mód.
Ezt úgy állítottam be, hogy h-p, 22:00-7:00 közt airplane+mute.
Ha jól veszem észre, akkor így vasárnap éjfélkor aktiválódni fog, ellenben péntek éjfélkor meg kikapcsol?
Ha közben be akarom időnként kapcsolni a netet, akkor ahhoz külön profilt kell csinálnom, egyben nem lehet valamiként megoldani? Ha az airplane be van kapcsolva, attól még egy wifi bekapcsolás működni fog?

A másik, amivel próbálkoztam, a hívás közben "arccal lefelé" kihangosítóra kapcsolás.
De azt tapasztalom, hogy ha a fülemtől egyből leteszem, akkor nem minden esetben kapcsolja át.
Olyan, mintha a proximity szenzor aktiválása blokkolná a helyzetet érzékelőt. :F
A készülék Samsung Galaxy S Advance, gyári 2.3.6-tal.

Ha jól sejtem, egyébként jobban járok, ha majd szétszedem külön offhook profilra és onnan kapcsolt továbbiakra (a szenzorok miatt)?
Egyébként nincs hozzá valami editor pc-re? A direkt xml szerkesztésen túl.

(#1131) noorbertt


noorbertt
őstag

Sziasztok,

Valaki tudna segíteni egy két profil létrehozásában? Nekem nem áll rá a kezem erre egyenlőre :N

Elképzeléseim:

-Otthon vagyok wifi bekapcs

-Otthon vagyok és alszom x:yy-tól y:xx-ig közben némamód de x-y kontakt hívás/sms jelzését lehessen hallani. Közben a wifi ki/mobilnet ki,szinkron ki és 2g-re kapcsoljon. y:xx-től minden normál állapotra(szinkron be, hang vissza) wifi/3g on.

-Elmegyek otthonról 3g és mobilnet be, wifi ki és minden normál állapoton legyen

(#1132) ( V ) válasza noorbertt (#1131) üzenetére


( V )
veterán

1, - baromi egyszerű: profil = context -> State / Phone / Cell near (beállítod a közelben lévő tornyokat a scannel - ezt néha nem árt updatalni ergo újra scannelni) és Task -> Net / Wifi - Set on , exit task meg értelem szerűen ugyanez csak off

2, - Auto Sleep Mode (with exceptions) - ez kiinduló pontnak jó lesz aztán úgy változtatod ahogy szeretnéd! ;)

3, - gyakorlatilag az egyes, de akkor az exit taskba berakod azt amit szeretnél, de egy külön profilt is létrehozhatsz hasonlóan az egyeshez, vagy az egyesnél megadod hogy az entry task egy változót is beállítson pl %HOME -> on és ha az exit taskba beteszed hogy clear Variable vagy Set Variable off akkor ez már tudod használni egy új profilban mint State / Variables / Variable Value %HOME off akkor csinálja (Task) amit szeretnél... stb.

Ui - ja és sziasztok topiklakók :) - eddig csak read onlyban voltam :DDD

[ Szerkesztve ]

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 12 *

(#1133) Polemius válasza Polemius (#1130) üzenetére


Polemius
aktív tag

Sőt, ha a "face down" feltétel mellé hozzáadom az "offhook"-ot, akkor meg egyáltalán nem kapcsolja be a kihangosítást. :s

(#1134) Dottore


Dottore
addikt

(#1135) noorbertt válasza ( V ) (#1132) üzenetére


noorbertt
őstag

Köszönöm szépen! :) perfekt!

(#1136) Teasüti válasza #91574272 (#1129) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Én ezt úgy szoktam, h Exit-ben várok egy kicsit és aztán végzem el a feladatot attól függően, h a profil még mindig inaktív-e. If %PACTIVE !~ "profil neve". Ha újra aktiválodott, akkor nyilván vége szakad az Exit-nek. Jah és a Task beállításaiban állítsd be ehhez, hogy ne induljon el több másolat, amíg fut a task!

[ Szerkesztve ]

(#1137) Teasüti válasza Polemius (#1130) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Szuper ötletek köszi, de már nem foglalkozom azzal a projektel, soha ki se próbáltam még élesben. Se autós tartóm, és tulajdonképpen biciklivel közlekedem. :-)

Igen jól érted, hétfő éjjél bekapcsol és péntek éjjél meg ki.
Ugye könnyű átlátni, ha mint két feltétel egyidejű teljesüléseként gondolod végig. Éjjel van ÉS a hét adott napja. Ha hétfő reggelt és péntek estét ki szeretnéd hagyni, akkor szét kell szedni két profilra, éjfél előttire és éjfél utánira. Így az estét és a reggelt te magad meg tudod határozni a hét napjaira külön-külön.

Androidban repcsi bekapcsolása után külön visszakapcsolható a wifi. Gyári romon általában mindegyiken. CM romon meg még az is állítható néha, h a repcsi mondjuk ne piszkálja a többi kapcsolatot.

A phone/offhook egy instant esemény. Ha egy ilyet beraksz más feltételek mellé, akkor csak egy pillanatig képesek aktiválódni a profilok. Vagyis ha pl egy context-ben szerepel az orientation/face down-nal, akkor csak úgy képes aktiválódni, ha teljesül a state, miközben épp hívás kezdődik.

(#1138) Polemius válasza Teasüti (#1137) üzenetére


Polemius
aktív tag

Sajnos nem csak autóval érhet valakit baleset (sőt, a kerékpárosok jobban veszélyben vannak). De ne is kelljen kipróbálni élesben ilyesmit.

Azt hiszem az éjjeli módot megoldom úgy, hogy létrehozok hétvégére is egyet.

Ha az offhook csak a hívás felvételének eseménye, akkor félreértettem. Mit keressek, ha azt szeretném, hogy hívás _közben_ működjön ez a profil? Van erre valami amit lehet figyelni?

De még ez sem magyarázza, hogy ha nincs hozzá rendelve az offhook, csak a face down, akkor miért nem mindig aktiválódik? Nem folyamatosan figyeli az orientációt? Létezhet, hogy a proximity letiltja? Valamivel lehet rá kényszeríteni, hogy mindenképp figyelje?

Ami még nem világos, említettétek hogy egyik profilból lehet másikat kapcsolni. Egyetlen profil esetén amit átállítok, az vissza is áll a megelőző állapotra, amint megszűnik a profilt aktiváló állapot.
Egymást meghívó profilok esetén ez hogyan működik?
Van 1. profil / A esemény és 2. profil / B esemény.
Ha A esemény bekövetkezik, akkor a 2. bekapcsol, és B eseménykor az is aktiválódik. Ez eddig világos. Ha ilyenkor A esemény megszűnik, akkor deaktiválódik az 1. és 2. profil azonnal?
Illetve ha a profilokban átállított dolgok sorban vissza is állnak a korábbira?
Teszemazt 1. profillal átállítok valamit, és a 2. tovább állítgat, akkor)visszafelé ugyanezeket fordított sorrendben visszaléptetgeti?

A másik az enter/exit task.
Ha jól értem, akkor amit ezekben állítok, az úgy is marad? Mi a különbség a kettő közt praktikus szempontból? (Egyáltalán, adott profilban / taskban szereplő dolgok egyszerre érvényesülnek, vagy sorrendben?)
Ha jól gondolom, akkor ezek arra jók, hogy a figyelt trigger és végrehajtott esemény előtt/után beállítsunk dolgokat?

Bocs, hogy sokat kérdezek, egyelőre olvasok (és még a kihangosítás sem működik ahogy szeretném, de nem jövök rá miért. :( )

[ Szerkesztve ]

(#1139) Teasüti válasza Polemius (#1138) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Biciklin nem megoldott a tápellátás, így nem praktikus folyamatosan figyelni a szenzorokat. Elég rövid életű lenne a telefon. Főleg, hogy még a procit is max órajelen járatnám visszaskálázás nélkül, így a jó válaszideje is megmaradna, miközben dolgozik. Azért ugye mégis csak egy telefon, aminek nem az az elsődleges feladata, hogy a Tasker-t futtassa.

Ami nekem így elsőre eszembe jut, h nem minden telefonon működnek a szenzorok, ha a képernyő kikapcsol.
(Nálam pl. az accelero nem megy kikapcsolt képernyővel.)
Tasker beállításaiban van erre gyógyír, ha szerencsés vagy, akkor a telefonod is képes lesz kezelni a szenzorokat.

Én a kihangosításnál nem adtam meg másik feltételt az orientáción kívül. Alaphelyzetben úgy se számít, hogy a "speakerphone" beállításod az most bekapcsolgat vagy nem.
Vagy ha mégis csak profibb megoldást szeretnél, akkor esetleg egy Offhook profillal bekapcsolod azt a profilt, ami az orientációt figyeli.

Jah igen, Task/Tasker/Profiles... parancsok alatt tudsz profilokat ki-bekapcsolni.
Mivel az összes Task/Event egy instant esemény, ezért ott nem játszik a beállítások visszaállítása, ha már nem aktív a profil. Csak state jellegű profiloknál állnak vissza az értékek a korábbira.
Erről találhatsz infót a topikban, elég sokszor szóba került.
Nálam ilyen a wifi kezelése, ha esetleg letöltötted a csomagomat. Már három profil is a wifi-re épül és lépcsőzetesen kapcsolnak. Az Exit task-ok ügyes konfigolásával zökkenőmentesen meg lehet oldani azt is, amit írsz, de persze eltérő reakciókat is.

Enter/Exit:
alapesetben nem, lásd feljebb. De a beállítások visszaállítását ki lehet iktatni több módszerrel is. Lásd topik.

(#1140) zozyk


zozyk
addikt

Hello

Akciósan beruháztam én is a tasker app-ra.
Lenne egy kérdésem:
Csinálok egy profilt (legyen "home")
Beállítom,hogy location alapján (50m) kapcsoljon egy task-ot (wifi-t be,hangot le,stb...) ezzel nincs is gond.

Azt hogy állítom be,ha elhagyom ezt a helyet,akkor álljon minden vissza,wifi off,hang be,stb...

Cellainfó alapján tudná kapcsolgatni,de ez a location-os megoldás jobban tetszik...

Üdv:zozyk

[ Szerkesztve ]

(#1141) wardemi válasza zozyk (#1140) üzenetére


wardemi
senior tag

Helló!

Szerintem
Bár én is új vagyok (ha tévedek úgy is kijavítanak) de szerintem amit te keresel az az exit task lesz. Ezt a profilnál tudod hozzá addolni ha hosszan rányomsz. Itt ugyan úgy mint minden taskban megadod ami neked kell pl.: wifi Off stb.

MÁS
Én is új vagyok még tanulom az egészet egyenlőre olyan kérdésem van, hogy SS-t használok viszont nekem a kitejesztet asztal funkció pont nem érhető el (a rom támogatja pedig) és minden más igen, ezt mással meg lehetne kerülni mert akarok egy olyan profilt állítani, hogy ha a chrome lefut akkor rakja ki nagyba illetve játékoknál megint ugyan ez. A másik hogy a 2g/3g váltó csak a net-en belül lehet aktiválni mert ott pirossal jelez hogy nem használhatom SS-ben nem találtam csak a mobiladatok ki/be kapcsolását ami nekem nem jó, erre más alternatíva létezik e? Őszintén szólva nem nagyon szeretném a tasker miatt CM-re váltani most egy elég "fasza" Vanir romot nyúzok (AOKP) és rootolva vagyok.

Hogy ne csak kérdezzek:
Régebben volt téma, hogy az autóban mikor felrakja az illető (azt hiszem S3-at) tölteni a telefon a kocsiban hogyan lehessen megoldani, hogy a navi profil induljon az alap helyett. Ha még aktuális vagy a jövőre való tekintettel másnak, NFC használatával mégjobban kibővül a telefon felhasználhatósága. Mikor "programonzni" kell az NFC-t meglehet adni hogy a tasker egy taskját indítse el pl. így innentől fogva az NFC matricákat mint indítió eseményt lehet használni. Innentől megint csak fantáziálgatni kell, hogy az az NFC-t mire is használjuk fel nem csak profilok váltogatására stb..

[ Szerkesztve ]

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#1142) bogil99 válasza Teasüti (#1139) üzenetére


bogil99
aktív tag

Szerintem nem csak a szenzorok figyelés "eszi" az akksit, hanem a változók figyelése is. Van erre valami mérési adat, hogy melyik a (leg)nagyobb zabagép a Tasker-ben?

N5110,N3110,N3130,N7210,XperiaSK17I,XperiaSP,XperiaZ1C,Xiaomi9,12 ProMax

(#1143) bacus


bacus
őstag

Sziasztok, pár napja vettem meg ezt az appot, egyelőre próbálgatom, használom mellette a lámát, még nem tudom meddig :D

Tegnap már majdnem billentyűzetet ragadtam, de sikerült megoldanom a bajom. (szerettem volna a naptárba bejegyezni, hogy mikortól meddig vagyok az irodában. Ezt pár változóval és egy profillal sikerült megoldani, ha érdekel valakit akkor leirom, hogyan csináltam)

A wikit nézegetve megtetszett a billentyűzet zár feloldása ill. autómatikus zárása. Ez is megy szépen, viszont a kioldást szerettem volna biztonságosabbá tenni. (most csak a wifi connected statejéhez van kötve, igy ha valaki a ház elé áll, akkor is kioldja a telefont..)
Próbálkoztam sok mindennel, de nem találom a jó megoldást, hogy mihez lehetne még kötni a kioldást. (nfc nincs a készülékben ace2-m van)

Azt próbáltam még beállitani, hogy legalább 1x fel kelljen oldani a billentyűzettel a képernyőt, mielőtt kikapcsolom a képernyőt. Kis net túrás után arra jutottam, hogy securesettings plugin is kelleni fog hozzá, ezt feltettem (full verziót), de ebben sem találtam meg ami nekem kellett volna. (a net szerint kellett volna legyen egy waituntilunlock -nak, de ilyet nem találtam)

Ötletet szeretnék

Előre is köszönöm a segitséget.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#1144) wardemi válasza bacus (#1143) üzenetére


wardemi
senior tag

Hali őszintén nem tudom pontosan mit szeretnél nekem nem eset le így csak annyi hogy ha hazaérsz beakarsz írni egy kódot vagy a kód írásra legyen csak aktív valami erre olyat találtam így hirtelen, hogy új profilnál -> state -> ss -> secret code ott a billentyűzetbe be kell írni amit megadsz *#*#valami#*#* és akkor lefut a taskjai. Hátha segít ez. Amit te írsz még egyenlőre nem találtam meg.

Kérdésem:
Egy taskon belül direktbe megtudok hívni egy másik profilt vagy taskot? Vagy csak változók állításával amit a kívánt taskom figyel?

A másik teasütihez szól régebben volt említve, hogy te egy trükkel SS segítségével feltudtad ébreszteni a telót ( képernyő be stb) én hiába próbáltam bármivel nem sikerült (dorid 4.2.2) a "trükköt" esetleg megosztanád hátha az menni fog :\.

[ Szerkesztve ]

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#1145) bacus válasza wardemi (#1144) üzenetére


bacus
őstag

Elnézést, ha félreérthető voltam.

Normálisan feloldómintát kér a telefon. Ha otthon vagyok azt szeretném ha nem kérne. Ha elmegyek otthonról, megint kérje. Ezt sikerült megoldani, de egy problémám van, mivel a wifi "connected" statje oldja fel a kód kérést, igy ha elvesztem / ellopják a telefont és odamennek a lakásom elé, nekik is kiold. Ezt szeretném elkerülni azzal, hogy csak akkor ne kérjen feloldómintát, ha már egyszer én feloldottam.

Remélem most érthető. (hogy pin kódos feloldás vagy mintás feloldás mindegy ebből a szempontból)

A lamaban van ilyen, csak megbizhatatlanul kapcsolgat :(

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#1146) bogil99


bogil99
aktív tag

Összeraktam egy nem fogadott hívásra figyelmeztető hangjelzést, ami automatikusan kikapcsol, ha már megnéztem az elmaradt hívásomat. Azaz hogy kikapcsolna, de mégsem. Hiába világít zölden a „Missed Alert_2” Content, a „Missed Alert_2” exit task a jobb alsó sarkában a kis "play" jel mellett ott a kis piros áthúzott kör, azaz folyamatban van a task futása, ahelyett, hogy lefutott, aztán leállt volna. Rábökök a kis play-re akkor szépen lefut és lepihen. De nem mindig. Van, hogy az áthúzott kis piros körre kell böködjek, ettől leáll, ha a "play"-el elindítom akkor korrektül lefut és le is áll. Ezt többnyire akkor csinálja, ha több nem fogadott hívásom is van. Magától miért nem áll le? Miért kell manuálisan hozzápiszkálni? Valakinek valami ötlete?
Pedig már az ellentétes feltételeket is leszabályoztam (ez azt jelenti, hogy amíg a Missed Alert Contentekbe nem tettem be az exit taskokat, addig nálam nem működött korrektül, igaz most sem.)
Content Missed1
Missed Call*

Enter task
Variable set %Missed To 1
------------------------------------------
Content Missed0
Exdialer

Enter task
Variable set %Missed To 0
------------------------------------------
Content Missed Alert_1
Variable value %Missed „equals” 1

Enter task
Perform task Missed Call

Exit task
Profil Status Missed Alert_1 set off
Stop task Missed Call
------------------------------------------
Content Missed Alert_2
Variable value %Missed equals 0

Enter task
Profil Status Missed Alert_1 set off
Stop task Missed Call

Exit task
Perform task Missed Call
------------------------------------------

És a „Missed Call” task:
Wait 15 min
Music Play ...
Goto No 1

[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

N5110,N3110,N3130,N7210,XperiaSK17I,XperiaSP,XperiaZ1C,Xiaomi9,12 ProMax

(#1147) Teasüti válasza zozyk (#1140) üzenetére


Teasüti
nagyúr

A beállításokat visszaállítja, ha inaktiválódik a profil.
Minden task egy beállítás, ami mellett fogaskerék ikon van.

(#1141) wardemi
Kiterjesztett asztal az micsoda? Teljes képernyős mód talán?
Ha ICS+ romod van, akkor a tálcát nem fogod tudni eltüntetni.
Én ebben nem tudok segíteni, még sosem merült fel ilyen igény eddig.
2G/3G-t elvileg Tasker is tud váltani, bár sokan mondták, h nekik nem megy. SS sem vált át? Akkor szerintem ott vmi szoftveres gát lehet a romban. Vmi rémlik, h egy-egy parancsot kizárólag CM rom-ban lehet lefuttatni, de h ez pont a hálózatváltás-e, az passz. Ez van.

Jaja van erre Tasker plugin is.

(#1142) bogil99
Abban a feladatban, hogy figyeld a szenzorokat és ha helyzet van, akkor futtasd le ezt és ezt?
Ha a képernyő ki tud kapcsolni mellette, akkor de. Az accelero lesz a legnagyobb fogyasztó utána.

Viszont ha a képernyő folyamatosan megy, akkor hamar lemerül.
Régebben kipróbáltam a Sleep as Android-ot és töltő nélkül reggelre szinte teljesen lemerült a telefon.

(#1143) bacus
Ha mondjuk Tasker-ben a képernyő bekapcsolására várakozol és utána kapcsolod ki a zárat?
Android-ban a képernyő bekapcsolás az a képernyő zár feloldását jelenti. Vagyis az eseményt tekintve a csak felvillantom egy-két másodperc erejéig, az nem minősül bekapcsolásnak.

(#1144) wardemi
Jah. Task/Perform Task.

Nekem GB romom van még, ICS alatt lehet más követelmények vannak.
Nálam SS-ben csak meghívom a a Screen Dim [adott időre] és a Keyguard Disabled parancsokat és voilá!

(#1145) bacus
SS-ben Keyguard paranccsal tudod kilőni a képernyő zárat.

(#1148) wardemi válasza bacus (#1145) üzenetére


wardemi
senior tag

Értem így már okés nekem is. Első nekifutásra most az jut eszembe, hogy ha a home profil aktiválódik akkor legfelülre be kéne lőni egy olyan parancsot az SS-ben a password/pin-él hogy kérjen kódot. Ekkor elvileg alapból a telefon rárakja a kódját és mikor feloldod mindig kérni fogja. Ha csinálsz egy olyan profilt event->display->displayunlocked ott meg kéne vizsgálni, hogy a home profil aktív e, ha aktív akkor az SS->password/pin disabled ( tehát nem kér többet kódot). Szerintem ennek mennie kell ha csak a home-ot nem vizsgálod újra és indítod újra valamiért.

bogil99
Hát én így nem tudtam rájönni, hogy pontosan mi bugolhat, esetleg mindenhol ahol változó értéket módosítasz, állítasz és vizsgálsz előtte flasheld ki azokat hátha látni fogod, hogy mi nem kapta meg azt az értéket amit elvárnak.

Teasüti
Teasüti már válaszolt nálam gyorsabban lehet az jobb :D. A Dim-et megnézem. Az SS szerencsére már megy írtam a fejlesztőnek annyi volt a gebasz, hogy nem aktiváltam még a friss romon a expanded desktop-ot előtte amint benyomtam ő is érzékelte, hogy van már (amúgy statusbar, meg a navi bár eltűnik és full képernyőn jön be a dolog). Remélem fognak működni a cuccok JB alatt is. SS-ben még nem láttam olyat hogy 2g vagy 3gre állítgassak de megnézem még 1x.

[ Szerkesztve ]

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#1149) wardemi válasza Teasüti (#1147) üzenetére


wardemi
senior tag

Sajna már nem tudok szerkeszteni. Én végig néztem szerintem mindent SS-ben de sehol sem találok olyat ahol kitudom választani, hogy most 3g vagy 2g. LTE külön van az jól is jön. Azért kéne mert nálam a teló mindig neten van és van hogy pl sokat nem használom akkor fölösleges hogy a 3g szívja az aksit. Valaki mondja már meg, hogy pontosan nála ez hol található meg :o.

[ Szerkesztve ]

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#1150) bogil99 válasza wardemi (#1148) üzenetére


bogil99
aktív tag

A vicc az, hogy a %Missed változó értéke is szépen úgy változik, ahogyan szeretném.
Az mit jelent, hogy flasheljem ki? Ebben tudsz segíteni?

N5110,N3110,N3130,N7210,XperiaSK17I,XperiaSP,XperiaZ1C,Xiaomi9,12 ProMax

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  Tasker
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.